Netflixte düzgün çalışan bildiğniiz bir vpn var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İtopya’yı THH’ye vermiştim talebim reddedilmiş itopya savunmasında beni kötülemiş suçlayıcı tavırlarda kötü niyetli olduğumu yazmış ürün garanti dışı bize başvurmadan size başvurmuş vs bozuk olduğuna dair delili yok bir ton şey sıralamış halbuki kötü niyetli olan onlar bozuk mal satanda onlar. Benim hatam itopyayla görüşmeden thh vermek oldu ve ürünün kutusunu açarken video almamam oldu. Adamlar çok profesyonel haklı olsan da haksızsın

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 16

r/Turkey - Ukraynalı sığınmacılar Türkçe öğreniyor.

1,403 votes and 185 comments so far on Reddit
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Komşu bize kinlenmiş durumda düzenli olarak gürültü yaparak bize eziyet ediyor. Adam Yalan söyleyerek işin içinden sıyrılıp oğlunu koruyor. Babam evlerini aradıktan sonra yaptığı gürültüyü arttırdı adam babama çocuk uyuyor kedidir, hasta mısın nesin diyerek hareket etti 1995 doğumlu bu şahıs kafayı bize takmış sürekli bizimle uğraşıp gürültü yapıyor. Polisi arayıp durumu anlattım polis ekip yönlendirmenize gerek yok deyince bana kızdı niye öyle dedim bilmiyorum aptallık ettim. Şuan hala yaptığı gürültülere ara ara devam ediyor. Lütfen bana yardımcı olun nasıl bir yol izlemeliyim. Hayatımızı zehir etmeye çalışıyorlar

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 19 / 23
 • Ali @norego

  Polisi ara bir defa geç saatte kapısına polis gelince akıllanır merak etme.

  10 sene önce olsa apartmanda pıçağı takımlara dayayıp aklını alırdım ama belli bir yaştan sonra hiç gerek olmadığını, çoğu şeyin polisle, hukukla daha kesin çözüldüğünü gördüm.

  • Massive Attack @massiveattack

   Polise salak gibi o anki heyecanla ekip yönlendirmenize gerek yok dedim Poliste haklı olarak kızdı o zaman niye arıyorsun diye şuan gürültülerini dinliyorum

  • Ali @norego

   @massiveattack tekrar ara gelirler merak etme. Doğrudan 155'i ara en yakın ekibi gönderirler

  • Recai @recai

   @norego olmadi cimere yazsin, polisi aradim ilgilenmediler diye.

  • Agab @agab

   @massiveattack Bir daha ara 😀 Aynı telesekreter çıkmayabilir. Veya çıksa bile ekip gerekiyormuş de.

  • Johan @johan28

   @norego cezası 1400 TL 😀 o da ispatlanırsa ve kayıt altına alınırsa*, yok kayıt altına alamazlarsa maks 187 + 187 TL olması lazım.
   Bir *** da olmuyor afedersiniz. Eğer gerçekten problemliyse bu aşamları yaptıktan sonra bir dava vs açılabilir ancak her şey para cezası şeklinde ilerliyor maalesef. İlk sefer sessiz olun bakalım diye karar çıkar sonra bir kaç yıl geçip yine devam ederse adamın dairesini alma hakkı doğuyor ancak onda da salt çoğunluk gerekiyor.

   Bunu alıp atacaksın içeri bir kaç gün, oldu bitti kuş gibi olur.

   Mevzuat da eksik. Yönetimler kendi içlerinde belli başlı kararlar alabiliyorlar mesela bunlar bir tık daha iyi tabi ama hep eksik.

   Mesela şu an üst komşum böyle yapsa sabaha kadar şikayet etsem de en üstten ceza da kesseler bir tarafıyla güler, geçer.

   *Ölçümle

  • Ali @norego

   @johan28 bunlara hiç gerek olmaz. 26 yaşındaymış çocuk, gece kapıya polis gelip bi hesap sorunca bir daha sesi çıkmaz onun.

  • Johan @johan28

   @norego valla bu konu nerdeyse bir yıldır açılıyor yanılmıyorsam. Polis fikri çok söylendi daha hiç çağırılmadıysa tabii ilk o çağırılır bir etkisine bakılır.
   Yanlış bir biçimde anadoluda polisten korkmak öğretilir çocuklara orası doğru ancak pek çözüm odaklı değil bence.

   Umarım dediğiniz gibi olur da rahatlarlar.

 • onimarsynn @onimarsynn

  Daha önce de çok kez anlattım illaki birini görmüşsünüzdür o yüzden başıma gelen olayı uzun uzun yazmayacağım, özetle bilinçli yapılan üst komşu sesi diyeyim. Uyardım olmadı, zabıta çağırdım polis çağırdım olmadı. Bu seçenekler tükenince karşı taraf sizinki gibi bir cesaretlendi, bu kez beni yalan ihbarlar, gece yarısı evde top oynamalar gibi çeşitli eylemlerle dolaylı yollardan taciz etmeye başladılar. Verdim avukata, dedim bunlardan ne kadar tazminat alabilirsen al hepsi senin olsun ama bunların da iflahı kesilsin. Ses, yalan ihbarlar, bana söyledikleri hakaretler, tehditler için ve maddi - manevi tazminat için davalar açtık. Sonra bu herif yöneticiydi, bir de yönetimde usulsüzlük yapıyor diye birkaç dava açtım, hepsini kaybetti. En sonunda evini satıp gitmek zorunda kaldı. He ne oldu en sonunda tüm binayı karşıma almış oldum çünkü binadaki herkes bu gidenin arkadaşıydı, bir de bina yönetimi davayı kaybettiği için masrafları kat malikleri ödeyecek bin liradan fazla pay düştü ben hariç her daireye, şimdi hepsi bana cephe aldı o yüzden. Ben bunu göğüsleyebilirim, gerekirse hepsiyle tek tek hukuk mücadelesi verebilirim maddi ve manevi yönden hiç sorun değil benim için. Örneğin en son askılı tişört ve şort giydiğim için bina sakinlerinden birisi beni tehdit etti, karısı beni öyle görüyormuş bu günahmış doğru düzgün giyinmezsem beni dövecekmiş bir de binanın whatsapp grubuna yazmış bunları salak. Hemen ekran görüntülerini alıp ona da dava açtım, hapis cezası istemiyle yargılanıyor şu an.

  Bunu sana şunun için yazıyorum, evet hukuki olarak haklı olabilirsin ama sonuna kadar gidecek maddi manevi gücün var mı? Çok açık söyleyeyim sonunu getirecek gücün yoksa hiç girme işin o tarafına, öncelikle kibar bir şekilde çözmeye bak, gerekirse bir tatlı al git aramızda böyle böyle olay geçti ama komşuyuz oturup konuşalım bunu unutalım de, olabildiğince alttan alarak işi çözmeye bak. Yani bu olayda senin maddi ve psikolojik olarak konumun çok önemli. Paran varsa hiç uğraşma hemen avukata ver, bu olaylar yüzünden psikolojin bozuldu ve aile huzurun bozuldu diye bir dava açsın, tecrübeyle sabit ağızlarına sıçarsınız. Maddi imkanlar kısıtlı diyorsan ilk iş tatlılıkla çözmeye çalış, gerekirse alttan al ama tatlı dille çözmek için uğraş lütfen, şiddet gerçekten çözüm değil adamı en iyi ihtimalle itersin kafayı çarpar ölür hayatını yakarsın bak en iyi ihtimallerden birisi bu, lütfen o yola başvurma.

  • Massive Attack @massiveattack

   Şiddetle filan işim yok hocam bizi zayıf gördükleri için eziyorlar zaten maddi gücüm yok doğrudur ne kadar paraya ihtiyaç var? Ayrıca adam bize hakaret ediyor nasıl kapısına tatlı götüreyim küfür edip kapatır kapıyı kapatır yada saldırır muhtemelen

  • onimarsynn @onimarsynn

   @massiveattack 3-4 sene kadar önce tüm davaların başlangıç masrafları ve avukatlık ücreti olarak toplamda 5 bin lira civarında bir ücret ödemiştim, sonrasında hiç ödeme yapmadım çünkü alacağı tazminatı avukata bırakmıştım oradan halletti. Avukat ücretleri değişken olduğundan daha uyguna halledilebilir sanıyorum. Avukat tutmadan da gidip savcılığa şikayetçi olabilirsin ama sonrasını avukat olmadan getirebilir misin onu bilmiyorum.

   Bu arada aklında bulunsun, tehdit ederse, ses yaparsa falan filan yani sana karşı eylemleri olduğunda polisi ara böyle böyle yapıyor de o 155 konuşmaları kayıt altına alındığı için sonrasında mesele mahkemeye taşınırsa çok işe yarıyor bunlar. Bir de sana çok önemli bir tavsiye vereyim, karakolda veya savcılıkta şikayetçi olduktan sonra sakın şikayetini geri çekme. Gelip ayağına kapansalar bile şikayetini geri çekme sonra tekrar şikayet etmen gerekirse eski mevzuları özetle affetmiş gibi oluyorsun, savcı onları görmezden geliyor.

   Şunu da ekleyeyim, zabıtaya şikayet edeceğin zaman telefonla arama çünkü her belediyede kayıt altına alınmıyor o telefonlar, mümkünse belirli aralıklarla dilekçe vererek şikayet et, o şikayet de sisteme girsin bu sayede.

  • onimarsynn @onimarsynn

   @unicornknight Hocam bazen öyle garip şeyler yaşıyorum ki sadece gülüyorum, başka verecek tepki bulamıyorum. Bu üst kattakilerle olan sorunumun kaynağı da 20 sene önce şort giyip balkonda oturmam aslında, aramız o yüzden bozulmuştu. Şort da gerçekten şort yani don falan değil, baya dizime kadar kot şortla balkonumda oturuyordum, üst kattaki de karısıyla binaya giriyordu gelip böyle giyinme bina girişi burası herkes görüyor dediler, o zamana kadar aramız çok iyiydi o gün bozuldu.

  • onimarsynn @onimarsynn

   @unicornknight Ankara Çankaya'da Atakule var duymuşsunuzdur, onun birkaç sokak üzerindeyim.

  • Massive Attack @massiveattack

   @onimarsynn direk 155’i aramıştım ben zabıta mı bakıyor

  • onimarsynn @onimarsynn

   @unicornknight Hocam ben Ankara Keçiören ve Abidinpaşa'da büyüdüm, çocukluğum tam ihtilal zamanlarında Keçiören'in aşırı sağcılarıyla, Abidinpaşa'nın aşırı solcuları arasında geçti ama şimdiki evime taşınana kadar böyle şeyler ne gördüm ne de duydum.

  • onimarsynn @onimarsynn

   @massiveattack Bir değişiklik olmadıysa hem ceza hem de ses tespiti konusuyla zabıta ilgileniyordu. Polis de ilgileniyor elbette fakat çok çok aşırı bir şey olmadığı sürece sadece gelip uyarır, polis ceza yazmaz. Ceza için ya zabıtaya önce desibel tespiti yaptırıp sonra onunla yine zabıtaya şikayet edeceksiniz, ya da direkt savcılığa şikayet edeceksiniz yalnız her iki durumda da zabıtanın desibel tespiti yapması işleri çok kolaylaştırır ve dediğim gibi zabıtaya başvururken en azından ilk seferde dilekçe ile başvurmak en iyisi.

 • cgdincer @cgdincer

  Geçmiş olsun böyle durumlarda çivi çiviyi söker işe yarıyor.

 • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

  ben apartmanın en eskilerinden olduğum için tanıyorum herkesi. öyle bir durumda imza toplar tahliye ettiririm evden icabında.

  • Johan @johan28

   O da öyle olmuyor sizin apartman yönetmeliğinde olsa bile bir yılı geçkin vakit alıyor.

   Br ara çok bakmıştım da, anladığım şu oldu karşıdaki kaşarlanmış biriyse işiniz zor.

SSD bozuldu galiba neden böyle oluyor? Bir çözümü var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap