Hangi #iphonekılıfı öneriyorsunuz? Apple kılıf almak istemiyorum. Deri kılıf olsaydı alırdım ama onun yerine çıkan kılıf çok önerilmiyor. Magsafe de kullanmıyorum. Naturel titanyum 15 pro için uygun fiyatlı kaliteli sade ve şık kılıf önerilerinizi alabilir miyim? Memnun kaldığınız ekran koruyucuları da önerirseniz sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 24

iphone alacağım minimum 256 gb olması gerektiğini düşünüyorum ama en son telefonum 64gb Mi A1 idi, 5 sene önce almıştım pek bir fikrim yok şu an için.
50 bin civarına iphone önerebilir misiniz? Ben amazonda iphone 15 256gb 52300 tl ye buldum. Daha mantıklı bir fikri olan var mı? Yardımcı olursanız sevinirim

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 27 / 33
 • Kesb-i @kesb-i

  Neden iphone?
  Edit:Kulaklık önemli değil hepsinde çalışıyor da dizüstü almışsınız sanırım. Yine de iphone almak çok saçma bence. Zerre hakedecek bir özelliği yok.

  • Agab @agab

   Bayılıyorum şöyle özgüvenli yorumlara

  • Batuhan Bengü @benx

   iphone çünkü güzel ve pahalı bir telefon alacağım. Parayı çöpe atmak istemiyorum, 2 elde de değeri olsun istiyorum. Teknik özelliklerde çok büyük bir fark olduğunu sanmıyorum. Tasarımı da hoşuma gidiyor. Ayrıca ekosistem de android tarafı için de apple içinde önemli bir kavram bence

  • Kesb-i @kesb-i

   @agab Eşimde iphone var. Ben de ipad pro kullanıyorum. Iosu da apple'ı da iyi biliyorum yani. Daha önce 2 yıl kadar iphone da kullandım. İş arkadaşlarımda da var. 50 bin liralık bir özelliği yok. Gayet de bu konuda özgüvenliyim. Doğru dürüst hızlı şarj bile yok. 50 bin neyine veriliyor anlamıyorum.

  • Agab @agab

   @kesb-i Evet baya çok iyi biliyormuşsunuz Apple'ı ipad kullanarak ve çevrenizdekilerin kullanmasıyla 😀 Neyse benim yukarıdaki yorumum bundan değil zaten.
   "iphone almak çok saçma, zerre hakedecek bir özelliği yok." demeniz.

   Neye göre, kime göre? Ben ios sayesinde yıllık 400k $ kazanıyorum. Hala saçma mı mesela? Ya da Pro Max ile prores video çekerek kısa film yarışmasında birincilik ödülü aldım, 15 tam altın verdiler. Yine de saçma mı almak?

   Hayatınızda telefonun tek kullanım amacı whatsapp ise size iphone almak saçma, gidin s3 mini ya da discovery alın. Ya da müzisyenim, garageband diye bambaşka bir dünya var. Gerçi siz çevrenizdekiler sayesinde iyi biliyorsunuz iOS dünyasını, bunları demem saçma pardon. Veya 5 sene sonra da aynı android telefonu kullanmaya çalışın madem. Zira 10k daha az verip 128gb ramli android telefonlar var. Alın gta6 açarsınız 😀

  • Batuhan Bengü @benx

   @agab Ben de iş dolayısıyla geçtim mace, 100binlik pcden daha güçlü macbook pro m2 pro laptop 😀

  • Agab @agab

   @benx Saçmalamışsın kardeş. Olur mu öyle şey? O paraya 5 tane gaming laptop alıp 5 tane gta3 açardın, al sana gta 15 oldu.

  • Batuhan Bengü @benx

   @agab Valla mace geçmemin bir iyi bir kötü tarafı oldu. Kötü tarafı cs oynayamıyorum, iyi tarafı cs oynayamıyorum. Çook eskiden senle de oynamıştık p90 tarıyordun 😀
   Bu arada pc toplayan arkadaşlar oyun için aldılar ama işte sıkıntı çekiyorlar, hepsi birer birer macbook air alıyorlar yedek olarak

  • Agab @agab

   @benx Cs oynayamaman da iyi olmuş bovşer zaten kötü oynuyodun 😀 😀 😀

   Onun haricinde benim 64 ramli canavar bir bilgisayarım var. Buna ek olarak m1 air mac var. Veri madenciliği ve bazı python işlerinde mac windows'u havada karada dövüyor. Mac'in compile süresi 2 dakika ise windows'un 8-9 dakika oluyor bazen.

  • Batuhan Bengü @benx

   @agab Ben kötü oynarken 140 ping 4 gb ramle oynuyordum, o sırada senin kill leri gaming koltuk alıyordu 😀 😀 😀

   Şaka bir yana 15 pro alma fikri girdi aklıma. Gerçekten de 15 alırssam proya geçmeye bakacağım gibi geliyor. 15in light bir cihaz olması bir gerçek. direkt 15 pro mu alsam biraz zorlayıp. Borca girmeden alacağım zaten

  • Agab @agab

   @benx 50 veren 17 daha koyar üstüne. Al gitsin 6-7 sene kullanırsın zaten

  • Kesb-i @kesb-i

   @agab Sizin gibiler zaten burda alıyım mı veya ne alıyım diye sormaz. İphone'u bilmek için kullanmaktan öte ne yapmak gerekli acaba? Asıl siz saçmalamışsınız. İş için kullanan adam özel bir ihtiyacı olan adam zaten bunu sormaz. Alanların yüzde kaçı sizin yaptıklarınızı yapıyor? Biz burda normal kullanıcıdan bahsediyoruz. Katılanların veya kazananların hepsi pores sayesinde mi kazandı? iPhone sayesinde değil, iphone için yazılım geliştirmeniz sayesinde kazandınız o parayı. Evet kullanıcıların %99'u için zerre mantığı yok bu fiyata. Sizin gibi istisnalar kaideyi bozmaz.

  • Agab @agab

   @kesb-i Ee siz genellemişsiniz "Zerre hakedecek bir özelliği yok." diyerek. Ben de genel konuştum o yüzden. Diğerlerine cevap bile vermeyeceğim çünkü kendinizle çelişiyorsunuz.

   Ben herkes iphone ile para kazanır işi budur demedim zaten. iPhone her daim bir tık pahalı oldu ama o bir tıkı size seneler sonra da "iyi ki" dedirtti. Arkadaşımın babası hala iPhone 5s kullanıyor. O zamanlar rakibi s3 mini idi. Şimdi s3 mini ile google'a girmeyi deneyin bir. Aralarındaki fiyat farkı da çok yoktu öyle %30 falandı.

   iPhone'u kullanmak, bakmakla görmek arasında fark gibi bir şey. Mesela hiç "otomasyon" sekmesine girdiniz mi iphone'da? Bu bile başlı başına bir devrimdi ilk geldiğinde.

  • Kesb-i @kesb-i

   @agab Öncelikle arada %30 filan fark yoktu. Annem hala s3 mini kullanıyor bu arada. Onu da biliyorum yani. Biri markanın amiral gemisi, diğeri o zamanın en alttaki modeli. Arada da 1 yıl fark var. Düz s3 deseniz neyse o belki %30 ucuzdu. Zira s3 de almıştım. 5s çıktığında s4 serisi çıktı. S4 mini de uzun yıllar kullandım. Onu da bir akrabama verdim. Geçen yıla kadar da o kullandı. Çıkış yılları ve fiyatlarına bakarsınız. Eşimde de hala 8s plus var kullanıyor. Mesele kullanmaksa herkes her telefonu kullanır. https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5033&idPhone2=5685&idPhone3=4238

 • Cirrus @fatihgulcicek

  5 sene daha 60 hz ekran kullanmak pek hoş değil gibi.. Düz seri alanlarda hep bir Pro'ya geçme düşüncesi oluyor. iPhone 15 bence ezik şarkıcı altuğdur.

  • Batuhan Bengü @benx

   Seneye satıp para ekleyip daha iyisini alabilirim. şu an telefona ihtiyacım var ve bütün parayı buna bayılmak istemiyorum. 50 bin civarı bütçem var prolar 70 civarı. Zaten takozdan geçeceğim için her türlü devrim olacak benim için

  • Cirrus @fatihgulcicek

   @benx
   Regular seri ve SE ikinci elde çok talep görmüyor. Alıcısı tabiki var ama aşırı pazarlık yapıyorlar.

   iPhone 14'ü 2022 Aralıkta 31 bine aldım. 2023 Kasımda mükemmel kondisyonda %100 pil sağlığı, açılmamış kablo ve full kutu aksesuar(ekran jelatinine kadar) şeklinde 33 bine ancak satabildim.. Sıfırı o ara 48 bindi. Yine aynı ay 14 Pro'yu çok pazarlığa girmeden 50700'e daha kolay satabildim. Bu arada Pro Max'e daha çok talep vardı.

   Şu anda da 15 PM kullanıyorum. Benim gözlemim düz serideki 60hz ekran artık demode kalıyor. Özellikle parlaklık yüksek iken oled ekranın keskinliğinden dolayı scroll ederken yırtılmalar çok belirgin oluyor.

   Sonuç olarak eski bir model olduğunu size hissettirecek. Bulabilirseniz sıfır veya temiz ikinci el 14 Pro almanızı öneririm.

  • Batuhan Bengü @benx

   @fatihgulcicek bu söyledğiniz işi değiştirebilir. type c olduğu için 15 pro düşünürüm. Ama aradaki 20 bine değer mi acaba? 14 ile 14 pro arasında 2. el deki değer kaybını anlayamadım. Onu açıklar mısınız? 14 sıfırı 48 ken 33 e satabildiniz, 14 proda nasıl oldu bu

  • Cirrus @fatihgulcicek

   @benx

   Pro'ların ikinci elde değer kaybı daha az. Daha çok talep görüyor.

   Bende sizin gibi ilk başta regular düşünüp aldım. Sonra sarmayınca 2023 mart ayında 40 bin ödeyerek 14 Pro'ya geçmiştim. 14'ü aşağı yukarı 8-9 ay çekmecemde tuttum. Ara ara yokladım ama istediğim fiyattan hiç bi zaman satılmadı.

  • Agab @agab

   @fatihgulcicek Kasım'da 14'ün sıfırı 48k değildi. Ekim'de zaten 15'ler 50'ye çıktı 😀 Muhtemelen 15 çıktığı için 14'ü satamamışsınız, sizin 48 gördüğünüz karaborsacıların yükseltmesidir. iPhone 14 ömründe hiç 48k görmemiş resmi kayıtlarda çünkü:
   https://www.akakce.com/cep-telefonu/en-ucuz-iphone-14-fiyati,1411233953.html#m-std

   Hatta kasım'da da 38kimiş. Sıfırı 38k olan 1 yıllık telefonu 33'e satmışsınız daha ne istiyorsunuz 😀 7k verip sıfır garantili telefon alıyor millet hem de taksitle.

  • Cirrus @fatihgulcicek

   @agab
   Tamam şimdi tam olarak hatırladım.

   15 tanıtılmaya yakın appleda 48 bindi. Tanıtılınca 14'ün fiyatı 100 dolar indirildi. 44 bin civarına düşmüştü. HB amazon gibi yerlerde En ucuz 41-42 ye bulunuyordu.

   Yanına orijinal silikon kılıf ta vermistim. İlk defa satarken bu kadar ugrastim.

  • Agab @agab

   @fatihgulcicek Kötü zamanda satmışsınız.

  • Cirrus @fatihgulcicek

   @agab Alır almaz dolara geçtim. Elimdeki para 36 bin oldu şu An. fazla ne varsa sattım. Seçim sonu elimde nakit olsun istiyorum. Bazı fırsatlar olacak benim için.

 • Kreetwight @kreetwight

  Yukarıdaki yorumlara da istinaden, kamera ve 120 hz ekran pek de önemli değil senin için. O yüzden 256 GB düz 15 alınabilir. 128 ben olsam almam. Şu an 128 11 kullanıyorum, çok fotoğraf çeken biri de değilim ama sınıra yaklaştım. 15'in 48 MP fotoğraf çektiğini düşünürsek eski kelefonuna göre daha çok yer kaplayacak yeni çekeceğin fotoğraflar.

İkea Markus sandalyemi uzun bir süredir en gevşek yaslanma modunda genelde yaslanması kitli vaziyette kullanıyordum. Serttlik ayarını yapamıyorum şu an çok sertleşmiş oynamıyor. Gevşekten serte ayar hangi yöne doğru oluyordu biri hatırlatabilir mi ssadece o yöne zorlayayım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Macos 'ta ilk sıfır açıldığı zaman çok ideal bir pencere boyutu oluyor. Sonra zamanlar o pencere boyutları bozuluyor benim tarafımdan. Sonra kendim o mükemmel boyutlara bir türlü getiremiyorum. Bi bakmışım her pencereyi tam ekran kullanıyorum. Bu pencere boyutlarını sıfırlama şansımız var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir tanıdığım yurtdışından iphone getirecek. Ben de telefonu 1 sene içinde yurtdışından giriş yapmış olan kız arkadaşımın pasaportu üzerine imei kaydı yaptırıcam. 3 sene kız arkadaşımın adına hat kullanıcam.

Şimdiye kadar araştırdıklarımla durum böyle olabiliyor. Peki satarken telefonu kim satıyor, telefonun bir sahibi var mı?(mesela y.dısından getiren veya imei kaydı yapılan kişi)

Kendi çekirdek ailemde pasaport yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 18

2k 27inch 60hz 6-7 bin tl civarı monitör onerebilir misiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Israrlara dayanamayarak Markus almış bulunuyorum. Bir de bel desteği sipariş ettim. Vatana millete hayırlı olsun. Umarım memnun kalırım, gelince izlenimlerimi görüşlerimi yazarım.
#çalışmakoltuğu

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 21 / 25

Dün aşağıdaki durumu paylaşmıştım. Anlaşılıyor ki herkes markusa bayılıyor.
Ben de bayıldım o yüzden çok da uzaklaşmadan benzer bir profil olan #SedunaThunderPro almayı düşünüyorum.

Alan kullanan, beğenen beğenmeyen yorumunu yazabilir mi? 2500 lira fiyatı gayet uygun geldi gözüme. Olumlu olumsuz yorumlarınızı rica ediyorum, teşekkürler.

Seduna Thunder Pro linki: https://www.sedunamobilya.com/seduna-thunder-pro-yonetici-koltugu-ofis-sandalyesi
#çalışmakoltuğu

Uygun fiyatlı (~2.000₺) çalışma koltuğu

Uygun fiyatlı (~2.000₺) çalışma koltuğu önerebilir misiniz? İkea Markus beğendim ama o fiyatı vermek istemedim. Beklenti ve tarz açısından da bahsedeyim dedim. Kendi...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 22
 • eamedic @eamedic

  Adore kullanıyorum. Ben ucuzken almıştım, maalesef fiyatlanmış ama şimdi alacak olsam yine alırım, 110 kiloyum ve 8-9 saat kalkmadığım oldu ne ağrı ne rahatsızlık hissettim araba koltuğu gibi, ayakları plastik başta o kadar para verdik metal değil dedim ama ne esneme ne deformasyon olmadı, bel desteği boyun desteği fonksiyonel. Ama maalesef bütçe üstü, fikir bersin diye link bırakıyorum. https://www.adoremobilya.com/manager-techno-file-sirtli-cok-fonks-yon-koltugu-4017

  • undefined @undefined

   Konudan bağımsız ancak uzman oldunuz mu hocam?

  • eamedic @eamedic

   @undefined oldum, yaklaşık bir sene oldu uzmanlığa başlayalı.

  • undefined @undefined

   @eamedic Ben de acil düşünüyorum. Kendi hastanemdeki ve şehrimdeki asistanlar ile konuştum. Ayrıca sizden de bilgi almak istedim. Memnun musunuz? Ayda kaç nöbet ve mesainiz var? Konuştuklarım arasında ayda 12 nöbet tutan da var 7 nöbet tutan da.

  • eamedic @eamedic

   @undefined ben çalıştığım yerden memnunum, acil uzmanı olmanın çok mutlu eden yanları da var çıldırtan yanları da. Sonuç olarak benim izlenimime göre her açıdan iyi bir acil olmuyor. Rahat acile gitsen mesleki tatmin azalıyor, yoğun acillerde bunalabiliyorsun. Acil uzmanlığı 50 yaşında yapılacak bir iş değil ona göre kariyer planlamanı yapabileceğin bir acilde çalışman gerekiyor ki maalesef çoğu uzman bu imkana ulaşamıyor. Asistanlıkta iyi ilişkiler kurmuş, kariyer planlarını yapacak adımları atmış olman gerekiyor, çünkü bir dahiliyeci gibi geçerim bir özele muayenehanemde takılırım şansın yok, hep aksiyonun içindesin. Bence en büyük dezavantajı bu. Yoksa her zaman iş var her hastanede acil var, ne çok ne az kazanırsın. Bunların dışında, akademik olarak seversen çok fazla çalışma imkanı var ister nöro acil çalış ister travma sevdiğin bir konu illa bulursun. Nöbet bitince eve gidersin, takipte hastan olmadığı için kafan rahat olur, nöbet usulü çalıştığın için en az 2 hafta içi evdesin, mecburide periferde yaşama zorunluluğun yok, nöbetleri bağlayarak evine dönersin. Bu saydıklarım başka hiçbir uzmanlıkta yok. Sorduğun nöbet sayıları doğru, bazı bölgelerde adam eksiği sebebiyle 11-12 nöbetler tutuluyor ama çok az yerde böyle onun dışında uzmanken mesai minimumundan tutarsın yani mesai 7 nöbetle doluyorsa 7 tutarsın, ama ek mesai aldıkları için insanlar 8-10 nöbet tutuyorlar ben tutmuyorum. O 7-12 farkı burdan geliyor. Kliniğin işleyişine göre, başhekim tutumuna göre günlük nöbetçi sayıları belirlenir o yüzden bu sayılar kliniğe göre değişir. Şu an maalesef sistem acillerden yürüdüğü işin aciller yoğun çok fazla gereksiz hasta ile ilgileniyosun, ben resüsitasyon, multitravma ve kritik bakı yapıyorum şu an tam iş tanımımı uyguladığım için işten çok keyif alıyorum, mesleki tatminim çok yüksek, adrenalin hep yüksek 😀. Biraz da mental savaş var acilde panik olmaman lazım kaos yönetmekten zevk alman lazım, onun dışında kılavuzlar var kitaplar var öğreniyosun bi şekilde, asistanken girişimsel de öğrendiğin için uzmanken sorun yaşamıyosun genelde. Eğer merakın varsa acilde takıl mutlaka, yakında bir eaha git bi gece geçir en azından asistan gibi. İşin doğasını anlamaya çalış sana uygun mu diye yoksa yukarda saydığım idari işler sürekli değişir, ben asistanlığa başlarken ilin en kötü hastanesi bitirirken herkesin istediği bir yere dönüştü, o yüzden ekonomik ve yönetsel konulardan ziyade ben bu işten keyif alır mıyım, üzerine emek harcamayı ister miyim diye düşün naçizane tavsiyem bu olur, hayırlı olsun şimdiden.

  • undefined @undefined

   @eamedic Çok değerli bilgiler. Çok teşekkür ederim.

 • Samed AYDIN @picasso16

  Seduna al denedim fena değil. Olmazsa iadede çok yardımcı oluyorlar

 • YAKSHA @yaksha

  Koltuk mu alıyoruz. Hemde seduna ha. Ben de Seduna Thunder Pro bakiyordum. Eli yuzu duzgun oturak kalinligi iyi gorunuyor 120 lira zam soktulat ama ben maas i alana kadar.

Uygun fiyatlı (~2.000₺) çalışma koltuğu önerebilir misiniz?

İkea Markus beğendim ama o fiyatı vermek istemedim. Beklenti ve tarz açısından da bahsedeyim dedim. Kendi kullanımınızdan da öneri alabilirim.
Boyum: 1.70
#çalışmakoltuğu #çalışmasandalyesi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 12