Dostlar, hem oturma odasındaki eski FHD tv'nin yerine #4K TV olsun diye hem de arada bi Age of 4 oynarım diye Samsung M7 LS43BM700UUXUF aldım, fiyatı da fena değildi.. Daha önce kullanan, bilen var mıdır?.. Bu saatten sonra 60Hz panel almazdım ama genelde haberleri izleyeceğim bi monitör olacak.. Biraz kullanınca ufak bi inceleme yapacağım..
#samsungm7 #Monitör #akıllımonitör #

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Pazar temizliği.. Kasanın tozunu toprağını aldım 😌
#kasatemizliği

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5
 • Erhan M. @erhanm

  Ben yapmış gibi rahatladım.

 • Onur Ortakaya @onur-18-fb

  cehenneme hoş geldiniz o kart oyunlarda kaç derecede çalışıyor gerçekten merak ettim

 • Jabba the Hutt @jabbathehutt

  ITX severiz. Hava akışı arkan öne doğru yapılmış. İçerik ve sıcaklık değerleri nasıl ?
  i5 9400 + MSI H310'lu sistemi bir süre GTX 970 ve RTX 2070s ile bir süre kullandım. GTX ile ısı ve ses kabul edilebilir olsa da, RTX ile rahatsız edici olduğundan, işlemci gücü yetmediğinden ve uygun ITX anakart bulamadığım için ATX sisteme geçtim. ITX sistemden de vazgeçemediğim için hala duruyor. Düz anakart bulsam belki yine geçebilirim.

 • KeLBoY @kelboy

  Arkadaşlar, bu ufacık kasada ekran kartlarının fanları dahil toplam 9 fan var.. 6 fan içeriye serin hava alıyor, diğer fanlar ise sıcak havayı dışarı atıyor.. Kasaya seneler içinde ek fanlar takarak ve hava akışını değiştire değiştire, en verimli sistemi kurdum.. R5 5600, gördüğünüz gibi RX6800, 32GB 3600 Ramler, 3 SSD ve 1 HDD.. İşlemci şu an otomatik OC ayarlarında, Stres testlerinde 70 derece civarlarında, en çok ısınan parça ekran kartı, yoğun oyunlarda 90 derece civarlarını görüyor.. Sıcaklıklar yüksek gibi görünse de çalışma sıcakları içinde ve senelerdir bu kasada bir çok sistem toplayıp kullandım, çok pratik ve bütün fan ayarları da sessiz modda olduğu için çok da kafa ütülemiyor..

Ordu sahil.. Şu mevsimde fırtına çıkmış olması gerekirken millet bebe böcük piknik yapıyo 🤔
#GününFotoğrafı #sunset

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Teknodostlarım, şu problemi bir türlü çözemedim. Yaklaşık 1 haftadır, hem Opera tarayıcımda hem de son 3-4 gündür kullandığım Edge tarayıcıda, özellikle Youtube'ta takılırken, forumlarda dolaşırken vs şu aşağıdaki 2 hatayı alıyorum ve sayfa çöküyor.. İnternetten baktığım tüm çözümleri denedim.. Kullandığım herhangi bir tarayıcı eklentisi yok.. Dün de bilgisayarıma temiz bi format atıp W11 Pro yükledim, tüm sürücüler ve güncellemeler tamam.. Acaba donanım olarak bi problem mi var bilemiyorum. Oyunlarda ve diğer uygulamalarda herhangi bir sorun yok, stres testleri ve sıcaklıklar sorunsuz.. Sistemim şöyle: B450i, Ryzen 5 5600, 32 GB DDR4, RX6800..
#TeknoYardım #tarayıcı #Browser

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • caerium @cozalp

  Bende de status_access_violation hatası çıkıyordu devamlı. Ram'ler arızalıymış değiştirince düzeldi.

 • Ekrem @huseyinekrem

  Biostan xmp profilini kapatıp ramleri standart hıza almayı deneyin bir. Belki sorunu çözer. Çözerse daha konuşuruz.

 • KeLBoY @kelboy

  Evet arkadaşlar, bazı testler yaptım, dediğiniz gibi ramlarde sorun varmış.. Geçenlerde W11 yüklemek için BIOS'tan TPM özelliğini aktif etmiştim.. Onu kapatınca sistem normale döndü ve testlerden de sorunsuz geçti.. Bu böyle garip bi problem ve çözüm olarak kayıtlara geçsin, ilginize teşekkür ettim, eksik olmayın 🙋‍♂️

Teknodostlarım, Windows 11'i deneyeyim dedim ama şu TPM sorununu nasıl aşacağız..
#TeknoYardım #windows11

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 13

Teknodostlarım, bir kaç gün önce arabamın bozulan hoparlörleri için yardım istemiştim, bkz: https://teknoseyir.com/durum/1599295 O zamandan beri hoparlör baktım ve iki model arasında kaldım, sizce özellik ve kaliteye göre hangisini tercih etmeliyim yada başka tavsiyeleriniz varsa onları da alabilirim, teşekkür ederim..
https://www.jbl.com.my/car-speakers/STAGE3+637F.html
https://www.pioneer-car.eu/eur/products/ts-r1750s
#TeknoYardım #OtoSeyir #otoses #sessistemi #Hoparlör

Teknodostlarım selamlar.. Benim ufaklığın sağ

Teknodostlarım selamlar.. Benim ufaklığın sağ kapı hoparlörü patladı sanırım, cızırdıyor ve keyifli müzik dinlemek pek mümkün değil artık.. Seneler var arabaya hoparlör almadım,...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 28

Teknodostlarım selamlar.. Benim ufaklığın sağ kapı hoparlörü patladı sanırım, cızırdıyor ve keyifli müzik dinlemek pek mümkün değil artık.. Seneler var arabaya hoparlör almadım, hem fiyat/performansı yüksek hem de orijinal ses sistemine göre daha iyi ses alabileceğim hoparlör seti önerebilir misiniz? Sanırım orijinal hoparlör kod numarası A4518200102, ses gücü 20W diyor ama daha yüksek güçlü bir set alırsam sorun olur mu bilemiyorum 🤔
#TeknoYardım #OtoSeyir #otoses #sessistemi #Hoparlör

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 52
 • Gorunmez @gorunmez

  Kaç cm ise o boyutta Pioneer marka alıp geç

 • cgdincer @cgdincer

  Bence tamir et, yenisini almak ile uğraşma. Orijinali gibi olmaz değiştireceklerin. Lastiği deliniyor genelde, ses yapan yeri de orası oluyor. https://youtu.be/jYni5-Oi4ys

  • KeLBoY @kelboy

   Olabilir aslında, yarın zaman bulabilirsem hoparlörü çıkarıp bakalım.. Tamir edilebilir bir şey mi ve tamir edebilir miyim bilemiyorum ve elimde hiç malzeme yok ama yine de bakarım, teşekkür ederim..

 • KeLBoY @kelboy

  Arkadaşlar tekrar selam, burada bizim mahalledeki oto aksesuarcı elemana gittim, patlayan hoparlörü dinledi.. Pionner ve bir kaç marka hoparlör baktım ama bu alacağım setler asla fabrika çıkışı hoparlör kadar güçlü ve kaliteli ses vermez dedi.. Bunun üzerine servisi aradım, parça koduyla birlikte tanesi 870 liraya Almanya'dan hoparlör gelebilirmiş. Sizce ne yapayım dersiniz..

  • Vizuvv @vizuvv

   Hahhahaha, yok daha neler..... YOK DAHA NELER !!! Esnaf %10 haklı. %90 haksız. Al bildiğin hoparlörü taktır.

  • Vizuvv @vizuvv

   @vizuvv Detaylandırayım, besleme ünitesi RMS değeri ile sürücünün RMS değerleri birbirine yakın olmalıdır, frekans cevabındaki doğruluk için bu olmazsa olmazlardan biridir. Misal 1000w rms hoparlörü 100wattlık rms devre sürer, çalar ama ses süner, ses yanıtı doğal çizginin çoğu zaman altında kalır. Sesi oluşturmak için hoparlörün sinüs dalgasının tek noktadaki projeksiyonu gibi ileri geri hareket etmesi gerekir bunun için güç gerekir, mıknatıslara gücü göndereceksin ki, mıknatıs ve bobin beraberce çalışarak koniyi ileri geri hareket ettirsin, güç yeterli olmazsa koni yine hareket eder ama dönmesi gereken yerde dönemeyerek 2-3mm yukardan aşağıya inişe başlar yada aşağıda rebound olması gereken yerde olamaz 3mm daha aşağıdan daha yumuşak bir vuruşla yoluna başlar. Bu istenmeyen bir durum. Hoparlör güçsüz devre çok güçlü olduğunda daha farklı sorunlar ortaya çıkar. Fakat bunların peşinde koşmak için senin gösterdiğin ilgiden daha fazlası gerekir.

  • Vizuvv @vizuvv

   Senin dikkat etmen gereken, gövdesi plastik olan (kağıt ve türevi olmayan) ve orijinal olan hop. almak. Zaten bütçen çok yüksek wattlara izin vermiyor. Neden kağıt değil ama kağıt daha doğal ses olur diyenlere de yanıtım var.

  • KeLBoY @kelboy

   @vizuvv Bilgiler için tekrar teşekkür ederim.. Ben en iyisi hoparlörü açıp bakayım, ohm değeri, rms değeri, kağıt mı değil mi anlayabilirsem belki ona uygun bi set alabilirim. Gelişmeleri yine yazarım..

 • KeLBoY @kelboy

  Dostlarım, hoparlör arayışım devam ediyor ve ürünleri sizin söylediklerinize ve kendime göre eleye eleye 2 set arasında kaldım, sizce benim ufak arabaya hangisi uygun olur yada siz alsaydınız hangisini alırdınız yada başka hangi seçenekleri tavsiye ederdiniz:
  https://www.jbl.com.my/car-speakers/STAGE3+637F.html
  https://www.pioneer-car.eu/eur/products/ts-r1750s

Teknodostlarım, çevrenizde yada sizde temiz, güzel ikinci el bi #playstation4 yada Pro varsa bana haber uçurabilir misiniz? Sahibinden'deki ölücü tayfanın eline düşmeyelim.. Teşekkürler.. #alınık #ps4 #Oyunkonsolu

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Teknodostlarım, bir aile büyüğümüze 5000 lira civarı bi bütçe ile televizyon lazım oldu.. 42 inç ve üzeri ölçülerde, günlük ulusal kanallar vs izlenecek, güzel bi F/P paneli tavsiye edebilir misiniz..
#televizyontavsiyesi #televizyon #AkıllıTelevizyon #4kTelevizyon

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Teknodostlarım, ne olduysa #Opera tarayıcısı #primevideo içeriklerini oynatmıyor artık.. Çerezler merezler, hesaplara girişi çıkışlar, resetler vs her şeyi denedim.. #Edge 'de denedim sorunsuz çalışıyor. 🤔
#TeknoYardım #amazonprimevideo

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 12