Dostlarım, bu #turkcellsuperbox başımıza bela oldu, bi el atabilirseniz sevinirim.. 2 sene evvel Ordu'da ananemlerin evi için başka bir alternatif bağlantı olmadığı için 20 megabit ve sınırsız Superbox almıştık (169TL), sözleşme teyzemin üzerine. Mesaj gelmiş, haftaya da sözleşme bitiyormuş, yeni tarifelere baktım benzer bi tarife 599 lira diyor web sitesinde. Ben Ankara'dan 3 gündür ve Ordu'daki aile büyükleri de oradan müşteri temsilcisine ulaşamadık, iletişim merkezlerine gittiğimiz zaman da telefonla halletmeniz gerekiyor diyorlar. Her seferinde yanlış TC kimlik numarası, yok ses kaydı doğrulaması vs gibi sorunlar çıkıyor ve bu lanet müşteri temsilcisine bağlanamadık.. Hem Turkcell hem de Superonline web sitesine giriş yaptım, hiç bir şekilde tarife değişikliği yada iptal seçeneği yok.. Abone olurken her mecradan kayıt alıyorlar ama bi sorun olduğu zaman yetkili birisine ulaşmak mümkün değil.. Bu Turkcell efendinin bizi araması için ne yapmamız lazım yada başka hangi şekilde halledebiliriz of 😔
#Turkcell #superbox #TeknoYardım #İnternet #Müşterihizmetleri

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Teknodostlarım, elimde eski bi bilgisayar var, AMD Athlon 3000, Ati X1950 GT, 2 GB Ram, 120 gb SSD vs.. bu bilgisayara ihtiyacı olan köy okulu, öğretmen, hayır işi vs varsa, sadece kargo ücretini ödemeniz karşılığında gönderebilirim.. @alptekinck

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 28
 • Orcun @orcun

  @hsynn Vardı galiba bir okulda müdür olması lazımdı ? 😀

  • Hüseyin H. @hsynn

   Evet doğrudur. 😅
   Ama benim çalıştığım ilçe halkı zengin daha muhtaç olan birileri vardır mutlaka.

  • Alptekin @alptekinck

   @hsynn kimisi bencil olduğu için çocuğunun ihtiyaçlarını önemsemiyor. böyle durumdaki çocuklar için ne yapmak mantıklı sizce?

  • Hüseyin H. @hsynn

   @alptekinck Ben insanlar için genel yargılara varmaktan çekiniyorum. O yüzden bencilse böyle yapabiliriz, cimriyse şöyle yapabiliriz demekten çekiniyorum, kişiye göre hareket etmekte fayda olduğunu düşünüyorum.

   Bi durup bakınca buradaki veli profilime. Genel olarak zenginler. Ve aralarında bencilleride var. Bakıyorsun adam bu süreçte çocuğuna tablet, pc bir şey almamış. Diyor hocam derse girecek malzeme yok. İyi de abicim sen 700 bin liralık arabaya biniyorsun. İşte kişiyi tanıdığım için ben orada hemen olmayan velileri ortaya atarak. İşte falanca velimiz sordu şundan aldırdık çocuğuna derslere giriyor vs dedik. Baktık çocuk 1 hafta sonra derse giriyor. Çünkü adam hava atmayı seviyor. Kimseden aşağı kalamam duygusu var.
   Nabza göre şerbet vermek gerekiyor kısaca. Bencil şahsın önem verdiği şey ne, değerleri neler. Yoksa tabi ki kitabi bilgilerle şu şu yapılabilir diyebiliriz ama gerçeklerle çok uyuşmadıklarını düşünüyorum. Ha bizim için önemli olan çocuğu derse sokabilmekti onu da bir şekilde sağladık.

   Şunu da söyleyeyim. Bence insan ilişkilerinde samimiyet ve güven çok çok önemli. O yüzden bir giriş noktası arıyorsak ilk olarak hedef kişiyle samimiyet sağlamalıyız. Güven duyduktan sonra zaten söylediklerinizi uygulayacaktır. Burada öğretmen arkadaşlarla kavgalı olan velilerimizle bile birazda iyi polis kötü polis oyunu oynayarak. Öğretmen arkadaşım haklı olsa bile veliyi bir şekilde ikna ettim. Okula küsmesini, bunun sonucunda çocuğuda okuldan soğutmasını vs önledim. Çok da basit bu. Geldiği gibi hizmetliye çay getir demek yerine abi 2 çay alıp geliyorum diyodum. Sigara içiyorsa sigara uzatıyordum. Adam kendini iyi hissediyordu. Aaa bak okul müdürü kalktı kendi çay getirdi, beni 1 saat dinledi vs vs.
   Benim insan ilişkilerimde ilk silahım samimiyettir, karşıya güven vermektir. Birçok sorunu çözüyor ya da bir çözüm kapısı aralıyor.
   Ama ben öğretmen değil ne bileyim bir poliste olsaydım, bir kaymakamda olsaydım. Yine işim gereği muhatap olduğum kitleyle asla yılışıklık noktasına varmayacak fakat kendini yabancı hissetmeyecek bağlar kurmaya önem verirdim.

   Son olarak en bencil anne baba profilinin bir tanesininde sonsuz bir güvenle benim çocuğum yapmaz diyen anne babalar olduğunu düşünmekteyim. Üst düzey bir bencillik. Benim çocuğum yapmaz diyerek çocuğu koruduğunu zannederken aslında kendini, kendi yetiştirme tarzını, kendi ayıplarının üstünü kapatıyordur.

   Vayy çayım soğumuş. :))

 • KeLBoY @kelboy

  Arkadaşlar bahsettiğim esk sistemdeki tüm parçaları tamamlayıp toplamdım, SSD'yi tanıtabilmek için riad mevzusuyla cebelleştim ve sistemi çalıştırabildim ama Edge tarayıcıda bile Youtube'tan video oynatamıyordu, işlemci %100'de çalışıyordu, kısacası pek verimli olmadı.. Bilgisayarı vereceğim ihtiyaç sahibi çocuklardan beddua almamak adına projeyi iptal ediyorum, çocuklar çile çekmesinler. Kasayı komple geri dönüşümcüye verdim gitti. Bir dahaki hayır hasenat projesinde görüşmek üzere.. 🙋‍♂️😅

 • KeLBoY @kelboy

  Yo yo içime hiç sinmedi o sistem, daha fazla uğraşmaya değmezdi, geri dönüşümcü çocuklara verdim gitti. Öğrenci bebelerden küfür yemiyim, o bakımdan verdim gitti..

Teknodostlarım, bu 1 Haziran'daki #google Fotoların, artık ayrı depolama alanı kaplaması olayıyla ilgili bi gelişme oldu mu? Baktım ama aynen devam ediyo gibi geldi, foto ve videolarımızın toplamda ne kadar alan kapladığını göremedim..

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Giresun, Mi Note 9.. F2.2, S 6 saniye, odak uzaklığı 1.6 mm, ISO 100 ve Pro mode.
#CepTelefonuFotoğrafçılığı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Alptekin @alptekinck

  100 isoya göre fazla bozmuş gibi. şu uzun pozlama kullandığım gcam sürümünde düzgün çalışsa çok iyi sonuçlar verecek :/ note 8 var bende de.

  • KeLBoY @kelboy

   İşte orta sınıf cep telefonu kameraları bu kadar iş yapıyo Alptekin, ISO 100 bile olsa sensörün canı belli. Gece fotolarında bozulma illa ki fazla oluyo, ben yine de telefonu zorladım, idare eder bi foto çıktı aslında.. Bi de uzun pozlama yaparken telefonda gerçek diyafram ayarı yapamadığım için 8-10 saniyeden sonra fotoğraf patlıyo illa ki 🤷‍♂️

  • Alptekin @alptekinck

   @kelboy açık diyaframın en büyük eksiği o hakikaten. orman fotoğrafı çekerken de gölgeler hiç görünmüyor güneş vuran yerler de patlıyor :/

 • KeLBoY @kelboy

  Aynen aynen.. Şimdi son tanıtılan Sony ve Sharp Aquos cep telefonlarını merak ediyorum, bakalım kamera anlamında gerçekten bi fark yaratabilecekler mi?..

2000 senesinde, yurt dışı fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 100 papel civarı olan, şimdinin RTX 3080 ayarındaki ekran kartını, sadece harçlıklarımı biriktirerek rahatlıkla alıyordum, döviz ile ilgili paylaşımları görünce aklıma geldi, bu da böyle bi anımdır.. 😒

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 15
 • Tunahan Avsallı @awsalli

  2000 senesinde 1 milyon harçlık veriyorlardı. Yaklaşık 100 günde alınabiliyormuş.(öğlen aç kalmak şartıyla) 😀 2002 senesinde 64 mb gerforce mx440 aldırmıştım. 250 milyon civarındaydı. (günlük harçlık 5 milyon ) Ardından Ati 9800 diye efsane bir kart piyasaya çıktı. Dergiler sürekli onu övüyor, sürekli reklamları çıkıyordu. Nvidia topallamıştı. Ardından Amd ati'yi satın aldı ve günümüze geldik. Nvidia liderliğe oturdu.

  Doların yükselmesi, ekran kartı madenciliği ve kartların az bulunmasından kaynaklı fiyatlar arttı gitti. İşin kötü tarafı 500 dolarlık kart, ülkemize girdiği an 1000 dolar oluyor.

 • Recai @recai

  ayni yillarda hala monitör, klavye, fare, speaker, belki webcam da dagil tum sistem 1000 dolardi hatta 1000 dolar standart olarak kabul edilirdi, bilgi islem ussu olunca yaninda yazici+tarayici, oyun makinasi olunca direksiyon yada joystick verilirdi. orta gelir duzeyine sahip ailelerin cocuklari bir sene harcliklarini biriktirdiginde yada bir yaz tatilinde calisinca (asgari ucret bile degildi ciraklik maaslari), böyle bir sistem alinabiliyordu.
  simdi ise yetiskinlerin asgari ucretli maaslarini 3-4 ay biriktirseler bile yine de alamiyarlar.

 • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

  2006 senesinde bir cok buyuk bir organizasyonda 5 gun calisarak kendime komple bilgisayar kasasi (6600 GTX 'li) kurmustum. 5 gun calismaya...

 • motac @motac

  20 yıl önce nüfus 67 milyon bugün kaçağı göçeği hiç yoksa 90 altında ise nüfus beni birşey yapsınlar 🙂 toprak mı genişlettik sular mı arttı ihtiyaçlar mı azaldı. Herşey daha da pahalı olacak bütün dünyada ucuzlasa bile bizde kol gibi olacak herşeyin bedeli var. Ev de pahalı olur okul da araba da domateste insan girdisi deli gibi ürün ekside ne bekliyoruz 🙂

#CepTelefonuFotoğrafçılığı Ordu Sahil, Mi Note 9

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Teknodostlarım, benim fare bozuldu da, fiyat/performans ürünü olmak şartıyla kablosuz bi oyuncu faresi önerebilir misiniz? Teşekkür ederim..
#TeknoYardım #kablosuzfare #oyuncufaresi #Gamingmouse

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 13

Bunu araç kamerasıyla, büyük şehirlerimizden birinde değil de nispeten daha küçük olan Ordu'da çektim. Yau bu ne kalabalık, bu gidişle bu hastalık nasıl bitecek bilemiyorum 🤷‍♂️

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 23

(Fiyatlarda İndirim Yaptım, Yeni Ürünler Eklendi, Hatırlatma amaçlı tekrar gönderi)
Teknodostlarım, geçen gün sistemimi güncelledim ve Asus Z170i Pro Gaming anakartım, i5 6600K işlemcimi, bir kaç parça sıfır ve ikinci el ürünü TeknoSeyir'e özel fiyatlarla elimden çıkarmak istiyorum, Ankara içi elden teslim edebilirim ve şehir dışındaki arkadaşlara havale sonrası kargo ücreti alıcı ödemeli olarak kutulu köpüklü hızlı bi kargo yapabilirim. Bu ileti her türlü yoruma açıktır, fiyatları belirlemede saçmaladıysam söyleyebilirsiniz, listem şöyle:
-ASUS Z170I PRO GAMING Intel Z170 Soket 1151 DDR4: Düz 550 lira eder diye düşünüyorum.
https://www.vatanbilgisayar.com/asus-z170i-pro-gaming-intel-z170-soket-1151-ddr4-3400mhz-o-c-usb3-1-anakart.html
Anakart sorunsuz, kutu ve aksesuarları tamdır..
-Intel Core i5 6600K Soket 1151 3.5GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci: 550 lira dedim.
https://www.epey.com/islemci/intel-core-i5-6600k.html
Son aylarda RX6800 ekran kartı almamla beraber işlemciye overclock yapmıştım, Asus anakartın Otomatik OC özelliği ile 4.5 Ghz'de stabil çalışıyordu, daha üstünü denemedim, işlemcide herhangi bir sorun yoktur..
-Sıfır kapalı ve güvenlik bantı açılmamış Western Digital Green WDS240G2G0B 240 GB 545-465 MB/s m2 SSD: Düz 250 lira
https://www.epey.com/sabit-disk/wd-green-wds240g2g0b.html
-Yine sıfır ve güvenlik bantlı Logitech MX518 Kablolu Optik Oyuncu Faresi: Düz 175 lira
https://www.epey.com/klavye-mouse/logitech-mx518.html
-Sadece m2 SSD bozuldu mu diye kontrol etmek için 1 sefer kullandığım Dark USB3.0 - M.2 SATA Disk Kutusu: 75 Lira..
-İstediğiniz ramlar 20'şer lira, hepsi çalışıyor.. (Samsung 2GB DDR3 1066 Mhz, Hynex 2GB DDR3 1333 MHz, Samsung 1GB DDR3 1066 Mhz, Ramaxel 2Gb DDR3 1066MHz, 2x512 MB DD2)
-Philips X-Treme Vision H1 Otomobil Far Ampulü (12258XV+S2) +%130 FAZLA IŞIK: 75 Lira
-Philips H1 Diamond Vision Ampül 12V 55W 5000K 12258DVS2: 75 lira
Far lambaları sıfır açılmamış kutudur, daha önceki arabam için almıştım ama arabaya takamadan perte çıkmıştı arabam 😄
#ikinciel #ikincielfıyatı #Satılık

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 18

(Hatırlatma amaçlı tekrar gönderi)
Teknodostlarım, geçen gün sistemimi güncelledim ve Asus Z170i Pro Gaming anakartım, i5 6600K işlemcimi, bir kaç parça sıfır ve ikinci el ürünü TeknoSeyir'e özel fiyatlarla elimden çıkarmak istiyorum, Ankara içi elden teslim edebilirim ve şehir dışındaki arkadaşlara havale sonrası kargo ücreti alıcı ödemeli olarak kutulu köpüklü hızlı bi kargo yapabilirim. Bu ileti her türlü yoruma açıktır, fiyatları belirlemede saçmaladıysam söyleyebilirsiniz, listem şöyle:
-ASUS Z170I PRO GAMING Intel Z170 Soket 1151 DDR4: Düz 600 lira eder diye düşünüyorum.
https://www.epey.com/anakart/asus-z170-pro-gaming.html
Anakart sorunsuz, kutu ve aksesuarları tamdır..
-Intel Core i5 6600K Soket 1151 3.5GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci: 600 lira dedim.
https://www.epey.com/islemci/intel-core-i5-6600k.html
Son aylarda RX6800 ekran kartı almamla beraber işlemciye overclock yapmıştım, Asus anakartın Otomatik OC özelliği ile 4.5 Ghz'de stabil çalışıyordu, daha üstünü denemedim, işlemcide herhangi bir sorun yoktur..
-Sıfır kapalı ve güvenlik bantı açılmamış Western Digital Green WDS240G2G0B 240 GB 545-465 MB/s m2 SSD: Düz 250 lira
https://www.epey.com/sabit-disk/wd-green-wds240g2g0b.html
-Yine sıfır ve güvenlik bantlı Logitech MX518 Kablolu Optik Oyuncu Faresi: Düz 200 lira
https://www.epey.com/klavye-mouse/logitech-mx518.html
-Sadece m2 SSD bozuldu mu diye kontrol etmek için 1 sefer kullandığım Dark USB3.0 - M.2 SATA Disk Kutusu: 75 Lira..
-İstediğiniz ramlar 20'şer lira.. (Samsung 2GB DDR3 1066 Mhz, Hynex 2GB DDR3 1333 MHz, Samsung 1GB DDR3 1066 Mhz, Ramaxel 2Gb DDR3 1066MHz, 2x512 MB DD2)
#ikinciel #ikincielfıyatı #Satılık

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6