WD MyCloud kullananların derhal verilerini çekmeleri gerekiyormuş, hardcoded admin hesabı ve şifresi açığa çıkmış:https://twitter.com/dragosr/status/949822668563365889 @gamsizm, @hkellecioglu

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

https://gizmodo.com/stunning-ai-breakthrough-takes-us-one-step-closer-to-th-1819650084

Alphago Zero, AI konusunda çıtayı bir seviye daha yukarı çekerek unsupervised learning'e geçti ve go şampiyonunu yenen Alpha Go'yu 100-0 yendi. teknoloji ve bilim notlarında da görmek dileğiyle. @hkellecioglu @can

Stunning AI Breakthrough Takes Us One Step Closer to the Singularity

Remember AlphaGo, the first artificial intelligence to defeat a grandmaster at Go? Well, the program just got a major upgrade, and it can now teach itself how to dominate the game without any human...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • arandur @arandur

  Ama eminim, Go şampiyonu ile oynasa 100-0 yenemez, ancak bilgisayarı yener 100-0.

  • arandur @arandur

   @sqn ekşi açılmıyor, buraya yazabilir misin?

  • Alim Bozkayalar @sqn

   @arandur "ilk alphago sürümü insanların oyunlarıyla eğitilmişti ve dünya şampiyonlarını yenmişti. alphago zero ise tamamen kendi kendisiyle go oynayarak sıfırdan go öğrenmiş bir sinir ağı varyasyonu. makalesinde* dikkatimi çeken iki konu var:

   1. insan gibi öğreniyormuş. başta go'ya her yeni başlayan insan gibi savaşlara, taş almaya çok odaklanmış. sonra bölge, ölüm/kalım meselelerini öğrenmiş, en son da gayet karmaşık ko savaşlarına girmiş. (bkz: ko savaşı)

   2. go'da insanların da kullandığı açılış hamlelerini kendisi de sıfırdan keşfetmiş. hatta bunlardan insanlar arasında da popüler olan bir tanesini bulmuş, sevmiş ve sürekli kullanmaya başlamış. ancak bir süre sonra kendisi hiç bilinmeyen yeni bir açılış hamlesi daha bulup onu kullanmaya başlamış. kısacası 20 günlük eğitim sonrası binlerce yıldır insanların keşfedemediği oyun dinamiklerini keşfetmiş. bu bana her adlı filmdeki (dikkat spoiler) yapay zekanın başta insanlarla takılıp sonra sıkılıp uçup gitmesini hatırlattı. (spoiler sonu).

   nitekim bu zero arkadaş, dünya şampiyonlarını yenmiş olan insan eğitimli alphago sürümünü 100-0 yenmiş.

   inanılmaz gelişmeler. sendeyiz aybüke." @ssg

   ps: * makale linki: https://deepmind.com/documents/119/agz_unformatted_nature.pdf

  • arandur @arandur

   @sqn benim yazdığımı reddeden bir yanı yok, ben insan olan şampiyonu 100-0 yenemez diye düşündüm.

  • Alim Bozkayalar @sqn

   @arandur ben de bunu düşündüren nedir diye sordum 🙂 sana karşı olarak eklemedim, ek bilgi olarak ekledim.

  • arandur @arandur

   @sqn insan hala duygusal, alabildiğine değişken. Ama şu var, aynı şampiyonla bir miktar oynarsa bir süre sonra 100-0 yenmeye başlar.

  • Alim Bozkayalar @sqn

   @arandur yapay zekayı, onun da sürekli gelişeceğini hesaba kattın mı peki? değil 100-0, 3-2 bile yenecek olsa şimdiye kadar satrançta da go'da da müsabakalar yapılırdı. ilk yenilgiden sonra pc'nin insanı geçtiği kabul ediliyor ki bu düşünce doğru da. insanın kaç yüzyıllık go birikiminin ötesine geçiyor 20 günlük ilerlemeyle. bu hızı değil yenebilmek, önünde durmak bile mümkün değil.