Merhaba;

Az önce #tivibu servisinden aradılar, #TürkTelekomMobil müşterisi olduğum için 24 ay boyunca tivibu süper paketi 12,50 ₺’den kullanmak ister misiniz diye sordu. İnternet mi uydu mu diye sordum, uydu üzerinden efendim dediler. Ben TV izlemiyorum, evde 2 tane tüplü TV var, biri yatak odasında diğeri oturma odasında annem ve babam kullanıyor TV’yi. Ayrıca Tivibu GO paketini de 12 ay boyunca ücretsiz olarak kullanabileceksiniz dediler.

Var mı kullanan edenler #Tivibu’yu? Kanal çeşitliliği falan nasıl? Kafama takılan bir diğer soru bu frekans muhabbeti yüzünden şuan evde kurulu olan uydu kanallarında eksilme mevcut, yeni frekans yüzünden kanallar eksildi. 24 ay boyunca cihaz garantisi mevcut, herhangi bir şey olursa da ekibimiz gelip müdahale edecektir denildi. Ben kullanırsam PC’deyken GO’yu kullanabilirim. Göçmen olduğumuz için Rumeli TV ve Tek Rumeli TV bizim evde sabit açık olan kanallar onları takip ediyorlar çünkü. İnternet sitelerinde bu kanallar yok, hatta baya kanal yok gibi listede. +230 kanal gibi bir şey söyledi ama burada 130-140 tane kanal var sanırım.

https://www.tivibu.com.tr/tv-kanallar

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13

Freelancer iş ilanı bakıyorum İnternet’te, ilan vermişler. WordPress Uzmanı diye ilan açmışlar, içerisine diğer ilanlardan araklama içerikleri sıralamışlar, PHP, XHTML, CSS, HTML falan filan bir ton liste uzayıp gidiyor aşağıya doğru dedim bir telefonla arayayım dedim ilan geçeli midir? Evet, geçerli dedi. Şartlar nedir, yazmışsınız ama beklentilerinizi dinlemek isterim dedim biliyorum kurnaz 40 tane iş yaptıracak asgari ücreti verecekse verecek. Bayan açtı telefonu ASP’den girdi, Photoshop ve Fireworks’e kadar saydı dedim bir saniye durur musunuz? Bunu yapabilecek birisini bulursanız sakın kaçırmayın dedim, güldü telefonda biraz komplike birisini arıyoruz dedi, müşteri çeşitliliği yüzünden dedi, dedim komplike mi? WTF? Ücret ne vereceksiniz dedim? Onu yüz yüze görüşüyoruz dedi. Yıl olmuş 2018 İnternet siteleri bile rezalet biçimde, WordPress ile yapmışlar çoğu yerinde hata dolu kalkmış uzman arıyorlar. Bunların bittiğini düşünüyordum ama meğerse bitmemiş bunlar. Bu arada eğer #Wordpress işlerinizi #Freelancer olarak yaptırmak isterseniz mail atabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mert Kırımgeri @mertkirimgeri

  Böyleleri çok, daha sitesi olmayıp atıp tutan çok kurum var. Bunlar ayakta öpmeye çalışıyor. Zamanında çok öpüldüğüm için hatırlamak istemiyor :/

 • Ouxhax @ouxhax

  Sadece o sektöre özel değil. Tüm iş kollarında bu durum var. En az maliyetle tüm çarkı döndürme zihniyetinden kurtulunmadığı sürece düzeltilmesi zor. Millet aç kalmamak için hepsini öğrenmeye çalışıyor. Sonra ortalık hiçbirini düzgün yapamayan çakma full stack eleman doluyor.

Rusya, vatandaşlarının kullandığı internet servislerine ait sunucularının, Rusya toprakları içinde barındırılması konusundaki ısrarlarına devam ediyor. Rusya tarafından yapılan içerik kontrol talebine karşılık verenler servislerini kesintisiz olarak Rus vatandaşlarına sunmaya devam edebiliyor. Rusya her geçen gün talebin kapsamını genişletiyor. E-ticaret, ödeme sistemleri, sosyal medya siteleri dışında bireylerin kişisel mesajlaşma programları için de Rus hükümeti erişim talep ediyor.

@daghan

Rusya Popüler Mesajlaşma Programını Engelledi

Rusya, vatandaşlarının kullandığı internet servislerine ait sunucularının, Rusya toprakları içinde barındırılması konusundaki ısrarlarına devam ediyor. Rusya tarafından yapılan...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çiftlik Bank’ın firari CEO’su Mehmet Aydın’ın Dubai’nin en lüks otellerinden Atlantis The Palm’da çekilmiş fotoğrafı ortaya çıktı. Aydın’ın yanında Dubai’deki adamlarından biri de var. Otelde gecelik oda fiyatları 20 bin liraya kadar çıkıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

Nasıl bir tarikat lan bunlar? Bunların ciddi olarak tedavi görmeleri lazım, adam UBER olayını dövize taşımış, yetmemiş $ bozdurup TL’nin değerini yükseltmek kafasına uyup inanları da kahraman yapmış :DDDDDDDDDDDDDDDDD Ya lütfen bunların vatandaşlıkları alınsın, Allah rızası için ya.

Uber, San Francisco’da doğmuş bugün benim askerime silah sıkan Afrin’de askeri şehit eden hainlerin ürediği yerdir. Uber’e binen de kullananda vatan hainidir. Bu firma ABD firması etrafınıza baktığınızda en büyük hainlği yapan ABD. Vatandaş Uber’e biniyor mesela 100 TL olsun. Bu 100 TL dövize çevriliyor. Hollanda’da Deutsche Bank’a gidiyor. Oradan 20 TL’si kesilip geri geliyor. Bu hainlik değil de nedir. İnsanlar döviz artmasın diye dövizlerini bozdurdu. Bu kampanyalar bu vatan için yapıldı. Ama şimdi UBER denilen global, binen ve kullanan hırsızlar boşuna timsah gözyaşı dökmesinler.

80 milyon vatandaş, doğumdan ölüme ekmekten suya kadar her şeye vergi öderken.
Sen 2 milyonluk plaka sahibi ol ÖTV’siz araç al, KDV ödeme, Stopaj verme, yıllık neredeyse iki asgari ücret kadar vergi öde.
Bir hainlik arıyorsan fazla uzaklara gitme!

-Ozan Bingöl

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12

Haberden satır başları:

Zuckerberg, ABD Temsilciler Meclisi’nde ifade verdi: Benim de bilgilerim satıldı

Zuckerberg, Rusya’nın 2016’da ABD seçimlerine müdahale ettiği iddiaları konusunda Facebook’un ABD’li yetkililerle işbirliği halinde olduğunu belirterek, “Hiç kimsenin uygulamalarımızı kullanarak demokrasimizin temelini sarsmasını istemiyorum” dedi.

Cambridge Analytica skandalı kapsamında veri sızıntısından etkilenen Facebook kullanıcılarının pazartesi günü bilgilendirilmeye başlandığı bilgisini paylaşan Zuckerberg, “Benim de bilgilerim üçüncü parti gruplara satıldı” dedi.

Zuckerberg, Rusya ve Çin’in Facebook kullanıcılarının profillerini toplayıp toplamadığına ya da verileri Cambridge Analytica firmasına satan Cambridge Üniveristesi araştırmacısı Aleksandr Kogan’ın kullandığına benzer uygulamaları kullanıp kullanmadığına ilişkin soruya da “Genel olarak bir dizi ülkenin sistemlerimizi kötüye kullanmaya çalıştığından şüpheleniyoruz” yanıtını verdi.

ABD’de yaşayanların ortalama olarak mesajlaşmak için 8 adet uygulamadan faydalandığını belirten Zuckerberg yanıtında Facebook’un ABD’de en fazla kullanılan mesajlaşma uygulamarının (WhatsApp, Instagram ve Facebook Messenger) sahibi olduğundan bahsetmedi. Zuckerberg daha öncek iifadesinde de rakipleri arasında Google, Apple, Amazon ve Microsoft’u saymıştı.

Sentadoki ifadesinde Zuckerberg, Senatör Lindsey Graham’ın “Bir tekele sahip olduğunu düşünmüyor musun?” sorusuna “Bana öyle hissettirmiyor” yanıtını vermişti.

#HaftalıkGündemeMalzeme @gamsizm

Zuckerberg, ABD Temsilciler Meclisi'nde ifade verdi: Benim de bilgilerim...

Facebook kurucusu ve CEO'su milyarder Mark Zuckerberg, Cambridge Analytica skandalı, yasal düzenlemeler, Rusya'nın ABD Başkanlık seçimlerine müdahale ettiği iddiaları ile ilgili ABD...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

  “Rusya’nın 2016’da ABD seçimlerine müdahale ettiği iddiaları…” Bu olayı nasıl buna getiriyorlar, ben anlamıyorum. Ne yapmışlar, oy sandıklarını mı çalmışlar? Seçmenlerin kafasına silah mı dayamışlar? Propaganda yapmak suç mu ABD’de?

  Bu işin nasıl bu kadar büyüdüğünü hiç anlamıyorum, başka bir şey var gibi geliyor.

  • Ahmet Tokyüz @atokyuz

   Onlar yapsa bir şey olmaz, onlara karşı yaptığın zaman suç oluyor. Tipik amerigan oyunları.

  • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

   @atokyuz Kendi en büyük şirketlerinden birine karşı mı oyun oynayacaklar? Yok aga, “ameriganın oyunları, arkasında da israyil var” olayı değil bu. Reddit’te amerikalılara da sordum, neymiş efendim kişisel bilgileri bilimsel araştırma için toplamışlar da sonradan siyasi parti reklamı için kullanmışlar. Ne var bunda, diye sordum, elemanlar daha ne olsun dediler.

   Herhalde bu ülkede bizim algımız bozulmuş artık. Fiziksel olarak oylara müdahale olmadıkça seçimle ilgili hiçbir şey garip gelmiyor bize.

  • Ahmet Tokyüz @atokyuz

   @ermanyurdakann Zamanında Apple’a tu kaka yapan adamlar bunlar değil mi? Telefona erişim sağlamadıkları için, herkesin derdi farklı, herkes farklı şeyler için uğraşıyor. Neyse, ne halleri varsa görsünler.

  • Emrah Öztürk @emrah-ozturk

   Propaganda yapmak suç değil ama bunun yapılış şeklinin baya sorunlu olduğuna dair iddialar var. Yani insanlara “Trump’a oy verin” temalı reklamlar göstermek şeklinde değil. Bunun pek işe yaramayacağı da ortada zaten. İddiaya göre Trump’a oy verme potansiyeli olan kişilere, gerçekçi görünen sahte Clinton reklamları gösterilmiş. Mesela göçmenlere doğum yardımı falan gibi Trump sempatizanlarını delirtecek şeyler vaad eden reklamlar. Bunu gören adam oy kullanma konusunda çok istekli değilse bile gaza gelip Trump için oy kullanmaya gidiyor, hatta çevresini de ikna ediyor. Amerika’da seçimlere katılım düşük, yani seçmenini sandığa götürebilmek başlı başına çok etkili bir avantaj. Bir de Trump’a oy verme ihtimali hiç olmayan kişilerin de dünya ve Amerika hakkında umutsuzluğa kapılmasına neden olacak, ben ne kadar uğraşsam da bir şey değişmez, artık çok geç diye düşündürecek reklam gösterilmiş ve sandığa gitme isteği azaltılmış deniyor.

   Bunlar tabi iddia, kaynak derseniz bulup çıkarmam zor, twitler, bu twitlerde paylaşılan linkler vs ile görüp aklımda kalanları yazdım. Velhasıl basit bir propaganda meselesi değil. Hatta sorun bu propaganda ve Cambridge Analytica konularının da ötesinde, Facebook’un iş modeli korkutucu. İnsanların bilgisini satmasa da bu kadar bilgiye bir firmanın sahip olması endişe verici.

  • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

   @emrah-ozturk Demek ki yıllardır yakındığımız “yalan haber” furyası bu kodamanların dikkatini anca çekmiş. Bence Hillary tarafı “lan biz nasıl düşünemedik?” diye kıskançlığında, işine gelmediği için bu olayı büyütüyor. Daha önce hiç umurlarında değildi.

   Ha, Facebook’un para için yalan habere eyvallah demesi cidden büyük sorun, o ayrı. Ama bir yandan da, dedim ya bizim algımız bozuldu bu ülkede artık, yalan haber o kadar sıradan ki bizim için 🙁

  • Emrah Öztürk @emrah-ozturk

   @ermanyurdakann Algımızın bozulmasının bir sonucu da buna daha çok Hillary tarafının kızdığını sanmak 🙂 Yanlış anlamayın eleştirmiyorum, algımız bozuldu hakikaten. Hillary’nin bu konuda dikkati çeken bir çıkışı bile olmadı galiba. Bu konuyu Trump’ın partisi de çok deşiyor. Çünkü o parti içinde Trump’ı hiç bir zaman kabullenmemiş olanlar var, ayrıca Trump parti başkanı değil, olsa da bizdeki gibi bir biat kültürü yok zaten. Başka bir sebep de Amerika’da seçim sistemi dahil genel siyasi faaliyetleri denetleyen güçlü kurumlar var. Kendi çıkarları konu olunca adil davranırlar mı tartışılır, ama Trump’ın başta olması, Facebook gibi firmaların böylesi güçlü olması gibi şeyler Amerika’nın çıkarlarına hiç de uymuyor olabilir, en azından tartışmalı.

  • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

   @emrah-ozturk Beni benden iyi anlamışsınız 😀 Açıklamalarınız için teşekkürler 🙂

Jet oğlum, bir otur da yemek yiyelim. Ama dolanma dedim sana, yemek veriyorlar. :G

BeğenFavori PaylaşYorum yap

TV dünyasından bir EF-SA-NE daha geldi geçti. Sinema’da görüşmek üzere…

Bölüm Özeti: IŞİD, İstanbul Maslak’ta bir gökdelene büyük ve kanlı bir eylem yapmak üzereyken, orada tesadüfen bulunan Kaya mecburen ilk müdahaleyi yapmak zorundadır. 13 teröriste karşı tek başına, gecenin geç saatlerinde, bitkin bir halde BÖRÜ’deki arkadaşları gelene kadar dayanmak zorundadır. Sivillerin zarar görmesini engellemek zorunda olan Kaya’ya güç veren yegane şey, aynı örgütün katlettiği kız kardeşinin intikamını alma tutkusudur.

Bu esnada ise ülkede bazı çarklar dönmeye başlamış, 2016 senesinin ortasında Türkiye Cumhuriyeti’nin karşılaştığı en büyük ve sinsi tehlikelerden biri sessizce bir kasırgaya dönüşmek üzeredir. Gölge savaşında mahşer, artık son evresine girmiştir. Gün, 15 Temmuz 2016’dır. #BÖRÜ

Börü Bölüm 6 'Her Güzel Şeyin Sonu' Tek Parça HD izle | Star TV

Börü Bölüm 6 'Her Güzel Şeyin Sonu' full hd kalitesinde Star TV'de. Hemen izlemek için burayı ziyaret edebilirsiniz.
BeğenFavori PaylaşYorum yap