TurHiLL Windows Lite Ve WIM araçları Paketi 2022

TurHiLL Windows Lite Ve WIM araçları Paketi 2022

YouTube Videosu: https://youtu.be/3oX95sxfOQU

Esenlikler. Windows 10 ve Windows 11 x64 bit sürümleri Lite hafif hale getirebilir, .wim ve .esd dosyaları düzenleyebilirsiniz. Güncellenmiş programlara yer verdiğim IT sektörüne de faydalı olacak VirusTotal ve Comodo Free Internet Security ile taratılmıştır. Güncel bir pakettir. 25 Eylül 2022 de internetten araştırılarak malware eklentisiz dosyalar kullanılmıştır.

Google Drive: https://bit.ly/3rkH7Lr (186MB)

Yandex.Disk: https://bit.ly/3SOVHq9 (186MB)

 

MD5: 17C636FC4583CBBC604BF04A7FBC297D

SHA1: 4179CCCA253979646A25E14E27665131BB931829

CRC32: C22F9A40

Twitter: TurHiLL

İyi Çalışmalar.

#ProgramÖnerisi

#turhill  #turhillvideo #turhillkanalı  #turhillyoutubekanalı #windowslite #windowswimedit #windows10lite #wimaraçları #wimtools #teknoseyir #turhillwimaraçları #turhillwindows10lite #turhillwindowslitearaçları  #wimdows10 #windows11 #turhillwindows11lite #windows11lite #windows11security  #windows10edit #windows11edit #wimedit #Windows10liteyapma #windows11liteyapma
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Vivo, Dünya Kupası Katar 2022'nin Resmi Sponsoru Oldu

FIFA Dünya Kupası Katar 2022™’nin tek resmi akıllı telefon sponsoru vivo, sektör lideri akıllı telefon teknolojisi ile FIFA’nın Katar’da tüm insanlar için açık ve kapsayıcı bir etkinliğe ev sahipliği yapmasına yardımcı olacak, dünyanın dört bir yanındaki futbol tutkunlarını birbirine bağlayacak ve şampiyona boyunca her heyecan verici anın kutlanmasını sağlayacak.

Dünyanın lider teknoloji şirketlerinden vivo, Katar’da düzenlenecek 2022 FIFA Dünya Kupası’nın resmi akıllı telefonu ve akıllı telefon sektöründeki tek resmi sponsoru olduğunu duyurdu. Duyuru kapsamında vivo ayrıca, FIFA’nın (Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği) 118 yıllık tarihindeki ilk resmi katlanabilir akıllı telefon olan yeni vivo X Fold+ modelini Çin pazarında duyurdu. Şirket, sektör lideri katlanabilir ekran teknolojisine ve verimli ofis uygulamaları paketine sahip olan vivo X Fold+ modeli ile 5 milyar kişilik global bir izleyici kitlesini çekmesi beklenen FIFA Dünya Kupası Katar 2022™’nin hazırlıklarının en ileri teknolojilerle tamamlanmasına ve organizasyonun başarıyla gerçekleştirilmesine destek olacak.

Bu yıl Katar’da düzenlenecek olan turnuva, 2017’de FIFA ile altı yıllık sponsorluk sözleşmesi imzalayan vivo’nun sponsorluğunu üstlendiği ikinci dünya kupası olacak. vivo o tarihten bu yana FIFA Dünya Kupası Rusya 2018™’in yanı sıra FIFA Konfederasyonlar Kupası 2017™, FIFA Arap Kupası Katar 2021™ ve UEFA EURO 2020™ şampiyonalarının da sponsorluğunu üstlendi.

Küreselleşme yolculuğuna 2014 yılında başlayan vivo, bugün dünya genelinde 60’ın üzerinde ülke ve bölgede faaliyetlerini sürdürüyor. Tüketici eğilimlerine daima bağlı kalan vivo, yenilikçi teknolojilerden yararlanarak dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılara mükemmel akıllı telefonlar ve farklı ürünler sunmayı hedefliyor. Küresel ölçekte kurduğu bağlantılarla kullanıcılara teknolojik inovasyonla yaratılan konforlu ve mükemmel deneyimler sunmasıyla da tanınan vivo’nun bugün dünya çapında 400 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunuyor.

#vivogiveitashot ile herkesi futbol aşkını ifade etmeye bekliyor

FIFA Dünya Kupası Katar 2022™’nin akıllı telefon sektöründeki tek resmi sponsoru olan vivo, şampiyona boyunca ayrıca şampiyonanın en güzel ve etkileyici anlarını yakalamak amacıyla #vivogiveitashot adlı bir kampanya gerçekleştirecek. Dünyanın dört bir yanındaki insanlara FIFA Dünya Kupası Katar 2022™ aracılığıyla futbol aşklarını ve kendilerini ifade etme fırsatı vermek için vivo, akıllı telefon kullanıcılarını ve futbol tutkunlarını mutluluğu sevdikleri ile paylaşmak için harika anları kaydetmeye davet ediyor.

Sponsorluk hakkında konuşan vivo Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Global Pazarlama Direktörü Spark Ni “Dünyanın en eski ve en popüler sporlarından olan futbol; dini, dili, ırkı, cinsiyeti ne olursa olsun, dünyanın dört bir yanında farklı kültürlerden insanları bir araya getirerek birbirleriyle güçlü bağlar kurmalarını sağlama gücüne sahip olan bir spor. vivo olarak biz de bu sponsorluklarımızla futbolun gelişimini destekleme kararlılığını sürdürüyoruz. Spor ve teknolojinin benzer bir felsefeyle geliştiğine, her ikisinin de çığır açan yenilikler ve sürekli inovasyonla insanları daha iyi bir yaşam sürmek için güçlendirdiğine inanıyoruz. FIFA Dünya Kupası Katar 2022™ resmi akıllı telefon sponsoru olarak sektör lideri amiral gemisi akıllı telefonlarımızla dünyanın dört bir yanındaki futbol tutkunlarının bir topluluk oluşturmasına, maçları ister stadyumda ister uzaktan izlesinler heyecan verici Dünya Kupası deneyimlerini tüm dünyadaki insanlarla paylaşmalarına yardımcı olacağız.” dedi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yeni Bilgisayar İçin Program Önerileri 2023

#ProgramÖnerisi

Yeni Bilgisayar İçin Program Önerileri 2023

Web Tarayıcı: Opera Tarayıcısı ( Tıklaİndir )  Bu tarayıcısı Twitter, Facebook, Youtube, E-Devlet, Youtube Music, Teknosayir, PrimeVİdeo gibi olağan ve sürekli kullandığımız sitelere ziyaret için kullanalım. Önerdiğim Eklentiler: Channel Bloker, Youtube HD + FPS, Google Translate

Mozilla FireFox ( Tıklaİndir )  Bu tarayıcıyı da webde gezmek, sörf yapmak 🙂 🙂 at yarışları izlemek vs.. için kullanabilirsiniz. Sıkça gezinme geçmişini komple seçenekleri seçerek silebiliriz. Bir nevi maraba zihniyetiyle kullanabiliriz. Önerdiğim eklentiler: Video DownloadHelper, Browsec VPN - Free VPN for Firefox,

Tarayıcıları kullanıma göre ikiye ayrırsanız hesap güvenliğiniz çok daha sağlam olacaktır. Eğer işin kurdu değilseniz Windows Edge kullanmak saatlerinize neden olacak sıkıntılar doğurabilir güvenlik açısından. (TSciler yorumlarda kafamı ütülemeyin. Bu gönderi sizin için değil.)

 

Windows İçin Programlar:

1.)  IObit Unlocker  Windows sisteminde, disklerde, sabit disk bölümlerinde silinmeyen, değiştirlemeyen dosyaların izinlerini açarak düzenlemenize veya silmenizi sağlar.

2.)  Defraggler   SSD değilde SATA Harddiskler de ki dosyaların alana parçalı yazılmış olanlarını tek parça olarak birleştirmenizi ve yazma, okuma hızının yükselmesini sağlayan bedava program.

3.)  Revo Uninstaller  Windows sisteminde program kurdunuz. Artıksız kaldırmak için kullanılan ve arayüzün de bir çok araç barındıran çok faydalı bedava türkçe arayüz programdır.

4.) K-Lite Codec Pack   Eski video uzantılarına sahip veya yeni codeclerle hazırlanmış videoları Cinema Home Media Player ile izleyebilirsiniz. Eski videolara sahip değilseniz kurmaya da bilirsiniz. (İndirenler Ful yazan paketi indirsin.)

5.)  FxSound   Bu program ile alternatif ses çıkışı sağlayan programdır. Bedava Türkçe arayüzdür. Windows mağazadan indirebilirsiniz. Mağaza arama çubuğuna FxSound yazarak kolayca kurabilirsiniz.

6.)  7-Zip   ve Winrar Çok çok uzun yıllardır kullandığım dosya boyutlarını küçülten, büyük dosyaları bölen arşivleme programıdır.

7.)  Quick Restore Maker 4   Bu 250 KB programcık 🙂 🙂 tek tıkla Windows Sistem Geri yükleme noktası oluşturmanızı sağlıyor. Eğer Windows güç seçeneklerini kullanıyorsanız ŞU LİNKTE yer alan kısa yolları kullanarak tek tıkla güç seçeneğini vites gibi değiştirebilirsiniz.

8.) Waifu2x   SD videoyu 4K ya yükseltme programıdır. Bedavadır. Ve özelleştirme seçenekleri çoktur. Açıkçası 2 haftadır kullanıyorum. Çok yüksek özellikli bilgisayar ister. 1 dakikalık 320p videoyu 1080p ye 2.5 saatte yükseltiyor.

9.)  LibreOffice 7.4  Windows Office programının açık kaynaklı ve bedava alternatifi olan program. Az yer kaplar ve seri çalışır.

10.)  Audacity  Ses düzenleme programı, Bedava ve Türkçe. Baya yeteneklidir.

Windows Arayüz Yardımcı Programları:

Senelerdir beğenerek kullandığım bu 3 programı da ekleyeyim. Nasıl GÖrünüyor (Video)

İnternete baktığınızda baya uygun olduğunu görebilirsiniz.

https://store.steampowered.com/app/1815630/Fences_4/ https://store.steampowered.com/app/1811010/Start11/ https://store.steampowered.com/app/431960/Wallpaper_Engine/

Windows Yedekleme:

Windows sisteminde diski klonlamak veya tekli klasör dosyaları yedekleyebileceğiniz iki program.

Acronis True Image for Western Digital Bu program WD ve Sandisk diskleri bilgisyarıana takıp kullanan kullanıcılarına bedava sunduğu programdır. Bedava. Kuruyorsunuz. Otomatik diski tanıyor takılı olan ve çalışmaya başlıyor. 8 çekirdekli bilgisayarın altı çekirdeklere sahip sistemde yavaş çalışacaktır. Ama disk yedekleme kurduğunuzda hiç anlamazsınız çalıştığını. Windows 11 desteği şuanlık yok. Ne yaparlar bilemiyorum. 

 

EaseUS Todo Backup Home (Steam de 50 TL lisansı)   Bu programı deneyimledim. Güzel çalışıyor. Acronisten aşağı kalır yanı yok. Hem sistemde hem de WinPe yanı Live USB den çalışan sürümü mevcut. Yedek şifreleme, yedeklerken dosya ve klasörleri harici tutma, Maksimum sıkıştırma, Yedeğin dosyasını 1DVD boyutunda bölme, Seri çalışması, Wİndows 10 ve Windows 11 e optimize edilmiş olması insanı cezbediyor.

 

Twitter  -- Youtube TurHiLL Kanalım  --  TeknoSeyir Profilim

#turhill #turhillvideo #turhillteknoseyir #teknoseyir #Yenibilgisayariçingerekenprogramlar  #ProgramÖnerisi #Yenipciçinbprogramlar

Not: Konu GÜncellencektir.

İyi günler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9

V WEEKEND 2022

Uzun yıllardır İntercity İstanbul Park tarafından düzenlenen, otomobil severler için cennetten kısa bir fragman diyebileceğimiz v weekend motoring festivalinde neler vardı ?

Pek çok markanın katılımıyla gerçekleşen bu 4 günlük etkinlikte bir çok yarışma, motor  sporları deneyim fırsatları, nadir araçları yakından inceleme fırsatı ve onlarca markanın test sürüşü imkanları vardı. Etkinliğe katılım genel olarak yüksekti ve sadece otomobil etkinliğinden çok daha fazlası mevcuttu. Yemek standları, oyun parkurları, buz pateni pisti, basket sahası, golf sahası, sim racing ekipmanları, hediyelik eşyalar satan pek çok imkan mevcuttu. Genel olarak başarılı ve türkiye'de bile bu tarz işlerin yapılabildiğini gösteren bir etkinlikti. Yazarak aktarması zor hisler için çektiğim video'ya göz atabilirsiniz.

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap

HP Elite X3 Lapdock

Az önce elime HP’nin iş dünyası için çıkardığı son Windows Phone olan HP Elite X3 için aksesuar sınıfında ürettiği Lapdock cihazı geçti. 12 inch full HD mat ekranı B&O hoparlörleri ve premium malzeme kalitesi ile gerçekten üst seviye bir lapdock olmuş. Daha önce incelediğim Lapdock’dan farklı olarak bu cihazda kablosuz bağlanma opsiyonu da var ama dokunmatik ekran yok. Hemen Huawei P40 Pro’yu kablosuz olarak bağladım. Desktop modu şahane. Seslerde sorun yok, hızda da bir sorun yok. Apple Music’den birkaç şarkı açtım. YouTube’da gezindim. Kablosuz modda klavye ve touchpad çalışmıyor ama hoparlörler çalışıyor. Birde Netflix yada Disney+ da ses olsa da görüntü yok.

Kabloyla bağladığımda ise klavye ve touchpad kullanılabiliyor ve Netflix’deki problem de ortadan kalkıyor ancak cihazın hoperlörleri kullanılamıyor. Okuduğum kadarıyla Samsunglarda bu hoparlör problemi yokmuş.

Ben Steamdeck ile bazı denemeler için bu aleti edinsem de, kablosuz Dex moduyla Huawei veya Samsung cihazlarda da efsane bir alet olmuş diyebilirim. Bu tarz bir telefonu olanın basit işlerde laptopa gereksinimi kalmıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

MacOs Cursors On Windows 10 or Windows 11

MacOs Cursors On Windows 10 or Windows 11

 

Uzun yıllardır Windows 7 den beri MacOs Cursor X programından yüklemiştim. Fare imleci ve hareketlerini özelleştirmek için kullanıyordum. Bu bloğu yazdığımda güncellemek istedim ve sonunda en güncelini sizinle paylaşmak istedim.

Yukarıda ki şekilde gözüküyor. 3 boyutla geliyor. Klasör içinde ki inf dosyasına sağ tık yapıp Yükle diyorsunuz ve pencere açılıyor. Sadece Tamam butonuna tıklıyoruz istediğimiz ölçüde imlece kavuşuyoruz. Hepsi bu kadar.

Ayrıca güncelleniyor haberiniz olsun.

GitHub da yayınlanıyor. Sitesine Git.

 

Windows özelleştirmesini çok seviyorun. Böyle paylaşımlarım deneyimledikçe paylaşmaya devam edeceğim.

 

#ProgramÖnerisi

#turhill #teknoseyir #turhillblog #turhillimage #turhillwindows #windows10 #windows11 #windowsmaccursors #windowsmacoscursors #maccursors #windows10macoscursors #windows11maccursors

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap

IObit Unlocker Free (Dosyaların kilidini açın. Ve Silin.)

IObit Unlocker Free Türkçe

( Dosyaların kilidini açın. Değiştirin Veya Silin.)

Web Sitesi

3MB Civarında bir program. Türkçe dil desteğinde. Kendi güncelleme sistemi de mevcut. Windows 10 ve Windows 11 destekli. Windows da silinmeyen dosyaları silmenize değiştirmenize sağlayan araç Eskiden kurulum dosyasına sidebar ekli Unlocker programının görevini üstleniyor. İnsanlara 450 KB kurulum dosyasına sahip programı nasıl sidebar yüklemeden yükleyeceklerini anlatıyordum. 🙂 Buna gerek kalmadı. Her Findows da olması gereken program.

Program penceresine dosyayı sürükle bırak yapıyoruz. Kilidi aç bakem diyoruz. Tak tak açıyor. Ve böylece istenen dosyayı düzenleyebiliyoruz. Mesela Windows\drivers\etc\host dosyasını düzenliyemiyoruz. Findows izin vermiyor. Bu programla erişm elde ediyoruz. Ve istediğimiz değişikliği yapabiliyoruz.

Esenlikler dilerim.

TurHiLL

 

Diğer Konulara Göz At:

Video2x Free SD to 4K Upscale

TurHiLL Live CD GOLD 2022 Windows10 Türkçe altyapısı ile

Twitter: turhill

 

#ProgramÖnerisi

#windowssilinmeyendosyayısilme #fileunlok #IObitUnlockerFree #IObitUnlocker #windowsdosyasilme #dosyasil #dosyakilidiniaç #dosyasilmehatası #turhill #teknoseyir #turhillblog #turhillimage #turhillwindows #unlocker #windows10 #windows11 #windows10FileUnlocker #windows11fileunlocker #unlockerfree #unlocker2023

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap

ITOPYA.COM İstanbul AIRPORT AVM Mağazası ile Büyümeye Devam Ediyor!

2016 yılında Toplama Bilgisayar, Gaming notebook ve ürünlerin perakende satışını gerçekleştirmeye
başlayan ITOPYA.COM, ilk mağazasını 2017 yılında Acıbadem şubesi ile gerçekleştirdi. Hızlı ve
güvenilir adımlarla büyümeye devam eden ITOPYA.COM, 2022 Mart ayında Ankara Söğütözü
mağazasının ardından şimdi de İstanbul Airport AVM’de benzersiz hizmet anlayışı ve geniş ürün
yelpazesi ile 4. mağaza açılışını gerçekleştiriyor.

Türkiye’nin Bilgisayarcısı ITOPYA.COM, Hazır Sistemler, Bilgisayar parçaları, Notebooklar, Gaming
ürün ve aksesuarları, 581 m2 büyüklüğündeki yeni mağazasında sizlerle buluşturuyor. ASUS, MSI,
Gigabyte, Steelseries, Corsair ve Razer gibi teknolojinin en büyük ve en önde gelen Gaming
markalarına ait ürünlerin stantlarının bulunduğu yeni mağazada, oyuncular o güne özel fırsatları
bulabileceği gibi ürünleri deneyimleme şansını da yakalayabilecekler. Ayrıca yeni mağazalarında diğer
mağazalarında da olduğu gibi satış sonrası oluşabilecek sorunlara daha hızlı ve yerinde çözüm
sunabilmek adına, satış sonrası hizmet ekibi de bulunmakta.

30 Eylül’de birçok fenomenin katılacağa mağaza açılışına özel kampanyada hem WEB Sitesinde özel
fiyatlı ürünler hem de İstanbul AIRPORT Mağazaya özel fırsatlar sizleri bekliyor. Açılışa özel
kampanyadan yararlanmak ve fırsatları kaçırmamak için ITOPYA.COM resmi hesaplarını takipte kalın!

ITOPYA.COM Hakkında;
ITOPYA.COM IT ve Gaming ürünlerin perakende satışını gerçekleştiren, yenilikçi mağazacılık anlayışı
ve gelişmiş Web Mağazası özellikleriyle müşterilere teknolojik çözümler sunan bir markadır. Mutlu
müşteri ve mutlu çalışma arkadaşı prensibiyle yola çıkan ITOPYA.COM, her gün yenilenen
kampanyalarıyla itopya.com web sitesi üzerinden ziyaretçilerine en güncel ürün gamını sunmaktadır.

ITOPYA.COM AIRPORT AVM Mağazası Nerede?
Mağaza Adresi: Airport AVM 2. Kat - Londra Asfalti Kuleli Mevkii E-5 Karayolu Üzeri Bakırköy/İstanbul
Açılış Tarih ve Saati: 30 Eylül 2022 Cuma 10:00

ITOPYA.COM Resmi Hesaplar;
Web: https://www.itopya.com/
Facebook: https://www.facebook.com/itopya
Twitter: https://twitter.com/itopyacom
Instagram: https://www.instagram.com/itopya
Youtube: https://www.youtube.com/itopya
Tiktok: https://www.tiktok.com/@itopya
Linkedin: https://tr.linkedin.com/company/itopya-com

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Oyun keyfini vivo Y21’de yaşayın Akıllı telefon sektörünün önde gelen markalarından vivo’nun uzun pil ömrü sunan 5000 mAh pili ve 18 W hızlı şarjı ile beğeni kazanan modeli Y21, güçlü performansı ile oyunseverleri kendine hayran bırakıyor.

Oyunseverler bugün akıllı telefonlar sayesinde istedikleri her an ve her yerde kesintisiz oyun oynama şansına sahip. Ancak oyunun keyfine gerçekten varabilmek için, mobil oyun meraklıları geniş depolama alanı RAM/ROM, güçlü bir pil ve yüksek performans gibi özelliklere sahip akıllı telefonları   tercih ediyorlar. 

Yenilikçi ürünleri ile kullanıcıların dikkatini çeken dünyanın lider teknoloji markalarından vivo, yüksek teknoloji ile eşsiz tasarımı bir arada sunan Y21 modeli ile oyunseverlerin gönlünde taht kuruyor. Üretimi vivo Türkiye fabrikasında gerçekleştirilen Y21 gücünü, Android 11 tabanlı FunTouch OS 11.1 ve 2.0 GHz'e kadar CPU çalışma hızına ulaşan MediaTek’in Helio P35 işlemciden alıyor. Hücre içi teknolojisine sahip HD Halo 6.51 inç ekranı sayesinde kullanıcıları net ayrıntıların ve zengin canlı renklerin içine çekerek oyun oynamayı daha heyecan verici bir deneyime dönüştürüyor. 18 W hızlı şarjı ve 5000 mAh pil desteğiyle de oyunseverlerin tercihi olan Y21, 4 Gb +1 Gb genişletilmiş RAM desteği ile daha akıcı oyun oynama deneyimi sunuyor. Dört bileşenden oluşan soğutma çözümü sayesinde oyunun en önemli anlarında bile ısınmıyor. vivo Multi-Turbo 5.0 ile de, veri bağlantısını, sistem işlem hızını ve güç tasarrufu performansını yepyeni bir düzeye çıkarıyor. Y21’de yer alan 1 TB'a kadar genişletilebilen 64 GB depolama alanı ve genişletilmiş RAM 2.0 teknolojisi de kullanıcılara oyunlarını, videolarını ve fotoğraflarını rahatlıkla saklama olanağı sağlıyor.

Y21 ile fotoğraf ve video çekmek de ayrı keyif

4 cm’e kadar yaklaşan odağı sayesinde fotoğraf ve video çekimlerini eşsiz bir deneyime dönüştüren Y21, süper HDR özelliği ile profesyonel netlik sağlıyor. 6,51 inç HD + Halo ekran teknolojisi ile net bir görüntü, renklerin canlılığı ile görsel bir şölen sunuyor. Metalik Mavi ve İnci Beyazı renk seçenekleri ve zarif tasarımıyla da beğenilen telefon ayrıca güçlü bir parmak izi tarayıcısına ve yüz tanıma sistemi ile ekran kilidini açma özelliğine de sahip.

TWS2e kulaklık kampanyası ile satışa sunulan Y21 modelini detaylı incelemek için https://myvivoshop.com/products/y21 adresini ziyaret edebilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Acer Aspire C27 hepsi bir arada bilgisayarlar, daha büyük ekranda canlı görüntüler ve yüksek performans sağlıyor

Güçlü performansı ve yerden tasarruf sağlayan tasarımı ile dikkat çeken Acer Aspire C27 serisi, 11. Nesil Intel® Core™ i5 ve i7 işlemci seçenekleri ile geliyor. Hem ev hem de ofis kullanıcıları için etkileyici bir bilgisayar deneyimi sunan hepsi bir arada bilgisayarlar ince tasarımları ve kolay kurulumları ile öne çıkıyor.

11. Nesil Intel® Core™ i5 ve i7 işlemci seçeneklerinden güç alan Acer Aspire C27 (C27-1655) yer tasarrufu sağlayan ince yapısıyla öne çıkıyor. Son derece güçlü hepsi bir arada bilgisayar deneyimi sunan cihaz ile ister içerik oluştururken ister bir şeyler izlerken ya da oyun oynarken eksiksiz bir performans ve canlı görüntüler elde etmek mümkün. Aspire C27 (C27-1655)’nin güncel içerikleri kolayca düzenlemeyi sağlayan NVIDIA® GeForce® MX330 GPU kombinasyonu uygulamaları seri bir şekilde çalıştırabiliyor. Ayrıca fotoğraf ve video düzenleme için de yeterli alan sağlıyor. 

Ekran/gövde oranını %92'ye çıkaran dar çerçeveleri ile Aspire C27 ekran deneyimine yeni bir boyut getirirken iş verimliliği artırmak için HDMI çıkış yuvası ile cihaza ikinci bir monitör bağlama seçeneği sunuyor. C27 serisi, 27 inç büyüklüğünde FHD ekranı ile son derece net ve gerçekçi görüntüler sunarken, cihazın dahili monitörü ise 178° görüş açısıyla gölge ve kontrastlar, her açıdan aslına sadık kalıyor.

Yerden tasarruf sağlayan tasarım

C27 serisi 4 kg ağırlığı ve 450 x 615 x 7,2 mm’lik boyutlarıyla hem çalışma masası üzerinde minimum yer kaplıyor hem de istendiğinde kolayca yeri değiştirilebiliyor. Monitörün -5° ila 25° arası eğilebilen ekranı ideal izleme pozisyonunu ayarlamayı sağlarken, V şeklindeki sağlam standı da ekstra denge katarak konforlu ve keyifli bir bilgisayar deneyimi ortaya çıkartıyor.

Hepsi bir arada bilgisayar, 4 adet USB 3.2 Gen 2 bağlantı noktası ile çevre birimleri ve depolama cihazlarına kolayca bağlantı kurmanızı sağlıyor. Wi-Fi 6 (802.11ax) kablosuz bağlantı ile de internete kablosuz olarak bağlanmayı kolaylaştırır. 

Kullanıcılar, bilgisayarın gözlerin rahatlığına odaklanan teknolojileri sayesinde daha konforlu bir deneyim elde edebiliyorlar. Acer Bluelight Shield™ kişinin mavi ışığa maruz kalma seviyesini minimuma indirirken, Flickerless™ teknolojisi ise LED panelin doğasında olan titreşimi en aza indirerek kullanıcıların çok daha rahat bir ekran deneyimi yaşamasına yardımcı oluyor. 

Fiyat ve bulunabilirlik

Acer Aspire C27-1655 Intel Core i5 1135G7, 17.999 TL; Acer Aspire C27-1655 Intel Core i7 1165G7 ise 21.999 TL fiyatla satışta.

BeğenFavori PaylaşYorum yap