eaydogan paylaştı.

---------------ÇEKİLİŞ-----------------
Merhabalar,
Elimde fazladan Windows 10 keyi var, ben de ihtiyacım olmadığı için burdan çekilişle vermeye karar verdim. Yakın zamanda yine benzer çekilişler yapmaya da devam edeceğim bir sorun çıkmadığı takdirde.
Umarım ihtiyacı olan bir arkadaşımıza çıkar.
🚀ŞARTLAR:
🎈 Durumu beğenip, paylaşmak ve yorum olarak "katılıyorum" yazmak.
💖 Son Katılım Tarihi: 09.05.2020 23:59
Kazanan kişi çekiliş sonrası açıklanacaktır. Herkese iyi şanslar!
#temphayratı #TempHediyesi #ÇekilişVar

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 48

Mehabalar,
Temiz kurulum için Microsoft'un sitesinden Windows 10 indirecdeğim. Şu an yayınlanan iso 2004 sürümüne mi ait? Bilgisi olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
eaydogan paylaştı.

8 Yıllık Philips Flat TV bozuldu içindeki floresan çok güç çektiği için Led Döşeme Aşamasına geçtim Olacak mı acaba zaten bozulursa o kadar önemli değil 😀 yeni televizyon alma zamanı gelmişti zaten 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 52

Motorin 4.03₺ 🙄

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 12

Telefonumun ekranı kırılmıştı ve bugün aldığım ekran geldi. Evde saç kurutma makinesi ile halloldu. Çok kolay bir işlem tabi @orcun sağolsun epey destek oldu bilgi verdi. Ekran elbette orijinal değil ama epey düzgün kaliteli muadil. Çok güzel oldu hem de kendim tertemiz özene bezene yaptım. @orcun çok teşekkür ederim hocam tekrar çok yardımı oldu tavsiyelerin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 14

Çok haklı bir isyan.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 23

Xiaomi mi mix 2 için ekran alacağım. Bildiğiniz güvenilir bir yedek parça satıcısı var mı? Orijinal ekran bulamayacağımı biliyorum da olabileceklerin iyisi öneri bekliyorum

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  https://urun.n11.com/ekran/xiaomi-mi-mix-2-lcd-dokunmatik-siyah-ekran-P367517174 Bunun yorumları iyi, ekran işinde yorumları iyi olanı tercih etmek lazım. Yorum yoksa veya kötüyse isterse 500 1000 lira olsun o riske girmemek lazım. Bunu bu arada nasıl değiştireceksin ? eski kasadan yenisini söküp yapıştıracan ama elinde uygun yapıştırıcı var mı ?

  • eaydogan @eaydogan

   Elimde malzeme yok maalesef, şu dönemde kargo gelip gelmemesi de kesin değil. Telefoncuları gezdim kimsede ekran yok... Sen ekran getirirsen 100 liraya takarım dedi bir tanesi. 100 liraya malzeme alıp kendim mi yapsam ekran alıp telefoncuya mı götürsem bilmiyorum. Bu telefonun ekranı bir kere daha kırılmıştı başıma bela oldu... Ne yapayım sence?

  • Orcun @orcun

   @eaydogan Zor ekran bulmak çünkü mix serisi pek popüler satan seri değildi e birde xiaomi bintane model olunca adam yedek parça vs tutmuyor. Ekranı ve malzemeleri alıp sende yapabilirsin ama el becerin var mı ?

  • eaydogan @eaydogan

   @orcun evet maalesef öyle çarşıda pazarda parça bulmak mümkün olmuyor. Verdiğin linkteki ekranı sipariş verdim yapıştırıcı var seçeneğini seçtim. El becerim var ama ev şartlarında arka kapağı nasıl sökebilirim sence?

  • Orcun @orcun

   @eaydogan Saç kurutma makinesi ile arka kapağı ısıtabilirsin. Çok böyle el değmeyecek kadar değil tabi ama gene de biraz yakacak kıvamda ısınınca kapak ile kasa arasında ufak bir boşluk var oradan iskambil kağıdı vs varsa evde girebilirsin ya da sert şeffaf plastikler oluyor plastik kart vs onlarla da girebilirsin. Girdikten sonra çok sokma tabi 1 cm bilemedin yarım cm sokup çerçeveyi aynı işte domates soyar gibi yapıştırıcıyı aradan kesmen lazım. Bir noktadan kanırtıp çekersen arka camı kırarsın. Yavaş yavaş yapacan zorlama etme yok. Sonrası zaten içini dağıtırsın yavaşça ama vida yerlerini sakın unutma ve karıştırma, önceden tepeden resmini çek gruplandır vs bu işi de bir masa üstünde okuma lambası ışığı vs tepende olsun ki iyice işe odaklanıp yap.

  • Orcun @orcun

   @eaydogan https://www.youtube.com/watch?v=cjon5y38KCU Bu tür videoları da izlsersen öncesinde çok yardımı olur. Arak kapağı biraz kaldırmak için öpücük diye tabir edilen emzikten lazımdı birde bak onu unuttum. 😀

  • eaydogan @eaydogan

   @orcun vidalar vs mesele değil de işte tek sorun arka kapak şu an benim için. Bir de.daha önce deltada değişti ekran çok yapıştırıcı falan sıvamış olmasınlar onu açmak iyice zor olur diye korkuyorum. Bir de delta yaptıktan sonra ön kamera toz aldı onun için ne yapmalı? Öpücük için buzdolabına vs yapışan süslerden var onların vantuzu ile idare etmeye çalışacağım asetat var onunla da arasını açarım. Dediğim gibi güzel bir şekilde yapıştırmak için ne yapmalı?

  • eaydogan @eaydogan

   @orcun videoları izleyeceğim ayrıca

  • Orcun @orcun

   @eaydogan Yapıştırıcı zaten jel kıvamında ucu da ince eski ekrandan kalan kalıntıları kasadan tamamen temizlemen lazım hiçbir şekilde kalıntı iz vs kalmayacak. Kamera içinse toz aldıysa demek ki ekranı takarken kamera tarafına hiç yapıştırıcı sürmemişler ? sende pek sürme ama genede süreceğin miktar belli cam sonuçta tam oturuyor yayılıyor yani yapışkan ona göre ölçüp iğne kadar incecik iz olarak sürmeye gayret et kamera çerçevesine ama kasaya sür, ekrana falan sürme daha zor olur. Onun harici kasa boş olacak zaten ama üstünde ön kamerası da takılı kalmasın. Olabilir yapıştırıcı sızar vs ön kamerada gider. İşlem bitti yapıştı çok bastırmadan paket lastiği vardır evde değil mi ? yanlardan üstlerden 4 5 6 tane falan geçir sıksın kasaya ekran iyice yapışsın. Öylece lastikli şekilde bir yarım saat bekletsen kafi, sonra ön kamera yerine deliğine bakarsın toz vs içerden var mı ? yoksa başlarsın toplamaya, tabi ekranı yapıştırmadan önce denedin zaten o ilk yapacağın şey bu arada bozuksa ekran jelatinin vs sökmeden iade edersin ama taktıktan sonra farkedersen geçmiş olsun. Topladın herşey bitti arka kapağı takacan zaten kapak içinde de kasada da vs yapıştırıcı izleri vardır bunları da temizlemen lazım. Temizlerken tavsiyem biraz ısıt ve plastik birşeyle kazımaya çalış. Sakın öyle bıçak falçata vs ile girişme, temizledikten sonra kasaya çerçevesine sürüp kapağını kapatıp gene lastiklerle telefonu komple alttan üstten vs sarmala, gene bir yarım saat 40 dk dursun kenarda o kurur ama bu ilk kurumadır, genelde 2 3 gün içinde tam kurur. O süreçte cihazı pek kullanmamaya çalış.

  • eaydogan @eaydogan

   @orcun tavsiyeler için çok teşekkür ederim. İnşallah bataryayı düzgün yapıştırmıştır daha önce delta, çıkmazsa sıkıntı olacak bana.

  • Orcun @orcun

   @eaydogan Bak o da ekstra sorun, pili yamultmamaya arasına sakın bıçak veya sert metal birşeyler girişme. Çokta ısıtma çünkü pil ölüyor. Böyle elini yakmayacak ama sıcak derecelerde çalışabilirsin. Daha ötesi sakın. Bana yolla ben yapayım diyeceğim ama kargolar büyük sorun. 1 hafta önce aldığım şey sürat kargo ile gelmedi mesela, ptt kargo ile birşey gelecekti arkadaş yolladı 4 gündür ortalıkta yok. Mng ile yurtiçi fena değil ama gene de anca 2. 3. gün geliyor.

  • eaydogan @eaydogan

   @orcun ya ilk aklıma sana yollamak geldi ama dediğin sorunlardan dolayı teklif bile etmedim. O iş sorun olacak işte dediğim gibi daha önce delta serviste yapıldı ama o sünerek çıkartılan o işe uygun yapıştırıcı ile mi yaptılar nasıl yaptılar nasıl sökerim hiç bilmiyorum. İnşallah delta düzgün çıkartılabilecek bir şeyle yapmıştır.

  • eaydogan @eaydogan

   @orcun en olmadı burada 100 liraya yaparım diyen telefoncuya giderim ama öyle sorunlu bir şey olursa onların da çok düzgün uğraşıp yapacağını sanmıyorum.

  • Orcun @orcun

   @eaydogan Telefoncunun ortamı nasıl ? düzgün mü ? adam konuşurken yüzüne bakıp mı konuştu ? yoksa öyle işle ilgilenirken sana yarım ağızla mı konuştu ? tipi nasıldı ? bunlar mühim. 2 m2 tuvaletten bozma pislik biryerse tipler gala gulu acaip saç traşı sakal vs ise o adama güvenip malı bırakma derim.

  • eaydogan @eaydogan

   @orcun yok adam 400'e yaparım dedi, arkadaş ekran yollasa nasıl olur dedim, kaça yollayacak vs dedi 200'e dedim o zaman arkadaşın yollasın ben takayım sana 300'e malolur daha iyi olur dedi. Genel olarak düzgün zaten çok iş yapan bir yer ama işte titizlikle uğraşacak mı yoksa bataryayı kanırtıp eğip büküp mü çıkaracak bilmiyorum. Koca deltanın yaptığı iş belli kamera toz aldı vs, bataryayı da ekran yapıştırıcısıyla yapıştırıp geçtiyse dert o. Sen anlatıyordun adam bataryayı japon yapıştırıcı ile yapıştırmış vs diye yani öyle bir saçmalık olur diye korkuyorum.

  • Orcun @orcun

   @eaydogan Pili japonla yapıştıran, ekranı japonla yapıştıran vs o kadar çok gördüm ki of of. Bana tamir cihaz geliyordu, benden evvela tamire gitmiş ya herif yeni kasaya aktarmış güzel de yani insan bir sağlam sövüyor. İnsan infrared ledi'nin dış kasa plastiğini neden eskisinden çıkartıp yerine koymaz ? kasada delik vardı ya sonra adam bana abi bunun ledi de çalışmıyor diyordu vs e çalışmaz tabi herif gözünü takmamış e içine toz yolmuş vs nasıl çalışsın ? hani birde öyle işçilik yapar ki saatlik günlük vs gene bozulsunda ilerde aynı adama git diye yapılıyor. Imei işinde çok yaparlar bunu imei repair eder aynı ime'İ bile bile 2 3 kişyie basar ki düşecek çünkü gene hopo aynı herif gelsin gene yolalım hesabı vs. şark kurnazları.

  • eaydogan @eaydogan

   @orcun işte ne desek boş hazır burada ban yeriz. Ben deltaya da güvenmiyorum o konuda. Hatta şu an ümit ediyorum ki inşallah bataryayı yapıştırmadan arka kapağı kapatmışlardır açınca sıkıntı yaratmaz bana.

  • Orcun @orcun

   @eaydogan Çift taraflı bant ile yapıştırmışlardır ama tabi ki fabrikadaki gibi bir bant değildir. Servislerde herzaman hız önceliklidir. Hani el becerisi bir yere kadar hız işin içine girince herşey olur.

  • eaydogan @eaydogan

   @orcun bakayım pazartesi ekran gelir diye umuyorum. Eğer bataryayı sökemezsem senden tavsiye isterim yine. Tekrar çok teşekkür ederim tavsiyeler için.

6 Şubat'ta A101'e Nokia 5 Pro gelecekmiş, snapdragon 430 ile 3 GB ram bulunuyormuş ve 699₺ olacakmış. Anneme almayı düşünüyorum, WhatsApp YouTube dışında bir kullanım olmayacak. Üzer mi fiyatına göre nasıldır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 22

Merhabalar,
Logitech faremin unifying alıcısını kaybettim. Bilindiği gibi unifying alıcılar farklı cihazlar ile eşleştirilebiliyor. Elinde mevcut faresi klavyesi bozulup kaybolup da kullanmadığınız unifying alıcı varsa benim çok işime yarayacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 20