Arkadaşlar Hamachi üzerinden aynı lobide olmamıza rağmen oyunda bir türlü kurduğumuz oda gözükmüyor. Güvenlik duvarı vs. seçenekler denendi. Sürümler aynı. Sorun ne olabilirr? Teşekkürler.
Ekleme: Sorun çözüldü. Connect ............ elle ip girdik gördü.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#BirazTürkü #NidaAteş
Sesinin karakteri çok güzel be.
https://www.youtube.com/watch?v=p4_-qcIarlA

Hele Düşün Devr-İ Adem' Den Beri
Neler Gelmiş Geçmiş, Say Deli Gönül

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir şeyleri öğrenmek istiyorsanız onu tecrübe etmeye, birebir yapıp yaşamaya çalışın. En etkili ve en etkileyici yöntem budur.

Dün Fizikçi arkadaşla beraber okulun en alt katında yer alan eski malzemelerin bulunduğu depoya indik. Deney tüpleri, mankenler, pusulalar, mikroskoplar, motorlar, newton çarkı, telgraf vs. vs. onlarca çeşit parça var. Karıştır karıştır doyamazsın o derece. 😀 Deponun lambası kesik olduğu için telefon flaşlarıyla parçalara bakıyoruz. Bildiklerimiz hakkında bir şeyler konuşuyoruz.

O sırada fizikçi arkadaş gel bir deney yapalım dedi. O karanlıkta deney yapmak. 🙂
Yapacağımız deney çift yarık deneyi(Young deneyi). Bu deneyin bir kağıt parçası ve bir flaş yardımıyla yapılabileceğini bilmiyordum ama bu kadar basit bir deney bile çok çok etkileyici oldu. Orada beklediğimiz görüntüden farklı bir görüntüyü oluşturan nedeni konuştuk, üstüne eve gelip daha detaylı baktım.
Belki de daha önce defalarca denk geldiğimiz bu olguyu böyle bir basit deneyle öğrenmenin ne kadar kolay olduğunu görmek şaşırtıcı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 27
 • Emre @xyz

  Çift Yarık Deneyi, 12. Sınıfta Modern Fizik çatısı altında öğretilir. Fethiyelilere kanmayın 😀

  Bu konu okulda sadece bize teorik olarak anlatıldığı için bayağı sıkıcı buluyordum. Lakin az önce konuyla ilgili videolara biraz göz gezdirince biraz daha ilgi çekici olduğunu fark ettim. Teşekkürler 🙂

  • Hüseyin H. @hsynn

   Evet eğitim sistemimiz teoride deneye önem veriyor ama pratikte buna imkan verecek ortamı kurulu değil.
   Bu basit deneyi yapınca lisede bunu bize niye göstermediler dedim. Size de gösterseydiler eminim ki ilginizi daha fazla çekmiş olacaklardı. Rica ederim. 🙂
   Fethiyeliler kapı dışarı.

 • ALIEN @alien

  Beyin görsel sever.
  Basit de olsa deney iyidir.

 • cengiz @cengiz

  şahsen Işığın doğası bana çok acayip geliyor. Işık hem dalga hem de parçacık gibi davranabiliyor. Fizikte bundan daha çok ilgimi çeken konu quantum dolaşıklığı.

 • Nasreddin Hoca @nasreddin-hoca

  Görsel değil aynı zamanda bunu kendiniz denemelisiniz, en iyisi uygulamaktır. 4 gün boyunca balık temizlemeye baktım ama bir işe yaramadı, 10 dakikada deneyerek öğrendim.

  • Hüseyin H. @hsynn

   Tabi öğrenme düzeyi açısından yaparak yaşayarak öğrenmeler zaten en etkili olanlar. Çoğumuz yaşamıştır bunu. Bir sınava çalışmanın en iyi yolu konu hakkında belli bir bilgiye ulaştıktan sonra o konuyu başkalarına anlatmaktır. O anlatım sırasında bilgi adeta nakış gibi işlenir beynimize.

Yarın sınava girecek bütün öğrencilerimize başarılar dilerim. Kaygı yapmayın demeyeceğim ama kaygınız sizi ele geçirmesin. Her şeyi unutmuş gibi hissediyorsanız endişelenmeyin olağan bir durum bu.
Umarım çabalarınızın karşılığını alabileceğiniz bir sınav olur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar yüksek lisans ilanlarını, kontenjanları vs. takip edebileceğim düzgün bir site biliyor musunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ahaha abi şu yaprağın büyüklüğüne bakın.
Rize değil Amazon ormanları mübarek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 19

Beyler yeni telefon aldım. Daha önce wp konuşmalarında yedek almayı kapatmıştım. Hattı eski telefona takıp yedek aldım yenisine taktım yüklemek için ama yedek gözükmüyor. Bunun yolu nedir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Red Mi Note 7'den s.a 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 20