İkinci monitörde, 1. monitörden bağımsız bir masaüstü veya tarayıcı açmak istiyorum ama olmuyor. Bağımsız derken şöyle mesela bir eğitim videosu izliyorum, 1. monitöre geçersem duraklıyor o video. "Pencere içinde pencere" gibi ayarlarla videonun durmamasını sağlayabiliyorum ama her video için tekrar yapmam gerekiyor, o yüzden komple diğer monitörde yeni masaüstünü açmanın bir yolu yok mu? 2 masaüstü oluşturabiliyorum ama ikinci masaüstüne geçince iki monitörde de geçiyor. Var mıdır yolu?

#akış #teknoyardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 21 / 24

Bing Creator’da eşimle bazı fotoğraflarımızı Pixar tarzında canlandırmaya çalışıyorum fotoğrafımızı metin olarak anlatarak. Çevre benziyor ama ben eşimden daha kısayım, ne yazarsam yazayım beni uzun çiziyor. 😀 Erkek kızdan boy olarak daha kısa, erkek kısa kız uzun, erkek daha kısa kız daha uzun falan yazıyorum ama yok hep erkek uzun çiziyor. İkisi de tamamen eşit boy uzunluğunda dedim yine erkeği uzun çizdi. 🙁

#bing #pixar #yapayzeka

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 23

PC monitörünün altına koymalık hoparlör arıyorum, fiyatlandırmalar çok absürt. 750 liraya Logitech'in mini ikilisi var ama 500-600 liralara soundbar tarzında görünen Lenovo hoparlörleri de var, bu minik ikili Logitech iş görür mü fiyatın hakkını verir mi acaba? Önerisi olan var mı? Çok yüksek ses açmam, temiz ses versin isterim sadece video ve müzikte o kadar. Bütçe 2000'e kadar çıkabilirim kalitesi çok fark edecekse.
#hoparlör #soundbar #akış #teknoyardım #logitech

Logitech Mini: https://www.amazon.com.tr/Logitech-Destekli-Hoparl%C3%B6r-Hoparl%C3%B6rde-Kontrolleri/dp/B00544XKK4/

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0BC9T643G/

Logitech Z120 Kompakt Stereo USB Destekli Hoparlör, 2.0, 3.5 mm Giriş, Sağ...

Logitech Z120 Kompakt Stereo USB Destekli Hoparlör, 2.0, 3.5 mm Giriş, Sağ Hoparlörde Güç ve Ses Düzeyi Kontrolleri, 1.2 W, Beyaz : Amazon.com.tr: Bilgisayar
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 16

Amazon indirimlerinde şu an en çok satan ürün sanırım iPhone 11, stokları çabuk eriyor. 4 yıl öncenin telefonu. Yurt dışında bebeklerin falan eline veriyorlardır ucuza bir şeyle uğraşsın diye oyuncak niyetine. Bizde amiral gemisi gözüyle satışlar devam ediyor. 😀 Üzücü.

#amazon #indirim #iphone11 #akış #ekonomi #telefon #apple

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Bazı gerekçelerle Torrukent 🙂 kurup bazı şeyler indirmem gerekebiliyor bazen. Fakat kendi ana bilgisayarımda bunu yapmak için güvenli bir yol arıyorum, en güvenli şekilde nasıl yaparım? Sanal bilgisayar kurma gibi durumlardan en basit ve etkilisi nedir?
Not: Yasal olmayan bir kullanım olmayacak. Örneğin zaten parasını verip aldığım bir filmi internetsiz de izleyebilmek için indirme gibi şeylerde kullanacağım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 16

Type-C adaptör lazım olan varsa bence iyi fiyat. Kötü yanı var mı bilmiyorum, 2 tane alınca tanesi 135 liraya geliyor.

https://amzn.eu/d/6VxvUVE
#adaptör #amazon #mojuebyttec #ttec #mojue #hızlışarj #typec #şarjaleti

mojue by ttec MS11 PD 20W Seyahat Hızlı Şarj Aleti : Amazon.com.tr

mojue by ttec MS11 PD 20W Seyahat Hızlı Şarj Aleti : Amazon.com.tr
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Temp @temp

  Bunun 30w olanını kullanıyorum. İddiasını yerine getiriyor fakat bu cihazların hepsinde veya çoğunda coil whine var.
  O da neden oluyor; kaliteli kapasitör kullanmadıklarından.
  Ve bu şarj cihazı hızlı şarj ediyor fakat çok hızlı bir şekilde pil boşalıyor. O yüzden günlük kullanımda çok tavsiye etmem.

Elimde bi 1080P 24 inç monitör var. Yanına 2K 27 inç monitör alsam ne gibi sıkıntılar yaşarım, çift monitörde boyutlar ve çözünürlük aynı olmazsa ne olur?
#akış #monitör #samsung

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Halid @abdhbal

  Monitörlerin ölçekleri ayrı ayrı ayarlanabildiğinden boyut sıkıntısı ufak ayarla çözülür. 15-24 inch ikilisiyle 2 sene falan idare etmiştim.

 • Koray @koraysuna

  bende aynısı var şuan. boy farkı oluyor biraz ama onun dışında gayet iyi kullanılıyor sıkıntı yok.

 • Fırat Duran @firat_duran

  Fark çok ama olumsuz bir şeyi de yok.
  Ana monitörde oyun oyna, çalış, işini yap. Yan monitörde de internette gezin, film izle vs.
  Bende de 27” 2K 165hz + 24” FHD 60hz samsung var. Sıfır sıkıntı, keşke değiştirsem demedim hiç, istesem anında üst düzey çekerim.
  Farklar şu: renkler değişik, boyut değişik, panel hızı değişik. Ama panel hızını hisstemezsin, diğer iki kriter de abartılacak birşey değil, biri kıpkırmızı, diğeri sadece kırmızı gibi gösteriyor 😂
  Oyun oynarken yanda anime izliyorum, nette geziniyorum, video eğitimi yanda açıp ana monitörde uyguluyorum vs.

iOS’ta uygulama indirirken artık kaç dakika kaldığını yazıyor. 🙂

#ios #appstore

BeğenFavori PaylaşYorum yap