şaka maka 20'lerde şöyleydi böyleydi diye anlatacaz torunlara yakında be 🙂
2019 benim için en kötü yıllarımdan biri oldu, yaşadıklarımı anlatsam film olmaz belki ama .mk delisi diyebilirsiniz... o nedenle anlatmıyorum 😀 umarım 2020'de bir şeyler değişir ama "hayatta iyi şeyler olmaz."

BeğenFavori PaylaşYorum yap

ESP8266 negzel bir şey yav, bir abim nodemcu verdi o zamana kadar esp8266-01 modül vardı elimde (hani şu seri uart modül) ama duruyordu kenarda nodemcu ile oynarken sevdim bu işi ben. ESP 8266-01 ile (elinizde uart adaptör varsa direkt programlanabiliyor esp8266-01 modülü gpio sınırlı ama ufak işler için ideal 🙂 )
Bi röle, bide DS18B20 dijital ısı sensörü kullanarak ev ağına bağlı kombi termostatı yaptım 😀 ilk açılışta telefondan termostatın kendi açtığı wifi ağına bağlanıp wifi ağlarını aratıp ev ağını bularak şifresini girip ağa bağlıyorsun, sonra sıcaklığı ayarlıyorsun bi kere, eeprom emulasyonu yapıp belleğe yazıyor altına düşerse kombiyi açıyor üstüne çıkarsa kapatıyor. Sistemin toplam maliyeti 20 lira + 24 saat oldu bana 😀 Bide android uygulaması yaptım mı buna bitiyor işi, şimdilik web interface ile tarayıcıdan ayarlıyorum. mDNS işini yapamadım ama bi o kaldı :/ ip ile bağlanıyorum şuan cözersem tarayıcıya kombi yazınca gelecek arayüz çözümü bilen varsa yorum beklerim 😀

@gamsizm Zamanında teknoseyir benzer bir ürün incelemişti onun fiyatı neydi hatırlıyor musunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

9-10 saattir aralıksız kod yazıyorum, uyumadım beynimden duman çıkıyor artık ama devam de etmem lazım. Kahve dışında var mı bir öneriniz.
PS: allah seni top etsin Android Studio....

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

Dün Half-life 1 i bitirdim de, bi oyun yıllar geçse bile en ufak bir şey kaybetmez mi! O kadar iyi ki kaplamaların çağ dışılığı bile önemsiz hale geliyor oynarken.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 18

Sahte Redmi Airdots konusu ile ilgili Yasin Elektronik ile görüştüm, gönderim halinde anında para iadesi yapılacağı söylendi. Şuan için sorun çözülmüş gibi görünüyor.

https://teknoseyir.com/durum/1176546

Redmi #Airdots rezaleti devam ediyor. #Trendyol üzerinden aldığım ve bozuk...

Redmi #Airdots rezaleti devam ediyor. #Trendyol üzerinden aldığım ve bozuk olduğu için iade ettiğim kulaklıklar yerine bu sefer de sahteleri geldi.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yav şaka maka RGB olunca heryerde (çin ....nesi gibi ortamda ) daha iyi çalışıyorum 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
mrx paylaştı.

Şu sıralar uygun fiyatıyla tam kablosuz kulaklıklar arasında popüler bir ürün olan Redmi Airdots modeli hakkında aklınızda bulunması gereken bir unsuru paylaşmak istiyorum.

Redmi Airdots modelinin piyasalarda oldukça fazla miktarda sahtesi yayılmış şekilde yer alıyor. Bu ürünler orijinal ürün diye tüketiciye sunulmakta ve pek çok kişi bu ürünleri habersizce alıp kullanıyor. Bu kulaklığı tercih edeceklerin aklında bulunması açısından şu ekran görüntüsünü de ayrıca ekliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Redmi #Airdots rezaleti devam ediyor. #Trendyol üzerinden aldığım ve bozuk olduğu için iade ettiğim kulaklıklar yerine bu sefer de sahteleri geldi. Trendyol mu bir daha asla... Yardımcı da olmamak için ellerinden geleni ardına koymuyor müşteri hizmetleri.
Gönderen firmanın adı Yasin Elektronik alışveriş yaparken dikkatli olun.
Soldaki resimde görüldüğü üzere gönderilen ürünün kutusunda "Rrdmi Airdots" yazıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 43
  • mrx @mrx

   Neden uçuyor abi, yanlış yada eksik bir şey mi var konuda? Hakaret de yok. Ortada böyle bir durum varken bu yazı uçarsa TeknoSeyir'e olan tüm güvenimi kaybederim açıkcası, -belki umrunuzda bile olmaz ama- yaşadığımız mağduriyet durumunu bile paylaşamayacaksak niye sosyaldeyiz ki?

 • Alperen KARAOĞLU @akaraoglu

  Aynı durumdan arkadaşımda muzdarip. Mağaza hiçbir iadeyi kabul etmiyor, en sonunda yasal yollara başvurdu.

 • kerimbil @kerimbil

  Trendyolu ararsanız iadenin olmadığını söyleyecektir. 0212 513 53 20. Ararsanız iade kabul ediliyor asılsız iade kabul etmiyor yazmanızın anlamı yok. Arkadaşınız hemen arayabilir bekliyoruz talebini bide kendi arasın. Hiçbir iade kabul etmiyor vesaire iftiraya gerek yok. Whatsapp 0532 275 40 22

 • kizilsakal @kizilsakal

  Bende benzerini berede yaşadım ve trendyol a şikayet oluşturmak cebimden giden yol parasının talafisi için yol parası kadar indirim çeki gibi şeyler istedim, bilerek istedim veremeyiz desinler diye alamayız şikayeti desinler diye şikayet alamıyoruz dedi adam zorla kavga dövüş aldırdım oda aldım diye bni kandırdı kendince şikayet kodunu verim dedim kod falan yok diyor 😀 Dedim ki e nasıl takip etcem şikayeti dedim arayın çıkan kişiye sizden önceki müş. tem. şikayet oluşturdu sonucu ne diyin söyler diyor 😀 şaka gibi.

PAVYONMOD ON
Masaya rgb led taktım, ampul rgb, klavye rgb 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap