Bir tanıdığım yurtdışından iphone getirecek. Ben de telefonu 1 sene içinde yurtdışından giriş yapmış olan kız arkadaşımın pasaportu üzerine imei kaydı yaptırıcam. 3 sene kız arkadaşımın adına hat kullanıcam.

Şimdiye kadar araştırdıklarımla durum böyle olabiliyor. Peki satarken telefonu kim satıyor, telefonun bir sahibi var mı?(mesela y.dısından getiren veya imei kaydı yapılan kişi)

Kendi çekirdek ailemde pasaport yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 18

2k 27inch 60hz 6-7 bin tl civarı monitör onerebilir misiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Israrlara dayanamayarak Markus almış bulunuyorum. Bir de bel desteği sipariş ettim. Vatana millete hayırlı olsun. Umarım memnun kalırım, gelince izlenimlerimi görüşlerimi yazarım.
#çalışmakoltuğu

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 21 / 25

Dün aşağıdaki durumu paylaşmıştım. Anlaşılıyor ki herkes markusa bayılıyor.
Ben de bayıldım o yüzden çok da uzaklaşmadan benzer bir profil olan #SedunaThunderPro almayı düşünüyorum.

Alan kullanan, beğenen beğenmeyen yorumunu yazabilir mi? 2500 lira fiyatı gayet uygun geldi gözüme. Olumlu olumsuz yorumlarınızı rica ediyorum, teşekkürler.

Seduna Thunder Pro linki: https://www.sedunamobilya.com/seduna-thunder-pro-yonetici-koltugu-ofis-sandalyesi
#çalışmakoltuğu

Uygun fiyatlı (~2.000₺) çalışma koltuğu

Uygun fiyatlı (~2.000₺) çalışma koltuğu önerebilir misiniz? İkea Markus beğendim ama o fiyatı vermek istemedim. Beklenti ve tarz açısından da bahsedeyim dedim. Kendi...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 22
 • eamedic @eamedic

  Adore kullanıyorum. Ben ucuzken almıştım, maalesef fiyatlanmış ama şimdi alacak olsam yine alırım, 110 kiloyum ve 8-9 saat kalkmadığım oldu ne ağrı ne rahatsızlık hissettim araba koltuğu gibi, ayakları plastik başta o kadar para verdik metal değil dedim ama ne esneme ne deformasyon olmadı, bel desteği boyun desteği fonksiyonel. Ama maalesef bütçe üstü, fikir bersin diye link bırakıyorum. https://www.adoremobilya.com/manager-techno-file-sirtli-cok-fonks-yon-koltugu-4017

  • undefined @undefined

   Konudan bağımsız ancak uzman oldunuz mu hocam?

  • eamedic @eamedic

   @undefined oldum, yaklaşık bir sene oldu uzmanlığa başlayalı.

  • undefined @undefined

   @eamedic Ben de acil düşünüyorum. Kendi hastanemdeki ve şehrimdeki asistanlar ile konuştum. Ayrıca sizden de bilgi almak istedim. Memnun musunuz? Ayda kaç nöbet ve mesainiz var? Konuştuklarım arasında ayda 12 nöbet tutan da var 7 nöbet tutan da.

  • eamedic @eamedic

   @undefined ben çalıştığım yerden memnunum, acil uzmanı olmanın çok mutlu eden yanları da var çıldırtan yanları da. Sonuç olarak benim izlenimime göre her açıdan iyi bir acil olmuyor. Rahat acile gitsen mesleki tatmin azalıyor, yoğun acillerde bunalabiliyorsun. Acil uzmanlığı 50 yaşında yapılacak bir iş değil ona göre kariyer planlamanı yapabileceğin bir acilde çalışman gerekiyor ki maalesef çoğu uzman bu imkana ulaşamıyor. Asistanlıkta iyi ilişkiler kurmuş, kariyer planlarını yapacak adımları atmış olman gerekiyor, çünkü bir dahiliyeci gibi geçerim bir özele muayenehanemde takılırım şansın yok, hep aksiyonun içindesin. Bence en büyük dezavantajı bu. Yoksa her zaman iş var her hastanede acil var, ne çok ne az kazanırsın. Bunların dışında, akademik olarak seversen çok fazla çalışma imkanı var ister nöro acil çalış ister travma sevdiğin bir konu illa bulursun. Nöbet bitince eve gidersin, takipte hastan olmadığı için kafan rahat olur, nöbet usulü çalıştığın için en az 2 hafta içi evdesin, mecburide periferde yaşama zorunluluğun yok, nöbetleri bağlayarak evine dönersin. Bu saydıklarım başka hiçbir uzmanlıkta yok. Sorduğun nöbet sayıları doğru, bazı bölgelerde adam eksiği sebebiyle 11-12 nöbetler tutuluyor ama çok az yerde böyle onun dışında uzmanken mesai minimumundan tutarsın yani mesai 7 nöbetle doluyorsa 7 tutarsın, ama ek mesai aldıkları için insanlar 8-10 nöbet tutuyorlar ben tutmuyorum. O 7-12 farkı burdan geliyor. Kliniğin işleyişine göre, başhekim tutumuna göre günlük nöbetçi sayıları belirlenir o yüzden bu sayılar kliniğe göre değişir. Şu an maalesef sistem acillerden yürüdüğü işin aciller yoğun çok fazla gereksiz hasta ile ilgileniyosun, ben resüsitasyon, multitravma ve kritik bakı yapıyorum şu an tam iş tanımımı uyguladığım için işten çok keyif alıyorum, mesleki tatminim çok yüksek, adrenalin hep yüksek 😀. Biraz da mental savaş var acilde panik olmaman lazım kaos yönetmekten zevk alman lazım, onun dışında kılavuzlar var kitaplar var öğreniyosun bi şekilde, asistanken girişimsel de öğrendiğin için uzmanken sorun yaşamıyosun genelde. Eğer merakın varsa acilde takıl mutlaka, yakında bir eaha git bi gece geçir en azından asistan gibi. İşin doğasını anlamaya çalış sana uygun mu diye yoksa yukarda saydığım idari işler sürekli değişir, ben asistanlığa başlarken ilin en kötü hastanesi bitirirken herkesin istediği bir yere dönüştü, o yüzden ekonomik ve yönetsel konulardan ziyade ben bu işten keyif alır mıyım, üzerine emek harcamayı ister miyim diye düşün naçizane tavsiyem bu olur, hayırlı olsun şimdiden.

  • undefined @undefined

   @eamedic Çok değerli bilgiler. Çok teşekkür ederim.

 • Samed AYDIN @picasso16

  Seduna al denedim fena değil. Olmazsa iadede çok yardımcı oluyorlar

 • YAKSHA @yaksha

  Koltuk mu alıyoruz. Hemde seduna ha. Ben de Seduna Thunder Pro bakiyordum. Eli yuzu duzgun oturak kalinligi iyi gorunuyor 120 lira zam soktulat ama ben maas i alana kadar.

Uygun fiyatlı (~2.000₺) çalışma koltuğu önerebilir misiniz?

İkea Markus beğendim ama o fiyatı vermek istemedim. Beklenti ve tarz açısından da bahsedeyim dedim. Kendi kullanımınızdan da öneri alabilirim.
Boyum: 1.70
#çalışmakoltuğu #çalışmasandalyesi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 12

Chromeda 200-300 kayitli şifrem var. En aktif olan 5-6 sitedeki sofremi değiştirdim ama tamamina yapmam imkansız.
Chromedan bütün sifrelerimi çekip yeni şifre koyup bana da export edebilecek bi yazılım-uygulama var mi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ben telefonlarımı hep uzun süreler, 4-5 sene, kullandım. İlk bozulan yerleri hep #usb-c girişleri oldu. Şu an kullandığım telefonda da aynı şekilde kabloyu telefona giren yerden sağa veya sola kıvırmam gerekiyor. Bu sorunu yaşayan yok mu başka? Herkes #type-c nin üniversal olmasına sevinmiş ama...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12

Bu neden oluyor, nasıl çözülür 😀 Bu arada sadece Wpde oluyor
#MacOS #mac

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9