çok zor bir durumdayım. şu parçayı bu kadar açtım devamı gelmedi. Şöyle ki göbeğin sanırım bilyeleri dağılmış. su anahtarıyla belli bir seviyeye kadar çevriliyor bi noktada sıkışıyor.. zorlamam lazım ama su anahtarı eski olduğundan olsa gerek tam kavrayamıyor. bi teknik lazım bana. nasul açarım ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şimdi bisiklete dış lastik aldım. 26x2.00 ölçülerde. aynı zamanda iç lastik de aldım. iç lastiğin ölçüleri de 26x2.00 bir hata sıkıntı yok değil mi?

Bir de bu lastik ölçülerinde tölerans varmıdır? Mesela 26x2.00 yerine 26x1.75 veya 26x2.10 alsam uyar mı?

Sanırım @at bu konuyu bilir.

Bir de bisikletin çamurluk gibi bazı parçalarını boyayayım diyorum. Ancak boyama konusunda bir fikrim yok. ne kullanmam hangi boyayı seçmem gerekiyor bilen varsa çok makbule geçer...
mesela boya çıkarıcı ile eski boyayı çıkarsam mı üstüne yeni boya mı yapsam karar veremedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#tekteker sürüşlerim yazın gelmesiyle daha keyifli bir hal alıyormuş. Ya alışıyorum ya da kışın soğukluğunun kas üzerindeki etkilerini attım. Daha rahat sürüyorum ve daha yüksek hızlara çıkıyorum. Tabi ekipman olmadığı için sınırları zorlama gibi bir derdim olamıyor. Dün yaptığım 5kmlik bir sürüş gerçek anlamda ulaşım için kullanıldı. Daha yakın yerlere küçük tekerimle gidiyorum. ve gerçekten rahat oluyor.

Totalde 600 küsür km bir yol yapmışım. tekeri alalı sanırım 3 ay felan olmuştu. bu bakımdan scooterim 400 lü km de olduğunu hesaplarsak en kısa sürede en çok km yaptığım bir alet oldu kendileri.
hemen hemen her yerde sürebildiğim için de olsa gerek tabi. park bahçe yol asfalt kaldırım her yere gidiyor alet. Ankaradaki çoğu parkı gezdim diyebilirim. Gezmediğim belki bi kaç yer kalmıştır.

teknoloji ilerliyor. ve ileride ne olur bilinmez ama şuana kadar en pratik en mobilitesi yüksek bir alet olduğunu bizzat gördüm. Scootera binmez oldum. mağazaya markete oraya buraya sokmadığım yer kalmadı. milletin uzaylı görmüş gibi meraklı soruları dışında gerçekten büyük rahatlık.

tektekerle ilgili sorularınız varsa bana sorabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

umarım lastiğim patlamaz
KingSong S16 Pro - Tire Change
https://www.youtube.com/watch?v=3EzGibA82eA&t=435s

KingSong S16 Pro - Tire Change

Follow along and we'll show you how to do a tire change on the S16 Pro with some tips and tricks. Discount Codes: Grizzla: 2CELLS1PACKNylonove: 2CELLS1PACKCl...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

size net kısa bir felsefi soru.

Bilincin olmadığı bir evren var olabilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 31

şimci video işlerine girince telifsiz müzik ihtiyacı doğdu. Şöyle var mı telifsiz müzik arşivi. şöyle ki bazı programlar var. ama ben veriyi dışarıya aktarabilmeliyim. mp3 mü olur ne olur bana arşiv sunsun ben indireyim. indirdiğimi de başka programlarda kullanabileyim. Var mı böyle bir şey.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

sosyal medyada şunu farkettim. Özellikle son zamanlarda iyice artmış durumda.
yabancı bir video üzerine türkçe dublaj yaparak sanki video kendisininmiş gibi video paylaşılıyor.
Al sana bedavadan içerik.
Bir de sırf etkileşim için mesela bmw kaza videosuna mercedes pert oldu vs gibi bilerek hatalı detay veriliyor. böylece insanlar bunu düzeltmeye çalışıyor yorum yaparak.
hatta bazen adam kendi videosunda bilerek kural hatası yapıyor. insanlara çatıyor. sonra haklıymış gibi paylaşıyor. insanlar da buna ters de olsa etkileşim yapıyor.
tamamen kurgu olan tık tuzakları vs zaten bunlar alıştığımız şeylerdi. bir de üstüne bunlar çıktı.

Bilmiyorum ama şu sosyal medyadan para kazanma olayını bir an önce bitirmeleri lazım. Tabi özgün içerik üretenleri kastetmiyorum. o yüzden android kullanıcıları aero insta ile reklamları engellesin. tarayıcıdan adblock kullansın. retiktok revanced gibi reklamları engelleyen programlar kullansın. bunlar benim şahsi önerilerim. Çünkü öyle bir hale geldi ki internet denen şey tamamen bir para kazanma manüplasyon makinası haline geldi. maymuna döndü iyice internet.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6
 • Ferah @ferah

  Çöp içerikten uzak duruyorum.

 • Memoli @memoli

  Foseptik çukuru olarak adlandırdığım sosyal medyayı kullanmayarak bunların çoğuna maruz kalmaktan kurtuluyorum.

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Hatalı bilgi vermek son aylarda gerçekten çok fazla arttı. Ya da yüzde yüz hatalı olduğu bildiği örneğin bir motorcu için arabanın hatası yüzünden motorcu düştü vs gibi yazıyorlar ki insanlar saçmalama hatalı motorcu yazsın vs diye. Artık görür görmez engelliyorım ya da önerme diyorum

 • s1234 @s1234

  Bunlar neyse de sağlık için de aynısını yapıyorlar. Hatalı bilgiler, "su içmek sizi öldürebilir" gibisinden başlıklar ve içerik, ya sallama a...yazanlar ya da bizi gandırıyorlar, yediğimiz sağlıklı ne var ki gibisinden yorumlar ve saf gibi paylaşanlar sayesinde prim kasmalar. Şu yapay zeka iyice gelişse de şu zırvalıklardan temelli kurtulsak. Ne bileyim bana sevdiğimin insanlarını veya sevdiğimin içeriklerini (?) bir daha önüme çıkarmasa. Bakalım var bir hayalim 🙂 Umarım gerçekleşir

yıllardır kullandığım IDM yi sonunda satın aldım. trial reset kürek mürek artık bir yerden sonra haketti...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 39

var bi hayalimiz 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap