#adblockplus Ne hikmet ise bu reklamı yakalayamaması. google adsense basit bir reklamı yani spesifik korsan film sitesi reklamı değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 15

mozilla firefox da yeni site açarken flash patlaması yapıyor ya onu nasıl iptal ediyorduk. Buldum birkaç birşey de tam olmadı yine yapıyor. #TeknoYardım #firefox #mozilla

ÇÖZÜM:

1-) Firefox adres çubuğuna "About:Config" yazın. tırnaklar hariç.
2-) Çıkan uyarıyı kabul edin.
3-) Gelen sayfada ki arama çubuğuna "browser.sessionstore.restore_on_demand" yazın.
4-) Arama sonucu gelen iki satır da değer kolonunda değerini FALSE yapın( üzerine çift tıklayarak )
5-) İşlem tamam.

Artık Fotokapana yakalanmadan internette gezinebilirsiniz. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 13

Linux ta resimlerin üzerine facebook instagram gönderileri gibi basitçe emojiler, konum, metinler ekleyebileceğim bir program biliyormusunuz?
#Linux #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu nedir ? 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba, yeni monitör aldım 144hz. eski monitör de felan problem yok. Yeni monitörü Kasaya bağlı iken bilgisayarı çalıştırırsam Hdmı kablosu ile bilgisayar başlamıyor 2 kısa 2 uzun bip sesi çıkartıyor. Yeni monitörün hdmi kablosunu kasadan söküp bilgisayarı başlatırsam normal başlıyor bilgisayar. pc açıkken bağlarsam yeni monitörü ozaman görüntü geliyor herşey normal. Neden yapar. Başka hdmi ile denedim yine aynı.

#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 25

hepsiburada'nın siparişi kargoya verememesi. Üstelik satıcı hepsiburada. Telefonda görüştüm mesaj attım. Geri dönüş yok.
sipariş tarihi 22.11.2019
#Hepsiburada #efsanecuma

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 16

Merhaba, kuzenime incehesap tan yeni pc aldık 4 gündür kullanıyoruz. Normal kullanımda sorun yok lakin oyun oynayınca bazen 10 dk bazen 1 saat sonra birden reset atıyor. Mavi ekrana düşmüyor direk donuyor. cızzzzzzz sesi ve 2 sn sonra reset.
pc özellikleri;
MONİTÖR: 24” CRG5 4 ms 144 Hz Full HD HDMI Freesync Kavisli HDMI ile bağlı https://www.samsung.com/tr/support/model/LC24RG50FQMXUF/
KASA: GPU kartı yükselttik asus tuf 5700xt 8gb modeli ile
https://www.incehesap.com/donanim-arsivi-epic-r5-3600-16gb-rx5700-gaming-bilgisayar-fiyati-43889/

bütün driverleri denedim anakart ve ekran kartının. Windows orjinal iso. Anakart bios güncellemesini yaptım.
Freesync kapatınca ekranda yatay çizgiler çıkıyor ara ara.(yırtılmayı kast etmiyorum).
Ne yapayım. bir yol gösterin. Ne yaptıysam olmadı.

GPU sıcaklık testine soktum 30 dk dan fazla. sıcaklık 85-90 derecelerde gezdi ama reset atmadı.
işlemci 50-60 derecelerde.

#FreeSync #TeknoYardım #RX5700XT #AMD #Asus

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13

Merhaba, ben bir sene önce linuxa merak saldım. Kurcalarken flash belleğe format atacağım derken 1 TB harici diski seçmişim. İşlemi onaylayınca haricinin ışığı yandığı gibi söktüm ama 1 sn. gibi bir sürede de olsa diski silmiş. Sonra ben pc ye win10 kurdum. Diski bağladım ve raw olarak duruyordu. Ben de biçimlendirip erişebilmek için harf atadım. Diske veri yazılmadığı sürece data kurtarılıyor diye bildiğim için o gün o sinirle diski kenara koydum.
4 ay sonra diski haricen değil de laptopun CD-rom yuvasına bağladım. Easeus data recovery programı ile tarattım ve tüm verilerim isim isim klasör klasör her şey yerli yerinde duruyor. Denemek için bir iki tane dosya seçip kurtardım. Dosyaları sağlam bir şekilde kurtardı. Bende "ooo iyi ya. Neyse şimdi dursun boş bir vakitte bakarım" diyerek öylece bıraktım.
Yine bir 4 ay sonra "şunları kurtarayım da çıksın aradan" diyerek tekrar CD-romdan bağlı olan diske tıkladım ki sağolsun windows 10 C diskimde 50GB yer olmasına rağmen 1TB lik diskime windows10upgrade diye 3 GB lik bir klasör ve dosyalar açmış.
şimdi EaseUs programını tekrar indirdim. Lakin bu sefer program biraz değişmiş. Programla tarattığımda 3 saat felan sürdü. bu sefer dosya türlerine göre listeledi. Dosya isimleri yok klasör veya dizin adları yok. örn: resimleri picture-1.jpg picture-2.jpg şeklinde gösteriyor.

Neyse çok uzatmışım.
1-) Dosyaları sağlıklı bir şekilde nasıl kurtarabilirim.
2-) Dosyalar 700-800 GB civarı diye hatırlıyorum.
3-) Dosyaların 150-200 GB civarı benim olan ve silinmesini istemediğim dosyalar. diğerleri eşimin dostumun bende ki kopyaları. silinebilir yani önemli değil.

İlgilenenlere şimdiden teşekkürler.
#TeknoYardım #datarecovery #DosyaKurtarma

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım #ekrankartı
Merhaba arkadaşlar, yardımınıza ihtiyacım var.
Özeti; ekran kartı tamiri.
Detayı; elimde 2011 yılında aldığım ve 3 sene önce görüntü vermeyi kesen Sapphire HD6950 model ekran kartı var. Bunu çalıştırabilir miyim?
Kart sisteme takılıyken pcyi başlattığımda sistem sesleri geliyor. Kart 2 adetti bu görüntüyü kesince teki ile devam ettim.
Youtube de biraz baktım da çakmakla ısıtan mı ararsınız, fırına atan mı ararsınız. Çok saçma geldi bunlar bana. Bu kartı ev ortamında tamir edebilme imkanım varmıdır.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 10