flutter uzerinden uygulama gelistirmek istiyorum hem macbook kullanacagim hemde windows pc aralarindaki senkronizasyonu nasil saglarim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bence malum çıkıp "kardeşlerim bahınnn çok kıymetli istatistik kurumumuz yapılan çalışmalarda yeniden değerlenme oranını %123 gibi yüksek bir rakam olarak tespit etmiş. Bu kardeşiniz bize verdiğiniz yetkiyi kullanarak bu oranı %60 gibi bir rakama çektik" tarzı bir şey söyleyecek ve kahraman ilan edilecek. Genelde 3 rakamlı yüzdelerden kaçınıyorlar çünkü.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

ani su isiticilari hakkinda bir sey danismak istiyorum. mevcutta tuplu sofpen var onun yerine ani su isiticili bi kombi almak isitiyorum. fotograflarinda hepsinin cikisinda genelde dus bataryasi gozukuyor ben mevcut tesisata baglayip ayni zamanda mutfakta da kullanabilir miyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

monitore aynali cam filmi yapistirip hem monitorden goruntu hem de aynadan goruntu elde edebilir miyiz? yani hem ayna olsun hem de ekran biraz gorunsun istiyorum full opak olmasin. bu mumkun mu ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 12

Belediyenin sosyal yardım yapmasını nasıl karşılıyorsunuz? Sizce ihtiyacı olan insanlara sosyal yardım yapmalı mı? Burs dağıtmak, yurt yapmak, ekmek dağıtmak, süt dağıtmak, direkt alışveriş çeki vermek fatura yardımı yapmak gibi. Yoksa belediye bütçesini bunlara ayırmak yerine her vatandaşın eşit şekilde yararlanabileceği hizmetlerinin kalitesini mi arttırmalı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9
 • Cyber Man @cyber-man

  Karşıyım ben. Maddi durumun yoksa tavşan gibi üreme.

 • liara @liara

  Yapmamalı. Ama demokrasinin getirdiklerinden biri bu sosyal yardım işi. Sosyal yardım=oy. Ekmek satıyor belediye ya her şeyi geç. Komedi.

 • Fırat Duran @firat_duran

  Yardım yapmak belediyenin işi değildir. Hatta belediye seçimi yapmak bile saçma, ülke için enerji kaybı ve israf. Şehri vali yönetiyor ama valilik seçimi diye birşey yok.
  Belediye başkanlığı seçimle değil, atamayla olmalı. Belediye, şehir içi yol, bina, düzen, park, bahçe, altyapıdan sorumludur.

 • AB9 @sqn

  belediyelerin işi bedavaya süt dağıtmak, ekmeği ucuza vermek, burs dağıtmak değildir. bütçesiyle yurt yapıp işletebilir, bütçesiyle ekmek üretip maliyeti altında olmamak koşuluyla satabilir, üreticiden süt alıp işletip maliyeti altında olmamak koşuluyla satabilir, toplu taşımayı vatandaşların eşit kullanımı ve trafiğin azaltılması amacıyla geliştirip maliyeti altında olmamak koşuluyla biletlendirebilir, hatta futbol takımı kurup gençleri spora teşvik edip kulübün kendi ayakları üstüne durmasını sağlayabilir, en fazla iştiraklerinin reklamıyla abartılı olmayacak şekilde destekleyebilir. kısacası belediyeler de birer şirket gibi sürdürülebilir yatırımlar yapıp kar etmeyecek ama zarar da etmeyecek şekilde piyasada yer alabilir.

  ben istanbul belediye başkanı olsam tam olarak bunları yapardım hatta:
  1. halk ekmek: maliyetleri şeffaf şekilde örneğin 1 aylık toplam giderleri aylık üretilen ekmek sayısına bölüp ekmeğin maliyetini açıklayıp 1 kuruş üstüne satardım.
  2. halk lokantaları: aynı şekilde vatandaşın sağlıklı ev yemeğine uygun fiyata erişmesi için piyasadaki lokantaları örnek alıp uygun fiyata üreticiden ürünleri alıp işleyip zarar etmeyecek şekilde ulaştırırdım.
  3. halk ulaşım: mansur yavaş açıkladı daha dün, ortalama yolcu maliyeti 16.5 tl imiş, belediye milyarlarca tl sübvanse ediyormuş, yine birilerinin parası bir yerlere sorulmadan akıtılıyor. yap mobil aplikasyonunu, sal trafiğe 9 kişilik minibüsleri. vatandaş aplikasyondan gideceği yeri seçsin, koltuğunu seçsin, 20 tl'ye herkesi rahat rahat taşırsın.
  4. halk konut: yıllardır süregelen arsa satma aşkından dolayı şimdi kira krizi yaşanıyor. belediyenin ana gelir kalemi kira getirisi olmalı, piyasayı da bozmayacak şekilde uzun vadeli doktor-öğretmen-mühendis-avukatlara açık arttırma usulü kiraya açar, bu şekilde ihtiyacı olan vatandaşın işyerine yakın bir muhitte uygun fiyata kalmasını sağlar, belediyeye de ciddi gelir kalemi yazardım.

  bunlar ana şirketler olmak üzere, yukarda saydığım süt şirketi de kurulabilir, futbol kulübü de kurulabilir, yeter ki belediyeye zarar yazmasınlar, kendilerini döndürsünler, vatandaşın da faydasına olsunlar.

F/P bir gaming mouse arıyorum önerisi olan var mı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

mouse'ta sag tus bozuldu gibi dokunmatik gibi oldu asiri hassas durumda kullanimi etkiliyor. icindeki switchi bulabilir miyim? razer deathadder elite modeli

BeğenFavori PaylaşYorum yap