Yeni bir proje üzerindeyim, nihai tasarıma gelindi, yine de fikir vermek isteyen varsa yazabilir. Cihaz motorize slider olarak çalışacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Yardım!!!
Ryzen kullanan arkadaşlardan işlemcimi test etmek için yardım istiyorum.
Akşam premiere da kurgu yaparken bilgisayar aniden elektrik gider gibi kapandı. Şu anda anakartın cpu ışığı yanıyor ve boot a geçmiyor.
İstanbul da olup bana yardımda bulunabilecek olan arkadaş varsa sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

https://www.youtube.com/watch?v=5wC65vvk2_A
@ugury
bu çığlık hangi oyunda vardı hatırlayan var mı ?

Howie Scream for 12 Hours

The Howie scream (also known as the Howie Long scream or Screams 3; Man, Gut-wrenching Scream And Fall Into Distance) is a frequently-used film and televisio...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu ufaklıklara yuva aranıyor.
Yer: istanbul #Duyuru

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.youtube.com/watch?v=2KSahAoOLdU

İnsanlığı aya götüren apollo görevlerindeki mekiğin yönlendirme sistemi yani bilgisayarı. 1960 lı yıllarda geliştirilmiş.
5 parçalık bir video seri yapılmış. Ters mühendislik ile sistemin çalışma mantığını çözmeye ve çalışır hale getirmeye uğraşıyorlar.
Yaklaşık 30 kilo ağırlığında, içi kablolarla dolu modül modül oldukça karmaşık gözüküyor. Bilgisayar teknolojisinin evrimini, hangi noktadan gelindiği, anolog elektiği ve daha fazlasını anlamlandırabilmek için çok değerli bir kaynak olarak görülebilir.
Satın alan sahibinin de kısa bir konuşması var. 2 milyon değerinde olduğu söyleniyor.
@hkellecioglu

Apollo AGC Restoration Part 1: Restoring the computer that put man on the Moon

We embark on the restoration of a very rare and historically significant machine: the Apollo Guidance Computer, or AGC. It was the revolutionary MIT-designed...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
cgdincer paylaştı.

Dünkü ufak aktivitemizde #teknoküp doğru cevabını vererek, bileğinin hakkıyla kişiye özel bir #teknoküp anahtarlığı kazanan, dikkatli takipçilerden Ender EREM @enderem 'in
armağanı kargoya verilmek üzere hazır.

iyi günlerde kullanman ve içini envai çeşit anahtarla doldurman dileğiyle 🙂

http://teknoseyir.com/durum/195598

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 17
cgdincer paylaştı.

selamlar cümleten,

#teknoküp 'ümüzün içine biraz sanat karıştırma zamanı geldi artık.

Kasanın genel olarak çok sade çizgilere sahip olmasını istediğimden, kapağın iç kısmına, ilustrasyon, grafiti, dövme figürleri tarzında, modern ve gerçekten özgün bir çalışmayı işlemek istiyorum. Tabi öncelikle bu çalışmanın telif hakları bakımından tamamen ücretsiz olması gerekiyor ki, sonradan sorun yaşamayalım.

Resimlerde de gördüğünüz gibi, #teknoküp logosundan türetmiş olduğum güzel bir ilüstrasyon çalışması var aslında. Hatta bir de bunun starwars temalısını da yaptım. Sonradan, starwars temasında yer alan kelimeleri, bambaşka bir tema ile değiştirmeyi de düşündüm aslında, fakat ne ile değiştirmem gerektiğini bulamadım henüz.

Sizlerin de bu konudaki görüş ve önerilerini almak, hatta bunun için özel çalışmalarınız varsa bunları görmek isterim doğrusu. Aklınıza bir şey geldiğinde, bu başlık altından paylaşabilirsiniz, daha zamanımız mevcut.

BeğenFavori PaylaşYorum yap