BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Equitatus @equitatus

  Ne için kullanacağınıza göre değişir. Yüksek RAM ihtiyacı olan bir iş yapıyorsanız eğer çok faydası oluyor. Unreal'da build alırken RAM %100 oluyorduve bottleneck yaptığı için CPU %100 çalışmıyordu, 24gb'a yükselttim, şu anda 20gb civarı kullanıyor ve CPU %100'de. Build sürem oldukça kısaldı bu sayede. Bir de LP'nin dediği gibi RAM'in fazlası olmaz.

XFX NVidia GeForce MX4000 64MB DDR PCI ekran kartı (perakende): Amazon.com.tr

XFX NVidia GeForce MX4000 64MB DDR PCI ekran kartı (perakende): Amazon.com.tr
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • sawgent @sawgent

  Satıcı
  İşletme Adı:Capital Affiliated LLC
  İşletme Türü:Özel işletme
  MERSIS Numarası (Turkish Sellers) / Trade Registration Number (International Sellers):178 6027 81
  Vergi Kimlik Numarası:GB178602781
  Müşteri Hizmetleri Adresi:
  2845 Chipeta Avenue
  Grand Junction
  Colorado
  81501
  US

Mi Band 5 #xiaomi #MiBand #miband5 Şarjı nasıl gidiyor merak edenlere şarj durumu bilgisi vereyim. Normal bir şekilde kısıtlamadan hem bildirim hem etkinlik takibi için kullanıyorum.

8 Eylülden beri kullanıyorum.
- Uyku takibi ve Nabız izleme açık
- Arama, SMS bildirimi açık
- Alarm açık
- Uygulama bildirimleri açık

Pazartesi sabah %100 yapıyorum, Cuma gecesi %3 kalıyor. Cumartesi sabahına çıkmıyor. 🙂

Benim için sorun değil. 2 saatten az bir sürede şarj olduğu için takip edip etmemesinin önemsiz olduğu bir zaman diliminde kolayca şarj edebiliyorum. Hem o sürede takılı olduğu yer havalanmış oluyor sık sık 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9
 • CanSimit @cansimit

  Açıkçası benim için en önemli kriter şarj. Şarjın kolay ya da hızlı olması önemli değil, aklımda şarj edecek bir cihaz olarak yer tutması önemli. 2 haftadan az gitse mi band 4 de kullanmazdım, şarj ne kadar uzun giderse o kadar iyi, 2 hafta benim kırmızı çizgim, altı olduğunda zaten kolumda bandla doğmadım, kullanmak, kullanmamaktan fazla dert olduğunda kullanmayıveririm olur biter.

 • Aiberg @aiberg

  Şarj olması 1 saati geçmiyor sanki. Çok dikkat etmedim, iddia etmeyeyim o yüzden 1 saat diye, ama bence şarj gitme süresinin eskiye göre kısalması pek de problem değil.

 • CanSimit @cansimit

  @orcun Saati ve adımsayarı sürekli kullanıyorum (kontrol ediyorum yani), varsayılan arayüzü kullanıyorum, akşam uykuya kendisi bakıyor, nabzı merak ettikçe kendim günde belki 2 defa sıkıntıdan ölçüyorum (gerçekten gerekli birşey olarak görümüyorum nabız ölçmeyi), kronometre vs. gerek oldukça kullanıyorum, En işe yarayan özellik bildirimler, telefonun göstermedikleri anında bileğe geliyor...

  Şu anda 23 gün önce şarj etmişim yüzde 36 kalmış, yarın şarj ederim artık 🙂

 • cgdincer @cgdincer

  Sürekli nabız takibini açmazsanız 2 haftadan fazla dayanır

@tarikkaya @realblue1 @achfighter @unicornknight @sangreal_1905 @sirius @atokyuz @alaria @firat_duran

Keeneticçiler, görüşünüze ihtiyacım var:)

Günün çeşitli saatlerinde kopmalar yaşıyorum. Bazen 19 saat, bazen 15 saat bağlı kalıp sonrasında internet aniden kopuyor. Modem donup kalıyor. Koptuktan sonra fişini çekip takmadan tekrar internete bağlanmıyor.

Kesinti şöyle oluyor; modemde DSL ışığı kırmızı yanıyor, fakat sağlayıcı tarafında bağlı gözüküyorum. Ben fişi çektiğimde sağlayıcıda da bağlantım koptu gözüküyor. Modemde dsl ışığı kırmızı yandığı için internet bağlantısı kuramıyorum. Ayrıca modemin arayüzüne de erişemiyorum. Bütün bunlar olurken arayüzden ayarladığım düğme fonksiyonları da çalışmıyor. Yani modem tamamen donuyor. Fişini çekip takıyorum, 30 saniye sonra her şey normale dönüyor. Yani modeme tekrar bağlanabilmek ve internete erişebilmek için modemin fişini çekip takmam gerekiyor. Aksi halde hiçbir şekilde düzelmiyor.

Keenetic desteğe de yazdım. Cevap/çözüm olarak "Son sürüm çıktı güncelle, bir de öyle dene" dediler yaptım ama hiçbir şey değişmedi.

Modemde arıza olduğunu düşünüyorum. Technopat'ta benzer sorun yaşayan 3 kişi daha gördüm. Değişim/iade/servis gibi yolları deneyeceğim.

Sizin fikriniz nedir? Benzer sorun yaşayan ya da duyan var mı?

#keenetic #keeneticextradsl #keeneticmodem #Modem #vdsl #VDSL2 #turknet

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 14
Gürkan ATILGAN paylaştı.

Sitede paylaştığınız karikatürleri silmek isterseniz GIF'teki yolu takip edin:

https://teknoseyir.com/editor

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

#TeknoYardım #ModemTavsiyesi #Modem #ModemRouter #vdslmodem

Yıllardır beklediğim VDSL sonunda sokağıma geldi. Modemim olmadığı için henüz deneyimleyemiyorum. Bu nedenle Keenetic Extra DSL ve TP-LINK TL-SG1008D cihazları ile bir set oluşturmayı düşünüyorum.

Keenetic üzerinde gigabit port yok. Gigabit ihtiyacını switch ile çözeyim diyorum. Kablosuz ile kablolu arasında 100mbps sınırına takılacağım ama şu an mantıklı başka bir çözüm görünmüyor.

İkisini de tek cihaz ile çözmek için Asus DSL-AC55u düşündüm ama hem fiyat olarak yüksek oluyor hem de tarih olarak çok eski cihaz. Keenetic yeni olduğundan ve WPA3 gibi teknolojileriyle daha ileriye dönük duruyor. Fiyat olarak da switch ile oluşturmayı düşündüğüm set yaklaşık 150 lira daha ucuza gelmiş oluyor.

Sizin fikriniz ve öneriniz nedir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım garip bir sorun başladı dün. Yıllardır beklediğim saha dolabı değişikliği yapıldı. Şu an adsl olarak kabaca tam kapasite hız alabiliyorum. Sorun şöyle teknoseyir dahil çoğu site ağımdaki bilgisayarlardan açılmıyor ama telefonda hiçbir sorunum yok. Bilgisayarlar sadece bazı sitelere girebiliyor. Telefonda ise herhangi bir problemle karşılaşmıyorum. Vpn de denedim vpnime bile zaman aşımı verdi. Hem modemden hem pcden dnsleri otomatiğe aldım hiçbir şey değişmedi. Kaç kere flushdns yaptım hiçbir şey değişmedi.

Sizce sorun ve çözümü nedir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım #yardım #Projeksiyon #Öneri #teknoöneri

Bir derneğin ofisinde, küçük bir odada çeşitli sunumlar ve zaman zaman da film gösterimleri yapmak için fiyat & performans bir projeksiyon önerisine ihtiyacım var.

Fikir ve önerileriniz nedir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Gürkan ATILGAN paylaştı.

Bundan 1 yıl önce büyük mücadeleler sonucunda AKK'yi kaldırtmayı başardık. Hemen ardından, hatta daha kaldırılmadan 'fiyatlar yükseldi', 'AKK gitti, kota geldi', 'AKK geri gelsin' gibi birçok tepkiyle karşılaştık. Bu tepkiler haklı mı veya ne kadar haklı? Bu yazımızda AKK'yi kaldırma sürecimizi inceliyor ve sonuçlarına bakıyoruz

#İnternet #İnternetteKaliteHareketi #internettekotayahayır #AKK #AdilKullanımKotası #HaftalıkGündemeMalzeme

https://twitter.com/kalitehareketi/status/1212459136719491072

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 34
 • Nasreddin Hoca @nasreddin-hoca

  Bu hareketten önce 60 tl 50 gb kotalı kullanıyordum, hareketten sonra ilk bir yıl 48 son bir yıldır ise 56 tl ve sınırsız kotalı internet kullanıyorum.

 • lterlemez @lterlemez

  Birincisi taahhüt olayı var. Bu olay değişmeden, düzeldi demem. Sırf yapmıyorum diye 24MBit/s hızı 129 liraya alıyorum. Yaparsam, bu hızı eksiksiz vereceklerinin garantisi yok. Sürekli yavaşlama arıza vb durumlar oluyor. Yapsam da yapmasam da aynı hizmeti alacak isem taahhüttün ne anlamı kalıyor? Telefon zorunluluğunu, alınmadığında sabit ücret zorunluluğunu da anlamıyorum. Bir kere o fiyat telefon/sabit ücret ve vergiler hariç fiyattır. Şu an interneti 150 lira civarında kullanıyorum ve daha telefona doğru düzgün elimi sürmüş değilim. Bunlar düzelmediği sürece, istenen fiyatlar pahalıdır. Konuşmadığım telefonun veya alternatifini parasını ödüyorum.

 • lterlemez @lterlemez

  BTK sesini çıkartır, abone ilk 6 ayında abonelikten ayrılamaz der olur biter (aynı haltı GSM için yapabiliyor iken internet için yapMIYOR). Ben en az bir-iki sene, memnun kalmaz isem, bir ISS'ye bağlı kalmak zorunda olmamalıyım. Üstelik, fiberde, bunlar bir de bölge paylaşımı yaptı. Yani çoğu yerde SO kablosu geçiyor ise TTNet kablosu geçmiyor. Paylaşımlı hatlarda da zorluk çıkartılıyor.

 • lterlemez @lterlemez

  Hatta, komplo teorisi de kurayım, 2020 yılı içinde zam bekleyin. En bir kere veya iki kere zam gelir, demedi demeyin.