Haklı gibi.

- Yeni bir dizüstü bilgisayar satın aldım ve bir Microsoft hesabı oluşturmadığım sürece onu kullanmama izin vermiyor. Bu da yapay zekalarına bilgisayarıma erişim izni vermek anlamına geliyor. Bu çok saçma. Eskiden bir Microsoft hesabında oturum açmayı veya oluşturmayı atlama seçeneği vardı. Bunu siz de görüyor musunuz?

https://twitter.com/elonmusk/status/1761835728000954654

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10

Ucuza köprü var elimde boğaz manzaralı.

https://twitter.com/Darkwebhaber/status/1761749804625899558

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 23
 • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

  Hadis kadar boş bir müessese yok İslamda.

 • revenge @revenge

  İşte cahiller konuşur.
  bilenler susarsa.
  Cahilin sözü bilgi.
  Alimin sözü cehalet olur.

  Yukarıda göründüğü gibi.
  Echel-i cuhela ve klavye ilişkisi.

  Eline her klavye alan kendisini alim sanıyor.

  • Rasko @rasko

   Gagasıyla taş atan kuşlar, nuhun gemisi, ayın yarılması gibi şeylerin gerçek olamayacağını bilmek için alim olmaya gerek yok. Ortalama bir zeka yeterli.
   Kitaba bakınca "apaçık" olduğunu iddia ediyor ama senin alimlere sorunca, birisi "evet, gerçekten mucize" derken diğeri "yok, orada aslında şundan bahsediyor, mecaz var" diyor. Kimse anlamamış herhalde "apaçık nur"u 🙂
   Neyse, bunları tartışmayacağım. Ben uçan spagetti canavarına inanıyorum. Ulu canavarıma inanmayan da cahildir. Uçan spagetti canavarı size hidayet versin.

  • revenge @revenge

   @rasko Rasko, inanmamakta özgürsün. İnancımla alay etmekte değil. Ben de senin ölünce toprak olup, her şeyin biteceğine inanmanla dalga geçiyorum. Sebepsiz olarak, odun gibi dünyaya geldiğine inanmanla dalga geçiyorum. Sonra kendine "İnsanım." demenle, hayvani olan ye, iç sıç, yaşa ve öl denkleminle dalga geçiyorum.

   Böyle iyi oldu mu?

  • HttPs @https

   @revenge Fark şu, sizin dalga geçmenizi kimse umursamıyor, gülüp geçiyor 😅

  • revenge @revenge

   @https Ateistler kibirlidir. Üstelik cahilden öte cahildir. Gülmeleri de araştırmaya kapalı olmalarından dolayıdır.
   Kibir algıyı ve görüşü perdeler.

   Sıçan bir organizmanın Allah'a karşı kibir yapması, sıkışınca da "Allah'ım." diye bağırması. Darlıktan kurtulunca "Allah yok." demesi de ateistlerin ne derece Asena olduklarının net kanıtıdır.

   Size evreni Allah dürse değeri yok. Cehennem sizi paklar.

  • HttPs @https

   @revenge Puahahah işte sizin seviyeniz bu, nerden biliyorsun kimin daralınca ne dediğini? Asıl dinciler kibir abidesi, hiçbir düşünme gücü gerektirmeyen salt biattan oluşan bir şeyden dolayı milleti aşağılayan, aklınız sıra acıyan sizsiniz. Çoğunuz ya birilerine yaranmak ya da "ulan varsa yanarız, yoksa zaten sorun yok" mantığı ile döne döne "inanıyorsunuz" 😃
   Cehenneminizden korkanda sizin gibi olsun, zaten bu zihniyetiniz ile dünyayı cehennem yaptınız kimi neyle tehdit ediyorsunuz.

  • revenge @revenge

   @https Dünyayı Cehennem yapan senin gibi olanlar. Öldürülen hep müslüman, ölen hep müslüman. Gören de ölenler hıristiyan ya da ateist sanacak.

   Geç bildiğini sanan bilgisiz ve kafa tasçı ateist kişicik.

  • Rasko @rasko

   @revenge İslam barış dini ya, belki ondandır yukarıda bahsettiğin istatistiğin sebebi 😀

  • revenge @revenge

   @rasko Karşıdan bak.
   Diğerleri küfür ve savaş üstüne usta olduğu için olsa gerek.
   Kendini çürütmek de böyle bir garabet işte.

   Ölen mi katil? Öldüren mi?

   Ölene katil diyecek kadar zekiyseniz, sizi sizinle başbaşa bırakıyorum.

  • Rasko @rasko

   @revenge "Vallaha" ben kimseyi öldürmedim. Diğer dinlerin masum olduğunu da savunmadım. Bana göre hepsi birbirinin laciverti (Spagetti canavarı dışında). Onun için karşıdan bakmam mümkün değil, ben bağımsız bakıyorum ve gördüğüm kadarıyla müslümanın müslümana yaptığı zulmü başka kimse kimseye yapmıyor.

  • revenge @revenge

   @rasko Ha işte, doğru dedin.

   Müslüman yatar. Midesini düşünür. Göbek yapar. Gelişmeye kapalıdır. Eski müslümanlar ile aralarında yüzlerce kat fark olunca, yeni müslümanlar köle, hıristiyan ve ateistler de efendileri olur. Öldürülürler. Öldürenler mağsum. Ölen cani olur.

   Sen köle olmayı kabul etmişsen eğer, sana kırbaç savuran çok olur.

 • Emrah Öztürk @emrah-ozturk

  16 yılda 600.000 hadis toplamak mümkün, çünkü birer birer topladığı iddia edilmiyor. Hadis bilen başkalarından topladığı söyleniyor, onlar da zaten kendileri daha önce derlemiş. Burada sorulması gereken sorular başka, 600.000 tane hadis olabilir mi, bunların hepsi doğru olabilir mi vs...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu iş Nokia'yı hatırlatmaya başladı. Gidişat kötü 😀

https://twitter.com/webtekno/status/1760773646224703690

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • macuser @macuser

  Çok güzel telefon yapıyorlar ama google olmadan benim için hiçbir anlam ifade etmiyor.

 • Orcun @orcun

  Tarihi eser cpu var alette. 9000s işlemcisi kirin 9000 den dahi kötü birde kirin 9000 2019 model cpu. ARM cortex a77 mimarisini baz alıyor ki bu da zaten direkt snapdragon 865 ile aynı mimari. 865'in üstüne 865 plus çıktı 888 çıktı ondan sonra 8 gen 1 çıktı ohooo 8 gen 2 gen 3 derken düşünün ne kadar eski bir işlemci var.

 • okanaytimur @okanaytimur

  Nokia'nın aksine Huawei de Çin Devleti ve daha fazla telekominikasyon altyapı sağlayıcılığı var. En fazla sektör değiştirirler

 • AB9 @sqn

  ya kardeşim 2019'da çıkmış s10'un kamera dizilimini akıl etmek ne kadar zor olabilir? kapakta kocaman alan var, üste kameraları dizecek, alta da kocaman ekran yerleştireceksin. tasarım kasacağız diye kimseye derman olmayan abuk sabuk işlerle uğraşıyorsunuz.

  • kortex @kortex

   Ben bu telefonun tasarıma bayılıyorum. Tertemiz derli toplu gözüküyor

  • AB9 @sqn

   @kortex apple köşeye koyuyor diye hepsi köşeye koymaya başladı, tasarım diye yuvarlak yapınca güzel gözükeceğini sandılar, halbuki temel yanlıştı, kimse bunu köşede istemedi ki. hayır işin kötüsü köşeye koyunca düz durmuyor ki telefon, masa üstünde bıngıldıyor. yap 4 tane kamerayı yanyana, altına da 3 inçlik ekran ekran koy, o kameralarla selfie çekilecek, ekrandan bildirim kontrol edilecek, müşteriye faydası olsun.

Satıcı amazon.com.tr filtresi geri gelmiş nihayet.

BeğenFavori PaylaşYorum yap