https://teknoseyir.com/durum/1625438
Geçen paylaşacağımı yazmıştım belki aramızda bekleyenler vardır. Sıradaki büyük airdrop Zksync'den gelecektir. Arbitrum ağında birkaç ay işlem yapmıştım. Şimdi zksync ağına yöneldim.
Fakat 60-70 dolar gibi bir parayı burada yapacağımız işlemlerde bir harcayacağız. Tabi ki airdrop garanti değil ama verirse harcanan 60-70 dolar komik bir rakam olarak kalır.

Kendim hazırlayacaktım fakat Youtube'da çok güzel bir video hazırlanmış. Benim anlatımımdan çok daha detaylı bir şekilde vermiş arkadaş o yüzden linki bırakıyorum. Başlıkta 14.000$ yazdığına bakmayın o biraz clickbait. 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=vrZaE6MhuN0

Kısaca bridge, nft mint, swap işlemleri yapılacak. Eth gas ücretinin düşük olduğu saatlerde yaparsanız daha düşük bir ücrete tamamlamış olursunuz. Yoksa 150-200 dolara yakın para harcamak gerekebilir. Öğlen saatleri ya da gece saatlerinde genelde düşük oluyor.
#airdrop #zksync

Geçen bahsettiğim airdroplar dağıtıldı.

Geçen bahsettiğim airdroplar dağıtıldı. Havadan tamı tamına 800 dolar para geldi. Erkenden claim edebilseydik çok çok daha yüksek bir meblağ alacaktım. Neyse havadan geldiği için çok...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.historydefined.net/unforgettable-images-from-the-vietnam-war/
#vakitgeçirmeliksiteler
İlk foto film sahnesi gibi.

The most unforgettable images from the Vietnam War

Explore the powerful and striking images of the Vietnam War that have become an unforgettable part of our collective memory.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçen bahsettiğim airdroplar dağıtıldı. Havadan tamı tamına 800 dolar para geldi. Erkenden claim edebilseydik çok çok daha yüksek bir meblağ alacaktım. Neyse havadan geldiği için çok da önemi yok. 🙂
Airdroplara ilgi duyan varsa yaptıklarımı burada da paylaşabilirim. :)) Bazıları 20-30 dolar gerekebiliyor.
https://teknoseyir.com/durum/1623361

Arbitrum ve Arbitrum Nova ağını kullanan

Arbitrum ve Arbitrum Nova ağını kullanan arkadaşların dikkatine. Ethereum üzerindeki en büyük L2'lerden olan Arbitrum beklenen airdropu sanırım yapıyor. https://arbitrum.foundation/...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Issız_adam @systemnet

  Millet kazanırda ben girsem gökten taş yağar , nasıl kazandın bu siteye üyelik mi lazım nasıl oluyor detay verirmisin

  • Hüseyin H. @hsynn

   Aslında üyelik değil hocam. Bu arbitrum dediğimiz yeni bir ağ olarak çıktı. Üzerinde coin alım satımı vs yapanlara da ağı kullandıkları için 300 ile 6-7 bine kadar token verdi. Bir nevi ağın erken kullanıcısı ve testerları oldukları için.

  • Issız_adam @systemnet

   @hsynn peki kullanmak için ne yapmalıyım

  • Hüseyin H. @hsynn

   @systemnet Bu airdroptan faydalanmak için mesela benim yaptıklarım.
   Öncelikle Metamask cüzdanı zaten 2 yıldır kullanıyordum. Bu ağ çıktığında bunu da ekledim ve artık yeni olan bu ağ üzerinde alım satım yaptım, bridge denilen para aktarımı sağlayan kısmı kullandım. Ben aslında normal ticaretimi yapmaya devam ettim.

   Şimdi gelecekte bunun gibi airdrop atma ihtimali olanları hafta sonu düzenleyebilirsem buraya da atarım.

   Yani kullanmak için ilk olarak google chrome eklentisi olan (mobil uygulama da var) metamask cüzdanı kurabilirsiniz. Tabi metamask cüzdanına para atabilmek için birde merkezi borsadan (Binance TR gibi) hesap açıp kyc yapmanız gerekir.
   Sonrasında metamask cüzdanın kullanımını; ağ nasıl eklenir, bridge(köprü) kullanımı nedir, swap nasıl yapılır vb. temel konuları bir göz atabilirseniz faydanıza olur. 🙂 Binance TR'den para aktarımı vs öğrenirsiniz son derece kolay işlemler. Zaten 1 tanesi öğrenirseniz bu cüzdanlardan diğerleri de aşağı yukarı aynı mantıkla çalışıyor.
   Çünkü bunun için metamask cüzdanı yetiyordu ama diğerlerinde farklı farklı cüzdanlar kurmak gerekebilir.

 • reducto @protego

  Ben o paylaşımı görmüştüm de gereken şeyleri de çok anlamadığım için es geçtim. 800 dolar vermiş 😓

Arbitrum ve Arbitrum Nova ağını kullanan arkadaşların dikkatine.
Ethereum üzerindeki en büyük L2'lerden olan Arbitrum beklenen airdropu sanırım yapıyor.
https://arbitrum.foundation/ üzerinden kontrol edebilirsiniz. Airdrop kriterlerini görselde ekledim. Kriterleri sağlama şartına göre 300 ile 5 bine kadar token airdrop olarak gönderilecek. 23 Mart claim tarihi.
Bakalım çıkış değeri ne olacak. Aptos'tan binlerce dolar airdrop alanlar vardı. Bizim şansımıza ne gelecek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu Bing X'te baya seçenek varmış.
Forex, hisse senetleri(Tesla, apple vs), emtialar, coinler
+Kyc vs yapmadım. Ne kadar güvenilir önce onu araştırmak lazım tabi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar bu yavruların gözüne ne oldu. Geçici bir şey mi, yoksa ilaç vs alıp süreyim mi? Burada da bir veteriner vardı sanki. Hatırlayamadım ismini. Bilen etiketlerse güzel olur.
4 taneler, 2 tanesinin 1 gözü bu halde.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 18

Bu izolatörler sonradan da uygulanabiliyormuş. Bilmiyordum.
https://youtu.be/5S9uSC4N9V4

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://portfolio.nansen.ai/dashboard/APE-JBS8U7
Hiç aklıma gelmeyecek kurumlardan, kişilerden çok güzel bağışlar geldi. Avax vakfı 1 milyon dolar bağışlamış. Emin Gün Sirer sayesinde sanırım.

Ahbap derneği konteyner evler ayarlamaya çalışıyordu. Bugün açılan kripto hesabına 2 milyon doların üzerinde bağış geldi. Allah, birinizi bin yapsın. İnşallah bu paraları bir an önce konteyner evler şeklinde depremzedelerin kullanımına sunabilirler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap