Maske demişken 🙂
Kamuran abla da bu filmde çok güzel be ya.
Spoiler-Spoiler-Spoiler
Şu maskeyi de Loki’yle falan ilişkilendirip yeni bir Thor filmi yapsalar çok güzel olur(Filmde maske için bir profesöre danışıyor ve profesör Loki’ye ait olabileceğini söylüyor).

https://www.imdb.com/title/tt0110475/

The Mask (1994) - IMDb

Directed by Chuck Russell. With Jim Carrey, Cameron Diaz, Peter Riegert, Peter Greene. Bank clerk Stanley Ipkiss is transformed into a manic superhero when he wears a mysterious mask.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Üstünde usb type A girişi olan şu harici disk kutusunu aldım:
https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07HGYBJW1
Amacım bir ucu type A diğer ucu type c olan kabloyu takıp arada başka kablo olmadan veri transferi gerçekleştirmekti(bilgisayarda sadece 2 tane usb 3.0 type A girişi ve 1 tane de type c girişi var. ). Lakin umduğum olmadı😢. Type c kabloyu takınca hiçbir tepki vermedi. Acaba kablodan mı yoksa benim kafamda kurduğum mantık yanlış mı?
Şöyle küçük bir ön incelemede bulunayım da araştıran olursa belki faydalı olur.
Alfais Al-4515 İnceleme
Ürünün Amazon’daki sayfasında ne kadar “ultra slim” yazsa da değil. Baya eski tip kalın 2.5 hdd’ler için ki onlara bile bol olabilir. Ben bir tane peçeteyi dörde katlayıp öyle sıkıştırdım. Şu an içinde sallanmıyor ama 7mm hdd için kesinlikle uygun değil. Böyle peçete falan sıkıştırmanız lazım . Yoksa içinde sallanıyor.
Hız olarak sorun yok. Gerek Windows iso’unu gerek filmleri atarken 90-110mb arası yazma hızı var. Dizileri atarken(bölüm başı 200-300mb) 70-80mb/sn arası performans gösteriyor. 200-300gb veri yazdım. Bağlantıda henüz sorun olmadı.
İçinden çıkan kablo baya kalın ve ayrıca bir tane deri kılıf da çıktı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şehir dışına kendi arabanızla çıkarken yanınızda yakın akrabalarınızdan başka kimse varsa korsan taksi muamelesi görecekmişsiniz.
https://onedio.com/haber/sehirlerden-cikislara-korsan-taksi-kontrolu-araclarda-birinci-derece-akraba-disinda-kimse-olamayacak-901530

Şehirlerden Çıkışlara 'Korsan Taksi' Kontrolü: Araçlarda Birinci Derece...

İçişleri Bakanlığı'nın şehirler arası yolculukları kısıtlamasının ardından salgına karşı alınan önlemleri dinlemeyen vatandaşlar korsan taksilerle şeh...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12

Mey iletişim n11,gittigidiyor gibi sitelerdeki dükkanı kapatmış. Başka yerde dükkanı var mı bilmiyorum ama nette google haritalardaki adreslerinden başka bir şey kalmamış. Zamanın depolama ürünleri satıyorlardı ki baya iş yapıyorlardı.
Durduk yere nereden aklına derseniz bunlardan aldığım Sandisk Ultra dual usb 3.0 bellek bozuldu. Max 8mb/sn ile yazıyor ki bazen kb’lara düşüp sonra sıfır kb’da biraz durup yine 1-2mb ile yazmaya devam ediyor. Fat32,exfat,ntsf falan formatladım ama fayda etmedi. Sandisk globale yazdım ama pek umudum yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://onedio.com/haber/fransa-da-koronaviruse-yakalandi-turkiye-de-gizledi-hayatini-kaybeden-e-y-nin-70-yakini-karantinada-900712?utm_source=slider1&utm_medium=alan1&utm_campaign=anasayfa
İkidir buraya korona ile ilgili haber atacağım ama vazgeçiyordum ama artık çatladım. Geri zekalı kadın(haberde yazmıyor ama Of’lu arkadaştan istihbarat aldım). Araklı ilçesine de gitmiş. Orada da tanıdıkları varmış. Ya komple kapatmadılar mı şu sınırları? Testler nasıl negatif çıkıyor? Kuluçka döneminde nasıl yüksek ateşi var?

Fransa'da Koronavirüse Yakalandı, Türkiye'de Gizledi: Hayatını Kaybeden...

Fransa'dan, koronavirüse yakalandıktan sonra Türkiye'ye gelen 62 yaşındaki E.Y. hayatını kaybetti. Çevresindekilere ve doktorlara yurt dışından geldiğ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hepsiburada’dan 55₺ ye Dexim P0005 powerbank aldım(Mini İncelemesi için direkt son paragrafa bakabilirsiniz). Usb kabloyu takınca otomatik açılıyor. Cihaz tam dolduğunda 1 dakika içinde kapanıp şarjı kesiyor. Nitekim siz kapatma düğmesine bassanız da kapanmıyor. Kendisi 30sn-1dk içinde kapanıyor. E bu açma kapama düğmesini niye koymuşlar😀. Açma kapama düğmesine bir kere basınca üstündeki şarj göstergesi yanıyor ki bunu usb kablo takınca da yapıyor. Sonra kendi kendine kapanıyor😀. İki kere basınca da arkadaki ledler yanıyor(5 led var). Keşke açma kapama düğmesi sadece ledleri açıp kapatmaya yarasaydı.
Aslında powerbank olarak kullanmak için almadım. Sırf arka tarafında bulunan ledler için aldım. Masa lambası falan bakıyordum ama usb onlar 30-40 lira şarjlı olanlar ise en aşağı 50-60 liradan başlıyor ki onlarda da 2000 mah falan batarya var.
Ürün fotolarında siyah renkte gösteriliyor ama yeşilimsi bir rengi var. Kutu içinden kullanım kılavuzu çıkıyor ama kullanımla ilgili yazılan tek cümle “Öncelikle power bankınızı full şarj edin.,sonar şarj kablosunu telefonunuza bağlayın ve şarj edin”(imla ve noktalama aynen beyle). Arkadaki 5 led güzel aydınlatıyor. Kitap okunur(Size bakacak şekilde güzel bir yere sabitlemeniz lazım). Powerbank olarak kullanmayacağım ama alacak olanlar için kısa bir test edeyim dedim. Elimde öyle gelişmiş test cihazları yok.
İlk gün geldiğinde cihaz üzerinde şarj seviyesini gösteren ledlerden yalnızca biri yanıyordu. Bu haliyle ipad’in şarj aletiyle(5.1v 2.4a) 6.5 saatte şarj oldu. Yine ipad pro 10.5’i(8000 mah batarya var ama yıpranma durumu nedir bilmiyorum) ilk gün yüzde 25’ten yüzde yüze 3 saatte şarj etti. Bu süre içinde ipad en fazla 10 dakika kullanıldı. Ertesi gün ise yüzde 22’den yüzde 38’e kadar şarj etti. Şarjı bitmemesine rağmen şarj etmeyi kesti. Şarjı gösteren 4 ışıktan Sadece 1 ışığı yanıp sönüyor şimdi. Yarın arkadaki ledleri açık bırakıp ne kadar dayanacağını test edeceğim ve sıfırdan kaç saatte şarj olacağına bakacağım. Şu an idefix ve d&r da 50-55₺ (kargo hariç= satılmakta.
Ekleme: Üstteki kullanımdan sonra şarj etmeyi bıraktı ama şarjı bitmedi demiştim. Arkadaki 5 ledi 3 saat boyunca açık tutunca şarjı tam olarak bitti. Sıfırdan ipad şarj aletiyle 7 saatte şarj oldu. Herhangi bir ısınma söz konusu olmadı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Taa cihaz ortada yokken bile amd ryzen embedded işlemci ile çıkacak deniyor. Amd becerip bir türlü bu işlemciyi piyasaya süremedi. Öyle ki Smach Z de bu işlemci ile çıkacaktı ki beklemekten ciğerimiz soldu(Çıkamadı ki😀). Bu el konsolu tipinde de en sevdiğim ilk nesil Nvidia Shield olmuştu. Gerek tutuşu gerek pil süresi ve katlanışı falan gayet kullanışlıydı. Beyle arkası düz cihazlar pek kullanışlı değil.
X:Gta açar mı ağbi?
Y:Açar evladım😀
https://www.notebookcheck.net/GPD-Win-Max-delivers-praiseworthy-FPS-rates-in-thorough-gaming-test-Up-to-55-FPS-in-Call-of-Duty-Modern-Warfare-and-57-FPS-for-Borderlands-3.458417.0.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap