LOGITECH MX MASTER 3 MOUSE

Esnek calisma sartlari ve saatlerine uygun yeni takim arkadasim! 🙂

Yillardir MX serisinden devam ediyordum ve nihayetinde MX MASTER 3 modeline gecmis bulunmaktayim.
ilk izlenimlerim
- Önceki modellere göre bariz daha agir, en azinda öyle hissettim (simdilik bu hosuma gitmedi)
- Dis doku/kaplama hos bir his uyandiriyor 🙂
- Yan tarafta bulunan kaydirma fonksiyonuna yeni özellikler eklenmis (tablar arasi gecis, chrome, word, excel, ps ve daha bircok programi destekliyor) ama sanirim kullanmayacagim
- tasarim, ele oturmasi vs bildiginiz gibi yine, cok iyi
- fiyat ise (109 euro) bir önceki seri (2/2s 89 euro) ile arasinda yaklasik 20 euro fark var ve deger mi diye sorsaniz, ihtiyac yoksa bir önceki 1, 2, 2s modellerinden buna gecmeye gerek yok derim ama alinacaksa da 20euro icin bir önceki modeli almaya da gerek yok derim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 10
Recai paylaştı.

CEYD-A Kilometre Taşları
#ceydasistan #ArtificialIntelligence #YapayZeka #digitalassistant #sesliasistan #GoogleAssistant #Siri #chatbotdevelopment #chatbot

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Recai paylaştı.

CEYD-A ile Sanal Asistan Geliştirelim - Temel Bilgiler

Android dünyasında 4 milyon kullanıcıya erişen sesli asistan CEYD-A, geliştirilebilir özelliği ile ön plana çıkıyor. Web siteleri için chatbot imkanı sağlaya...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Cep Telefonu Depozito/Geri Dönüşüm Bedeli

İsveç Yeşiller Partisi´nin verdiği önergeyle başlayan çalışmalar sonucu, Nisan 2021 tarihin hazır olacak yeni kanunla beraber cep telefonu (ve benzer elektronkik cihazlar) için geri dönüşüm bedeli ödenecek. Böylece hem değerli metalların geri dönüşümü hem de doğaya zararlı maddelerin kontrolü sağlanacak.

edit akbayram: bahsi gecen bedel, yeni bir vergi degil, cihazlarin geri dönusume kazandirilmasi durumunda kullaniciya ödenecek olandir.
hali hazirda isvecte zaten zararli kimyasallar vergisi adi altinda bu tarz cihazlarin ilk satisindan bir vergi aliniyor.

Kaynak: https://www.di.se/nyheter/regeringen-vill-infora-pant-pa-mobiler/
Görsel: Ilgi cekici birseyler 🙂

#HaftalıkGündemeMalzeme
#KarantinaMuhabbetlerineMalzeme
#HaftalıkGündemDeğerlendirmesi
#KarantinaMuhabbetleri

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Recai paylaştı.

Online Sertifika: Bilgisayarı aktif şekilde kullanıyorsunuz… Peki ya eksik bildiğiniz bir şeyler olabilir mi? İşte size deneme imkanı!

Yenilenen sınav sistemimiz ve soru bankamız ile Bilgisayar İşletmeni sertifika programımızı yeniden açıyoruz. Bilgisayar İşletmenliği Sertifika sınavlarımız; soru havuzunda yer alan yüzlerce sorudan seçilerek oluşturulmaktadır. Sertifika programındaki konu başlıkları Milli Eğitim Bakanlığı Modüler Programlarından Bilgisayar Kullanımı modülüne uygun şekilde hazırlanmıştır. Bu sertifika programını oluşturmamızdaki amaç; kişilerin günlük hayatta aktif şekilde kullandıkları bilgisayar, internet ve ofis programları konusunda eksik kaldıkları noktaları tespit etmek ve bu eksiklerini tamamlamaları için sizlere rehberlik etmektir. Sınavlara dilediğiniz kadar girebilir ve bilginizi sorgulayabilirsiniz.

Aynı zamanda sınavlarımız Bilgisayar İşletmenliği (Bilgisayar Kullanımı-Bilgisayar Operatörlüğü) eğitimi veren Halk Eğitim Merkezlerinde, özel eğitim kurumlarında, belediyelerin açmış olduğu meslek edindirme kurslarında kişilerin mevcut bilgilerini sorgulamak amacı ile kullanılabilir. Aynı şekilde bu kurumlardaki eğitimler sonrası bu sınavlar kursiyerlere uygulanarak bilgisayar bilgisinin ne durumda olduğu gözlemlenebilir. (ön test-son test)
Sınav sistemi 6 farklı sınavdan oluşmaktadır. Sadece bir tanesinden geçerli not almanız durumunda tarafınıza e-posta ile PDF sertifika gönderilmektedir.

https://www.cizgi-tagem.org/isletmen_sertifika/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

XİAMİO KULLANICI AKTİVİTELERİNİ ÇİN´DEKİ SUNUCULARA YOLLAMIŞ
Sevgili Xiamio, kullanıcılarının tarayıcı aktivitelerini log tutarak Çin´de bulunan sunuculara düzenli aralıklarla yollamış.
Detaylar aşağıdaki haberde, ayrıca olayın kanıtı olarak Log videosu da var.

@gamsizm @leventp
#haftalıkgündem #HaftalıkGündemDeğerlendirmesi #HaftalıkGündemeMalzeme
#KarantinaMuhabbetlerineMalzeme #KarantinaMuhabbetleri #karantinagünlerinemalzeme

https://www.forbes.com/sites/thomasbrewster/2020/04/30/exclusive-warning-over-chinese-mobile-giant-xiaomi-recording-millions-of-peoples-private-web-and-phone-use/#74ef0f931b2a

Exclusive: Warning Over Chinese Mobile Giant Xiaomi Recording Millions Of...

Xiaomi is collecting users’ browser habits and phone usage, raising red flags for privacy researchers.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

KILOMETRE VERGISI

Yavas yavas tum buyuk araba ureticileri elektirikli modellere gecmeye basladi, yillar sonra bu sayi daha da arttikca, benzin/fosil yakitlarin kullanimi buyuk oranda azalacagi icin, vergi gelirlerinden devletler buyuk kayip yasayacaklar.
Isvec bunun icin ilk adimlari atan ulkelerden birisi.

Universite, Cevre Kurumu gibi bir kac kurum bir calisma yurutuyorlar ve adini da simdilik KILOMETRE VERGISI koymuslar.

Elektirikli arabayi evinden de sarj edebiliyorsun ve benzine göre cok daha ucuza geliyor, ama devlete verdigin vergi cok daha az. Devlet evinde ki elektirige koydugu vergiyi benzin seviyesine cekemeyecegi icin de; elektirikli araclarin yaptigi yol kadar vergi almayi tartismaya acti.

örnek olarak: elektirikli aracini evden sarj ettin, 100km yol yaptin, ozaman sehir ici yada sehir disi olmak uzere yaptigin bu 100km yol icin km basina belir bir vergilendirme yapilacak.

Gelelim olayin takip kismina, kanunlasmasi halinde, tum bahsi gecen araclara gps takip sistemleri konulacak ve özellikle belirttikleri sey, aracin hizi ve diger benzeri konularda bilgi toplanmayacagi. Sadece aracin yaptigi km ve konum bilgisi alinacak.

Daha cok bilgi edinmek isteyenler icin, translate il cevrilmis sayfa burda!
Ceviri ansilir halde.

https://translate.google.se/translate?source=osdd&sl=auto&tl=tr&u=https%3A%2F%2Fteknikensvarld.se%2Fkilometerskatt-sa-dyr-blir-den-enligt-forslag%2F

@gamsizm @leventp
#haftalıkgündem #HaftalıkGündemDeğerlendirmesi #HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap

HIZ UYARI SISTEMI
AB aldigi yeni bir karar ile 2 yil sonra satilacak tum yeni araclarda, hiz uyari sistemini zorunla hale getirdi.
Sistemin calisma sekli, aractaki bir kamera, yoldaki hiz tabelasini okuyacak ve arac o hizi gectiginde sesli uyari verecek.

@gamsizm @leventp
#haftalıkgündem #HaftalıkGündemDeğerlendirmesi #HaftalıkGündemeMalzeme

https://etsc.eu/intelligent-speed-assistance-isa/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 20

Hindistan´da telefon dolandiricilarinin "inlerine girildi"

Bir hacker vatandas, telefon dolandiriciliga yapan bir cetenin guvenlik kameralarini ele gecirerek 4 bölumluk seri halinde youtube uzerinden yayinladi.

Bu icerik uzerinden Turkiye´de ki benzer cetelerin calisma yöntemleri yada mevcut durum sohbet havasinda konusulabilir. (karantina sohbetleri yada haftalik gundem)

https://www.bbc.com/news/av/stories-51660982/criminals-on-cctv-scammers-caught-red-handed

https://www.youtube.com/watch?v=le71yVPh4uk

@leventp @gamsizm
#KarantinaMuhabbetlerineMalzeme #KarantinaMuhabbetleri
#HaftalıkGündemeMalzeme #HaftalıkGündemDeğerlendirmesi #haftalıkgündem

Criminals on CCTV: Scammers caught red-handed

The man who hacked into a criminal call centre to expose scammers at work.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

NIKON Online fotograf ve video kurslari

Nikon firmasi evde vakit gecirecekleri de dusunuo, giris seviyesinden baslayarak daha gelismis kullanicilara dogru devam edecek bir dizi online kursu ucretsiz olarak yayinladi.

https://www.nikonevents.com/us/live/nikon-school-online/

Nikon School Online - Free online courses for April

Stream all of Nikon School Online's courses for free the entire month of April. Let's make the most of this time.
BeğenFavori PaylaşYorum yap