vaybe geçen yıl temuzda 350 tl aldığım ayakkabı şuan 1.937 tl... Tabi az bulunduğu için olabilirde bu fiyat.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#aşı yaptırmayanlara gelsin ... 30 saniye dayanabildim.
https://www.youtube.com/watch?v=2Izj4Zg-87E

''Ajdar ANIK'' ''The world hyper star'' ''Korona Korona''' [[Türkçe]] İns....

Sevgili Roses of AJDAR'larrrr, Mart 2020 den beri tüm dünyanın başına bela olan ''Korona'' hastalığı nedeni ile bu ''Korona'' ile ilgili bu şarkı yazılmıştır...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 13

Yeniden #DoctorWho izleyesim geldi ilk 5 sezonu çok güzeldi.. Yeni sezonler eskisi gibi yenibir şey yok hep aynı ve mantıksızlık..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 10

Burdaki bu lambayı tellefon şarj aletinden elektirik alcak şekilde ayarlasam çslışır mı? Ve bunlar çok ısı üretir mi kaptüs veya çiçeğin yanında olacak.
https://www.aydinlatmaconcept.com/edison-st64-flamanli-rustik-4w-led-ampul-3lu-dekoratif-vintage-aydinlatma

Edison St64 Flamanlı Rustik 4W Led Ampul 3'lu Dekoratif Vintage Aydınlatma

Led Filament Rustik Ampul ST64 4W E27 Gün Işığı - Dimmerli Edison Rustik Ampul Fiyatları, Edison Rustik Ampul modelleri, Edison Rustik Ampul özellikleri ve markaları en uygun fiyatlarla...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TatilÖnerisi Bayrmdan sonra tatile gitmeyi düşünüyorum tek başıma. Nereleri önerirsiniz şurasını mutalaka gidip gör filan. Bayadır tatil yapmadım. Yüzme bilmiyorum ama yinede sahili seviyorum. Şuan aklımda antalya - mersin ikilisi , fethiye , marmaris ve kıbrıs var. Asıl gitmek istediğim yer italyaydı ama şuan gitmek risk 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İtalyya gitmesi gereken kargomu alamanyada bir kişiye göndermişler. Alan kişi bana ulaşmasa kargom uçmuş olacaktı aman ve maddi kayıp olacaktı. Tam oalrak düzelmesede ürünün kaybolmasından iyidir. bir defa kabolmuştu 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu hafta #formula1 de sıralama turu yerine Sprint Yarışı var. Bakalık nasıl bir heycan katacak.
Yarış programıda bu şeiklde.

Cuma
16:30~1. Antrenman
20:00~Sıralama Turları

Cumartesi
14:00~2. Antrenman
18:30~Sprint Yarışı

Pazar
17:00~Yarış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#3DPrinter siz olun sakın çöp ender 3 v2 almayın. gidip biraz para ya kırıp 6 se almak daha mantıklı. Bir baskıyla diğer baskı hiç aynı değil hep hata verip duruyor. Garip garip sorunlar 2 aydır bir tane hatasız baskısı yok. Makinada çift z var ama hep hata Her gün yapan mühendisin soyunu sayıyorum artık. Lanet ettim. şimd satsam 1000 tl zarar edecem satamıyorumda elimde kaldı..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 21 / 34
 • sawgent @sawgent

  Henüz file->print->ok aşamasında olmadığını buradaki paylaşımlardan anlamış olman gerekirdi aslında. En basitinden herkesin sürekli olarak paylaştığı tabla ayarı muhabbeti vardır. Sanki yeterince incelemeden araştırmadan almışsın gibi hissettim.

  Alıcısı çok olur. Rahat satarsın. Tabi bir sorunu yoksa.

  • Centurion @burakdogn

   Tabla ayarı olrak sorunu yok.çözdüm bir parça alarak tek sorunsuz o çalışıyor. ilk katmanlar bozuk çıkıyor yda bir süre yükseldikten sonra yüzeyler saçmalıyor. Saçmalasa bile 2. çıktıda o kadar kötü çıkıyorki anamıyorum. sabilete yok. Aslınd aço baktım 6 se aklımdaydı param az diye bu çöpe kaldım. İncelemerde fena sayımazdı. Tabi benimde beceriksizliğimde var. tek makinada sorun yok.

  • sawgent @sawgent

   Hala bilgisayar toplayıp mavi ekran sorunları vs ile uğraşanlar olduğu gibi 3d yazıcı toplayıp çeşitli sorunları ile uğraşanlar olacak tabi ki. Belki kurulum aşamasından kaynaklanan bir sorun vardır. Zira ben bir kere kurdum ve sonrasında tek yaptığım tabla ayarı ve yapışma ile uğraşmak. İlk katmanlarda sadece sık sık kontrol ediyorum bir sorun var mı diye. Sonrasında 10 saat 13 saat bırakıyorum ve sorun çıkmıyor.

   Eğer tablayı yeteri kadar ısıtmıyorsan, tabla ısısını üst katmanlarda düşürüyorsan ve/veya nesne tablaya düzgün yapışmazsa bastığın nesne minik bir oynama bile yapsa üst taraflarda saçmalama yapabilir. Nozzle bir yerlerde bastığın nesneye dokunuyor ve yerinden oynatıyor olabilir. Z eksenini yukarı kaldıran parçalarda bir yamukluk yada sıkışıklık olabilir vs vs

   Biraz gözlemleyerek sorunun kaynağı bulunabilir bence anlattığın olayda.

 • cgdincer @cgdincer

  Hata dediğin şey ne tam olarak. Ekran da mı uyarı çıkıyor ?

  • Centurion @burakdogn

   @sawgent @cgdincer x,y,z küpünü basarken bir süre sonra sanki parça kaymış gibi eksen kayması oluyor. Ama parça kaymamış. Motorlarmı çok ısındı hava sıcak olduğu için ondan olabilir mi bilmiyorum. Birde hep çizgi çizgi yüzeyler katman izleri çok fazla var. Çift z nin yan parçası yarı plasitk yarı metal den yapttım.

  • Centurion @burakdogn

   basamama hatasındna önce bunu çıkarmıştım. Biraz hata vardı ama makinayla oynamadan ( pid ayarı yaptım o kadar.) Bunda da alt kısım baya kötü çıkmıştı üstlerde sorun yok gibi.

  • cgdincer @cgdincer

   @burakdogn Resimlerde görünen sorunlar operatör hatasından kaynaklı duruyor. 2. z motoru neden ekleme gereği duydun?

  • Centurion @burakdogn

   @cgdincer ileride tpu basmak için direct drive yapacağım tek z olunca sorun yaratıyor demişlerdi. Bir de metal lazerden kesim yaptırececaktım bari onu aradan çıkartıyım dedim gerekli parçalar için. yarın onu ipatal edip deniyeceğim birde artık ondan dolayımı görmek için. Pla

  • Centurion @burakdogn

   Asıl alma amacım aslında tpu basmakdı direk basanlar çok pahalı olduğu için öncelik bunu aldım ama alamaz olaydım.

  • cgdincer @cgdincer

   @burakdogn z-hop when retract özelliğini kullanmıyor isen (ki hiç gerek yok) 2. z motoruna hiç gerek yok. Tpu ile baskı için direct extrude en sağlıklısı. Stock hali ile modifiye etmeden tpu baskı alamazsın.
   Görselliğe önem veriyor isen hangi yazıcı kullandığın çok önemli değil, artık hemen hemen hepsi gayet iyi baskılar alabiliyor. Dikkat etmen gereken doğru g-code u oluşturmak.
   Başlangıç için cura kullanmanı tavsiye etmiyorum. Her seferinde farklı sonuç verir. ideaMaker veye Simplify3D tercih edebilirsin.
   Resimde görünen baskıdaki problemler: Yetersiz soğutma, Çok düşük katman yüksekliği(0,16mm altına inmemeye çalış ve 0,04mm katları şeklinde ekleyip azalt. Tavsiye 0.2mm).

  • Centurion @burakdogn

   @cgdincer Aslınd adün yazdım ama stiedeki sorun yüzünden yorım gitmiş. Simplify3D kurdum onu öğreneceğim artık. kürekli kullanmak istememiştim ama artık yapcak bir şey yok. Katmanları artık dediğiniz gibi yaparım. Geriçekme açık kapalı olunca ipliklenme olmuştu. Soğutaolayı içinde elimde iki tane salyongoz fan (5015) var. onlar için satssana diye parçalar varmış onlardan basıp takmam lazım ama daha basamadım. ama şuan için wobble biraz fazla gibi ama artık böyle devam edeceğim.

 • lterlemez :) @lterlemez

  Çekme itme kayışlarını da bir kontrol edin isterseniz.