✂️ Çentik Açılımı

15 seconds · Clipped by burakozyurek · Original video "iPhone 14, Pro ve Max Derinlemesine İncelemesi ve Karşılaştırmaları." by iPhonedo Türkiye
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu kadar iktisadi başarısızlığa rağmen, Rusya-Avrupa olaylarından etkilenmemeyi başarı olarak sayabilir miyiz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 17
 • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

  başarı anlayışınıza bağlı. Eğer tecavüze uğradım ama yaşıyorum derseniz. Başarıdır.

 • Papa Emeritus @pope

  Bence de fena değil beğenmeyenlerin nasıl bir politika tavsiye edeceğini çok merak ediyorum. Ukrayna’ya askeri destek verip, Rusya’yla çift yönlü ekonomik ilişkileri bozmamak en iyisiydi bence. Kötü bulanların alternatif politikalarını çok merak ediyorum açıkçası. Bence kötüydü dedikten sonra bir açıklama ve alternatif sunmak gerekir.

  • Johan @johan28

   Bence ortada pek bir politika yok su akar yolunu bulur yapıyorlar. O yüzden "politika" iyi diyemem.

  • Papa Emeritus @pope

   @johan28
   - Ukrayna’yı asker olarak destekle, Rusya’nın askeri kaynakları tükensin.
   - Rusya’nın da Türkiye’ye karşılıklı ihtiyacı nedeniyle ekonomik ilişkileri bozma
   - Rusya’dan ucuza aldığın gazı, petrolü işleyip sat. İki yüzlü AB devletleri bu sayede Rusya’dan petrol almadık diye mastürbasyon yapsın, aradaki fark nakit olarak dönsün.
   - Azerbeycan ve AB arasında gaz köprüsü olunması.
   - Tahıl anlaşmasıyla anlaşmacı bir izlenim vermek.
   - Bu sırada Ukrayna’yla askeri ilişkileri daha da derinleştirip Almanya’nın bile yapamadığı turbofan teknolojilerinden yararlanmak.
   - Rusya güçsüzken CSTO’nun çöp olduğunu yeniden göstermek.

   Daha bir dolu şey var tabii. Türkiye çoğu ülke gibi savaş sonrası değil 2014’ten beri Ukrayna’nın yanında. Tesadüf olduğunu hiç düşünmüyorum. Biraz ABD lobisiyle güzel şeyler olur yeni başkan gelince, o konuda da İsrail’le normalleşmeye gitmek mantıklıydı.

 • Distor @distor

  Yunanistan’la ilgili haberleri takip etmiyorsunuz herhalde.

Şimdi DRAMsız nvme SSD, en iyi sata SSD'lerden iyi midir? Mesela, laptop'un içinde gelen DRAMsız nvme yerine iyi bir sata SSD sistem diski olarak daha mantıklı olur mu? Benchmarklara bakarsak nvme'nin bütün değerleri Sata SSD'den yüksek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 16

Sosyal medya ile ilgili, özellikle de Twitter ile ilgili bir tespitim var. Bu mecrada gezmek insana tek bir sey öğretiyor, o da bir olayın kesinlikle tek boyutunun olmadığı. Bir olayı tartışabilmek için kesinlikle tüm boyutlarıyla değerlendirmek gerekiyor. Bu da beni toplumsal olaylara karşı duyarsızlaştırdı. Kesin taraflıdırlar, bizlere anlatılmayan şeyler vardır diyerek geçiştiriyorum. Çünkü neye sinirlenip üzülüp kendimi yorduysam, bir süre sonra farklı boyutunu anlatan biri buna değmediği gerçeğiyle başbaşa bırakıyor beni. Ö yüzden boş ver. Başka şeylere harca vaktini.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kocaeli'nde Multinet kırdırabileceğim bir tanıdığı olan var mı? İkinci bir seçenek İstanbul da olabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Samsung cihazları güç tasarrufu açıkken bile 120hz'de kullanmayı sağlayan bir uygulama. Bildiğiniz üzere SD778 gündelik işler için fazlasıyla yeterli. Güç tasarrufu ile işlemci hızı %70'e düştüğü için hem ekran süresi bir kaç saat uzuyor hem de ısınma azaliyor. Ayrıca ekrana dokunmadığınız zamanlarda 60hz düşürmeyi sağlayan adaptif modu da getiriyor. Kurmak için USB debugging üzerinden bir ADB komutu çalıştırmak gerekiyor. Zahmetli değil ama 5dk civarı sürdü. Ama uygulama official değil bilginiz olsun. Arayüzü güzel taklit etmişler sadece.
https://forum.xda-developers.com/t/app-galaxy-max-hz-refresh-rate-mods-screen-off-mods-qs-tiles-tasker-support-and-more.4181447/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Telefonun ekranı olur arka kapağı olur, bilimum parçalarını yapıştırmak için ne önerirsiniz? Bir tane aldım ama kullanmadığım süre içerisinde kurumuş. @orcun

BeğenFavori PaylaşYorum yap