Ankara'da gezilecek yer sorulmuş birkaç saat önce ve insanlar Anıtkabir dışında hiçbir yer yok demişler. Hatta birisi sonra Botanik Park'a git başka da bir şey yok demiş iyi güldüm. 😀 Tamam bilmiyorsunuz da "başka bir yer yok" demek çok iddialı değil mi, bilmiyorum demek neden bu kadar zor?
Sadece kendim bulup kaydettiğim ve yavaş yavaş gezmeye başladığım yerlerin listesini atayım buraya da. Belki bir gün lazım olur size de. Google'dan konum ve mekan bilgisine bakarak ilginizi çekme oranına göre bazılarına gider bazılarına gitmezsiniz zaten. Çoğunu henüz gezmedim ama. Bunlar dışında da yerel olarak güzel parklar ve alanlar da var da o kadarına gerek yok.

Anıtkabir
Kızılay Meydanı (Güvenpark, Karanfil Sokak, Tunalı Hilmi Caddesi vs)
Kuğulu Park
Seğmenler Parkı
Botanik Park
Atakule
Atatürk Orman Çiftliği
Ankara Kalesi
Rahmi Koç Müzesi
Cumhuriyet Müzesi
Kurtuluş Savaşı Müzesi (İlk TBMM)
Atatürk Bahçesi
Göksupark
Bahçelievler sokakları
50. Yıl Parkı
Kurtuluş Parkı
Gençlik Parkı
Başkent Millet Bahçesi (AKM)
Altınpark
Kuzey Yıldızı Vadisi
Soğuksu Milli Parkı (Biraz uzak)
Etnografya Müzesi
ODTÜ Ormanı
Çansera Kent Bahçesi
Ahlatlıbel Atatürk Parkı
Altınköy Açık Hava Müzesi
Dikmen Vadisi
Anadolu Medeniyetleri Müzesi
Atatürk Orman Çiftliği
Ulucanlar Cezaevi Müzesi
Hamamönü caddeleri tarihi evler
Çankaya Köşkü
TBMM
Harikalar Diyarı - Masal Adası
Mavigöl
Eymir Gölü
Mogan Gölü

#ankara #gezilecekyerler #seyahat #anıtkabir #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kar yağışlarını her sene takip ederdim ve yoğun yağış olsun isterdim, eğlenirdim bu durumla. İnsan başına gelmeyince düşünemiyor, bu sene de takip ediyorum ama bu sene yağmaması ve durması için dua ediyorum. Çünkü il dışına ev taşıma sürecindeyiz, hem ev bulmak için şehir gezemiyoruz hem de evi taşımak için geri dönüp oradan taşıyamayız diye erteledik. Kar dursa da ev arasak diye hava durumu takip ediyorum. 😀

Kısacası kar herkes için mutluluk getirmiyor maalesef. Zaten dışarıda kalanlar, hayvanlar falan gibi konularda hep üzülürdüm de böyle zorunlu işim olunca iyice anladım. Kar yağsın ama çok yağmasın derim bundan sonraki senelerde artık. 😀

#kış #konudışı #kar

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Araba sitede mahsur kaldı. Dışarıda yollar açık ama sitenin şu bölümü 60 cm kadar kar olduğu için arabayı çıkaramıyorum. Siteden kimsede beyin yok, 10 kişi kürekle 5 dakikada temizleriz ama kimse yanaşmıyor tek başıma en kolay nasıl çıkarırım ben bu arabayı? 😀 Kaskodan yolda kaldım falan diye çekici mi istesem? Bu şekilde aklına bir şey gelen var mı?

#araba #kar

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 40

Bilgi: Kombi atık tahliye borusunun içine kar girip de donduğu için hava tahliye olmadığından kombi çalışmamış. Sabaha kadar çalışmadı. Sabah bir sopa ile sert sert vurdum boruya, birkaç parça kar çıktı içinden buz şeklinde. Sonra hava tahliye olabildi ve kombi çalışmaya başladı.

Kombinin dışındaki borusu donmuş sanırım şöyle hata veriyor. Ne yapılması gerektiğini bilen var mı? Boruya ulaşımım zor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 13

Güncelleme: Taktırdım sorun yok gibi görünüyor şu an. Sanki gaz tepkilerinde azalma hissediyorum ama kış lastiklerindeki genel olay da olabilir ilk defa kış lastiği taktım çünkü.

Aracımda 215/45/r17 jantlı yaz lastiği var orijinal. Şu an sadece 225/45/r17 kış lastiği bulabildim. 215 ile 225 arasında bir sıkıntı olur mu?

#akış #teknoyardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 31

Sabah Petlas bayisine gidip 4 adet yeni kış lastiği alacağım R17. İlk defa kış lastiği alıyorum, dolandırılmamak için ve sonrasında yapmam gereken püf noktalar var mıdır 😅 Rot balans falan da yapıyorlardır herhalde taktıktan sonra değil mi?
Bir de jantlara iyi davranmamalarından çok korkuyorum, ülkede her şey dert ya. Tanesi 1000 lira falan zaten r17 lastiklerin. Güzel girecek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 28

Ay sonunda başka bir şehre taşınacağım. Şu an Kablonet kullanıyorum ve taahhüt birkaç ay daha sürecek. Taşınacağım evde Kablonet olmazsa ne yapılıyor?
Müşteri hizmetleri şöyle dedi "taşındığınız yerde alt yapı yoksa Nakilden iade yaparak cayma bedeli ödemeden iptal sağlayabilirsiniz"
Ama pek güvenmiyorum başına gelen varsa diye sormak istedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#konudışı
Ocakta öğretmenliğe ara verip eşimin yanına gidebilmek için maaş almamayı göze aldığımdan bahsetmiştim daha önce. Sebebi eşim Ankara'da mühendis, ben Antep'te öğretmenim ve yanına tayin olamıyordum eylüle kadar. Sırf birlikte yaşayabilmek için izin alıp yanına gidecektim. Ancak bir mucize oldu ve tayinim gerçekleşti, maaş kesintisi falan olmadan direkt artık Ankara'da yeni bir hayat kurabileceğiz. Çok mutluyum paylaşmak istedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Evden taşınacağım. Bugün kira ödeme günü ama ben 25-30 Ocak arasında taşınacağım. Bu işin raconu nasıl? Tüm kirayı vermek mi gerekiyor yoksa 15-20 günlük kira mı vermeliyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

Kapanak şovalyeleri kılıçları kuşanın! 😀 Geliyor...

https://twitter.com/drfahrettinkoca/status/1479134201358262275

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 16