LP bazen çok inatçı oluyor. Yanlışını kabul etmeyi de bilmek lazım. Hayır peltier değil, farklı bir teknoloji. Açıp biraz baksa öyle olmadığını görecek, onun yerine hiçbir zaman yanılamazmış gibi kendisine saygıyla cevap verenlere laf sokuyor.

https://twitter.com/leventp/status/1618229470321864708

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 29

#TeknoYardım #GamePass #DeathStranding

Bir Death Stranding sorunu ve çözümü daha. Oyunun yüklenme ekranında ve sonrasına çökmesi sorununu BB'nin sesini hoparlöre yönlendirerek çözmüştüm. Ancak oyun içinde sık sık ses gidip bir daha da gelmiyordu. Bunun için BB'nin sesini veren kaynağı değiştirme işlemini sürekli tekrar yapıp eski haline getirmem gerekiyordu. Bir çok çözüm denedim, tek işe yarayan harici ses kartının kablosunu USB 3 portundan çıkartıp USB 2 portuna takmam oldu. Harici ses kartı kullanıp da DS oynayan ve bu sorunu yaşayan muhtemelen çok azdır, ancak başınıza gelirse bu şekilde çözmeyi bir deneyin.

https://teknoseyir.com/durum/1600736

#TeknoYardım #GamePass #DeathStranding

#TeknoYardım #GamePass #DeathStranding Yaşadığım sorunu yaşayan varsa ses çıkışı ayarını değiştirmeyi denesin. Bende ayarlarda hoparlör seçiliydi, "default" olarak değiştirince...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Alptekin @alptekinck

  Xonar d1 ile oynadım hiç sorun yaşamadım ben.

 • Unreal Mannequin @mannequin

  Ben Gamepass kullandığım için oradan kurmuştum. Bahsettiğim sorunların Xbox'tan kaynaklandığını sanmıyorum. Oyunda genel olarak ses sorunları var. Harici ses kartı da olunca ne yapacağını şaşırıyor. Hayatımda belki de ilk kez müzik, sfx, konuşma gibi sesleri ayrı ayrı ayarlayamadığım bir oyun oynuyorum. Oyunda bir anda bangır bangır müzik giriyor. Müzik sesini kısayım diyorum ama yok, sadece master volume var. Müzikler de kötü, hiç çekilmiyor, müzik girince mecbur sesi kapıyorum.

#TeknoYardım #GamePass #DeathStranding

Yaşadığım sorunu yaşayan varsa ses çıkışı ayarını değiştirmeyi denesin. Bende ayarlarda hoparlör seçiliydi, "default" olarak değiştirince sorun çözüldü.

https://teknoseyir.com/durum/1600537

#TeknoYardım #GamePass ten indirdiğim

#TeknoYardım #GamePass ten indirdiğim #DeathStranding ile bir sorun yaşıyorum. Oyunu başlattıktan sonra yeni oyuna başlayıp, zorluğu ve yazı boyutunu seçiyorum. Yükleme ekranı geliyor...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım

#GamePass ten indirdiğim #DeathStranding ile bir sorun yaşıyorum. Oyunu başlattıktan sonra yeni oyuna başlayıp, zorluğu ve yazı boyutunu seçiyorum. Yükleme ekranı geliyor ancak 5 kere %13'te, 3 kere %24'te 1 kere de %37'de takıldı. Yükleme animasyonları görünüyor, oyun donmuyor ancak ne CPU, ne SSD ne de GPU'yu kullanmıyor. Bir süre sonra da hiçbir hata vermeden oyun yanıt vermemeye başlıyor ve kapanıyor. Yalnızca bir defa yükleme ekranı doldu ve Gama ayarlama ekranı geldi ancak bu sefer de burada yanıt vermeden kapandı. 2 defa XBOX uygulamasından dosyaları kontrol ettim ancak sonuç değişmedi. Oyunu oynamış ve böyle bir sorunla karşılaşıp çözebilmiş birileri var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aspiratör, fırın gibi ürünlerde bir türlü çıkmayan yağ lekeleri oluyor. Buhar makinesiyle uzun süre uğraşarak ve tel ile ovalayarak temizlemek gerekiyor ancak bazı yerlere ulaşılamıyor. Bugün bu ürünü aldım ve denedim. Tıraş köpüğü gibi bir temizleme köpüğü. Temizlenecek yere sıkıp 1-2 saat bekliyorsunuz ve tüm pisliği söküp çıkartıyor. Size sadece pis köpüğü ortamdan uzaklaştırmak kalıyor. Kullandığım airfyer'ın patates haznesi aspiratör filtresi gibi bir ızgaraya sahip ve temizlenmesi imkansız gibi. Tellerin üzerine yapışan yağ her seferinde yanıp birikiyordu. buhar makinesiyle de denememe rağmen çıkartamıyordum. Bugün bu spreyi sıkıp 2 saat bıraktım ve yağ parçaları tel tel dökülmüştü. Bulaşık fırçasıyla iyice fırçalayarak tellerin arasına giren pislikleri çıkarttım. Fiyatına göre performansı çok iyi, öneririm.

https://www.rossmann.com.tr/domol-firin-izgara-temizleyici-kopuk-500-ml-p-sr13040178

Domol Fırın & Izgara Temizleyici Köpük 500 ml

• Domol Fırın & Izgara Temizleyici Köpük, evinizde en büyük yardımcılarınızdan biri oluyor. • Fırın ve ızgara temizliği için profesyonel temizlik sunan ürün, köpük...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#KargomSende

Kargo firmalarına çok büyük haksızlık yapıyormuşuz, KargomSende isimli firma sayesinde bunu anladım. Decathlon her ne kadar uygun fiyata kaliteli ürünler satsa da online siparişlerde ya çok geç kargoya veriyorlar ya da bunun gibi garip firmalarla çalışıyorlar ve kargo asla teslim alınamıyor. KargomSende diye bir firma kurmuşlar, ne şubesi var ne ulaşım bilgisi. 5 gün önce nerede olduğu belli olmayan şubeye gelen kargo 5 gündür bekliyor. Mail atıyoruz cevap yok, iletişim formundan yazıyoruz cevap yok, müşteri hizmetlerini arıyoruz "şubenin bilgilerini veremeyiz, söyledik dağıtıma çıkartacaklar" deniyor. Konvansiyonel kargo firmalarının hakkını yedik, en azından şubenin yeri belli, gidip alabiliyorsun kargonu kendi başına.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Battlefield2042 Gamepass'e gelince başladım oynamaya. Çıktığından beri çok kötü olduğu söyleniyordu ama bayağı bir toplamışlar oyunu. Yaşadığım bir sorun bazen bina içindeyken binanın bir bölümü görünmüyor, sanki texture'lar yüklenmemiş gibi (oyun m.2 ssd'de kurulu bu arada), onun dışında bir sorun yaşamadım. Bir de oyun başlarken helikopterle alana gelirken gösterdiği görüntüde askerler çok yapay duruyor, üstlerindeki eşyalar saçma sapan sallanıyor. Hala elden geçmesi gereken yerler var gibi.

Crossplay'de haz etmediğim için kapatmıştım ancak server'lar 128 kişilik olduğu için oyuna bağlanmak çok zor oluyor, sadece İsveç haritasındaki özel modda oyun buluyor, o yüzden açmak zorunda kaldım. Medic, engineer vs gibi tipleri değiştirmişler, isteyen istediği silahı alabiliyor. BF1 ve 5'te farklıydı diye hatırlıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • reducto @protego

  100 saatim var, dediğin bina sorunu hiç denk gelmedi bana. Vram yetersizliği olabilir belki.

  Evet artık sınıf sistemi yol, operatörler var her birinin özel yeteneği var. Onun dışında her operatör her silahı ve aracı kullanabiliyor. Eskilerinde kısıtlıydı, böyle çok daha iyi oldu. Bf'yi şu an oynayıp gömen görmedim zaten, oynamayanlar linç kültürüyle sallıyorlar kötü mötü diye. Klasik Türk insanı... Camper sniperlar dışında bir sorun yok oyunda şu an, o da teknik sorun değil zaten, tüm bf'lerde olan şey maalesef

  • Halid @abdhbal

   Sniper tüm BF lerin kanayan yarasıdır. Çoğu BF4 serverinde 5 kişiyle sınırlı her takımda mesela güzel dengeliyor öyle olması.

  • Unreal Mannequin @mannequin

   Evet, R6'daki gibi farklı operatörler gelmiş onu söylemeyi unuttum, en büyük değişiklik o herhalde. Sniper'ların sorun olduğunu düşünmüyorum ben, bir oyunda sniperlar çok sinirimi bozarsa ben de sniper'a geçip counter-sniper yapıyorum. BF 1'deki kadar kolay değil zaten sniper, tüfeklerin güçleri düşük. Sniper dürbününün yansıyor olması da onlara karşı dikkatli olmayı bayağı kolaylaştırıyor.

 • bekir @bekirb

  oyun düzeldide oyuncular kaçtılar artık yeteri kadar içerikte yok 4.sezonda bitirirler oyunu

4k 40" civarında bir TV arayışım var. Yıllardır TV kullanmıyorum, dizi, film ve maç izlemek için kullanacağım, çok fazla para vermek istemiyorum açıkçası. 5-6 bin ₺ civarına baktığım modeller pek de hoşuma gitmedi. Daha sonra Samsung'un Smart monitörü aklıma geldi ve fiyatlarına bakınca linkteki SAMSUNG M7 LS43BM700UUXUF 43" 4K 60Hz makul gibi geldi. İnternet olarak kablonet kullanıyorum ve kablotv ücretini zaten ödüyorum, TV alırsam Kablotv'yi ve belki Bein decoderini kullanırım. Dizi ve film için pc'yi bağlamayı veya Netflix, Prime vs kullanmayı düşünüyorum. Samsung Smart monitörler hakkında bilgisi ve tecrübesi olan var mı? Sizce TV olarak almak mantıklı mı?

https://www.epey.com/monitor/samsung-ls43bm700uuxuf-s43bm700.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap

ID-Cooling SE-225-XT soğutucu elime ulaştı ve R7 5700x ile biraz test ettim. Soğutucuyu Trendyol pazaryerindeki Nesiltech isimli satıcıdan 940₺'ye aldım, Antalya'dan kargoya verildi ve 2 günde elime ulaştı. Montajı basit, kelepçeli olmadığı için zorlanmadan takılıyor, ancak yanında gelen ID-Cooling markalı termal macun biraz koyu ve kolay sürülmüyor. Elimde Arctic macun vardı ancak 2019 üretimi olduğu için soğutucu ile birlikte geleni kullanmak istedim, çok da bir fark olacağını zannetmiyorum açıkçası.

İşlemciye ekstra oc yapmadım, sadece creator mode'u seçip Precision Boost Overdrive'ı açtım ve diğer ayarları olduğu gibi bıraktım. PBO açık iken tüm çekirdekler 4.47 ghz'de çalışıyor ve soğutucunun fanları %80 iken cpu paket sıcaklığı 78-80 derece civarında dolaşıyor. Fanlar %100'e alınınca frekans 4.5'e çıkıyor ve cpu paket sıcaklığı 77-78 derece oluyor. PBO açık halde cinebench'ten 14468 puan aldı. Horizon 5 benchmark'ta cpu simulation bölümündeki ortalama FPS AMD Stealth soğutucuyla 173 iken SE-225-XT ile 185'e çıktı. Aynı şekilde minimum ve maksimum FPS'ler de yükseldi. Dishonored Death of the Outsider'da Stealth soğutucu ile 90 FPS iken SE-225-XT ile 96 FPS'e yükseldi.

Fanlar %80 iken neredeyse duyulmuyor ancak %100'e alınca bariz duyulmaya başlıyor. Buna rağmen fanlar çok da gürültülü değil. GTX 1070 FE kartın fanından çok daha sessiz çalışıyorlar.

PBO kapalıyken 2-3 çekirdek 4.7-4.8 ghz'e kadar çıkıyor ve sıcaklık 55 derece civarında dolaşıyor. PBO kapalıyken benchmark yapmadım. Bir ara manual overclock ve voltaj düşürme denemeleri de yapacağım. O zaman da gelişmeleri yazarım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Substance 3D Painter'ın Steam fiyatı ₺145'den ₺1280'e çıkmış. 😥😪 İndirime girsin de alayım diye bekliyordum, hiç hoş bir sürpriz olmadı.

https://store.steampowered.com/app/1775390/Substance_3D_Painter_2022/

Substance 3D Painter 2022 on Steam

Adobe Substance 3D Painter is the reference texturing app for 3D professionals and enthusiasts. From AAA Game Developers to Indies, from Feature Animation to Visual Effects studios, the industry uses...
BeğenFavori PaylaşYorum yap