YouTube veya Udemy gibi platformlarda izlediğiniz derslerde yüz kamerası ile ilgili düşünceleriniz neler? Sırf yüz kamerası olmadığı için izlemekten/satın almaktan vazgeçer misiniz? Yoksa konuya mı bağlıdır? Konuyla ilgili tüm yorumlarınızı bekliyorum 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Askerlik ile ilgili bir sorum olacak. Haziran 2018'de üniversiteden mezun oldum fakat bu sırada mezun olduğum derecede bir programa açıktan devam etmekteydim. Tecil tarihim 2024 görünüyordu. Mezun olduktan bir süre sonra şubeye gittiğimde e-devletten yoklama yaptırmam gerektiği ama bedelli yoğunluğu olduğu için birkaç ay sonra yaptırabileceğim söylendi ve herhangi bir cezadan bahsedilmedi. 2019'da bir tarihte bu yoklamayı yaptım ancak aile hekimim giriş yapamadı, sistem hata verdi. Sizce yoklama kaçağı mıyım? (Lisans mezuniyet tarihimin üzerinden henüz tam 2 yıl geçmedi)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 14
 • Fatih @fatihy

  şubeden öğrenmek gerek nasıl olacağı belli olmuyor. ceza gelebilir dikkat et

 • kurtcuk @kurtcuk

  Edevlet durum ekranı ne diyor?

 • Barış Ataç @barisatac

  GBT ye güvenmeyin, ben 15 yıldır kaçakmışım 15 yıldır belki de 50 defa GBT den geçtim. Onlarca kez otellerde konakladım. 🙂 Şimdi mahkemelerde uğraşıyorum. GBT de askerlik olayı nasıl işliyor bilmiyorum ama kesinlikle düzgün çalışmıyor.

 • prometrik @prometrik

  Öncelikle en iyi bilgiyi doğrudan şubeden edinirsiniz. Şimdi; mezuniyet dereceniz ile aynı derecede okuduğunuz okul tecil için sayılmaz. Tecil için her zaman bir üst dereceyi okumanız gerekir. Örnek olarak: önlisans(2 yıl) bitirdiniz. Açıktan lisans(4 yıl) derecesinde bölüm okursanız o tecil eder. Ama çıktan yine önlisans okursanız tecil yapılmaz.

  Her koşulda üniversiteyi bitirdikten sonra yoklama yaptırırsınız. Aile hekiminden bir şikayetiniz yoksa sağlığı uygundur raporu alınır ve diğer evraklarla(üni mezuniyet, yoklama evrakı vb.) ile şubeye teslim etmeniz gerekir. En azından bende bu süreç böyleydi. O yoklamada zaten tecil hakkınızı kullanabiliyorsunuz. 4 yıllık okuduysanız 2 yıl tecil hakkınız var. 2 yıllık okuduysanız 1 yıl tecil hakkınız var.

  Bu kurallara ve süreçlere uymazsanız bakaya işlemi yapılabilir. Askerlik başvuru süreniz ne kadar geçtiyse o kadar ceza yazılır. Sizin kendi durumunuzu beyan etmeniz esastır. Sistemin ne yazdığı değil.

  Benim başıma gelen bir olay: Tezli yüksek lisansa başladım ve oradan tecil ettirdim. Bu süre içinde işe başladım ve tezsiz başka bir yüksek lisans başladım. Tezli yüksek lisansımdan dolayı zaten askerliğim tecil edilmişti örnek 2021 yılı son olsun. Ben 2020 de tezsiz yüksek lisansı bitirdim(1 yılda bitiyor). 2021 e kadar tecilim var diye düşünürken gbt ye takıldım. Şok oldum tabi. Ben 2021 diye biliyordum. En kısa sürede şubeye gidip konuştum. Olay şöyleymiş: Yüksek lisans tecili olduğu için, tez durumu bakılmaksızın mezun olmama bakılıyormuş. Ben bu durumu ayrıca bildirmediğim için(ki her şey e devlette var) 2021 olan tecilim bozulmuş bakaya düşmüştüm. Tekrar yoklama için gittim. Bu sırada Yüksek lisans mezuniyet sonrası 1 yıl daha tecil hakkı var. Onu kullandım. Ama bakaya durumum değimedi. O borç yazıldı. Neden gitmedim? Çalışıyordum işlerim vardı bırakamazdım. Sonra bedelli çıktı. Ona başvurunda bakaya borçlarını sildiler.

Netflixte arama yapmanın kolay bir yolu var mı? Mesela aile ile, çoluk çocuk ile izlenecek içerik nasıl bulunur? Harici sitelere de baktım ama pek bir şey bulamadım. Ebeveyn kontrolleri ile sonuca ulaşabilir miyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir Sami Tarcan klasiği... 🙂
"Bayram değil seyran değil, eniştem beni niye öptü" başlıklı video 😂 Tabiri caizse Lego gibi bir araç.
https://youtu.be/0WSi9lJoBjI

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#VodafoneNET Yaklaşık 3 saattir hat sinyalim sabit. Arayüzde bağlantı var görünüyor ama internet erişimim yok. Müşteri hizmetlerine ulaşamıyorum. Santral kaynaklı bir sorundur değil mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Karantina video önerisi 🙂
https://youtu.be/kCTaHgI1-co

2000 TL'yi aşan telefonlar fiyatlarını ne kadar hak ediyor?

Son çıkan telefonların 2000 Lira üzeri fiyatları ve artık taksit yapılamaması, 'bu telefonları almak mantıklı mı?' sorusunu sorduruyor. Biz de bu konuda kend...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tahmin ediyorum 2006-2008 yılları arasında, bir gazeteden bir strateji oyunu CD'si verilmişti. Age of Empires gibi değil de daha modern bir dünyada geçiyordu oyun. Betonarme binalar falan vardı. Şimdi aklıma geldi, bulabilirsem tekrar oynayayım. Var mı fikri olan? ☺️

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ray-ban gözlükler 200-250 liraya satılıyor. İlginç bir şekilde mağazanın tüm yorumlarında orijinal olduğu belirtilmiş. 150 civarı yorum var ürünlerde ve orijinal olmadığını belirten yoruma rastlamadım. Yine de pek güvenemedim, ne düşünüyorsunuz bu konuda?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 19