@armv7 @m-ahmet 2020 ikinci çeyrekte android pazarına gireceği söylenen yeni bir markaya ait bilgiler zuhur etmiş. 😂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

@yasinilkaya merhaba, alan adı ve sunucu hizmetimizin süresi sona ermiş fakat son dosyaları alamadık cpanel aktif değil erişme imkanımız var mı? Sitenizdeki disk kullanımı doğru ise panelden en son oluşturulan yedek ana dizinde hâlâ mevcut olmalı ama hazır olduktan sonra indirme fırsatı olmadı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şimdi size çok basit bir soru soracağım. Elimizde satın alınan bir cihaza ait fatura var. Üstündeki seri numarası doğru değil, sallamasyon. Ben diyorum ki, "O zaman sokaktan bulduğum aynı marka, aynı model bozuk ürünü bununla göndersem olur mu?"

Satıcı da "İnatım inat bunu düzeltmemekte ısrar ediyorum, bu faturayla başvurarak servis işlemlerini yapabilirsiniz faturanız geçerlidir." diye iddia ediyor. Sonra servis de alıyor bakıyor "Aaa biz müşterilerimize her daim güveniriz, sözünüz sözdür inanırız. Sonuçta müneccim yaprağı yediğimizden eminiz ki o gün o tarihte aldığınız ürün budur, hadi tamir edelim..." 🙂 #Hepsiburada mı haklı ben mi haklıyım? Bu fatura öyle şehrin anahtarıysa piyasadaki tüm 2. elleri toplayayım tamir ettireyim böyle saçmalık mı olur?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • BURAK ADAGÜN @burakadagun

  Cep telefonu faturasında Imei kodu olmadığı için sorun yaşadığım olmuştu. Satın aldığım yerde düzelttirmiştim faturayı. Diğer cihazlarda sorun yaşamadım. Dediğiniz gibi firma faturayı düzeltmiyorsa ve serviste seri numarasına dikkat etmiyorsa, her hangi bir ürün için hizmet alınabilir.

  • Shinsekuruza @shinsekuruza

   İşte etmeme gibi bir ihtimali yok ki, sonuçta o numara belirleyici bir unsur adamlar nereden bilecek değil mi kabul etmese etmez sonra hadi aldın başına belayı. Kendi hatalarını düzeltmemek uğruna devamlı lafı anlamamazlıktan geliyorlar. Dalga geçer gibi diyorlar ki XYZ numaralı siparişinizin seri numarası XYZ'dir. 😀 Ne malum gönderdiğinin bendekiyle aynı olduğu? Örtüşmüyor ki üstündekiyle. Madem öyle derim ki o numaralı ürün bana hiç ulaşmadı paramı aldınız malı vermediniz bir daha gönderin. O zaman yapmazlar işlerine gelmez. Demek ki ucuza kampanya indirim bilmem ne yapıp sattığın malların nereden nasıl geldiği belirsiz ki kaçak mıdır göçek midir, iade değişim midir doğru düzgün fatura kesemiyorsun garanti sağlayamıyorsun ben de öyle düşünürüm o hâlde art niyetse al sana art niyet. Nereye şikayet edebilirim bunları? Maliye veya THH ilgilenir mi?

#Hepsiburada kesilen faturada gönderdiği ürünün seri numarasını 12 hane yerine 5 haneli alakasız bir numara olarak yazmış yani cihazın üstündekiyle birbirini tutmuyor. Yeni fatura mı düzenlenmesi gerekiyor? Garanti belgesini açtım kapalı poşetli, oradaki seri numarası yeri de hâliyle boş. E garanti lazım olsa nasıl halledeceğiz, daha önce başına gelen veya bu durumda ne olacağını bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sorunlu #viewsonic monitörü geri verdim. Kargo 1 günde ulaştırıldı ve işlemleri hemen hallettiler.
https://teknoseyir.com/durum/1142312

Alternatif ne alabilirim diye baktığımda 500-600 lira arasında pek seçenek olmadığını gördüm. Başta belirlediğim kriterler en az 24" FHD 5ms IPS özelliklerini sağlamasıydı.

#va2419-sh 23.8" idi, 23" benim için sorun olmaz sanırım. Bu model ve genel olarak marka hakkında ne düşünüyorsunuz? #acer #sa230bid

Gözden kaçırmış olabilirim başka önerilere de açığım. Kullanım amacım genellikle 2B/3B çizimler, web tasarımı ve biraz da oyun.
https://www.acer.com/ac/tr/TR/content/model/UM.VS0EE.002

SA230

Acer SA230 ile ilgili daha fazla bilgi edinin. (Full HD)1920 x 1080@60 Hz - 16:9 - Var - 4 ms GTG - Var - Var - A - 28 kWh - 25 W - 450 mW - 400 mW - Siyah - 320 mm - 531 mm - 36 mm - 402 mm - 531 mm...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Monitörümün arızalandığından daha önce bahsetmiştim.
https://teknoseyir.com/durum/1115451

Baktım halledemiyoruz ben de ona masraf yapmaktansa geçen hafta #hepsiburada üzerinden #viewsonic #2419-sh sipariş ettim. Kargo nihayet kırılmadan dökülmeden elime ulaştı.
https://teknoseyir.com/durum/1141603

Direkt kurulumu gerçekleştirdim. İlk bakışta normal görünürken test için düz renkleri seçtim ve fotoğraflardaki durumla karşılaştım.

Hepsini sıralı yükledim. Pembe renkle numaralandırdıklarım içinden sağ üst köşede iki adet beyaz arkaplan üzerinde siyah (1,2), sol üst köşede siyah arkaplanda üzerinde beyaz (3) renkte görünen anormallikler var. Sanırım ölü pikselin ta kendisi. Yine beyaz arkaplan ile detaylı inceledikten sonra turkuaz renkle numaralandırdığım fakat aşırı belli olmayan karartılar da mecvut (4,5,6,7). Turkuazlar pek belli olmuyor çünkü tam siyah değiller hafiften griye çalıyorlar ancak pembe olarak işaretlediklerim ekstra bir çaba göstermeden görülebiliyor.

Şimdi benim merak ettiğim iki husus var. İnternetten yapılan alışverişlerde 14 gün içinde direkt iade etme hakkım var deniyor. Yani direkt teslim aldığım gibi paketini vs toplayıp gönderebilirim, ücretini geri verecekler. Sorun şu, hem kendisini severek aldım 11 yıl sonra 24" vs dev gibi gözüktü hem de 575 lira olarak fiyatı iyi denk geldi. Dolayısıyla o seçenek işime gelmez. Diğeri ise garantiye gönderip yenisini istemek. Ama okuduğum kadarıyla markalar bu işi yokuşa sürdüğü için millet THH ile falan baya uğraşıyormuş. E bir de malı göndereceğiz kaç ay, 1 yıl ne kadar sürerse sonuçlanana kadar ekransız mı kalacağız ViewSonic'in bu durumlarda izlediği yol nedir? Kaliteli falan denildiği için bu markadan seçmiştim.

İkincisi ise ben böyle uğraşlara girmeyip bu şekilde kullansam ölü piksel mi artık ne oluyorsa ileride ekrana yayılıp kullanılmaz hâle getirebilecek bir sorun mu? Hani öyle aylarca uğraştırıp hak arayacağım diye sağa sola koşturup ekstradan masraf yaptıracak bir olaysa kalsın devam edeyim, ucuz almanın nazarı olsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Yenisini istersin 6 ay içinde sorunlu ürünler vs. ayıplı mal statüsünde sayıldığından direkt yenisi ile değişim hakkın yasal olarak var ama uygulayan kim ? diyorlar ki hemşerim THH'e ver o zaman allah allah bizde ortam böyle işine gelirse yallaaaaaaaah, deyip sana geri yolluyor. Bu sıkıntı büyüyebilir çevresindeki piksellerde ölebilir vs. vs. onun yani bir garantisi yok. Birgün bir bakmışsın komple yatay çizgi olarak pikseller ölmüş olur vs. THH kararları max 6 ay içinde sonuçlanmak zorunda, yaşadığın şehre göre oranın yoğunluğu vs. vs. bu süre 1 ay içinde de sonuçlanabilir.

  • Shinsekuruza @shinsekuruza

   İş THH'ye kalırsa süreç uğraştırıcı görünüyor zaten yasal olarak hakkımı elde etmek için devamlı tırmalayacaksın çekilen çileye değmez. Hani böyle kalacağını bilsem eyvallah kullanırım da, problem büyüyebiliyorsa ileride yine ellerine düşeriz ha şimdi olmuş ha sonra aynı hesap. @rasko @joe Dediğiniz gibi en iyisi iade edip yolumuza bakalım yoksa mesele süner de süner nur topu gibi sinir hastası oluruz. Ne yapıp edip mağazadan almak gerek. Gerçi orada da satın almadan göremiyorsun ama belki o an elemanlara baskı yapıp anında değişimi sağlanabilir. Peki iade için "Arızalı" olarak ayrıca belirtmeme gerek yok değil mi? "Beğenmedim" seçeneğinin yeterli olması lazım. Sonra vay efendim bu sıkıntılıymış sen bize söylemedin vs kabul etmeyip beni yine servisle meşgale etmesinler?

 • Rasko @rasko

  Direkt iade et hiç uğraşma derim.

 • Joe @joe

  Hemen iade aç. Monitör tv gibi şeyleri fiziksel mağazadan kontrol edip almakta fayda var.

 • Arda Zeytin @ardazeytin

  İnternetten almışsın, iade et geç. Ayıplı mal. Çok sorgulanacak bir şey yok. Mağazadan alsan başına dert olurdu.

#Süratkargo aldığım monitörü dibime kadar getirdi teslim etmeden tekrar o kadar yolu geri tepti. 🙂 Ulaştırsalar bile sağlam çıkacağı meçhul.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@nesdelisi bu hareket biraz terbiyesizce olmadı mı Ju Jitsu bey? Hem bir şey yapalım diyorsun, sonra da sebepsiz yere yorumu silip engelliyorsun. Ön şartlarını belirtseydin ona göre yazardık. Profesyonelimsi ortak işlerinde "Anata no seikō o inorimasu" (!). #Masao #JustThoughtsNoBouken #SeihinNashi #OkaneNashi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#zenfone2 #deji batarya. İlk günü bu şekilde geçti.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@x86_64 Benim sipariş ettiğim Deji de elime ulaştı fakat bir türlü düzgün yerleştiremedim. Fotoğraftaki bağlantı orjinal bataryadaki gibi sıkı tutmuyor. Tam topluyorum hop ayrılıyor. Batarya boyutu da biraz büyükmüş tam oturmadı. Arkasındaki metali yerleştirince etrafında alan kalmadığı için bataryayı oynatmak gerekiyor, öyle yapınca da zaten hassas olan bağlantısı ayrılıyor hadi bir daha baştan... Metalin kenarlarını tam kasanın içerisine oturtmasam bu sefer dış plastik parça bombe yapıyor. Siz nasıl çözdünüz bunu? Veya numunelik bir olay mıdır yenisini mi isteyeyim sizce? #zenfone2

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Aslında sokete dikkat edersen orjinaldeki daha dişli etli yani uç kısımları vs deji de o kısımlar daha etsiz aslında fön havya ile 2 dklık iş soketi değiştirmek ama tabi bulmak mesele yapacak adamı da bulmak ek iş. 🙁

 • Orcun @orcun

  @x86_64 En fazla 3 4 saniyede çözersin tabi de çevresini çok iyi izole etmen lazım. Flex zaten çok ısıtırsan yandın. Az biraz flux sıksan çok az tutsan ufak cımbızla sökersin de tabi çok ince iş soketi de eritmemen lazım vs hani baya sıkıntı. Bataryayı 40 45 dereceden fazla ısıtmadıktan sonra da pek sorun olmaz ama işte sıkıntı. 🙁

 • Shinsekuruza @shinsekuruza

  @x86_64 Zaten mereti öyle bir yapıştırmışlar ki oradan çıkaracağım diye baya ter döktüm, ha şimdi delinecek ha şimdi yamulacak... 😀 Bir de takıyorum takıyorum olmuyor biraz hararet yapınca iyice abandım, neyse ki kaza bela çıkmadı. Dediğiniz gibi etiketini çıkardım ittire kaktıra her tarafından bir şekilde yerleşti. @orcun Aslında soketin sıkı olmaması hadi neyse çünkü üstüne kapağını kapatınca biraz destek oluyor geri atmaması için. İşimi zorlaştıran iki tarafın da karşılıklı hizalı gelmemesi. Mesela yarım milimetre sağında ve açılı kalıyor. Hem gevşek hem de bu iki sorun birleşince... O metalin arka yüzeyinde sim kablosu vs de var. Bataryanın soketine göre hizalarsam hem metal yamuk oluyor kasaya oturmuyor hem de onun üstündeki diğer soket bağlanmıyor. Diğer türlü yaparsam bataryanınki durduğu yerde durmuyor pıt diye atıyor lanet şey. Nasıl olduysa 1-2dk hepsini yerinde sabit tutabildim hemen kapağını üstüne kapattım. Telefonun kasasını gerince birkaç kere yeniden başladı teması kesildiğinden. Sonra sabit açık kaldı. Bu durumu yazdığımdan beri test ediyorum yani aynısını yapmazsa bir daha içini açasım yok. Tekrar ederse son çare metali kesmeyi deneyeceğim. En azından soket açısından dolayı gerilmez.

 • Shinsekuruza @shinsekuruza

  Pil durumu göstergesi %50'de takılı kaldı. Gariplik olduğunu fark edince mecburen tekrar söktüm. Soketi kurcaladım, es kaza bir denememde %13 ile açıldı ve sorunun bununla bağlantılı olduğunu anladım. Kartvizit bulup onun üstüne denk gelecek kadar bir parça kestim, 3 defa katlayıp üstüne yerleştirerek destek yaptım. Plastik kapağı da üstüne montajlayıp vidaladım. İşlemler bittiğinde gösterge düzelmişti, %1'e düşmüştü. Şimdi bir sorun görünmüyor. Aksilik çıkmazsa sonuçları paylaşırım.

  • NecRo7 @necro7

   hocam bende zenfone 2 için batarya arayışındayım 2 ay geçmiş nasıl performansı? Bide dejinin sitesinden mi yoksa başka bir satıcıdan mı temin ettiniz?

  • Shinsekuruza @shinsekuruza

   @necro7 kendi sitesinde fiyatı daha uygundu üyelik açmadan oradan aldım.

   Hâlâ verdiğim yorumda anlattığım gibi şimdilik bir sorun görünmüyor. En son 15 saat önce doldurmuştum biraz kullanıp %93'de bıraktım hiç azalmamış. Ekran parlaklığı orta ayar otomatik. Kullandığım uygulamalar birkaç sekme internet tarayıcısı ve telegram. Bitmeye yakın tekrardan bir fotoğraf paylaşırım. Arada bir bakınca uçak modu vs ertesi güne idare ediyor. Ha ama ben bazen %5 kala falan takıyorum daha erken takmak gerek.

   https://teknoseyir.com/durum/1125955#comment-4034581

  • Shinsekuruza @shinsekuruza

   @necro7 Şimdiki durum böyle 5 saatte %50'ye anca düştü.

  • NecRo7 @necro7

   @shinsekuruza bataryayı aldım. Montaj zorlamaz umarım. Sizin cihaz romlu galiba romun adı yada linki var mı ?

  • Shinsekuruza @shinsekuruza

   @necro7 boyutu birebir tam orjinali gibi değil ondan uğraştırdı. Biraz büyük ve bağlantı yeri tam hizalı olmuyor. Zaten tutan tırnak da zayıf olduğundan üflesen pıt diye geri atıyor. Bataryanın üstündeki kağıdı tamamen söktüm sıfıra sıfır oturdu fakat yine de toplayınca hafiften şişlik yaptı. Eskisini metal parçadan ayırırken mümkün olduğunca ikisini de bükmemeye çalışın altında çok sıkı bir yapışkan var. Araya fotoğraftaki kartı soktum etrafından dolandıra dolandıra arasını açıp çıkardım. O metali kasaya bağlayan bir yapışkan daha var ama fazla değil en altta, titreşim motorunun olduğu tarafta. Yine kartla arasında sokarak kaldırabilirsiniz.

   Groovy Android yüklü. Nougat 7.1.2. Asus'un çirkin ve kullanışsız arayüzünden sonra telefonu tekrar sevmeye başladım. 😀
   https://groovyandroid.ga/