Artık paintle kendi karikatürümüzü çizeriz.

Düzeltme samsung note da penup diye uygulama varmış. Biraz karıştırayım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

12V / 24V 400w Dikey Eksenli Rüzgar Türbini Jeneratörü inceleme kurulumu

#BanggoodÜrün Linki: Rüzgar Türbini Jeneratörü Fener 5 Kanatlıhttps://ban.ggood.vip/WIWHKupon kodunda% 25 indirim: BG22799 Rüzgar Türbini Jeneratörü Su Geçi...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#başkanolursam TL yerine EURO kullandırırım. TL tedavülden kaldırır AB entegre ederim ekonomiyi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 31

Skoda Favorit alırmıydınız? Amaç git gel işe. Veya ne alırsınız? 10b bütçe

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 26

#apple dan beklediğim hareketler sürekli başka firmalardan geliyor. ZTE bu işi kotarmış ekran altı kamera ve parmak izi.
https://www.youtube.com/watch?v=u2J_5JnqQ8Y

Under Display Camera TEARDOWN - How does it work?!

Can the human eye see through the same display that a camera can? Only one way to find out! I used this tool kit today in my video: https://amzn.to/34Lujm8 U...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Yalçın Bahadır @ybahadir

  Çünkü Apple'dan başka kimsenin mükemmeliyet anlayışı yok. Teknoloji yarım yamalakken de sunuluyor. Kervan yolda düzülür mantığında diğer firmalar. Apple ise kullanıcı deneyimini ön planda tutan bir firma.

  • Tarık Başoğlu @trbasoglu1996

   Maalasef katılamıyorum. Apple kendi içinde bazı cihazları çok güzel entegre etmiş. Ama iş diğer cihazlara geldiğinde tökezliyor. Benim eğer ekesosistem dışında cihazım varsa bana iyi bir deneyim sunmuyor. Bilgisayar yapıyorlar, bütün portlar tip-c. Normal usb, hdmi, lan vs yok. Kart okuyucu yok. 2 mm kalın yapılmadı diğe çantada adaptör taşıttırıyor. Nerede kaldı benim deneyimim.

   Günün sonunda bütün firmaların kendince hedeflediği bir kitle var. Ve bu kitleye yönelik iş yapıyorlar. Apple rakiplerinde olan bir özelliği para getirecekse koyar geçer. Apple bu kadar maddi güce rağmen rakiplerinden önce demo sunamamasının bahanesi bu olamaz. Vivo ilk popup çıkardığında telefonu gösterdi. Belki iki yıl sonra piyasaya sürdü. Teknolojinin olgunlaşması budur.

  • Yalçın Bahadır @ybahadir

   @trbasoglu1996 Buna şöyle cevap verebilirim;

   iPhone'dan önce de dokunmatik ekranlar vardı
   iPhone 5 den önce de parmak izi sensörü vardı telefonlarda
   Touchbar MB den önce de vardı.
   Yüz tarama iPhone X den önce de vardı.
   4K video kaydı belki de en son iPhone'a gelmiştir, 8K da öyle olacak. 4K@60 FPS de hala HDR+ ve EIS i aynı anda açabilen başka bir cihaz yok... Ya da ben öyle biliyorum.
   OLED ekran yine en son iPhone'a geldi. Ama yanık şikayetinin en az olduğu telefonlar iPhone'lar.
   vs. .vs

   Sizin verdiğiniz örnekler olmayan şeyler üzerine. Biz olanları konuşuyoruz. Ama yine de şöyle söyleyeyim; Anladığım kadarı ile Apple'in en büyük derdi kablolar ile... Bunun için en büyük eleştirileri bile göze alıyor. Böyle çok örneği var... Ürünlerinden optik okuyucuları ilk kaldıran yine Apple'di... Bugün kimsede Optik okuyucu görüyor muyuz? Hayır. USB A ve HDMI girişlerini de ilk Apple kaldırdı ki disket sürücüsünü ürünlerinden kaldırıp daha hiç kimselerde yokken USB yi ürünlerine ilk koyan da Apple'dır. Yakında hiç kimsede bu çıkışları göremeyeceğiz.. Maksimum 2 senesi var bu çıkışların. Thunderbolt/USB4,0 diğer tüm ihtiyaçları ortadan kaldırıyor zaten. Kaldı ki bu giriş çıkış mevzusunun tamamen kaldıracak olan da yine Apple olacaktır. Her şey tamamen kablosuz olacak bir gün. Bu cesur hareketleri her zaman ilk yapan Apple olduğu için eleştiri alması doğal. Ama biri yapmalı... Birinin adım atması lazım ki diğerleri de onu takip etsin ve yeni teknolojilere geçelim. O cesarete sahip görünen tek firma Apple görünüyor.

   Flash en moda olduğu dönemde Steve JOBS dedi ki; "Flash kötü bir program, ölmeye mahkum. Asla iPhone'lar da olmayacak". 4 yıl sonra mı Adobe Flash'ın fişini çekeceğiz açıklamasını yapmıştı? Steve JOBS ölmemişti daha yanlış hatırlamıyorsam.... O zamanlar Apple telefon sektörü pazarında "Diğerleri" sınıfında gösteriliyordu...

  • joevitti @joevitti

   Katılıyorum, Apple çoğu zaman ilk olmamıştır. Tim Cook da şöyle özetlemiş bu durumu:

  • Tarık Başoğlu @trbasoglu1996

   @ybahadir söylediklerinizin geneline katılıyorum. Katılmadığım şey şu ki Apple öndeyken geriye düşmeye başladı uzun zamandır. Ve "teknoloji olgunlaşmadı, o yüzden yok" deyimini sık duyar olduk. İphone'a parmak izi okuma sensörleri gelmeden önce de gayet iyi seviyedeydi. Ne berbat teknoloji demiyorduk. Yine parmak izinden gidiyorum. İphone 10 full ekran ve çentikle geldi. Sadece bir yıl içinde ekrandan parmak izi sensörleri tanıtıldı. Apple ne bu teknolojiyi bekledi, ne de parmak izi çözümü sağladı. Rakipleri çok iyi ekran kasa oranı sağlarken yıllarca sony gibi çerçevelere mahkum ettiler. Çerçeveyi küçülttüklerinde teknoloji olgunlaşmamış, geride kalmışlardı.

   Kablo konusunda ise sadece hayatımıza daha fazla adaptörlerin girmesi sağlandı. Eski girişi de koy ama geliştirdiğin yeni ürünleri yeni arabirim üzerinden sağla. Standart diyoruz telefon ve tabletlerini de type-c yap. Bilgisayarıma bağladığım monitör, tv, projeksiyon type-c desteklerse biz hdmi'dan vazgeçeriz. Modem kablosu type c olacak ki lan kablosu kullanmayalım.

   Akıllı telefon devrini başlatan firmadan öncü olmasını beklerim. Kalkıp arge aşamasında özelliği sunsunlar demiyorum. Ama takip eden durumuna da düşmesinler.

 • BlueFear @bluefear

  Bu tarzda ilk deneme olduğu için ilkel bir çözüm gibi dursa da idare eder ve güzel bir girişim bence. Selfie takıntısı olmayanlar için yeterli.

#hayattaiyişeylerdeolur
Almanya’nın bir şehrinde sokaklara evsiz insanların uyuyabilmesi için küçük bölmeler kuruldu
Sensörler sayesinde bölmeler istenildiği zaman açılıp kapanır olabiliyor ve bölmeleri tasarlayan Ulmer Nest üyelerine ve Caritas Ul-Alb-Donau adlı kurum üyelerine bildirim gidiyor.

Bir sonraki gün kurum üyeleri bölmeleri kontrole gidiyorlar, eğer içinde yaşayan kişi hala oradaysa bir yardıma ihtiyacı olup olmadığı soruluyor. Yardım kuruluşu üyeleri ayıca bölmelerin hasar alıp almadığını da kontrol ediyor ve gerekli durumlarda tamir işleriyle de ilgileniyor.
https://www.mynet.com/almanya-nin-bir-sehrinde-sokaklara-evsiz-insanlarin-uyuyabilmesi-icin-kucuk-bolmeler-kuruldu-110106708073

Almanya’nın bir şehrinde sokaklara evsiz insanların uyuyabilmesi için...

Almanya’nın Ulm şehrinde sokaklara evsiz insanların içinde uyuyabileceği bölmeler kuruldu.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Her türlü abidik gubidik filmi yeniden çekiyorlar. Bu filmi adam akıllı yeniden çekseler ya!
https://www.youtube.com/watch?v=hYTYqs-ytSk

Flash Gordon • Theme Song • Queen

Soundtrack/theme song from the 1980 Mike Hodges film with Sam J. Jones, Melody Anderson, Topol, Ornella Muti, Timothy Dalton, Brian Blessed, Peter Wyngarde, ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

13/01/2021 de ilk aşılama başlamış 1m kişi aşılanmış. Bu hesaba göre 1 M kişi 1 haftada aşılanmışsa 84M kişi 84 haftada aşılanır. İkinci aşılama da 84 hafta sonra gelecek en erken

Ancak gelecek aşı miktarı 50M?!

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 19
 • Krycek @krycek

  Habere göre geçen hafta sadece sağlık çalışanları aşılandı. Onların sayısıda 1.1 milyonmuş.
  Birinci aşamanın birinci adımı bitmiş gibi duruyor.

  İkinci adımda bu hafta sonuna kadar bakım evi gibi yerlerde yaşayanlar aşılanacakmış.

 • Krycek @krycek

  Bir de şu an aşı zorunlu değil. İsteyen ve sırası gelen, randevu ile aşı yaptıracak.

  "Öncelikli gruplar arasında yer alanların Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) uygulamasıyla randevu alması gerekiyor.

  MHRS ile hem aile hekiminden, hem de kamu, özel ve üniversite hastanelerinden aşı randevusu alınabiliyor.

  Randevu bilgileri kısa mesaj (SMS) ile kişinin cep telefonuna gönderiliyor."

 • revenge @revenge

  Hastanedeyim. Hem de kilit bir kurum.
  "Corona düşmedi. Devlet yalan söylüyor." diyenlere inanmayın. Gerçekten düştü. Hem de dramatik düşüş var. Aşılamada da personelin %90'ı aşılandı. Kendi isteğiyle olmayanlar var.

  Çin aşısını küçümseyenlere sorun. "Sen ne kadar tıp bilgisine sahipsin." yada "Senin tıp kurumlarında bir işin var mı?" Bakalım size ne diyecekler?

  Bir tane adı eğitimci olan şahıs var. Her fırsatta devletine giydirir. Alman aşısını övüyordu. Ölenler olunca sustu. Çin aşısı falan dert değil. Dert bilmeden cahilce konuşanlar.

 • Ali ateş @xlionxx

  Hastane de baya azalma var gelen sayısı olarak