Geçtiğimiz günlerde Acer'in yarışması olduğunu söylemiştim. Buradan da destek olanlar oldu ve ekseriyetle bizimkilerden oluşan hileci grubu defedip final aşamasına katılmaya hak kazandım. Herkese teşekkür ederim. Formula 1 2007 dünya şampiyonu Kimi Räikkönen, Alfa Romeo takım kaptanı Frédéric Vasseur, Acer Avrupa pazarlama başkan yardımcısı Hojo Blingen ve Sparco motor sporları yöneticisi Daniela Vignale'nin bulunduğu jürinin değerlendirmesiyle kazanan belirlenecek. Bakalım bu heyecanlı bekleyiş nasıl sonuçlanacak... 🙂

https://teknoseyir.com/durum/1425478
https://www.instagram.com/p/CQRFoseCNa6/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Shinsekuruza @shinsekuruza

  Yüzsüzlükte çığır açtılar. Hepsine baktım kimmiş neciymiş bunlar diye. Uzaktan görsen ne hayatlar, vay be dersin o biçim tipler. Biri de pişkin pişkin konuşuyordu sonuç ne olursa olsun ben memnunum vs. övünerek anlatıyor böyle. E arkadaş hiç mi gururun yok, belli ki kendine göre bir çevren var kimisi iyi yerlere gelmiş. İsminiz cisminiz belli utanmayacak mısın adını aratınca lap diye karşına çıkacak. Başka bir yarışmada da güya meslektaşım olacak biri vardı. Gitmiş yabancı sanatçılardan direkt almış koymuş, hanımefendi kendininmiş gibi millete caka satıyor. Eserlerin sahiplerini bulup haber verdim, sağa sola da yazdım. Haberim yoktu, zaten kazanmadım para da almadım falan filan diyor. Ya bırak... Onu geçtim, mevzu başka sitelere de yayıldı. İki dakikalık prim için adını lekeledin.

  Düzenleme:
  Cevap verdiğim kullanıcılar gitmiş. Silmeyin yahu. 😀

Merhaba TeknoSeyir ahalisi. Acer'in düzenlediği, F1 ayakkabısı temalı bir tasarım yarışması var. Ödül olarak yaklaşık 3500€ değerinde bir bilgisayar ve monitör verilecek. İlgileniyorsanız bu bağlantıdan tüm katılımcıları inceleyip oy verebilirsiniz. Benim tasarımım da mevcut. Beğenirseniz ister ana sayfadan ister verdiğim direkt bağlantıdan destek olabilirsiniz. Gerçi en başından tahmin ettiğim üzere her F5 yaptığımda çok tuhaf(!) biçimde aralarında Türklerin de bulunduğu belirli bir grup botlarla yardırıyor ama yine de katılmak istedim. 🙂

Tüm galeri:
https://kimiscreatorchallenge.acer.com/tr-TR#gallery

Bana ait bağlantı:
https://kimiscreatorchallenge.acer.com/tr-TR/design-voting/b2JkZWdpcm1lbmNpQG91dGxvb2suY29t

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Grafiker arkadaşlara naçizane uyarım var. Sonra problem yaşamayın.

https://teknoseyir.com/durum/1352404
Dejavu
https://teknoseyir.com/durum/1141274

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 16
 • ARMv7 @armv7

  2. link anasayfaya yönlendiriyor.

 • reducto @protego

  İfşa team'e hoşgeldin dostum. @orcun Ortak çıktı bize

 • Gio @gio

  gönüllü veya başka şartlar'daki başka şartları merak ettim

 • serhanhepsen @serhanhepsen

  Ben de üzülerek söylüyorum, arkadaştan uzak durmanızı öneririm. Aynı olayı bende yaşadım kendisiyle 🙂 Hiç para talep etmeme ve gayet iyi duygularla doğruya yönlendirmiye çalışmama karşın(Hiç yazılım bilgisi olmadan,hiç birşeye varmayacak en dandik hazır motorlarla sözde oyun yapmaya çalışıyor. Bunlarla uğraşmak yerine unity, ilgili yazılım dillerini vs öğrenmesini tavsiye ettim. Yine de yardımcı olacağımı söyledim) birden sinirlenip sanki o patronmuşta ben onun işine başvurmuşum gibi fantezi dünyalarına dalarak sözde "benim başvurumu" resmi bir ağızla yazılımış 🙂 bir mail ile reddeti ve engelledi. Sebep olarak oyun motoruna karışmamı yazmış 🙂

  Fiziki engelinden kaynaklanan bir durumdan dolayı mı bilmiyorum ancak kendisi aşırı (uç noktada) alıngan ve malesef kendi kurduğu hayal dünyasında yaşayan birisi. Şu durumda kendisine yardımcı olmak imkansız. Umarım gerçeklerin ve hayatın nasıl işlediğinin farkına varır. Allah yardımcısı olsun. Daha da yapabilecek ve söylenebilecek bir şey yok malesef. Çokta üzerine gitmemek lazım.

  @awsalli @shinsekuruza @protego

  • Shinsekuruza @shinsekuruza

   Kelimesi kelimesine durum böyle. Daha fazla detay verip rencide etmek istemiyordum lakin söylemişsiniz zaten. Evet biraz "uçlarda". 🙂 Önceden kaç kere insanlar söyledi güzelce yazılım öğrenmesi gerektiğini ama bize o oyun motorunu savunup duruyordu. Başka soruları da vardı Steam'e girmek ve satış yapmakla ilgili. Yine herkes fikrini söyledi ancak arkadaşı hayatta bazı şeylerin bedelini ödemesi gerektiğine, sırf oyun değil bir iş kurduğunda belirli bir sermayesi olması gerektiğine ikna edemedik yine bildiğini okudu. İşte bir heves ekip kuralım vs istiyor da sonra mesele ciddiye binip ücret konuşmak istediğinde saygısızca silip çark ediyor. Ee sen şirketçilik oyna, hayallerindeki işi yap, egonu tatmin et diye neden millet vaktini sana hibe etsin ki, gönüllülük böyle bir olay değil. O hareketinden sonra kimdir nedir diye araştırmıştım, baktım ki her yere reklamını yapmış fujitsu mu jijitsu mu nedir öyle bir oyun hakkında farklı sitelerde konusu vardı. Kendine site de açmış orada biz şunu yaptık (kaç kişilerse artık) biz bunu yaptık işte günün oyunu gibi falan kendi çalıp kendi oynuyordu. 😀 O dönem not ettim vardı SS'leri duruyordur silmediysem. Hesabı kapatınca oldu bitti olmuyor. Şimdi hiçbir şey olmamış gibi aramızda takılıp aynı soruları, aynı sözde ilanları görmezden gelemem. Hani ciddi olarak proje yapmak isteyen arkadaşlarımız olur durumu bilsin istedim.

   Bu arada kendisini engelledim yani kusura bakmasın, gizliden falan açıp okursan diye söylüyorum. Yaptığına ettiğine dediğimiz yok, buradaki insanlara davranışların hoş değil o yüzden güven vermiyorsun.

  • serhanhepsen @serhanhepsen

   @shinsekuruza Evet bende kelimesi kelimesine yazdıklarına katılıyorum 🙂 Ancak şöyle bir şey var , bunu biraz üzülerek ve çekinerek yazıyorum ki en kibar tabiriyle durumunu çok "normal" görmüyorum. O yüzden üst mesajda yazdığım gibi çok üstüne gitmemek, kızmamak lazım. Sadece teknoseyirdeki arkadaşlar durumu bilsinler ona göre yaklaşsınlar istiyorum. Bu "durumunu" farkında olmayan biri çok daha aşırı ve kötü tepkiler verebilir kendisine ve yazık olur.

@armv7 @m-ahmet 2020 ikinci çeyrekte android pazarına gireceği söylenen yeni bir markaya ait bilgiler zuhur etmiş. 😂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

@yasinilkaya merhaba, alan adı ve sunucu hizmetimizin süresi sona ermiş fakat son dosyaları alamadık cpanel aktif değil erişme imkanımız var mı? Sitenizdeki disk kullanımı doğru ise panelden en son oluşturulan yedek ana dizinde hâlâ mevcut olmalı ama hazır olduktan sonra indirme fırsatı olmadı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şimdi size çok basit bir soru soracağım. Elimizde satın alınan bir cihaza ait fatura var. Üstündeki seri numarası doğru değil, sallamasyon. Ben diyorum ki, "O zaman sokaktan bulduğum aynı marka, aynı model bozuk ürünü bununla göndersem olur mu?"

Satıcı da "İnatım inat bunu düzeltmemekte ısrar ediyorum, bu faturayla başvurarak servis işlemlerini yapabilirsiniz faturanız geçerlidir." diye iddia ediyor. Sonra servis de alıyor bakıyor "Aaa biz müşterilerimize her daim güveniriz, sözünüz sözdür inanırız. Sonuçta müneccim yaprağı yediğimizden eminiz ki o gün o tarihte aldığınız ürün budur, hadi tamir edelim..." 🙂 #Hepsiburada mı haklı ben mi haklıyım? Bu fatura öyle şehrin anahtarıysa piyasadaki tüm 2. elleri toplayayım tamir ettireyim böyle saçmalık mı olur?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • BURAK A. @brkadgn

  Cep telefonu faturasında Imei kodu olmadığı için sorun yaşadığım olmuştu. Satın aldığım yerde düzelttirmiştim faturayı. Diğer cihazlarda sorun yaşamadım. Dediğiniz gibi firma faturayı düzeltmiyorsa ve serviste seri numarasına dikkat etmiyorsa, her hangi bir ürün için hizmet alınabilir.

  • Shinsekuruza @shinsekuruza

   İşte etmeme gibi bir ihtimali yok ki, sonuçta o numara belirleyici bir unsur adamlar nereden bilecek değil mi kabul etmese etmez sonra hadi aldın başına belayı. Kendi hatalarını düzeltmemek uğruna devamlı lafı anlamamazlıktan geliyorlar. Dalga geçer gibi diyorlar ki XYZ numaralı siparişinizin seri numarası XYZ'dir. 😀 Ne malum gönderdiğinin bendekiyle aynı olduğu? Örtüşmüyor ki üstündekiyle. Madem öyle derim ki o numaralı ürün bana hiç ulaşmadı paramı aldınız malı vermediniz bir daha gönderin. O zaman yapmazlar işlerine gelmez. Demek ki ucuza kampanya indirim bilmem ne yapıp sattığın malların nereden nasıl geldiği belirsiz ki kaçak mıdır göçek midir, iade değişim midir doğru düzgün fatura kesemiyorsun garanti sağlayamıyorsun ben de öyle düşünürüm o hâlde art niyetse al sana art niyet. Nereye şikayet edebilirim bunları? Maliye veya THH ilgilenir mi?

#Hepsiburada kesilen faturada gönderdiği ürünün seri numarasını 12 hane yerine 5 haneli alakasız bir numara olarak yazmış yani cihazın üstündekiyle birbirini tutmuyor. Yeni fatura mı düzenlenmesi gerekiyor? Garanti belgesini açtım kapalı poşetli, oradaki seri numarası yeri de hâliyle boş. E garanti lazım olsa nasıl halledeceğiz, daha önce başına gelen veya bu durumda ne olacağını bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sorunlu #viewsonic monitörü geri verdim. Kargo 1 günde ulaştırıldı ve işlemleri hemen hallettiler.
https://teknoseyir.com/durum/1142312

Alternatif ne alabilirim diye baktığımda 500-600 lira arasında pek seçenek olmadığını gördüm. Başta belirlediğim kriterler en az 24" FHD 5ms IPS özelliklerini sağlamasıydı.

#va2419-sh 23.8" idi, 23" benim için sorun olmaz sanırım. Bu model ve genel olarak marka hakkında ne düşünüyorsunuz? #acer #sa230bid

Gözden kaçırmış olabilirim başka önerilere de açığım. Kullanım amacım genellikle 2B/3B çizimler, web tasarımı ve biraz da oyun.
https://www.acer.com/ac/tr/TR/content/model/UM.VS0EE.002

SA230

Acer SA230 ile ilgili daha fazla bilgi edinin. (Full HD)1920 x [email protected] Hz - 16:9 - Var - 4 ms GTG - Var - Var - A - 28 kWh - 25 W - 450 mW - 400 mW - Siyah - 320 mm - 531 mm - 36 mm - 402 mm - 531 mm...
BeğenFavori PaylaşYorum yap