Neden az dinlendiğini hiç anlamadığım, Türkçe Pop sevenlerin beğeneceği bir şarkı. Tam arabada uzun yolda açılacak şarkı.

https://www.youtube.com/watch?v=UHRgmZaXo6U

#birazmüzik #akış

Beşir Bayraktar - Olmadı (Klip)

Beşir Bayraktar "Olmadı" şarkısı tüm dijital müzik platformlarında! Söz & Müzik: Beşir Bayraktar Düzenleme: Okan Akı Yönetmen: Kemal Başbuğ CGI (Görsel Efekt...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kendi evime taşındığım için bir televizyon almayı düşünüyorum. Hiçbir TV kanalını açıp da izlemem muhtemelen, amacım tamamen bilgisayardan ve telefondan wifi ya da bluetooth ile kontrol edebileceğim büyük ekranlı bir cihaz. Nasıl bir aramam yapmam gerekiyor acaba? Önereceğiniz şeyler var mı bu kriterlerime uyan? Bir de film-dizi çok izleyeceğimiz için görüntü kalitesi de iyi olsun istiyorum. 4K olmasa da yenileme hızıdır görüntü parlaklığıdır gibi şeyleri iyi olmalı yani.

#teknoyardım #tv #televizyon #monitör

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • zatisahaneleri @zatisahaneleri

  Şu an 4k olmayan kaliteli TV bulmak zor. Panel kaliteli olsun derseniz Sony’nin üst serileri iyidir. Samsung da aynı şekilde.

 • Erdem Özkır @erdemozkir

  Bende 55″ LG var smart 4K , samsung tablet bağlanıyor , telefon bağlanıyor ,klavyeli kumandalar bağlanıyor ama yine de samsung tv tavsiye ederim

 • Can Yapıcı @canyapici90

  Bütçe nedir acaba? Oyun da oynayacak mısınız ?

  • NAKAH @nakah

   Valla bütçe işi şöyle, en ucuzu hangisiyse onu alacağım. 🙂 Yani aşırı kaliteli, dev ekran falan olmasına gerek yok. Oyun oynamam büyük ekranda büyük ihtimalle. Ama görüntü kalitesi severim yani 4K şart olmasa da iyi bir görüntü vermesini isterim.

 • Can Yapıcı @canyapici90

  Tv fiyatları aşırı pahalılaştı. Eğer hayatınızda çok önemli bir yer kaplamayacaksa ve aşırı detaya da takılmayacaksanız bence 2014-2016 model civarı ikinci el Sony ve Samsung tercih edilebilir. Mümkünse 8 serileri eğer pahalıysa da 7 rakamıyla başlayan serilerin altına inmeyecek şekilde (Ekran yenileme oranı illa 100hz olmak zorunda değil 50hz de iş görür oyun da oynamayacaksanız.) Fiyat olarak 3000-4500 arası bu tarz bir tv alınabilir hem de orta/üst düzey bir 4k olur. Eğer full hd olsun daha eski model olsun derseniz 2012-2013 civarı modellerden bakılabilir fiyat muhtemelen 2000-3000 arası ve kalite de iyi olur temiz bulabilirseniz. Eğer 55” altı boyutlarda bakacaksanız zaten segment ve kalite otomatik olarak orta/üst seviyeden giriş/orta seviyeye iner ama yine de memnun kalırsınız ve fiyat da oldukça inecektir özellikle ikinci elde.

  Sıfır alacaksanız eğer iş biraz sıkıntı çünkü iyice uçtu fiyatlar. Ama dediğim gibi orta karar ve gerçekten tatmin edici güzel görüntü verecek, yazılım desteği ve servis ağı bakımından çok başını ağrıtmayacak birşey istersen fiyatın da makul olması açısından 55” yerine 50” VA panelli kontrast oranı yüksek 50hz 4k olan 50mu7000 şu an 3800tl falan. Üst düzey bir tv değil ama gayet memnun eder ve tatminkar olduğunu düşünüyorum. 2017 model ve güncel bir tv. Vatanda 3800tl şu an ama n11 de kuponla birlikte alırsan 3500e falan gelir 11 Kasımda. Ya da al geç Vatandan…Yani çok iyi bir fiyat diyemem ama kötü de değil şu anki piyasa uçmuş vaziyette. Öncelik boyutsa 55mu7400 ya da Sony 55xe7005 falan gibi modellere de yönelebilirsiniz. Lg smart konusunda açık ara en iyi tv bence kumandası mouse gibi çok kullanışlı ve Webos işletim sistemi çok ideal. Ama görüntü kalitesi olarak biraz bunların gerisinde.

Telegram yine çöktü dünya genelinde. :/

#telegram

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Araba dünyasına yeni adım attım ve neredeyse sıfır bilgiliyim. 7 senedir aktif sürücüyüm ancak arabalarla ilgili hiçbir bilgim yok, en ufak sıkıntıda babama söylerdim o hallederdi kendi arabası olduğu için.

Zorunluluktan dolayı cuma aldım kendime araba. 2011 Hyundai Getz dizel 1.5 vgt. 36.000’e aldım, az yakması ve her gün 50 km yola dayanması tek kriterimdi. Güvenlik sıkıntı diyorlar ona göre dikkatli kullanacağım, altımda mercedes bile olsa trafikteki tüm kurallara uyan biri olduğumdan dert etmiyorum bunu. 134.000 km’de araba, kazası değişeni boyalı yeri yok. Kozmetik kusurları var ama taş sıçraması izi gibi.

Önerecekleriniz var mı? Çok atik seri bir araba. Hiç de hızlı kullanmam ama. 🙂 Dizel olduğundan motor çok sesli gırgırgır dolmuş gibi. 😀

#akış #otoseyir #araba #hyundai #getz #dizel

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 23
 • Fatih Kınık @fatihkinik

  hayırlı olsun. adlıktan sonra arabanı kötülemek olmaz. ama şahsi fikrim 1 fiat 2 Hyundai hep uzak durdum

 • Orçun @orcnd

  getz piyasanın sevilen araçlarındandır. düzgün bakıldığı sürece sorun yaşamazsın. dizel motorlar fazla ses yapar. fakat özellikle bakımı geciktirildiğinde bu ses artar. bir yağ bakımı yaptırmanı öneririm. yağı kaliteli alırsan ses daha fazla azalabilir.

  dizel araçlarda dikkat edilmesi gereken biraç şey var. özellikle yakıt çok önemli. kalitesiz yakıt kullanırsan başın ağrıyabilir. periyodik bakımlar da oldukça önemli. özellikle bu yaştaki araçlarda periyodik bakımı 1-2 bin km daha erken yapman gerekiyor.

  uzun yol yaptığında veya aracı bir süre yüksek devirde kullandığında tubonun yağlanması için 1 dk kadar rölantide beklemende fayda var. soğuk havalarda da kalkmadan önce 1 dk kadar aracın ısınmasıanı beklemende fayda vardır.

  eğer sürekli düşük devirde kullanıyorsan aracın dpf filtresinin temizlenmesi için ara sıra uzun yola çıkarıp bir süre yüksek devirde kullanman gerekiyor. yeni araçlarda bu otomatik oluyor fakat bu yaştaki araçlarda otomatik olmuyor diye biliyorum.

  aracı yeni aldığınız için triger kayışına bir ustaya baktırın. zira aracın triger kayışının değişmiş olması gerekiyor. bu değişimde kullanılan parça kalitesiz ise çatlamalar görülebiliyor. 1-2 ustanın görüp yorum yapması önemlidir.

  kazasız belasız sürüşler dilerim.

 • Cem Oğuz @cem_oguz

  Hayırlı, uğurlu olsun. Kazasız belasız kullanın.

Yazıcıda çıktı alırken, eğer renkli çıktı almayacaksam sol üstteki seçeneklerde “gri tonlamalı baskı” seçeneğini işaretlemem şart mı? Yani belgede hiç renk yok, ama yine de gri tonlamalı diye işaretlemeli miyim? Belgeler internetten indiği için ne kadar siyah görünse de belki rengi tutturmak için renkli kartuşlardan kullanıyor mudur yazıcı?

#yazıcı #kartuş #çıktı #renk

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Seçmesen de olur siyahsa zaten renkli kullanmıyor. Ama siyah tonlu kahverengi falansa kullanır, gri tonlamalıyı seç ancak arada renkliyi de kullandırt kurursa kafası tıkanırsa sıkıntılı olur.

 • Servet @enigmasi

  Eğer yazdırdığın dosyadakiler vektörel ve yazı değilse onu resim olarak gönderir, resim olarak algıladıklarını da tüm renkleri kullanarak basar(siyahı bile). O yüzden bastığın dosya çizim değilse gri tonlamayı etkinleştirmen iyi olur.

  • NAKAH @nakah

   Teşekkür ediyorum. Bir şey daha soracağım, ben renkli çıktıda çok kaliteli bir baskı yapmasını istemiyorum boya tasarrufu açısından. Yazdırırken baskı kalitesi ayarlanabiliyor sadece ama 3 seçenek, ondan başka bir seçenek bir ayar var mıdır bilginiz var mı? G3410 kullanıyorum Canon.

  • Servet @enigmasi

   @nakah gördüğüm kadarıyla baskıda sadece üstteki yazılar vektörel, alttakiler resim. İyi kalitede baskı için onların da vektörel olması gerek ve pdf veya Word dışında başka bir uygulamadan baskıya göndermek gerek.

 • serhanhepsen @serhanhepsen

  Siyahında kendi içinde farklı tonları var. Mesela biz tasarım yaparken cmyk renk formatında sadece black’e 100 vermiyoruz. 4 renk içinde tecrübe ile belirlenmiş değerler var. Yoksa baskıda çamur gibi bir siyah çıkıyor.

  Bu şekiller çizilirken paletten göz kararı direk seçilerek yapılmış olabilir. O yüzden gri tonlamayı seçersen sadece siyahı kullanarak basar.

Bu benzin-LPG fiyatlarını istasyonlar neye göre belirliyor? Yani yaşadığım çevrede çok fazla benzin istasyonu var ve birbirine yakın olanların bile arasında çok fark olabiliyor. Mesela opet 3,40 derken başkası 3,70 diyebiliyor, Opet daha pahalı olması gerekirken. Ya da birbirine yakın 2 Opet’ten biri ucuz biri pahalı oluyor.

#benzin #lpg #istasyon

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Birçok araştırma sonucunda şu ürünü aldım. Öğretmenim ve günde 20-30 sayfa yazdırmam gerekecek. Uzun vadede en hesaplısı bu gibi geldi bana, aldık bakalım pişman olmam umarım. Almamda Teknoseyir videosu epey etkili oldu.

İndirimle falan 741 liraya denk geldi. 6 taksitle aldım farksız. Satıcı ürünü düzgün girmemiş aslında sisteme, açıklamalar hatalı ama hayırlısı.

#akış #canon #g3410 #yazıcı
https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/canon-pixma-g3410-fot-tara-wifi-tankli-surekli-beslemeli-tankli-sistem-yazici-tarayici-fo-361087705

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu #F4F4F4 olayı bilerek yapılmış bir şey mi yoksa bir bugdan mı kaynaklı? Instagram gönderisi paylaşıldığı zaman bu etiket gündeme giriyor. Kimse de gönderi yazmamış bunla ilgili bir tek ben mi görüyorum #F4F4F4

BeğenFavori PaylaşYorum yap

iOS 12 kullananlar, geceleri telefonunuzun şarjı ne kadar gidiyor? Bugün ilk defa gece şarja takmayayım dedim, 85’ten 35’e düşmüş. Arka planda uygulama yenileme kapalı, pil kullanım verisinde gece boyu hiçbir şey açılmamış görünüyor ama şarj kendiliğinden erimiş. Gündüzleri de çok iyi şarj performansı olduğunu söyleyemem, sizde durum nasıl?

Gece wifi bağlıydı bu arada. Ama yıllardır öyle uyurum hiç azaldığını görmemiştim.

#ios12 #apple #iphone #ios

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 21

#canyakangörseller

Ben değilim, ben olsam ağlıyordum şu an. 😀 Görünce bile can yaktı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11