Selamlar, normalde paylaşmayı düşünmüyordum ancak yeni bir gelişme oldu. Sosyal medyadan duyurduğum gibi buradan da haber vereyim dedim. Geçtiğimiz günlerde katıldığım Acer'in yarışması henüz sonuçlanmadı, takvimi bekliyorum. Fakat MSI'ın düzenlediği metaverse konulu yarışmada, grafik tasarımı kategorisinde, 800'den fazla katılımcı arasından finale kalmayı başardım. 😂 Genellikle hep olumlu bir ütopya tasvir edilmiş ama ben karamsar yönüne oynadım. 😄

Tabi ki ne kadar sevmesem de yine bir oylama faslı var. Beğendiyseniz basitçe bir üyelik açarak destekleyebilirsiniz. 3 kategori mevcut. Hepsinde 1'er adet hakkınız bulunuyor ve her kategoriden bir şanslı oy verene aşağıdaki klavye-fare seti verilecek (yaklaşık 1200 lira değerinde). O yüzden bu fırsatı değerlendirebilirsiniz:
https://www.msi.com/Gaming-Gear/VIGOR-GK30-COMBO-WHITE

1 Temmuz (yarın) PDT 23:59'a kadar (bizden 10 saat geri) vakit var.

Tüm galeri:
https://msi.gm/VoteNow

Bana ait doğrudan bağlantı:
https://www.msi.com/Landing/creator-awards/tr/entries/graphic/id/G-00522

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkese selamlar, bilenleriniz olacaktır ki zaman zaman katıldığım etkinlikleri duyuruyorum. Tam 1 yıl önce Acer'in düzenlediği bir yarışmayı burada paylaşmıştım. Gösterdiğiniz ilgi neticesinde hilecilerin arasından sıyrılıp finale kalmış fakat ne yazık ki birinciliği kıl payı Afrika'ya kaptırmıştık. Onun heyecanı yetti ancak bir tasarımcı olarak ihtiyacım olan ödülde tabi ki gözüm kaldı... 🥲
https://teknoseyir.com/durum/1431968

Räikkönen'i giydiremedik ama bu yıl, Formula 1 Alfa Romeo pilotu Valtteri Bottas için kask tasarımı oylanıyor. Sanırım önümüzdeki seneye de eldiven ya da tulum isteyecekler. 😂 Dilerseniz bu sefer başarmama yardım edebilirsiniz. 🙃 Oylar tek kullanımlık değil, 24 Haziran'a kadar birden fazla kez, sadece bir CAPTCHA doldurarak beğendiğiniz katılımcılara verebilirsiniz.

Tüm galeri:
https://valtteriscreatorchallenge.acer.com/tr-TR#gallery

Bana ait doğrudan bağlantı:
https://valtteriscreatorchallenge.acer.com/tr-TR/design-voting/b2JkZWdpcm1lbmNpQG91dGxvb2suY29t

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Rasko @rasko

  Herhangi bir şeyi oylama ile seçmenin sorunu bu işte. Oylar hiçbir zaman gerçek oy olmuyor, hakeden değil daha fazla çevresi olan veya daha fazla botu olan kazanıyor.
  Ben girip beğendiğim bir tasarıma oy verdim ama kimse böyle yapmayacak. İnsanlar böyle iyi şeyleri haketmiyor.

  • Shinsekuruza @shinsekuruza

   Haklısınız ben de sevmiyorum. Öncekinde bundan şikayet etmiştim ama sistemi değiştirmemişler. Bana kalsa sadece yetkin bir jüri, net kriterlere göre değerlendirip seçsin. Bu şekilde yapanlar var katıldıklarım arasında. Örneğin geçen Asus'a katılmıştım, onda dümdüz bir Ukrayna bayrağı koydular binlerce oy topladı. Ben de 1 ay boyunca projemi hazırladım, sosyal medyada yüzlerce beğeni gelmesine rağmen 20 30 kişide kaldık. 🙂 Ama ne oldu, bunları halkın seçimi diye ayırdık, asıl kazananları biz belirliyoruz dediler. Önümüzdeki günlerde MSI'ın da bir oylaması var (onu paylaşmayacağım iyice kirletmeyelim buraları). Bakalım onda nasıl bir yöntem uygulanacak. Bu şekilde tüm işi başkasına bırakınca direkt etkileşimi yüksek olan kişiler payı kapıyor. Mesela Türk rakiplerimden birisini sözlük sitesinde ve markanın yerel hesabında iyi reklam ettiler. 🙂

#reklamlar Selamlar, Asus'un bir süredir devam eden ProArtist yarışması var. Katılımcıların yanı sıra oy verenlerin de ayrı ayrı ödül kazanma şansı mevcut, fırsatı değerlendirebilirsiniz. Fotoğrafçılık, grafik tasarım, film ve animasyon olarak 4 dal var. Ben de gündemle ilgili bir konuda animasyon kategorisinde katıldım. Beğenirseniz desteğinizi bekliyorum. Önceki paylaştığımda oy mekanizmasının uydurukluğundan hileciler musallat olmuştu ancak yine destekleriniz sayesinde alnımızın akıyla hepsini defedip çıktık adalet yerini buldu. 😀 Aynı projeye günlük 1, farklı olarak toplam 3 oy hakkı mevcut. Mayıs 15'de sonlanacak. İlginizi çekerse bağlantıları bırakıyorum.

Ödüller:
https://www.asus.com/campaign/ASUS-ProArtist-Awards-2022/tr/prizes.php

Projeme doğrudan link:
https://www.asus.com/campaign/ASUS-ProArtist-Awards-2022/tr/share.php?sn=5482

Başkalarına göz atmak için diğer girdiler:
https://www.asus.com/campaign/ASUS-ProArtist-Awards-2022/tr/voting.php#entries

15 Haz düzenlemesi:
Sonuçlandı, sosyal medyada ilgi görmesine rağmen kimse yeterli sayıda oy vermedi; maalesef yapamadık. 🙂 AN-225'e hatıra olarak kalsın bu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar. Uzun dönem profesyonel kullanım için grafik tablet önerisine ihtiyacım var. Kullandığım programlar ağırlıklı olarak GIMP, Krita, Inkscape ve Blender. Örnek çizimler koydum. Bütçe 1500 lira. Sizce bu modellerin içinden hangisi iyidir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • anıl @anil_

  Reballing garantisi olan bir şey değil yine arıza olabilir ve verdiğiniz para ile kalırsınız ortada. Teknik takip ile ilgili DH'de şikayetler vardı. Diğerleri ile ilgili bir bilgim yok ama dediğim gibi hiçbiri garanti veremez o işleme diye düşünüyorum verirse de inanmayın derim. Hani reballing yapıyorum. Kesin düzelir, bir daha gelmezsiniz diyemez kimse.

  • Shinsekuruza @shinsekuruza

   Burada önermişlerdi orayı, benim de içime sinmedi ondan arayıştayım. Onların işçiliğinden ziyade uygulanan işlemin kendi doğasını anlamaya çalışıyorum. Eğer başta başarılı olsa bile kısır döngüye girecekse hiç anlamı yok. Kimisi 1 ay, kimisi 3 ay garanti veriyor. Atıyorum 1-2 yıl sonra aynı vaziyeti alacağı kaçınılmazsa değmez yani. Linkte arızayı gidermediğinden bahsediliyor. O hâlde bu tip donanımlar hiç tamir edilemiyor sağlam komponentleri alınıp çöpe atılması gerek? Tabi bende reballing gerekmeyebilir, sorunun kaynağını bilmiyorum. Sadece ön bilgi edinmek için sordum. Öyle bir durumda yaptırmadan hurda sayabiliriz.

 • Makineci @makineci

  gpu için ne kadar ücret verdiler? garanti veriyorlar mı?

#ikinciel Selamlar, bağlantıdaki monitörü satmayı düşünüyorum. Kurup kaldırdım hiç kullanmadım kutusunda atıl duruyor. Ederi nedir? Buradan almak isteyen varsa görüşebiliriz. Donanım takası tekliflerine açığım.

4k 144hz 27" ips
1ms vrb
dci-p3 %90
delta e<1
pantone validated
hdr400
g-sync

https://www.acer.com/ac/tr/TR/content/conceptd-series/conceptdcp3

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Coppermine @coppermine

  6 aydır bu model için bir kampanya bekliyorum yada kendimi ikna etmeye çalışıyorum. Özellikleri çok iyi bir monitör, neden satmayı düşünüyorsunuz?

  Türkiye’de olsam kesin almak isterdim. Sıfırı Almanya’da 720 Euro seviyesinde.

  • Shinsekuruza @shinsekuruza

   İhtiyaçtan, yoksa beğenmiştim. Tasarımla uğraşıyorum böylesi kolay kolay denk gelmez de bağlayacak cihaz yok. Kallavi bir şey lazım beslemek için. İşte denemek için açtım bir defa, baktım uygun port bile yok anakartta, sadece VGA var. Öylece topladım yerine koydum tertemiz duruyor. 🙂 Onun yerine buradan biriyle anlaşırsak elden çıkarayım yahut bilgisayar olur, gpu olur, mb+cpu+ram kombini gibi birkaç parça donanımla takas edeyim diyorum. Ben de Amazon globale bakmıştım 1200-999$ arası yazıyordu en son. Vergisi kargoyla vs 1900'leri buluyormuş. Başka bölgelere de baktım İsrail gibi, değişken sonuçlar var.

  • Shinsekuruza @shinsekuruza

   @enoes241 25 bin lira yazmışım en son. Piyasayı bayağıdır takip etmiyordum. Şu an hem yüksek yenileme hızı-düşük tepki süresi, hem de sertifikalı profesyonel kullanım için göz attığımda yakın özelliktekiler 20-30, daha kısık olan oyun odaklı modeller ise 10-15 bandında görünüyor. Bir tasarımcı olarak hem iş hem günlük kullanım için tavsiye edebilirim. 0 ayarında, kullanılmadı. Almak isterseniz fiyat hakkında ve ürün detaylarını görüşebiliriz.

  • Enes Pst @enoes241

   @shinsekuruza bilmiyordum bu kadar yüksek olduğunu teşekkür ederim

Geçtiğimiz günlerde Acer'in yarışması olduğunu söylemiştim. Buradan da destek olanlar oldu ve ekseriyetle bizimkilerden oluşan hileci grubu defedip final aşamasına katılmaya hak kazandım. Herkese teşekkür ederim. Formula 1 2007 dünya şampiyonu Kimi Räikkönen, Alfa Romeo takım kaptanı Frédéric Vasseur, Acer Avrupa pazarlama başkan yardımcısı Hojo Blingen ve Sparco motor sporları yöneticisi Daniela Vignale'nin bulunduğu jürinin değerlendirmesiyle kazanan belirlenecek. Bakalım bu heyecanlı bekleyiş nasıl sonuçlanacak... 🙂

https://teknoseyir.com/durum/1425478
https://www.instagram.com/p/CQRFoseCNa6/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Shinsekuruza @shinsekuruza

  Yüzsüzlükte çığır açtılar. Hepsine baktım kimmiş neciymiş bunlar diye. Uzaktan görsen ne hayatlar, vay be dersin o biçim tipler. Biri de pişkin pişkin konuşuyordu sonuç ne olursa olsun ben memnunum vs. övünerek anlatıyor böyle. E arkadaş hiç mi gururun yok, belli ki kendine göre bir çevren var kimisi iyi yerlere gelmiş. İsminiz cisminiz belli utanmayacak mısın adını aratınca lap diye karşına çıkacak. Başka bir yarışmada da güya meslektaşım olacak biri vardı. Gitmiş yabancı sanatçılardan direkt almış koymuş, hanımefendi kendininmiş gibi millete caka satıyor. Eserlerin sahiplerini bulup haber verdim, sağa sola da yazdım. Haberim yoktu, zaten kazanmadım para da almadım falan filan diyor. Ya bırak... Onu geçtim, mevzu başka sitelere de yayıldı. İki dakikalık prim için adını lekeledin.

  Düzenleme:
  Cevap verdiğim kullanıcılar gitmiş. Silmeyin yahu. 😀

Merhaba TeknoSeyir ahalisi. Acer'in düzenlediği, F1 ayakkabısı temalı bir tasarım yarışması var. Ödül olarak yaklaşık 3500€ değerinde bir bilgisayar ve monitör verilecek. İlgileniyorsanız bu bağlantıdan tüm katılımcıları inceleyip oy verebilirsiniz. Benim tasarımım da mevcut. Beğenirseniz ister ana sayfadan ister verdiğim direkt bağlantıdan destek olabilirsiniz. Gerçi en başından tahmin ettiğim üzere her F5 yaptığımda çok tuhaf(!) biçimde aralarında Türklerin de bulunduğu belirli bir grup botlarla yardırıyor ama yine de katılmak istedim. 🙂

Tüm galeri:
https://kimiscreatorchallenge.acer.com/tr-TR#gallery

Bana ait bağlantı:
https://kimiscreatorchallenge.acer.com/tr-TR/design-voting/b2JkZWdpcm1lbmNpQG91dGxvb2suY29t

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Grafiker arkadaşlara naçizane uyarım var. Sonra problem yaşamayın.

https://teknoseyir.com/durum/1352404
Dejavu
https://teknoseyir.com/durum/1141274

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 16
 • ARMv7 @armv7

  2. link anasayfaya yönlendiriyor.

 • reducto @protego

  İfşa team'e hoşgeldin dostum. @orcun Ortak çıktı bize

 • Gio @gio

  gönüllü veya başka şartlar'daki başka şartları merak ettim

 • serhanhepsen @serhanhepsen

  Ben de üzülerek söylüyorum, arkadaştan uzak durmanızı öneririm. Aynı olayı bende yaşadım kendisiyle 🙂 Hiç para talep etmeme ve gayet iyi duygularla doğruya yönlendirmiye çalışmama karşın(Hiç yazılım bilgisi olmadan,hiç birşeye varmayacak en dandik hazır motorlarla sözde oyun yapmaya çalışıyor. Bunlarla uğraşmak yerine unity, ilgili yazılım dillerini vs öğrenmesini tavsiye ettim. Yine de yardımcı olacağımı söyledim) birden sinirlenip sanki o patronmuşta ben onun işine başvurmuşum gibi fantezi dünyalarına dalarak sözde "benim başvurumu" resmi bir ağızla yazılımış 🙂 bir mail ile reddeti ve engelledi. Sebep olarak oyun motoruna karışmamı yazmış 🙂

  Fiziki engelinden kaynaklanan bir durumdan dolayı mı bilmiyorum ancak kendisi aşırı (uç noktada) alıngan ve malesef kendi kurduğu hayal dünyasında yaşayan birisi. Şu durumda kendisine yardımcı olmak imkansız. Umarım gerçeklerin ve hayatın nasıl işlediğinin farkına varır. Allah yardımcısı olsun. Daha da yapabilecek ve söylenebilecek bir şey yok malesef. Çokta üzerine gitmemek lazım.

  @awsalli @shinsekuruza @protego

  • Shinsekuruza @shinsekuruza

   Kelimesi kelimesine durum böyle. Daha fazla detay verip rencide etmek istemiyordum lakin söylemişsiniz zaten. Evet biraz "uçlarda". 🙂 Önceden kaç kere insanlar söyledi güzelce yazılım öğrenmesi gerektiğini ama bize o oyun motorunu savunup duruyordu. Başka soruları da vardı Steam'e girmek ve satış yapmakla ilgili. Yine herkes fikrini söyledi ancak arkadaşı hayatta bazı şeylerin bedelini ödemesi gerektiğine, sırf oyun değil bir iş kurduğunda belirli bir sermayesi olması gerektiğine ikna edemedik yine bildiğini okudu. İşte bir heves ekip kuralım vs istiyor da sonra mesele ciddiye binip ücret konuşmak istediğinde saygısızca silip çark ediyor. Ee sen şirketçilik oyna, hayallerindeki işi yap, egonu tatmin et diye neden millet vaktini sana hibe etsin ki, gönüllülük böyle bir olay değil. O hareketinden sonra kimdir nedir diye araştırmıştım, baktım ki her yere reklamını yapmış fujitsu mu jijitsu mu nedir öyle bir oyun hakkında farklı sitelerde konusu vardı. Kendine site de açmış orada biz şunu yaptık (kaç kişilerse artık) biz bunu yaptık işte günün oyunu gibi falan kendi çalıp kendi oynuyordu. 😀 O dönem not ettim vardı SS'leri duruyordur silmediysem. Hesabı kapatınca oldu bitti olmuyor. Şimdi hiçbir şey olmamış gibi aramızda takılıp aynı soruları, aynı sözde ilanları görmezden gelemem. Hani ciddi olarak proje yapmak isteyen arkadaşlarımız olur durumu bilsin istedim.

   Bu arada kendisini engelledim yani kusura bakmasın, gizliden falan açıp okursan diye söylüyorum. Yaptığına ettiğine dediğimiz yok, buradaki insanlara davranışların hoş değil o yüzden güven vermiyorsun.

  • serhanhepsen @serhanhepsen

   @shinsekuruza Evet bende kelimesi kelimesine yazdıklarına katılıyorum 🙂 Ancak şöyle bir şey var , bunu biraz üzülerek ve çekinerek yazıyorum ki en kibar tabiriyle durumunu çok "normal" görmüyorum. O yüzden üst mesajda yazdığım gibi çok üstüne gitmemek, kızmamak lazım. Sadece teknoseyirdeki arkadaşlar durumu bilsinler ona göre yaklaşsınlar istiyorum. Bu "durumunu" farkında olmayan biri çok daha aşırı ve kötü tepkiler verebilir kendisine ve yazık olur.