E-Devlet'ten Tüketici Hakem Heyetine başvuru yaptım. Bakalım ne kadar sürecek süreç, bir sonuç çıkacak mı.

Olay da şu, İstikbal'den koltuk takımı almıştım. Bir koltukta yırtık çıktı getirdiklerinde, götürüp kumaşı söküp yeni kumaş diktiler geri getirdiler bu sefer kumaşın ipliğinin rengini yanlış dikmişler. Tekrar götürdüler söküp yeni kumaş diktiler bu sefer kumaşta hata varmış, tekrar söküp dikecekler. Bu kadar işlem görmüş bir ürünü neden kabul edeyim ki artık? Para iadesi olarak talepte bulundum, anlattım durumu da. Bakalım ne olacak sonuç.

#istikbal #rezalet #akış #tüketicihakemheyeti #hakemheyeti #edevlet #koltuk

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Para iadesi çıkar büyük bir ihtimal, ancak süreç ne kadar sürer kısmı yasal max 6 ay içinde sonuçlanmak zorunda, ama bu yaşadığınız şehir ilçeye göre değişiyor. Diyelim atıyorum şimdi sivasın bilmemne ilçesi çok yoğun değil kaymakamlık vs en kötü 1 haftada 10 günde vs çıkar. Ama istanbulun en kalabalık ilçesinden birisiyse 6 ay'ı bulabilir. Birde şimdi şu var kart iadatı kredi masrafı şu bu bunların itirazları aslında normal senin benim gibi mal almış sorun yaşamış kişilere göre çok aşırı daha fazla olduğu için sıra da gelmeyebiliyor. Ben gittim memurla konuştum adamın arkasında dağ gibi dosya bunların diyor hemen hemen hepsi kredi kartı aidatı ve tüketici kredisi için boyna diyor bankalar vs. benim gibi sorun yaşayanlar verenler çok nadirmiş.

  • Nakahella @nakah

   Antep merkezdeyim burası da yoğundur yani. Ama şöyle bir şey var, elimde koltuğun gidip geldiğini kanıtlayan bir belge yok. Yani adamlar yoo biz buna işlem uygulamadık deseler ne olur? Sadece lafımın bir önemi var mı ki? Sürecin uzaması önemli değil koltuklar zaten evimde şu an, para iadesi olana kadar da vermem. 😀 Bir tek kumaşı bozuk olan yok o da haftaya gelir. Daha şikayetimden haberleri yoktur muhtemelen.

  • Orcun @orcun

   @nakah O gene de iç işlerinde gitme gelme servis kayıtları şu bu değişim vs vardır. Elde yani bir kayıt olmasa da kayıt vs illa vardır sistemlerinde o yüzden sorun olmaz diye düşünüyorum.

  • Nakahella @nakah

   @orcun İnşallah bakalım beklemedeyim süreçten haberdar ederim bu gönderi üstünde. Daha bugün başvurdum bakalım ne kadar sürecek.

 • Nostromo @nostromo

  Koltuk daha kullanılmadan fatmagül olmuş. Başvuruda bu şekilde belirttiyseniz karar %100 sizin lehinize çıkar

  • Nakahella @nakah

   Ajdkdk evet delik deşik oldu valla. Nasıl kumaş geçiriyorlar bilmiyorum ama deliyorlardır muhtemelen ufak da olsa.

   Belirttim detaylı yazdım hatta, buraya özet geçtim. Umarım dediğiniz gibi olur beklemedeyim.

Bugün bir Vodafone şubesine gittim. Hattımı Turkcell’den size taşımak istiyorum dedim. Sonra masada oturan öteki kadın “hangi operatörden” diye sordu. Turkcell dedim. Turkcell’den taşıma yapmıyoruz dedi. Neden, nasıl yani dedim, yapmıyoruz işte dedi tripliydi biraz da. Uğraşmak istemeyip çıktım siz bilirsiniz diyerek.

Bu neden olmuştur? Şubeyi şikayet ettim tabii ama bir sonuç çıkmaz muhtemelen. Ama bunun kadına faydası ne ki neden geçirmedi beni? 😀 Turkcell’de kalacağım gıcık oldum. 😀

#akış #turkcell #vodafone

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 16

4K film ya da videoları Flash diske atıp tv'de izlemek için bir flasha ihtiyacım var. Bunun için önerebileceğiniz güzel bir Flash var mı? 64 Gb veya üstü olsa iyi olur, bazı filmler 50 GB falan olabiliyor geçebiliyor da. Neye dikkat etmek lazım alırken? Pc'den flasha aktarım süresi çok hızlı olmasına gerek yok, TV'de izletirken sorun çıkartmasın yeter.

#akış #usb #flash #disk #tv #4k #lg

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 14

Teknoloji az daha yuvamı yıkıyordu. 😀 Okuldan samimi olduğum birkaç kız arkadaş ve eşimle birlikte bizim eve geldik dün. Birkaç saat sohbet edip sonra dışarı yemeğe çıkacaktık. Eve girdikten 10 dakika sonra falan arkadaşlardan biri Wifi şifresini sormak için telefonunu çıkarttı, sonra dedi ki "aa otomatik bağlandı evin internetine" 😀 Telefon iPhone bu arada. Ben de anlamadım, aklıma komik tweetler falan geldi. 😀 Nasıl olduğu hakkında da hiçbir fikrim yok, ama baktım gerçekten otomatik olarak bağlanmış şifreli ağa. Eşim bana güvenmese falan orada olay olabilirdi, ama güldük ilginç falan dedik açıklamasını da yapamadım merak da ettim açıkçası. 😀

Normalde iOS 11 ile wifi şifresi paylaşma özelliği var ama önce soruyor, onay istiyor falan. Onaysız nasıl oldu bu? Telefonlar arası airdrop'la falan fotoğraf gibi şeyler atmıştık ama hiçbir şey sormadan Wifi ağıma bağlanması garip geldi. Bilen var mı sebebini?

#akış #teknoyardım #ios #iphone #

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 32

Avengers filminin sonunda After Credits var mıydı? Yani yazılar uzun uzun aktıktan sonra bir sahne daha var mıydı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

4K bir televizyon aldım. Çoğu zaman laptopa 4K film indirip tv'den izlemek istiyorum. Laptop 1080p ekran olduğu için Wifi ya da bluetooth ile ekran yansıtarak kayıpsız şekilde izleyebilir miyim, yoksa hdmi ya da bambaşka bir yol mu izlemem gerekiyor? Henüz tv elime ulaşmadı meraktan soruyorum.

Aldığım cihaz LG 43UK6470PLC

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 32

19 günlük aradan sonra tekrar aranızdayım. 🙂 Bedelli askerlik için İskenderun'a gitmiştim, dün terhis olup döndüm. Yaptığım şeyin isminde "askerlik" sözcüğünün geçmesi bile kısa ve uzun dönem askerlere hakaret resmen, 19 günlük tatildi bu yaptığımız. Bedelli askerlikteki 3 haftalık eğitime gitme şartı acilen kaldırılmalı, devlete ve millete yük olmaktan başka bir şey değil çünkü.

Her neyse, teknoloji okumayı ve sizleri özlemişim. Umarım hepiniz iyisinizdir. 🙂

#akış #bedelli #askerlik #iskenderun #denizereğitimalayı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 18

Yarın İskenderun'a 19 günlük bedelli askerlik hizmetini yapmaya gidiyorum. 3 hafta kadar buralardan uzakta olacağım, dönünce okuyacak izleyecek çok şey birikecek. 🙂 Kendinize iyi bakın, bedelliye gidecek olan kaldıysa döndüğümde bilgi de veririm.

#akış #askerlik #bedelli #veda

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 14