Aile evine 75 mbit vdsl internet için wifi çekim gücü yüksek bi modem arıyorum. Uzun yıllar kullanılacak. Tavsiye edebileceğiniz veya kullandığınız ve memnun olduğunuz modem önerebilir misiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Acer E5 571g laptopumu masa altına koydum, harici monitörle kullanıyorum ve aşağı eğilmek zor oluyor. O yüzden power butonunu klavyeye atamak istiyorum. Biosta Apm configuration başlığının altından ayarlanıyor sanırım, bende de yok. Başka bir çözümü var mıdır?
#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

samsung m5 ls27am500n smart monitör aldım. bilgisayarı bağlayınca videolarda filmlerde görüntüler kare atlıyor, akıcılığını kaybediyor. Televizyonun üzerindeki uygulamalardan izlerken televizyon çok akıcı hiçbir problem yok. İnternet hızım da çok iyi. Kablolu internet kullanıyorum. Sadece 2. ekranı kullan seçeneğiyle hdmi üzerinden 59 hertz görüntü alıyorum. (60 da oluyor ama default olarak böyle geldiği için dokunmadım.) Bu sorunun sebebi nedir nasıl çözebilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Büyük bi kafede çalışıyorum. Bir tane modem var ve garsonların sipariş yazdığı tabletler de aynı internete bağlı. Müşteri dolunca da internet yavaşladığı için sistem de yavaşlıyor.
Peki bu interneti 2'ye bölüp birini minimal bi hızda sabitleyip onu sadece tabletlere bağlamak gibi bir şey mümkün mü? Yoksa ayrı bi abonelik açmak şart mı?

Edit: modem iyi üst model olması lazım ama yarın bi bakıp araştırıp tekrar bi bakıcam. qos dan veya misafir ağından çözüyoruz sanırım. Herkese teşekkür ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13
 • Batuhan Bengü @benx

  @kurtcuk Ne 50si 50 kişide hiç problem yok. 200-300 kişi olunca yavaşlıyor. 😀 2 kat toplam 1000 m2 bir kafe. internet hızı kaç paket ne bilmiyorum ama -1 katındaki modem zeminde ve bi üst katta gayet iyi çekiyor. Yani muhtemelen iyi de bir modem var. Akınsoftun kafe sistemini kullanıyoruz. tabletler de internetle bağlanıyor. Durumlar böyle.
  Siz bir başka modem ve hat almamız gerektiğini mi söylüyorsunuz şimdi?

 • Dağhan @daghan

  Wireless cihazlarda bağlanan kişi sayısı ne kadar fazla ise total bant genişliğinden düşer. Yani kablosuz çalışma protokolüne göre toplam kapasitesi her bir bağlantı ile bölünür. Bağlı olanların internet kullanıp kullanmamaları önemsizdir. Bu sebeple birden fazla access point ile bu sorun aşılabilir. Veya çalışan tabletleri için ayrı bir bağlantı noktası düşünülebilir.

 • cingibi @cingibi

  tabletlerin internete ihtiyacı yoksa tek bir router alınıp ponun üzerinden haberleşebilirler

 • Onur Ortakaya @onur-18-fb

  üst seviye bir cihaz ise 2 farklı isimde 2 wifi agı oluşturup müşterilerin kullandıgı aga bant genişligine sınır atayarak sorunu çözebilirsiniz // modeme ethernet ile bir router bağlayıp o routerdan sadece personel için internet yayınıda yapabilirsiniz elinizdeki cihazın kabiliyetlerine göre değişir senaryo

Bilgisayar masasında 2+1 ses sisteminde subwooferı nereye koyuyorsunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 19

Mouseun sol tıkı bozuldu, ben de f8'i sol tık yaptım. #ekonomikkriz

BeğenFavori PaylaşYorum yap

350 tlye klavye alıcam. Logitech g213ü almayı düşünüyorum siz ne önerirsiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Batuhan Bengü paylaştı.

Monitör satın alma rehberi videosu da çekilmesi lazım. Her monitör videosunda az buçuk bahsedilse de bir videoda derlense çok güzel olur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şöyle tek kişilik 3-4 kapaklı beyaz 500 liraya öğrenci için #gardırop bakıyorum ama malzeme kalitelerine güvenemiyorum. Malum ucuz bir fiyat. Önerdiğiniz bir site, marka, model var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 15

Pcde youtubeu her açtığımda, yüklenirken önce bi açık tema çıkıyor, sonra koyu temaya geçiyor. Nasıl çözebilirim bu olayı, gözlerim kör oluyor :((
*Cihaz temasını kullan 'dayken oluyormuş herhalde. koyu temaya geçtim düzeldi. Bu da böyle bir post olsun 😀 ahahaha

BeğenFavori PaylaşYorum yap