Loto bayiinde numaraları kendim söyleyerek milli piyango oynadım. İlk defa duydum böyle bir şey olduğunu. Siz biliyor muydunuz? Pek güven vermedi ilk duyunca fakat sıkıntı yok gibi 😃

#MilliPiyango

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 22

Binaya fiber çekildi.

Telekomdan geldiler. Dedim ben Türknet'liyim.

Dediler ki Türknet bu fiberi kullanamıyor. O yüzden siz Türknet aboneliğinizi iptal edip TTnet aboneliğine geçeceksiniz. İptal ettiğinizde bizi arayın diye bir de kart verdiler.

Böyle bir şey var mı gerçekten? Türknet'in kullanamadığı bir fiber alt yapı ya da fiber kutusu gibi bir şey var mı?

#turknet #ttnet

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 15

#AKINCI TİHA gökyüzü ile buluştu. 🐳
Bu uçak için gece gündüz çalışıldığına şahit olan biri olarak duygulandım açıkçası. Emeği geçenlere saygıyla... 👏 🇹🇷

https://twitter.com/Selcuk/status/1202994220006551552?s=19

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Don’t Starve together oynayan var mı? Windows 10’da oyun tam ekran olmuyor. Ayarlar kısmında o kısım soluk yazıyor, aktif değil yani.

Belgelerimde Klei klasöründe client Notepad ile açılıp graphics kısmında fullscreen true yazılıp çözünürlüğü girince bir defaya mahsus düzeldi. Tekrar girerken olmadı. Ayarlasan bile olmadı. Var mı bir çare?

#DontStarveTogether

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aylardır kullanmadığım Vodafone hattıma lira yüklersem açılır mı yoksa hat kapanmış mıdır?

#vodafone

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Red mi note 8 ile ilgili bir sorun var.

İki tane Google hesabı var. İkisinde de farklı kişiler var. Bizim istediğimi tek hesaptaki kişileri göstermesi. Fakat ikisinden de mail gelsin istiyoruz. Sadece diğerindeki kişiler gösterilmeyecek.

Bunun İçin görüntülenmesini istemediğimiz hesabın ayarlarından kişileri senkronize et seçeneğini kaldırdık. Kişiler uygulamasından da sadece istediğimiz hesabı seçince istediğimiz kişiler görünüyor istemediklerimiz görünmüyor. Fakat sıkıntı şurada. Telefon uygulamasındaki kişiler bölümünde yine hepsi görünüyor.

Yani özet olarak kişiler uygulamasında kişilerin çekileceği hesabı seçtiğimiz halde telefon uygulamasındaki kişiler sekmesinde iki hesaptaki kişileri de gösteriyor. Ne yapmalıyız?

#RedmiNote8

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Twitter daki bu suçlama muhabbetini ilk defa duyurum. Umarım her şey istediği gibi olur. #BSC zamınında iyi işler yaptı bence.
https://www.youtube.com/watch?v=wvS0OuD4N3k
#TalhaAynacı

Neden Amerika ? | Teksas - Austin Maceraları

27 Ekim 2019 CANLI YAYINLAR: https://www.twitch.tv/talhaaynaci
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hepsiburada'da efsane cuma devam ediyor mu bitti mi şimdi ben anlamadım? Sitede hala efsane cuma ile ilgili şeyler var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Avukat olan var mı arkadaşlar?

Apartman yönetiminin, kiralık dairenin öğrencilere verilmemesini isteme gibi bir hakkı var mı? Yönetim imza toplayıp buna engel olabilir mi?

Öğrenciler Arap. Daha önce de üst katımda Araplar oturuyordu ve halı kullanmıyorlardı. Laminant zeminde topuklu ayakkabılarla yürüyorlardı. Gecenin ikisinde bağıra çağıra Arapça konuşuyorlardı. Dil bilmezlerdi. Şikayetten anlamazlardı.

Burada çoğunlukla öğrenci genç kesim olduğu için doğal olarak tepki göstermişler fakat tek bir pencereden bakmayın lütfen. Evli olsanız ve karşı komşunuz öğrenci evi olsa. Kimin girip çıktığı belli olmasa, olabildiğince gürültü patırtı olsa, siz biliyorsunuz zaten söylemeye gerek yok, siz ister miydiniz? Bunu isteyen varsa umarım böyle komşuları olur.

Karı kız atılmasın dememden rahatsız olanlara ise kendilerinin genç kız çocuk sahibi olduğunu ve apartmanda böyle olaylar yaşandığını bir düşünmelerini istiyorum. Siz de istemezsiniz. Buradan tepki göstermek kolay tabii. Ama başınıza gelince öyle demeyeceksiniz. Benim kız kardeşim var, istemiyorum apartmanda böyle şeyler diyeceksiniz. İnsan gibi yaşasınlar kimse şikayet etmez.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 34
 • PhoeniXim @phoenixim

  ''Eve karı kız atılması'' ne gibi bir rahatsızlık veriyor anlayamıyorum, İki insanın sevişmesi mi sıkıntı olan? eve çift almayın öyleyse, ne kadar evli insan varsa kovun evden, herkes tek yaşasın.

  • KendiniGerçekleştirenKehanet @kgk

   Kendi pencerenizden bakıyorsunuz. Siz evli olsanız ve karşı kapıda eve giren çıkan belli olmasa siz neler düşünürdünüz? Ailenize sorun bakalım ne diyecekler. Ya da evde kız kardeşiniz olsa böyle olaylara şahit olmasını ister miydiniz? Bilmiyorum. Ayrıca tek bir konuya takılıyorsunuz. Gürültü kısmına neden takılmadınız? Laminant üzerinde takır tukur yürünmesi doğal mı? Sizin tepenizde olsa ne yapardınız ? Halı da kullanmıyorlar. Dil de bilmiyorlar. Ne yapacaksınız? @phoenixim

  • Şahin Aygün Yıldırım @sahin

   @kgk kapı başkasının, "karı, kız" başkasının, kusura bakmayın ama eylem sırasında kullanılan organlar da başkasının. Başkasının evine giren çıkandan rahatsız olmak nasıl bir lüks aklım almıyor şahsen.

  • KendiniGerçekleştirenKehanet @kgk

   @sahin eğer bir gün başınıza gelirse çok daha farklı düşüncelere kapılacaksınız. O yüzden başa gelmeden konuşmayı doğru bulmuyorum. O zaman abartılı düşün. Senin mantıktan gidelim. Sen evlisin. Evinde genç kızın var. Üst katta da resmen fuhuş yapılıyor. Para karşılığı olmak zorunda değil. Aynı mantıkla diyebilir misin ki benim üstümde oturan adama karışma lüksüm yok. İsterse her gün başka kadınlar gelsin gitsin benim karışma hakkım yok. Başına gelince bunu demezsin işte.

 • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

  Bir kiraci evi tutup tasinmadan hic bir sey yapamazsiniz. Yapmaya calistiginiz her sey de ifade edis tarzinizdan irkciliga gider, basiniz derde girer benden demesi. Tepkinizi ancak tasindiklari zaman gosterebilirsiniz.
  Ev sahibini taniyorsaniz efendi efendi bir oturup konusun. Derdinizi duzgun bir dille anlatirsaniz anlarsa belki kiraciyi ona gore secer?

  Not: Acik konusayim ben de evimin oldugu yerde duzgun komsular isterim ama benim istememle olmuyor bazi seyler.

 • Av. Oğuzhan Bilgay @oguzhanbilgay

  sizin hatalı olduğunuz kısım şu baştan bir somut olay sebebi ile tüm bir ırkı, cinsiyeti, medeni durumdakileri aynı şekilde düşünmek. işte bu ayrımcılıktır. Bu başınıza gelen bir somut olaydır; bu olaydan tüm Araplar böyle derseniz ırkçılık, tüm bekarlar böyle derseniz ayrımcılık olur. O sebeple böyle bir ayrım yapmanız hatalı.

  Gelelim hukuki yönüne. 2016 yılında bir kanun çıktı; TÜRKİYE İNSAN HAKLARI VE EŞİTLİK KURUMU KANUNU. Bu kanunun 3.maddesi şu şekilde;
  "Bu Kanun kapsamında cinsiyet, ırk, renk, dil, din, inanç, mezhep, felsefi ve siyasi görüş, etnik köken, servet, doğum, medeni hâl, sağlık durumu, engellilik ve yaş temellerine dayalı ayrımcılık yasaktır.
  (3) Ayrımcılık yasağının ihlali hâlinde, konuya ilişkin görev ve yetkisi bulunan kamu kurum ve kuruluşları ile kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ihlalin sona erdirilmesi, sonuçlarının giderilmesi, tekrarlanmasının önlenmesi, adli ve idari yoldan takibinin sağlanması amacıyla gerekli tedbirleri almakla yükümlüdür."

  Görüldüğü üzere medeni haline göre ayrımcılık yasak, ırka göre ayrımcılık yasak. Dolayısı ile yasak bir konuda apartman yönetimi olarak karar alamazsınız. (kanunun aksine sözleşme yapılamaz, karar alınamaz, yapılmışsa geçersizdir)

  Üstüne bir de şikayet halinde ceza yersiniz. Peki ne kadar bu ceza? bu hususta kanunun 25. maddesi de şu şekilde;
  "MADDE 25- (1) Ayrımcılık yasağının ihlali hâlinde, bu ihlalin etki ve sonuçlarının ağırlığı, failin ekonomik durumu ve çoklu ayrımcılığın ağırlaştırıcı etkisi dikkate alınarak ihlalden sorumlu olan kamu kurum ve kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, gerçek kişiler ve özel hukuk tüzel kişileri hakkında bin Türk lirasından on beş bin Türk lirasına kadar idari para cezası uygulanır."

  Buradaki 1000TL-15000TL de kanunun yayımı tarihindeki miktar. Her sene miktar arttığından bu miktarlar artmıştır.

  Ancak aşırı rahatsızlık verilmesi, aidatların ödenmemesi halinde vs dava ile tahliyesini isteyebilirsiniz ama çok çok çok zordur birisini bu sebeple evden çıkarmak.

  Tavsiyem önyargılı olmayın, inanın aile diye aldığınız komşularınızda ne haller oluyor. Karısını sabahın 5'inde döveni mi, sarhoş eve gelip ortalığı birbirine katanı mı? Ayrıca eve biri bir kız getiriyor diye kimsenin de ahlakı bozulmaz. çocuk anlamaz zaten, büyükse neler görülüyor ondan etkilenmez. Teşhircilik yapmadıkça kimseyi de kız geliyor vs diye yargılamayın.

  Gürültü büyük sorun ama bence varsa öyle bir sorun apartman yönetimi olarak ses yalıtımı yapılması hususunda karar alın. Bakın ona kimse bir şey diyemez. 😀

  • KendiniGerçekleştirenKehanet @kgk

   Çok teşekkür ederim.

   Genelleme yapılamaz belki ama yaşadığım yerdeki Suriyelileri görüyorum. Sokakta birbirleriyle bile bağırarak sohbet ediyorlar.

   Daha önceki üst komşum da araptı. Halı kullanmazlardı ve laminant zeminde sert tabanlı terlik kullanırlardı. Evde 15 kişi yaşıyorlardı. Üst kat dubleks. Kaç kere uyardık. Hiç değilse halı alın diye. Umursamadılar bile.

   Yaşlı olan yatak odamızın üzerinde gecenin ikisine kadar telefonda bağırarak Arapça konuşurdu. Eşya da yok. Çok yankı olurdu çok ses olurdu uyuyamazdık. Şikayet edince de o ses bizden gelmiyor siz yalan söylüyorsunuz diye dalga geçer gibi üste çıkarlardı.

   Her gün misafir gelir mi bir eve? Geliyordu. Gürültüyü anlatamam. Buradan atıp tutuyor millet. Kolay tabi onlar için. Çekene soracaksın. Halay çektiler halay. İnanmaz kimse.

   Bir yemek yapıyorlar. Bırak apartmanı, mahalleyi iğrenç bir yağ kokusu sarıyor.

   Irkçılıksa ırkçıyım. Nefret ettim iyice. Türkiye’de kalan Araplar cahil kesim. Tahsilli ya da zengin olanlar zaten burada değil.

   Hırsızın hiç mi suçu yok?

   @oguzhanbilgay

  • Av. Oğuzhan Bilgay @oguzhanbilgay

   @kgk vallahi öyle bir anlattınız ki diyecek söz yok. Allah kolaylık versin😄
   ev alma komşu al diye boşa söylemiyorlar ama bu devirde komşu da seçilebilen bir şey değil😞

  • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

   @kgk Hırsızın suçu var elbette ama karıncayı öpecen belini incitmeyen diye de bir laf var.
   Ben söyle anlatayım, Finlandiya'da bar yöneticisiydim bir süre. Çingeneleri asla sokmamız isteniyordu zira hırsızlık sadece ve sadece onların olduğu zamanlarda oluyordu.
   Yalnız Çingene oldugunuz için giremezsiniz dersen tak 1500 € cezayı yersin hem de sana, bara ayrı ceza gelir.
   AMA içerisi dolu, sarhoşsunuz giremezsiniz, özel parti veya sebap belirtmeden reddettiğin sürece sen haklısın. Yasalarda senden yana.

   Bilmem anlatabildim mi?

  • Av. Oğuzhan Bilgay @oguzhanbilgay

   @burak25 haklısınız sebep belirtmek zorunlu drğil ama bu ev sahibinin yapacağı bir şey. Bu olayda arkadaş doğrudan apartman yönetimi olarak Arap’a, bekara ev verilmeyecek diye karar almak istiyor. Bu mümkün değil.

   Komşu Ev sahibi zaten Arap’a karşı olsa sorun yaşamaz ki. Vermiyorum de olaun bitsin. Gözüm tutmadı bile geçerli bir sebep😀