Temaslı takibi olayı iyice çorbaya dönmüş, kimse nasıl olduğunu bilmiyor herkes farklı yanıtlıyor. Eşimin iş yerinden bir arkadaşı pozitif çıkmış, iş yerinde temas ettiği kişilerin listesini vermiş. O listeden kiminin hes uygulamasına işlenmiş, kimine sadece mesaj gitmiş hes boş, kimine mesaj bile gitmemiş. Hatta temas ettikleri günler bile farklı görünüyor. Bir de çift aşılılar diye ilk 5 gün riskli yazmayacak, kendinizi izole edin diyorlar ama işe gideceklermiş. En kötü kısmı şu, 5. gün test verilecek deniyor ama 5. günün hangi gün olduğunu kimse bilmiyor. Bazı hastaneler pozitif olan kişinin hangi gün olduğunu bilip 5 gün sayın demiş, kimi demiş ki sizin temas ettiğiniz son günden 5 gün sayın. 😀 Eşim çarşamba temas etti diye pazar test verin demişlerdi, bugün test verdi negatif çıktı ama şimdi diyorlar ki perşembe günü pozitif çıktığı için salı günü test vermeniz lazım. Gerçekten midem bulandı artık şu olaylardan. Hiçbir düzen yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 12
 • kurtcuk @kurtcuk

  Çok yakınımdan birisi çift doz iken eşi tek doz. İkisi de biontech. Eşi hastalığı kapıyor. Çift doz olan da sıfır sıkıntı 🙂

 • Höşelek @benvaryaben

  aşı faşistleri çıkmış gene. kimse kimsenin vücuduna karışamaz.

  • CinSimit @cinsimit

   Vücuda karışamaz, zaten karışamıyor, aşı olma zorunluluğu yok. Ama aşı olmayan bi zahmet benim yanıma yaklaşmasın diyebilirm ben. AIDS olan istemezse tedavi olmasın ama benimle cinsel ilişkiye girmeye de kalkmasın, değil mi ya? O riski almak zorunda değilim. Bu işin kişisel kısmı... Bir de hastalığa varyant oluşumuyla yaptıkları katkı var, hastalanınca geberene kadar kaynakları boşa harcamaları var... Aşının riski yok mu, var. Ama ben, bencillik etmedim, toplum yararını düşünüp o küçük riski aldım aşılarımı oldum. Bunu yapmayan bencillere kendilerinden utanmak düşer, toplum dışında yaşayamazlar ama topluma zararları gırla...

  • Höşelek @benvaryaben

   @cinsimit zibilyon tane bulaşıcı hastalık var. ve bulaşıcı hastalıkların büyük bir çoğunluğunun bulaş yolu bile bilinmiyor. istatistiklere bakabilirsin. bu mantıkla herkesin izole yaşamaktan başka çaresi yok.

   ayrıca kapitalizmin yol açtığı bu salgın karşısında toplum yararından bahsetmen çok komik. daha doğrusu trajikomik. bencil değilmiş miş. hahahaha. işin ucu gene sana dayanmasa toplum umrunda bile değil.

 • Nakahella @nakah

  Konu aşı değildi temaslı takibi ve karantina süreciydi ama yine siz bilirsiniz tabii tartışın bakalım. 😀

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  En son, özellikle aşılılarda, semptom gözlenmediği sürece karantina olmayacak falan denmişti. Yanlış mı hatırlıyorum.

Derdini seveyim diyeceksiniz ama gece bir şey keşfettim. iPhone ile Youtube'ta karanlık bir video izlerken ses açma-kapama tuşuna basınca videonun üst kısmında en soldan en sağa kadar kalın bir şekilde gölge oluşuyor. Ekran ışığınızı açıp eklediğim fotoğrafın en sol üst ya da en sağ üste bakarsanız dediğimi anlayacaksınız, şerit şeklinde gri bir tabaka geliyor üste. Gece video izlerken fark ettim, yazılımsal bir sıkıntıya benziyor arkadaşımın 12'sinde de aynı oluyor. Google'a nasıl yazılır bilemedim kesin yabancılar tartışmıştır bu konuyu. 😀

#akış #iphone12 #bug #YouTube

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 14

Google Sites deneyiminiz var mı? Başta uyduruk gibi geliyor ama kendiniz bir şeyler ekledikçe sade ve modern bir görünüme kavuşuyor ben sevdim. Yüzlerce fotoğraf yükleyeceğim bir site yapacaktım, blogspot düşünmüştüm ama burası daha uygun gibi geldi. Fotoğraf yükleme kotası falan yoktur sanırım değil mi? 🙂

#googlesites #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ersoy @ersoy

  varsa da drive'dan yer büyük ihtimal

 • Temp @temp

  Kullanılmaz değil ama bence basit gözüküyor. Bir de kullanım amacına göre bakmak lazım.
  Google'ın onu kullandırma amacı basit çaplı işletmeler için.
  Dilerseniz ben size site ayarlayabilirim blog, forum veya herhangi bir şey de olur.
  Hosting ücretini de cüzi fiyattan ayarlayabilirim. Siz domaininizle gelin yeterli. 🙂

  • Nakahella @nakah

   https://www.okuloncesitr.net/

   Şu sitenin çok benzeri bir site oluşturmak istiyorum. Ana sayfada böyle kategoriler olacak çok basit düzende, tıklandığında o kategoriyle ilgili resimler görünecek. Resimlerden birine tıklayınca da aynı bu sitedeki gibi sağda ve altta öneriler çıkacak, ortada tıklanan resim açılacak. Aslında çok basit düzey HTML bilgisi yetiyordur muhtemelen ama öğrenme hevesim yok şu an, kolay yoldan nasıl yaparım diye bakıyorum. 😀

  • Temp @temp

   @nakah Ben size ayarlarım hocam hatta aynısını da çekebilirim tasarımın. 😀

  • Nakahella @nakah

   @temp Yok aynısı olmasını istemiyorum çünkü uzun vadeli para kazanacağımız düzgün özgün bir iş olacak. Ben konsept olarak aynısını düşünüyorum. HTML biliyor muydun sen iyi? Daha önce de bir arkadaşla anlaştık MyBB forum açtı bize ben hallederim dedi, ne zaman sorun çıksa çözemiyor şu an sitede yeni konu açamıyoruz mesela. O yüzden garanti bir çözüm yolu arıyorum, sorun çıktığında halledebileceğim falan.

  • Nakahella @nakah

   @temp Eğer gerçekten bu işi iyi biliyorum profesyonel yardım ederim diyorsan ücretiyle senden destek alabiliriz ama diğer arkadaş gibi olmasın sonra. 😀

  • Temp @temp

   @nakah Hocam özelden görüşelim alternatiflerle birlikte değerlendirelim.
   Ben işinizi çözeceğime inanıyorum.
   Hepsinden biraz biraz bilgim var benim.
   Yıllardır sektördeyim. Her türlü de yaptığım işin arkasında dururum içiniz rahat olsun. 🙂

Güne harika haberlerle başlayalım. "Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere;
benzine 40 kuruş, motorine 41 kuruş zam gelecek. Benzinde 17 kuruş, motorinde ise 41 kuruşun tamamı pompaya yansıyacak."

#akaryakıtzammı #zam #benzin #ötv #motorin #dizel #yakıt #otoseyir #akış

https://www.memurlar.net/haber/995815/benzin-ve-motorine-buyuk-zam-pompaya-yansiyacak.html

Benzin ve motorine büyük zam... Pompaya yansıyacak

Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere bezine 40 kuruş, motorine 41 kuruş zam gelecek. Benzinde 17 kuruş, motorinde ise 41 kuruşun tamamı pompaya yansıyacak. LPG ve...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

i7 işlemci, 16GB Ram, TPM 2 destekli laptopumun işlemcisi 6700 diye Windows 11 yüklenmiyor. Çok saçma değil mi? Birkaç haftadır teknoloji sitelerinden uzaktayım mutlaka tartışılmıştır ama sizce işlemci zorunluluğu düşürülür mü?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 22

Web sitesinden anlayanlar yanaşın. Alttaki site amatör biri tarafından MyBB kullanılarak oluşturuldu, içinde yaklaşık 300 tane konu var. Biz bu siteyi profesyonel birine yaptırıp WordPress türü bir şeye taşımak istiyoruz ancak konuların URL'sinin tamamen aynı kalması gerekiyor. Tek bir nokta, tire bile değişmemeli (Pinterest'ten link vermiştik, o yüzden linkler değişirse Pinterest'teki linkler boşa çıkacak)
Bu bahsettiğim şey kolay mı, yapılabilir mi?

https://etkinliklerim.com/konu-vucut-parcalarini-sayma-ve-boyama-etkinligi.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ali Yatarkalkmaz @aliytklkmz

  Forumdan bloga taşınacak yani site. WordPress de özel link alanı var yani yazıya istediğiniz linki verebilirsiniz. Biraz ugastririr tek tek yapmak ama profesyonel birine de gerek yok yazıyı kopyala yapıştır yapacaksınız sağ tarafta link kısmına da bu linki yazacaksınız bu kadar 🙂

  • Nakahella @nakah

   Aslında amaç şu. Bu Mybb baya sıkıntılı, şu an yeni konu açamıyoruz mesela ve nasıl çözeceğimizi de bilmiyoruz internette de az bilgi var. Blogspot, WordPress gibi daha çok kullanılan sistemlere geçiş hedefimiz var. Neye geçmeliyiz tam emin değilim ama.
   Dediğiniz gibi link ekleme varsa sıkıntı olmaz ama aynı linki yapabilmek için önce bu siteyi taşımak gerekecek komple. Taşıma gibi bir şey var mı yani? Tek tek konuları blog olarak tek tek mi açacağız yoksa.

  • Ali Yatarkalkmaz @aliytklkmz

   @nakah mybbden wordpress maalesef düzgün bir sistem yok. Bloggerden wordpress veya tam tersi için eklentiler var ama mybbden wordpresse düzgün çalışan ben görmedim yani konuları tek tek kopyala yapıştır şekilde tasimanizz lazım.
   Bunun yanında bu link yapısını kullanmak istiyorsanız blogger olmaz. Orada da link özelleştirme var ama link yapısının temeli farklı deneme.com/04/10/2021/link şeklinde oranın yapısı. Sadece link kısmı özelleştirilebiliyor. Orada htacces vb olmadığı icin de ek yönlendirme yapılamıyor. Yani illa blogger derseniz çok ugrasirsiniz link yapısı için ona değmez ki ek hizmet satın almanız gerekir o paraya zaten wordpress hosting alırsınız.
   Mybb ile aynı hosting kullanılacak ise yazıları bir word belgesine kopyalamayi unutmayın wordpress kurunca mybb ve icerisindekiler silinir.

  • Nakahella @nakah

   @aliytklkmz Teşekkür ederim, tam da blogger'a geçiş yapalım diye düşünüyordum bu dediğiniz iyi oldu. Yani kötü oldu ama öğrenmiş olduk. WordPress harici önerebileceğiniz bir sistem var mı, siteye sadece google aramaları ve Pinterest yönlendirmesiyle geliyor insanlar.

  • Ali Yatarkalkmaz @aliytklkmz

   @nakah yani joomla vb de var da wordpress varken tercih etmem açıkçası. WordPress kullanılmak istenilmiyorsa scriptlere yonelinebilir ama onlarda da güvenlik ve sorun olması durumunda (özellikle ücretsiz olanlarda) bir kişiye ulaşmak zor. WordPress kullanmamak için özel bir sebep yoksa wordpress derim. Link sorunu paşa blogger hem maddi olarak hem kullanım açısı olarak bu örnekte daha iyi olurdu ama link yapısı maalesef işi bozuyor.

  • Ali Yatarkalkmaz @aliytklkmz

   @nakah şimdi blogger sitemden de kontrol ettim değişiklik oldu mu diye link yapısı değiştirme hala yok. Ama özel yönlendirme eklemişler. Tek tek linkleri yönlendirme yapabilirsiniz. Ama birden fazla yönlendirme olacağı için kullanıcılar sorun ile karşılasabilir veya bu uyarı çıkıyor görmüşsünüzdür bu site sizi birden fazla yönlendiriyor diye o uyarı çıkabilir.

 • catman @catman

  endpoint parametreleri ayni kalcak iste
  cok buyuk bir sorun degil
  ortalama bi web developer halledebilir

 • Furkan Ekmen @furkanekmen

  Bunun için databaseyi çekip, düzenleyip, tekrar sunan bir eklenti vardır mutlaka. Mybb to WordPress diye aratıp bakabilirsiniz. Ve wordpress eklentilerini biraz inceleyin.

Araba lastiği sibop kapağı hırsızlığından bıktım. Cahil insanların cahil çocuklarının haylazlıkları yüzünden canım sıkılıyor. 10 kuruş bile olmayan sıradan dandik siyah küçük siboplardan takıyorum yine de çalıyorlar. Eski aracımda da oluyordu, hangi beyinsiz velet yapıyorsa bir yakalasam... Siboplara zehir falan süresim var o derece sinirlendim artık.

Sibop kapağı takmamayı düşünüyorum artık, uzun vadede çok zararı olur mu?

#otoseyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 37

#benimekransürem

Geçen hafta baya abartmışım telefonda takılmayı. Buna bir çözüm bulmam lazım, gözlerime yazık. 🙂 Günde ortalama 8.5 saat telefona bakmışım. Çarşamba ve Perşembe resmen 10 saat.
#akış #telegram #telefonbağımlılığı #iphone #ekransüresi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Fifa ya da PES'in bilgisayar için ücretsiz sürümü bulunuyor mu? Yasal olarak soruyorum, sanki böyle bazı modları ücretsiz yayımlamışlardı gibi hatırlıyorum ama bulamadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

iTunes'ta 11 tane X-Men evreni filmi koleksiyonu 60 liraydı dayanamadım satın aldım. Aslında Marvel evrenini alacaktım ama hem 4K değiller hem de koleksiyon olarak satılmıyor tek tek almak gerekiyor, çok pahalı oluyor. X-Men serisi hem ucuz hem de 4K. Sadece Deadpool filmleri yok içinde.
Marvel filmlerinin 4K olmaması büyük rezalet ya, Infinity War ya da Endgame gibi filmleri 4K sunmamak nasıl bir şey. Mecbur malum yollardan ediniyorum izleyeceğimde. Neyse ki sinemada parasını verip izlemiştim hepsini zamanında, şimdi malum yollara girerken üzülmüyorum. 😀 X-Men filmlerinin çoğuna sinemada gitmedim ama o yüzden satın almak iyi oldu.

#itunes #xmen #marvel

BeğenFavori PaylaşYorum yap