Ali Express'ten aldığım ürün China Post / EMS taşınmakta. Ali Ex. sipariş ekranında takip kodunun geçmişi yok, 17Track'tan takip edebiliyorum. 17Track'a göre bugün dağıtıma çıkmış. Yerelde kimle geleceğinin bulamadım. Klasik yolla geldiğinde PTT veya Aras kargo'dan mesaj geliyor, bu sefer her hangi bir bildirim yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

WDBUZG0010BBK-EESN Elements 2.5" 1 TB USB 3.0 Taşınabilir Disk erişilemez hale geldi. Windows'da formatı tamamlanıyor. Dahili USB soketi ile iyice sinir bozucu oldu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Maritna yine garip bir proje yapmış, güzel ve işlevsel olmuş.

https://youtu.be/oSVPkuplVRY

I Built a PC that Makes Coffee

AD: Visit https://www.kiwico.com/nerdforge and use code NERDFORGE to get 50% off your first crate of a monthly subscription to KiwiCo!❤️Thanks to our Patrons...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sekizsilindir'in Togg'u, Nürburgring'e çıktıktan sonra doğru yolu bulmuş. 🤣
https://youtu.be/qMaPk3Iu2xs?t=18

TOGG İLE AVRUPA MACERASINA ÇIKTILAR

Türkiye'nin küresel markası TOGG Avrupa turunda. TOGG ile 6 ülke gezen sosyal medya fenomeni Etem Sayın ve Yarış Pilotu Emre Aşarı seyahat sonrası aracın per...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

İnce müteahhit şakaları. Yönetimde de rahatlık ayrı seviyede, insan yeni taşınana böyle bir durumu söyler.

https://twitter.com/andmcetin/status/1782572109639594455

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10
 • nokia @nokia

  bu aslında normal bişey bizim sitede de böyle bir durum vardı tüm kapı anahtarları tek bir anahtarla açılıyordu. (sıfır daireler). nedeni de bu ki evler boşken tadilat falan yapılırken kolay olsun ve siteye bakan adam lazım olduğunda bir suru anahtar taşımasın o dairenin özel anahtarını bulmayla falan uğraşmasın. evi alan veya kiralayana da bu durum başta anlatılıp adam kilidi değişince de eski kilidi geri veriyordu. bizde anahtarı değişip eski kilidi geri verdik. eski kilitler de toplanıp bir sonraki projede kullanılıyordu.

 • Çateş @cates

  Site inşaatlarının hepsi aynıdır. 300 farklı anahtar mı verecek ince işçilere müteahhit firma. Bunu satarken de söyler.
  Zaten en büyük eşeklik kiraladığın/satın aldığın evin anahtarını değiştirmemek.
  Bayram tatilinde o siteden 10 daireyi komple yükler götürürler gelince de komşunun evine yerleşirsin artık.
  Var mı böyle dangalaklar.

 • Mr.Bell @mr-bell

  Ev alırsan ilk iş göbekleri değiştirmek. Keza kira ise yenisini alıp esksini saklayıp çıkarken kendin olanı söküp gidebilirsin.

 • ilker @gilker

  ya yeni eve geçince kilit değiştirilmesi gerek olayın ucuza kaçmakla ilgisi olduğunu sanmıyorum

2019 Philips Android TV'de, Prime video 480p'den hallice çalışıyor. Tam düzgün kaliteye geldi derken sahne hareketlenince görüntü çöpe dönüyor. 100Mbps Kablonet var, webten kullanımda sorun yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Empire Of The Sun, yeni şarkı çıkarmış. Bir aralar Ice on the Dune albümü ile keşfetmişti. Alternatif olarak iyi gelmişti. Yeni şarkısı, ilk kez karşıladığım gibi etkilemese de keyifle dinlenebilir olmuş.
https://www.youtube.com/watch?v=y6qigQlIFB4
#BirazMüzik

Empire Of The Sun - Changes

Stream or download 'Changes' by Empire Of The Sun here: https://empireofthesun.lnk.to/changes Join us: https://empireofthesun.lnk.to/JoinUsWebsite: https://e...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Amazon'dan yurtdışı gönderilen ürün aldık. Hangi uçağa koydularsa bir haftadır inemedi. :/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 13
BeğenFavori PaylaşYorum yap

2019'dan beri HP probook 440 g6 kullanıyorum. Pili iki sene önce garantiden değişti, son halinde %50 kayıp ile yaklaşık 30 dakika dayanıyordu. Bir kaç ay önce arızalanan fanını değiştikten sonra şarj konusunda sorunlar başladı. Sistem çalışsa da pili şarj etmiyor. Çalıştığı bilinen pille denediğimde ise içinde enerji varsa kullandı ama sonradan yine şarj etmedi. HP'nin yazılımları boş pillerde uyarı veriyor, dışarıda şarj edince kapasite kaybı dışında onay veriyor. Nette bir kaç resetleme modu var ama onlar işe yaramadı. Bios'da test aracı yok. Bu cihazın derdinin ne olduğunu nasıl bulabiliriz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Daviance @daviance

  şarj control engresi yanık yada mosfeti mosfet sökülüp yerine tel çekilirse şarja başlar aslında ,kolay bir arızaya benziyor.

 • Daviance @daviance

  Batarya larin içinde artik ısıya duyarlı sigorta var o eriyip atarsa batarya şarj almıyor mesela ondanda eminsen kesin ya mosfet yada şarj entegresi yanık ,entegre benim bildiğim gömülü değil . girişte iki mosfet var biri main voltaj hattı biri batarya için ,ikisininde çıkışını ölç eğer değer varsa çalışıyordur.

 • Boba Fett @bobafett

  Bu sorun nedeniyle pil, sarj soketi ve adaptörü bir kaç kez incelendi ama sorun değişmedi. Geçen yıl önce SSD ve RAM değişimini yaptım ve sorun olmadı. Müsait zamanda ekipmanlar söküp deneyeceğim.