Farklı bir alarm uygulaması lazım arkadaşlar. Şöyle ki, evdeyken ben onu zaman tabanlı kurayım klasik alarmlar gibi, ama unutup evden çıkarsam wi-fi kopunca veya konum olarak evden uzaklaşınca uyarması lazım. Bunu nerede kullanacağım? Ocağa yemek koyarsam, buzluğa içecek atarsam, çamaşır makinesi çalışıyorsa vs. durumlar için.

Arama yapınca 'alarm on place' gibi farklı uygulamalar geliyor. Bunlarda önceden belirttiğin yere gelince alarm çalışıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Type-c telefon kullanan insanların micro usb girişli powerbank alması ve bunu normal karşılamasına çok şaşırıyorum. Ve bunu yapanlar kaliteli insanlar, teknoloji cahili olsalar takılmam bile. Yaşanacak sıkıntılar:
1-Sürekli kablo söküp takmanız,
2- Sürekli dönüştürücü söküp takmanız gerekecek (bunlar cihazı veya kabloyu yalama yapacaktır)
3- İki farklı şarj cihazı bulundurmanız gerekecek (bu da pratik değil)

Ha, eskiden kalma elinde cihaz vardır, onu bir şekilde kullanırsın elbette ama yenisini satın alıyorsan farkını ödeyip type-c almak gerekir. Hele ki Apple'ın bile type-c standartını kullanacağını düşününce (sanırım bu durum kesin değil, söylenti) buraya yönelmek iyi olacaktır.

Not: Her iki tip powerbank ve çift girişli powerbank sahibi olarak bunları yazdım. Çift girişli cihaz candır arkadaşlar, bence o tip powerbank alın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 24

Teknoseyir üyelerinden oluşan Netflix hesabımıza dördüncü ortak arıyoruz. Ödenecek ücret 10,50 TL. Deneyimli üye tercih edeceğiz. Ayrıca bir kaç ay sonra ayrılan üyelerden gına geldi, uzun vadeli düşünen bir arkadaş başvurursa sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12

Burada dört ortak kullandığımız Netflix hesabı bu sabah saat altı civarında telefon numarası, mail adresi ve şifresi değiştirilerek ele geçirilmiş. Giden hesap gider ama hırsızın faturasını ben ödemek istemiyorum. Ödeme planını nasıl iptal ederim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 23

Xiaomi Mi5 düz model ve 64 gb prime modelde kullanılan BM22 pil aldım aliexpress'ten, öncesinde Nohon pil alıp telefonuma taktığım için boşa çıktı. Aldığım paradan (kargo sizden 55 TL) isteyene satabilirim. Linki şurada, ürün de bugün geldi zaten.

https://tr.aliexpress.com/item/Xiao-Mi-I-in-Orijinal-Yedek-Pil-BM22-XiaoMi-5-Mi5-M5-Prime-Otantik-Telefonu-Pil/32883883989.html

US $8.42 15% OFF|Tahmini Teslimat Zamanı

Smarter Shopping, Better Living! Aliexpress.com
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yarınki Aliexpress indirimlerinde yakalayacağı fırsatlar olanlar var mı? Ben iki tane paylaşayım.

Bu şarj cihazı 3 dolar ürün kuponuyla 1.93 dolara alınabilecek.

https://tr.aliexpress.com/store/product/ROCK-3A-LED-Display-EU-3-USB-Charger-Universal-Mobile-Phone-USB-Charger-Fast-Charging-Wall/1872645_32832813133.html

Bu kabloda da 1 dolar kupon var, yarım metre kablo yeter derseniz 0.87$, 1 metre isterseniz 1.81$

https://tr.aliexpress.com/store/product/Rock-1m-2m-Led-Fast-Charging-Usb-Type-C-Cable-for-Samsung-Galaxy-S9-S8-Plus/1872645_32979627108.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 20

Bir tanıdık, sitesine google arama sonucunda puan vermemi istedi ama ben böyle bir şeyi ilk defa duydum. Arayınca çıkmadı da. Bu tam olarak nedir ve nasıl yapılır acaba? #teknosoru #TeknoYardım #googlearama

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-s10/performance/

S10e ne kadar kırpılmış diye resmi sitesine bakayım dedim. Ama o da ne? Nefret ediyorum böyle tasarlanan sitelerden. Aşağı kaydırdıkça bir şeyler gelmeye çalışıyor, gecikiyor, gözleri yoruyor, mide bulandırıyor vs. Bu tasarım yapısı hakkında sizin düşüncelerinizi de merak ediyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Netflix'in geleceğine dair çeşitli tahminler yapmak istiyorum. Bu tahminlerin herhangi bir dayanağı yoktur, tamamen kişisel düşüncelerim.

- 'Netflix Basic' benzeri isim altında ücretsiz bir plan. Sadece kendi yapımlarını ücretsiz üyelikle, aralarına reklam koyarak izletmek yoluyla yeni üyeler kazanılacak, izlenme sayıları artırılacak.

- Seçmeli içerik. Bazı içeriklerin sinemayla aynı anda izlenebilmesi için ek ücret alınması yolu seçilebilir.

- Kişilerin bazı içerikler için evrensel haklar satın alacağını ve bunları Netflix ve diğer platformlar üzerinden etkinleştirerek sınırsız sahiplik ile izleyeceğini düşünüyorum. Mesele LoTR içeriği ülkemizde Netflix'ten kaldırıldı. Ama kişiler parasını ödeyip bu içeriğin küresel sınırsız kullanım hakkını satın alacak ve her türlü platformuna ekleyerek dilediği zaman izleyebilecek.

- İnteraktif içerik artışı. Bandersnatch yalnızca bir başlangıç. Buna benzer pek çok içerik ve hatta kumandayla oynanabilecek bazı oyunlar sisteme gelecekte eklenecektir.

- Youtube ve Vimeo kullanımına daha fazla yakınlaşmak adına izleyicilerinin yükleyeceği çeşitli amatör film ve dizi içeriklerine kapı açılabilir ve bunların Basic planla dahi izlenebilmesi sağlanabilir. Elbette bu durumda gelir paylaşım modeli de oluşturulacaktır.

- Tüm içeriklerin hiç kısıtlanmadan hangi ülkeden olursa olsun izlenmesini sağlayabilecek platin bir üyelik tipi. Elbette yüksek bedeli yüzünden kısıtlı üyeye ulaşabilir.

- 'Make your own content' yani kendi içeriğini oluşturma modülü. Muhtemelen anime tabanlı başlayacaktır. Kendi karakter tasarımınızı (elbette şablonlar ve kolay tasarım araçlarının yardımıyla), öykü akışınızı ve eğer interaktif ise seçeneklerinizi belirleyerek kendi içeriğinizi üretebilecek ve bunları yayınlama şansı bulacaksınız. En çok beğenilen içerikler sistemde ön plana çıkarılarak yer bulacaktır.

############################

Sizin de Netflix ve benzeri video servislerine dair tahminlerinizi duymak isterim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 18 / 28