An itibariyle bende bir #Türknet abonesiyim. Geçen Cuma evrak göndermiştim, 17’sinde taahhütüm bitiyor, 18’inde bağlanır mı diye sormuştum, bağlanır dediler ve bağlandı. Arada müşteri hizmetleri ile aksaklıklar yaşansa da şuan bir sorun yok gibi. YAPA muhabbetinden biraz canımı sıktılar ama bakalım neler olacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba,
Türknet evraklarını, hangi kargo, ücreti ve gönderim süresini yazar mısınız?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

kentsel dönüşüm kapsamındaki 1 milyon 340 bin m2’lik arazisiyle fikirtepe, inşaat sektöründeki dinmeyen kaosun odaklarından.

#140journos’tan “toz toprak fikirtepe”

toz toprak fikirtepe: fikirtepe'deki dönüşüm nasıl ilerliyor?

kentsel dönüşüm kapsamındaki 1 milyon 340 bin m2’lik arazisiyle fikirtepe, inşaat sektöründeki dinmeyen kaosun odaklarından. 140journos’tan “toz toprak fikir...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dilek yolunda ölmek Türklere olmaz tasa,
Türk’e boyun eğdirir yalnız türeyle yasa;
Yedi ordu birleşip kaşımızda parlasa
Onu kanla söndürür parçalarız, yeneriz.

Biz Turfanı yarattık uyku uyurken Batı
Nuh doğmadan kişnedi ordularımızın atı.
Sorsan şöyle diyecek gök denilen şu çatı:
Türk gücü bir yıldırım, Türk bilgisi bir deniz.

Delinse yer, çökse gök,yansa, kül olsa dört yan,
Yüce dileğe doğru yine yürürüz yayan.
Yıldırımdan, tipiden, kasırgadan yılmayan,
Ölümlerle eğlenen tunç yürekli Türkleriz…

1931

Hüseyin Nihal Atsız

BÖRÜ | Ana Fragman

Polis Özel Harekat. Devletin terörle olan savaşında ön cephelerde yetişmiş; bizden, cesur ve kusurlu kahramanlar. Özel hayatlarını vatan aşkı için ikinci pla...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Yekta @flashock

  Bu dizilerin ben toplumu geri dönülemez bir yıpranmaya götürdüğüne inanıyorum.

  Bizim tarihimizde hatta yaşadığımız her günde anlatılacak bırakın binlerce hikayeyi milyarlarca hikaye vardır ve bunu elin ABD’lisi çok daha düşük çaptaki bir tarihi birikimi ile yapıyorsa biz de yapmalıyız ancak ABD’nin bunu nasıl yaptığını iyi izlemek lazım.

  ABD gerçekten sıfırdan medeniyet kurmanın, sosyokültürel eğilimleri yönlendirmenin kitabını yazmış bir oluşumdur. Önce gittiler çocuklara 1920 senesinden itibaren kahramanlarının çoğu bilim adamı, üniversite öğrencisi ya da, akılcı düşünen insanları ”Çizgi Roman” objesi ile çocukların beynine işlediler ve çocuklar ister istemez buna eğilim gösterdi. Onlarla büyüyen çocuk ”yahu ben bilim adamı olmalıyım.” kafası ile eğitime aç duruma geldi.

  Sonrasında ise ikinci durum başladı dayadılar halka sürekli öğretiler veren filmlere; Citizen Kane, Good Will Hunting, Dead Poets Society gibi gibi sonucunda insanlığın, düşüncenin ne kadar iyi bir şey olduğunu anlatan filmler izlettiler.

  Şu an ise sanatın, sanatçının önemini anlatan black swan, The Artist gibi filmleri dayıyorlar.

  Şimdi olayı nereye getireceğimi söylersem ABD geçmişinde sosyokültürel birikim artsın, insanların dimağsı genişlesin diye dayadı böyle materyalleri ve bunlarla yoğurulmuş adamlar böyle kendi milletini öven, göklere çıkaran filmleri gördüğünde bunlarla gururlandı ve vatanlarına bağlılıkları arttı.

  Ancak sen kültürel birikimi, eğitim seviyesi, toplumsal refahı bizim gibi az olan bir ülkede böyle diziler, filmler çekersen bu çok fena ters teper. Bunu izleyip gaza gelen kişiler bir bakmışsın en ufak otorite sarsılmasında alırlar ellerine silahı vatanı kurtarıyorum kafasında nizamı sağlamaya çalışırlar. Bu zaten en tehlikelisidir.

  Topluma kendi evlatlarının ve tarihinin yiğitliklerini anlatmak hoştur ama bunları doğru algılayacak seviyede toplum lazım. Bunu izleyip ”salın lan beni daha ben de savaşıcam!” diyen bir toplum yerine ”bu vatan ne zor günlerden geçmiş bu ülkeye faydalı olmalıyım.” diye düşünen insan seviyesine çekmemiz lazım toplumu.

  Yoksa bunu yapamadığımız müddetçe bunlar toplumu bozan, israf parayla çekilmiş eserler olarak kalır ki kalıyor zaten.

  • Ergin Bilgin @erginbilgin

   Ben sadece bu ekip özelinde çok kaliteli çektikleri için beğeniyle karşılıyorum ve izliyorum. Lakin bizim milletimiz bu tarz şeylere pek hazır değil henüz. Dizilerin bizim insanlarımızı ne derece etkilediği ortada çünkü.

  • Yekta @flashock

   @erginbilgin BÖRÜ için demedim zaten evet boş gaz veren dizilerden değil ve şu fragmanda bile bir kalite var bu çok belli ama dediğin gibi toplum bence de hazır değil hazır olmayı geçtim tehlikeli bile bu yapımlar.

  • Ergin Bilgin @erginbilgin

   @flashock Yine de fazlaca belirli duygulara oynayan bir yapım ama Hollywood’da bu duygulara oynuyor. Kaliteli bir yapım çekip içine bunları koymak kabul edilebilir. Asıl senin bahsettiklerini biliyorum. Duygulara oynamak, toplum mühendisliği yapmak amacıyla yola çıkılıp, bir de kalitesiz çekilenler.

   Ve evet, kesinlikle tehlikeli.

 • ömer akgül @oglusumben

  Börü diye animasyon çıkıyordu bir ara. Ona ne oldu?

 • Hasan ŞİMŞEK @hasans

  Böyle paylaşımların burayı facebook’a çevirdiğini düşünüyorum.

 • makesome @makesome

  haydaa börü diye desteklenen bir animasyon vardı. O sandım.

Türkiye’de içerik ÜRETMEK konusunda bence tap noktada adamlar. Mottoları çok iyi, Türkiyeyi anlamak için 140Journos.

https://www.youtube.com/watch?v=byyh59m0p64 Şu video başlığı bile ibret olsun bize. Cumhurbaşkanı bile Kuzey Suriye derken, bu adamlar Suriye’nin kuzey’i yazarak noktayı koymuşlar.

https://www.youtube.com/watch?v=7AaHe_ov2Pw #Motokurye için inanılmaz bi iş olmuş.

https://www.youtube.com/watch?v=cFhKMOwlsnw Hal’de yaşanan durumla alakalı yine çok iyi içerik. Bunları izleyin, izlettirin.
#TakipEdilesiYoutubeKanalları

140journos

türkiye'yi anlamak için 140journos. ücretsiz whatsapp haber aboneliği: 0536 499 66 09
BeğenFavori PaylaşYorum yap

En sonda ki oğlan, nasıl hırs ettiyse en kısadan, en uzunu olmuş ellam.

#FacebookTadındaPaylaşımlar

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

GeForce GTX 1070 Ti 2 Kasım’da geliyor!
#HaftalıkGündemeMalzeme @gamsizm

GeForce GTX 1070 & 1070 Ti Graphics Card | NVIDIA

GeForce GTX 1070 Ti ve GeForce GTX 1070 grafik kartları, bugüne kadar üretilen en gelişmiş oyun GPU mimarisi olan NVIDIA Pascal™'ın muhteşem hızını ve gücünü sunar. Bu en üst düzey oyun platformudur.
BeğenFavori PaylaşYorum yap