Bu ufaklıklara yuva aranıyor.
Yer: istanbul #Duyuru

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.youtube.com/watch?v=2KSahAoOLdU

İnsanlığı aya götüren apollo görevlerindeki mekiğin yönlendirme sistemi yani bilgisayarı. 1960 lı yıllarda geliştirilmiş.
5 parçalık bir video seri yapılmış. Ters mühendislik ile sistemin çalışma mantığını çözmeye ve çalışır hale getirmeye uğraşıyorlar.
Yaklaşık 30 kilo ağırlığında, içi kablolarla dolu modül modül oldukça karmaşık gözüküyor. Bilgisayar teknolojisinin evrimini, hangi noktadan gelindiği, anolog elektiği ve daha fazlasını anlamlandırabilmek için çok değerli bir kaynak olarak görülebilir.
Satın alan sahibinin de kısa bir konuşması var. 2 milyon değerinde olduğu söyleniyor.
@hkellecioglu

Apollo AGC Restoration Part 1: Restoring the computer that put man on the Moon

We embark on the restoration of a very rare and historically significant machine: the Apollo Guidance Computer, or AGC. It was the revolutionary MIT-designed...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
cgdincer paylaştı.

Dünkü ufak aktivitemizde #teknoküp doğru cevabını vererek, bileğinin hakkıyla kişiye özel bir #teknoküp anahtarlığı kazanan, dikkatli takipçilerden Ender EREM @enderem 'in
armağanı kargoya verilmek üzere hazır.

iyi günlerde kullanman ve içini envai çeşit anahtarla doldurman dileğiyle 🙂

http://teknoseyir.com/durum/195598

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 17
cgdincer paylaştı.

selamlar cümleten,

#teknoküp 'ümüzün içine biraz sanat karıştırma zamanı geldi artık.

Kasanın genel olarak çok sade çizgilere sahip olmasını istediğimden, kapağın iç kısmına, ilustrasyon, grafiti, dövme figürleri tarzında, modern ve gerçekten özgün bir çalışmayı işlemek istiyorum. Tabi öncelikle bu çalışmanın telif hakları bakımından tamamen ücretsiz olması gerekiyor ki, sonradan sorun yaşamayalım.

Resimlerde de gördüğünüz gibi, #teknoküp logosundan türetmiş olduğum güzel bir ilüstrasyon çalışması var aslında. Hatta bir de bunun starwars temalısını da yaptım. Sonradan, starwars temasında yer alan kelimeleri, bambaşka bir tema ile değiştirmeyi de düşündüm aslında, fakat ne ile değiştirmem gerektiğini bulamadım henüz.

Sizlerin de bu konudaki görüş ve önerilerini almak, hatta bunun için özel çalışmalarınız varsa bunları görmek isterim doğrusu. Aklınıza bir şey geldiğinde, bu başlık altından paylaşabilirsiniz, daha zamanımız mevcut.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
cgdincer paylaştı.

Şimdi birtane videoda gördümde videonun bir saniyesinde bir adam gözüküyor Yunus Emre Şahin'e çok benziyor yoksa ben mi benzettim.Not:Videoda İsrail Konsolosluğu Önünde yaplan bir eylemle ilgili bir video Youtube'da gezerken denk geldim.Sadece meraktan yazdım herhangi bir siyasi amacım veya bu videonun reklamını yapmak gibi bir niyetim yoktur zaten bu kanalıda sevmem. http://www.youtube.com/watch?v=TZuaSvyNnVY&list=UUzCiOxk7TqhS2R-tWsJFtsQ#t=15

Müslümanlar Tek Yürek Oldular Zülme Dur Dediler İsrail Konsoloslugu Önünde Muhşem Görüntüler Oluştu

http://www.ehlisunnet.tv http://ehlisunnettv.com https://twitter.com/EhlisunnetTv https://www.facebook.com/EhliSunnet.Tv2 https://www.facebook.com/EhliSunnetTVcom
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tozlu raflar yakında! @leventp @gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11