Xiaomi Mi5 düz model ve 64 gb prime modelde kullanılan BM22 pil aldım aliexpress'ten, öncesinde Nohon pil alıp telefonuma taktığım için boşa çıktı. Aldığım paradan (kargo sizden 55 TL) isteyene satabilirim. Linki şurada, ürün de bugün geldi zaten.

https://tr.aliexpress.com/item/Xiao-Mi-I-in-Orijinal-Yedek-Pil-BM22-XiaoMi-5-Mi5-M5-Prime-Otantik-Telefonu-Pil/32883883989.html

US $8.42 15% OFF|Tahmini Teslimat Zamanı

Smarter Shopping, Better Living! Aliexpress.com
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yarınki Aliexpress indirimlerinde yakalayacağı fırsatlar olanlar var mı? Ben iki tane paylaşayım.

Bu şarj cihazı 3 dolar ürün kuponuyla 1.93 dolara alınabilecek.

https://tr.aliexpress.com/store/product/ROCK-3A-LED-Display-EU-3-USB-Charger-Universal-Mobile-Phone-USB-Charger-Fast-Charging-Wall/1872645_32832813133.html

Bu kabloda da 1 dolar kupon var, yarım metre kablo yeter derseniz 0.87$, 1 metre isterseniz 1.81$

https://tr.aliexpress.com/store/product/Rock-1m-2m-Led-Fast-Charging-Usb-Type-C-Cable-for-Samsung-Galaxy-S9-S8-Plus/1872645_32979627108.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 20

Bir tanıdık, sitesine google arama sonucunda puan vermemi istedi ama ben böyle bir şeyi ilk defa duydum. Arayınca çıkmadı da. Bu tam olarak nedir ve nasıl yapılır acaba? #teknosoru #TeknoYardım #googlearama

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-s10/performance/

S10e ne kadar kırpılmış diye resmi sitesine bakayım dedim. Ama o da ne? Nefret ediyorum böyle tasarlanan sitelerden. Aşağı kaydırdıkça bir şeyler gelmeye çalışıyor, gecikiyor, gözleri yoruyor, mide bulandırıyor vs. Bu tasarım yapısı hakkında sizin düşüncelerinizi de merak ediyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Netflix'in geleceğine dair çeşitli tahminler yapmak istiyorum. Bu tahminlerin herhangi bir dayanağı yoktur, tamamen kişisel düşüncelerim.

- 'Netflix Basic' benzeri isim altında ücretsiz bir plan. Sadece kendi yapımlarını ücretsiz üyelikle, aralarına reklam koyarak izletmek yoluyla yeni üyeler kazanılacak, izlenme sayıları artırılacak.

- Seçmeli içerik. Bazı içeriklerin sinemayla aynı anda izlenebilmesi için ek ücret alınması yolu seçilebilir.

- Kişilerin bazı içerikler için evrensel haklar satın alacağını ve bunları Netflix ve diğer platformlar üzerinden etkinleştirerek sınırsız sahiplik ile izleyeceğini düşünüyorum. Mesele LoTR içeriği ülkemizde Netflix'ten kaldırıldı. Ama kişiler parasını ödeyip bu içeriğin küresel sınırsız kullanım hakkını satın alacak ve her türlü platformuna ekleyerek dilediği zaman izleyebilecek.

- İnteraktif içerik artışı. Bandersnatch yalnızca bir başlangıç. Buna benzer pek çok içerik ve hatta kumandayla oynanabilecek bazı oyunlar sisteme gelecekte eklenecektir.

- Youtube ve Vimeo kullanımına daha fazla yakınlaşmak adına izleyicilerinin yükleyeceği çeşitli amatör film ve dizi içeriklerine kapı açılabilir ve bunların Basic planla dahi izlenebilmesi sağlanabilir. Elbette bu durumda gelir paylaşım modeli de oluşturulacaktır.

- Tüm içeriklerin hiç kısıtlanmadan hangi ülkeden olursa olsun izlenmesini sağlayabilecek platin bir üyelik tipi. Elbette yüksek bedeli yüzünden kısıtlı üyeye ulaşabilir.

- 'Make your own content' yani kendi içeriğini oluşturma modülü. Muhtemelen anime tabanlı başlayacaktır. Kendi karakter tasarımınızı (elbette şablonlar ve kolay tasarım araçlarının yardımıyla), öykü akışınızı ve eğer interaktif ise seçeneklerinizi belirleyerek kendi içeriğinizi üretebilecek ve bunları yayınlama şansı bulacaksınız. En çok beğenilen içerikler sistemde ön plana çıkarılarak yer bulacaktır.

############################

Sizin de Netflix ve benzeri video servislerine dair tahminlerinizi duymak isterim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 18 / 28

Hızım 50 mbit ve evde tek yaşıyorum. Oyun ve film indirmeden, Netflix ve Youtube ile ayda 250 GB kotamı doldurmaya başladım. Youtube kalite sınırını 720p yaptım, yetmezse Netflix'e de ayar çekmeyi planlıyorum. Benzer kullanımı olanlara sesleniyorum, sizlerin aylık internet tüketiminiz nedir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 27

Aral 12 TL'ye gamepad satıyor, hiç yüzüne bakılmaz mı, ne dersiniz?

https://www.aralgame.com/thrustmaster-firestorm-digital-3-pc-outlet

THRUSTMASTER FIRESTORM DIGITAL 3 PC - OUTLET

THRUSTMASTER PC KABLOLU GAMEPADTitanium Edition: Tüm dünyada 1 milyon’un üzerinde Firestorn satışı!8 adet programlanabilir kolay erişim tuşları: Tam hız kontrolü.Kompakt şekil: En genç...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11

Guarana ne kadar acayip bir bitkiymiş öyle, göz gibi. Bilmeyen birisi gördüğünde ürkebilir.

Vikipedik bilgi: Guarana, sabunağacıgiller küçük kırmızı meyveli, yüksek dozda kafein içeren tropik bir bitki türü. Brezilya'nın Amazon bölgesinde yaşayanlar guarana tohumlarını çiğneyerek ya da toz hale getirilip suda eritip içerek enerji sağlarlar. Ayrıca günümüzde enerji içecekleri sektöründe kullanılmaktadır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ucuz çin malı çakı azıcık zorlama ile böyle oldu. Şimdi ben bunu ne ile yapıştırayım?

https://tr.aliexpress.com/item/Urijk-1-PC-ok-Ara-lar-Fold-B-ak-11-in-1-ok-fonksiyonlu-Avc-l/32865342588.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 16