Koskoca AMD'nin verdiği çıkartmaya bakın. Corsair de üşenmemiş alüminyumdan yaptırmış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 16

Sevgili @yilank nin hediye ettiği anakart elime ulaştı. Bir kez daha teşekkür ediyorum kendisine. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Be Quiet! Shadow Rock Slim 2 - Alışveriş :: Sıfır, İkinci El Ürünlerle...

Sıfır / ikinci el ürünler, uygun fiyatları ile alışverişte ilk adres sahibinden.com'da
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dark'ın M2 soğutucusu. Bunu termal pad yerine macunla kullansam ne kadar fark eder acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10

Windows 10'da da vardı dicektim meğer Windows 11'de hiç yokmuş, gelecekmiş. Bu W11 iyice komedi olmaya başladı asgafrfhgwdfhsd

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 16

Ekran kartının ömrünü VRAM'e bağlamak ne kadar mantıklı bilmiyorum ama 3000 serisinin ömrü 4060 ve 4070 gibi orta seviye kartların VRAM miktarına bağlı olacak. Eğer 4060 ve üzeri için 8GB kullanmazlarsa 3000 serisinin selasını bir kaç yıl evvel okuruz. Ancak nVidia DLSS'e güveniyor olsa gerek VRAM konusunda çok cömert davranmıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tarık @xahve

  VRAM'lerin az olmasını ben sınıflandırma olayına bağlıyorum. Yoksa binlerce liralık kartlarda 3-4 GB ram kaç para sanki de kullanmıyorlar,

  • Alpi Ironside @alpi350

   Daha kaç sene önce 2013'te idi sanırsam R240 4GB VRAM'li çıkmıştı. 😀

   Bakkallara iyi ekmek yedirmişti bu kart.

  • Tarık @xahve

   @alpi350 8-9 sene önce aldığım Laptop'ta GT840M 2 GB VRAM var. Yani o zamanlarda orta seviye bir laptopun içine bile 2GB koyabiliyorlarsa, şimdi bu kartlara rahat rahat 15-20 GB koyabilirler. Ama koymuyorlar işte

  • Alpi Ironside @alpi350

   @xahve xx50 8 gb xx60 12 xx70 16 xx80 20 şeklinde gidebilir.

   20 üstü artık abartı olur gibi. Sistem belleği 16 GB Burada yazılımcıların donanımları bol keseden kullanacağına daha optimize ve az VRAM harcayan grafik motorlarının yapması lazım. Yoksa bu işin de sonu yok.

  • Tarık @xahve

   @alpi350 Bilgisayarlar giderek daha gelişiyor, depolama kısımları her zaman artmak zorunda, yoksa dediğiniz şeyin Bill Gates: ''640 KB RAM herkese yetecektir'' demekten pek vardı yok.
   Teknoloji hızla ilerliyor, oyunlar giderek büyüyorlar, bol bol VRAM koymaktan kimseye zarar gelmez. xx80 serisi için 24, xx90 serisi için de 32 GB VRAM kullanılabilir, tonla para veriyoruz, bir zahmet koysunlar.
   Ben şu an 4GB ekran kartı kullanıyorum, yetmiyor.

  • Alpi Ironside @alpi350

   @xahve Oyun sektörü o eski heyecanını kaybetti. O eskiden olduğu gibi kıran kırana bir rekabet yok. Mesela kaç senesinde çıktı RDR2'nin eline su dökebilen bir oyun çıktı mı? Grafik olarak? Varsa yoksa online pay to win tabanlı battleroyal oyunlar çıkıyor. Arada istisna yapımlar da var fakat pek bir gelişme yok.

   2004 'te Half life, Far Cry gibi grafiksel açıdan mucize oyunlardan 3 sene sonra Crysis Cod MW gibi görsel şölen yaşatan oyunlar çıktı. Aradaki fark muazzamdı. Bir 4 sene sonra 2011'de BF3 gibi çok sağlam grafikli oyunlar çıktı. Yani bunlar çok kısa zamanda gerçekleşti. 2 senede en baba PC deyim yerindeyse çöp oluyordu.

   Günümüzde de aynısını diyebiliyor muyuz? Grafikleriyle kartları ve PC'yi ağlatan bir oyun var mı?
   Belki yeniden buna benzer yapımlar çıkar fakat şu an için böyle bir oyun yok. İş oynamaktan çok ultra yüksek FPS savaşına dönüştü. 😐

  • Tarık @xahve

   @alpi350 Ya da insanlar artık daha iyi bilgisayarlara erişebilir hale gelmiş olabilir, yoksa Laptop kullanıcıları halen yeni çıkan oyunlarda çok sorun yaşıyorlar.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   @alpi350: R7 240 2GB ile bile acayip iş yaptı ya, bayağı bir süre SC 2 online oynadım ben onunla, üstelik de HD6670'ten geçtim (6670 de bayağı oynatmıştır).

 • Ekrem @huseyinekrem

  Yeni nesil konsollar gelmeden VRAM artmaz, gerek de yok zira oyunların hangi sisteme göre yapıldığı belli. Bir sonraki neslin toplam RAM'i 32GB'ın üzerinde olmalı ki ekran kartı belleklerine artış yapsınlar.

 • KeLBoY @kelboy

  Arkadaşlar, benim 16GB Vram'li RX6800, RDR2 benchmark'ında 12-13 GB vram kullanıyo yada cache'liyo, artık ona göre hesap edin..

Contigo termoslarda indirim var.

Amazon Fırsatı: Contigo Suluk ve Mataralar

Amazon'daki fırsatları keşfedin
BeğenFavori PaylaşYorum yap

120 TL'lik Sharkoon SGM2 Mouse. Malzeme kalitesi, örgülü kablosu RGB'msi aydınlatmasıyla fiyatının fazlasını hak ediyor. Bu markaya hep mesafeli durdum ama bundan sonra bir sey alırken göz önünde bulunduracağım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kronik sorunlarından ötürü servisine gönderdiğim kartın durumu. Şimdi ben zaten servise gönderdim servisin de mi servisi var? Bir de bu ne demek? Bir şey bulamadılar da mı gönderiyoar yoksa buldular da mı gönderiyoar? Acayip...

BeğenFavori PaylaşYorum yap