Twitter web sürümünde bazı tasarımsal değişiklikler yapmış. Çok büyük değişim olmadığı için ben sevdim, mobile biraz daha benzemiş sanki.

#twitter #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yarıyıl tatilinin ismi neden 15 tatil? 16 günlük tatil var aslında. Hadi 14 tatil dense anlarım iki haftayı hesaplıyorlar diye ama, sonuçta 16 gün tatil yapılıyor. Neden 15 tatil denmiş? 🙂 16 tatil denmeli.

Ek bilgi: Sömestr değil sömestir şeklinde yazılır.

#derdimi #akış #tatil #sömestir #yarıyıl #15tatil #16tatil #tatil

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Bir siteye fotoğraf yüklemem gerekiyor ve boyutu 20 kb'den küçük olamaz diyor. Çözünürlüğü de 133x171 olması gerekiyor ve fotoğraflar 10-15 kb arasında. Boyutlarını nasıl 20 kb üzerine çıkarabilirim kolay yoldan? 10 tane foto var.

#akış #teknoyardım #fotoğraf #boyut

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Depolar dolsun.

"Benzine bu geceden, motorine de en geç perşembe günü zam yapılması bekleniyor. Benzinde 15 kuruş, motorinde 10-15 kuruş aralığında zamma ihtiyaç olduğu hesaplanıyor."

https://tr.sputniknews.com/ekonomi/201901071036960462-benzin-motorin-zam/
#zam #akaryakıt #dizel #benzin #motorin #araç #araba #otoseyir #akış

Benzin ve motorine zam geliyor

Benzin ve motorine zam geliyor. Benzine bu geceden, motorine de en geç perşembe günü zam yapılması bekleniyor. Benzinde 15 kuruş, motorinde 10-15 kuruş aralığında zamma ihtiyaç olduğu hesaplanıyor.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Size şimdi çok garip bir iPhone 5S macerası anlatacağım toplanın.

Kız arkadaşım bir gün 5S telefonunu yere sert düşürüyor. Düşürdükten sonra telefonda şebeke çekme sorunu başlıyor, servis yok yazıyor yani. Bazen geliyor, bazen gidiyor şebeke kısa aralıklarla. Birkaç gün düzelir mi acaba diye bekliyoruz, farklı hatlarla (Turkcell Vodafone Telekom) farklı yerlerde denemeler yapıyoruz hiçbir şekilde şebeke sorunu düzelmiyor. Sıradan bir tamirciye götürüyoruz, adam yaptım diyerek veriyor bize bir saat geçmeden yine aynı, götürüyoruz yine yaptım diyor yanında biraz bekliyoruz yine düzelmiyor.

Artık vazgeçiyoruz telefondan, gidip yeni telefon alıyoruz ve bir kenara bırakıyoruz 5S'i. Aradan birkaç ay geçiyor, daha kaliteli bir servise gösteriyoruz, adam diyor ki "Bu telefon yapılamaz artık ölmüş." biz de tamam deyip telefonu rafa kaldırıyoruz, evde sadece Wifi bağlı şekilde kullanıyoruz hat takmadan.

Aradan geçen 1 yıldan sonra geçen hafta telefonu bir arkadaşıma yedek olarak verdim evde Wifi ile kullanır diye, hattını da taktı denemek için. Telefonu 10 gündür sorunsuz kullanıyor, şebeke var yani. Nasıl oldu hâlâ anlamış değilim, nasıl düzeldi bu telefon durduk yerde? Sürüm güncelleme vs yapılmadı önceden yapmıştım düzelmemişti zaten. Donanımsal sorundu yani, ama hiç teklememiş. 😀 Şaşkınlıklar içinde bozulacağı günü bekliyorum bozulmuyor. 😀 Telefonum oldu resmen durduk yerde. 😀

#iphone5s #şebeke #turkcell #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yazıcıdan fotoğraf baskısı almak için fotoğraf kâğıdı kullanan var mı? Canon Pixma G3410 modeli yazıcım var, nikah-düğün fotoğraflarımı kendim çıkartmak istiyorum. Önerdiğiniz bir marka veya dikkat etmem gereken şeyler var mı? @gamsizm Siz çıktı alıyordunuz sanırım aynı makineyle, ne önerirsiniz?

#akış #canon #fotoğrafbaskı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8
 • serdars @serdara00

  Canon ve HP kağıtlar güzel. Bir ara vatan bilgisayar da Canon kağıtlar (A4 ve 10×15 karışık paket) 2.5 TL idi.

 • sms55 @sms55

  Rovi premium kullandım. Memnun kaldım.

 • Koray Üstüner @korayus

  Mademki kendiniz için basacaksınız o zaman önerim Canon'un kendi fotoğraf kağıdını kullanın. Sonra bu kağıt ile kendi yazıcınıza uygun ICC renk profillerini kendi web sitesinden bulup indirin. Baskı aşamasında ayarlar kısmında renk ayarlarını Photoshop değil yazıcının yapmasını söyleyin ve doğru kağıt türünü seçtiğinizden emin olun. Ardından relative colorimetric ve black point compensation ayarını seçin. Bu şekilde eğer kullandığınız monitör kalibreli ve IPS ise bire bir gördüğünüz renkleri alırsınız.
  Özetle tavsiyem fotoğraflarınız bu işin profesyonelinden çıkmadığı sürece kendiniz denemelerde bulunabilirsiniz ama işi doğrusu Uğur Varlı gibi profesyonel baskı hizmeti veren yerlerde bu işi pahalı ama ölümsüz kalitede yaptırmanız olur.

 • KUTALP @kutalp

  Orijinal mürekkep ve kağıt e514 Canon soldu fotoğraf.

İnternet Servis Sağlayıcıların 2019 AKK'siz Kampanyalı İnternet Fiyatları

Her yerde haberler yapılıyor 200-300 liralardan bahsediliyor, bunlar hep taahhütsüz en yüksek fiyatlar. Kampanyalar sayfasına girip de bakmaktan aciz haber sitelerinin yapması gerekeni ben kendim amatörce yaptım, işte birbirine benzeyen hızlarda iss'lerin paket fiyatları:

Türk Telekom: (24 Ay taahhütlü fiyat, aylık ortalama)
16 Mbps Sınırsız - 95 lira
24 Mbps Sınırsız - 105 lira
50 Mbps Sınırsız - 185 lira
100 Mbps Sınırsız - 235 lira

Turkcell Superonline (12 Ay taahhütlü fiyat, aylık ortalama)
15 Mbps Sınırsız: 80 lira
25 Mbps Sınırsız: 90 lira
50 Mbps Sınırsız: 130 lira
100 Mbps Sınırsız: 200 lira

Türksat Kablonet (24 Ay Taahhütlü fiyat, aylık ortalama)
20 (Günün 19 saati 50 Mbps) Sınırsız: 80 lira (19-24 saatleri arasında 20 Mbps diğer zamanlar 50 mbps, 19-24 saatleri arası 20 Mbps, TV ve sinema paketi dahil)
25 (Günün 19 saati 100 Mbps) Sınırsız: 90 lira (19-24 saatleri arası 25 Mbps diğer zamanlar 100 mbps, TV ve sinema paketi dahil)

Bu üç firma incelendiğinde en kârlı, en mantıklı tarife Kablonet'in 100 Mbps Akıllı Sınırsız olan tarifesi görünmekte. Diğer firmalarda 25 Mbps 90-100 lirayken, Kablonet'te günün 19 saati 100 mbps hızda kullanabildiğiniz, sadece 5 saat 25 hız alacağınız paketi 90 lira. Üstüne tv paketi ve sinema paketi de veriyorlar. Kablonet'in tek kötü yanı, tamamen 100 mbps olan bir kampanyalarının bulunmayışı. Yani 19-24 arasında da 100 isteyen birisi, 380 lira ödemek zorunda şu an.

#kablonet #turkcell #turkcellsuperonline #uydunet #türksat #türksatkablonet #akış #türktelekom #ttnet #kota #100mbps #akk #akn #fiber #limitsiz #sınırsız #mbps #speedtest

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bilgisayarımda en ufak bir ısı problemi yok, laptopu açıp termal macun kısmına bakayım dedim epey bitmiş gibi görünüyor. Sizce yenilemem gerekir mi, hiç ısı problemim olmamasına rağmen? Önerdiğiniz bir macun var mı, modele göre falan değişiyor mu? Asus Rog GL502VT kullanıyorum.

#termalmacun #laptop #fan #ısı #akış

Bu arada laptopta aylardır olan bir problem var, bilgisayarda herhangi bir ısınma ya da herhangi bir program çalışması olmamasına rağmen fan %100 hızda çalışmaya başlıyor aniden rastgele vakitlerde. Derece 30 bile olsa yapıyor bunu, kendi kendine sonra duruyor birkaç saat de geçebiliyor bu durumda. Herhangi bir ağ, cpu, gpu kullanımı söz konusu değil bunu yaptığında. Nedenini çözemedim hâlâ. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 14

#Kablonet müşterilerinin dikkatine. 🙂 Dün geceden beri downloadı açık bırakıp ne olacağını beklemeye koyuldum. 24 Mbps hız, 50 GB AKK'li paket kullanıyordum. An itibarıyla 100 GB indirme yapmış bulunmaktayım, 2-8 arasındaki indirmeleri çıkartınca da 50 GB kotam dolmuş oluyor her türlü. Online işlemlerde kotamın dolduğu görülüyor, fakat hızımda herhangi bir düşüş yaşanmadı.

Yani kısaca 24 mbps sınırsız interneti 49 liraya kullanmaya devam edeceğim. 🙂 20 ay daha taahhütüm var. Kablonet'i seviyorum. 🙂 Birkaç ay sonra evlendiğimde de muhtemelen 90 liralık olan 100 mbps hızlı pakete geçeceğim, 19-24 arası hızı 25'e düşüren ve yanında tv paketi veren kampanyası baya uygun. Şu an ihtiyacım yok TV de yok zaten, 24 hız yetiyor.

Müşteri hizmetleriyle tekrar görüştüm ve teyit aldım. Görsel aşağıda. @emirclio @alierkankizgin @frt @ahmed @netexpert @karflake1 @pof

#türksatkablonet #türksat #akn #2019 #akk #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 39

Kablonet siteyi yeniledi. Kampanyalara buradan ulaşabilirsiniz: https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Kampanyalar

Fakat eksik bilgiler var. Örneğin 90 liraya 100 mbps akıllı sınırsız tarifesi var (Saat 19-24 arasında hız 25'e düşüyor) ama bunun upload hızını belirtmemişler? Upload kaç acaba?

Bildiğim kadarıyla 50 ve üstü hızlarda upload 5 oluyor. Ama belirtmemişler.

#kablonet #akk #akıllısınırsız #akış #2019 #akn #türksat

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12