Is arayan yazilimcilar baksin. Cok eski, Drupal konusunda cok cok tecrubeli arkadasimin ilani.

https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6519236349554417664

Orkut Murat Yılmaz on LinkedIn: "Yıldız Teknopark'ta bulunan şirketimizin...

April 3, 2019: Orkut Murat Yılmaz posted images on LinkedIn
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Haydiiii! Danimarka Huaweyi'yi şutladı.
5G için ciddi yatırım yapan Huawei şutlanmış. AB firması olan Ericssonn (evet bizim eski telefon firması) yapacakmış altyapıyı. Bu iş diğer ülkelere de sıçrar bence.... ABD göbek atıyordur.
https://www.dr.dk/nyheder/penge/kinesiske-huawei-droppet-svenskere-skal-bygge-nyt-dansk-mobilnet
#haber

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Rusya'da siradan bir gun. Aktivistler ile mafya bozuntusu tipler dalasir. Gundelik hayatta AK-47 tasiyan kahraman aktivistlerimiz.... Spoiler vermiyorum izleyin. Cok zevkli bu adamlarin videolari (ve neden Rus suruculerden nefret ettigimizi anlatiyor).
https://www.youtube.com/watch?v=O1jGNd4Deys&feature=youtu.be

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Oneplus kullanan kaç kişi var bilmiyorum ama en sinir sorunlardan biri pil optimizasyonu ayarlarıdır. Varsayılan hali devamlı arkaplanda aktif olması gereken şeyleri kapatır. (Soundcloud, internet browser vb) En nefret ettiğim de Gmail uyarıları gelmez. Sebebi de sistem uygulaması olduğu için pil tasarrufu modunda çalışması ve bunun ayarlarda değiştirilememesi.
Buna bir çözüm bulmuşlar. Böyle basit bir şeyi çözmeyi beceremeyen salak yazılımcılara da bir şey diyemiyorum artık....
https://www.reddit.com/r/oneplus/comments/atl1bx/for_those_of_you_having_issues_not_being_able_to/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Telia'yı hiç sevmem ama bu 5G'den binaya internet olayı gelsin, hemen alırım.

https://www.sdxcentral.com/articles/news/telia-to-deploy-5g-fwa-network-in-finland/2019/03/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Rasko @rasko

  5G'de ping nasıl olur acaba? Bence kablonun yerini tutmaz 😀

  • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

   Pingten çok çekme kuvvetini merak ediyorum.

  • Rasko @rasko

   Evet, o da önemli. Ayrıca 4G'deki gibi, çok kullanıcının bağlandığı baz istasyonlarında hız düşmesi, yüksek ping gibi sorunlar yaşanacak mı acaba? Bir ara stadyum'a yakın bir evde yaşıyordum, maç olan günler 4G doğru düzgün çalışmıyordu. Bu 5G'nin alt yapısı nedir, nasıl çalışır bilmiyorum ama bu sorunları çözmüyorsa kabloyu ortadan kaldırabilecek bir gelişme değil demektir. FTTH'den devam 🙂

  • Rasko @rasko

   @achfighter Evet, evimde de 100mbit var. Yine eve kadar fiber. 2 yıllık sözleşmeyle ayda 4 eur ödüyorum 😀

  • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

   @rasko FTTH olmayan çok eski bir evdeyim. Mecburen 4G. Sözde 100mbit. En boş zamanda 50-60 görüyor. Yoğunda 20 görürse seviniyorum. VDSL denedim, evin tesisatı o kadar kötü ki o daha da beterdi.

  • Rasko @rasko

   @burak25 Benim ev de çok eski ama merkezi bir yerde. Adamlar döşemiş fiberi.

  • Batuhan @achfighter

   @burak25 Finlandiya'da internet şöyle iyi böyle mükemmel diyorlardı. Hatta belli bir hıza kadar vatandaşlık hakkı diye birşeyler söyleniyordu ülkemizdeki teknoloji basınında.

  • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

   @achfighter Internet gercekten cok iyi. Mobil internette data siniri yok, hizlar da uzmuyor ama evin kuytudaysa yapacak bir sey yok. (Daha dogrusu oturdugum ev 60larda yapilmis ve yonetim tam dangalak. Balkon demirleri pasli, boyamiyorlar. Falan filan) Ev yonetimi karar alsa, 2 gun icinde fiber baglarlar ama talep olmazsa telekom firmasi bir sey yapamiyor
   Mecburen de 4G ile idare ediyorum. Su anda yapacak bir sey yok. (Ev genis, kirasi mahallem icin az. O yuzden dertlenmiyorum fazla).

   Internetin erisim insan hakki oldugu dogru ama onun limiti var. Ilk zamanlar en az 1mbit servis verilmek zorundaydi. Sonra arttiracaklardi ama nedir son durum bilmiyorum. 1 Mbit cekmeyen yer kesin vardir ormanin ortasinda filan medeniyetten uzakta ama yerlesim yerlerinde yok.

VDSL modem (Router degil sadece bridge yapan tek ethernet cikisli modem) 'den Router'a internet geliyor. Router baglantiyi gosteriyor ama Routerdan cihazlara internet gitmiyor. Windows. Android vs farketmiyor. IP cakisiyor desem bilemedim. WAN ayarlarini kurcaladim ama fayda etmedi. Fikri olan var mi? #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10

Legend of Grimrock oyununu nasil ben bugune kadar gormemisim? Allahim sana geliyorum. Eye of the Beholder youtube yorumlarindan bulmam ayri guzellik. Game Challange'da da bir cinko yaptim!

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Vaktinde teklif verip alamadigim, hayatimdaki en buyuk projenin son halini gordum. Eski sevgilimi yeni kocasiyla gormus gibi hissettim. Ilginc bir hismis bu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap