#NintendoSwitch oyunlarına yeni yeni başladım. Normalde mario, pokemon falan pek benlik değil. Bunlarla geçti çocukluğumuz ama orada kaldı yani. Güncel oyunlarından girizgâh yapayım, makineye ısınayım dedim. Metacritic'te 92 puana sahip #SuperMarioWonder'u oynayıp bitirdim. Sanırım ben single player oynayarak bu oyunu anlayamadım. 90'ların mariosunu alıp günümüz grafiklerine getirmişler. Ben pek bi numarasını göremedim 92 puanlık. Couch Multiplayer desteği var. Aile üyeleriyle beraber belki oynanabilir, küçük çocuklar varsa 😀 5/10 #beat

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dostlar bugün boş vakit öldürürken keşfettiğim iki tane web sitesini paylaşmak istiyorum.

Sizler de pek bilinmeyen işi yarar siteleri paylaşabilirsiniz.

Youtube Video Kesme MP3 Dönüştürme İndirme
https://ytcutter.cc/

Hangi İçerik Hangi Platformda
https://whereto.stream/
https://www.justwatch.com/

Edit: Geçenlerde bir arkadaş PDF düzenleme aracı soruyordu.
https://tools.pdf24.org/tr/

Edit2: Web Browser'dan Torrent Magnet İndirme & İzleme
https://webtor.io/#/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#StarWarsJediSurvivor oynamaya çalışıyorum. Sürekli crash atıp duruyor. Ekran kartım RTX 4080. 1 saatte 3 defa bu hatayı aldım. Çözümüne bakayım dedim. #RayTracing'i kapatın diyor. Fıkra bu kadar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Barış Ataç @barisatac

  5 saate yakın oynadım henüz bir sorun yaşamadım, okuduğum kadarı ile herkes farklı bir yerde farklı şekillerde bu sorunla karşılaşmış. Bir çoğu Ray Tracing i kapatarak çözmüş, bazıları başka yollar ile. Dikkatimi çeken ama emin olamayacağım tek ortak nokta hepsi intel işlemci. Son zamanlardaki intel işlemcilerin sebep olduğu degenerasyon dan kaynaklı sorunları düşünüce acaba sorun yine ekran kartı değil de ana işlemci de mi?

  • Barış Ataç @barisatac

   @m-menguc anlıyorum o zaman en azından sizdeki sorun işlemci kaynaklı değil. Ancak 20 dakikadır sorunu inceliyorum, GTX 680 zamanında bile yaşanan bir sorunmuş. Halen bir çok oyunda farklı ekran kartları ile yaşanıyormuş. Bütün oyunlarda farklı şeyler ortaya atılmış ama en çok onayı alan bir registry ayarı eklemek olmuş gibi. Eminim siz de görmüşsünüzdür, ray tracing den vaz geçmeden belki onunla sorunu çözebilirsiniz.

 • ozturka @ozturka

  Nvidia ve onun çöp teknolojileri. Saf kart gücünü geliştirmek yerine fake fps e abanıyor. Onu da yeni kartlar çıkarıp teknoloji sürümünü değişiyor. Sorsan kullanıcı dostu yazılımı sorunsuz.

 • Oppenheimer @_oppenheimer_

  RTX 3070 ile RTX açık oynayıp bitirmiştim. Hiç bir sorun da yaşatmadı.

  DLSS veya FG'de mi açıktı acaba sizde? Belki bir çakışmaya uğruyordur. Çevremdeki 4000 kullanıcıları da acayip sorunlar yaşıyor. Nvidia 4000 serisinin sürücüsünü oturtamadı sanırsam.

İki hafta önce başladığım #DarkSouls3'ü bugün ana oyun + DLC'leri ile beraber kesebileceğim tüm bossları keserek yaklaşık olarak 42 saatte bitirdim. Tek kelimeyle bir #Masterpiece olmuş. Yıllar önce bu oyun ilk çıktığında bu neymiş ya kılıçlı mılıçlı diye başlayıp daha ilk yarım saatte hadi lan bu oynanır mı diye rage geçirip silmiştim. Bu oyunların bir oynanış dili olduğunu düşünüyorum. Bu dili öğrenmeden anlamadan bu oyunları oynayıp bitiremezsiniz dolayısıyla zevk alamazsınız. Oyun halen gel beni oyna diyor. Bir büyücü ile second run yapsam mı diye düşünüyorum ama daha oynamam gereken çok oyun var. 9/10 #beat

Bu arada geçenlerde gamepasse #Diablo4 geldiğinde oynayıp bitirdim. İyiki gaza gelip şuna 100 lira bile vermemişim. Ağa bu ne ya 😀 Görevlerin abartmıyorum %50'si şu köye geze geze git biriyle konuş. Sonra geri gel 😀 Taa oyunun sonlarına doğru size at veriyor. Ağa oyun bitti map'i tabanway ile açtırdın atı niye verdin 😀 Oyun çok boş. Skill ağacına bir şekil vermişler de ben pek hoşlaşmadım. Aksiyon başladığında ne oluyor kim kime vuruyor bir şey anlamıyorsunuz. Tatsız tuzsuz bir şey olmuş. Vakit bulursam #Diablo2Resurrected'e bir bakacağım. İlk çıktığı zamanlar oynamıştık onun tadı çok başkaydı. 6/10 #beat

#StarWarsJediSurvivor ile devam ediyorum. Kısa bir girizgah yapayım. Oyunun çıkalı bir sene olmuş ama halen performans sorunları ile boğuşuyor. Nvidia RTX 4080 ekran kartımla DLSS Frame Generation'ı açtığımda oyunda tuhaf bir ghosting efekti oluyor. Çok fazla drop oluyor. Başlangıç için bile bıkkınlık verecek derecede parkur var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 18

Ben sezonu açtım. Cihazlar duruyor mu arkadaşlar 😀 @agab @kontratak #YuiVantilatörKullananlarDerneği #YuiVantilatörMağdurları

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 14

Yaklaşık olarak 2 haftadır #DarkSouls3 oynamaktayım. Ana hikayeyi tamamlamış olup DLC'lere başladım. Bu sırada bunu bitirdikten sonra ne oynasam diye düşünmeye başladım. Kararsız kaldım. Sizlerin oylamasına sunuyorum.

Seçeneklerimiz;

>Sekiro: Shadows Die Twice
-Souls maceramın devamı
>Baldur's Gate 3
-Hiç oynamadım. Övüldüğü kadar var mı denemek görmek istiyorum.
>Cyberpunk 2077
-Daha önce ana oyunu oynayıp bitirmiştim. DLC'leri ile beraber sorunları giderilmiş halini tekrar deneyimlemek istiyorum.
>Resident Evil Village
-RE maceramın devamı
>Fallout 1
-İlk oyunlarını merak ediyorum. Biraz eski ama denemeyi düşünüyorum. Asıl Fallout, RPG bu diyenler çoğunlukta.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu filtreleme bölümü yeni eklenmiş sanırım. Bu kadar detay yoktu. #amazon

BeğenFavori PaylaşYorum yap