Merhaba. #KonuDışı ama projem için bu konuyu öğrenmem gerekiyor ama internette bir cevap bulamadım. Belki bilen vardır diye buraya da yazmak istedim.

Göktürk bayrağının ilk kullanıldığı örnek neresidir? Kalıntı vs farketmez bu bayrağın tasviri hangi bilgi ile bugünlere kadar ulaştı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

TL;DR: Kombilerdeki C6 hatasının çözümlerinden biri kombiyi açıp içindeki fan kısmını pas sökücü WD40 ile spreylemek.

Dün ECA marka kombide C6 hatası aldım. C6 kodu; fan, prosestat ve anakart gibi parçalarda hata olabileceği anlamına geliyormuş.

Bir videoda sertçe vurunca düzeleceğini söyleyen vardı. Vurdum olmadı. Mantıklı gelmesinin sebebi daha önce de sertçe kapağı açıp kapatırken bu sorunla karşılaşmamdan ötürü. Her neyse bu kez işe yaramayınca şalteri kapatıp açtım. Ki bazen bu da işe yarıyordu. Ama bu kez yaramadı.

🪛 En sonunda bu işlerden anlayan amcam kombiyi açıp fan kısmını WD40 ile spreylememi söyledi.Yaptım ve oldu.

Bu sorunu yaşayıp internette aratanlar için yazmak istedim. Paralar bir süre daha cepte kalsın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

Handbrake'te istenen boyutu belirleyebiliyor muyuz? Mesela 300 MB'lık videoyu 16 MB'a indirmek istiyorum. Bunu belirleyebiliyor muyuz çıktı almadan?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Maxim Tsigalko paylaştı.

Bunu şimdi gördüm. Gördüğüm en iyi 404 olabilir :). @hkellecioglu @gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap

iPhone SE 2020 için bu ikiliyi önerir misiniz? Yoksa Apple'dan orjinal mi almak gerek?
Spigen 20W Hızlı Şarj + Spigen Essential Apple USB-C to Lightning MFI = 300 ₺

Apple'da 1 metre kablo kalmamış 2 metreye de 350 ₺ vermek saçma geldi. Diğer pazar yerlerindeki satıcılara da güvenemedim. Ne önerirsiniz? Apple'da 20 W USB-C Güç Adaptörü 250 ₺

Spigen: https://dar.vin/spigenmfi + https://dar.vin/spigenpd = 300₺

Apple: https://dar.vin/ddWxC + https://dar.vin/ZgsnX = 600₺

BeğenFavori PaylaşYorum yap

📌 KISA ÖZET: Televizyonun kanal editöründen ve cihazın kendi kötü internet deneyiminden memnun değilim. Uydu alıcılı TV Box önerisi olan var mı? Ya da bunları ayrı ayrı mı almak lazım? Önerilerinizi bekliyorum. Bütçe 1000 ₺ civarı.

Merhaba. 2017'den beri evin ilk smart TV'si olarak Philips 43pus6262/12 kullanıyoruz. Tecrübesizlik işte. Aldık ve çok da memnun değiliz.

YouTube'dan, Netflix'ten, Amazon Prime'dan bir şeyler izlerken internette sorun varmış gibi atıyor. Hayır internet bağlantısında sorun yok halbuki. Televizyonun kendi internet alıcısında(artık o zımbırtının adı neyse) sorun var muhtemelen.

Ara ara kanal sıralaması sapıtıyor. Kanallar sıfırlanıyor ve karışıyor. Bu arada bir düzenleme de yok. Yani kanal editörü yok. İnternette aradım sorunu yaşayan çok. Bir Türk github'ta bir proje yapmış ama biraz denedim olmadı. Zaten sinir olduğum için uğraşmadım daha da.

🤔 Şimdi ben bu televizyonun sözde "akıllı" kısmından bıktım usandım. İnternet içeriklerini ve uydu kanallarını bu televizyon ile izleyebileceğim bir yol önerebilir misiniz? Araştırmalarım sonucunda sadece TV Box'ların da işime yaramadığını; uydu arayüzü açısından pratik olması için uydu alıcısı da almam gerektiğini farkettim. Sizce uydu alıcı + tv box olan 2'si 1 arada bir cihaz mı almalıyım yoksa ayrı ayrı mı? Ayrıca marka model ne önerirsiniz? Ben hiç anlamıyorum bu işlerden. Lütfen deneyimlerinizi paylaşın. Tekrar sinirimi bozmak istemiyorum bu televizyonla.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kasamı satıp laptop almak istiyorum.
- i5 6600K
- GTX 970
- 16 GB RAM
özelliklerine sahip bir bilgisayar kabaca ne kadara satılır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Casio Databank DC-7700 625 hakkında bilgisi olan var mı? Hafıza boyutu ne kadar acaba? Hiçbir sitede bulamadım. Makul bi fiyata bulunca almak istedim. 30 ₺

BeğenFavori PaylaşYorum yap