Selamün Aleyküm arkadaşlar:

Bugün yeni kylin im geldi, whizzer bu sefer akıllanıp daha güvenli bir yoldan gitmiş. Bendeki he 03 kadar teknik değil belki ama akordunu çok daha güzel ayarlamışlar. Önceden bariz bir tiz sorunları vardı, onu da düzeltmişler gibi duruyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamün Aleyküm teknoseyir ailesi:

Karşınızda ivipq 100, şaka makinesi! Küçük bir çinli firmanın ilk kulaklığı ve şu anda satışta olan başka bir model de yok. Kulaklığın karton kutusu bile yok, normal kulaklık koruma kutusuna 3 çift silikon uç koyup göndermişler. Beklentim düşüktü fakat beni bayağı şaşırttı. Yaklaşık 50 dolar lık fiyatı var, kulağıma takar takmaz kylin he 03 e ne kadar benzediğini farkettim. Basları biraz düşük gibi görünse de bayağı iyi çalıyor. Üzerinde kablo da aynı markanın uçları değişebilen kablosu, 45 dolar verdikten sonra bir tane gönderiyorlar. ( kabloya para vermedim, o yüzden böyle artist artist konuşuyorum. 🙂 ) İncelemesi de gelecek nasip olursa, merak etmeyin. Son günlerde küçük firmalardan nokta atışı kulaklıklar sipariş ediyorum, zhlinniao dan indirim beklerken 2 tane kulaklığı ücretsiz gönderdiler. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamün Aleyküm teknoseyir ailesi:

Yıllardır internet üzerinden bir şeyler sipariş ediyorum ve ilk defa bir şeyin fazla geldiğini gördüm. 😀

Geçenlerde köpük kulaklık ucu bakarken hepsi ayrı ayrı paketlerde oldukları için whizzer ın köpük uçları dikkatimi çekti. Neyse 10 tane alayım dedim ve belirli bir miktar indirim yaptı. 10 tane uçla benzer fiyat bandında olan kulaklığı sipariş verdim ve kulaklık yerine 10 tane uç gelecekti. Bugün hem kulaklık hem de köpük uç geldi. Bilmiyorum, satıcıya yazdım ki ya parasını ödeyeceğim ya da kulaklığı geri göndereceğim gibi duruyor. Fazladan ürün gelmesi hissi bambaşka bir şeymiş. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 22

Normalde 6 dolar falan gibi rakamlarda satılsa da bazen 2 küsür dolar lara bulmak mümkün. Ben hiçbir esprisini bulamadım ki bas, mod, tiz hepsi berbat. Neyse, qkz ak 6. Pakette kulak aparatlarının yanında bir de silikon uçlar geliyor, yanlış hatırlamıyorsam kablo aparatı da geliyordu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

35 dolar lık kulaklığın kutusuna sağlam bir kablo, 1 çift köpük uç, saklama kutusu, 6 sı siyah ve 6 sı beyaz olmak üzere 12 tane de silikon uç ve kablo sabitleme aparatı koymuşlar. Kulaklığın yapı malzemesi de kaliteli, içerisinde de iki tane dinamik sürücü var. Daha ne olsun? Tek sıkıntı bu kulaklığın çin pazarı için düşünülmüş olunması, sonra da bunu diğer pazarlara da aatalım demişler. Akort ayarı bize göre garip geliyor. Neyse, model ismi zhulinniao jinghong. Detaylı dinledikten sonra incelemesi gelebilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamün Aleyküm, yeni incelemeler geliyor. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mehmet Aybars Işken @kahraman810

  Aleykümselam. Cepte delik oluşturur bu kulaklık merakı. 😀

  • Awacs7n @pesatalim

   Maviyi indirimli sipariş verdim, yoksa hayatta o kadar para vermezdim bilmediğim bir ürüne. İnceleme ürünleri oldukları için genellikle indirimli oluyorlar, ilk başta hep kendi cebimden gidiyordu fakat param bitince böyle bir yola gittim. 🙂 Yolda birkaç şey daha var, muhtemelen uzun süre yeni ürün siparişi veremeyeceğim ( ciddi indirimler olmadıkça ) çünkü o kadar param yok. 😀

 • ahmeturan @ahmeturan

  Aleyküm selam. Bana göre iem alacaksam bu saatten sonra costum iem alırım. Artık baya ucuzladı ve ulaşılabilir durumdalar. Tek sıkıntı kulak ölçüsünü bilen bir yerden almak lazım. Bende emektar ibasoo it01 var ama sol kulaklığın kablo birleşim noktalasındaki bakır kopmuş. Temassızlık yapıyor. Bu arada şunu farkettim sizle ilgi alanlarımız neredeyse ortak, havacılık ve motor sporlarına da ilgiliyseniz bire bir diyebilirim 🙂

  • Awacs7n @pesatalim

   Benim iki kulak kanalım da farklı ölçüde, daha bu sene öğrendim. 🙂 Havacılık ve motor sporları sevilmez mi hocam? Zaten kullanıcı adım awacs erken uyarı ve önleme uçaklarından geliyor. Haha En sevdiğim arabalardan birisi evo dur. Bayağı ortak yönümüz varmış sizinle, sevindim. 🙂 Siz ibasso diyince bende de bir tane dc 03 pro olacak nasip olursa, kargoda.

  • Awacs7n @pesatalim

   Bence hala pahalılar, ya da ben fakirim. Ölçülü kulaklığa yabancıyım fakat kabuk vs seçim yapıp öyle sipariş verebiliyorsun, bende bir tane epz var ve firma özel siparişle ürün gönderebiliyor.

  • ahmeturan @ahmeturan

   @pesatalim bir tane hong konglu firmanın modeli vardı 130 dolara ama ismini cismini unuttum. Vergi dahil 200 dolar gözden çıkarabilirim ben. Siz söyleyince nickinizi farkettim, bunla beraber ben bu sitede nickden ziyade profil fotoğrafına odaklandığımı da farkettim. Awacs tamam 7 de E7T uçağından mı geliyor? n'yi çıkaramadım ama 😀 bu arada PES 13 en çok oynadığım konsol oyunu da olabilir.

  • Awacs7n @pesatalim

   @ahmeturan 7n yi öylesine ekledim, yok artık. Benim de en sevdiğim pes 2013 tü galiba. 2022 si var ve hiç oynayasım gelmiyor, 2013 gibi bir oyun daha gelmedi diye düşünüyorum. Açık dünya simulasyon oyunlarını da seviyorsanız tamamdır. 🙂

  • ahmeturan @ahmeturan

   @pesatalim hiç denemedim o tarz oyunları. Bilgisayar oyunları ile aram hiç iyi olmadı maalesef. Çoğunlukla sebep iyi bilgisayara ulaşım zorluğu ve oyunları internet kafede oynamam. Bu sebepten dolayı genellikle free to play oyun oynadım çocukluğumda. Lise hayatım da aynı şekilde geçti. Belli yaştan sonra da oynadığım tek tük oyun kaldı, belki de en fazlası ets2. Şimdilik ilgimi çeken iki oyun var ikisi içinde sağlam bütçe lazım. Biri iRacing diğeri DCS World. Bunlar da artık hayatımızı düze soktuktan sonraki zaman uğraşılacak hobiler benim için.

  • Awacs7n @pesatalim

   @ahmeturan Ben oyun oynamayı da bıraktım, hiç ilgimi çekmiyor. Ayda bir mobil pubg ya da futbol oynuyorum, sebebini bilmiyorum fakat soğudum. Mobil pes oynarsanız kapışabiliriz, eskiden avrupa da ilk sıralama bendeydi. Sonradan onu da bıraktım. 🙂

  • ahmeturan @ahmeturan

   @pesatalim mobil oyun oynamıyorum ben de.

Teknoseyir forum kapanmazsa yeni kulaklık incelemeleri geliyor. 😶

Birkaç gün önce tangzu waner sg ve bir diğer model olan epz q1 geldi. Kargosunu beklediğim flo lily, zhulinniao zinghong, başka bir flo, cvj txs ve adını unuttuğum ivipq marka kulaklık var. Onların da incelemesi gelebilir, tangzu da piyasaya çıktığında sana bir tane prenses changle göndereyim dedi ve ben de olur dedim. Yakın zamanda waner incelemesi gelecek gibi duruyor, teknik olarak abartılsa da diğer kulaklıklarımı bir kenara bıraktım ve günlük olarak bunu dinliyorum. Forumu sevip içerik çıkarmaya çalışıyorum, bakalım devam edebilecek miyiz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamün Aleyküm arkadaşlar:

Ülkemizde hobi diye bir şey kalmamış.

Uzun yıllardır çeşitli hobilerle uğraşıyorum; teknolojisinden bisikletine, kulaklığından arabasına kadar. Özellikle 2015 ten beri çeşitli hobilerle uğraşan insanlar oldukça azaldı ki eskiden mahalle ortamında bile arkadaşlarla oturup hobilerimizle ilgili şeyler konuşurduk. yok onu sattın mı, yok üst modeli şu var falan.

Çok fazla insanla hobi üzerine hararetli bir şeyler konuşabildiğim yıl galiba en son 2015 ti, o zamanlar bilgisayar toplama olayı patlamıştı ülkemizde. Daha sonra bilgisayarı bırakıp bisikletforum a geçiş yaptım, o zaman deli gibi yeni modeller ile ilgili konuşurduk. Üye sayısı neredeyse aynı, belki daha fazla fakat bir şeyler konuşacak insan yok çünkü bisikletler pahalı.

Ben hep orta halli ya da bir tık aşağıda olan gelir düzeyinde idim, bir şekilde tasarruf edip yine bir şeylerle uğraşırdım fakat şimdi aynı şeyi yapmanın imkanı yok. O işlemci senin bu işlemci benim diye sohbet ettiğim arkadaşlarım gece gündüz çalışıyor, boş zamanında da hobiyle uğraşacak mecalleri kalmıyor ki ben de aynı.

Hobi yahu, basit bir uğraş. Ne ara bu kadar ulaşılamaz oldular? Sırf ucuz diye herkes g 4560 1050 ti sistem toplardı, 50.000 - 100.000 aboneli forumlarda girin bakın bakayım en son ne zaman güzel bir donanım tavsiyesi konusu dönmüş?

Yahu ne bileyim. Eskiden kimisi araba ses sistemleriyle uğraşırdı, kimisi sistem toplardı ya da herhangi bir şeyle meşgul olurdu. Hadi paran var diyelim bu sefer de kendine arkadaş bulamıyorsun sohbet edebileceğin, o büyük forumlarda yazan kimse kalmamış.

Birkaç kişiyi geçtim de koskoca bir milletin uğraş geleneği nasıl kaybolabiliyor aklım almıyor. Fotoğraf makineleri vs konulara hiç girmiyorum bile, çoğumuzun bir şeylerle uğraşmaya ne parası ne de zamanı var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 30

Her forumda tavsiye edilen tangzu waner ler bugün elime ulaştı, bence bir tık abartılıyor. Çok övdükleri için mi ben öyle bir beklentiye girdim bilmiyorum fakat beni pek etkilemediler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • anıl @anil_

  Ben Etymotic Er2se'yi görüyorum ses olarak beğeniliyor. Yeni bir kulaklık da değil bu. Drop.com'da 70 dolardı en son ama konfor kısmı soru işareti biraz. Rahatsız olanlar olmuş.

  • Awacs7n @pesatalim

   Çok ünlü bir kulaklık fakat seveni kadar çok nefret edeni de var. 100 dolar dan daha düşük seviye için en iyi detaylara sahip birkaç kulaklıktan birisi olduğu söyleniyordu. Ben denemedim, bilmiyorum fakat kesinlikle herkese göre değil. Daha önce reddit te denk gelmiştim. Birisi bu seriden bir tanesini kulağından çıkarırken kulağının içerisinde uç kalıyor ve hastanede çıkarttırmak zorunda kalıyor. Zaten kulaklık ince, bir de derin kullanım için olunca kullanırken bayağı bir dikkatli olmak gerekiyor. İlk duyduğumda bayağı şaşırmıştım. 😀

  • anıl @anil_

   @pesatalim Bas kısmı eksik diyorlar Er2se için. Konfor kısmı var bir de dediğiniz gibi. Truthear Hexa da konuşuluyordu bütçe dostu iem olarak bilmiyorum elinizde var mı.

  • Awacs7n @pesatalim

   @anil_ Onun yerine ( hexa ) he03 edinmiştim, hexa bütçe segmentinin en iyilerinden birisi deniliyor. Evet, doğru diyorsunuz. Galiba birden fazla incelemesini okudum ve er2se için nötr diyorlardı, bas yoksa eğlence de yok. Muhtemelen elektronik türler dinleyenler için oldukça sıkıcı gelebilir. Zaten truthear bir kaç tane model piyasaya sürdü ve hemen hemen hepsinde de başarılı oldu, hexa yı hala çok merak ediyorum.

  • Mahir Efe Falay @mahirefefalay

   @anil_ Hexa gibi 100 dolar altı ve onun ölçüsünde teknik çalan iemi henüz görmedim. Ancak belki yeterince güç verilince Salnotes Zero. @pesatalim Nötr demek tüm frekanslara bastırıp dümdüz bir ses veriyor demek değil. Sadece kayıttaki mixe dokunmuyor demek. İlla Etymotiğe giriş diyorsak, Er2xr denenmeli. Arttırımış basla tizi var. https://kulakligim.net/kulakici/etymotic-er2xr-incelemesi/

  • Awacs7n @pesatalim

   @mahirefefalay salnotes zero nun o kadar yetenekli olduğunu bilmiyordum.

  • Awacs7n @pesatalim

   İncelemede birkaç şeyden daha bahsedeğim hocam, waner aslında bir çin devlet yetkilisi. Şiirleriyle falan ünlü, hem kutunun üzerinde resmi var hem de kulaklık temizleme bezinde resmi var. Firma biraz gelenekçi, satış temsilcisiyle sohbet etmiştim ve bu çizgide ilerlemek istediklerini söylemişti.

  • anıl @anil_

   @pesatalim Kalite kontrol nasıl? Çin'den gelen kulaklıklarda sıkıntı olabiliyor. Ses dengeli olmuyor, jakta sıkıntı olabiliyor vs.

  • Awacs7n @pesatalim

   @anil_ Daha bugün elime geçti, şimdilik bir sorun görünmüyor fakat çin işi kulaklıklar için kalite kontrol sorunu hala ciddi bir sıkıntı. Elimde bir tane nicehck var ve ciddi kalite sorunları var, küçük de olsa blon da da benzer sorunlar yaşamıştım. Belirli bütçeden düşük kulaklıklarda ses kalitesi için bir şeylerden feda etmek gerekebiliyor ve bu da genellikle kalite kontrolü oluyor. Geçenlerde videosunu çekmiştim, yükleyeyim dedim ama mesaj kısmına yüklenmiyormuş. Hala rezalet kalite sorunları devam ediyor.

  • Mahir Efe Falay @mahirefefalay

   @pesatalim Wan'er, Shangguan Wan'er, Çin'in ilk imperatoriçesi Wu Zetian'a danışman, ve ondan da önce kraliyet cariyesi. Yıl 600 - 700 falan 😀

 • Emre @emre64

  İlk defa gördüm, giriş seviye kz'lere benziyor. Tek sürücülü olanlara. Ben olsam pek bir şey beklemezdim.

Bugün geldi, giriş seviyesinde bu kadar iyi reçine kalitesi olan bir kulaklığa denk gelmemiştim. epz q1

BeğenFavori PaylaşYorum yap