Bir dolandırıcı da beni buldu. Uğraştırayım biraz. Nereliydi bunlar?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Satılık Canon EOS 100D + 24mm STM pancake lens

Tertemiz, fonksiyonel ve kozmetik olarak kusursuz. Gövdeyi yine bir teknoseyir takipçisinden almıştım. Garantisi henüz bitti. Yaklaşık olarak 5k'dadır, PC yok elimde bakamıyorum. Lens ise sıfır olarak alındı, bir yıl kadar daha garantisi var. Tüm kutu içeriği, aksesuarları eksiksiz olarak ve ek olarak çanta ile wi-fi özellikli 8GB hafıza kartı ile gönderilecektir.

Fiyat: 1650₺

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sayın @burak25
Söz hakkı tanıdıktan sonra silseydiniz gönderinizi keşke, veya tartışmak istemediğinizi belirtseydiniz, emin olun tartışmaya devam etmeye çalışmazdım. Son olarak cevap hakkımı kullanarak şunu söylemek istiyorum,

Üretici belli standartları sağlamakla yükümlüdür. Kullanıcının bu standartlardaki cihazı bir şekilde standart dışında çalıştırması kullanıcı yükümlülüğündedir, kullanıcı bile isteye çaba göstererek cihazı standart dışında kullanmış demektir. Sizin söylediğiniz ise biraz "üreticiler insanı kesmeyen meyve bıçağı üretmek zorundadırlar, insana zarar veriyor ise bu meyve bıçağı üreticisinin problemidir, kullanıcı sorumlu tutulamaz." demeye benziyor. Hayır, bir cihazın yazılımının zorla değiştirilerek standart dışında kullanılması son kullanıcının sorumluluğundadır, aksi iddia edilemez.

Uygulanabilirlik konusunda ise, daha önce verdiğim örnekteki gibi bir durumda, (...ben sizin yan komşunuz olarak modifiye edilmiş modemlerim ile izin verilen frekansların dışında (örneğin 3 ve 4 numaralı kanalların tam ortasında olacak şekilde, her iki kanalı da meşgul ederek) ve izin verilen gücün üzerinde, cihazı teknik olarak zorladığım için de harmonik yaya yaya çalıştırabilirim ve siz evinizin içinde kablosuz hiçbir şey kullanamayabilirsiniz.), bulunduğunuz ülkedeki iletişim standartlarından sorumlu kuruma başvuru yaparsanız, sizin kullanımınıza engel olan benim yasalara uygun şekilde cezalandırıldığımı kesinlikle görürsünüz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

  %70-80 ayni fikire geldim sizinle. O yuzden sildim.

  • eaydogan @eaydogan

   Teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla sizi asıl sinirlendiren durum aynı yasa paketi ile sansür gibi durumların da ortaya çıkması aslında. Evet bu konuda da ben size katılıyorum. Sadece frekansların kullanımı ile ilgili kamu yararının sağlanması gerekliliğini vurgulamak istedim. Okuduğunuzu belirtirseniz ben de gönderiyi silebilirim, dilerseniz kalabilir.

  • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

   @eaydogan AB yönetimi her konuda cerrah yaklasimi yapiyor. Tipla alakali olanlar cerrah sakasini bilirler. Ne rahatsizligin varsa, komple keselim gitsin.
   Turkiye'de yaptilar senelerce herkes VPN uzmani oldu, IMEI degistirmek gundelik is kolu. AB bu kadar bariz hatali isler yapmamali. Duzgun yaklasip, cozume gitmeli.

   Hayir zaten bir suru baska konuda insanlar AB'den nefret ediyor (Finlandiya'da AB atik yonetmelikleri harfiyen uygulaniyor. Polonya'da heriflerin umrunda bile degil. Sözde ayni birlikteler...) bari teknolojide uyum saglansin...

İnsan gerçekten hayret ediyor. Biz bunu teklif etmeye dâhi utanırız. Ölücülük değil aymazlık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 15

1500₺ civarı telefon alacağız arkadaşıma. Şu an S5 kullanıyor ve alacağımız cihazı uzun yıllar kullanmak istiyor, günlük standart kullanım oyun vs durumları yok. Şubat ayı telefon önerilerini izledik, baktık... En son Mi 8 lite ve GM 9 pro modelleri arasında kaldık. Elbette farklı bir seçenek daha sunulabilir ama bu ikisi arasından mi 8 lite ön kamera ile öne çıkıyor gibi. Öte yandan gm 9 pro'nun amoled ekranı ve gorilla glass koruması (bu konuda mi 8 lite hakkında bilgi bulamadım, gorilla glass yok mu, aradaki fark büyük müdür?). Siz ne dersiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11

Otomobil kullanmak zevkli bir olgu, 2019 yılında -LP'ye katılmayarak- o fazla mekanik ile uğraşmak terapi gibi geliyor bana. Günümüzde yaşlılarımızın akıllı telefon kullanırken bize kızdığı, anlayamadığı gibi biz de yaşlılığımızda benzer sendromlara sahip olabiliriz. (Öyle mi acaba? Eskisi kadar heyecanlanamıyorsak, evet öyle...) Ben teknolojik açıdan beni bekleyen geleceğe biraz direnç göstereceğimi sanıyorum. Hayatımda akıllı asistan olması fikri hoşuma gitmiyor, otomobil kullanamama fikri hoşuma gitmiyor. Bazı şeyleri ben yapmalıyım, fazla konfor istemiyorum.

98 model otomobilimin içinden #CepTelefonuFotoğrafçılığı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13
 • Bella Ciao @bestami

  Bana dakka başı başı agrimayan bir karı icat etseler yeter ,falza teknolijiye gerek yok..

 • Hasan ilker Com @ilkercom

  İnsanlar yarın kendi gidecek araçlar gelecek gibi derdine düştü. Bizim hibrit araçlara geçmemiz 20 seneyi buldu. otonom araçları benim torunum bile zor kullanır. 100 sene sonra da zaten kim öle kim kala. belki marsa koloni kurmuş olurlar.

  • BraVe @brave

   Hibrit araçlara geçmedik hatta. Trafikte kaç tane var? Avrupa'da (benim gittiğim kentlerde) elektrikli ya da hibrit olmayan taksi yok.

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   @brave İşte onu diyorum. Amerika ve japonya 1997 de prius ve insight kullanmaya başladı. bize 2007 de bir civic hibrit geldi sonra kayboldu. şu anda chr ile yeni başladı yaygınlaşması 5 sene alır. toplamda 20 25 sene fark yedik.

   Otonom araçlar 5 seneden önce yaygınlaşmaz. bize gelmesi minimum 25 sene olur. piyasanın tamamen otonom araca geçmesi avrupada 60 sene bizde 100 sene olur. Dolayısı ile çektim vitesi 5 ten 2 ye tayfasının üzülmesini gerektirecek bişey yok.

   Kaldı ki bugün teslanın sundukları beni fazlasıyla memnun eder. Kendim de az çok gazcı tayfadan sayılırım. Petrol head kafası ile baksan dahi tesla model s veya model 3 muazzam bir makina.

   Sıfırdan 100 km hıza 4 saniye altında çıkıp bunu yok denecek maliyete indirgemek başlı başına bir devrim.

 • Gump @runforrest

  Aynı fikirdeyim ama @levenp haklı. Trafik gibi hayati önem taşıyan bir işte insan faktörüne bence de yer yok. Özellikle uzun yol bana da terapi gibi geliyor, problem değil ama illaki biz ölene kadar %100 geçiş sağlanamaz. Bence bizim ülkede %50 bile sağlanamaz önümüzdeki yıllarda. 🙂 Otonom araca doğan neslin de böyle tutkuları, yaşamadığı için olmayacağından dolayı problem kalmayacaktır. İnsan faktörü, özellikle bizim gibi az gelişmiş ülkelerde eğitimsiz, bilinçsiz insanın faktörü cana kasıt ediyorsa ben en büyük zevklerimden vazgeçmeye razıyım.

 • Hado @hado

  Lp'ninki wishful thinking biraz, ideal ortamı sağlamadan 100% otonom sistem çalışmaz.

Bu hotspot kullanımının ücretli olmaması için change.org'dan bir imza kampanyası düzenlesek nasıl olur? Bu konuda şimdi sesimizi çıkartmazsak ileride çok geç olabilir. Hiç gelmeden bu karardan vazgeçirmek en iyisi olacak sanırım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Cam boyama ile uğraşıyordum, birden fanus elimde patladı. Nasıl kırıldı diye anlamaya çalışırken birden kan oldu her yer, ilk anda hissetmedim ama şimdi sızlamaya başladı. İki dikiş de cabası. Siz siz olun çok dikkat edin, önce her ne yapıyorsanız riskleri düşünüp önlem alın. İyi geceler TS sakinleri 😲

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Elimde çok sevdiğim bir telsizime ait batarya var. İçindeki hücreler ölmüş. İki adet 18500 tipi pil bulunuyor içinde. Tabi ki değiştirmek istiyorum ama bu plastiği nasıl sökerim zarar vermeden bilemiyorum. Bu bataryayı plastikleri kırıp dökmeden nasıl sökebilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap