Türkiye'nin coğrafi şekli çok spesifik çok özel ve güzel değil mi sizce de? Diğer ülkelerin sınırları bir kıtanın içinde bir kara parçasının içinde çizilmiş sınırlardan ibaret, şeklini insan vermiş ülkenin ama Anadolu yarımadasının coğrafi şekli çok başka. İnceleyince her yeri ayrı bi güzel, yani tasarım var gibi resmen 😀 Çok hoş geliyor bana dış hatları. Yani başka bir millete mensup olsaydım da google maps'te dolaşırken Türkiye'yi çok beğenirdim bu açıdan.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

E o zaman şimdi bu geforce now tam oturunca konsol da almaya gerek kalmayacak.

#GeForceNow

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 20
 • Orcun @orcun

  Geçen yazmıştım gene yazayım. Konsolun olayı kendine has oyunlarıdır. Nasıl nintendonun pokemonu'u mariosu şusu busu varsa o switch'in satma nedeni de yüzde 99 budur. Oyunu yoksa alet satmaz. Sony özeline gelirsek sony'nin elinde zaten milyonlarca satmış oyun altyapısı özel exlusive kültürü var. Konsolu zaten cazip yapan şeyde budur. Mesela last of us, uncharted, god of war, gran turismo gibi gibi böyle sadece ps serisine has seriler var. E şimdi konsol satıyorsa bu özel oyunlar sayesinde de satıyor. Bu oyunların serilerin satışları öyle 50 100 bin değil ki milyon milyon satıyorlar ve sadece konsola cihaza has oyunlar. E şimdi böyle de olunca o konsolu cihazı yani satma bahaneleri hep olacak. Ha pc tarafında oyun kültürü değişir mi dersen ? bak ona katılıyorum çünkü pc dediğin alet oyuncu cihazı baya masraflı şatafatlı bir aygıt. E şimdi donanım gelişimi güzel ama hala daha düzgün olmuyor. Buna şimdi adam servis satıp oyunu da oradan uzaktan oynatınca bu sefer pc toplamana yada oyuncu şatafatlı cihazları satın almana gerek kalmıyor. Onda mesela basit bir notebook + online servislerle oynanabilen oyunlar daha mantıklı kalıyor.

  • Akif Sever @pauselife

   PS Now ile God of War v.b. oyunlar oynanabiliyor sadece "coğrafya kaderdir".

  • Orcun @orcun

   @pauselife O da işte kendi altyapısı, 3. parti firmayı ona da sokmuyorlar.

  • Akif Sever @pauselife

   @orcun Ben firmaların sadece kendisinde oynatmasına karşı değilim. Bir oyun firması sadece tek oyunu için kullanıcılarına yeterli çözümü sunsun ve bunla ilgili engeller ortadan kalksın benim için yeter.

  • erhankoprulu @erhankoprulu

   @orcun Ben sony'nin elindeki markaların Nintendoya göre çok zayıf olduğunu düşünüyorum. Nintendo'nun elinde 80'lerden beri süre gelen 3 jenerasyonu görmüş markalar var. Sony'nin ve Xbox'un bunlara yaklaşması mümkün değil. O yüzden nintendo istediği gibi konsol satabilecektir fakat PS cephesini bence zor günler bekliyor rakibi senede 4-6 AAA kalitesinde oyun basmaya ve bunları gamepass bünyesinde bedava vermeye başlayınca, sony nasıl 2 Exc'in pazarlamasını yapacak. Kaldı ki xbox oyunları cloud, konsol ve PC'ye tek bir paket üzerinden pazarlanacak.

  • Orcun @orcun

   @erhankoprulu Nintendo tabi daha köklü bir firma o konuda, ama nintendo da sony de klasik japon kafasındalar. Bu adamlar öyle geleneklerden vazgeçmiyorlar. Ana pazarları aslında japonya gibi olsa da daha çok amerika bazlılar. Amerikalılar mesela japon mallarını daha çok seviyorlar işte arabada honda motorda honda medya cihazında sony vs. bunlar adamlarda daha popüler. Hani biz türkiyede oo amerikan kası bilmemne diyoruz mustanglere şunlara bunlar ama amerikada o arabalara buranın tofaşı gözüyle bakıyorlar. Tabi bunlar aynı şeyler. Konsolda sistem basit. Adam diyor ki ben bu cihazı satayım satacak elimde bir veri olsun. Ama sattığım adama da özel oyun yapayım. Konsolun zaten satma amacı da temelde bunun üstüne işliyor. Nintendo çok daha avantajlı çünkü el konsolu işinde de varlar ama sony sadece ev konsolu kafasında takılıyor. Ve daha çok hardcore kitleye hitap ediyorken nintendo 7'den 7'e hitap etmeye bakıyor. Microsoft öyle yaparak aslında biraz da kendi ayağına sıkıyor adam xbox cihazını neden alsın ki pc'de aynı oyun varsa ? bu sefer konsol olmasının da çok bir espirisi kalmıyor. Sony şu aralar oyunlarını biraz pc'e getirme olayına girdi. Dün mesela days gone oyununu pc için duyurdular. Normalde sony böyle birşeyi kafasını kessen yapmazdı. 😀 Ama işte ufaktan onlarda göz kırpıyorlar. Birde bak farkettiysen sony medya şirketi sony pictures vs. vs. dikkat et last of us dizisi uncharted filmi vs de yapılıyor bu yüzden. Daha da çok markadan isimden kazanmak için.

 • Akif Sever @pauselife

  Benim hayalim, eve gelince direkt TV'den veya TV'ye takılan ufak bir cihazla pc veya konsol olmadan oyun oynamaktı. Bunun gelişimini ve buna engel olanları izliyoruz.

 • kirazerik @kirazerik

  Epic e karşı protest durup beleş oyunları almayanlar pişman olmaz sanırım.

 • Reginald 'Bubbles' Cousins @digitalanimal

  Geforce Now ile Last of Us, God of War, Uncharted vs. oynayamayacağın gerçeği gibi bi gerçek de var.

Telefon hattının taahhütü bitti.

Turktelekomdan faturalı hangi tarifeyi önerirsiniz?

Baktım da çok karışık tarife sayfası.

Güncelleme:

54 liraya 20 çikotayt, 1000 dk, 1000 sms aldım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

How Americans think about languages: Americans: speak English. Asgardians: speak english. Titans: Speak english. A raccoon from another planet: speaks english. Russians: speak russian

Natasha'nın sorgu sahnesinden bir yorum.

😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Maceranın sonuna geldik.

https://teknoseyir.com/durum/1376863
https://teknoseyir.com/durum/1379922

@sqn @orcun @awsalli @ozturka @gurkan-atilgan @kei @makineci @nostromo @passenoir @protego @ufkabakan

#Asus

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 19

Cennete düştüm ama günahım çok 😃

Sadece golfü aldım. 11 lira. Migros.
#Matchbox #HotWheels

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Okulum mimarlık bölümü için uzaktan eğitime devam etme kararı aldı. Çok mutluyum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sitede birileri var. Artık ufak ufak post kasıyorlar bilmem fark ettiniz mi? Önceki olaylarda demiştik ya 2 postluk adam yapıyor vs diye. Dikkatimi çekti. Alakasız nickler post kasıyor ve belli ki sitede geçmişleri de var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10

Dört yıl önce açtığım ve soru sorduğum konuya yorum geliyor yeni kullanıcıdan. Muhtemelen internette aratınca çıkıyor ve üye olup yorum yapıyorlar. Siteye üye kazandırıyorum sorularımla 😃

BeğenFavori PaylaşYorum yap