Bedelli askerliğe gideceğim için kamerasız bir cep telefonu ihtiyacım oluştu, sizce ne götürmeliyim? Tarayıcısı ve interneti olsa tadından yenmez ama şart değil, sağlam olsun 20 gün beni idare etsin yeter. 😀

100 lira civarı olsa iyi olur 3 hafta kullanıp kaldırılacak sonuçta. 😀

#teknoyardım #kamerasıztelefon #bedelliaskerlik #akış #telefon

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9
 • eamedic @eamedic

  Ben yaptım geldim,müzik, internet vs çok da ihtiyacınız olmayacak. Genelde istirahat saatlerinde yorgun olacaksınız ve internete müziğe haliniz kalmayacak. Klasik 100 tl lik asker telefonu var samsungun ondan alın derim. Çünkü şarj olayı da sıkıntı ben 12 kişilik koğuşta kalmama rağmen şarj sıkıntı oluyordu o yüzden şarjı bitmeyen model olmalı. Sim kart için askercell yaptırdım ben çok saçma imiş gerek yok kendi sim kartınızı götürün. Saat altıya kadar kullanmazsanız dikkat çekmez. Gitmeden alın girişte satıyorlar ama keş telefonlara 200 tl istiyorlar. Giriş kuyruğunda askercell satmak isterler yoksa kullanamazsınız diyorlar, kimsenin bandrole baktığı yok kullanırsınız. İçeri iphone gertirenler vardı ama riske gerek yok bence cidden birisi takabilir ve boşuna uzattırabilir, olmayacağının garantisi yok.

 • Ahmet @parduscu

  Hiç telefon alma. 20 gün kafanı dinle. 😉

 • ahmet ata @ahmetata99

  Bence telefon götürme 20 gün için gerek yok diye düşünüyorum.

 • fsh77 @fsh77

  3 hafta kullanma farkı yarat ,neleri ıskaladıgını gör,asker ortamını yaşa bırak neti falan

Bir bluetooth kulaklığım var, tekli olanlardan. Sadece aramalarda ve görüntülü görüşmelerde oradan ses alabiliyorum. Telefon iPhone. Youtube, müzik ya da başka uygulamalarda sesi kulaklığa yansıtamıyorum. Bunun bir yolu var mı acaba?

Not: Sağdaki imo adlı görüntülü görüşme uygulamasından. Orada görünüyor ama soldaki fotoğrafta Youtube benzeri yerlerde çıkmıyor.

#ios #bluetooth #kablosuz #kulaklık #akış #iphone

BeğenFavori PaylaşYorum yap

iPhone'larda ekranı üstten aşağı çekerek açtığımız "Spotlight Araması"na uçuş numarası girdiğimizde, uçuşun durumuyla ilgili detaylı bilgiler veriyor. Yeni öğrendim Reddit'te gördüm, kullanışlıymış.

#iphone #flighttracker #uçuşizleme #uçak #yolculuk #akış #spotlight #flightradar #havaalanı #ios

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçen ay apartman önünden ayakkabım çalınmıştı. Çalan çocuk bugün başka bir hırsızlık yaparken yakalanmış, önceki ayakkabıları nerden çaldığı sorulunca da bizim apartmanı da söylemiş. Polisler aradı şimdi çocuk şubeye gelin ifade vermeniz gerekiyor diye. Sizce şikayetçi olayım mı? Antep'teyim ayakkabı için başımı derde sokmayayım şimdi? Siz olsanız napardınız, tek ifadeyle bitmiyor bunun mahkemesi falan da olur muhtemelen. Ne yapacağımı bilemedim.

Ceza çekmesini de istiyorum bir yandan ama.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9
 • Emre @emre64

  Ülkede adalet olsa değebilirdi ama şimdi yaptığına değmez. O çocuk ordan çıktığı an daha bir hırsla çalacak o ayakkabıları emin ol 😀

 • ahmet ata @ahmetata99

  Basit hırsızlık suçu dışında olanlar şikayete bağlı değildir. Bu yüzden şikayetçi olsanız da olmasanız da çocuk için durum değişmez. Ancak sizin zararınızın giderilmesi durumunda veya çalınan malının değerinin azlığı mahkeme tarafından değerlendirilirse cezada indirim yapılabilir. Mahkeme başladığında ise bir kez duruşmaya gitmek zorundasınız.

 • kemalboran @kemalboran

  Şikayetçi olmasanız da mağdur sıfatıyla mahkemeye çağıracaklar zaten. Ayrıca hırsızlık bir kamu suçu olduğundan siz şikayetçi olsanız da olmasanız da ceza alacaktır. Suçun gece işlenmesi, zararın karşılanmaması gibi hallerde de ceza artırımı olacaktır. Tercih sizin.

 • Meraklı @merakli

  Hiç olmayın, bir ayakkabı için uğraştığınıza değmez. Bizim zamanında motoru çalmışlardı. Polis'e şikayet falan işte sonra gece vakti balkondan aşağı bir baktık motor gelmiş geri 😀 Plakayı söküp sürmüşler, üstüne bir de benzin almışlar. Çocuk diye şikayeti geri çekmiştik.

Iphone'dan kişisel erişim noktasıyla hotspot yapıyorum başka iphone cihaza. Ama telefonu 5 dk falan kullanmasam direkt bağlantı kopuyor. Kopmaması için ne yapmak lazım, arka planda uygulama yenile falan da açık ama eğer kullanmadıysam direkt kopuyor bağlantı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arabanızı kaç günde bir yıkatıyorsunuz, kaç gün kullandıktan sonra? Özellikle iç temizliğini yaptırma sıklığınız nedir?

#akış #otoseyir #araba #temizlik

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 16

Evdeki lambaları sarı ışıkla değiştirmek istiyorum. Eve yeni taşındım sayılır, tüm ışıklar beyaz ve ben çok rahatsız oluyorum beyaz ışıktan.

Gözü yormayan, enerji tasarruflu sarı ampul tavsiyesi olan var mı? Odalarımın metrekaresi küçük, çok aydınlatan şeyler olmasına gerek yok yani.

#akış #teknoyardım #ampul #ışık #sarıışık #tasarruf #lamba

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Güncelleme yaparken güzel bir tesadüf. Yok canım ne esinlenmesi...

#akış #google #gittigidiyor #logo

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

Bu duvarkağıtlarını hatırlayan var mı? 🙂 XP döneminde 2005 yıllarında popüler duvarkağıtlarıydı. Arşivimde duruyormuş. 🙂

#akış #duvarkağıdı #nostalji

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6