Hayatini geridonusum ve benzeri konulardan kazanan biri olarak, her Turkiye'ye gelisimde ayni duygulari yasiyorum...

https://twitter.com/leventp/status/1161624659353309184

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 16
 • ALIEN @alien

  Az sayıda medeni olmayı başarabilmiş bir kitlenin yanında bunun tam tersi milyonlarca insan var bu ülkede. İster kabul edin ister etmeyin, bu böyle.
  Bunun değişmesi, hemen şimdi kolları sıvayıp işe başlasanız yıllar sürer ki öyle bir çaba da yok.
  Aksine daha da kötüye gidiyor.
  Kış aylarında o geri dönüşüm konteynırlarının alev alev yandığına çok kez şahit olmuşluğum da var malesef.

 • Krycek @krycek

  Çöp kutusu gibi gözüküyorsa atarlar, farklı bir sistem lazım.

  • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

   Okuma yazma bilmeyen okuzlere ne sistemi olur onu bilemiyorum. Ben isin teknik kismini cozerim de, buna normal cop atmayin yazisini okumayan bir dangalaga nasil cozum bulunur bunu anlatmiyorlar okulda....

  • Krycek @krycek

   @burak25 Yazı önemli değil, orada yazana uymayacağını düşünmek daha kolay bir çözüm getirir. Hele bu ülkede genel olarak insanların kurala uymasını beklemek lüks kaçar. Şişe kumbarlarındaki gibi ağız kısmı belli bir büyüklükte olmalı. Elindeki ufak çöpü atsa bile evindeki koca çöp torbasını atamaz.

  • Master @master

   Katılıyorum. Tamam halk çok zeki değil de oraya o kutuyu koyan düşünsün o zaman direkt çöp kovasına benziyor. Uzaktan çöp sanıp elinde çöple gidip üzerindeki yazıyı okuyan bile sinirlenip atabilir.

  • Orcun @orcun

   Cam toplama şeyi var şişe formunda beyaz yeşil renkte bilirsiniz, ya ben onun içine şişe atanı dahi görmedim. Hani sistem basit başına bekçi koysunlar cam atmayanı tekme tokat ölümüne dövsünler birde bin lira ceza yazsınlar anca öyle düzelir. Bizim millet anca böyle adam oluyor cezalandırmak lazım. Heryerde mesela uyarı tabelası hız şeyi şu bu var kim uyuyor ? adam kırmızı ışıkta geçiyor ya umurunda değil. Heryer o yüzden kasis tümsek yapılıyor niye ? bu gibi durum yüzünden adam şehir içinde sokak arası 60 70 80 yapıyor uyarsan ne fayda ? koy bu tümseklerden 3 5 tane bak bakalım aynı hızda gidecek mi ? gidemiyor anca böyle cezalandırıyorsun.

 • eamedic @eamedic

  Durum o kadar da umutsuz değil, entellektüel kapasitesi düşük genelde duyarsız bir çevrede yaşıyorken mahallenin çöplerinin yanına geri dönüşüm çöpü eklediler. Biz başta olmaz dedik ama halk 1-2 ayda adapte oldu. Sistem 2 yıl kadar çok güzel işledi sonra ihale fln muhabbetine kaldırdılar ve millet bocaladı ne güzel ayırıyorduk diye. Hala aynı alışkanlık ayırırlar çöpler nizami ayrıdır, kağıtçılar gelir toplar.

 • Yusuf Kaprel @limbesh

  insanlar önce bi büyüsünler, uyanıklık adı altında sürekli zarar, sürekli zarar

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Temmuz ayinda havaya bak ya. Ulan tum Avrupa kavruluyor, biz 14 C'de firtina...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

6 tir yarış arabası geçti önümden. Ne olduğumu şaşırdım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 13

@gamsizm bu sararmis eski bilgisayar plastiklerinin beyazlatilmasi hakkinda fikirleriniz nedir? Restorasyon yapanlar ikiye ayriliyor, biri orjinal renge dondurmeliyiz diyorken, otekiler sararmis hali kalsin diyor. Sizlerin hic bu konularda dusunceniz oldu mu? (Raftaki monitörleri gorunce aklima geldi)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Cidden merak ettim bu @facebook beni neden engelledi? Hayir tartisma olsa filan neyse de ilgincmis.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçen sene oynayıp gizlilik anlaşması sebebiyle bilgi veremediğim bir oyun açıklanmış.@ugury indirim kodları gelecek bana bu oyun için bu arada.

https://www.youtube.com/watch?v=zXLTFwoYM_s&feature=youtu.be

Starbase - Announcement Trailer

Starbase is a hybrid voxel/vertex-based space MMO with a fully destructible and infinitely expanding universe, coming to Steam Early Access in 2019: https://...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Buz hokeyinde Dunya Sampiyonu olunca kutlamalar guzeldi 🙂 Ronesans resmi gibi fotograf olmus 🙂
Biz olmaz ya futbolda sampiyon olsak ne olur onu merak ediyorum....

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Allahin belasi yerde oturacak yer yok ama kocaman LC Waikiki var. Yeni havalimanini yapanlara, tasarlayanlara, onaylayanlara cok guzel sozler soyluyorum....

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 19