Recai paylaştı.

Youtube ücretli abonelik sistemini Türkiye'de de açtı. Bize de o hak geldi. Tabii bize has bir durum oluştu. Bir yanda kendi abonelik sistemimiz ve 800 üyesi diğer yandan da Youtube ve bizim sisteme kıyasla sunduğu oyuncaklar ve kolaylıklar. Tam olarak biz de ne yapacağımızı bilmiyoruz. 2020 genel anlamda kocaman bir belirsizlik olduğu için muhtemelen deneyerek bulacağız. İyice öğrenip anladıktan sonra Youtube'un abonelik sistemini kullanıma açıp test edeceğiz. Sonuçlara göre bir rota çizilir yeni yılda. Keşke baştan böyle olsaydı da bizi uğraştırmasalardı diyoruz tabii.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 41
 • Burçin BOZKIR @cok_okuyan

  İkisininde kalması en doğrusu en azından önümüzdeki bir yıl için. Youtube'a komisyon vereceksiniz. Youtube'un belirlediği minumum tutar ile abone alabileceksiniz. Kendinize özel promosyonlar yapamayabilirsiniz. Oradan size kalan rakamında vergisi yine olacak, web sitenizde yazışma kısmı için ne olacak ?

 • P. O. F. @pof

  Ben burada YouTube olsam patreon modeli yerine Twitch modelini uygulardım. O model de YouTube Premium'u olan kişiye her ay bir içerik üreticisine ücretsiz üyelik olanağı ve tek fiyat politikası.

  Vaat konusuna girmiyorum, belli ki bir gazla vaatler verildi ama olmadı. Artık tek argüman ts'nin yayın hayatına devam edebilmesi ve en azından mevcut içeriklerin sürmesi. Bence yeni vaatler de verilmesin. Şu an abone olarak kalan 800 kişi salt destek için abonedir eminim.

  • Burçin BOZKIR @cok_okuyan

   Aynen dediğiniz gibi incelemelerin çoğunu zaten izlemiyorum, bir iki incelemeyi de zaten sonradan izleme şansım var abone olmasam bile. Bilim gündemi ve cuma haftalık gündemler için daha çok veriyorum bu az da olsa maddi desteği. Oyun kısmı için yapılan iş de güzel ama ben oyun oynamadığımdan işim olmuyor o taraf ile de.

 • Mustafa Yeşil @mujjer

  Peki ücretli abonelere 1 gün önce videomu göster özelliği varmı ?

 • Goktug Cantekin @mcgoktug

  Anakart incelemelerini bile Murat Bey tek başına yapıyor, LP samsung kılıf inceleme videosunda ortaya çıkıyor. Bu iş de bir terslik yok mu? Aldığınız kararları tekrar gözden geçirmeniz gerektiğini düşünüyorum. Murat Bey'in kendi kanalında yaptığı tek kişilik ürün incelemelerini zaten izliyoruz. Teknoseyir bu değildi, böyle de olmamalı.

Mersin-Tarsus Gizemli Kazı
En son ne oldu? Durum nedir? Kazı bitti mi?
Google amcada sonuca ulaşmak için olur olmaz herkesin ürettiği çöp içerik dağını kazmak gerekiyor....

- Eksiden alinti
https://eksisozluk.com/tarsustaki-esrarengiz-kazi--5273005

anadolu üniversitesinde okuyan bir öğrencinin bilgi edinme amaçlı olarak bimer'e yaptığı başvuruya şu yanıt gelmiş.

--- spoiler ---
bimer başvurusunda ifade edilen ve ilçemiz 82 evler mahallesinde gerçekleştirilen kazı çalışmaları ile ilgili olarak 2015 yılında kaçak kazı çalışmalarının ihbarının vatandaşlarca yapılması sonucu müze müdürlüğü ve tarsus ilçe emniyet müdürlüğü görevlilerince inceleme ve araştırma çalışmalarının yapıldığı, bu kapsamda daha önce kaçak kazı yapılan söz konusu alanda mimarı olarak herhangi bir kültür varlığı bulunmasa da amorf durumda pişmiş toprak parçaları vb. buluntuların olması nedeniyle 2016-2017 yılında kültür katmalarının ortaya çıkarılarak niteliğinin anlaşılabilmesi için kültür ve tabiat varlıklarıyla ilgili yapılacak yüzey araştırması, sondaj ve kazı çalışmalarının yürütülmesi hakkında yönerge gereğince tarsus müze müdürlüğünce kültür ve turizm bakanlığı kültür varlıkları ve müzeler genel müdürlüğünden kurtarma kazısı yapılabilmesi için kurtarma kazısı izin talebinde bulunulduğu, alanın kazı ve sondaj izin belgesi doğrultusunda 82 evler mahallesi kurtarma kazısı çalışmalarının mevsimsel etkenlerden dolayı aralıklı olarak sürdürüldüğü, bu alanda kültür dokusunun tespitine ilişkin çalışmaların devam ettiği bildirilmiştir.”
--- spoiler ---

yani kısaca devlet diyor ki "birkaç çanak çömlek çıktı merak edilecek bir şey yok..."

napak?
ınanak mı?
-----Eksiden alinti

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Recai paylaştı.

#İşİlanı
Arkadaşlar patron yeni mezun makine mühendisi arıyor. İyi derecede İngilizce yazıp konuşabilen, yurt içi ve yurt dışı seyahat engeli olmayan bay çalışma arkadaşı aramaktayız.

Alım satımını yaptığımız makineleri öğretip özellikle Çin'den makine alımı için bu arkadaşı görevlendireceğiz.

Çok bir beklentisi olmasın açıkçası. 1 yıl falan çalışayım Çin'i göreyim 🙂 birikim yapıp daha iyi işler için beklemede kalayım şeklinde olabilir.

İşimiz imalat değil. Makine alım satımı. Patron yeni mezun makine mühendisi istedi. Ne iş olursa yaparım misali ilgilenen olursa ayrıntılı öz geçmiş için mail adresi vereceğim.

Edit: İstanbul / Bayrampaşa

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Recai paylaştı.

Hangi bolumu cekiyorduk o sira hatirlayamiyorum 🙂 Guzel zamanlardi(2016) soldaki ben @hkellecioglu @can

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Recai paylaştı.

@acarsoy-cevdet müsait olmadığından Teknoloji ve Bilim Notları bu akşam canlı yayınlanmayacak. Ancak bu haftayı boş geçmeyeceğiz. Salı akşamı Can'lı yayınla karşınızda olacağız. Haftaya ise bir fevkaladelik olmazsa Pazartesi akşamı yine canlı yayın olacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Deprem ve Calismayan Telefon Altyapisi
Son zamanlarda gördugum en basarili gazetecilik calismalarindan bir tanesi
Lafi dolandirmadan ve uzmanlardan bilgi alarak aktarmis.
Simdi Cuneyt Özdemir´i seven var sevmeyen var ayri konu, Sezar´in hakki Sezar´a.

https://youtu.be/AIX_FLIg09w

DEPREM'DE TELEFON HATLARI NEDEN ÇÖKTÜ? SİLİKON VADİSİNDEN CEVAP VAR.

Destek Olmak İçin ► http://bit.ly/cuneytozdemirdestek — Silikon Vadisindeki mühendisler Türkiye'nin bir günlük iletişim karanlığını tartışıyor. Arıza nereden...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Recai paylaştı.

Selam,
İstanbulda Fatih/Sirkeci bölgesine ulaşım sıkıntısı olmayan fotoğrafçılık ve eticaret sektörüne yakın arkadaşlar var ise onları stajyer veya uzun dönemli çalışma arkadaşı olarak aramızda görmek isteriz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Africa Twin 1100
- 1084cc parallel twin
- 100.5bhp
- 77.4ftlbs
- 850mm/870mm seat height
- 226kg (kerb)

Daha guclu, daha buyuk daha modern ama hala zincir aktarma
Anliyorum Africa Twin ve cöl ruhuna zincir aktarma daha uygun ama bu kadar buyuyen motor shaft aktarma gelmis olmaliydi, en azindan öyle olan bir model cikabilirdi.

Boyut ve tasarim itibariyle GS rally modeline göz kirpmiyor degil....

#bilemiyorumaltan

#MotoSeyir
#Motosiklet
#africatwin

https://www.youtube.com/watch?v=n63viO5lsFI

HONDA Africa Twin 1100 - Ön İnceleme

HONDA'nın yeni Africa Twin modelleri 1100 ve 1100 Adventure tanıtımları yapıldı. Teknik özellikleri ve detaylı görüntüleri Honda Global tarafından servis edi...
BeğenFavori PaylaşYorum yap