Er meydanını geçici süreliğine terk ettim arkadaşlar 🙁

Dün geceki nöbetimde ambulansın arkasında durumu acil olan bir hastaya müdahale ederken trafik kazası geçirdik. Alkollü olarak ticari taksi kullanan bir şahıs yüzünden.

Kazada;
-Kafamı çarptım ve açıldı. Kaç dikiş atıldı bilmiyorum,
-Bir süre bilincim bulandı ve kendimden geçtim,
-Sağ kolum, omuzdan yerinden çıktı,
-Sağ kol kemiğimde ezik ve hasar var,
-Kaburgalarımda ve her iki akciğerimde ezik ve hasar var,
-Desteksiz kalkamıyorum. Bel, göğüs kafesi, baş ve şiddetli kol ağrısı çekiyorum,
-Sağ kolumu kullanamıyorum. Çay kaşığı bile kaldıramıyorum...

Hep televizyonlarda konuşulan entübasyon konusunda uzman biriyim (yetişkin, çocuk ve bebek) ve sayısız hastayı bu müdahale ile kurtarmışlığım var. (Kalbi durmadan önce solunum sıkıntısını tespit edip hastayı entübe edebilirseniz kalbi durmaz ve hastaneden yürüyerek taburcu olması garanti gibi birşeydir). Aynı zamanda eğitimciyimdir ve stajyer öğrenci olsun, mesleğe yeni başlayan deneyimsiz personel olsun, hepsini de entübasyon ve diğer acil yardım konusunda eğitirdim.

Hadi kendimi de geçtim de bu şeref eksikliği olan alkollü sürücü yüzünden 1 ay çalışamayacağım muhtemelen. Sadece benim değil, kaç tane hastanın da hakkına girdi. Nefret ediyorum bu bencil insanlardan. Sen alkol alıp 3 tane arkadaşınla eğleneceksin diye itlik yapacaksın. Sonra kaç kişinin hakkına gireceksin. Ambulanstaki hastamın durumu hakkında da hiçbir fikrim yok, durumu nasıl vs. Çünkü kazadan sonra haliyle müdahale edemedik.

Neyse çok doluyum. Alırım bi geçmiş olsun 🤕

BeğenFavori PaylaşYorum yap