Solun şarjı sağdan önce bitiyordu hep ama bu kadar fark olmuyordu genelde 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12

Microsoft one drive aile hesabi 650tl 6 kisiye kadar yillik. 6 kisi alip bolustursek herkes birbirinin dosyalarina erisebilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ocak ayı kira artışlarını yaptık TAM TAMINA KOCAMAN %12 inanabiliyor musunuz ya KOCAMAN %12. devlete göre geçen seneden bu seneye enflasyon %12. Geçen sene ocak ayından bu güne döviz kafadan %25-30 arttı. Enflasyonu saymıyorum bile. Asgari ücrete %20 küsür zam geldi, peynir zeytin süt yağ hepsine kafadan %30 zam geldi ama ben gelirime %12 zam yapabiliyorum ancak. Bu ülkede asgari ücretli ve esnaf kazanıyor valla. Yanlış anlamayin asgari ücretlinin 3 kuruşuna göz dikmiyorum ama herkes %20 zam alırken esnaf zam üstüne zam yapıp parasına para katarken yerimde saymak canımı sıkıyor. Her gün markete gittiğimde bir şeylerin fiyatını artarken görmek canımı sıkıyor. 30 gramlık çikolata 2 lira olmuş ama enflasyon %12.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • CimAdam @cimadam

  Her ülke hakettiği gibi yönetilir, boş ver kafana takma

 • Orcun @orcun

  Zor, sıkıntı zaten burada. Yani maaşlara adam gibi zamlar yapılsa ve gelirlerimiz ona oranda artsaydı şuan zaten ülke olarak bir sıkıntımız olmayacaktı. Ülke olarak en büyük sıkıntımız bu herkes hakkını alamıyor. Sen ben sade vatandaşın hakkı yok ama işte o sana verecekleri hakkı bilmemne şirketindeki berkecanlara veriyorlar, vatandaşın parasını pulunu malını mülkünü göz göre göre çalıyorlar. Dahada yumuşatmak isterdim ama olmuyor malesef. Sende haklısın sokaktaki adamda haklı markette zammı yapan adamda haklı çünkü herkes haklı. Haksız olan ise bize bunları marifetmiş gibi üstüne vazifeymiş gibi üst perdeden anlatıp bağırıp çağıranlar.

 • Muslu @muslu

  Atilla Yeşilada'dan dinlemiştim, zamların geçen senenin enflasyonuna göre yapılması enflasyon döngüsüne sokuyor gibi bir şey demişti.

 • revenge @revenge

  Ben memurum. Bizim maaşımızı 2 yıldır hiç ediyorlar. Şu an işçiler bizden fazla alıyor. 8x 14 günlük maaş extra ve toplam 1500 TL bir kaç extra ödenek alıyorlar. 3500 TL de kabaca maaşları var.
  Bu zam sonrası böyle oldu.

  Ben ilk memur olduğumda 750 Dolar alırken, şimdi 550 Dolar alıyorum. İşçi ilk memur olduğumda 380 Dolar alırken, şimdi 600 Dolar alıyor. Neredeyse 600.

  2023 bekle.

Bim ve Şoktaki en ucuz süt 4.75 olmuş inanılmaz ya

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Hani fakir ülkeydik migrostaki kuyruğa bak (!) Bimde bu kadar kuyruk yok!!!!!!

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 22

Telefonun interneti bir çizgi çekerken çalışmıyor gibi bir şey fakat mobil veriyi kapatıp açınca bir cizgide olsa calisiyor. Iphone da falanda boyle olmuştu. Kapatip acinca gazami geliyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Internetim airfiber, router'a sabit bir ip atandı dhcpsi kapatıldı büyük ihtimal AP olarak kullaniliyor. Simdi ben elimde olan tp link routerla range extender yapmak istiyorum. Telefonumdan hotspot açınca gayer guzel oluyor fakat evdeki interneti yapamiyorum. Ap'ye baglayip tekrar ap olarak kullanmak mumkunmu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eski kablonet faturalarimi kurcaliyordum aslinda internet benim acimdan zaman gectikce dolara falan ragmen ucuzlamis.
2015- 25mbps 50gb akn 70tl
2016- 25 mbps 50gb akn 50tl
2017- ayni
2018- 24mbps 150gb akn 80tl
2019-24 mbps 150gb akn 68tl
2020-2021- 100mbps akilli (aksam 7-12 arasi 25mbps) 80tl

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9