Videoya tıklayıp Upload hızıma bakar mısınız, nasıl ama? 2020 yılında saniyede 100 kb bile yükleyemiyor Kablonet. Teknik ekipler sorunun ne olduğunu bilmediğini ve bir şey yapamayacaklarını söylüyor. Çünkü Speedtest hız testinde 5 mbps alıyorum ama hiçbir site veya uygulamada bu hıza erişemiyorum. 2 haftadır durum böyle, düzelsin diye yapmadığım şey kalmadı. Resmen upload mağduruyum.

#akış #kablonet #uydunet #upload #speedtest

https://twitter.com/nakahella/status/1283023104705527809?s=21

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Statik IP ile ilgili bir sorum var. Kablonet'te zaten IP değişmiyor, modem resetleseniz de değişmiyor, o zaman neden Statik IP diye bir hizmeti aylık 4 liraya veriyorlar? Normal IP'den ne farkı var bunun?

#statikip #ip #modem #kablonet #türksat #uydunet #akış #teknoyardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

100’lü IP bloguna alınmak demek, IP’nin 1xx ile başlaması mı demek oluyor? Ya da CGN havuzu ile bu olay aynı şey mi? Ip mesela 24 ile başlıyorsa bu daha iyi bir şey ki demektir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kablonet kullanan bir arkadaş, şu servislerden herhangi birine Upload yapıp hızını söyleyebilir mi? Speedtest sonucu istemiyorum, bende test hızlı olmasına rağmen hiçbir yabancı servise uploadı hızlı yapamıyorum. Onedrive, Telegram, YandexDisk, GoogleDrive, Whatsapp, Instagram, Youtube... bunlardan size uygun olanı deneyebilir misiniz?

#kablonet #upload #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hangi servislerde upload hızım ne kadarmış bunu ölçmenin bir yolu var mı? Örneğin Google, Yandex, Microsoft, Steam hepsini bir anda test edebileceğim bir yol var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kablonet Upload'da müthiş sıkıntı var 1 haftadır. Speedtest falan yüksek Upload gösteriyor ama çoğu yabancı serviste veya oyunlarda upload sıkıntısı mevcut, bundan ötürü oyun oynanmıyor bulut yedeklemesi yapılamıyor. Çıldıracağım eve 3 tane ekip geldi hepsi Speedtest yapıp sonuç iyi diyerek ilgilenmedi. Kabloyu değiştiler falan düzelir olur öyle dediler, geçer diye bekledim hâlâ aynı. Problem bende mi acaba? 10 gün önce hiçbir sıkıntı yoktu.

Geçen hafta OneDrive'a 90 GB veri yedeklemesi yaptım birkaç gün içinde. Gece açık bıraktım falan bazen durdurdum devam ettim vs (Upload hızı 5mbps) ve hızı kontrol ettiğimde genelde 500-600 kbps arasında yükleme yapıyordu sıkıntısız şekilde. Son dosyaları yüklerken hız 100-150 olmaya başladı, önemsememiştim ondan sonra hız bir daha düzelmedi.

#kablonet #upload

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yeni Microsoft Edge kullanan var mı? Speedtest'e girip yeni Edge ile bir test yapar mısınız, bende UPLOAD kısmında takılıyor ve 4-5 çıkması gerekirken 1-2 çıkıyor genelde. Chrome ile veya Speedtest uygulamasıyla test yaptığımda sıkıntı çıkmıyor ama Speedtest'te problem var, sizde de öyle mi?

#microsoftedge #yeniedge #edge #tarayıcı #speedtest #chrome #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Televizyonun Netflix uygulamasında kalite bu aralar çok sık düşüp yükseliyor, bazen 570'e düşüyor bazen 1080'de kalıyor bazen 370 bile oluyor. PS4 Pro'nun içindeki Netflix uygulamasını açarsam hep en üst kalitede izletiyor. Neden olabilir ki bu, internet aynı internet işte. Televizyonda bir şey mi bozuldu ki eskiden böyle değildi?

#netflix #tv #ps4 #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 25

Microsoft'un öğrencilere verdiği 1 TB Onedrive Premium ve Office programlarını kullanıyorum yıllardır. Bazı zamanlar "içeriklerinize işletmeniz tarafından erişilebilir" tarzı şeyler okuduğumu hatırlıyorum. Anadolu üni'nin mail adresiyle giriyorum Microsoft hesaplarına. Sonu Anadolu.edu.tr yani. Onedrive'a koyacağım şeylere erişme gibi bir imkanları yoktur değil mi? Microsoft erişsin önemli değil de üniversitedeki çalışanların erişmesi hoş olmaz. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Haydi beni linçleyin.

The Last of Us Remastered'ı PS Plus ile PS4 Pro cihazıma indirmiştim. Bütün övgülerden sonra beklentiyle oyuna başladım. Hikaye ilgimi çeken bir konuydu, heyecanlı bir şekilde başladım yani. Sonra baktım sürekli aynı şeyler oluyor, eğilerek sessizce zombilerin arasından geç, zıplayıp öteki tarafa geçebileceğin duvar bul, tekrar zombilerin yanından sessizce geç. Bazen çatışmalar olsa da doyasıya silah, sopa vs kullanamadığımız için onun da tadı yoktu. Tamam hikaye ilgi çekici ama resmen kahır oyunu, yarısına doğru kendimi sevmek için çok zorlamama rağmen devam edemedim ve sıkılıp bıraktım.

Zaten o sessizce geçme seanslarında siz 1 adımınızı hızlı atsanız zombiler duyuyor ama yanınızdakiler koşa koşa yer değiştirirken hiç duymuyorlar. Bu gibi olaylar da ortamın gerçekliğini bozuyor.

Kısaca ben sevemedim ve devam edemedim, devamına Youtube'tan biraz baktım ve sonuna kadar aynı ilerliyor oyun iyi ki bırakmışım. Oyunu "sevmedim" deyince hakaretlerle linç ediyor herkes, bu da oyunu sevmediğim için mutlu olduğum ayrı bir konu. O kitleyle aynı zevki paylaşmamak mutlu etti beni.

#tlou #thelastofus #ps #ps4

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9
 • cestlavie @cestlavie

  geç oynadığımızdan herhalde. ben de 2018-2019 yıllarında denedim last of us'ı. story daha önce görmediğim derecede ilgi çekici değildi, mekanikler zaten 2010 yıllarından kalma olduğu için de oynanış sarmadı.

 • Anıl @anilkirac

  Oyundaki en önemli sorun sessizce ilerlenmesi gereken yerlerde yapay zekanın sağa sola koşması ve düşmanların bunu umursamaması. Geri kalan her şey hikaye düşünüldüğünde önemsiz denecek seviyede ufak sorunlar bence.

  Ayrıca herhangi bir oyun genel olarak beğenildi diye siz de beğenmek için zorlamayın yahu 🙂 Birkaç saat sonra keyif vermiyorsa ve şuradan sonra açılıyor oyun falan denmediyse bırakın gitsin.

 • Raw @rawintosh

  Mesela bende Witcher 3'ü kaç defa denememe rağmen bir türlü devam edemedim yani sevemedim. Ama bu demek değildir ki oyun çöp aksine oyun çok güzel ama beni çekmedi. Aynı şey Tlou için geçerli ben çok beğendim mesela.

 • ciddiyetsiz @ciddiyetsiz

  Ben de oynayıp bitirdim. Bazı noktalarda hatta of burayı hızlı geçmenin yolu yok mu dediğim oldu. Bazı noktalarda da vay anasını dediğim anlar da oldu. Ama çıktığı dönemi de düşünmek gerek. Yine de her şeyi düşününce bile bana da ortamlarda ne oyundu ama dedirtecek bir anı bırakmadı. Evet güzel oyun deyip geçtim. Benzer etki uncharted serisinde de oldu mesela. İlk 3 oyun aynı oyunun birkaç teknik ilerleme ile farklı haritalarda geçen versiyonu gibiydi. Hele hele uncharted 4 bitirmek için bazı yerlerde kendini zorladım. Uzun ara sahneler, uzun uzun atla, zıpla, tırman bölümleri, önceden tahmin edilebilir script sahneler vs vs. Evet grafikler güzel ama bu oyunlar benim gözümde nedese birer "masterpiece" olamadılar.