telefonu kılıfından çıkardım. Kullanamadım. O kadar ince ve kaygan ki.. Kılıfla kullanım daha verimli sanki.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Kedisi olanlar vardı burada. Neye göre kedi edindiniz. Sokaktan tutup alıp eve mi getirdiniz. Türü var mı. Erkek kedi mi dişi kedi mi iyidir. Biri 4 biri 6 yaşında kızım var. Kediler ile çocuklar anlaşabilir mi. Evim giriş kat,yerle bir seviye yani,arkada bahçesi var sadece bize ait. Bu durum + mıdır. Satın mı almam lazım illa,sokaktan bir yavru alınır mı eve alışır mı. Kedilere çok yaklaşmadım bu zamana kadar,kucaklamak filan nasıl olur bilmiyorum,nasıl tutulur.Tutabilir miyim. Alıp 2 gün sonra vazgeçmek istemiyorum. Kızlarım dışarıda sürekli kedi peşinde. Çok masraflı mıdır. Çok kararsızım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8
 • S e n t i o E r g o S u m @gugukkusu

  Benim yazdıklarım uçmuş ✈️🛩️🛫🛬

 • KRAK3NN @passenoir

  Sokakta çok kedi olduğu için bende elimden geldiği kadar bakmaya çalışıyorum,fakat yaklaşık 4 yıl önce bir minik bağırıp duruyordu evin önünde.Bi baktım tek başına kalmış bir tekir annesi babası yok,gözü iltihaplanmış her yeri pireliydi.Kıyamadım öyle duruyordu taşın üstünde aldım bir güzel temizledim sonra veteriner hekime gidildi göz için ilaç damla vs. derken 4 yıldır bizimle yaşar oldu 🙂 Tamamen rastlantı yani tanışmamız.Fakat şöyle bir şey var kendisini eve aldığımızda bende bir öksürük başladı bir çok alerji testi yaptırdım kedi hariç her şeye alerjim vardı ama kediye yoktu.Bizimkiler istemedi kediyi evin içinde bende bizim apartmanında içinde merdiven altı var oraya yatağını mamasını suyunu tuvaletini koydum orada yaşamaya başladı.Evin içine ara sıra alıyoruz ama genel olarak yatıp uyuduğu yaşadığı yer o merdiven boşluğu oldu apartmanın içinde yaşıyor yani dışarıda değil.Açıkçası bizimki hybrid oldu ne tam ev kedisi ne tam sokak kedisi,canı istediği zaman çıkıyor sokakta dolaşıyor akşam olduğu zaman geliyor pencereyi tırmalıyor ben geldim diyor 🙂 Kapıyı açıyoruz yiyor içiyor uyuyor.Sonra sabah yine işe giden vs. kapıyı açan biri olduğunda beraber çıkıyor.Resmen mesaiye kalıyo 🙂

  Hayvanın hayat hikayesini anlattım resmen 🙂 Uzun olmuş..

  Sorularınıza gelirsek,dişileri daha hırçın olur ve evet kediler çocuklarla anlaşabilir.Ben hayvanları bir "mal" olarak görmediğim için satın almaya karşıyım bunun ticaretinin yapılmasını da hiç anlamıyorum.Sokakta ve barınaklarda çok can var.Ama şöyle bir durumda var,sokaktaki bazı hayvanların psikolojisi bozulmuş ve hırçın şekilde de olabiliyorlar maalesef ki bazı insanlardan ve yaşadıkları şeylerden dolayı.Ne kadar küçükken sahiplenilirse o kadar erken alışır size yani genellikle küçüklüğünden itibaren bakmak aradaki bağı daha iyi yapıyor.

  Cins kediler genelde daha sakin olur.Sokakta cins kedi de çok nadir görülür,bu yüzden sokak kedileri tekir veya sarmanlar cins kedilere göre daha hareketli ve oyuncu oluyorlar.Bizimki geliyor yanına 10 saniye sevdiriyor sonra hemen orama burama atlıyor çiziyor.Oyun aslında onun niyeti küçüklükten beri öyle alıştırdığımız için elimizi oyun olarak görüyor.Bahçe olması şu açıdan artı olabilir,tuvaletini falan oraya koyarsınız evin içinde koku vs. oluşmaz veya direkt dışkısını bahçeye de yapabilir belli olmaz bizimki yapıyor ara sıra 🙂 Kediler bilindiği üzere asi hayvanlardır,sokak kedileri genelde tanımadıkları kişilere yaklaşmaz kolay kolay.Kucağınıza alıp almamak onun insiyatifine kalmış ben bizimkini alıyorum yaklaşık 20 saniye duruyor sonra başlıyor ters ters bakmaya 😀 Kedi sürekli kucağınızda gezdirebileceğiniz bir şey değil maalesef.Onun istemediği bir şeyi zorlarsanız size zarar verebilir.Yani kısacası kedi sizi sahiplenir o ne zaman ne isterse onu yaptırır 🙂 Sürekli alayım kucağıma,çocukların yanında dursun hep vs. derseniz o zaman köpek bakın kediler bunlara gelmez.Hatta köpekler çocuklarla kedilerden daha iyi anlaşıyor ve korumacı oluyorlar diyebilirim.

  Son olarak masrafı olur mu,bakabilir miyim? Tabi ki olur o da bir can onun da ihtiyaçları var,çocuklarınızdan ayırmamanız lazım onu.Ha gidipte abartmanın bir manası yok misal mamada kumda vs. en pahalı şeylere gerek yok.

  Not olarak kısırlaştırma konusuna değinmek istiyorum,genelde kişiden kişiye değişir bazıları yaptırır bazıları yaptırmaz ama bana kalırsa özellikle dişi için yaptırmak şart.Evet biliyorum hoş bir şey değil ama kızgınlık döneminde hal ve hareketleri inanılmaz şekilde değişiyor bir bakmışsınız tanıyamıyorsunuz.

  Biraz uzun oldu kusura bakmayın 🙂

 • Hasan ilker Com @ilkercom

  Tekir cinsini alip eve sokmayin bezdirir. Hatta bahcede bakmak enniyisi. Arada eve sokulur bisey olmaz. En bakilabilir sokak kedisi smokinli denilen türdür.

Basit bir android uygulaması telefondan yapılır mı. Akşam ezanı ile imsak vaktini diyanetin sitesinden çekip,aradaki zaman farkını 3ebölüp imsak vaktinden çıkaracak (arka planda tabi) biz witget olarak sonuç - imsak vakti çıktısını göreceğiz. '2:30 - 5:28' gibi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

vatandas.iys.org.tr

23 arama 29sms izni vermişim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 15

Yaklaşık iki gündür şarj etmedim telefonu ama burada son 24 saat gözüküyor. Tam şarjdan itibaren ne kadar kullanıldı göstermenin bir yolu var mı. Redmi Note 9s

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şimdi son durum nedir. Ne yapıyoruz. Google Photo alternatifi olarak neye karar verdik.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11

habitat tv şimdi gördüm. 1 Ocakta yayın hayatına başlıyormuş. Çoşkun Aral kuruluşu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8
BeğenFavori PaylaşYorum yap

3000 e kadar telefon bakıyorum fiyat performans ürünü. Şu anda Xiaomi redmi note 4 kullanıyorum 32 gb modeli. Şarjı çabuk bitmesin,kasma donma yapmasın. Elimdeki telefon bile 3 senelik tek takılma kasma yok. Ekran kırık sadece. Amoled mi alsam sorun çıkarmı bide snapdragon dışında işlemci nasıldır güvenemiyorum. İşlemcilerde durum ne. Bugün yarın vereceğim sipariş inşallah. Hanımdan izin çıktı. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 16

https://www.amazon.com.tr/Titiz-TP103-Gırgır-Plastik-Adet/dp/B002KOVPLW
Gırgır bu kadar yorum almışmı ya yabancılardan

BeğenFavori PaylaşYorum yap