Türkiye’de yapılan metrobüs rüzgarından elektrik elde etme olayı Reddit’te popüler olmuş baya da beğenilmiş. En beğenilen yorum da “Acaba hangi salak elini sıkıştıracak” 😃

https://www.reddit.com/r/interestingasfuck/comments/8rmbba/a_great_new_application_for_the_turbine/?st=JIIDEH8K&sh=92824580

#akış #reddit #metrobüs #rüzgar #enerji #türkiye #haber

A great new application for the turbine • r/interestingasfuck

37986 points and 1172 comments so far on reddit
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tam istediğim gibi bir bağış uygulaması keşfettim, Share The Meal ismi birkaç yıldır faaliyetleri varmış. Tek dokunuşla 1.5 lira bağış yapıp 1 çocuğun 1 günlük gıda ihtiyacını karşılayabiliyorsunuz. Aynı zamanda bağışın kime gittiğiyle ilgili görsel bilgi de sunuyorlar, uygulama çok iyi yapılmış. Farklı bağış seçenekleri de mevcut tabii aylık haftalık ya da birden fazla çocuk için falan diye ama, bir öğrencinin bile kolaylıkla bağış yapabileceği bir şekilde dizayn etmişler programı. Türkçe desteği de mevcut. Normalde 0,4 euro bağış, Türk Lirasına da 1,5 lira olarak çevirmişler.

App Store: https://itunes.apple.com/tr/app/sharethemeal/id977130010
Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.sharethemeal.app
Detaylı bilgi: https://sharethemeal.org/tr/values.html

Not: Program ya da kuruluşla hiçbir alakam yok, geçen hafta indirdim ve güzel olduğu için paylaşmak istedim.

#akış #bağış #yardım #insanlık #sharethemeal #yemek #gıda #açlık

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Facebook uygulamasında dünya genelinde problem var. Android telefonlarda “Facebook durduruldu” ya da “Facebook sürekli olarak durduruluyor” diye hata çıkıyor. Sanırım tüm cihazlarda yok, babamın cihazında var mesela Samsung J7, annemde yok.

#facebook #bug #hata #app #uygulama #akış #sorun #haberinizolsun

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Youtube mobilde sürekli Musically ve Kwai reklamları görüyorum. Bana mı özel bu reklamlar? O kadar çok gördüm ki kusacağım artık. İşin garibi musically yüklü zaten bende, boşa gösterim parası ödüyorlar.

#youtube #reklam #kwai #musically #akış #mobil

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8
 • yuvenutu @yuvenutu

  3 gün android telefonumda sorun vardı bu yüzden yatarken ios üzerinden youtube’da gezindim. Gına geldi. Android’in ve adaway’in gözünü seveyim.

 • QweGhost @qweghost

  Hocam aklıma bir konu takıldı ve cevabını sizlerden öğrenmek istedim ve önceden de bu konuyla ilgili konuşmuştuk sağ olun yardımcı oldunuz. Şimdi hocam Youtube de arkadaş itiraz nasıl edilir diye video paylaşmış ne kadar doğru bilmiyorum bu yüzden sizlere tanışmak istedim. Hocam bir telif itiraz edersek video alt seçeneğinden itiraz et tıklıyoruz önümüze 5-6 seçenek geliyor işte hani sana diyor bu video benim, satın aldım falan diye hocam simdi 3-4 seçenek hariç o yuvarlağa tıkladığımızda mesela bu video katkı bulunmakta olduğum için diye bir seçenek var tıkladığımızda sanki bize bilgilendirmek için şunu diyor ( bir içeriği katkıda bulunanları belirtmek size o içeriği yükleme hakkı vermez. Telif hakkına sahip olduğunuzu iddia etmemiş olsanız da, telif hakkı sahibini belirtseniz de söz konusu videoları yayınlamak telif hakkı ihlal eder )diyor ve aşağıda Youtube telif hakkı için daha fazla bilgi alın demektedir, bu bir seçeneğin örneği ve seni yt yardım sayfasına atıyor .
  Bana bu itiraz etmek gibi gelmedi daha çok bilgilendirmek geldi aşağıda link atmış olduğum arkadaş itirazınız gitmiştir diyor yani aynı dediklerime tıklıyor bence sanmam ama diğer mesela bu video kullanım süresi bittiği falan diyor ona tıkladığımızda yukarıda yazmış olduğum gibi çıkmıyor itiraz için yorumunu , yasal ismini , telefon numaranı , adres gibi bir şeyler dolduruluyor o zaman tamam derim .
  Bir de hocam mesela her yaptığınız işlem outlook gibi e posta hesabına bilgilendirilir diye biliyorum doğru mudur ? Örneğin ( şu tarihte yapmış olduğunuz itiraz hakkı kısa zaman içinde cevaplanacaktır…..) sizce böyle mi? Bilgilendirirseniz sevinirim .

  https://youtu.be/3icQe9EPKLI
  Arkadaş burada anlatmış diyor youtube iletilmiş yazısı çıkıyor ve ortada öyle bir şey göremedim kafamı karıştırdı açıkçası.

Teknobiyotik sitesinden ASLA ALIŞVERİŞ YAPMAYIN! O kadar acemiler ve o kadar reziller ki anlatamam. Bir ürün almıştım 3 Haziran günü, 4 Haziran’da kararım değişti ve başka ürün almaya karar verdim, kargoya daha verilmemişti zaten ve iptal ettim siparişi. 8 gün geçmiş olmasına rağmen hâlâ ürünün kargoda olduğunu ve kargonun kendilerine geri dönmesini beklediklerini söylüyorlar para iadesi yapmak için. Yahu ürün yola bile çıkmamıştı bildirim falan gelmedi, yola çıksa bile 8 gün geçti 8! Sizin rezilliğiniz beceriksizliğiniz yüzünden neden ben bekletiliyorum? Parası mühim değil olay rezalet yani. Sadaka param olsun yollamayın diyeceğim en son, ne rezalet bir firmaymış teknobiyotik ya.

Kısacası Teknobiyotik adlı rezalet firmadan alışveriş yapmayın, böyle acemilere para kazandırmayın.

#teknobiyotik #akış #onlinealışveriş #eticaret #alışveriş #rezalet #rezillik

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 16
 • Emre @emre64

  O kadar ezme 😂 Teknobiyotik iyi firmadır şu an için en iyi fiyatlar orda. Tek hatada ipini çekersek ülkede firma kalmaz.

 • xdaft @xdaft

  Ben bu yorumu gördükten sonra ürünü bedavaya verseler de Teknobiyotikten alışveriş yapmam.

 • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

  Sosyal medyadaki saçmalamalarından ya da “bizden alışveriş yapacaksanız para iadesi yaparız” gibi saçma laflarından ya da bahsettiğiniz diğer olumsuz şeylerden ayrı olarak, yeri gelmişken, kargo konusunda bir şey yazmak istiyorum. Muhtemelen çoğu kişi bilmiyordur ki bu çok normal, sektörün içinde biri olarak yazayım ki insanlar bilsinler:

  Kargo firmasının kuryesi gün içinde belli bir saat aralığında gelir, hazır paketleri alır. Firmanın kullandığı yönteme göre kurye elindeki cihazla “dıt” diye okuttuğu anda sizin sipariş bilginiz “kargoya verildi” olarak güncellenebilir lakin ki öyle olmayabilir de. Bazı firmalarda işler eski usul, elle yapılır. Yani bir eleman, kurye ayrıldıktan sonra, tek tek siparişleri açar, kargo bilgisini girip günceller. Bu yüzden orada “hazırlanıyor” yazsa da 3 saat önce ürün kargoya çıkmış olabilir gayet ve cidden o noktada yapacak bir şey yok. Bir de üstüne kargo firmasının ürünü yanlış yere götürmesi, yapıştırılan adres etiketini kaybetmesi gibi gibi aksilikler eklenirse, araya hafta sonunun da girmesiyle falan, 8 gün gayet de görülebilecek bir süredir. Bir de buna kargo firmasının kendi sistemindeki bilgileri güncelleme hızı da eklenecek daha, oluyor yani böyle şeyler.

  Dediğim gibi, teknobiyotik özelinde, onu savunmak için yazmadım. Her firmada başınıza gelebilecek bir şanssızlığı anlatmak istedim sadece. Parayı taraflar arasında ileten aracı bir kurum olmadan yaptığınız her alışverişte bu riskler vardır. Aracı bir kurum olursa (N11 gibi mesela) bu riski o firma üstlenir ancak bunun için de komsiyon alır, satıcı taraf da tabii ki bu komisyonu alıcıya yansıtır fiyatı artırarak.

  Ha, bu da ideali değildir. İdeal olan satıcı tarafın icabında zarar etmeyi ve hem malı hem parayı kaybetmeyi göze alarak müşteriyi memnun etmesidir. Fakat burası Türkiye.

 • Hasan K @hk

  Basinda tekno olandan uzak duracaksın 😛

Travian, Ogame, Ikariam, Bitefight, Metaldamage, Omerta, Pokemoncrater, Gladiatus…

Şu oyunlardan en az birini oynayanlar kimler? Güzel zamanlardı. Hâlâ bazen girip oynayasım geliyor, Travian’ı ara ara hesap açıyorum ama eskisi kadar zevk vermiyor. 🙂

#akış #onlineoyun #nostalji #oyun

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12

Oyun dünyasından biraz uzağım ama, Age Of 4 beklediğim oyun. Bununla ilgili yeni bir tanıtım gelir mi acaba E3’te? En son bir fragman yayınladılar o kadarla kaldı.

#e3 #microsoft #ageofempires #aeo4 #ageofempires4

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Ne düşünüyorsunuz bu konuda? Bazı öneriler şöyleymiş:

Hacker: Yetkisiz erişen

Honeypot: Tuzak

Cookie: Gözlemci

Botnet: Köle ağ

Hacktivist: Siber Muhalif

Data fishing: Veri oltalama

Data farming: Veri çoğaltma

Data miner: Veri arayıcı

Dummy variable: Kukla değişken

Detaylı bilgi: https://bilgi.zone/btk-ve-tdkdan-turkcelestirme-kampanyasi/

#emoji #hacker #tweet #türkçe #tdk #btk #bilgizone #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Uzun zamandır telefonda yeni çıkan bir oyunu zevkle ve heyecanla indirmiyorum, oynamıyorum. Sizde de durum böyle mi? Telefonda oyun oynamayı çok sevmeyen biriyimdir ama zamanında subway surfers bile çok zevkli gelirdi ilk çıktığı dönemler. Doyumsuzuz sanırım, oyunlar çoğalınca keyfi kalmadı. Merakla Asphalt 9 bekliyorum ama, aylardır bir çıkamadı o da.

#oyun #mobil #mobiloyun #asphalt #asphalt9 #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

iOS 12 Beta sürümünde Youtube uygulaması tam ekranda çalışırken denetim merkezi açılmıyor. 5S ve 7’de denedim, ikisinde de açılmıyor. Feedback olarak ilettim bakalım gelecek güncellemede çözecekler mi.

#ios12 #youtube #bug #beta #ios12beta #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap