Bu vücuttaki elektriği atmanın bir yolu yok mu beyler?

Musluktan akan suya elimi dokununca bile elektrik çarpıyor. Bugün katı sabundan çarpıldım 😀 Toprakta yürüyünce falan geçmiyor dediler. Ne yapmak lazım? Topraklanmam lazım 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 16

Yalnız yaşayanlar için söylüyorum.

Dışardan ekmek arası döner bile söylemeye gerek yok. En ucuzu 30 lira. İçecekle 40 liraya geliyor. Yediğiniz de avuç içini doldurmayacak kadar tavuk. Geri kalanı hamur, yeşillik.

Size tavsiyem gidin 150 lira da olsa et alın. Ben bugün köfteci yusuftan kilosu 146 liradan 600 gram kadar dana tranç aldım. Üçte biri çok rahat doyuruyor sizi. Yanına domates vs bir şeyler de koyarsınız. Tavada mühürleyip biraz daha pişirdikten sonra mis gibi oluyor. Net 200 gr löp et yiyorsunuz. 30 liraya geliyor.

#KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 17
 • Ercüment @tkmly

  Bekar birisi için işini çok kolaylaştıran kesinlikle airfry, ben aldıktan sonra rahatladım. Bekar yaşamında yemek alışkanlıklarında 2 vakit var birincisi zaman ayırdığım ve yemek yapmak istediğin diğeri ise yorgun olduğun açlığım gitsin yeter dediğin anlar.

  2. durum için airfry kurtarıcı oluyor. Pişirilmeye hazır dondurulmuş börekler var örneğin hakmar gül böreği 1 kg içerisinden yaklaşık 10 tane çıkıyor 2 tanesi doymanız için yeterli ve 40 ₺ fiyatı var 5 öğün aradan çıkıyor. Diğer bir seçenek ise A101 kalem börekleri 1 paketi 2 öğün için yeterli. Diğer bir seçenek ise 1 kg hazır piliç köfte (45 ₺) ve uzun süre gidiyor. Airfry ile yapılacak çok fazla pratik yemek var dışarıdan yemek söylemeye gerek yok. En ucuz 30-40 ₺ olan kuru içi martı eti ve deri dolu buz gibi dürüm yemektense bunları yerim daha iyi ve çok daha ucuza gelir.

 • arandur @arandur

  Ben zaten senin dediğin gibi yapıyorum 🙂 duruma göre 150-200 gr şeklinde porsiyonlar ayarlayıp 2-3 çeşit et ürünü alıyorum.

 • kolcu @kolcu

  Dışarıdan yemek yemek, Adana vb gibi nispeten ucuz yerler ve evde yapılamayacak tatlar dışında tamamen fuzuli oldu.

 • Ali @norego

  Tranca göre biraz pahalıya gelebilir ama antrikotu tek geçerim. Her hafta aile yemeğinde dökümde yapar babam. İki parmak kalınlığında kestirir kasaba, 5-6 gün buzdolabının bizim kahvaltılık için kullandığımız kısmında dinlendirir, sonrasında zeytin yağı ve tuzla biraz ovup tekrar 1-2 gün dinlendirir. Döküm tava ısındıktan sonra eti mühürleyip pişirir. Yanına da yuvarlak kesilmiş yine dökümde yapılmış patates + köz biber, tamamdır iş.

  Geçen haftanın yavruları
  https://ibb.co/wyfnj9d
  https://ibb.co/3Tnff99

Beyler lens kullanan var mı?

Benim gözler çok hassas. Göz damlası kullanırken bile zorlanıyorum ve bu halimle utanmadan lense heves ediyorum ama edilmeyecek gibi de değil. Çünkü bıktım gözlükten.

Temizliği ayrı dert; en ufak dokunmada leke kalıyor, gözleriniz yaşarsa nokta nokta lekeler oluyor göz yaşı kaynaklı.

Ağırlığı ayrı dert; burunda iz yapıyor, tamam hepsi yapmasa da zaman zaman bu gözlük yastığı denilen şeyler iz yapmıştır.

Yüzdeki görüntüsü de ayrı dert; yakıştıran var, beğenmeyen var. Gözlüğü çıkarınca bambaşka biri oluyorsun bir anda.

Ömrü-maliyeti ayrı dert; zaman içinde çiziliyor, kırılıyor, eğiliyor.

Tüm bu sebeplerden lense geçmek istiyorum fakat hiç tecrübem yok. Kullanan arkadaşlardan günlük kullanım tecrübelerini paylaşmalarını istiyorum.

#KonuDışı #KontaktLens

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 11

Böyle bırakılabiliyor muydu bunlar? Yer Eskişehir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Üniversite ile alakalı bir sorum var bilen varsa.

Diyelim ki zorunlu olmayan bir ders var. Biz bu dersi almak istiyoruz. Dersi aldık ve geçemedik kaldık diyelim. Bu ders mezun olmaya engel olur mu?

Yani 4. sınıfta alınan zorunlu olmayan bir dersten kalınınca, dersi vermeden mezun olabiliyor muyuz yoksa kardeşim sen o dersi aldın, geçmeden mezun olamazsın zorunlu olmasa da denilir mi? Dersi seçmek dersi zorunlu hale mi getirir?

#KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 17

Günde tek öğüne düştüm. Güzel bir öğlen yemeği yiyorum. Akşam da çok acıkırsam meyve. Acıkmazsam o da yok.

Bir iki gün kendi isteğimle denemek için yaptım bunu fakat araştırdığımda böyle bir şeyin zaten var olduğunu gördüm. Bakalım nereye kadar devam ettirebilirim.

Acıkınca gözü dönüp sinirlenen ben, şimdi 24 saat açlığa dayanabilir oldum, çok ilginç. Her şey psikolojik dedikleri bu sanırım.

Sizin yemek düzeniniz nasıl?

#KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 41

Abim ev için modem tavsiyesi istiyor arkadaşlar.

Aynı anda 5-6 kişi bağlanıp da sorun çıkarmayacak bir şey olsun dedi.

Ne tavsiye edebiliriz?

#TeknoSoru

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

Kutuplardaki bütün buzlar erise kaç metre su yükseliyor ki dünya yüzeyinde?

İnstagramda bir video izledim, dünyada kara kalmadı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Beyler hattı telefona takınca herhangi bir ayar yapmaya gerek var mı?

Redmi Note 10S cihaz. 2 tane sim yuvası var. İkisine de taktım denedim gelmiyor şebeke.

Cihaz simkartın pin kodunu kabul ediyor. Yanlış girince kabul etmiyor, okuyor yani kartı. Ayrıca kart başka cihazda çalışıyor. Cihazı fabrika ayarlarına sıfırladım. Ne var başka yapabileceğim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap