Turkcell'in Yaani tarayıcısında varsayılan olarak gelen Trednyol, Boyner site linkleri referanslı. Tıklayınca Turkcell'in referansıyla yönlendiriyor siteye, alışveriş yapınca komisyon alıyor Turkcell. İnternet hediyesi için indirmiştim tarayıcıyı biraz kullandım da, her tarafından rezalet akıyor. 🙂 Koca Turkcell'in böyle şeylerle hep uğraşması acınası.

#akış #turkcell #yaani #referans #Trendyol

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11

Üniversitede öğrenciyken babamın yolladığı harçlıkla (memur çocuğuyum) dışarıda rahatça kahvaltı yapabilir, akşam dışarıdan yemek söyleyebilirdim. Şu an öğretmen oldum, eşim de mühendis maaşlarımız iyi ama dışarıdan yemek söylerken içimiz acıyor, ne alsak diye kampanya kovalıyoruz. En basit iki pizza bile 70 liradan başlıyor. Öğrenciyken daha refah içinde yaşıyordum, şu an iki maaşla zorlanıyoruz. Hayırlısı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 40

Kablonet'i 2 aylığına dondurdum. Evde olmayacağım 2 ay. 90 lira ödüyordum aylık, şimdi aylık 20 lira ödeyeceğim ve 2 ay taahhüt uzayacak. Aslında 20 lira ödemek saçma baya, kapattırdım işte neyin faturasını kesiyorsunuz daha? 😀 Telefonda kısa bir güvenlik adımından sonra hemen dondurma işlemi gerçekleşti. Kablonet'te sürecin hızlı olmasını seviyorum. Taahhütün uzaması da iyi aslında, çünkü taahhüt bitince daha pahalı paketler almak zorunda kalacaktım bir sene sonra falan. 2 ay ertelemiş oldu onu. 😀 Bu da böyle bir anımdır, 1 ay bile uzak kalacaksanız bence dondurun kâr edersiniz. (Taahhüt dert değilse)

#kablonet #taahhüt #akış #türksatkablo #türksat #internetdondurma #fatura

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Akışta da birkaç kez paylaşılan şu taksit haberinde anlamadığım şey, telefonlarda taksit komple yoktu zaten? Ama 3'e indirildi deniyor hep? Telefonda taksit var mıydı ki? Önceden yoktu da şimdi 3 aylık taksit hakkı mı verildi?

https://t24.com.tr/haber/ticaret-bakanligi-ndan-taksit-duzenlemesi,963061

Ticaret Bakanlığı'ndan taksit düzenlemesi

Fiyatı 3 bin 500 lira üstünde olan cep telefonu satışlarında 3 ay, tablet bilgisayarda 6 ay taksit yapılacak
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Bende onu çözemedim sabahtan beri. Vatan olsun teknosa olsun telefon için kredi çıkartıyordu o kredilerin zaten taksiti kısıtlıydı ? 6 olması lazım, e bunu mu 3 ile sınırladılar ? Operatör kısmını ne yaptılar mesela ? operatörde hala çünkü 3500 tl altına 12 taksit var, 3500 lira üstü 3 taksit.

  • Nakahella @nakah

   Dediklerinin ikisi de aslında telefon için kredi kartına taksit yasağının açık kapılarıydı, yani onlar bu kapsamda değiller bile. Kimse de demiyor mu telefonda taksit yoktu, 3 taksit müjdesi falan diye haber yapmalılardı şimdiye?

 • mkyb @mkyb

  Ticari kredi kartına, cep telefonunda taksit vardı onu kast etmişler. Ticari kredi kartı yüksek cirosu olan esnafta, toptancıda vs oluyor. Tek çekimde 15-20 bin çekim yapıyorlar.

 • Orkun @orkkoc

  0 faizli alışveriş kredileri kastediliyor. Kredi kartına taksit yoktu.

Youtube'ta bir hata var izleme geçmişiyle alakalı. 4-5 aydan daha eski izlediğim bir videoyu, izlememişim gibi gösteriyor. Başlığın üstünde kırmızı uzun şerit oluyor ya izleyince, işte onu 4 ay sonra falan kaldırıyor. Eskiden izlediğim şeyleri önermeye başlıyor, kırmızı şerit olmayınca gerçekten izlemedim sanıyorum ama hiçbir bölümünü kaçırmadığım kanallarda bile 4 aydan önceki tüm videolar izlenmemiş görünüyor. Allah başka dert vermesin dediğinizi duyar gibiyim ama saçma işte. 😀 Süreyle değil de sayıyla ilgili de olabilir, atıyorum son 4 ay 1000'den fazla video izlemişimdir sadece son 1000 videoyu kaydediyordur hafızasına, bilemiyorum.

#youtube #bug #google #izlemegeçmişi #öneri #TümAkış #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Bir yerde işiniz olduğunda, gideceğiniz yere otobüs dolmuş vs varsa ve duraklar yakınsa özel arabanızla mı gitmeyi tercih ediyorsunuz yoksa otobüsle mi? Normalde bakkala bile arabayla giderdim hep ama evimin tam önünden otobüs kalkıyor, gideceğim yerin de tam önünde indiriyor tek otobüs. Trafikle uğraşma derdi yok, biri çarpacak mı derdi yok, yakıt derdi yok (7-8 lira ucuza denk geliyor), otobüs çok kalabalık da olmuyor zaten aşı da oldum.

Ama yine de arabayla gitmezsem enayiymişim ve cimrilik yapıyormuşum gibi hissediyorum, siz ne düşünüyorsunuz? 🙂

#konudışı #otobüs #toplutaşıma #araba #şoförlük #şoför #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

Sahte PNG terörü bitmeli.

#png #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#konudışı #gürültükirliliği
Ülkemizden bir gürültü kirliliği örneği de ben paylaşayım. Binada her katta 4 daire var, 4 dairenin su vanası benim salonun duvarının içinde. Şaka değil. 🙂 Her katta bu şekilde. Buraya 2 sene önce taşındım, su sesi biraz oluyordu ama dikkat etmediğin zaman çok rahatsız etmiyordu. Ancak suyun kireçli olması ve yapan ustaların embesil olmasından kaynaklı olarak borular tıkandıkça vana bozuldukça su sesi gittikçe arttı, şu an salonda oturamayacağım derecede yüksek ses geliyor her su açıldığında. Fark ettim ki bu yüksek ses alt kattaki salonun duvarındaki vanalardan geliyormuş, benim salon duvarındakilerden de geliyor ama alttakinden daha fazla geliyor. (Bina 15 katlı, diğer katları kontrol etmedim, üstten de geliyordur kesin)

8 tane daire, su açılmadığı süre gün içinde 10 dk falandır geri kalan tüm zamanlarda borudan tazyikli su geçiş sesi duyuyorum. Hani mutfakta suyu sonuna kadar açtığınızda çıkan sesi düşünün, ondan biraz daha fazla ses kesintisiz şekilde salonda. 😀 Alt komşu da aynısını yaşıyordur muhtemelen. Çözüm için yönetime yazıyorum ama sallayan yok, kimse yaptırmaz üstüne alınmaz herkes çok cahil. 1 sene daha bu evdeyim, sanırım salonda hiç oturmayacağım artık. 😀

#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eskiden "önce biriktir, sonra satın al" mantıklı oluyordu. Artık birikimi hangi alanda yaparsan yap alacağın ürün kadar arttıramıyorsun parayı.
Diyelim 5 paran var. Alacağın şey 10 para. 5 daha biriktirir alırım diyorsun, sen biriktirene kadar fiyatı 20 oluyor. Artık 5 paran varsa borca girip 10 paralık şeyi hemen satın alıp kullanmak daha kârlı oluyor. Sağlık ve acil ihtiyaçlar için bir miktar para ayırıp diğer tüm kazandıklarımı hemen harcama kararı aldım artık. Kapitalist sistem beni yendi, ben elendim.

#ekonomi #birikim #pahalılık #konudışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

Her araba markası haziran fiyat güncellemelerini tanıtıyor. Yeni araç aldığım için i20 ile ilgili bir tablo yaptım. Mayıs ve haziran ayı sıfır i20 fiyatları arasındaki fark tabloda göründüğü gibi. Ben alırken "o araba asla 280 bin dilimine girmez, satamazlar mümkün değil" diyerek beni vazgeçirmek isteyenlere gelsin. 😀 Sorun şu ki 2-3 ay sonra alt paketler de 280 bin olacak.
Not: 230 bine 2 hafta önce Elite Plus paketini almıştım.
#akış #zam #fiyatgüncellemesi #zamcık #araba #sıfıraraç #otoseyir #hyundai #i20

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 11
 • RDR @rdr

  Üst paketler sakata gelmiş 🙂 "bu fiyatlarla satamazlar" yani birkaç donanım için aradaki devasa fark ödenmez. Akıllıca olan firmanın donanımları kırpıp fiyatı alt ÖTV dilimine indirmesi. Uzun vadede ise devletin ÖTV baraj fiyatlarını yeni gerçeğe göre güncellemesi gerekir.

  • Nakahella @nakah

   Kaçırılan nokta şu ki, 2-3 ay sonra alt paketler de üst ötv dilimine girecek. 🙂 O zaman hiç araba satılmaması gerekiyor. Tıpkı bu sıfır araçlar 150 bin civarına geldiğinde geçen sene "bu fiyatlardan sonra B segment araba satılmaz" denmesi ve aradan geçen 1 sene sonucunda 250 bine hâlâ satılması gibi olacak. Seneye 300 bine satılmaz diyeceğiz falan. Keşke gerçeğe göre düzenlense ama zaten yeni düzenlendi, daha 1 sene oldu düzenleme geleli.

  • RDR @rdr

   @nakah genel fiyatın artması değil benim söylemek istediğim. Ben donanımlar arasında devasa fark olursa ÖTV'den dolayı, o zaman üst donanıma kolay kolay para veren çıkmaz demek istedim. Devlet dürüst ise ayarlama yapar ama ne zaman yapar 😀 muhtemelen tepkiler artana kadar geçirmeye devam eder sonra limitleri günceller. Guncellemezse zaten pratikte tüm araçların ÖTV'sine fahiş zam yapmış duruma düşecektir.

 • Murat Şentürk @senturkmurat1999

  Hocam sanki kaplama ile alakalı bir durum vardı sizin? Ne oldu o iş?

 • nineleven @nineleven

  1.0 TSI İmpression Manuel Golf 8 için olacaklar neler ? Yarın 350 olacak gibi duruyor. Dilimde tüy bitti geçen seneden beri yalvarıyorum babama alalım birşey kapının önünde dursun ben binmeyecem söz falan diyorum 🙂

  Geçen sene BMW M6'yı 250'ye alıp tutacaktık. 12 yaş muhabbetinden vergisi düşünce piyasası artıyor. Bir de pandemi girdi iyice şimdi 1 milyon.
  6 ayda 750k parayı nereden kazanırsın ki ?
  "Uçak al oğlum" dedi tabi 😁

  Bir ara 2.eller düşünce 200'e 50.000 kmde hatasız Passat vardı VavaCars'ta onu da almadı.

  Döviz yaptım ben birşey olmaz diyor da ÖTV bir gecede 100k koyuyor.

  "O fiyata B segment araba satılmaz" muhabbeti hep vardı. Eskiden şöyleydi ; "Golf'e 80k verilir mi"

  N'oldu acaba onlara. Buldular mı 80'e S-Class 😁

 • Yalçın Bahadır @ybahadir

  Sat sat sat amk! 😀

  Yılbaşında Seat Loen FR almadım 230 a... 290 oldu yeni yılda. 😀