Trackmania, başlangıç sürümü bedava olarak piyasaya çıktı.

Starter Edition neler sunuyor:
• Üç ayda bir yenilenen sezonla topluluk mücadelelerine erişim
• Gerçek oyunculara karşı yarışlar: Solo modda bile başka bir oyuncunun hayaletiyle rekabet
• Bölgesel sıralama ve madalya koleksiyonu ile ilerleme kaydı
• Dünyanın her yerinden oyuncularla rekabet ederek haftalık Uluslar Liginde ülkenizi temsil etme
• Trackmania editör pistleri, bant kayıtları, araç kaplamaları ve test sunucularına sınırlı erişim

https://www.epicgames.com/store/tr/product/trackmania/
https://store.ubi.com/tr/trackmania-starter-access/5e8b58345cdf9a12c868c878.html

#trackmania #nadeo #ubisoft #epicgames #oyun #ücretsizoyun

Trackmania

Ubisoft Nadeo'nun ünlü yarış serisi olan Trackmania, efsanevi Trackmania Nations'ın en çekici yenilenmesiyle PC'ye geri döndü.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 13

Bugün, Youtube Vanced'in kurulması ve güncellenmesini çok kolay hâle getirecek, basit arayüzlü, Vanced Manager adlı uygulama yayımlandı. Vanced'in geliştiricisi, Vanced Manager'ı beta sürümüyle https://github.com/YTVanced/VancedManager/releases adresinde ücretsiz bir şekilde indirmelere açtı.

Artık APKs ile uğraşmanıza veya arama motorunda çıkan paralelci korsancı sitelere bulaşmaktan korkmanıza gerek kalmayacak.

• temiz ve yalın bir arayüz
• Vanced ve Microg'yi kolayca kurabilme
• uygulamanın tüm varyantı için kılavuzlar (özellikle gönüllerin sevgilisi biricik MIUI için)
• İnternet sitesine gitmeye gerek kalmadan, doğrudan indirme
• Vanced için güncelleme olduğunda bildirim gönderme
• yeni sürümlere ait değişiklik notları
• falan filan (fıstık feşmekân)

Denemek isterseniz indirip kurabilirsiniz. Geri bildirimler için lütfen https://github.com/YTVanced/VancedManager/issues adresini kullanın.

#android #youtube #vanced #youtubevanced #github #beta

Releases · YTVanced/VancedManager

Vanced Installer. Contribute to YTVanced/VancedManager development by creating an account on GitHub.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım #Adobe

Kurs yardımıyla After Effects öğrenmeye sıfırdan başladım ve bir haftalık deneme sürümünü kullanıyorum. Bununla "benzer" yeteneklerde ve yakın düzeyde kullanım kolaylığı da sağlayan alternatiflerde neleri neden tercih ediyorsunuz, tavsiye eder misiniz?
Gelecekte eğitim amaçlı, basit animasyonlu, kısa filmler yapmayı planlıyorum. Programın GNU/Linux'ta çalışmasını ve makul fiyatta ya da ücretsiz olmasını tercih ederim ama "şart değil". İnternet'te arama yapınca farklı sitelerde Blender, Nuke, Natron, Filmora, Davinci Resolve, BlackMagic ve daha birçok isim öğrendim, bir sitenin ak dediğine başka yerde kara demişler, kafam karıştı; ayrıca bunları teker teker denemeye fırsatım maalesef şu an yok. :/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Koray ER @korayerle

  Planlamanız geleceğe yönelik ise Davinci Resolve epey umut verici, potansiyeli yüksek bir program. Şimdiden programa aşina olarak programla beraber gelişebilirsiniz. ücretsiz olarak tam olarak aynı segmentin ürünü olmamakla braber Blender da epey işlevsel olacaktır sizin için; ayrıca bedava ve geliştiriliyor olması da Blender'ı sizin için güzel bir tercih yapacaktır.

  • Uğurcan Sayan @ugurcansayan

   🙂 Yanıtınız için teşekkür ederim. Şimdiki kursu bitirene dek After Effects'ten başkasına geçeceğimi sanmam ancak sonrasında bakabilirim. Blender bana istediğimden çok fazlasını sunuyormuş ama kullanımı daha farklı ve karmaşık diye okudum. Davinci Resolve ücretsiz mi tam anlayamadım, ama ikisine de yakın zamanda bir bakacağım. Bu işten kariyer yapmayı veya para kazanmayı düşünmüyorum şimdilik, çocuk eğitiminde materyal olarak kullanabileceğim işler üretebilmek istiyorum.

  • Koray ER @korayerle

   @ugurcansayan Rica ederim, yardımcı olabilirsem ne mutlu. Davinci Resolve tek seferde ödenerek alınan ücretli bir uygulama Blackmagic'in, Blender ücretsiz. Blender AE'den farklı bir kulvarda evet sadece sizin ihtiyacınız kadarından faydalanabileceğiniz de bir uygulama ve ücretsiz olup işlevsel olan bildiğim tek uygulama o olduğu için önerdim. Eğer imkanınız varsa AE ile devam etmeniz pek tabii güzel olacaktır.

  • Housedakitopal @housedakitopal

   @ugurcansayan Resolve'un hem bedava hem de ücretli versiyonu var.

  • Uğurcan Sayan @ugurcansayan

   @korayerle After Effects ile devam etmek isterim herhâlde ama aylık ödemesi tuzlu geldi açıkçası. Korsan yazılımla uğraşmak da istemiyorum. Ama diğerlerini kesinlikle deneyeceğim
   @housedakitopal teşekkür ederim, Davinci Resolve'u denenecekler listesinde ilk sıraya yazdım

 • Marmara Kazım @digitalanimal

  After Effects'in bi alternatifi olduğunu sanmıyorum. Bu yazılım eklentilerle daha güçlü hale geliyor. Zaten gördüğün çoğu işte de eklentiler kullanılıyor. Öğrenmek için kaynak da bol. En güzeli öğrenmeye bak 🙂

  • Uğurcan Sayan @ugurcansayan

   🙂 Yanıtınız için teşekkür ederim. After Effects öğrendiğim kadarıyla baya iyi bir şeye benziyor, gerçi bildiğim başka program da yok, ama bana pahalı geldi. Her ay o parayı vermek istemiyorum açıkçası. 😕 Zaten para kazanmak amaçlı da kullanmayacağım

 • ersoy @ersoy

  DaVinci'nin içinde Fusion var yani After Effects gibi, bedava ile ücretli arasında öyle çok fark yok. Youtube'da Merdoglan var, DaVinci'yi çok iyi anlatıyor. Blender da çok iyi, youtube'da Blender ile yapılmış animasyonlar var, neler yapılabileceği hakkında fikrin olur. Linux'da kullanacaksan Blender Win'e göre çok daha iyi çalışıyor. DaVinci ise Linux'ta çalıştırmak biraz şans iş, ben Manjaro'da beceremedim, ne yaptıysam olmadı.

Çocukken oyun oynamak için Windows'a ihtiyaç duyardım, şimdi Microsoft Office kullanmak için Windows'u boot ediyorum. Ama şimdi de Steam'deki ve GOG'daki oyunlarımın nerdeyse hepsi Ubuntu'da çalışıyor. Bazı şeyleri portlamak zor mu yoksa tercih mi bilemiyorum. Keşke en azından geçici bir süreliğine Office'in web sürümünü çevrim-dışı kullanılabilir hâle getirseler de her yerde çalışsa. Kendi adıma bir fikir tabii.

https://www.youtube.com/watch?v=6T_-HMkgxt0
#linux #gnulinux #oyun #gaming #proton #steam

Linux gaming is BETTER than windows?

Linux gaming has slowly been on the rise since our last video – Just how far has it come a year later, and can it run better than Windows?
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu mangayı epeydir takip etmiyordum, sonradan hikâyeye yetişeyim diye biraz bakındım. Eren boş bir delikanlı değilmiş, Eren ermiş.

Shingeki no Kyojin (İng: Attack on Titan) dizisindeki devlerin ortaya çıkışı:
🔞 http://www.mangahere.cc/manga/shingeki_no_kyojin/c122/
⬆ Linke tıklayarak spoiler yemeyi kabul etmiş sayılırsınız.

#shingekinokyojin #attackontitan #anime #manga

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  SPOİLER UYARISIDIR.

  Son sezonda baya farklı işlendi bu mevzu. Bir şehirde milleti cezalandırıyorlar iğneyi vurup şehirdeki duvardan atıyorlar öyle dönüşüyor birbirini yiyorlar falan o devlerde teeee oralardan geliyormuş. Bunlar en son işte denizi falan buldu o duvarları gördüler derken bittiydi. Manga da çok daha farklı gösteriliyor ama tabi direkt kaynağı gösterilmiş. Bakalım artık dizide kaçıncı sezonda bunu işlerler ?

  • Uğurcan Sayan @ugurcansayan

   @orcun animeyi beklemek baya zaman alıyor. Bunun animesinin ilk sezonunu ve ilgili filmlerini izledim, sonrası da o zamanlar yoktu bakmadım. Animede yeni bölümünü beklemek yerine mangasını okuyup geçtiğim bir de Desu Nôto vardı, sonra animesine de dönüp baktım gerçi, birbirlerinden farklıydı ikisi. Animenin daha geç çıkmasını anlayışla karşılayabiliyorum, ama neden daha farklı yapılıyor, onu anlamıyorum işin doğrusu. 🤔 Ama olsun, arada aynı başlıkta iki farklı senaryo görmüş oluyoruz.

  • Ömer Özgür @omc43

   Son sezonun fragmanı yayınlandı zaten. İşlenecek bunlar.

  • Orcun @orcun

   @ugurcansayan Ben sadece animesini izledim filmi vs izlemedim. Animesinde çok saçma sapan gittiği yerler oldu sadece bir bölümde ağaçta geçti. Vallahi bak ya koca bir bölüm ağacın birinde geçiyor. 😀 Zaten o aralarda bırakıp geri dönmüştüm. 😀 Her halde reyting kaygısından mıdır ? bilmiyorum. Ama öyle ilk sezon gibi değil yani mesela eren'in gelişimi vs önemsiz şeyler olmaya başladı bazen ona bile değinmiyorlar vs. e ne anladık biz o drama için izliyorduk ? saçma sapan yerlere gittiği oldu. @omc43 Ne zaman başlıyor son sezonu ?

  • Uğurcan Sayan @ugurcansayan

   @orcun film dediklerim OVA mıdır öyle bir adı var, ilk sezondaki bazı hikâyeleri genişletip arka plan ekleyen şeylerdi. Galiba bir film Levi'yi anlatıyordu, çok da hatırlamıyorum şu anda. 😅 Ağaçlı ve yoğun ormanlı bölümlerde ben de sıkılmıştım, öyle durum-kurgulu şeyler beni de bayıyor sanırım, Breaking Bad'in bazı bölümleri gibi.
   SPOILER BAŞLADI. Ama sonradan olayların önemli bir kısmı oradaki ağaca bağlanıyor.
   SPOILER BİTTİ. Fakat yine de o kadar ayrıntıyı durağan bir şekilde işlemek gerekli miydi bilmiyorum. Anime uzmanı değilim, yorum yapmasam daha iyi. 😁

  • Orcun @orcun

   @ugurcansayan Levi reyiz iyi ama gerçi ondada bir numara var ya bakalım o da dev çıkmasın sonra ? 😀 ben onları izlemedim tabi bilemiyorum. Levi ulti açtığı devleri peynir ettiği o son sahne güzeldi. Animenin olayı bu işte insana garip duygular yaşatıyor. Normal bir dizi de bunları alamıyorsunuz. Birtane daha anime var ue akademisi miydi neydi ismini hep unutuyorum onda da mesela böyle, çok absürdlük var ama sarıyor. One punch man mesela izliyorsan o da güzel. Gerçi onun da 2. sezon yalan 1. sezonu izleyip bırakmak lazım.

  • Uğurcan Sayan @ugurcansayan

   @orcun kesinlikle, anime'yi greenscreen'e yeğlerim. Bahsettiğiniz diziyi bilmiyorum, ama kaydettim bakacağım.
   Levi sanki Eren'den başrolü çalmak, genç kızları kendisine adeta bir K-POPçu gibi âşık etmek için oluşturulmuş bir karakter, baya havalı. Hayır, kıskanmıyorum 🤣 izlemediğiniz yerler için spoiler vermeyeyim, ama arka planına da bakıp dikkat ederseniz baya öyle bir karakter. Fakat iyi bir rakip ve çekişme için bence faydalı.

  • Orcun @orcun

   @ugurcansayan İyi karakter ama ya dövüş olayı falan efsane o adamın. 😀 https://www.imdb.com/title/tt5626028/ anime buydu bu arada, hala devam ediyor. Ben bir ara sıkıldım bıraktım ama devam edecem. Özellikle all might karakteri güzel yani çok çocuksu gelebilir ama sarıyor. 😀

  • Uğurcan Sayan @ugurcansayan

   @orcun olsun ben bir bakarım buna. Bölümleri yarım saat bile değilmiş zaten, Netflix'te izlencelik ararken bile bakılabilir. 😁👍

  • Orcun @orcun

   @ugurcansayan Zaten animelerde bilirsin bölüm 25 dk ilk 2 dk girişi şarkılı türkülü son 1 dk da credits şeysi falan. 😀

  • Uğurcan Sayan @ugurcansayan

   @orcun galiba bir bölümün bir dakikası için izleyicinin bir gün beklemesi gerekiyor, anime yapımcıları o hesapla bölüm oluşturuyor. 🧐

 • Bulut Seyyahı @bulutseyyahi

  Ben ilk sezonu izleyip devamına bakmamıştım. Geçenlerde de YouTube'da final başlığından yeni sezon fragmanı yayınlanmıştı galiba. Seri bitiyor mu? Bitiyorsa bir bakayım artık baştan sona. One Piece yeni bölüm gelene kadar bitiririm gibi duruyor sezon sayısı az sanırım.

 • bobrekmafyasi @bobrekmafyasi

  İlk sezonunda meraklandırmışlardı, sonraki sezonlarda sıkıldım, son sezonda tekrar merakımı alevlendirdiler. Çok güzel olabilir şunu güzelce bağlasalar.

 • Fırat Duran @firat_duran

  Seri çok güzel gidiyor. Eren çıldıracak 😂

Bu haftanın Epic Games bedavaları
Pathway https://www.epicgames.com/store/tr/product/pathway/home
The Escapists 2 https://www.epicgames.com/store/tr/product/the-escapists-2/home

Şimdi edinin, istediğiniz zaman oynayın. 😎👍
https://www.epicgames.com/store/tr/free-games

#pathway #escapists #theescapists2 #ücretsizoyun #epicgames #oyun

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eye of the Beholder Üçlemesi, iki günlüğüne GOG.com'dan ücretsiz

https://www.gog.com/ adresine girip en üstteki bannerın linkine tıklayarak ücretsiz kopyalarınızı DRM olmadan edinebilirsiniz.

Mağaza linki: https://www.gog.com/game/forgotten_realms_the_archives_collection_one

#eyeofthebeholder #dungeonsanddragons #dnd #gog #gogcom #oyun #ücretsizoyun

GOG.com

Download the best classic and new games on Windows, Mac & Linux. A vast selection of titles, DRM-free, with free goodies and 30-day money-back guarantee.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Uğurcan Sayan paylaştı.

#ücretsizoyun SAMURAI SHODOWN NEOGEO COLLECTION #epicgames

https://www.epicgames.com/store/tr/product/samurai-shodown-neogeo-collection/home

SAMURAI SHODOWN NEOGEO COLLECTION

The ULTIMATE collection is here! Six NEOGEO titles as well as one mysterious, unreleased game are featured! Featuring Online Battle Modes as well as a Museum Mode and Music Player. This collection is...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kao the Kangaroo: Round 2, Steam'de bir hafta boyunca ücretsiz dağıtılıyor.

https://store.steampowered.com/app/1048540/Kao_the_Kangaroo_Round_2/

2000'li yılların başından kopup gelen bu oyunu Steam'de şimdi edinin, istediğiniz zaman oynayın.

#kaothekangaroo #steam #tate #oyun #ücretsizoyun

Save 100% on Kao the Kangaroo: Round 2 on Steam

Let’s bring back all the good memories of the incredible, brave and lovely Kao the Kangaroo. Immerse yourself in a classic 3D action-adventure platformer where Kao runs, jumps, and fights lots of...
BeğenFavori PaylaşYorum yap