Bu bölümlerden mezun olmuş,1 Ocak 2019 tarihinde 26 yaşından gün almamış olan gençlerimiz,mülakat Ve psikomotor,sağlık muayenesi sonrası,T-41 yalnız uçuşu sonrası,Çiğli uçuş okulunda pilotaj eğitimi alacak Ve Teğmen rütbesi ile F-16 ya da F-35 uçaklarında harbe hazırlık eğitimi sonrası Hava Kuvvetlerine hizmet edecektir

Başvuru detay
https://personeltemin.msb.gov.tr/AnaSayfa/DuyuruDetay/221

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 36

Bir atım bile yok anlıyor musun?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@otoseyir Mercedes aldım Suziki çıktı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Büyük firmalar tek tek konkordato ilan ediyor. Yakında ülkeyi de #konkordato ilan ederiz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

Ne slimmış be!

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir insan mı değerli araba mı?
Arabayı kullanmak için ehliyet veriliyor da evlenmek için ehliyet neden yok?
(Teşbihte hata olmaz.)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 21
Hamit ÖZLÜ paylaştı.

#ikinciel am3/am3+ anakart aranıyor

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sizin yapacağınız videonunda ….

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 19

#paranoyaklık nedir? Örneğin mabel matiz!

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Doğuş @dogus

  Paranoyaklık değil kanun gereği. Farz edin ki şikayet eden kişinin ihbarı dikkate alınmadı ve 5-10 ay sonra böyle bir durum çıktı ortaya. O zamanda işini yapmıyor diyecektiniz. Evet her ihbar dikkate alınmıyor ama sakız çalıp kaçan bir örgütten bahsetmiyoruz, kimse böyle bir durumda riske girmek istemez. Ayrıca tutuklama olmayacak ifade alınıp bırakılacak, tıpkı vakti zamanında Serdar Kuzuloğlu’na olduğu gibi.

  • arandur @arandur

   İhbar elbette dikkate alınmalıdır. Ama Mabel Matiz’i her ihbar edildiğinde sorguya alacaklarsa işte o olmaz.

  • Doğuş @dogus

   @arandur işte orada paranoya kimde ona bakmak lazım. İhbarın ne olduğunu içeriğin nasıl incelendiğini veya kaç ihbar sonra böyle bir uygulama yapıldığını bile bilmiyor ki. Tamamen komplo teorisi.

  • emrebn @emrebn

   Hocam kanun gereği 1 dolar olanlar tutuklanıyor mu anlamadım. Madem öyle yasaklansın ülkede. Sizin dediğiniz bi aranın meşhur konusu potansiyel şüpheliye benziyor. Bir şeyini görmedik ama “ya suçluysa” Ben bu şekilde adaletin sağlanabileceğini düşünmüyorum. İhbar geldi şimdi tutuklamadınız 6 ay sonra gerçekten suçlu olduğu ortaya çıktı o zaman savunma gayet basit: Yeterli delil yoktu tutuklanmadı.
   Tabi ki bunlar benim düşüncelerim yanlış olabilir. Ayrıca bu durum özelinde konuştum.

  • Doğuş @dogus

   @emrebn bence taraflı düşünüyorsunuz olayın 1 dolar veya bir terör örgütü olmadığını düşünün. Basit bir olay da olabilir, örneğin japonya’ya, italya’ya fransa’ya gidin aynı şekilde ihbar edin polis mecbur bunu değerlendirmek zorundadır. Kaldı ki kuralların katı olduğu gelişmiş ülkelerde vatandaşın ihbarı dikkate alınmazsa çok ağır yaptırımları oluyor.

   Kaldı ki basit haber sitelerinin haberlerini okuyarak gaza gelmeye müsait bir toplumuz. Belki de burada mağdur gibi gözüken şahıs bile bu durumdan şikayetçi değildir.

   Üstelik bir hukukçuya sorabilirsiniz, kibarca karakola gelmesi rica ediliyor bir kaç soru sorulup direk bırakılıyor. Duruma göre bulunduğu yerden alınıp tekrar aynı yere bırakılıyor.

  • emrebn @emrebn

   @dogus olay kişinin mağdur olması değil olay burada yabancı bir kağıt paranın sırf bi klipte kullanılmasından dolayı bunların olması. Burada ne şikayet edecek bi şey var ne de ifadesi alınacak. Siz bir sanatçının klibinde dolar veya 1 dolar kullanmasından dolayı kişinin şikayet edilmesi ve karakola çağrılmasını yadırgamıyorsanız bence taraflı düşünen sizsiniz.
   Çok yakın çevremde dahi hukukla alakalı kişiler var ve istisnasız hepsi buna güldü 🙂
   Dediğiniz katı kuralları olan gelişmiş ülkelerde ihbar mekanizması adi suça yöneliktir. Terör örgütüne üyelik veya yardım etme bence bu kadar basite indirgenmemelilidir ülkemizde de
   Ha burada kişinin toplum üzerinde büyük etkisi olduğunu düşünürsek belki de haklısınızdır bilemiyorum ama bana göre bu tür uygulamalar fazla bayat olmaya başladı.

  • Doğuş @dogus

   @emrebn evet bayat olması konusunda katılıyorum, inanın bu işle uğraşan memurlar bile gülüyordur. Ben bir restoran işletiyorum zabıta bazen günde 3-4 defa geliyor ve dükkanın önüne park eden arabaları kontrol ediyordu. Bir gün yanına gittim yani bu araçlar uzun süre kalmıyor ve nizami park ediyorlar neden sürekli gelip insanları tedirgin ediyorsunuz dedim. Memur başladı dert yanmaya bizde sizin ve müşterilerinizin kurallara uyduğunu biliyoruz ancak biri sürekli şikayet ediyor ve ihbarı değerlendirmek zorundayız. Bu sebeple her ihbarda gelip bakıp fotoğraf çekip geri gidiyoruz dedi. Burada şikayet edenin de bir suç işlediği kanaatine varması gerekli. Sonuçta o memurun her seferinde gelmesi gitmesi baştan aşağı masraf ve zaman kaybı ama maalesef şikayet etme adabımız yok.