Merhaba;

Link üzerinden imza kampanyasına destek olur musunuz? Lütfen, çevreniz ile de paylaşın ve imza sayısını olabildiğince yükseltelim, Türk Telekom'un yüksek fiyat teklifine #BTK salgından dolayı erteleme kararı vererek süreci uzatıyor, imza sayısına ulaşılırsa belki bir gelişme olabilir. Şimdiden teşekkürler. İmza kampanyası ile doğrudan bir alakam yok, sadece bir hizmet alan aboneyim.

#SAYE #Turknet #TürkTelekom #altyapı

Kampanyayı İmzala

SAYE Alt Yapısı Devreye Alınsın!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

@gamsizm #HaftalıkGündemeMalzeme #pttjeton #ptt

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#getir, bi' mutluluk.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 11

@daghan #Starlink #İnternet #HaftalıkGündemeMalzeme @gamsizm #genişbant #uyduinternet

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 22
 • huseyin/azuren @hegemen

  Elon boşuna buraya gelip konuşma yapmadı.
  Tabiki konuşulup kulağı çekilmiştir...
  Akaka tukaka hmmm.

 • Echo @echo

  Elon'a akıl vermek gibi olmasın da, bir de vpn işine girdimi off gelsin yeşiller 😀

 • kizilsakal @kizilsakal

  @leventp Demişti devletlerin yasaklarına uymazsa kapıdan sokmazlar o çanakları diye.

 • Ufkabakan @ufkabakan

  Misal Bulgar kartı ile Bulgaristana sipariş ettik aldık. Bulgaristanda kurduk denedik aktif ettik her şey çalışıyor. Söktük geri, Edirneden bagajda soktuk (sokulmaz demeyin neler giriyor bu mu girmeyecek). Edirnede ya da Tekirdağ da İstanbulda kurup kullanmamı devlet ya da StarLink nasıl engelyecek? Bağ evinde gözden ırakta kullanıyorum misal? Tepemden de Bulgaristana/Güney avrupaya hizmet vermek için gezen StarLink uyduları dolu olacak.

  • Dağhan @daghan

   Burada operatör hangi coğrafi konumdan bağlandığını biliyor. Bu sebeple sana orada hizmet vermiyorum diyebilir. Türkiye'de lisanssız şekilde hizmet veremeyeceği için uluslararası olarak şirketi uyaracaktır. Elon çark etmezse son yazdığına göre her ülke ile lisans anlaşması yaparak ilerliyoruz diyor.

   Şu var ki Türkiye'den internet servis sağlayıcı ruhsatı alabilir bunda sorun yok ama Türk kullanıcılar filtreli internetten bıkmış durumda. Gidipte mevcutla aynı şeyi sunan şirketten hizmet almayabilir. Ama coğrafi olarak dağ tepe internet olmayan yerlerde hizmet verdiği için yine alternatif olur.

  • Ufkabakan @ufkabakan

   @daghan Ben cihazların kendi içerisinde GPS modülü olabileceğini ya da iki alıcı-verici arasındaki gecikmeden konumumuzu nokta atışı tespit edebilecekleri gerçeğini unutmuşum. Bu durumda StarLink isterse bize Türkiyeden bu cihazı kullandırtmaz tabi cihaz üstündeki yazılım bir şekilde hack edilip spoof edilemezse.

   Ama Türkiye de çanağı tespit edip fiziksel müdahale olmazsa, StarLink izin verdiği sürece biz kullanabiliriz.

  • Dağhan @daghan

   @ufkabakan Ülkemiz şartları (yer istasyonu kurma zorunluluğu vb.) Starlink hoşuna gitmez ise yasal olarak ülkemizde ürün satışı yapmaz. Legal satış olmayınca da abone sayısı düşük olur. Böyle olunca da Türkiye üzerinde gezecek uydu sayısına ilk etapta yatırım yapılmaz diye düşünüyorum.

#turknet neden hattıma 75mbps tanımlamış olabilir? Daha yeni altyapı tamamlandı ama hat değerleri bu kadar iyi iken neden böyle yapmışlar ki?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Gamepad @gamepad

  valla onlara sorman daha mantıklı olur. muhtemelen güzel paketi yaparlar sen dedikten sonra ttnet gibi şerefsizlik peşinde koşan bi firma değil

  • Ahmet Tokyüz @atokyuz

   Onlara sordum, bugün kavga gürültü halletirdim hatır gönül işi ile yaptım. Arızayı ben yaptırdıktan sonra aradılar işte düzeldi falan filan diye dedim ben yaptırdım zahmet olmuş, hızımı sordum yeni geçiş için olabilir falan dediler, ben kayıt açtım bakalım ne olacak yine de bir sorayım dedim.

  • ad33p @ad33p

   @atokyuz Tek tarife var 99 tl 100mbite kadar diyorlar ama buna rağmen yeni gelen aboneyi vs 35mbit 50 mbit gibi tarife ile başlatıyorlar. Madem tek tarife doğrudan 100 tanımla ne alırsa şansına. İlla ki destek kaydı ile senin yaptığın gibi tarifeyi 100mbite çıkartmak için istemek gerekiyor.

  • Gamepad @gamepad

   @ad33p 10 lira fark vererek tarifeyi yükseltiyorsun 35 ten yukarısına ama arkadaşa düşğk hız yapmışlar senin dediğin olay ilk bağlattığımda bendede olmuştu 85 liraydı fatura 35 tanımlıydı oaket. 10 lira verip 75tanımladılar. Zaten hattımda 68-69 en fazla

  • ad33p @ad33p

   @gamepad Onu kaldırldılar işte, tek fiyat 100mbite kadar ama yine de 99tl fatura kesip 35 50 mbit vs tarife yazıyorlar. Belki Telekom tarafında hız için daha az fiyat ödüyorlardır, onun için direkt 100mbit tarifesi olarak başlatmıyorlar.

  • Gamepad @gamepad

   @ad33p hırsız ttnetin dayattığı nedenlerden ötürüdür bence.

 • Mustafa @uaee

  TT tarafından yazılımsal kısıt olabilir, benim de 86 Mbps ile limitliydi. Kayıt açarak yükselttirmeme rağmen bir süre sonra tekrar sınırlanıyordu. Yükleme hızları yükseltilirken limiti kaldırdılar 99 Mbps geliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 12

#kedi #kediseyir #mia hanımcığım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Ahmet Tokyüz paylaştı.

Arkadaşlar Mağara Jam 3 'de 72 saatte FIXER-ROR diye bir oyun yaptık.

Oyunu aşağıdaki linkten denemenizi ve oylamanızı rica ediyorum. Oylamak için itch.io üyelik istiyor malesef.

Assetler, müzikler bize ait.

Yarışma Teması : Sistem Hatası

Oyunun Konusu

Ror karısı ve çocuğu tarafından terkedilmiş bir fabrika işçisi. Her gün fabrikaya gidip fabrikada ki arızalara müdahale etmekle yükümlü. Ailesini yitirdikten sonra hayatın monotonluğu ile sosyal ilişkilerinde bozukluklar yaşamaya başlamış ve depresyona girmiş. Hatta öyle ki artık insanları anlayamıyor. Yaşadığı hayatta en çok zaman geçirdiği şey olan makinaların dilini duyar hale geliyor.

Oyunumuz fabrikada ki sistem hatalarını düzeltmekle mükellef olan Ror karakterinin kendi hayatındaki hataları düzeltemeyişini hikayesel olarak anlatıyor.

1080p den düşük ekranlardaki canvas sığmaması bug'ının farkındayız. Hepimiz 1080p kullandığımız için farkına varamadık yaparken. Gözümüzden kaçmış. Kusura bakmayın.

Zaman ayırdığınız için şimdiden teşekkür ederim.

https://itch.io/jam/magara-jam-3/rate/1120139

Oyunun kendi sayfası

https://koyungames.itch.io/fixerror

https://www.youtube.com/watch?v=vVgP_pc18Ow

Rate Fixer-Ror by KoyunGames for Magara Jam #3

Ror is a factory worker abandoned by his wife and child. Ror has to go to the factory every day
BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.itopya.com/philips-momentum-spk8605-cyan-switch-turkce-rainbow-mekanik-gaming-klavye/ #Klavye #mekanikklavye önerisi olan var mı bütçe bu civarda olacak şekilde önerileri bekliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Emre @emre64

  Philips gaming ürünleri fason, Philips ile alakaları yok.

 • TheHorseman @thehorseman

  Phillips marka klavyeler Everest, Rampage falan gibi markalar ile aynı, fason üretim. Gamepower ürünlerine bakabilirsiniz, fiyatlarına göre kaliteleri çok çok iyi.

  • TheHorseman @thehorseman

   @atokyuz Ben Saber kullanıyorum. Pavyon modunu kapattarak kullanıyorum. Hem tuşların altında hem de klavyenin altında ışık var. Klavyenin altındaki ışığı direkt kapatıyorum, tuş ışıklarını da düşük sarı ışıkta kullanıyorum. Bu şekilde kullanışlı oluyor. Sağ üst tarafta ses açma kapama tuşları ayrı, özel olarak bu tuşların olmasını istediğim için bu modeli aldım. Medya kontrolleri ise Fn ile F5-8 arasında kullanılıyor. Klavyenin altı sert plastik, üstünde ise alüminyum plaka var. Plastiği, metali ve tuşları oldukça sağlam. Plastiği ve alüminyumu sayesinde klavyeyi bükemiyorsunuz. Işık modlarını hem klavyedeki kombinasyon kısayollar ile hem de yazılımı ile kontrol edebiliyorsunuz. Yaklaşık 1-1,5 yıldır kullanıyorum, daha bir sorun yaşamadım. Tuş seslerini sevmiyorsanız eğer mavi switch yerine kırmızı olanı tercih edebilirsiniz.