Arada video attığım oyun kanalıma beklerim: https://youtu.be/Zqrddf6kLX0

Valorant Best Moments | Killjoy + Reyna

The video where I compiled my best moments with Killjoy and Reyna. My best hits are in this video.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Maxim Tsigalko paylaştı.

Daha önce Youtube'dan video indirmeyle alakalı bir konu geçmiş ve youtube-dl kullanılması tavsiyesinde bulunmuştum. Kurulumu ve kullanımı normal kullanıcılar için bir miktar zahmetli olduğundan bu konuları içeren bir blog yazısı hazırladım. Birkaç basit indirme komutunu da yazıya dahil ettim. İlgili arkadaşların ne olduğu belli olmayan üçüncü parti web siteleri yerine bu ücretsiz ve açık kaynak uygulamayı kullanmalarını tavsiye ederim. #Blog #Youtube #Youtube-dl

İlgili blog yazısına ulaşmak için; https://wp.me/p4qXjN-Sm

Not: Bağlantı önizlemeleri çıkmıyor. Nedenini anlayamadım. Düzeldiğinde düzenleyeceğim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Premiere'de render alırken bu hatayı alıyorum. Sorun ne acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çizim kanalı açtım. Genel olarak oyun, çizgi film karakterlerini çiziyorum şimdilik. Abone olursanız sevinirim.

https://www.youtube.com/channel/UC6jZbX4X7A8q_YjvGyuJkgg

How To Drawing Pikachu EASY? | Cartoon Character

I'm drawing Pikachu, the iconic yellow electric pokemon character of the Pokemon cartoon / anime. Take your pen, eraser, paints, paper and join me. You will ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9

HyperX Quadcast çok güzel be. Fiyatı tekrar 1000'e düşerse bi indirimde almayı düşünüyorum. Üzerindeki ayarlar çok iyi.

Var mıdır buna alternatif?

Özellikle üzerindeki pozisyon ayarları ve üstten on/off olması çok iyi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Soldakini render aldığım zaman sağdaki gibi çıktı veriyor. Arkaplanı yeşil nasıl çıktı alabilirim? #AfterEffects

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Kanan_Jarrus @kananjarrus

  New'den solid diyip timeline'da altına atın, solid atmazsanız çalışma renginiz ne olursa olsun alphalıysa saydam değilse siyah çıkar.

  • Kanan_Jarrus @kananjarrus

   Keylemek için yeşil yaptıysanız alphalı çıktı alın arka zaten saydam olur keylemeye gerek kalmaz.

  • Maxim Tsigalko @maximtsigalko

   @kananjarrus Alphalı çıktı nasıl alabilirim?

  • Kanan_Jarrus @kananjarrus

   @maximtsigalko ctrl+m yapıp render queue ekranı gelince output module'ün yanındaki oka tıklayıp custom diyoruz. Oradan görseldeki seçenekleri seçiyoruz. Sonra render diyoruz.
   Her seferinde tek tek seçmemek için ayarı yaptıktan sonra yine output module'ün yanındaki oktan make template diyip isim verip kaydedilebiliyor bu ayarlar. benim mutlaka bi bu ayarlarla, bir de 1920x1080'e resize edilmiş ayarlarım olurdu her çalıştığım bilgisayarda.
   Not: Başka formatlarda da alphalı çıktı almanın yolları var ama en verimlisi olarak bunu kullandım yıllarca. avi de oluyor ama mesela ama devasa boyutlu dosyalar çıkarıyor, Bazı sistemler için targa sekansı olarak alınabilir ama kurgu programına atılacaksa verimsiz geliyor bana. h264'ün bir formunda denemiştik hem tekrar render ederken kolaylık olur hem boyut küçülür diye düşünüp ama saçmasapan devasa ve render uzatan bir hale gelmişti. mov çıktı gözükmezse qt lite kurmak gerekebilir.

Maxim Tsigalko paylaştı.

Arkadaşlar kolay gelsin. Bir arkadaşıma Oyunların Türkiye'de ve Dünya'da ne kadar indirildiği, oyunların oynandığı yaş grubuna göre kategorize edilmesi vs. lazımmış. Bu tür istatistiki verilere erişebileceğimiz bir site öneriniz var mı acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Keratokonus hastası olan var mı aranızda? Yakın zamanda tedavi olacağım gibi gözüküyor. Genel olarak öneri ve düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7
 • Eminentia @eminentia

  Tanıdığım birinde vardı, kornea nakli ile tedavi oldu. Daha fazla detay bilmiyorum.

 • POfficer @felixfelicis

  Gözleri çizdirmeden önce doktor kontrollerde sol gözümde böyle bir şey olabileceğinden bahsetmişti, düşük bir ihtimal demişti. O zaman duymuştum bende ilk defa. Operasyondan 6 ay sonra devlet hastanesine muayeneye gittim o klasik cihazdan baktı sende bi sıkıntı yok dedi. Ben bi sıkıntı hissetmiyorum ama yakın zamanda lazer operasyonu yapan doktora kontrole gideceğim tekrar. Bu arada 1.5 yıl geçti herhalde bi terslik yoktur. Umarım sizde kolaylıkla atlatırsınız, geçmiş olsun. Gözde bir şey hissediyor musunuz yoksa kontrolde mi çıktı bi anda?

 • turker @turker

  doktor mu dedi tedavi olacaksın diye ?

 • FreeRun @freerun

  Bende devlet hastanesi dolaştım bir kaç tane ilk gittiğimde göz tansiyonu falan dedi yaş 29, sonra başka doktora gittim onda da biraz yüksek çıktı, son gittiğimde araştırma hastanesiydi her şey normal çıktı, retina kalınlığı yanıltıyor dedi, hastane ve doktor da önemli.Ayrıca internetten hastalığını çok araştırma özel hastaneler malum ölüme kadar götürebilir şeklinde korkuttukları için.

Maxim Tsigalko paylaştı.

Ya ben mail adresimi yazdım ya da bir şeyler uçmuş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 18 / 25