Son 2 TrendyolYemek siparişim de yanlış geldi. İlkinde geç fark ettik, Trendyol'a yazınca geleni kullanabilirsiniz deyip para iadesi yaptılar. Gelen ürün de söylediğimize biraz benzer olunca çok önemsememiştim (başkasının siparişi geldi hamburger yerine köfte, çorba yerine kola)

Bugün pizza söyledik büyük boy 108 liraydı. Gelen kutu küçücüktü 55 lira yazıyordu üstünde de. Adama seslenene kadar asansör kapısı kapandı. Arkasından indim diğer asansörle, verdim değiştirdi. Olay neyle ilgili tesadüf mü yoksa yeni bir sisteme geçtiler de kuryeler mi karıştıyor anlamadım. İki kurye farklı ama TrendyolGo çalışanı.
#trendyolyemek #sipariş

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • empty @empty

  Sistemleri baya kötü ödemeyi zar zor yaptım. Aynı adrese %50 kuponuyla farklı üyeliklerden sipariş verdim diye şak siparişi etmişler.

  Kendilerince haklı olsalar bile Amazon hepsiburada bot hesapları tespit ettiği halde çek dağıtırken hiç sorun yapmamışlardı. Maksat reklam olsun biraz garibime gitti.

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Yeni sistem ile alakası yok, yemeksepeti'de zamanında yapıyordu. Kurye ve yemeği hazırlayan yer ile alakalı. 1+1 pizza gelmesi gerekirken, 3-4 adet pizza geldiğini bilirim. Burger king, Kfc ,Mc donalds defalarca siparişimi karıştırdı. Birinde 2-3 adet çocuk menüsü çıkmıştı. Çoluğun çocuğun rızkını yemiştim. 😀

 • Anıl @anilkirac

  Alakasız ama bende de dün Migros Yemek'te sorun oldu. Yemeği yedim çöplerini toplarken kuryenin biri telefon açtı siparişinizi getirdim diye 🙂 Nasıl yani yanlış aradınız herhalde dedim, isim adres sipariş söyledi doğru. Dedim az önce yedim ben o siparişi, o da şaşırdı nasıl ya şimdi düştü sisteme hemen aldım geldim ben dedi, niye olduğunu çözemedik 😀

 • blog.yakupulutas.com @yhackup

  Trendyolun en iyi yaptığı şey reklam , ben trendyoldan bu gün olmuş sorunsuz bir alışveriş yaptığımı hatırlamıyorum her birinde ayrı bir kahır oldu. yemek istesem ya yanlış ya buz gibi geldi ürün sipariş etsem eksik geldi.

2 hafta önce kendime Apple Watch almıştım, öğretmenler günü hediyesi olarak dün normal saat hediye geldi. 🙂 Hediye kabul etmeyi de hediye almayı da bu yüzden sevmiyorum işte. Bir de üstüne ismimi falan yazdırmışlar satmak istesen de satamazsın, iade edemezsin. Önceki Mi Band'leri bile kalbi sürekli ölçsün adımımı hep ölçsün diye hiç çıkarmayan biri olarak Apple'ı da hiç çıkarmam diyordum. Hediye aldığıma üzüldüm resmen, seneye herkese diyeceğim kimse hediye almasın. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Type-C çıkış veren powerbank bulmak zorken bu fiyata(179₺) bu ürün iyi gibi geldi bana, aldım. İhtiyacı olan varsa alsın, diğer sitelerde 250 civarına satılıyor 10.000 Mah.
Fırsat: Mojue by ttec PB07 10.000mAh PD 20W Taşınabilir Şarj Aleti/Pow https://www.amazon.com.tr/dp/B09YYLSXF4

#powerbank #indirim #ttec #typec

Mojue by ttec PB07 10.000mAh PD 20W Taşınabilir Şarj Aleti/Pow :...

Mojue by ttec PB07 10.000mAh PD 20W Taşınabilir Şarj Aleti/Pow : Amazon.com.tr: Elektronik
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aliexpress'ten saat kordonu alacağım birkaç tane. Geldikten sonra vergi ödeniyor mu, kaç liralık veya adetlik sınır vardı, son gelişmeleri kaçırdım. 😀 400 lira civarında olacak sanırım 3 parça ürün kargo ve vergiler dahil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İntörn doktorlara (son sınıf öğrencisi tıp okuyanlara) asgari ücretin 3'te 1'i kadar ödeme yapılıyordu. Bunun çok az olduğu hep söylendiği için 18 Temmuz'da Erdoğan müjde diyerek bu ödemeyi asgari ücrete çıkarttıklarını açıkladı. Üzerinden tam 4 ay geçti, 4 aydır hâlâ 3'te 1'i yatıyormuş. Bu ay yine 3'te 1'i yatmış (1200 falan) Ama aylardır bunun müjdesini tekrarlamaya devam ediyorlar. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 11
 • Fikri @fikri

  Çünkü açıklama ile değil Resmi Gazete'de yayınlama ile olay resmiyet kazanır.
  9 Kasım Çarşamba günü ilgili düzenleme yapıldı ve o gün yürürlüğe girdi. Bu ayın maaşı gelecek ay yatıyor muhtemelen.

  ---------------
  MADDE 9- 4/11/1981 tarihli ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ek 29 uncu maddesinin birinci ve üçüncü cümleleri aşağıdaki şekilde değiştirilmiş ve aynı maddeye birinci cümlesinden sonra gelmek üzere aşağıdaki cümle eklenmiştir.
  “Üniversitelerin tıp fakültelerinin beşinci yılını tamamlayıp altıncı yılına geçen öğrencileri ile diş hekimliği fakültelerinin dördüncü yılını tamamlayıp beşinci yılına geçen öğrencilerine intörn eğitimi döneminde öğretim üyesi rehberliğinde yaptıkları uygulama çalışmaları karşılığında ilgili kurumların bütçesinden oniki ayı geçmemek üzere; Devlet üniversitelerinde ödemenin yapıldığı tarihteki net asgari ücret tutarında, vakıf üniversitelerinde ise 4.702 gösterge rakamının memur aylık katsayısı ile çarpımı sonucu bulunacak tutarda aylık ücret ödenir.”
  “Bu ödemelerden herhangi bir vergi kesilmez ve ödemelere ilişkin usul ve esaslar, Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ile Yükseköğretim Kurulunca müştereken belirlenir.”
  “Vakıf üniversitelerinde bu tutarın üzerinde ödeme yapmaya ve yapılacak ödemenin tutarını belirlemeye mütevelli heyeti yetkilidir.”
  https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2022/11/20221109-10.htm

 • Ş.A.Y. @sahin

  Üçün biri işte 🙂 yani en düşüğü 12 bin diye servis edilen memur maaşları var. Bugün bordro paylaşan ve 8 bin civarı maaş alan birsürü insan var. Söylenenler insanları birbirine düşürmekten başka bir işe yaramadı hiç.

 • Burak Özkes @burakozkes

  Çok saçma, bu yıl aşçı olarak staj yaptım. Bizde de fiziksel olarak yük fazla oluyor özellikle stajyerlerde ancak asgari 5500 iken 4100 civarı yatırıyorlardı. (Ekstra mesai yasaktı, eğer istersen ücretsiz şekilde yapıyordun.) Tıp öğrencileri stajlarında minimum asgari almalı. Basit mi kazanılıyor o bölüm ya.

 • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

  her söylenen kanun olmyyor önce resmi gazetede çıkacak 🙂 sonra yönetmelik çıkacak sonra iç yönerge çıkacak 🙂

Masaüstümde ve harddiskimde "Disney" klasörü içinde Pixar'a ait 30 filmin Türkçe dublajlı hâli vardı. İkisini de silmişim, geri getirmek için programlar indiriyorum ama başarılı olamadım hiç bulamıyorlar. Var mıdır çözümü? Her film 1-2 gb boyutundaydı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.hepsiburada.com/apple-watch-se-gps-40mm-gumus-rengi-aluminyum-kasa-ve-mavi-spor-kordon-mkny3tu-a-p-HBCV00000P6UQI

Asla yapmamam gereken bir şey yaptım ve Hepsiburada üzerinden Apple Watch SE'yi aldım. 3800'e düşmüştü fiyatı, alır mı acaba falan diye denerken bir anda aldı, iptal edesim de gelmiyor. 😀 Biliyorsunuz Hepsiburada satıcılı çok fazla çakma Apple satıyor HB, bana denk gelip gelmediğini öğrenmek için geldiğinde ne yapmak lazım acaba? Bir de bunların 1. nesilleri de var, bu 2. nesil mi nasıl anlayacağım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çok basit bir soru: Elektrikli araçlardaki piller, telefonlardaki gibi kullanıma bağlı olarak birkaç sene içinde büyük kayıplar yaşayacak mı? Yoksa farklı bir teknolojileri mi var?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

Yüksek ses çıkaran hoparlör ihtiyacım var. Sesin kalitesinin çok önemi yok, şarkı veya filmi anlaşılır şekilde çok yüksek seste duyurması yeterli. Sınıfta ve okulun konferans salonunda yüksek sesle içerik gösterebilmek için gerekli. Bluetooth olanlar çok ses veremiyor gibi, kablolu 2'li olanlardan alacağım ama 150 liraya da var 600 liraya da. Ses şiddetini nasıl anlayacağım, önerdiğiniz var mı? Amazon öncelikli.

BeğenFavori PaylaşYorum yap