Figür sevenlere fiyat iyi gibi geldi 249 lira. Boyutu 30cm.

https://www.hepsiburada.com/disney-pixar-lightyear-lazer-kilili-buzz-lightyear-aksiyon-figr-mekanik-hareketleri-30-ses-zellii-iiklari-ve-hareketli-eklemleriyle-30-cm-4-ya-hjc60-p-HBCV00002Y0473

Disney Pixar Lightyear Lazer Kılıçlı Buzz Lightyear Aksiyon Figürü, Mekanik Hareketleri, 30+ Ses Özelliği, Işıkları ve Hareketli Eklemleriyle 30 Cm, 4 Yaş+

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Benim eşim de sağ ve solunu karıştırıyor asla bilemiyor. Galiba sadece kadınlar karıştırıyor bunu, çok garip. Araba süremiyor olmalarıyla bir bağlantı olabilir mi acaba? Bilimsel olarak araştırılması gereken bir konu bence. Eşim düşündüğü zaman buluyor ama hızlı karar verecekse hep yanılıyor sağ ve sol konusunda. Yorumlarda hep kadınlar var, erkekler de şaşıran kısım.

#sağ #sol #yön #kadınlar #akış

https://twitter.com/zwaraberr/status/1631775483938390016?s=46&t=JbHGEvWYmvteqfl6FfCA6A

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 55
 • özden akbaş @carter

  cinsiyetle alakalı mı emin değilim, ben de solak birisi olarak sağımı solumu çok karıştırıyorun. yani aorulunca cevap verebiliyorum ama biraz lag oluyor önce solumu bulup öyle cevap veriyorum. üstteki arkadaş kahkaha attılar demiş ama komik olan ne emin olamadım.

 • ahmeturan @ahmeturan

  Tıpta sağ ve sol yer değişince işler daha da sarpa sarıyor 😀

 • eamedic @eamedic

  Ben karıştırıyorum hala, kullandığım elime göre tekrar kontrol ediyorum, left right karışmıyor ama bilmiyorum niyedir. Araba kullanırken sağa dön denildiğinde sola döndüğüm oluyor.

  • ahmeturan @ahmeturan

   Hocam PA grafiyi ilk öğrettiklerinde baya aklım karışmıştı yalan yok. Hala bazen karıştırım. Sizde durumlar nasıl?

  • eamedic @eamedic

   @ahmeturan uzun zamandır baktığım için görüntülemede sorun yaşamıyorum, beynim tam kabulleniyor görüntüyü, ilk başlarda görüntüler tam ters olduğu için oryantasyon sorunu yaşadım, özellikle bt bakarken hastanın cihazın içindeki konumunu hayal ederek bakıyodum, sonraları organ yerleşimleri ve anatomiye göre taraf otomatik oluşuyo zihinde. Xrayde zaten işaretçi var ama bt de bazen travma hastası tersten giriyor cihaza, prone girmek zorunda kalıyor, bir iki kez dekstrokardi ve situs inversus totalis btsine baktım, bir de üstüne teknisyen ters bu ya diyerek reconlarken düzeltmiş görüntüyü 🤦🏻‍♂️🤣🤣 tarafı algılamak tam bir kaos oluyor o zaman 😀 tersin tersine bakmaya çalışıyosun ama normal oryantasyonun dışında oluyo göz olması gerekene alışmış. Ama bu örnekler dışında yüzde 90 tam ters, taraflar sağ sol, sol sağ olduğu için lezyonu tanımlarken mouse elimin tersine göre tarif ediyorum.

 • Ibrahim Yilmaz @oddibo

  Bende hemen hangi elimle yazı yazdığımı düşünüp hızlıca sorunu çözüyorum

Ekşi Sözlük’e VPN olmadan bağlanmanın en kolay yolu nedir? Eskiden proxy diye siteler vardı oraya girip linki yapıştırınca siteye girerdi hâlâ var mı güvenilir kullanılabilen? Bazen 1-2 konu hakkında yorum okumak istiyorum ama vpn açmak da istemiyorum. Kolay yolu nedir?
#ekşisözlük #vpn #sansür #yasak #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13

Amazon satıcılı Qcy T7 almıştım. Tek kulaklık eksik çıkmıştı, iade ettim sonra 1 ay geçince stoğa girdi tekrar satın aldım. Şimdi de şarj olmuyor kulaklıklar. Çin markalarına bugün itibarıyla tövbe ediyorum artık. Xiaomi ile telefonlara tövbe etmiştim, artık genel hiçbir Çinli markayı almayacağım.

#çinmalı #çin #qcy #amazon #akış

https://teknoseyir.com/durum/1605284

Geçen gün paylaştığım Amazon indirimi

Geçen gün paylaştığım Amazon indirimi sorunlu çıktı, tek kulaklık eksik çıktı kutudan. :D Boş yere Mng’ye gitme masrafı çıkarttılar bana şimdi. İadeyi evden almıyorlar....
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

Milli Eğitim Bakanı hiçbir açıklama yapmadı bu depremden sonra. Mersin’de tüm halk sokakta bu gece ama yarın okul var. İlginç. 1 günlük tatil beklemiştim ben Mersin’e ama geç oldu artık. Herhangi bir geçmiş olsun mesajı falan da paylaşmadı, günlerdir Hatay civarlarında yoğun çalışıyordu Mahmut Özer.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Biraz paranoyaklık olacak ama şu özelliği kapattım. Sabah olana kadar şarjı %80’de tutup sonra tamamlayan özellik. Bir an önce %100 yapsın gece lazım olduğunda az şarjla kalmayalım. İlla deprem olacak yıkılacak diye değil biri arasa acil gel dese yola %100 şarjla çıkmak varken %80’le çıkacaksın falan. İyice delirdik galiba.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 21

WordPress sitemde tema ayarları yaparken tüm sitedeki içeriklerin "center" olarak ayarlandığını gördüm ama bu ayarı nasıl yaptım bilmiyorum. İçeriği ekledikten sonra düzenle yapıp "sola dayalı" dersem normal olması gereken şekle geliyor ama varsayılan olarak hep ortalı yayımlanıyor. Eski tüm gönderilerim de ortalanmış. Resimler yazılar her şey ortalı. Bunu nasıl düzeltebilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eşim 2021'de KPSS'den yüksek puan aldığında Gaziantep'te yaşıyorduk ve ona tercih yapıp yaşayacağımız şehri seçecektik. Eşim üniversiteyi İstanbul'da okuduğu için aklımızda hep İstanbul'da yaşamak vardı, seviyorduk. Ama "sadece deprem olma riski nedeniyle" İstanbul yazmayıp Ankara'yı tercih ettik. Eşim 2021 Şubat'ta, ben 2022 Şubat'ta Gaziantep'ten Ankara'ya geldik. Eşim yüksek puan almamış olsaydı şu an ya çadırdaydık ya da yeni tahliye olmuştuk bilmiyorum, oradaki pek çok öğretmen arkadaşım 3-4 gün boyunca arabalarında yatıp kalktılar yeni yeni tahliye edilebiliyorlar, bazılarının yakınları vefat etti. Adana ve Mersin'de yaşayan ailem 2 gece arabada yattı sonra evlerine girdiler. Yakınlarımdan hiç can kaybı yok ama onların yakınlarından çok sayıda vefat haberleri duyuyorum maalesef.
Gaziantep'te 3.5 sene yaşadım, Maraş'ta yıkılan caddelerin çoğunda gezmiştim, Hatay'da bedelli askerlik yapmıştım, Osmaniye'de yıkılan bir eve daha önce girmişliğim vardı... Böyle yaşanmışlıkların olduğu yerde olunca insanı daha da farklı etkiliyor. Örneğin Van depreminde ya da İzmir depreminde çok etkilendiğimi hatırlamıyorum çünkü hiçbir bağım yoktu oralarda, yine üzülmüştüm ama bu kadar değil. Tabii bu kadar büyük olmamasının da etkisi var ama insanın önceden girdiği evler yıkılınca, tanıdıkları mağdur olunca falan ekstra etkileniyormuş. "Orada olabilirdim" hissi gerçekten önemli bir hismiş önceden dalga geçerdik. Oradaki herkesle empati yapabilmek fena bir hismiş. Orada hiçbir tanıdığı olmayan Ankara'daki arkadaşlarım fazla etkilenmedi mesela bu depremden. Herkese üzülüyorlar ama insanlık gereği kadar, fazlası yok. İyi ki de yok zaten. Öyle anlatmak istedim, tek merak ettiğim o şehirlerin nasıl toparlayacağı. Binlerce öğretmen memleketine döndü, evi sağlam olanlar bile evlerine girmek istemiyorlar falan ama mecbur dönülecek. Evi kalmayanlar için eğitim nasıl devam edecek falan zor bir süreç gerçekten. Herkese kolaylık diliyorum.

#akış #deprem #gaziantep #ankara #kpss

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yardım kolisi gibi şeyler oluşturan yerler yok mu? Önemli ihtiyaç malzemeleri listesi yapıyor belediyeler hepsinde benzer şeyler var. Hijyenik pedler, bebek bezleri, kuru bakliyatlar falan. Ufak ve büyük olmak üzere koli şeklinde toplu satışı yapılsa keşke kolay yoldan alsak ve Afad'a iletsek. Direkt yardım yerine kargolanıyor denen siparişlerin hepsi pazaryeri satıcılarından, güvenmiyorum onlara.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

Pek çok arkadaşım geceyi arabada geçirecek. Arabada zehirlenme haberleri hatırlıyorum, o zehirlenmeler neden oluyor? Geceyi arabada geçirenler neler yapmalı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10