ASUS VP249QGR aldım, biraz önce geldi, ekran kartının displayport çıkışı yok diye hdmi-vga dönüştürücüsüyle bağladım. buna rağmen IPS nimetmiş ya 🙂 @cgdincer 'in geçen günkü "bu devirde IPS harici monitör alınmaz" fikri epey yerleşmişti, güzel tavsiyeymiş, tekrardan hem teşekkür edeyim, hem de bir kere daha tekrarlayayım, IPS harici monitör alınmaz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#turkcell #pismanliktir geçen hafta hattımı bimcell'e taşıyınca annemin kullandığı diğer hattıma da "...92 no'lu hattınız talebiniz üzerine iptal edilmiştir" diye mesaj gitmiş. annem de bana sormadan bugün panikleyip turkcell bayisine gitmiş ve tabi ki bayi fırsatı kaçırmayıp hattınız iptal olmuş deyip 39 liralık tarifeye 12 ay taahhüt verdirip bir güzel de yeni numara tahsis etmiş. hali hazırdaki numarası özel olsun diye para verip aldım ve epey akılda kalıcı. bu yüzden yenisini kullanmak istemiyor. bu yeni hattan aynı gün içerisinde vazgeçmenin cezasız bir yolu yok mudur? hayır yeni hattı da takalım dursun diyorlar bir de, sanki ihtiyaç varmış gibi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • mkyb @mkyb

  Operatör bayilerinin hepsi dolandırıcı. Gençleri kandıramadıkları için yaşlı birisi gelsede kandırıp üstünden prim kazansam derdindeler. Soruna gelecek olursak taahhüt yeni olduğu için parasını verip iptal ettirebilirsin ama hat ücretini ödemek zorundasın. Hattı faturasıza falan çevirmekle uğraşma direk kapattır. Turkcell faturazıza çevirince 35 lira ek ücret alıyor.

  • Alim Bozkayalar @sqn

   annem de "Mehmet ya tanıyorsun" diyor, hayır kardeşim, kendimden ve yasalardan başka kimseyi tanımıyorum, tanıdığımız Mehmet bize yardımcı olmak istese telefonu açıp mesajı okuyup doğrusunu söylerdi, işine geleni yapıyor.

 • johan @johan28

  Ya azıcık ahlak olmalı insanda, bu ülkenin en büyük eksiği bu oldu. AHLAK

 • Batuhan @achfighter

  Bana da benzeri oldu Turkcell'e geçince. Başka operatörden Turkcell'e geçiş yaptım. Faturasız hat ve istediğim tarifeyi söyledim. Sonraki gün pahalı bir tarifeye faturalı ve 1 yıl taahhüt yapıldığını öğrendim.

  Dört koldan saldırdım. Sosyal medya şu bu her yere duyurdum. Sonra hattımı ücretsiz olarak faturasıza çevirdiler. Ben de istediğim pakete geçtim.

 • maxemilian @maxemilian

  Yalnız rekabet yok
  Birçok kez vodafone denedim hatta arandığım anketleri engüzel şekilde cevapladım
  umarım eylül ayına dediklerimden birkaçını çözerler

#bitcoin cidden anlamadığım için soruyorum, cehaletime verin. bu kadar işlemci gücü ne işe yarıyor? bu kapasite niye insanlık için faydalı projelerde kullanılmak üzere kaydırılmıyor? yasaklara karşıyım ama cidden şu bitcoin madenciliği bir şekilde bitirilse gram üzülmem, aksine insanlık adına faydalı olmuş derim.

dağıtık projelerden en büyüğü foldin@home'un anlık gücü 2M teraflop: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_distributed_computing_projects

bitcoin'in anlık gücü, bunun 40.000 katı olan 80M petaflop:
https://bitcoincharts.com/bitcoin/

bu kadar kapasite ile neredeyse bütün projeler şimdiye kadar çoktan bitirilip yenilerine geçilmişti, aradan covid için olanı bile çıkarırdık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 20

#benbugünbirşeyöğrendim 7000 lirayı geçen ürünleri nakit olarak alamadığımızı. hatta bunun adı da tevsik sınırı imiş. hatta bu sınır 2003'te 10 milyar iken daha sonra 8.000'e, sonra da 7.000 tl'ye indirilmiş. meraklısı için:

https://www.roedl.com.tr/tr/tema/yazilar/kasadan_yapilan_tahsilat_ve_oedemelerde_tevsik_siniri

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 16

elimde ekran kilidini bilmediğim bir adet samsung galaxy j7 2016 (J710FQXXU3CSG1) var, ben bunun kilidini açarım diye gaza geldim ama dünden beri çözemedim. stock firmware indirdim, üstüne attım, hala açılışta ekran kilidi istiyor. frp on durumda bu cihazın içindeki verileri uçurmadan kilidini kırabilecek yöntemi bilen vardır di mi aramızda?

ps: google hesabını ve şifresini de bilmiyoruz, dolayısıyla oradan girip ekran kilidini açma yolu kapalı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 18 / 33

ben bugün enflasyonu belirleyen kalemlerin ağırlıklarını öğrendim. 2020 yılı enflasyon sepetinde ilk sırayı %5.71 ile sigara alırken, sonrasında %5 ile kira ve %3,15 ile dizel araba geliyormuş. vatandaşın ana gider kalemi olan gıda ve alkolsüz içeceklerin toplam ağırlığı %22.76 iken bunun esas kalemini ise %2.17 ile ekmek oluşturuyormuş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

nperf 2020 sonuçlarını yayınlamış: https://static1.squarespace.com/static/5bd8c055c3c16a070ad447e4/t/5ffeb8f2bf61524fa8697f2c/1610529014923/NPerf+2020_Rapor_TR.pdf

download ve gecikmede lider Turknet, upload'da Turkcell iken benim dikkatimi başka bir istatistik çekti. 4 milyona yakın test yapılmış ve bunlar temizlendikten sonra 2.8 milyon testin sonucuna göre test oranları şu şekilde:

Turknet'in bu kadar pazar payı olma ihtimali var mı yoksa teste mi abanmışlar?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 12

#asusrogphone5 posteri yayınlanmış, resimdeki koç takımyıldızı olduğu için 21 Mart-19 Nisan arası tanıtılması bekleniyor. yine beklendiği üzere 4 ismi atlanacak ve 5 ile devam edilecek. sd888'in asıl performansı burada belli olacak. arka bölümde pek değişen bir şey yok iken posterde full ekran gözüküyor, burada pop-up ya da ekran altı kamera beklenebilir diye düşünüyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#whatsapp #telegram #bip Türkiye'de habercilik ne güzel, oturduğun yerden küsuratlı salla, bu sayede haberciyim diye gezin. günlük bazda her şirketin kullanıcı sayısına (hem de ülke verisiyle) sahip olamayacağını bile kimse sorgulamıyor o gazetede, cidden çok ilginç. neymiş 2 milyon kişi whatsapp'ı silmiş, hani kaynak?

https://www.haberturk.com/whatsapp-i-kac-kisi-sildi-kaci-bip-ve-telegram-a-gecti-haberler-2939102-teknoloji

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6