uzun yıllardır samsung kullanmıyorum, işlemcisi iyi olsun vs derken hep fiyat performans odaklı çin modelleri kullandım son senelerde. en son sd888 li bir xioami kullanıyorum, 2 sene önce buna geçtiğimde en güncel işlemci idi.

neyse, konuya geçeyim. tamam fiyat - verim iyi güzel de hiçbiri bir samsung değil be abi. bir değil, birden fazla modeli denedim.

yahu ne bileyim samsung da bir şeyler farklı sanki. düşük fiyat bandı için konuşmak istemiyorum fakat güncel ve güçlü bir telefon düşünsem bu kesinlikle xioami, poco vs olmazdı.

nadir de olsa güzel telefonlar var fakat kullanım zevki konusunda da samsung lar bir tık daha iyi gibi geliyor bana. ya bu tarz cihazlardan sıkıldığım için böyle düşünüyorum ya da samsung gerçekten diğerlerinden açık ara daha iyi bir marka.

uzun süre sıkıntısız kullandığım samsung modeli çok fakat gerek mi 11i olsun gerek diğer çin menşeli şirketler olsun sürekli sorunlar yaşadım.

en basitinden mi11i nin ciddi anlamda dokunmatik ve jiroskop sorunları var, hep vardı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

yıl 2024, internette eski i7 işlemcili masaüstü bilgisayarlar satılmaya devam ediyor. yok bilmem i5 540 vs gibi kodlar vardı. siz düşünün, o kadar eski işlemciler.

işin garibi bilmeyen insanlar aha bak i5 diyip kanabiliyorlar. bu sistemler 10 sene önce bile çok eskiydi, şimdi çok daha eski. acaba piyasası gerçekten var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

ulen intel, rekabet ortamı yokken aynı işlemcileri isim değiştirip değiştirip satıyordun. özellikle saçma bir i7 serisi vardı, 5000 serisi miydi neydi? rekabet iyidir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

hani dışarda bir masanın üzerinde küçük bir el fenerinin ya da kulaklığın fotoğrafını çekersiniz, masanın üzerinde bile olsa olsa kamera sadece kulaklığı odaklar ve diğer şeyleri komple karartır.

fotoğrafını çektiğiniz şey ortaya çıkar, hah işte öyle fotoğraflar telefonla çekilebilir mi? fotoğraf konusunda çok yetenekli olduğum söylenemez, çok yeteneksiz de değilim. elimdeki cihaz 108 mp lik mi11i 5 g.

özellikle ışığın hafif bozulduğu zamanlarda, yoksa günün belirli saatlerinde güzel fotoğraflar çıkartabiliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

dün mi11i cihaz 60 dakikada % 50 pil kullanımı uyarısı verdi. 1 saat pubg oynadım, ilk defa böyle bir şey gördüm.

telefonun garantisi yeni bitti, planlı eskitme ile ile bir ilgisi var mı bilmiyorum fakat 2 sene tık demeyen telefon garanti bittikten birkaç ay sonra değişik sorunlarla boğuşmaya başladı. özellikle pil, son iki aydır çok hızlı tükeniyor ki dün zirveyi gördük. garanti cihaz ikilemi komplo teorisi mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Cirrus @fatihgulcicek

  Xiaominin öyle şeyler yapmasına gerek yok. Pil, anakart, ekran vs mümkün olan en ucuzunu kullanır. Yazılıma da özenmez. Haliyle normal. Ben pilin öldüğünü düşünüyorum.

  • Awacs7n @pesatalim

   olabilir, benim dikkatimi çeken şeyler bunların sadece birkaç hafta gibi bir sürede olması. yoksa pil de biter, ekran da bozulur. batarya 2 haftada çöp oldu neredeyse.

  • Cirrus @fatihgulcicek

   @pesatalim Her şey normalken kısa sürede %50 şarjla kapanmaya başlayan Samsung S4'te aynı durumu yaşamıştım. Pili değiştirince düzelmişti. Bunun dışında Anakart sorunlarında kısa devre kaynaklı pil boşalması da olabiliyor. LG telefonlarda bu sorun çok yaşanıyordu.

3000 lik bir 18650 yi kaç amper ile şarj etmeliyim arkadaşlar?

standart formül kapasitenin yarısı, yani 3000 / 2 1500 miliamper fakat bunun bir sınır olup olmadığını merak ediyorum.

tavsiye ettiğiniz bir rakam var mı? 1, 1.2 vs. bu arada elimdeki bütün piller 3000 lik, yani sabit ayar olarak kullanabilirim. şarj cihazından istediğim rakamı ayarlayabiliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 16

2024 yılında mikro usb girişler görmeye tahammül edemiyorum.

öyle ki 18650 şarj cihazı bakıyordum, nitecore markasının iki modeli iyi görünüyordu. birisinde detaylı bir ekran var fakat diğeri daha sade. sade olandan tip c yuvası var.

yahu tip c öyle bir standart olmuş ki tip c şarj girişi için ekranı geçiyorsun.

teknoseyir ne durumda? tip c standart oldu mu sizde? ön yargımı kırıp mikro usb yuvası olan nitecore um 2 yi sipariş vermeyi düşünüyorum.

sadece tip c nin daha detaylı ekran karşısında durması dikkatimi çekti, yoksa bir esprisi olduğundan değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

ilginç bir şekilde teknoseyirden sonra hayatıma giren bir davranış var; güncel olanı tercih etmek.

eskiden bir ya da iki nesil eski olsun ama donanım daha iyi olsun diyordum. teknoseyir ile tanıştıktan sonra donanımdan çok verimlilik üzerine tercihler yapmaya başladım.

teknoseyirle tanışmam 2014 - 2015 yıllarına dayanıyor.

Hamdi abinin ekran kartı fanıyla bir şeyler denemesi bize çok şey öğretti. şaka bir yana teknoseyir kadrosunda katma değerli insanların olması beni hep mutlu etmiştir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

yaklaşık 4 senelik bir tane xperi xz3 üm var. yahu telefonun ekranı o kadar canlı ki bazen şaşırıyorum. şu anda xioami mi 11i 5g kullanıyorum ve ekran olarak xz 3 ün yanına bile yaklaşamaz. işin garibi çoğu güncel telefonun ekranının da xz3 kadar canlı olmadığını düşünüyorum.

sony cihazlara olan ilgim 10 seneden fazla, yahu bu kadar dengesiz bir firma görmedim. piyasaya bir cihaz sürüyorlar, cihazın benzer cihazlara göre birkaç tane çok iyi artısı ve birkaç tane ciddi eksikliği oluyor.

bendeki xz 3 ten örnek vereyim. cihazın ekranı o kadar canlı ki 2024 model cihazlarla ekran konusunda rahatlıkla rekabet edebilir ki bazı güncel modelleri rahatlıkla harcayabilir. abartmak istemiyorum fakat xz 3 ten youtube videoları izledikten sonra mi11i ye geçince görüntü çamur gibi geliyor.

ekran 1440p orası ayrı fakat acayip gerçekçi bir durumu var. onun dışında kameraya gelirsek sony de piyasanın en sağlam lensleri var fakat xz 3 teki kamera o kadar kötü ki ancak döneminin orta seviye telefonları ile rekabet edebilir. telefona bir flaş koymuşlar önünü zor aydınlatıyor.

bu sony çok garip bir firma.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yaklaşık 2 senedir xioami mi11i 5 g kullanıyorum ve jiroskopla ilgi sorunu 1.5 yıldır çözemiyorum. tavsiyesi olan arkadaşlar var mı?

benim sorunum şu;

mesela pubg oynuyorum, telefonu boşta bıraktığımda jiroskop sola çekiyor. telefonu sabit bir yerde koyduğumda 5 - 10 saniye içerisinde düzeliyor fakat 5 - 10 dakika içerisinde tekrar aynı sorun baş gösteriyor.

mesela düşman gördüm, sıkarken yine jiroskop hafif sola çekiyor. oyunun ortasında ufak çaplı bir sinir krizine sokuyor. evde başka cihazlar da, diğer cihazları denediğimde çok daha iyi oynuyorum çünkü jiroskop kendi kendine bir yerlere çekmiyor. oyunda da jiroskop her ayarda açık, silah dürbününden karakter hareketine kadar.

yahu dürbün açıp sıkarken sola çekiyor, vurabileceğim adama ölüyorum. telefon sıfırken böyle bir sorun yoktu, 5 - 6 ay sonra böyle bir sorun çıktı.

donanım olarak da pubg de zorlanacak bir telefon değil, oyun oynamaktan soğutuyor beni bu sorun.

jiroskop ile ilgili birkaç düzeltme uygulaması denedim ama sorun devam ediyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap