Deprem oldu, Üsküdar'da hafif bir sarsıntı hissettim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar merhaba,
AliExpress'ten alınan bir pakette 8 ürün olması gümrüğe takılmasına neden olur mu? 5 sipariş sınırı ile ilgisi var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar merhaba,
Excel ile ilgili çok önemli bir yardıma ihtiyacım var.
Görselde de görüldüğü gibi, tek bir hücrede Alt+Enter (Option+Return) ile ayrılmış metni, altında görüldüğü gibi ayrı ayrı satırlara dönüştürmem gerekiyor. Sayfalarca excel var ve tek tek yapılması günler sürer. Bunu ayırmanın pratik bir yolu var mı?
Verileri sütunlara böl yapmayı denedim fakat Alt+Enter (Option+Return) ile ayrıldığı noktadan itibaren hiç görmüyor.
Şimdiden teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar merhaba,
3D yazıcı ile 21700 pilleri 26800 pil ile çalışan aletlere (el feneri vb.) takmak için bir aparat yapacağım. Neden lazım derseniz, iki nedeni var, birincisi 26800 piller daha az bulunuyor, aynı nedenle kaliteleri ve akım kapasiteleri çok çeşitli değil, ikinci neden de buna bağlı olarak 21700 pillerin 45A akım verebilen modelleri dahi var ve bu yüksek güçle çalışma esnasında daha az ısı ortaya çıkıyor.
Sorunum ise şu, tercihen bakır, veya aluminyum, pirinç, çapı 8-18mm arasında değişebilir, ama 1cm uzunluğunda bir iletken parçaya ihtiyacım var. Bu bakır çubuklardan satanlar var ama ben 8-10 adet maksimum 1cm uzunluklarında parça istiyorum. Bunu nereden, nasıl temin edebilirim veya kestirebilirim? Teşekkürler...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9

Arkadaşlar merhaba,
24inç 4k monitör ihtiyacım var. 60hz olabilir tepkime süresi yüksek olabilir önemli değil. Fakat piyasada bulamadım. Var mı bildiğiniz küçük boyutlu 4k monitör?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Temmuz ayı MTV'mi şimdi ödedim zam gelmemiş hâli ile. İki katı alınması kapsamında benden de istenecek mi acaba?

https://twitter.com/ntv/status/1676529151119859712

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12

Arkadaşlar merhaba,
Bir süredir robot süpürge almayı planlıyordum, bugün BİM'de görünce roborock s7 istasyonlu süpürge siparişi verdim. Fakat emin olamadım çünkü özelliklerini ve hangi kriterlere bakmam gerektiğini tam olarak anlayamadım. Bu yüzden siparişi iptal edebilirim daha iyi bir seçenek varsa 20.000₺'ye kadar. Şimdiden teşekkürler.
#roborock #robotsüpürge

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8
 • ozeba @ozeba

  Bu modelin istasyonu toz torbasız. Güzel alet. Ben evde roborock q7 max kullanıyorum memnunum. Eğer paspas kaldırma sizin için çok elzem değilse ve biraz daha uygun fiyatlı olsun derseniz bakabilirsiniz. Ama toz toplama ünitesi çok işe yarıyor. Ben aldıktan sonra eksikliğini çekince anladım.

 • eaydogan @eaydogan

  @ozeba aynı fiyata sizin bahsettiğiniz modelin toz toplama ünitelisi var. Bu iki modelin farkı nedir hangisi daha tercih edilesi bir model?

 • Mehmet Aybars Işken @kahraman810

  @eaydogan Sizin seçiminiz de güzel seçim olmuş, hayırlı olsun. 🙂

  Sizin sipariş verdiğiniz robot süpürgede temiz su haznesi de var galiba paspas için. Bir yorumda gördüğüm kadarıyla 38 bin lira verirseniz kirli su haznesi olan modeli alıp, süpürgedeki kirli suyu çeken modeli de alabilirsiniz. 😀

 • ozeba @ozeba

  @eaydogan sizin aldığınız çekim gücü olarak biraz zayıf olsa da toz ünitesinin torbaya ihtiyacı olmaması, mopunu halıda kaldırabilmesi ve mopunun titreşimli olması sebebiyle bence daha iyi. Ben aldığımda fiyat farkı fazla olduğu için s7 almadım. Yoksa sizin tercihiniz daha iyi olmuş hayırlı olsun.

Uzun süredir hayal ettiğim Yeni Zelanda görüşmesini sonunda bu akşam yaptım. 16084 kilometre uzaklıkta bulunan istasyon ile 20W çıkış gücü ile FT8 dijital görüşmeyi başardım. LoTW ve QRZ üzerinden konfirme. #amatörtelsizcilik

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12

01 Aralık 2022 tarihinde pasaport başvurusu yapmıştım. E-devlet'te başvuru durumu hâlâ ''Başvurunuz basım öncesi kontrol aşamasındadır.'' olarak görünüyor. Sizce normal mi? İlçe Nüfus Müdürlüğü'ne gitmeli miyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap