Kaynak: https://www.macrumors.com/2024/05/15/ios-17-5-bug-deleted-photos-reappear/

Apple’dan büyük fiyasko. 17.5’e güncelleyenlerin fotoğraflarında eski sildikleri fotoğraflardan bazıları geri geliyormuş haberi okudum. Yoktur ya öyle bir şey diyerek galeriye girdim 2 foto geri gelmiş geçmişten.
#akış #haftalıkgündememalzeme #apple #güvenlik #ios

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 16

İMM (Karşı tarafa verilen hasar) tutarını hem kaskoda hem trafik sigortasında belirleyebiliyoruz ve fiyatı arttırıyor. Hangisinde yükseltmek daha mantıklı, sigortada mı kaskoda mı?

#kasko #otoseyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Donanımhaber Youtube kanalının izlenmeleri. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10

Şu resim oluşturucu yapay zekayı buradan indirip bilgisayarıma kurdum. Ekran kartımı kullanarak resim ürettirebiliyorum fakat bilgisayarda run.bat diye bir şey çalıştırarak oluyor. Bunun bir gün kötü bir yazılıma dönüşebilme riski var mı? Her şeyimin olduğu bilgisayarda kullanıyorum çünkü.
https://github.com/lllyasviel/Fooocus

GitHub - lllyasviel/Fooocus: Focus on prompting and generating

Focus on prompting and generating. Contribute to lllyasviel/Fooocus development by creating an account on GitHub.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eskiden her seçim öncesi her yerde “oy ve ötesi“ tarzında kuruluşlarla ya da gönüllü müşahitlik yoluyla seçim güvenliğini arttırma çalışmaları olurdu, bu seçimde hiç görmedim. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6
 • cihat emre @cihat-emre

  ee parti teşkilatları ne güne duruyor babayiğit

 • ozeba @ozeba

  Bugüne kadar anlamlı bir fark bulamadıkları içindir bence. Bir kaç sandıkta beceriksiz birilerinin yanlış yazması ile oluşmuş hatalar dışında bir şey çıkmadı ki ortaya. Ya da ben görmedim. Örneğin son cb seçimlerinde iki tarafta o kadar ümitliydi ki oy çalındı muhabbeti hiç yapmadılar. Çünkü başabaş gidiyor gibiydi. Hatta iki taraf da kazanıyoruz kafasındaydı. Gerçi bi taraf daha çok kazanıyoruz kafasındaydı ama aramızda kalsın tabi bu kimseye söylemeyin bunu. Bakın hiç kimse oy çalındı demedi. Emin olun o seçimde ümitsiz bir taraf olsaydı seçmenini konsolide edebilmek bir sonraki seçimde yine koyun gibi hiç düşünmeden kendisine oy atmasını sağlamak için bakın oylar çalındı diyecekti. Burada parti ayırmıyorum. İki aday da yapacaktı bunu.
  Kısacası sandık kuruluna, ilçe seçim kuruluna “korkuluk” göndermediysen oylarına sahip çıkacak adam var demektir. Boş bırakırsan görevli göndermezsen bırak da çalsınlar haketmişsin demektir.

 • Supermaniac @supermaniac

  Muhtarlar var bu sefer, muhtarlar kendilerini sonuna kadar korur. Bu sayede diğerleri de dolaylı olarak korunur.

 • AB9 @sqn

  çünkü yıllarca gönüllü yapan insanlar bu işin gönüllü yapılamayacağını idrak etti. sandığa sahip çıkmak bir partinin seçime dair asli görevi olmalıdır.

  bilgi: "AK Parti toplam 2 milyar 658 milyon lira, CHP 1 milyar 892 milyon lira, MHP 752 milyon lira, İYİ Parti 722 milyon lira, Yeşil Sol Parti de 658 milyon lira yardım alacak."

  bilgi: seçimde 206 bin sandık var.

  her sandığa genelgeye hakim 2şer kişi yerleştirip parti kasasından 1000 tl versen 412 milyon TL yapıyor, hazinenin yardımının sadece %21'i. 1 kişi koymadığı bir sürü sandık olduğunu düşünürsek işin kolayına kaçıp gönüllülere yıkmak kolaylarına geliyor demek ki, ya da seçime dair beklentileri yok.

Dolar 31,80 civarında gibi gösterilse de almak istediğinizde döviz bürolarında fiyatlar 32,5 civarında. Bilginiz olsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Duvara asmak için internetten fotoğraf bulmak ne kadar zormuş ya. 😀 Yazıcım var, çerçevem var, fotoğraf kağıdım da var. Bir sürü sevdiğim şey indirir çıktı alırım diyordum ama hiçbir şeyi beğenemiyorum. En son yapay zekaya manzara yağlı boya falan çizdirdim onları astım. 😀 Sık sık değişirim diyordum ama çıkartacak bir şey bulamıyorum seçemiyorum yani. 😀

#tablo #yazıcı #fotoğraf #resim #çıktı #duvar

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 15

Bir okulda müdür yardımcısı olacağım birkaç ay sonra. Odamda kulaklıkla sosyal medya gezintisi, Youtube gibi aktiviteler için bluetooth kulaklık ihtiyacım olacak. Windows pc ve ios telefon arasında geçişlerde çok sorun yaratmaması önemli. Müzik dinlemem, ses kalitesi önemli değil yani ama şarjının uzun gitmesi ve kolay bağlanılabilirlik önemli. Bütçe hak ettiği sürece her yere çıkabilir ama 700 liralık ürünün yapacağı iş için 3000 lira vermek istemem.
Öneriler?
#teknoyardım #akış #kulaklık #bt

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kargo beklemiyorsanız, zil çaldığında kalkıp açıyor musunuz? Eğer zil aşağıdan çaldıysa yerimden bile kalkmam. Ama kapıya gelip çaldılarsa önce delikten bakarım, yönetici veya kapıcı değilse yine açmam. Sizde durum ne?

#derdiniseveyim #saçmasorular #teknoseyirbitmiş #akış #dindendön

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Apple’dan film kiralamak veya satın almak neden bu kadar ucuz ya? 😅 Senelerdir 4-5 liraya film kiralanıp izlenebiliyor. Platformlarda olmayan filmleri hiç düşünmeden tıklayıp kiralıyorum burdan izliyoruz. 15-20 liraya da ömür boyu satın alabiliyorsunuz çok güzel hizmet. Harry Potter serisine eşim bayılır, 8 filmi 90 liraya mı ne satın aldım istediği zaman izliyor. 🙂
Torrentten indirmek bile daha maliyetlidir. 😀 Hem korsan olmamış oluyor hem de hiç uğraşmadan orijinal alt yazılı dublajlı falan izliyorsun. 4 lira ne ya 😀 Mail atayım zam gelsin şunlara.

#akış #appletv #apple #film #kiralama #itunes

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 25