Bir AGT Kargo macerası yaşadım.

Sabah uyandım, kargonuz dağıtıma çıktı teslimat kodu şu diye mesaj attılar. Biraz sonra bir mesaj daha geldi, kargonuzu teslim ettik diyorlar. Kapımın ve telefonumun çalmaması ile kargonun bana teslim edilmemesi dışında bir sorun yok.

Daireden çıktım, kargonun apartman içinde olabileceği yerlere baktım. Kapımın önü, tüm posta kutuları (20'den fazla), asansör, sokak kapısının önü, ilan panosunun önü vs. Hiçbir yerde yok.

Eve dönüp AGT'yi aradım. Önce komşunuza sorun dediler. Sesimi yükselttim, yahu ben adresteyim, telefonum açık. Komşuma neden bakayım, manyak mısınız siz? Ben adreste olmama karşın kapımı çalmak yerine kargomu başkasına mı teslim ediyorsunuz? Fırçayı yiyince ardında 48 saat bekleyin dediler. Dedim ki neyi bekleyeceğim arkadaş, teslim ettik dediğiniz kargo bana teslim edilmedi. Teslimat şifresi gönderiyorsunuz, şifre sisteme girilmedi. Şöyle bir şey demeye kalktı müşteri temsilcisi: Şifrenin bizimle ilgisi yok, onu kurye gönderiyor. He dedim kesin öyledir, gündüz vakti beni mi koparacaksınız? Saçmalamayın, adam gibi cevap verin. Cevap şu: Bekleyeceksiniz, biz size 48 saat sonra döneceğiz. Tamam, bekleyelim.

48 saat geçti, dönen elbette yok. Ben aradım. Dedim durum bu, kargomu istiyorum. Bekleyin bakalım dediler, yine. Yahu dedim, yine neyi bekleyeceğiz? Azar fırça kaydım ufaktan. 5 dakika geçmedi, şubeden aradılar. Dediler ki biz burada paketi bulamıyoruz, size teslim etmiş olmalıyız. Dedim ki, ben almadım. Beni aramadınız, kapımı çalmadınız. Sistemde kod teslimat kodu girilmişse ya da teslime dair imzam varsa haklısınız, aksi takdirde kargomu isterim. Üfledi vatandaş, sinirlendi. Değeri yüksek miydi kargonuzun diye sordu. Dedim, Amazon'la iletişime geçin. Bunları bana sormayın.

3 saat sonra kapımı eski apartman yöneticimiz çaldı. Dedi ki sanırım size ait bir kargo var posta kutunuzda, 2-3 gündür sürünüyor ve paket parçalanmış. Dedim ki, 3 gündür onu arıyorum ben. Neden almadınız, posta kutusunda duruyor dedi. E dedim, ben gelmesi gerektiği anda posta kutusuna baktım ve yoktu. Sonra da bir daha bakmadım.

Durum muhtemelen şöyle gelişti: Kurye paketi apartmana attı ya da tam da apartmanın önüne geldiği sırada apartmana giren birine teslim etti. Paketi alan paketi yırtıp içine baktı, pahalı bir şey olmadığı ya da işine yaramadığı için paketi posta kutuma bıraktı.

Eve gelip ürünlere baktım, teslimat kutusu parçalanmıştı ama ürünlerin kutusu sağlamdı. Ürünleri açtım, çalışıyorlardı. Ardından Amazon'u arayıp paketi apartmanın içinde parçalanmış halde bulduğumu söyledim.

Şimdi ben bu paketi aldığımı söylemesem, para iadesi ya da ürünün tekrar bana temini yoluna mı gidilecekti? Hadi ürün ucuz, pahalı bir şey olsa ne olacaktı? Yazık günah gerçekten.

#akış #agt #agtkargo #Amazon #amazonprime #amazontürkiye

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 18 / 20
 • Nakahella @nakah

  AGT ile çalışmaya devam eden Amazon’un ayıbı bu gerçekten. AGT pişmanlıktır.

  • Polemik @polemik

   Burası da ayrı komikti.

   Amazon'a yaşadığım bu durumdan dolayı kargo tercihi imkanımız var mı diye sordum.

   Müşteri temsilcisi şöyle bir cevap vermeye kalktı: Haklısınız, kargo tercihi yapabilmeniz gerekli ama şu anda sistemimizde böyle bir şey yok (O sistemi sanki Amazon kurmadı da başkaları kurdu gibi tüm suçu sisteme atmak da ayrı bir komedi. Tüm servis sağlayıcıların yaptığı bir saçmalık bu günümüzde. Sorun olursa sisteme at. E sistem kimin? Cevap yok.). Bunu en kısa sürede getireceğiz. Bu konuda biz de çok mağdur oluyoruz...

   Sözünü kesmek zorunda kaldım: "Pardon, kim mağdur oluyor? Yahu, parasını verip ürünü alan benim. Ürünü bana hangi kargonun getireceğini seçen Amazon. Amazon'un seçtiği kargo, teslim etmediği ürünü teslim ettim diyerek beni 2-3 gün oyalıyor. Ben bu süreçte hiçbir halt yapamıyorum. Tüm bunlara karşın bir de Amazon mu mağdur oluyor? Burada mağdur olan sadece benim, başka kimse mağdur değil. O nedenle Amazon haddini bilsin, lütfen benim mağduriyetimi zeytinyağı gibi üste çıkmak suretiyle sahiplenmeye kalkmasın, aksi takdirde benim üslubumda büyük değişmeler olacak." dediğim anda, bir daha böyle bir konuya girilmedi. Ama hala kargo seçemiyoruz, onu da adam etmiyorlar.

  • Cenk Akay @cenk_akay08

   @polemik aslında kargo firması seçme olayı her platforma gelirse o zaman kargo firmaları arasında rekabet olabilir.

  • Polemik @polemik

   @cenk_akay08 Aman rekabet falan olmasın, rekabet işin içine girerse hizmet kalitesinin daha da düşeceğini düşünüyorum. Rekabet baskısı altında daha da saçma işler olacağından ve bu rekabet baskısının tüm yükünün en alttaki üç kuruşa çalışan işçilere yükleneceğinden eminim.

  • Cenk Akay @cenk_akay08

   @polemik hocam işçiyi korumak devletin sorumluluğunda

  • Arasaka @protego

   @polemik Hocam konuyla ilgili haklı olmanızla birlikte karşınızda konuştuğunuz kişi Müşteri Temsilcisi, Amazon değil. Siz temsilciyi Amazon olarak görüyorsunuz ama onlar orada hiçbir yetkileri olmayan çalışanlar. Kendilerine verilmiş kısıtlı yetki dahilinde işlerini yapıyorlar. "Biz de mağdur oluyoruz" derken kastettiği şey "bu sorun yüzünden biz de çok şikayet alıyoruz biz de çok uğraşıyoruz ama elimizden bir şey gelmiyor". Bu sorunla ilgili ben de Amazon MH'sine çokça yazdım, gerçekten de müşteri temsilcileri de bu konunun bir sorun olduğunun farkında ve onlar da bundan sıkılmış vaziyette. MH ile yapılan görüşmelerde karşıdaki kişinin hiçbir yetkisi olmayan bir çalışan olduğunu, o firmanın yöneticisi olmadığını unutmamak lazım. Bu sistemi onlar kurmuyor, onlar karar vermiyor. Gerekli yerlere iletiyorlar ama sonuç yok. Suçlu karşınızda sizinle konuşan kişi değil yani. Onlara çıkışmanın anlamı olmadığı gibi onlar için de bu tip yaklaşımlar stresli bir durum yaratıyor.

  • Polemik @polemik

   @protego Bu dediklerinizin tamamının çok iyi farkındayım. Zaten Amazon tarafına sert çıkışmadım, çıkışmamı gerektirecek bir durum da söz konusu olmadı (AGT ile farklı şekilde konuşmak zorunda kaldım zira orada başka kafalar varmış.).

   Ama temsilciyi Amazon olarak görmek zorundayız zira aradığımız yer Amazon Müşteri Hizmetleri. Eğer onları Amazon olarak görmekten vazgeçersem, onları aramam için ortada hiçbir neden kalmaz. Zaten ben mağduriyet konusunu belirtince karşı taraftan da bu açıklama geldi. Ben de cevaben bu söylediklerimi MT'nin şahsına değil Amazon'un tüzel kişiliğine hitaben söylediğimi, bunların bir müşteri şikayeti olarak yetkili yerlere iletilmesini talep ettiğimi beyan ettim. Ama hiçbir MH'nin "Bizim de elimizden bir şey gelmiyor, yetkimiz sınırlı." kartını kabul etmiyorum. Yetki sınırlı ise, yapacak bir şey yok ise bu MH neden var? Bu soruyu da elbette ilgili tüzel kişiliğin yöneticilerine hitaben soruyorum, telefonda görüştüğüm 3 kuruş maaş alan çalışana değil.

   (Kendi mesajımı yeniden okuyunca bir açıklama yapma ihtiyacı hissettim: 3 kuruş maaş alan çalışan derken kesinlikle çalışanı aşağılama amacım yok, tam aksine çalışana hem 3 kuruş maaş verip hem de mağdur ve haliyle sinirli müşterinin kucağına atan sermaye sahibinedir lafım.)

  • Polemik @polemik

   @cenk_akay08 Piyasacı kafayla yazılmış kurallar ve bu kuralların şekillendirdiği kafalarla işçinin korunmasının imkansız olduğunu çok iyi biliyorum. Çok da örneğini gördüm mesleğim gereği.

  • Cenk Akay @cenk_akay08

   @polemik hocam almanya var yani örnek pek haklı sayılmazsınız.

  • Polemik @polemik

   @cenk_akay08 Bunu Almanya'da ağır işlerde çalışan göçmenlere sormanızı tavsiye ederim.

  • Cenk Akay @cenk_akay08

   @polemik komşum vardı mercedes fabrikasında çalışıyordu öldüler, gayet mutlulardı.

  • Polemik @polemik

   @cenk_akay08 Tek bir örnek üzerinden tüm ülke hakkında sonuç çıkarmak yanlış. Türkiye'de büyük bir holdingte çalışan işçiye sorsanız Türkiye'de işçi hakları iyi der. Siz onu bir de Zeytinburnu'nda deri ya da Merter'de tekstil işçiliği yapan birine sorun.

   Almanya'da da Mercedes, Krupp vs değil de görece küçük bir işletmede mavi yakalı olarak çalışan birine sorun, anlatsınlar.

  • Cenk Akay @cenk_akay08

   @polemik tamamdır hocam almanya ya gidersem sorarım

 • Höşelek @benvaryaben

  ben çözümü buldum. sipariş veriyorum. sipariş kargolanıyor. bakıyorum agt kargoysa iptal edip tekrar sipariş veriyorum. Amazonun bu tür işlemlere karşı zaten bir şey dediği yok. son siparişlerimin çoğu AGT dışında kargolarla geliyor artık 🙂

  • Polemik @polemik

   Bu dediğiniz yurtiçi siparişlerde düşünülebilir ama üründe sınırlı stok, süreli indirim ya da ürünün yurtdışından gelmesi gibi değişkenler dikkate alındığı zaman kesin bir çözüm olmaktan uzaklaşıyor.

  • Höşelek @benvaryaben

   @polemik genelde 24 saat içinde kargolandığı için 24 saatte indirimin ve stoğun bitmesi durumunu pek yaşamadım. hatta bir keresinde tesadüfen aldığım ürünü ikinci kez indirimli almıştım 😀
   yurt dışı siparişleri en azından kendi konumum için konuşacak olursam agt değil aras getiriyor genelde. agtyi hatırlamıyorum yurt dışı siparişlerde hiç.

 • EnesBio @enesbio

  bu agt ile ilgili sorun yaşamayan bir benim sanırım gece verdiğim sipariş ertesi gün sabah yada öğlen elimde

 • kizilsakal @kizilsakal

  Allah AGT den korusun adını bile duymak artık tüylerimi diken diken ediyor.

iPhone 15 Pro Max için kılıf ve ekran koruyucu arıyorum.

Kılıfın korumasının mümkün olduğunca yüksek olması önemli. 2016'da iPhone 6S Plus alırken Spigen Tough Armor Tech almıştım, yıllarca kullandım. Hem kendisi sağlamdı, hem de telefonu iyi korumuştu. Ama artık çok büyük oranda arkası ve hatta tamamı şeffaf ve ince kılıflar görüyorum. Yok mudur makul fiyatlı ve yüksek korumaya sahip bir kılıf?

Kimi ürünler sararmaz denilmiş ama kısa süre içinde sararacağını için şeffaf kılıflara pek sıcak bakmıyorum. (Mecbur kalırsam alırım.)

Aşırı yazılı, desenli ve oyuncaklı kılıflar gördüm. Onlarla işim olmaz.

Stantlı kılıflar gördüm, evet güzeller ama biliyorum ki 2 sene bile dayanmayacak o stantlar. O nedenle onlardan da uzak durmaya çalışıyorum.

Tahtakale'de biraz dolaştım, orası da bir acayip. İncelediğimde çok benzer, belki de aynı markasız kılıfı kimi dükkan 150 liraya satarken kimi 700 liraya satıyor.

Esasında şunu çok beğendim: https://nomadgoods.com/products/rugged-case-ultra-orange-iphone-15-pro-max

Ancak bu kılıfta Action Button (Eylem Düğmesi) işini becerememişler. Youtube ve Amazon yorumlarında düğmeye yanlışlıkla basmanın aşırı kolay olduğu ve kılıfın kullanılmasının imkansız olduğunu belirtmişler, bu nedenle bu kılıfı elemek zorunda kaldım. (Bu arada Youtube'da bu kılıfı "inceleyenlerin" hiçbirisi bu sorundan bahsetmiyor.) Nomad Rugged Case gibi tasarımı düz, alengirli olmayan ve koruyuculuğu nispeten yüksek bir kılıf önerisi çıkar mı?

Ayrıca, ekran koruyucu olarak hangi markayı önerirsiniz?

Öneri gelirse çok sevinirim zira korkunç bir kılıf bolluğunun içinde bir yokluk var gibi geldi bana, bir şey bulamadım.

#iPhone15ProMax #TelefonKılıfıTavsiyesi #EkranKoruyucu #spigen #SpigenKılıf #Otterbox #NomadCase #uag #urbanarmorgear #Supcase

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#anker #kablosuzşarj #Trendyol

Bu ürün bu fiyata fazla mı iyi yoksa normal mi? Trendyol'dan pek alışveriş yapmıyorum, o nedenle emin olamadım. Satıcı Trendyol'un kendisi olarak görünüyor, bir sorun çıkar mı acaba?

https://www.trendyol.com/anker/623-magnetic-wireless-charger-maggo-p-690590781?boutiqueId=623361&merchantId=968

BİLGİLENDİRME: Ürün geldi. Orijinal ve çalışıyor.

Anker 623 Magnetic Wireless Charger (maggo) Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Anker 623 Magnetic Wireless Charger (maggo) yorumlarını inceleyin, Trendyol'a özel indirimli fiyata satın alın.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu kabloyu kullanıyordum ancak bilgisayarı değiştirince Mini DisplayPort hayatımdan çıktı.

https://www.hepsiburada.com/paugge-4k-60-hz-ultra-hd-3840-2160-thunderbolt-2-destekli-mini-displayport-to-hdmi-v2-0-adaptor-kablo-p-HBV000007ZCT6

Şimdiki bilgisayarımda HDMI çıkışı var. Bu kabloyu kullanmak için bir Mini DisplayPort to HDMI çevirici almak mı yoksa aşağıdaki kabloyu almak mı daha mantıklı olur?

https://www.entepeteknoloji.com/Premium-Sertifikalİ-Paugge-Hdmi20b-Kablo-3Metre

#hdmi #hdmikablo #Displayport #minidisplayport #çevirici #paugge

BeğenFavori PaylaşYorum yap

MacBook Pro 16 için kılıf (sleeve) ya da ince çanta ve kapak (hard shell) önerileriniz neler?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Polemik @polemik

  Deri sanırım pek düşünmeyeceğim. Çantalarım deri, haliyle ağırlar. Bir de deri kılıf iyice ağır olacak gibi. Onun yerine tercihen sentetik ve cihazı koruyacak bir şey arıyorum. Öneri için teşekkürler.

 • Polemik @polemik

  Bu bilgi önemli oldu, teşekkür ederim. Kardeşim Air'da yıllardır kullanıyor ve memnun. Siz kapağı ne marka aldınız? Çizilmeye karşı korusun istedim ama menteşeye zararlı olacaksa düşünmem.

Alalı neredeyse 3 hafta oldu ancak yazmaya fırsatım olmamıştı.

Piyasadaki en uygun fiyat, ürünü kargoya vermeden önce arayıp ürünle ilgili teyit almaları, aşırı hızlı kargo ve şık hediyeler için @bilendenaldestek'e çok teşekkürler. Özellikle açacağa bayıldım, tam da yeni bir açacak alacakken gerçekten ilaç gibi geldi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • bilendenal.com @bilendenaldestek

  Yorumunuz için teşekkür ederiz. İyi günlerde kullanın.

 • anıl @anil_

  Yanlış sipariş verilmesin diyedir. Zamandan kazanıyorlar. Nvme ssd aldıktan sonra bilgisayarda takacak yer yoksa müşteri iade veya değişim için yollar mesela ama baştan hangi laptopa, anakarta takılacak diye sorulup sizde nvme girişi yok deyip sata ssd tavsiyesi verilebilir. Laptoplarda bellek seçimi için de araştırmak gerekiyor. Low power bellek takılması gerekebilir, hepsi uymayabiliyor baştan uyumlu olduğundan emin olmak daha iyi. Müşteri bilgili ise zaten sorun yok.

 • bilendenal.com @bilendenaldestek

  @anil_ Bizim ürün gruplarımızda uyumluluk problemleri çok fazla. Ürünü bilinçli ve gerçekten doğru olarak alan kullanıcı oranımız 1/3 oranı civarında . Genelde bize gelen kullanıcılar doğru ve en yüksek performansı alacağı ürünü almak istiyordur . Son 4 aydır üreticiler ram konfigrasyonlarını değiştirdi. Bu nedenle uyum problemleri iyice arttı . Hiç kimsenin ram konfig bilgisine sahip olmasını bekleyemeyiz. Hatta biz gördüğümüz değişiklikleri veri tabanımızda yansıtıyoruz ve bios versionları ekledik . Bu nedenle ürün bilgisini onaylamadan göndermeyi tercih etmiyoruz .
  SSD veya diğer ürünlerde de çok farklı problemler çıkabiliyor, bu nedenle onay gerekli.
  Sunucu grubu bilendenal.com da birincil ürün. Sunucu da kesinlikle danışılması gerekir .

Merhaba.

Elimizde MacBook Air 128 GB (2017) cihaz var. SSD haliyle yetmiyor ve yükseltmek şart oldu. Ancak uyumlu SSD'ler hakkında kafam karıştı.

@bilendenaldestek ile iletişime geçtim ve tahmin ettiğim gibi şu modelleri önerdiler.

https://bilendenal.com/Transcend-JetDrive-820-960GB-PCIe-3.0-x2-SSD-TS960GJDM820.html

Ancak aynı büyüklükte Samsung 980 ciddi anlamda çok daha ucuza alınabiliyor.

https://bilendenal.com/Samsung-980-1TB-PCIe-Gen-3-x4-M.2-NVMe-3500-3000MB-s-22x80mm-SSD-MZ-V8V1T0BW.html

Ancak bu videoda araya takılacak bir parça ile Samsung ya da diğer M2 SSD'lerin Apple ile de çalıştığını gördüm.

https://youtu.be/sE09IFNGQ-4

Bana ne önerirsiniz? Transcend almak istesem 1 TB SSD için 6.000 TL'ye yakın para vermem gerekecek ki böyle bir para vermek istemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

#m2ssd #Transcend #SamsungSSD #Apple #Macbookair #mac

Transcend JetDrive 820 960 GB PCIe 3.0 x2 SSD - TS960GJDM820

TS960GJDM820 Transcend JetDrive 820 960 GB PCIe 3.0 x2 SSD Bilendenal.com dan sisteminize uyumlu ürünü, uygun fiyatla şimdi alın!
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 17

Anahtarlığı biraz önce teslim aldım. Sisteme takip numarası hala girilmemiş, bana bir SMS ya da mail de gelmedi. Kargodan aradılar, öyle alabildim.

Sticker sanırım 11 taneydi, bende 2 tanesi eksik. @leventp'nin tozlu raflar stickerı ile @ugury stickerı kutudan çıkmadı. Onun dışında bir sorun yok. (Stickerı nasıl tamamlayabiliriz? Bunun için kargo parası ödemenize gerek yok, değmez. Mesela bir şekilde Dreamers'a bırakma şansınız olur mu acaba @gamsizm?)

@asaltek için bir yeni anahtarlık, bir tam set fotoğrafı bırakayım.

#TSAnahtarlıkNo: 418 #tsanahtarlık

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Polemik paylaştı.

Kalkalım Kalkalım da Ayıp Oluyor: Microsoft, Windows 11'e Gücü Yetmeyen Bilgisayarları ‘Insider’ Programından Atmaya Başladı 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap