Asus ana kucağı gibi...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

Asgari ücret iki ucu sivri değnek. Bir tarafı işçi bir tarafı işverene girer. Orta yolu bulmalı.
Eğer bahsi geçen gibi net asgari ücret 3 400 tl olursa çok kişi işçi çıkaracak veya kaçak çalıştıracak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 21 / 23

Şu anda (23/10/2021 ctesi akşam) bankalarda dolar satış kuru: 9,7132 alın ptesi sabah satın 10 dan. YTD

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 32

Yarın 10 büyükelçi istenmeyen kişi ilan edilirse, bunun anlamı moratoryum (ülkenin iflası) ilan etmiş oluruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 12
 • CinSimit @cinsimit

  Belki bırıleri ikna eder de bu gerçekleşmez, tekrar seçilme olasılığı kalmaz vs.şeklinde anlatılırsa olabilir...

 • Yakup Yılmaz @yakup

  Hedef 1=20 Bilinçli yapılıyor.

 • kei @kei

  bununla onun alakası olduğunu sanmıyorum. png ilan edilmeleri durumunda yerlerine yenisi atanır öyle ya da böyle veya maslahatgüzar ile işler devam eder.
  benim mashalahatgüzar konumunda uzaktan bir akrabam var ve bulunduğu ülkenin makamları onu çağırıp türkiyeye nota vermişti ama hala o ülkede görevinin başında. türkiye de daha sonra büyükelçi atadı o ülkeye.

 • catpower @catpower

  Bugün ülkenin iç işlerine karışmalarına kabule edersen yarın daha güzel şeyler yaparlar. Sadece iktidar yönünden bakıyrosunuz çoğunuzun görüşünü az çok biliyorum iktidarı sevmiyor olabilirsiniz haklısınızda ama bazen bazı çizğileri net koymak ileriyi düşünmek lazım.

  Hani muhalefetten biri çıkıp mecliste İktidar en iyisinide yapsa biz muhalefet ederiz bizim görevimiz demişti. Böyle muhalefet olmaz böyle bir yerede varılmaz.

  • CinSimit @cinsimit

   içişlerine karışılmıyor. AİHMin üst mahkeme olduğu kabul edilmiş, verdiği kararlara uymak yerine çevresinden dolanılıyorsa, birisi bariz bir şekilde haksız yere tutuklu yargılanıyorsa, bunun ifade edilmesi içişlerine karışmak değil. Bağımsız yargı var m, kaldı mı? Önemli olan bu, bunu kimin söylediği değil.

  • catpower @catpower

   @cinsimit Osman kavala ve selahattin demirtaş hiç bir zaman masum olmadı, bağımsız yargı varmı yokmu tartışma ayrı konu burada bu iki kişinin tasmasını tutanların konuşmalarını dşnliyoruz gibi geliyor.
   ,
   Yargının tarafı yaptıkları yargılamasını tartışmıyoruz aslında. Zaten Avrupalınında da mahkemesininde Türk yargısı için bizleri savunmuyorda. Hani Desekki bunlar Türk yargısını taraflı bulup Tüm Türk vatandaşlarının hakkını arıyor ozaman destek vereyimde ama maalesef onlar için kendi adamları olan iki kişinin yargılanması.

   Selahattin demirtaş ve osman kavalanın maalesefki masum olduklarını düşünmüyorum, düşünemiyorum çünkü ne hikmetse.

   Yatıyoruz kalkıyoruz Osman ve selahahttin ile yargı tartışıyoruz suç bunalrda değil Türk yargısında bir türlü yargılayıp ceza veremedi uzattıkça uzatıyor aslında olay o.

The Batman Trailer #1 (2022) | Movieclips Trailers

Check out The Batman Official Trailer starring Robert Pattinson! Let us know what you think in the comments below.► Sign up for a Fandango FanALERT for The B...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#HaftalıkGündemeMalzeme e devlette alınan sertifikalar görünüyor barkodlu belge alınabiliyor.
2000 den önce kurs sertifikaları yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu işin kolayını söyleyim:
1. Sabit vergi (şahıs, tüzel hepsi için kar dağıtılsa da vergi kesilmeyecek ) Tek vergi oranı. %20
2. KDV oranı tek olacak %10 (ekmek, gazete kitap sıfır)
3. İşveren sgk primini kaldırın (tüm teşviklerde kalksın)

"Sadece iki dolaylı vergi olan KDV ve ÖTV'den elde edilen toplam gelir 2020 yılında 437,8 milyar TL ile toplam vergi gelirlerinin yaklaşık %52,6'sını oluşturdu"

"Yaklaşık 80 milyar liralık vergi ve prim kaybına yol açtığı hesaplanan kayıt dışı ekonomiyle mücadele için 2022’de 2.4 milyar lira kaynak ayrılacak.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin de geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla kayıt dışıyla mücadelenin önceliklerinden biri olduğunu belirtmişti. TBMM’ye sunulan 2022 yılı bütçe teklifine göre, gelecek yıl Kayıt Dışı ekonomiyle Mücadele için 2 milyar 435 milyon liralık bir kaynak ayrılırken, bu rakam 2023 yılında 2 milyar 907 milyon liraya yükselecek. 2024 yılında ise söz konusu rakam 3 milyar 250 milyon TL olacak. Böylece 3 yıl içinde verilecek teşvikler ve diğer düzenlemelerle kayıt dışı ekonomiyle mücadeleye toplamda 8.5 milyar TL ayrılacak."

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#SHIP yine coşmuş %40

BeğenFavori PaylaşYorum yap