Saat 16:00. Helsinki.

Northern Exposures'dan:

Goethe's final words: "More light." Ever since we crawled out of that primordial slime, that's been our unifying cry: "More light." Sunlight. Torchlight. Candlight. Neon. Incandescent. Lights that banish the darkness from our caves, to illuminate our roads, the insides of our refrigerators. Big floods for the night games at Soldier's field. Little tiny flashlight for those books we read under the covers when we're supposed to be asleep. Light is more than watts and footcandles. Light is metaphor. Thy word is a lamp unto my feet. Rage, rage against the dying of the light. Lead, Kindly Light, amid the encircling gloom Lead Thou me on! The night is dark, and I am far from home- Lead Thou me on! Arise, shine, for thy light has come. Light is knowledge. Light is life. Light is light.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

This War of Mine isimli insanı depresyondan depresyona sürükleyen oyun 5. yılı şerefine Final Cut sürümü çıkarmış. Önceden oyuna sahip herkese hediye ediliyormuş. 4K optimizasyonu, yeni 1 karakter ve bir sürü ekstra özellik gelmiş.

Allahım günahım neydi niye depresyona sokacan beni diyorum...
#OyunGündemineMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap

630€'ya Oneplus 7 Pro 8/256 var. Alayim mi sana @umtk 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yurtdisina tasinmak isteyen Senior 3D Graphics Developer varsa sansini denesin.
https://thehub.fi/jobs/senior-3d-graphics-developer-relocation-to-finland

Senior 3D Graphics Developer (Relocation to Finland) @ Games Factory Talents

Our client is expanding their service, and would want to strengthen their R&D streaming team with a Senior 3D Graphics Developer. You would be developing the next generation streaming technology...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Linux dun 28 yasina basmis.
Ab be Linus abim, ne feci yamulmussun bu gorusunde:
"PS. Yes - it's free of any minix code, and it has a multi-threaded fs.
It is NOT protable (uses 386 task switching etc), and it probably never
will support anything other than AT-harddisks, as that's all I have :-("

https://groups.google.com/forum/#!msg/comp.os.minix/dlNtH7RRrGA/SwRavCzVE7gJ

Google Grupları

Google Grupları, topluluk ileti dizisi için kapsamlı bir deneyim ile çevrimiçi forumlar ve e-posta tabanlı gruplar oluşturmanıza ve bunlara katılmanıza olanak sağlar.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hayatini geridonusum ve benzeri konulardan kazanan biri olarak, her Turkiye'ye gelisimde ayni duygulari yasiyorum...

https://twitter.com/leventp/status/1161624659353309184

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 16
 • ALIEN @alien

  Az sayıda medeni olmayı başarabilmiş bir kitlenin yanında bunun tam tersi milyonlarca insan var bu ülkede. İster kabul edin ister etmeyin, bu böyle.
  Bunun değişmesi, hemen şimdi kolları sıvayıp işe başlasanız yıllar sürer ki öyle bir çaba da yok.
  Aksine daha da kötüye gidiyor.
  Kış aylarında o geri dönüşüm konteynırlarının alev alev yandığına çok kez şahit olmuşluğum da var malesef.

 • Krycek @krycek

  Çöp kutusu gibi gözüküyorsa atarlar, farklı bir sistem lazım.

  • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

   Okuma yazma bilmeyen okuzlere ne sistemi olur onu bilemiyorum. Ben isin teknik kismini cozerim de, buna normal cop atmayin yazisini okumayan bir dangalaga nasil cozum bulunur bunu anlatmiyorlar okulda....

  • Krycek @krycek

   @burak25 Yazı önemli değil, orada yazana uymayacağını düşünmek daha kolay bir çözüm getirir. Hele bu ülkede genel olarak insanların kurala uymasını beklemek lüks kaçar. Şişe kumbarlarındaki gibi ağız kısmı belli bir büyüklükte olmalı. Elindeki ufak çöpü atsa bile evindeki koca çöp torbasını atamaz.

  • Master @master

   Katılıyorum. Tamam halk çok zeki değil de oraya o kutuyu koyan düşünsün o zaman direkt çöp kovasına benziyor. Uzaktan çöp sanıp elinde çöple gidip üzerindeki yazıyı okuyan bile sinirlenip atabilir.

  • Orcun @orcun

   Cam toplama şeyi var şişe formunda beyaz yeşil renkte bilirsiniz, ya ben onun içine şişe atanı dahi görmedim. Hani sistem basit başına bekçi koysunlar cam atmayanı tekme tokat ölümüne dövsünler birde bin lira ceza yazsınlar anca öyle düzelir. Bizim millet anca böyle adam oluyor cezalandırmak lazım. Heryerde mesela uyarı tabelası hız şeyi şu bu var kim uyuyor ? adam kırmızı ışıkta geçiyor ya umurunda değil. Heryer o yüzden kasis tümsek yapılıyor niye ? bu gibi durum yüzünden adam şehir içinde sokak arası 60 70 80 yapıyor uyarsan ne fayda ? koy bu tümseklerden 3 5 tane bak bakalım aynı hızda gidecek mi ? gidemiyor anca böyle cezalandırıyorsun.

 • eamedic @eamedic

  Durum o kadar da umutsuz değil, entellektüel kapasitesi düşük genelde duyarsız bir çevrede yaşıyorken mahallenin çöplerinin yanına geri dönüşüm çöpü eklediler. Biz başta olmaz dedik ama halk 1-2 ayda adapte oldu. Sistem 2 yıl kadar çok güzel işledi sonra ihale fln muhabbetine kaldırdılar ve millet bocaladı ne güzel ayırıyorduk diye. Hala aynı alışkanlık ayırırlar çöpler nizami ayrıdır, kağıtçılar gelir toplar.

 • Yusuf Kaprel @limbesh

  insanlar önce bi büyüsünler, uyanıklık adı altında sürekli zarar, sürekli zarar

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Temmuz ayinda havaya bak ya. Ulan tum Avrupa kavruluyor, biz 14 C'de firtina...

BeğenFavori PaylaşYorum yap