Maxim Tsigalko paylaştı.

Bir 6 gün kadar önce şuradan( https://teknoseyir.com/durum/1369415 ) fake ilan verelim diye önermiştim. İlanları da 4-5 arkadaş vermiştik. Hatta telegram grubu dahi açtım. 😀 https://t.me/teknoseyirteam grupta budur. 😀 Neyse, 5 6 kişi böyle ilanları verdik. Bu süreçte ilana 1300 e yakın kişi bakmış, 40 favori ve 100 tane de mesaj gelmiş. Mesajların yüzde 60'ı '' get açar mısın ? '' yüzde 20'si '' abi hesap no ver eft yapayım kargoyla yollarsın '' Geri kalanlar ise işte son fiyat mı ? ya 200 olur mu ? öğrenciyim abi heves ettim çok rica ediyorum ( aynı çakalın iphone xs ilanı var ) ondan sonra yok işte bu bimde satılmadı sen dolandırıcısın. Ama 2 kişi yanılmıyorsam abi piyasayı düşürmek için mi böyle ilan verdi dedi helal olsun anlamışlar. 😀 Hani güzel test işte deneyim oldu diyelim. Maksat zaten mide bulandırmak dolandırmak vs değil.

https://www.sahibinden.com/ikinci-el-ve-sifir-alisveris?query_text_mf=SIFIR+STEELSER%C4%B0ES+ARCT%C4%B0S+1&query_text=SIFIR+STEELSER%C4%B0ES+ARCT%C4%B0S+1&sorting=price_asc bakarsanız zaten en üsttekilerin çoğu bizim ilanlar. Bu ürünü aratıyor verecek olanlarda haliyle bakıyor piyasası ne kaça gidiyor vs burada maksat şark kurnazı yapanların azda olsa önüne geçmek. 800 liraya satanlar vardı bu kulaklığı yani öyle diyeyim. E şimdi diyeceksiniz ki ulan ne oldu o zaman ? birşey mi değişti ? dünyayı mı kurtardınız ? kurtarmadık eyvallah ama birazcıkta olsa fark yaratmışızdır her halde ? 😀 en azından o 600 700 800 lira yazan çakalcıkların malları satılmasın. 🙂 İlanı da siliyorum bugün bu arada böyle denk geldikçe toplanıp fake ilanlar vereceğiz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 12

Windows tarafında açık kaynak olarak PDF'i düzenleyebileceğimiz ve görüntüleyebileceğimiz bir yazılım yok. Çok tuhaf.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

Bu Telegram'daki bitcoin mining botları gerçekten işe yarıyor mu?

Çalışma mantığı ne? Nasıl kullanabiliriz? Bilgisi olan var mı?

Düzgün bir Türkçe kaynak bulamadım internette. Herkes sadece refli link atıp duruyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşım soruyor. Sistem buymuş. Bu PSU'lardan hangisi seçilmeli? Bronze - gold farkı nedir? Hangisi seçilmeli?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7
 • CKabil @moshck

  Güç kaynağının verimini gösteriyor. Prizden çekilen 100Watt gücün % kaçı sisteme iletiliyor onu gösteren bir sertifikalandırma sistemi. %80 bir sınır olarak tanımlı. Bu %80 üzerine renklerle farklı verim değerlerini belirtiyorlar. Örneğin Gold ile bronz arasında yaklaşık %5 lik bir verim farkı var. Daha detaylı listeye alttaki linkten ulaşabilirsin.

  Link : https://en.wikipedia.org/wiki/80_Plus

  Genel olarak verim değeri ne kadar yüksekse kullanılan malzeme o kadar iyi oluyor. İleriki süreçte güncelleme yapacağınızı varsayarak ve bütçeniz varsa 80+ Gold olanı seçmenizi öneririm. Bütçe yoksa 700 Bronz yeterli olacaktır.

 • Fırat Duran @firat_duran

  Bu sisteme göre 500w ama maks 1 seneye ekran kartı güncellerim falan derse 650W-750w arası iyi olur.

 • Vefa @buff

  Bu fiyata 850W 80+ Gold her türlü tercih edilir. 700W olan da gayet iyi.

 • bosu @bosu

  Maddi imkan varsa Gold alabilirsin, elektronik malzeme bileşenleri bir tık daha kalitelidir. Bronz da kötü değildir tabiki. Aslında aradaki en büyük fark üstte de arkadaşların açıkladığı gibi verimliliktir.

  Sana önerim boşta iken fanları dönmeyen PSU tercih etmen, yatar kalkar dua edersiniz 🙃😅😄

Maxim Tsigalko paylaştı.

Açık kaynak ve özgür yazılım RGB ışıklandırma yöneticisi: OpenRGB

Klavye'den ekran kartına, RAM'den Anakart'a kadar birçok donanımın RGB ışıklandırma ayarlarını tek bir yerden yapmanıza yarayan açık kaynak, ücretsiz ve özgür yazılım bir çözüm. Benim elimde böyle bir cihaz yok, deneme imkanım olmadı ama elimde olsaydı, firmaların sunduğu aşırı süslü uygulamalar yerine bu sade uygulamayı kullanmayı tercih ederdim. Firmaların kendi yazılımlarının çoğu zaman GNU/Linux sürümleri de olmuyor. Bence takdire şayan bir emek. İlgili arkadaşlar inceleyebilirler.

Desteklenen cihazlar tam listesi: https://gitlab.com/CalcProgrammer1/OpenRGB/-/wikis/Supported-Devices

Uyarı: Cihazların çalışma prensipleri tersine mühendislik yöntemleri ile çözülmeye çalışıp, o şekilde programa entegre edildiği için her zaman için çalışmama riski var. Bazı cihazlara donanımsal hasar verme durumu da varmış ama bilinen sorunları gidermişler. Bu riski göze alarak kullanın.

v0.5 - Windows (64 bit): https://gitlab.com/CalcProgrammer1/OpenRGB/uploads/dab6f3e7bac7ebaba526e5e7dde12233/OpenRGB_0.5_64_88464d1.7z
v0.5 - Linux (64 bit): https://gitlab.com/CalcProgrammer1/OpenRGB/uploads/575b979bff2ecbcb93d7cbbd4d9f8b52/openrgb_0.5_amd64_88464d1.deb

Kaynak kodları: https://gitlab.com/CalcProgrammer1/OpenRGB

#RGB #AçıkKaynak #ÖzgürYazılım #OpenSource #Windows #GNU/#Linux

BeğenFavori PaylaşYorum yap

ONIKUMA K8 - Bu fiyata iyi midir yoksa fazla mı? İlk kez duyuyorum markayı. Yeğenime almayı düşünüyorum.
https://urun.n11.com/kulakliklar/onikuma-k8-rgb-isik-gaming-kulaklik-siyah-pcps4xbox-P466381110

Onikuma K8 RGB Işık Gaming Kulaklık Siyah PC/PS4/XBOX Fiyatları ve Özellikleri

Onikuma K8 RGB Işık Gaming Kulaklık Siyah PC/PS4/XBOX en iyi özellikleri ve gerçek kullanıcı yorumları en ucuz fiyatlarla n11.com'da. Kampanyalı ve indirimli fiyatlarla satın al.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Maxim Tsigalko paylaştı.

Yaptığımı diyemez, dinlediğimi söyleyemez oldum. Bir şey yapıyoruz, demek sende bu youtube kanalında gördün. Görmedim efendim görmedim. Bir şarkı dinliyoruz şu dizide mi dinledin diyor. Dinlemedim efendim dinlemedim. Dinlediğimiz şarkı 1970'de çıkmış, ilgilendiğimiz zımbırtı 1900'de icat edilmiş. Sen bunu 2020'de fark ettiysen ben ne yapayım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Türknet'in Shiftdelete ile anlaşması mı var acaba niye böyle bir link atarlar ki 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu mikrofon süngerlerini nerden bulabilirim? Aliexpress'te tanesi 5-6 ₺, yurtiçinde internette tanesi kargoyla beraber 15 ₺'yi buluyor. Bahsettiğim en mini boydaki olanlar. Çok saçma bu fiyatlar. Nereden alınır daha ucuza? #popfilter

PS: Müzikle ilgili bir mağazada bulabilirim elbette ama uzak bir yere gitmek istemiyorum böyle bir dönemde. Mahallemde de yok böyle bir yer. Ortalama bir mahallede nerden alabilirim acaba...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şunu önerir misiniz? Elimdeki Logitech G102'yi servise göndermek istiyorum scrolldaki gevşeklikten dolayı. Bu bekleme süresinde de dikey mouseu deneyimlemek fena olmaz. Epeydir merak ediyordum. Deneyimi olan var mı?

https://www.amazon.com.tr/Trust-Varo-Kablosuz-konforlu-Siyah/dp/B075V2KX9W/ref=sr_1_1?dchild=1&pf_rd_p=1d1cbc21-9227-4640-95f2-5cf7dc3d21ac&pf_rd_r=2XW6BBWPRES13VB0X0RC&qid=1608942446&refinements=p_n_specials_match%3A21618252031&s=computers&sr=1-1&tag=spydrop-20&ie=UTF8&psc=1&th=1

Trust 22126 Varo Kablosuz Konforlu Fare, Siyah: Amazon.com.tr

Trust 22126 Varo Kablosuz Konforlu Fare, Siyah: Amazon.com.tr
BeğenFavori PaylaşYorum yap