Arkadaşlar alırım bir hayırlı olsununuzu 😊
Şu gönderimde ( https://teknoseyir.com/durum/1708815 ) eski Macbook Pro'mu sattığımı söylemiştim. Onu sattım ve M2 işlemcili Macbook Air 13" aldım.
İlk dikkatimi çeken serinlik ve uzun pil ömrü. Pil gerçekten alışılmış deneyimin dışında yeni bir seviyede. Normal günlük kullanımda %80 - %20 arasında günü çıkartır gibi, ki ben AlDente kurdum ve o şekilde kullanmayı düşünüyorum, inanılmaz uzun kullanım ömürlü bir pil zaten, yaşam ömrünü de uzatırsak beni yıllarca sorunsuz götürür. Isınmadığı için de pil eskimeyecektir diye düşünüyorum. Anlayacağınız pil sorununu çözmüş bir notebook.
Ufak tefek Instagram reels olacak şekilde 4K çektiğim videoları basitçe imovie'de düzenlerdim. Hissedilir bir render hızı farklı var. 3D yazıcı için kullandığım slicer da daha hızlı çalışıyor. Genel olarak ben bu geçişten memnun kaldım.
Kaybettiklerim ise, öncelikle büyük ekran, birkaç gün alışmam gerekti. Ayrıca Macbook Pro'mu ses açısından çok özlüyorum sesi fiziki özelliklerine kıyasla çok iyiydi, Air o konuda bariz zayıf. Son olarak temizlik konusunda cihazı hiç beğenmedim. Hem çok parmak izi tutuyor hem de acayip toz gösteriyor. M3 olan modelin aynı renginde bu sorunları azalttıkları söyleniyor ama bilemiyorum, deneyimleyen yorum yapabilir. Alacak olanlara şiddetle Silver veya Starlight rengini önerebilirim.
#Apple #MacBook #Macbookpro #Macbookair

BeğenFavori PaylaşYorum yap