#TSMetalcileri
Her ne kadar Megadeth biletlerine yetişemesem de Judas Priest ve Deep Purple'a bilet alabildim. Uzun yıllar sonra tekrar Türkiye'de üst seviye konserlerin düzenlenmesi güzel. En son Sonisphere'a gidebilmiştim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Toshiba #Harddisk

Yaklaşık 1,5 yıl önce satın aldığım Toshiba P300 1TB HDD geçen sene sorun çıkartmıştı. PC HDD'yi tanımıyordu, harici kabloyla bağlayıp dosyaları kurtarmıştım. Format atıp kullanmaya devam ettim ancak tekrar sorun çıkarttı. Bunun üzerine diski garantiye gönderdim. Toshiba'nın Türkiye'de garanti servisi yokmuş. 1 tane servis var görünüyor ancak ulaştığımda sadece klimaya baktıklarını söylediler. Toshiba'nın sitesinin yönlendirdiği storrepair.com adresinden RMA isteği oluşturdum. UPS kargo etiketi verdi ve diski bu şekilde Almanya'ya gönderdim. 2 günde ellerine ulaştı ve birkaç gün sonra da yeni diski teslim aldık. Benzer bir durum yaşayan varsa şuna dikkat etmeli;

Storrepair sitesinden RMA oluştururken referans numarası istiyor. Bu yüzden formu tamamlayamadım. Sitenin iletişim formundan kendilerine ulaşıp sorduğumda referans numarasının bizim garantiye gönderdiğimiz diskleri takip edebilmemiz için bir kod olduğunu, kendi istediğimiz bir kodu girebileceğimizi söylediler. Ben de bu yüzden 1 yazıp gönderdim. Bu referans numarası yüzünden birkaç gün gecikti olay, ama sonuçta sorun çıkmadı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

150 km ötedeki arkadaşıma özel basım bir t-shirt kargoladım. T-shirt'e 350₺ vermiştim, Yurtiçi kargoya 235₺! Bu kargocular iyice sapıttı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçen hafta Samsung M7 Smart Monitör (LS43BM700UPXUF) için stand baktığımdan bahsetmiştim. İstediğim gibi bir stand bulamadığım için mecburen duvar askısı aldım. North Bayou NB P4 model ürünü tercih ettim, çünkü hareket kabiliyeti en fazla olan ürün bu gibi görünüyordu. Askının malzeme kalitesi gayet iyi, çelikten yapılmış. Menteşeleri biraz sert, kendiliğinden sağa sola oynamıyor. Üzerine takılan kablo geçirme kanallarıyla geliyor. Montajı kolay tek kişi yapılabilir. Tek sorun monitöre bağlanan vesa plakasına giren vidalar uzun olduğu için M7 monitöre vidalarken vidalar boşta kalıyor. Yorumlarda bir kaç kişi bundan söz etmiş, bu yüzden ben bu duruma hazırlıklıydım. Evde bulunan pulları kullanarak sağlam bir şekilde vidaladım. TV/monitör askısı arayanlara tavsiye ederim.

https://teknoseyir.com/durum/1700901

Samsung LS43BM700UPXUF 43" M7 Smart Monitör (10

Samsung LS43BM700UPXUF 43" M7 Smart Monitör (10 kg civarı) satın aldım. Büyük bir masam var, onun üzerinde kullanacağım ancak hali hazırda 2 tane monitörüm olduğu için 43" monitöre yer...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • gio @gio

  monitörden memnun musunuz hocam? konsolda oyun ve netflix vs için monitör bakıyordum bunun 32 inçine denk geldim normal monitörlerin hoparlörleri dandik xbox’ın da bluetooth desteği yok o yüzden böyle bir şey bakıyorum

  • Unreal Mannequin @mannequin

   Alalı 1 hafta oldu, şu ana kadar memnunum. Ben TV yerine kullanıyorum. Çalışma masamda 3'lü monitör setinin sağında bu monitör duruyor. Monitör olarak kullanmak için fazla büyük. Ben koltuktan içerik tüketmek için kullanıyorum. Özellikleri gayet iyi. Amazon Prime, Netflix, Bein Connect, TOD, Spotify vs gibi bir çok uygulaması var. Uygulamalarda hız gayet iyi, çok hızlı değil ama bu uygulamaları bilgisayarda tarayıcıdan da açınca benzer performansta çalışıyorlar. Kendi menülerinde yeterince hızlı. Hoparlör kalitesi iyi. Sesi inanılmaz yüksek değil, ancak normal bir kullanım için yeterli. Ben %30-40 ayarda kullanıyorum. Görüntü kalitesi de OLED kadar olmasa da iyi. Tek sorunu 45 dereceden fazla açıdan bakınca renkler biraz soluyor. 2 HDMI girişi var, en azından 1 tane DP olması gerekirdi diye düşünüyorum. Benim ekran kartımda 1 HDMI, 2 DP ve 1 DVI var. 3 monitörüm de sadece HDMI destekliyor. Bu yüzden adaptör kullanmak zorunda kalıyorum.

  • gio @gio

   @mannequin peki 400 euro edecek bir fiyatı var mı yoksa 200’e 27 inç oyuncu monitör alıp geçilir mi? açılarda kötü olmasının sebebi va panel olması sanırım

  • Unreal Mannequin @mannequin

   @gio 32" olan bildiğim kadarıyla 1080p. Bence 1080p için 400€ çok fazla, oyuncu monitörü daha mantıklı gibi görünüyor.

  • gio @gio

   @mannequin m7b modeli 32 inç ve 4K, o 300 Euro,
   43 inç olanı 400 euro. samsungun kendi sitesinde 255 görünüyor ama stokta yok, 255 olsa düşünmeden alırdım.

  • Unreal Mannequin @mannequin

   @gio Ben 43" olanı 8 bin ₺ civarına aldım, yaklaşık 250 € yapıyor. 250-300 € civarına alınabilir. 32" ile 43" model arasında sadece boyut farkı varsa ve siz yakından monitör olarak kullanacaksanız bence tercih edilebilir.

Samsung LS43BM700UPXUF 43" M7 Smart Monitör (10 kg civarı) satın aldım. Büyük bir masam var, onun üzerinde kullanacağım ancak hali hazırda 2 tane monitörüm olduğu için 43" monitöre yer yok. Masanın kenarına sıkıştırarak veya vidalayarak kullanabileceğim (resimde soldaki üründeki gibi), sadece sağa ve sola dönen (resimdeki sağdaki ürün gibi) bir stand arıyorum. Piyasadaki bu şekilde olan ürünler 27" civarına kadar destekliyor. 43" destekli böyle bir ürün biliyor musunuz? Yoksa son çare duvara asmak olacak. Şimdiden teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TüketiciHakemHeyeti #THH #TeknoYardım

THH ile ilgili bir sorunum var. Anladığım kadarıyla firmalar THH kararlarını sallamıyor. Geçen yıl benim lehime çıkan bir kararı firma hala uygulamadı. 2 ay önce lehime çıkan misli ile ürün değişimi kararını da başka bir firma uygulamamakta diretiyor.

Söz konusu marka Russell Hobbs. Bozulan airfryer'ı garantiye gönderdik. Garantiden kırılmış biçimde geldi. Yetkili servisten ürünü teslim alırken teslim fişinin üzerine biz gönderdiğimizde ürünün kırık olmadığına dair not tutturarak teslim aldım ve THH'ye başvurdum. 3-4 ayın ardından THH lehimize değişim kararı verdi. Kararın çıkmasının ardından 2 hafta bekleyip müşteri hizmetlerine durumu anlattım. Benden THH karar formunu istediler ve ilgili birime yönlendireceklerini belirttiler. Formu iletmemin üzerinden 3 hafta geçti ve tekrar arayıp durumu sordum. Bana ilgili birimin bana ulaşacağını, kendilierinin bu olayla ilgili yetkisi olmadığını ve bir şey yapamayacaklarını belirttiler. Bunun üzerine olayı icraya görütmek için bir avukatla görüştüm ancak bana harcayacağınız paraya değmez dedi. Uyuşmazlık bedeli 2800 ₺ görünüyor ancak ürünün güncel değeri 6 bin ₺ civarında. Vekalet ücreti, dosya masrafı, avukat ücreti vs derken aynı paraya hatta daha pahalıya mal oluyor.

Sonuç olarak tüketici olarak hakkınız var gibi görünse de hiç bir hakkınız yok arkadaşlar. Firmalar istediği her haltı yiyor, ve siz de elinizde bozuk ürüne para harcadığınızla kalıyorsunuz.

Son olarak Russell Hobbs'tan hiçbir ürün almanızı tavsiye etmem. Yetkili servisleri yok, bin tane başka markaya bakan bir firma ilgileniyor. Bir sorun yaşadığınızda hiçbir şekilde iletişim kuramıyorsunuz. Müşteri hizmetleri rezalet. İşi yokuşa sürmekten başka bir iş yapmıyorlar.

@ademhelvaci başta olmak üzere sizler bu konuda ne yapmamızı önerirsiniz? İcra bir yol gibi görünmüyor, zaten parasını verdiğim ürüne bir o kadar daha para vermek istemiyorum. Şimdiden teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@leventp @daghan

Diğer sosyal mecralarda yaptığı gibi Reddit üzerinden de yazılar paylaşmış. Şu içerikte hem Teknoseyir hem de DGN teknoloji hakkında ithamlarda bulunuyor. Konuyla avukatlar ilgileniyor demiştiniz, bunu görmediyseniz bilginiz olsun.

https://www.reddit.com/r/teknoseyirhackorgutu/comments/181hean/7_y%C4%B1ld%C4%B1r_hayat%C4%B1m%C4%B1_mahveden_hacker_grubu/

https://www.reddit.com/r/teknoseyirhackorgutu/comments/1817oev/the_blackhat_hack_groups_malware_that_i_found_in/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Canlı yayının tekrarını yeni izledim. LP biraz fazla sinirlenmiş sanki. Burada insanlar gelsin bir şeyler paylaşsın muhabbet edelim diye gözünün içine bakarken, o buradan ve buradaki insanlardan nefret ediyor gibi bahsetmiş. Bir an "ne biçim konuşuyor yahu, biz ne yaptık ki?" dedim ama sonra bir düşündüm, acaba bunlar gerçekten oluyor da biz toksik insanları engellediğimiz için mi görmüyoruz? Yine de bunun söylenme biçimi bu değildir. Öyle bir kitle varsa da diğer insanların tenzih edilmesi gerekir. Zaten yeni üye alımına kapalı bir topluluk, sorunlu olanlar banlandığında geri gelme ihtimalleri de yok. Hala daha bunu söyleyebiliyorsa demek ki buradaki düzgün insanlardan dahi nefret ediyormuş.

Bunun dışında @gamsizm hakkında söylediği de hoş olmamış. Bu yayından önce sanki @gamsizm bırakıp gitmiş, yüzüstü bırakmış, ihanet etmiş gibi geliyordu ama LP'nin konuştukları ve ruh haline bakınca @gamsizm fazla bile dayanmış diye düşündüm.

Plus zamanında destek olmak için hem kendim abone olmuş, hem de birçok defa abonelik hediye ettim. Hem youtube, hem de twitch'ten yıllardır destek oluyorum. Ama demek ki hata yapmışız. Hayatımızdan negatif insanları çıkartmamız lazım. LP, kendi de söylediği gibi negatif insanlardan birisi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Battlefield2042 de konsolcuların aim-assist'inden sıkılıp cross-play'i kapattım. Bu sefer de oyun bulamıyor. Giriyoruz lobiye 20 dakika bekliyoruz. Herkes yavaş yavaş terk ediyor, başkası geliyor, 5 dk bekleyip gidiyor. Electronic Arts'ı tebrik etmek lazım. Bir oyun ancak bu kadar güzel öldürülebilir.

https://teknoseyir.com/durum/1682436

#Battlefield2042 Battlefield oyuncu sayısı bir

#Battlefield2042 Battlefield oyuncu sayısı bir hayli düşmüş olacak ki Conquest maçlarında hep botlar denk geliyor. Team Deathmatch modu güzel olmuş, ilk çıktığında yoktu yanlış...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Battlefield2042
Battlefield oyuncu sayısı bir hayli düşmüş olacak ki Conquest maçlarında hep botlar denk geliyor. Team Deathmatch modu güzel olmuş, ilk çıktığında yoktu yanlış hatırlamıyorsam. Daha küçük harita ve daha az kişi olduğu için bot sayısı da az oluyor. Ama oyun hala daha sorunlu. Birkaç maça girdikten sonra maça bağlanacakken siyah ekranda kalıyor. Alt+F4'ten başka çare bırakmıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap