Sıkıcı bir yarışa hazırmısınız. #Formula1 ispanya. arka planda oynatacağım çalışırken.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

ön panel girişindeki jak ve usb girişleri çalışması anakarttan mıdır yoksa kasadanmı? Arka taraflar çlışıyor ama önler takılı olduğu halde çalışmıyor önceden çalışıyormuş ama bayadır kullanılmamış. sonradan fark etmişler çalışmadığını. tek ses olsa anakart derdimde ikisi birden bozuk olunca kasa gibi geldi. Ama emin olamadın sizce nedir tahminen deneme şanımızda yok çübkü.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Amd x6 1055t den Amd fx 6300 işlemci ye geçmeye değer mi?
anakartım bozulduğu için 2. el anakart alcağım Asus m5a97 ve Amd fx 6300 600 tl ye değermi? yoksa ASUS AMD FX ANAKART M5A87 375 tl ver mek mi? Yeni almak isterdim ama evdekiler kabul etmedi ..

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar Evdeki eski anakartım bozuldu.. Azda olsa daha iyi bir sisteme geçmek için parça bakıyorum.
işlemci olarak intel i5 (7 nesil ve sonrası olabilir), Amd ryzen 5 serisi olabilir 1 ve2 nesil olabilir
Anakart olarak Asus- gigabyte - msı marakaları olsa daha iyi olur.
Ram en az 8Gb ram

Fiyat olarak uygun arıyorum.
İlgileneler için şimdiden teşekkürler. Bütce çok az 1400 tl 🙁

Elimde olan parçalar
250 Gb cosair ssd +1 tb hdd
zotac GTX 580 (ileride değiştireceğim)
Kullandığım Güç kaynağı Sharkoon 650W SHP650 V2 80+

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Biostar TA890GXE Ver. 5.0/5.1 anakartım var. güç düğmesine basınca fanlar dönmeye başlıyor ama ekrana görüntü gelmiyor. Normalde açılınca kartta 5 led lambası var onlar yanardı bunlardan sadece en baştaki ve en sondaki lamba yanıyor. Aşağıdaki görselde yazan 1. ve 2. led hiç yanmıyor. güç kaynağımı yoksa anakart mı bilemiyorum. Güç kaynağı Sharkoon 650W SHP650 V2 80+ geçen yıl alındı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Biostar TA890GXE Ver. 5.0/5.1 anakartım var. güç düğmesine basınca fanlar dönmeye başlıyor ama ekrana görüntü gelmiyor. Normalde açılınca kartta 4 led lambası var onlar yanardı bunlardan sadede 2 tane yanıyor diğerleri artık yanmıyor. güç kaynağımı yoksa anakart mı bilemiyorum. Güç kaynağı thermaltake 600w (+80 sertifikası yok.)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 21
 • Batuhan @achfighter

  Benzer bir sorun bende vardı. Herşey normal olmasına rağmen ekrana görüntü gelmiyordu. Nasıl olduysa bir süre sonra düzeldi.

  Sorunun o zaman yüklü olan AMD sürücüsünden diye tahmin ediyorum. Zira dahili Intel ekran kartı görüntü verebiliyordu. Dahili kartı kapatıp, sürücülerini silsem dâhi çalışmamıştı.

  Çözüm AMD den mümkün olduğu kadar uzak durmak. Ekonomik durum yüzünden her zaman mümkün olmasa da.

 • Barış Ataç @barisatac

  Herhangi bir yorum yapmadan önce öğrenilmesi gereken şeyler var. İlk olarak
  Harici ekran kartı takılı mı sistemde bunu belirtmemişsiniz neyse ki birisi ekran kartı fanlarını sorunca anlaşılmış.
  Güç düğmesine bastığınızda, buzzer/speaker 'dan bir ses geliyor mu? Veya LED1-2 nin ne şekilde yandığını belirtir misiniz?
  RAM slotlarını durumu nedir?
  Kullandığınız işlemci nedir?

  Hemen denemeniz için bir iki basit önerim var, ekran kartını sökün ve görüntüyü onboard karttan almayı deneyin.
  Birden fazla RAM takılı ise sadece 1 tane takılı kalsın ve farklı socketlerde deneyin.

  Özetle acaba sistemi boot mu edemiyoruz yoksa sadece görüntü mü alamıyoruz onu anlamamız gerekiyor önce. Eğer Boot edemiyorsak, Bios reset, RAM yeri değiştirme, işlemci soğutucusu yeniden montajı(aşırı ısınma durumu olma ihtimaline karşı.) ve en son herhangi bir şase durumu mu var diye uzay montajı ile sistemi boot etmeyi denerim ben.
  Sadece görüntü alamıyorsak, ki öyle olsa windows açılır ve windows seslerini duyarsınız, işiniz oldukça kolay. Onboard VGA sizi kurtaracaktır. O noktadan sonra harici ekran kartınızın sorununu bulmak çok zor olmayacaktır.
  Buzzer veya ledlerden alınan bilgi sizi direk soruna odaklayacağı için önceliği onlara veriniz.

  • Centurion @burakdogn

   Teşekkürler akşam direk deneyeceğim. Bilgisayara bios ekranı gelmiyor. Sadece fanlar ve ledler yanıyor oda eksik yanıyor o kadar. Ekran kartını çıkarıp denedim yine aynı oldu. İşlemciyi söküp tekrar taktım fanı iyi temizledim macunu yeniledim. 4 ram takılı 2 ram takarak denedim yine olmadı. Kasada sadece fare, klavye ve monitör takılı . Fanları söküp sadece işlemci fanını kullandım yine aynı. Ekran kartı olarak palit geforce gtx580 3gb var.

 • Centurion @burakdogn

  @barisatac @ardazeytin @rasko Bilgisayar açıldı 2 dk sonra direk görüntü gitti kapandı. Haftasonu tamrciye vereceğim yoksa kıracağım bilgisayarı. Cevaplar için teşekkürler. 😀

 • Centurion @burakdogn

  Sorun belli oldu anakartın işlemci yanın da olan 4 pinli güç kablosu erimiş. Bu başıma 2. Kez geldi ama ilk ımda yanlış taktım diye olmuştu bu direk durduk yere gitti.

Akıllı süpürge olarak ne önerisizsiniz. Yada kullanalar varmı aranızda?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Apartmanda kedi köpek olması çok normal ama at nedir..
https://twitter.com/sputnik_TR/status/1388173802698248192

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11