#TSMetalcileri #BirazMüzik

https://www.youtube.com/watch?v=4KbpFut3mTc

Metallica - James Hetfield Ses Analizi (1991 VS 2018) Değişim ve Gelişim

Emre Yücelen Şan Dersi 2018 Emre Yücelen Vocal Coach Istanbul #JamesHatfield #SesAnalizi #VoiceAnalysis #VocalAnalysis ------- Kıyafetler : KOTON ------- Web...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

@pcmodtr restream io anlatsana biraz? nasıl kullanıyosun? free olanı mı? nelere müsade ediyo?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#tsblueskulübü #BirazMüzik #müzik #birazdamüzik #müzikseyir #AzıcıkMüzik #GüzelMüzikler #blues

@ameledervis

https://open.spotify.com/user/thebluesfoundation/playlist/37bu3dvMihspftXBxkWMfE?si=h_V1KdByQR68Q21UB5q6Rw

2018 Blues Müzik Ödülleri listesi

2018 BMA Winning Albums + Song of the Year, a playlist by thebluesfoundation on...

A playlist featuring Rick Estrin & The Nightcats and Doug MacLeod
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış #teknohaber #HaberinizOlsun #haber #AKK #AKKyeHayır #akkolmasaydı #akkhayır #HaftalıkGündemeMalzeme

Bilindiği üzere internet tarifelerinde “16 Mbps’ye kadar, 50 Mbps’ye kadar” gibi “-e kadar”lı ifadeler yer alır. Bu durum, özellikle ülkemizdeki İSS’ler tarafından tam anlamıyla sömürülür. “16 Mbps’ye kadar ” olan bir tarifeye abone oluruz, hız testi yaparız, o da ne! İbre 8 Mbps’yi bile zor gösteriyor! Hemen müşteri hizmetlerini ararız ve o cevapla karşılaşırız: “Ama efendim 16 Mbps demiyoruz, 16 Mbps’ye kadar diyoruz, yani sizin aldığınız hız NORMAL!”

Bu durum, bu kadar sert olmasa da İngiltere’de de böyleydi (örneğin, 350 Mbps’ye kadar olan bir tarifede hız 330 Mbps’ye düşebiliyordu). Bu durumun kullanıcıları yanılttığı fikrinde olan Reklam Standartları Otoritesi (The Advertising Standards Authority) İSS’lerin sağlayabildikleri ortalama hızları paket açıklamalarında ve reklamlarında belirtmelerini zorunlu kıldı. 23 Mayıs’ta uygulamaya konan bu düzenleme ile artık İSS’ler “-e kadar” ifadelerini kullanamıyorlar ve bunun yerine ortalama hızlar ön planda olacak şekilde satış yapıyorlar.

Bu tip bir ortalama hız uygulamasının ülkemizde de yürürlüğe girmesi “tüketicinin korunması” adına bir zorunluluktur. Mevcut “-e kadar” uygulamasında internet kullanıcıları (tüketiciler), para verip aldıkları hizmet konusunda hiçbir güvenceye sahip değildirler. Bu, tıpkı üçüncü sınıf internet sitelerinden veya telefon hatlarından iPhone X diye sipariş edilen telefonun Nokia 3310 çıkması gibidir. Hatta o kadar ki, bazen salatalıkla bile karşılaşabiliyoruz.

İnternette kalite döneminin başlaması gerekiyor.

Discord Davet : https://discord.gg/YNKyFk2

İnternette Kotaya Hayır

Bilindiği üzere internet tarifelerinde "16 Mbps'ye kadar, 50 Mbps'ye kadar" gibi "-e kadar"lı ifadeler yer alır. Bu durum, özellikle ülkemizdeki İSS'ler tarafından tam anlamıyla sömürülür. "16...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Erdem Ç. @rockerdem

  Bence o da yetmez, “minimum hız” taahhüdü verilmeli. Ortalama hız falan da kötü kullanıma açık.

 • lterlemez @lterlemez

  Bu tip şeylerde, bana göre ortalama ve -e kadar seçenekleri çok anlamlı değildir. Özellikle ortalama çok kullanışsız olacaktır. Çünkü, özellikle adsl santral uzaklığından çok etkilenen bir sistem, dolayısı ile hızdaki değişkenliğin fiyata nasıl yansıtılacağı çok önemli bir konu ki “-e kadar” seçeneği de benzer durumdan muzdarip. Yani, 16 MBit’e kadar diyorsunuz ama santrale yakın olan ile uzak olan aynı seviyede hizmet alamadığı gibi aynı, hatta bazan daha fazla ödeyerek alıyor hizmeti (alt yapının her abonede aynı seviyede olduğunu varsayıyorum!!!! Bir de olmadığı durumlar mevcut). Burada sağlanması gereken minimum bir hız olmalıdır.
  Yani TTNet bugün bana ilettiği mesajla, 24 MBit/s ve 75 AKN ile (taahhütü bitmiş aboneliğin) fiyatını 96 lira iken 8 lira zam yaparak 104 liraya çıkardığında, bu paraya satılan herhangi bir abonelikle aynı hizmeti alabilmeliyim.

 • Erdem Ç. @rockerdem

  İdeal çözüm aslında şöyle bence:
  16 Mbit için 60 lira mı talep ediyor firma? Bana eğer yarısını, 8 Mbit’i sunabiliyorsa parasının da yarısını almalı. 16 verebildiği gün 60 liraya çıkarabilir, bunu da bana abonelik sözleşmesi ile belirtir. Böylece hem kullanıcı kullandığı kadarını öder, hem de firma altyapısını güçlendirirse (müşterisinin hızını artırırsa) karşılığını ek uğraş (tekrar müşteriyi aramak, yeni paket satmak, vs.) göstermeden alacağını bilir.

@alinux @xpow3r @nakah @3dfx @krycek

https://twitter.com/bobilerorg/status/1005395629596725249

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

#ceptelefonu #akıllıtelefon #telefontavsiyesi #Tavsiye #TeknoTavsiye #Öneri #teknoöneri

3 senelik #Asus #AsusZenfone2 #Zenfone2 #ZE551ML cihazım 2 ay kadar can çekişip geçtiğimiz günlerde canını teslim etti. Denediğim bütün kurtarma yöntemlerine cevap vermeyince servise gönderdim. Servis anakart değişim + işçilik için 1020TL isteyince “üzerine ekler yeni telefon alırım” diye düşündüm.

– 1500-2000TL arası belki biraz daha yukarısı fiyatlı
– Güncel android sürümlü
– CPU, RAM, Bellek, Kamera olarak Orta ya da yüksek donanıma sahip
– Mutlaka 3.5mm jackı bulunan
– Garanti servis gibi imkanları bulunan ve sıkıntısız olan

bir telefon bakınıyorum. Sizlerin de görüş ve önerilerini almak isterim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@dionysos arkadaşımız https://teknoseyir.com/durum/886769 gönderisindeki saçma sapan fikrini çürüten ve son derece normal/seviyeli cevaplarımdan rahatsız olup yorumlarımı(asıl cevap niteliğinde olan kısmını) silerek beni engellemiş 🙂

@gcn seni de engelledi mi? hala parasını verir bütün otobüsü kapatırım diye konuşuyo orada bak 😀

sinemayı nasıl para verip salonu kapatıyo otobüsü de kapatırmış 😀 hala idrak edememiş otobüsün bir kamu hizmeti olduğunu 😀 özel sektör ile insanların yasal hakları olan kamu hizmetlerini ayırd edemeyip para verip satın alabileceğini/kapatabileceğini sanıyo 😀 sinemayı ya da herhangi bir mekanı kapatmak bile yeterince etik değil ve ahlaksızca görgüsüzce bir davranışken kamu hizmetini kapatacak 😀

sefer varmış kontenjan varmış 😀 bir sonrakine binerlermiş 😀

ben 14:30 otobüsüne göre işimi ayarlamışım bir sonrakine kalırsam gideceğim yere yetişemiyorum manyağın birisi gelip parasını ödeyip otobüsü kapatacak beni bindirmeyecekler 😀

ona da söyledim “öyle bir dünya yok” 😀

Bunda ne var ? Ne saygısızlığı? Nasıl bunun için insanlara saldırma...

Bunda ne var ? Ne saygısızlığı? Nasıl bunun için insanlara saldırma hakkın var? Adam otobüse bindiğinde 2 koltuk boşsa 2 koltuk parası verip isterse uzanarak seyahat eder
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 14

@gamsizm @hkellecioglu

Plus için (önden)gelen içeriklerde ana sayfada belirgin bir plus simgesi ve uyarısı olsa bizler boşuna tıklayıp girmesek? Bir nevi clickbait oluyo çünkü.

Ana sayfadaki içerik kutucuğu üzerinde plus simgesi ve bir sayaç olabilir. Sayaç geri sayar ya da herkese açılacağı zamanı belirtir.

İçeriğe girildiğinde de “bu videoyu görüyorsanız abone olmamışsınız” videosu yerine içerik alanında

“Bu içerik şimdilik plus üyelerimize/abonelerimize özel olarak yayınlanmaktadır. Herkese açılma zamanı dd/mm/yyyy hh:mm kalan süre [sayaç]. Beklemek istemiyorsanız hemen abone olarak bu uyarıyı kaldırabilir, ayrıca tüm abonelik avantajlarından yararlanabilirsiniz.”

şeklinde bir uyarı olsa?

#TSplus #TSminus #TeknoSeyirPlus #TeknoSeyirPlusdanBeklentilerimiz #PlusBeklentileri

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım #yardım #YardımBekliyor #LütfenYardımEdin #TeknikYardım #harddisk #Disk #HariciHardDisk #sabitdisk #TaşınabilirDisk

3TB bir disk var elimde(görselde K sürücüsü). Bunu harici bağladığımda sorunsuz 3TB olarak görüyorum ve kullanabiliyorum. Harici bağlandığında disk GPT gözükmesine rağmen dahili bağladığımda MBR’ymiş gibi 2TB harf atanmamış biçimli bölüm ve 1TB biçimlendirilmemiş RAW bir kısım olarak gözüküyor.

Dahili olarak kullanmak istediğimden içindeki veriyi kaybetmeden bunu çözmek istiyorum. Fikriniz, çözüm öneriniz nedir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 13