Türknet iptal öğlenden beri. DNS değiştirince biraz düzelir gibi oldu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ssd’ye takılacak kabloyu bulamadım. Kargaşadan gözükmüyor da olabilir. 1 hdd 1 ssd var zaten. 3. Disk için kablo mu yok acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 22

Soundcloud'tan silinen bir şarkıyı nasıl bulabilirim? Bu site (https://web.archive.org/) bu işe yaramıyor mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hangisini tercih ederdiniz? Bilgisayara taktırıp GNU/Linux kuracağım.

► Sandisk 120GB Plus SATA 3.0 SSD (https://tinyurl.com/yab3fljh) 197 TL

► Kingston 120GB A400 Serisi Sata 3.0 Cache SSD (https://tinyurl.com/ybf8rpoz) 197 TL

► Kingston 120GB HyperX Fury 3D Serisi Sata 3.0 (https://tinyurl.com/ybqo9y8h) 200 TL

► Crucial 120GB BX500 Serisi Sata 6.0Gb/s 3D NAND SSD (https://tinyurl.com/y8a6lovs) 200 TL

► WD 120GB Green SATA 3.0 545MB/s 3D-NAND SSD (https://tinyurl.com/ybola4l5) 204 TL

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 27 / 28

🤔"Şu şu modeme uyumlu" diye kategorinlendireceğimiz bir menzil arttırıcı var mı? Hepsi zaten uyumlu olmuyor mu?

📡İnternette uyumlu olunca daha verimli olduğuna dair şeyler okudum ama çok anlam veremedim. Ben tüm çoğaltıcıların modem farketmeksizin aynı verimde çalıştığını düşünüyordum.

📶Abimin Netmaster DOCSIS 3.0 modemine uyumlu bir menzil arttırıcı almak istiyorum. Ne önerirsiniz? Fiyat-performans linklerinizi bekliyorum dostlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Satın almak için ilerleyemiyorum. Kupon girmemi istiyor. Ne kuponu anlamadım. Normal satın almaya çalışıyorum. https://www.amazon.com.tr/gp/product/B077Z5LHXG/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A1UNQM1SR2CHM&psc=1

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İlk Adobe Premiere denemem: https://youtu.be/_4enbG2zRpU

CS:GO Random Strike Moments #1

first premiere edition
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • kurtcuk @kurtcuk

  Pro tip: media encıder kurup premiere proje ayarları ekranında ingest altında transcodeu seçip prores yaparsan timeline daha düzgün akıp makineni daha az yoracaktır. İşin bitince export öncesi orijinal dosyaları yeniden locate edersen en hızlı Editi yapıp en iyi çıktııyı alırsın

  • Maxim Tsigalko @maximtsigalko

   Şu an tam anlayamıyorum ama bir sonrakinde üzerine araştırma yapıp dediğinizi uygularım. Ama bahsettiğiniz şeyin mantığını anladım. Teşekkürler.

  • kurtcuk @kurtcuk

   @maximtsigalko rica ederim. Genede bilinmez bu. Ayrıca proxy yapmak da bir iş akış şeklidir. Yeri gelmiş iken belirtmek lazım proxy ile transcode arasındaki fark proxynin çözünürlüğü düşürüp efekt ve ölçeklendirme sırasında bazı sorunlara gebe olma ihtimali bitrate azlığından ise renk yaparken sıkıntıya gebe olma ihtimali varken çözünürlüğün değişmediği Adobe'un da transcode dediği yöntemde bu tip sorunlara yakalanma ihtimali yoktur. Proxynin alametifarikası ise tek tıklama ile orijinal dosyaya dönmesidir. Renk ve bazı efektlerin kaynağa en yakın kaliteye olan ihtiyacı göz önüne alındığında proxy kapatıp export öncesi preview'ı en iyi şekilde görmek daha pratiktir. Her ne kadar export alırken premiere kalitesiz proxyden değil orijinal dosyadan okuma yapacak olsa da program monitöründe ön izleme yaparken proxy kapatmak gerekir. Ama yukarıdaki sebepler sebebiyle proxynin de kötü olacağı yerler vardır

Premiere'de edit denemeleri yapıyorum. İlk kez kullanıyorum. Birkaç tane geçiş efekti indirdim ancak import etmeye çalışırken dosyanın içinde geçiş dosyasını göremiyorum. Halbuki manuel olarak dosyaya girince görebiliyorum.

Bir de başka indirdiğim bir geçiş efekti paketini de videolara eklediğim zaman bu şekilde yazılar görüyorum. Efekte dair bir şey yok.

Nasıl çözebilirim bunu?

Bedava geçiş paketi linki verirseniz sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap