xpow3r paylaştı.

Youtube'da bazi iceriklerde ses yok, az once paylasilan eski TS icerikleri dahil.
Acaba bu sorunu yasayan baskalari da varmidir?

#Youtube

Cozumu, 5.1 sistemden 2 sisteme gecis yapmak gerekiyor...
Ne kadar aptal bir soruna ayni sekilde aptal bir cozum olsa da simdilik boyle...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

windows 10 başlat menüsünden uygulama aratınca, sağ tarafta uygulama ve onun son açtığı belgeler görünüyor. Bu nasıl kapatılır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Video 2 parça, bu 2.cisi adam yapıyor 😀

https://www.youtube.com/watch?v=2IuzTlzddV8

Making an extending bicycle #2

As we used the pieces that we had made in part one of the construction 0087, we carried on with the procedures of making this special bike! 🌟Get access to th...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

yahu bırakın şu evrim olayını var veya yok bizim için bişey mi değişecek ? Yoo. Evrim varsa bile bana bi faydası yok yoksa da bi faydası yok. Rahat olun bırakın bilim adamları tartışsın, millet sadece birbirini engellemiş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • alipektas @alipektas

  Faydası yok demek yanlış olur bence. Canlılığa hatta evrene bakarken ki vizyonunu 10'a 100'e katlıyor, şahsi tecrübeyle sabittir. 🙂

  • xpow3r @xpow3r

   ne değiştirdi bu senin hayatında somut olarak ?

  • alipektas @alipektas

   @xpow3r Öncelikle en baştan şunu iyice belirtmeliyim: Ben evrimi sadece hayatımda bir şey değiştirsin diye araştırmadım, merak ettim ve merak duygumu gidermekten haz duydum. Evrimi bilmek sadece amaç değil, aynı zamanda sonuçtu(merak duygumu gidermenin sonucu) da diyebilirim. Amaç kısmına gelirsek: Dünya, evren görüşüm değişmedi kökten belki ama gelişti, daha sağlam oturdu temeline benim için, zira amacım canlılığı, insan doğasını kavramaktı. Bu benim için değerli bir şey, hem de çok.

  • xpow3r @xpow3r

   @alipektas sana doğrudan faydası yok işte bunu kast ediyorum, atıyorum marangozsun evrimi ögrendin bu senin işçiliğini değiştirim sana ekstra kazanç sağlamayacak yani sade vatandaşın böyle hararetli tartışmalara girip "engel listem arttı" v.s gibi olaylara girmesine gerek yok.

  • alipektas @alipektas

   @xpow3r "engel listem arttı" diyen ben değilim bir kere, seninle onu tartışmak için yazmadım yorumu. Fayda kısmına gelirsek: Kusuruma bakma, biraz sert algılayacaksın büyük ihtimalle ama bunu söylemek zorundayım: Hayata, canlılığa bakışın çok sığ gibi izlenim uyandırıyorsun bende. Zihnimiz, düşüncelerimiz, fikirlerimiz, dünya görüşümüz ve bunları tartışacak bir sosyal çevremiz olmayınca sağlıklı yaşayamayan bir hayvan türüyüz insanlar olarak. Bu alanlardaki değişimi, gelişimi fayda olarak, kayda değer olarak görmüyorsan sana şu an kendimi tam olarak ifade etmem mümkün olmuyor. İşte kastettiğim dünya görüşündeki gelişim de buydu aslında. O gelişimi yeterince gösterseydin, şu an benim dediklerimi daha iyi anlıyor olurdun diye düşünüyorum. Misal, evrimi canlılığı, biyolojik çeşitliliği evrimsel açıdan cidden biliyor olsaydın şu an onu faydasız görecek sığlıkta bir düşünce barındırmazdın. Bana evrimin kazandırdıkları ile ben bunu gözlemliyorum işin özü. Kırıcı olduysam affola ama düşüncem neyse o, sen sordun ben söyledim.

  • xpow3r @xpow3r

   @alipektas " engel listem arttı" senin için söylemedim ki zaten genelde okuduğum tavırlar o tipdi. Neden sığ olsun? Canlılığın nasıl oluştuğu ilgimi çekmiyor buna sığlık denemez. Bana bi faydası yok. Atıyorum sen mekanik bişeyin nasıl çalıştığı, nasıl yapıldığı ilgini çekmiyorsa, bu mekaniğe bakışın sığ mı denir ?

  • alipektas @alipektas

   @xpow3r Canlılığın nasıl oluştuğunu bilmemek tek başına sığ demek için yeterli değil elbette ama vizyonu artırdığı bir gerçek. Sana sığ dememin sebebi bunları bilmemenden ziyade bilmenin faydasız olduğunu düşünmendi. Bilseydin bu kadar sığ düşünmezdim dememin sebebi sadece örnek vermekti. Başka şeylerle de vizyonunu, dünya görüşünü geliştirebilirsin elbette evrim bilmeden de. Fakat "atıyorum marangozsun evrimi ögrendin bu senin işçiliğini değiştirim sana ekstra kazanç sağlamayacak" şu cümleden yola çıkınca sığ olduğunu düşünüyorum mesela. Bilimi ekstra maddi kazanca indirgemek sığlıktır zira bana göre.
   mekanik konusuna gelirsek: Öyle söylediğinde mekanik bakışın sığ(o ne demekse) denmez elbette. Fakat sen "mekanik bilsem ne olacak ki, mühendis miyim ben?" dersen o zaman bakış açın sığ olur, evet.

  • okanaytimur @okanaytimur

   @xpow3r Şöyle bir faydası olabilir. Dünyanın sadece insanlar için yaratılmadığını, dünyanın ve üzerindeki tüm canlıların insanlar için test platformu olmadığını, milyonlarca tür ile ortak bir ataya sahip olduğumuzu öğrendim. Bu bilgiyle onlara karşı daha saygılı davranmaya çalışıyorum.

   Diğer yandan bugün yüzlerce hastalığın tedavi yöntemleri önce fareler üzerinde deneniyor. Çünkü fareler ve insanların genleri %90 civarında aynı bunu evrim ile öğrendik.

   Uydurma bilgilerle bunu sormamalıyım yoksa çarpılırım diye düşünmek yerine , en büyük isteklerimizin ve duygularımızın(ölüm korkusu, kendimi savunmak, aşk, arkadaşlık, annelik vs) temelinde evrimsel içgüdülerimizin(hayatta kalma ve üreme) yattığını öğrendim. Böylece hissettiklerime ve yaşadıklarıma bambaşka bir pencereden bakmayı öğrendim.

   Bunlar bana kazandırdıkları, henüz yeterli seviyeye gelememiş olan transhumanizim akımı var ki gelecekte çok şey değiştireceğini düşünüyorum.

 • scorptr @scorptr

  Dogrudan yok ama belkide ileride hastaliklarin tedavisinde kullanilabilir o mantikla bakarsak gezegenlerin arastirilmasininda mantigi yok diyip uzay calismalarini birakabiliriz

 • Yiğit @deadrow23

  Sorunuzun cevabı burada gizli. İpucu: Direkt olarak cevap vermiyor ama farklı senaryo benzer mantık üzerinden gitmeniz gerekli 🙂
  https://www.google.com.tr/amp/s/evrimagaci.org/sacma-sapan-yarasa-bortu-bocek-uzerine-yapilan-arastirmalarin-faydasi-ne-neden-yapiyoruz-4979/amp

mini mini birler çalışkan ikiler, küçük devler https://www.youtube.com/watch?v=5kHC8ICY13s
#KamyonSeyir

*軽トラ* 軽トラ大集合 デコトラ大集合 旧車エキスポ2016 in 舞洲スポーツアイランド

2016年11月13日に舞洲スポーツアイランドで行われた『軽トラ大集合 デコトラ大集合 旧車エキスポ2016』イベントに来られていました。
BeğenFavori PaylaşYorum yap