PHP ile TXT okumam gerek. Her satırda 1 dizi veri var. Fakat verilerin eleman sayısı aynı olmasına rağmen elemanlar arasındaki boşluk sayısı farklı. Her satırı, yani her diziyi işleme alıp elemanlarına ayırmam ve veritabanına yazmam gerekiyor. Boşluk sayılarının farklı olduğu durumda bunu yapmanın basit bir yolu var mı? Yardımınızı bekliyorum 🙂
#PHP #Programlama #TeknoYardım @alinux @ozgurg

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 16

JavaScript kodumda bir tane for döngüsü var. Ajax ile bir sayfaya istek gönderip gelen değeri alıyorum. Fakat sanki döngünün ilk işlemi tamamlanmadan ikincisine geçiyor gibi. Çünkü bir yerden sonra tıkanıp kalıyor, veri gelmiyor.
Javascript konusunda tecrübem az. Neyden kaynaklanıyor olabilir? İlk işlem bitmeden ikincisine geçiyorsa bunu nasıl engelleyebilirim? #akış #javascript #programlama #teknoyardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

PHP ile backend uygulamaları geliştiriyorum. (Bazen CodeIgniter framework'ü üzerinde). Geliştirdiğim uygulamayı birden fazla müşteriye satabilmek için bir lisans sistemi kurmam gerekti. Bu konuda tecrübesi olan var mı aranızda?
#PHP #CodeIgniter #akış #programlama

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • afmha @afmha

    PHP kodlarını şifreleyen yazılımlar var fakat onlarda kırılıyor ve kodu açığa çıkartabiliyorlar. WHMCS, ionCube kullanıyordu fakat başka bir şeye geçtiler mi bilmiyorum isterseniz bir göz atın.

  • Serdar @serdaracikyol

    Kendi sunucunda lisansları tutup bir api tasarlarsın. Geliştirdiğin uygulama içerisine de arada bir kendi sunucuna istek atan bir kod yazarsın. Bu kod senin sunucunda lisansı bulamazsa sistemi çalıştırmaz. Ancak bu lisans kontrolü yaptığın yeri ioncube tarzı bir encoder ile şifrelemen lazım. Aksi taktirde şifrelemeyi yaptığın kısmı silip bir şekilde lisanssız çalıştırırlar. Ha önceden ioncube'ü de kırıyorlardı ama şimdi durum nedir bilmiyorum.

Google Drive'da kullandığım bir klasörün telefonuma otomatik olarak indirilmesini istiyorum ama bir türlü başaramadım. Dosyaları çevrimdışı kullanılabilir yapma seçeneği var fakat bu klasörler için mümkün görünmüyor. Ben PC'den o klasöre giden her dosyanın telefona da otomatik indirilmesini istiyorum. Yolu var mı yoksa bunun için alternatif bulut servisi mi kullanmalıyım? Fikirlerinizi bekliyorum 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Koşu sırasında nabız takibi için bileklik (ya da saat) ve uygulama tavsiyesine ihtiyacım var. Mi Band 3 ve Amazfit Bip arasında kaldım. Marketteki uygulamaların tamamı bunlarla uyumlu mu yoksa kendi uygulamalarını kullanmak şart mı? Bir de spor sırasında sürekli nabız takibi yapıp kaydını (grafiğini vb.) tutan uygulamalar var mı? Ayrıca Mi Band 3 ve Amazfit Bip ile ilgili tavsiyelerinize de açığım.
#akış #TeknoYardım #AmazFitBip #XiaomiMiBand3 #sporseyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 14

23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk Bayramı kutlu olsun.
Ne müthiş bir fotoğraf...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Linux VDS/VPS için kontrol paneli tavsiyesine ihtiyacım var. Bedava (ya da ucuz) olmalı. Alternatifler var fakat iyisini kötüsünü karşılaştıracak seviyede bilgi sahibi değilim, bu yüzden tecrübelerinize ihtiyaç duyuyorum. WHM ya da Plesk kadar muhteşem olmasına gerek yok, güvenlik sorunu yaratmasın ve çok karmaşık olmasın yeter.
Ayrıca VDS/VPS için de tavsiye alabilirim. 🙂
@yasinilkaya

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

@hkellecioglu mobil sitede ödeme ile ilgili bir problem var sanırım. Az önce mağaza üzerinden kod almaya çalışırken ödeme ekranında ilgili modal bir türlü açılmadı, iyzico logosu dönüp durdu. Birkaç denemeden sonra Chrome'un masaüstü site seçeneği ile halledebildim.
#Feedback

BeğenFavori PaylaşYorum yap

10 gün önce yayınladığım çekilşin sonuçları nihayet geldi. 🙂 Toplamda 5 adet 1 aylık plus abonelik hediye ediliyor, bu yüzden 81 katılımcı arasından 5 adet asil ve 5 adet yedek talihli seçildi. Asil talihlilere ulaşılamaması halinde abonelikler yedek talihlilere hediye edilecek. (Bu süre benim hediye ettiğim ilk 2 abonelik için 48 saat, diğer arkadaşlar kendileri karar verebilirler) Her kodun teslimatı ilgili kişi tarafından yapılacak, kazananlar lütfen e-posta adreslerini bu gönderinin altına bıraksınlar.

-------- Asil Talihliler --------
1. Asil (@sahin): @onikidokuz
2.Asil (@sahin): @sezers
3.Asil (@phoenixim): @oyunerbabi
4.Asil (@seckyn): @tarikkaya
5.Asil (@bezmialem): @raporsuzkral

-------- Yedek Talihliler --------
1. Yedek (@sahin): @muzenn
2.Yedek (@sahin): @tolgaaaltas
3.Yedek (@phoenixim): @ehuseyin
4.Yedek (@seckyn): @aziz
5.Yedek (@bezmialem): @holydemijohn

Çekilişin ekran kaydı:
https://drive.google.com/open?id=1Dj39TlIjLkLG5L8J0Zg8FV9cNd-x6IAS

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 18