Merhaba;

#Windows10 #FilmlerveTV uygulamasında ileri ve geri sarma neden çalışmıyor? 30 saniye ileri, 10 saniye geri var fakat ne yaparsam yapayım hiç biri çalışmıyor. Mouse ile ileriye taşıyorum fayda etmiyor, VLC ile görüntü de nedense karıncalanma gibi bir efekt mevcut ama Filmler ve TV uygulamasında herhangi bir bozukluk yok. Dosya formatı MKV.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Ahmet Tokyüz paylaştı.

Yeminli Arapça tercüman olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Ahmet Tokyüz paylaştı.

Bir Word dökümanının uzantısını .RAR yapıp içindeki “word/media” klasörüne bakarsanız dökümanın içinde kullanılan görsellere tek tek ulaşabilirsiniz.
#AklınızdaBulunsun

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@seyfidurmaz Seni görmek ne güzel. Keşke ziyaret ettiğinizde haberim olsaydı, Bursa’da misafir etmek isterdim.

Büyük Türkiye Turu Macerası Başlıyor! - BURSA VLOG 4K

Merhaba arkadaşlar, Ben Emre Durmuş. Biz bu seferde yeşil şehir Bursa'yı geziyoruz. Aylar süren yurtdışı maceramızdan sonra şimdi de Türkiye'ye geldik ve ana...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Ahmet Tokyüz paylaştı.

Merhaba,

Hem Turkcell TV+ hem de dizüstü bilgisayarımı bağlamak için bir monitör ya da tv almak istiyorum. Bütce max 750 tl civarı. Sizce ne almalıyım? Neden almalıyım?

@atokyuz

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

Yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfadıyız. #ATATÜRK #ANITKABİR #TÜRKİYE #TÜRK

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Kadir Gündüz @kadirg1976

  ” we are the people of a race that creates lightning. ” dedi google efendi…:=))) Sakıncalı bir söz olmuş… Abartıp, Tanrıya kafa tutmaktan aşırı ırkçılığa kadar her şeyi içerir…

  • Horizon @horizon

   Sakıncalı bir söz? Kendisi Kara Harp Okulu Marşıdır. Irkçılık ile bir alakası olmadığı gibi sakıncalı da değildir. Zaten diğer bahsettiğiniz sakıncalar TCK’ya göre de sakıncalı değildir. Bu söz Mesut, muvaffak, muzaffer ve müreffeh bir Türkiye’nin oluş felsefesini çok güzel anlatır.

  • Zirzar @zirzar

   @horizon Irq’cılık değil de nedir.Kültür seromonisi heral de ?

  • Horizon @horizon

   @zirzar Türkçe yazmayı öğrenebilirseniz belki sizle bu konuda konuşma şansımız olur.

  • Zirzar @zirzar

   @horizon Bu cevabın geliceğini biliyordum.Bazen bazı şeyleri kabullenmek lazım.Sorun değil benim için zaten yazışarak tartışmaya girmek hayli zaman alıyor.Fikirleriniz için Teşekkürler

  • Ahmet Tokyüz @atokyuz

   @kadirg1976 Ağabey ben seni anlayamıyorum, tutup bu kelimeyi gidip şirke bağladı isen bir şey diyemiyorum. Benim için içermiyor ama senin için içeriyorsa bir şey diyemem.
   @zirzar Evet, ırkçılık yapıyorum. Türk olmak ırkçılıksa, evet ırkçıyım. İyi ki Türk’üm, iyi ki de böyle öleceğim.
   @cok_okuyan Mesele bir şeylere inanabilmek ve sorgulayabilmek, dini artık biz ağzımıza sakız ettiğimiz için hiç bir değerini de bırakmadılar, kim sıkışırsa dine sarıldı.

  • Kadir Gündüz @kadirg1976

   @atokyuz Sayfada tebessüm amaçlı muhabbet yasak ise fikir beyan etmeyelim… Marşın ne olduğunu genel kültürümüz yetecek insanlarız… Yazan kişi bir şey anlatmak istemişte eksik, yavan kalmış gibi… Biber ve soğan olmadan menemen yapmak gibim bir şey… Irkçılık eyi bir şey değildir… Kendi elinde olmayan şeylerle ne övün ne de yerin!!! Cemaat safındaki her adamı Mevlana, Hacı Bektaş ve Yunus bellemek yanlış… Darwinci hadsiz çılğınlara bakıp Papua-Yeni Ginedeki falan dağda yaşayan yerliye Barbar Yerli muamelesi çekmek hakkı kimin elindedir… Medeniyet ve Teknoloji ayrı kavramlardır… Avrupa Romadan ve öncesinden beri Yazılı Barbardır… Hala Tanrı rolünde gözüküp, yazarak Zulmediyor…:=)))

   @cok_okuyan Mustafa Kemal’i anlayan kişi kaldı mı tartışırım… Adam beni bırak Bilime bak diyor hala 1930’larda gezenler var… Serbest piyasadan devletçiliğe neden geçmiş bunu anlamadan bu işin bilimsel tarihini bilen adamı hain yerine oturtu veriyolar duygusallıkla… 6 ok değiştirilmez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez!!! Şiirlerle Anan çok da, işi bitince rafa kaldırıp 10 Kasımı bekliyorlar… Değerleri ve Düşünceleri Halka indirilememiş… Peri masalı muamelesi görmesi ondan…

   Ha Allah’a samimi yönden iman eden Takva sahibi Mü’min var mı? Doğan görünümlü çıkar amaçlı şahinleri demiyorum… Var ise bunlar nerede? Bu toprakları terk mi etmişler… Yoksa sus pus şaşkın mescidlerine çekilmiş bekliyorlar mı? Fetvalar, yapılanlar, göz yumulanlar!!! Güçleri de yetmiyor düzeltmeye… İslam-i Doğruyu, Hakkı konuşan Hain damgası yeyip içeri giriyor…

  • Burçin BOZKIR @cok_okuyan

   @kadirg1976 Özetle Dünya’da iki çeşit insan vardır. İyi niyetli ve kötü niyetli olanlar 🙂 Ben buna ahlaklı ve/veya ahlaksız olanlar diye de ayırıyorum. Ama dindarlar genelde ahlak olayını kendilerine tescilledikleri için iyi niyet ve kötü niyet ayrımı daha sağlıklı oluyor. Mistisizm insanları, toplumu daha ahlaklı yapmayı vaat ediyor gibi görünen bir maske ile genelde toplum üzerinden mutlak hakimiyet ile birlikte rant sistemine dönüşmüştür maalesef. Ayrımcılık , şiddet, haksızlık vs birçok olumsuzluklar insanlık tarihinde hep inanç sistemi üzerinden yönetilmiştir. İşin felsefesi değerlerine sahip çıkan çok az düşünür var tarih boyunca (hacı bektaş veli ‘de bunlardan biridir). Ama bana göre bu azınlık insanlığı iyi yapmaya yetmedi. Bana göre tek umut daha iyi eğitim alabilmiş toplumlar yetiştirerek, inanç sistemlerinin bağnazlık tarafından kurtulup, felsefesine ulaşabilen bireylerin çoğunluğu oluşturması.

  • Kadir Gündüz @kadirg1976

   @cok_okuyan Yok öyle yağma… Tevhid-i Tedrisat kanunu buna izin vermez… Merkezi hükümet 2 yılda bir eğitim sistemiyle bilinçli oynayarak Eğitimi baltalar ve sınıfta kalmayı kaldırarak nesilleri saygısız ve aptal kılar…:=)))

   El, medrese sistemini alıp modernize edip kendi yaşantısına uydurarak Akademy denilen Üniversite sistemini kurar… Din ve Devlet gibi Üniversitelerde ayrıştıran bizlerde tersine körelir gideriz… Alman bilim adamlarının ülkemize gelip ders verdiği dönem hariç… Önce Milli Bilinç seviyesine ulaşmak lazım, gerisi mağarada da olsa gelir…:=))) Sırtlan olmak yerine sırtımızı birbirimize vermek lazım… Arada 3-5 satılmışı menfaatçiyi zaten temizlersin… #TurkishUnion

   Sen Türksün, Kürtsün, Lazsın, Boşnaksın, Arapsın… Eeee öyle ise yapamazsın… Yaptıysan çalıntıdır lan oğlum… Muhabbetini kaldırmalı… Taiwanın, Japonyanın, Korenin temeli çalıntı… Şimdi Çini kınıyorsunuz… Ya 20 yıl sonra… Sana bu teknolojiyi vermiyorum dese…:=)))

  • Burçin BOZKIR @cok_okuyan

   @kadirg1976 Fullbright anlaşması eğitimi dış güçlere teslim etmiştir katılıyorum. Ama bu konu İsmet İnönü’nün elinde miydi değil miydi onu daha derin araştırın derim. Şuan uygulanan eğitim politikasında imam hatip okulları ile mi Türkiye kendi için değerli nesiller yetiştirecek? En azından 10-15 sene öncesinde fen liseleri vardı, Dünya çapında değer yaratabilen insanlar yetiştiren.

   Bilimden ve özgür düşünceden (dini özgür düşünce değil biat eden düşünceye dönüştürdüler) uzaklaşan hiç bir ülkenin, eğitim modeli ne olursa olsun burnu boktan çıkmaz bana göre. Osmanlı’da bile en güçlü zamanlarına kadar hep dini bilim ile kaynaştırarak ona bir ışık tutacak şekilde yorumladı. Ne zamanki dini inancın bağnazlık tarafı daha tatlı gelmeye başladı padişahlara, o zaman çöküşte beraberinde geldi. Tam tersi Avrupa’da dini inanış bilim yapmaya izin verince, reform ve rönesans ile Osmanlı’yı bitirme gücüne erişmiş oldular.

   45’ten sonra gelen hiçbir hükümet neden fullbright anlaşmasını iptal edecek g.te sahip değildi diye mevcut siyasetçilere sormak lazım. 1945’e kadar olan süreçte Atatürk’ün vizyonu ile oluşturulan eğitim modeli tartışılabilir ancak daha iyisini yapabilen çıkmadığı sürece kimsenin bok atmaya hakkı yok bence.

  • Kadir Gündüz @kadirg1976

   @cok_okuyan Kendine özgü bir girişimde bulunmuşsun zaten :

   Tüzükte “Her Halkevinin bulunduğu yerde bir kütüphane ile okuma odası bulunması, Halkevinin ilk tesis şartlarından sayılı” denilmekle de halka açık olan bu kuruluşların öncelikle birer kültür yuvası olması öngörülmekteydi. “Binası münasip (uygun) olmayan yerlerde bir kitap dolabı veya raf olsun bulundurulması” koşul kabul edilmişti.

   Halkevleri Mustafa Kemal Atatürk’ün ” aydınlanma devrimi ” ni üstlenmek gibi önemli bir işlevi vardı ve bu işlevini kitaplıkların oluşturulması, sanat ve kültür etkinlikleriyle kitlelere taşıyor o nedenle Anadolu insanının kültür susamışlığına çağdaş olanaklar sunuyordu.

   denilerek açılan HALKEVLERİNİ kapatan ABD… Sebep mezunların çoğunluğun SOL tabiatlı olup Soviet sempatizanı olması… Menderes ve Soviet Rusya ilişkilerini okumadan neden asıldığını anlayamazsın…

   Mustafa Kemal kuvvetini ve elindeki desteyi bilerek Uzlaştı… Akıllıca olan buydu… Sonrakiler Teslim oldu… Meselenin farkı bu… Mustafa Kemal’in normal öldüğüne inanmıyorum… Paktlar kurup hayallerini büyütürsen Özal gibi Zehirlenirsin… Mustafa Kemal bize yeniden filizlenmek adına bir toprak bıraktı… Hem de çoook kıymetli… Bugün bu ülkenin filizleri İnşallah tutar… Kırıp duranlar var… Klasik Kemalizm aldısını da Anlamak adına kırmadan dağıtmak, zamane ihtiyaçlarına göre yeniden montajlamak lazım… Asgari Müşterekleri bulup onurlu bir DİK duruş sergilemek lazım… Ona yapılan haksızlığı kendine yapılmış zannedersen bir şeyler değişir… Komşum aç ise ben Uyuyamam!!!

   Siyasette gündelik konuşmalar, küfürleşmeler, arsızlık, yolsuzluk işlerine değil omurga nedir? Hataları ve eksikleri nedir ona bakıyorum… Ha siyaset, Global Siyonizme uymaz ise askeri-siyasi baskı ( 28 Şubat ) veya Malezya modeli siyasi-ekonomik baskı ile dolar 5 TL… Adamlar her türlü ideolojiyi kendi menfaatleri çerçevesinde uyguluyor… Ordu ve Politikayı bilmeden, Siyonizm ve Kominizm ilişkilerini okumadan ağzın açık kalmadan derini görmeden sığ suda bozulursun… Ha konuya hakim olmadan siyaseten menfaat adına konuşan Edepsiz ve kötü niyetli kişiler var… Onlara cevabım belli… Yoksa bilgi paylaşmak, konuyu açıklamak adına tartışmak Mustafa Kemal’i ANLAMAK adına çok güzel Muhabbetler…

 • makesome @makesome

  Tufanları gösteren, tarihlerin yâdıyız

Merhaba;

Kırmızı içine aldığım seçenekler nedir, ne değildir? xDSL istatistikleri de ekledim, aktif edilmesi gerekenler var mı? Ne işe yaradıkları konusunda bilgi verebilecek varsa çok sevinirim.

Teşekkürler. #Modem

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8
 • The Good @thegood

  Ülke oyun sektörüne kaldıysa durum vahim değil mi

 • Lehimli At @at

  Seçim arifesindeyiz, yasa çıksa bile yatırımcı gelmesi zor.

 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Bu rakamın artması için önce yetişmiş elemanı ülkede tutmanın yolunu bulmaları lazım. Yeni nesil çok tembel. Oyun yapmak her ne kadar dışarıdan zevkli gözükse de hala çok zor. Bireysel çaba da yetmiyor. İyi ekipler gerekiyor.

  Bizim eğitim sistemi tam zıttına odaklanıyor. Bireysel yarışma. Eğitim böyle olunca 20 25 yaşına gelmiş, şirket kurup para getirecek insanlar daha bir masaya oturup beraber bir ödev/proje yapamıyorlar.

  • turker @turker

   and the oscar goes to arda… hep diyorum, artık eğitim filan diye birşey yok. integralin kralını çözsen sadece sana faydası olur, o da olursa. beraber öğrenmeyi, çalışmayı ve üretmeyi öğretseler yeter.

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   @turker bizim üniversitede mesela dersler beraber öğrenmeyi, çalışmayı ve üretmeyi öğretecek şekilde güzel ayarlanmış. Grup çalışmalara, projeler, ödevler vs. kağıt üstünde her şey çok iyi. Ama pratikte kimse bunun eğitimi alarak yetişmediği için işe yaramıyor. Biri yatar, biri göstermelik iş yapar, biri şikayet eder, biri yükü sırtına alır kendi yoluna bakar. Ben genelde yükü sırtına alan taraf oldum. Şimdi ben iş tekliflerini değerlendirirken onlar “ne iş olsa yaparım abi” modunda aval aval iş arıyor.

   Ben şuan isterdim ki sorumluklarım az iken, riskler çok düşük iken, bir kaç arkadaş kuralım şirketi en azından 1-2 sene mobil oyun çıkaralım. Ama adam yok işte. En az benim kadar TR’de tutunabilmiş büyük oyun firmaları da aynı şeyden şikayetçi. Benim gibi bu alana kafayı takmış yıllardır kendini geliştiren bir arkadaş daha vardı. O şimdi Taleworlds’e gidiyor, ben CAPCOM ile görüşüyorum.

   Para,maaş, imkan, ülkenin özgürlüğü vs. ikinci planda kalıyor. Bu eğitim sistemi çözülmeden beyin göçü falan durmaz. Bizim gibi adamlar gitmeye devam ettiği sürece de o 700 milyon dolar 7 milyar dolar falan olmaz.

  • turker @turker

   @ardazeytin normali de bu zaten. 50 kişilik sınıfa 5 adam ya çıkar çıkmaz. onlar yazılım mühendisi olur, geri kalanı programcı, pazarlamacı, proje sorumlusu vs. kötülemek yada küçümsemek için demiyorum. sonuçta herkesin yeteneği farklı ama beraber birşey yapmayınca ne iş veren seçim yapabiliyor ne çalışan tercih yapabiliyor. oysa ne yapabildiğini ne yapamadığını ne yapmak istediğini üniversitede öğrenmiş olman lazım. dili, kütüphaneyi vs. gittiğin yerde öğretirler zaten.

 • Bella Ciao @bestami

  Kendi insanının kaçmak için Can attığı bir ülkeye kim kalıcı gelir,akıl var mantık var

Borsa İstanbul Grubu kısa vadeli ihtiyaçları dışında kalan döviz varlıklarını bugün itibariyle Türk Lirasına çevirmiştir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • memedeath @memedeath

  Eh, ben de o kadar kâr etsem ben de bozar havamı da basardım.

 • 3dfx @3dfx

  Sahsi mevduatim dolardayken sirketin parasini bende ceviririm 🙂

 • Housedakitopal @housedakitopal

  Much vatansever , much kriz savar.

  Seçim öncesi ülke ekonomisinin olumsuz gösterilmesine yönelik spekülatif yaklaşımların, mevcut ekonomik göstergelerle desteklenmediği görülmekte olup Borsa İstanbul Grubu olarak ekonomimize ve Türk Lirasına olan güvenimizi tüm şirketlerimiz ve paydaşlarımıza tekrar vurgulamak isteriz.

  Hahahhahahah , doların yükselişine inanmıyorum diyen bakan mı yazdırmış bunu ya? 😂

 • ömer akgül @oglusumben

  Yazıyı okudum da çok mantıklı. Dolar neden artıyor?

  • Ahmet Tokyüz @atokyuz

   İlk başta ekonominin iyi sayılmasının sebebi, devlet tarafından yatırımcılara teşvik ve tavizler verilmesiydi bunca zamandır. Ondan sonra terör olayları, darbe, suriye olayları, OHAL’in uzatılması ve biteceğine inanılmaması bu tür sebepler yüzünden yatırımcılar çekilmeye başladı, çekilince işsizlikle birlikte ülkede ki yatırım ve güven ortamı haliyle sarsıldı. Biz 3-5 senede topladıklarımızı yedik, hiç üretmedik nasıl olsa geliyordu ama diğer faktörleri hesaba katmadılar. İşin rengi değişmeye başladıktan sonra savunma sanayisine önem vermeye başladık ama atı alan üsküdarı geçti. Merkez Bankası başkanını sen parti il binasına sıradan bir adam muamelesi yaparak çağırırsan kimse gelip iyi gözle bakmaz böyle olunca da ₺ değer kaybediyor çünkü güven ortamı yok.

   1 Ocak 2018
   Dolar: 3.79
   23 Mayıs 2018
   Dolar: 4.84

   Değişim % 27.6

   Bizim bu tarz değişimlere uzun vadede adapte olabilmemiz mümkün değil, dayanamayız. Çünkü üretmiyoruz, petrol falan da olmadığı için cepten yiyorsun.

  • kurtcuk @kurtcuk

   Risk primi yüksek ve düşmüyor çünkü onun da sebebi tcmb politikasızlığı