Aramızda internet yayıncılığı yapan ve adsense üzerinden para kazanan kimse var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 37
 • Ekrem 🎧 🎮 @huseyinekrem

  Bu işi uzun süredir yapıyorsunuz sanırım, adblocklar bu kadar yayılmadan öncesinin de istatistiği var mı?

 • makesome @makesome

  Diğer sitelerde yukarıdaki gibi basit siteler mi? Çok eskiden çok uğraşmıştım. Biz beceremedik tabi bu işleri. Bu işleri iyi kıvırabilen kişilerde fazlalaştı, biz treni kaçırdık.

  • kolcu @kolcu

   Kaçırılmış bişey yok. Türkçe siteler yerine yetkinliğiniz varsa yabancı dil siteler açarak güzel paralar kazanabilirsiniz. Sitelerim dıştan basit gözükse bile arka planları güçlüdür.

  • makesome @makesome

   @kolcu bilgilerim artık yeterli kalmıyor ne yazık ki, yoksa ingilizce site açmayı bende düşündüm, benim fikir sıkıntım yok, tasarım ve kodlamada eskisi gibi değilim, çok uzun süre geçti bir çok şeyi unuttum. o yüzden öyle yazdım. Sizede başarılar. Pasif gelir iyidir. Hayat kurtarır.

 • qubit @qubit

  TS'de kendi sitesi olan çok kişi vardır da sitenin kurucusu vergi uzmanı olduğu için Adsense açık olan nadirdir. Bu kadar muhasebeci bir sitede olursa tabii reklam işine bulaşan olmaz 🙂

  • kolcu @kolcu

   Adsense reklam gelirleri konusunda çok farklı çözüm yöntemleri var. Hiç biri olmasa bile gelirli siteler oluşturup 15-20 katı aylık gelir fiyatına satışını yapabilirsiniz.

  • qubit @qubit

   @kolcu o çözüm dediğinize biz vergi kaçırma diyoruz ve dediğim gibi burada çoğu kişi o yollara sapmaz. Zaten çoğumuz reklam engelleyici kullanıyoruz.

   Tek site ile reklam geliri zor iş. Belli konularda site açman lazım. Onun da ek yükleri oluyor (avukat şu bu masrafı gibi). 10-15 ufak siteden kümülatif gelir elde edebilirsin ama özgün içerik üretemezsin. Üreteceksen çalışan sayısı artacak. Yanlış anlaşılmasın bulmaca siteniz güzel olmuş. Bu tarz 10-15 özgün ama çok güncelleme istemeyen içerik yani içeriği kesinlikle çalıntı olmayan site açabiliyorsanız ne ala. Kolaylıklar dilerim.

  • qubit @qubit

   @kolcu bu arada yanlış anlaşılmasın, tüm çözüm yöntemleri vergiden kaçınma değildir elbet. Ben genel olarak yazdım. Size kesinlikle bir lafım yok.

  • kolcu @kolcu

   @qubit Yanlış anlamadım; kaçırma değil de kaçınma yapılıyor. yurt içine hiç girmiyor kazanç.

 • Temp 🔚 @temp

  Ben yıllardır az çok internet sitesi işleriyle uğraşırım ama hep deneysel düzeyde.
  Öyle geçmişten bu yana süregelen bir websitem yok ama deneyimim var diyebilirim.
  Şuanda da 1-2 tane sitem var ama free domain hep.
  Şöyle sürdürülebilir ve mantıklı bir içerik bulsam ücretli domain alacaktım da genelde legal işlerde öyle pek tık alacağın bir konu bulamıyorsun. Adsense'yi yıllardır duyarım ama hiç bulaşmadım. Artık adblocker kullanımları arttı ve kazançlar da oldukça düşük diye biliyorum. Durum öyle olunca da hiç reklam koyma peşine düşmedim.
  Ama sitenin günlük trafiği fazlaysa içerik legal olmasa bile alternatif reklam firmaları bulunabiliyor diye biliyorum. O iş de ayrı bir sorumluluk istiyor işte bilemiyorum artık.

  • kolcu @kolcu

   Mobil tarafta engelleme o kadar yaygın değil. hatta çok düşük denilebilir. Az fitle de güzel kazançlar sağlanabiliyor. Yabancı dil, sabır ve devamlılık ile çok rahat hayat kazanılacak düzeye çıkılabilir.

  • Temp 🔚 @temp

   @kolcu İlginçmiş. Doğru ben mobil tarafı düşünmemiştim. O kısımda adblocker gerçek manada yok diyebiliriz. Ben hiç o tarafa bulaşmadığım için net bir bilgim yok kazançlar konusunda.
   Ama yabancı yayın da yapmam ya. Hani ingilizcem falan o kadar ileri düzeyde değil ki zaten Türkçe içerik özelinde bir şeyler yapmaktan hoşlanan insanlarız biz. Çoğu insan da aynı şekilde bence.
   Ama steam, discord, telegram v.s. adresiniz varsa konuşabiliriz detayları yine sektördeki iki birey olarak. Sonuç olarak herkesin birbirinden öğreneceği çok şey olduğuna inanıyorum.

Merhaba. İyi bayramlar dilerim öncelikle. iPhone cihazda bir foto mevcut. Binlerce farklı whatssapp görüşmesi içinde bu fotonun hangi numaradan geldiğini bulma imkanı var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba. Tasarımı yapılmış 5-6 saya var. Bunu e-dergilerdeki gibi ileri geri kontrol tuşu ile nasıl sunum haline getirebilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu ortadaki Yazıcı’nın problemi ne olabilir? Epson l3050 yazıcılar... #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 11

Günde 20-30 renkli çıktı almak için sınıfta kullanmaya uygun yazıcı tavsiyesi olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tuna CENGİZKANER @tunakaner

  Mutlaka lazer olsun, tonerli olsun. Hem daha az sorun çıkarıyor hem daha ucuz toneri. Püstürtmeli olmasın, püskürtmelilerin yazıcı fiyatı ucuz ama sonra acısı çok daha kat kar çıkıyor, gideri epey pahalı olur yoksa.

 • Centurion @burakdogn

  mürekkep tanklı yazıcılar var onlara bakabilirsiniz (fabrika çıkışlı tank olanlar sonradan takılan tanklı yazıcılar dert den başka bir şey değil. )

 • kolcu @kolcu

  Teşekkürler. İşte böyle nokta atışı ne alalım ne tavsiye edersiniz? Seçenek çok marka çok ne yapsam bilemedim.

 • eamedic @eamedic

  Canon pixma g1400-1410 eğer çok fonksiyonlu isterseniz epson L3050, ikisini de kullandım mürekkep fiyatları uygun cihazlar, bastıkça daha verimli oluyorlar dediğiniz gibi günde 20-30 çıktı alınacaksa sıkıntı çıkarmazlar ancak kullanmayı bırakınca daha çok sıkıntı çıkartıyorlar, içlerinden tam dolu şişeler geliyor kafadan 5000 renkli 5000 siyah alırsınız. Fotoğraf basmak istediğinizde de tatmin edici sonuçlar vereceklerdir. Renkli çıktılarda renk kalitesi sizin için önemli ise ho colorlok kağıtları öneririm bırmal kağıttan iki kat pahalı ancak çok kaliteli baskı alırsınız. Eğer sadece renkli olur diyorsanız navigatorün kağıtları yeterli olacaktır. Yalnız sınıfta çocukların oynayamayacağı bir yerde olmalı; çünkü haznelerinde mürekkep var, çok sallanma ya da düşme gibi durumlarında içi rezalet oluyor, mutlaka korunmalı cihaz.

  • kolcu @kolcu

   https://urun.n11.com/murekkep-puskurtmeli-yazici/epson-ecotank-its-l3050-photoink-murekkepli-yazici-4-renk-P218108549 800 e şunu aldım, orijinal değil 1. kalite mürekkep veriyoruz sorun yaşamazsınız dediler umarım problem olmaz. Öyle aşırı renkli kağıt değil de böyle kelimelerin heceleri farklı farklı renklerde okuma parçaları vb alacağım için problem yaşamam sanırım. teşekkürler.

  • eamedic @eamedic

   @kolcu çok pahalılanmış 2 ay önce 600 e vatan computerdan aldım, orijinal mürekkepleri kullanıyorum, muadilleri bilmiyorum. Sizin senaryonuzda sıkıntı olmaz renkler ancak muadiillerde tıkanma oluyor diye okudum. Onun dışında ben araştırmaktan kafayı yemiştim 😊 ofis sınıf tarzı baskılar için ideal standart baskıda 250 sayfa durmadan bastırdım tık demedi, tarama ve fotokopide renk doğruluğu çok iyi. Yüksek kalitede baskı alınca uzun sürüyor tek dezavantajı bu ancak size standart baskı yeterli gelir. Kağıt önemli farklı markalar denedim en iyi sonuç navigatörde. Güle güle kullanın.

#öneri #yardım #ikinciel #TeknoYardım Merhaba. Seneye 1. sınıf öğrenciler okutacağım için bilgisayar ihtiyacım var. Kişisel mac bilgisayarımı kullanmak istemiyorum, bu nedenle sınıfa bir bilgisayar almayı düşünüyorum. Tümleşik bilgisayar arayışındayım. Sınıflar tozlu ortam olduğundan ve kullanım rahatlı nedeniyle bu tercihte bulundum. İkinci el satan var mı? Ya da sıfır önerisi olan? Şu ürün iş görür mü acaba?
İstenilen hizmet; hızlı açılsın, tarayıcı da 3-5 sekmeyi kolay açsın, flash vb. yüklü sayfaları oynatmakta sorun yaşamasın, 1080p videoları oynatsın..

https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/lenovo-310-f0ck0022tx-amd-e2-9000-4gb-1tb-amd-radeon-r2-19-5-freedos-all-in-one-pc-371745935

Lenovo 310 F0ck0022tx Amd E2-9000 4gb 1tb Amd Radeon R2 19.5" Freedos All In One...

Lenovo 310 F0CK0022TX AMD E2-9000 4GB 1TB AMD Radeon R2 19.5" FreeDOS All In One Pc GittiGidiyor'da. Ürün özellikleri ve uygun fiyatları ile Lenovo 310 F0CK0022TX AMD E2-9000 4GB 1TB AMD Radeon R2...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yakın zamanda elektrikli süpürge alan oldu mu? İyi bir ürün arıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

#otoseyir Aracımın ön plakası kayboldu. Yakın zamanda başına gelen var mı? Kimi tek plaka çıkacak diyor kimisi de ikisi de değişir diyor...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

7 bin mahalle bekçisi alınıyor. Şartlar: 31 den gün almamak, en az lise mezunu olmak, 167 cm en az boy ve uygun kiloda olmak, erkek olmak ve askerliği yapmış olmak. 73 ilimize alım yapılacak. Başvuru ücreti 100 TL ve puan şartı yok. İş gün arayan varsa etrafınızda değerlendirebilir. #iş

https://www.pa.edu.tr/carsi-ve-mahalle-bekciligi-sinav-kilavuzu-ve-on-basvurusu-duyurular.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

Bir projeyi satın aldım: https://www.cepyo.com Öneri ve tavsiyelere açığım.

Cepyo | Tarifeler ve Paketler

Cepyo.com ile GSM operatörlerinin düzenlemiş olduğu faturalı, faturasız, tarifeleri ve paketleri güncel olarak takip edebilirsiniz.
BeğenFavori PaylaşYorum yap