Bakalım Google Seo için nasıl bir etkisi olacak. Saatlik yazının tarihleri güncellenecek bir event yazdım 🙂

https://blog.yakupulutas.com/wordpress-yazi-tarihlerini-otomatik-guncelleme-mysql-event/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

DJI aksiyon kamerası aldım da onu test ettim bugün 🙂
Akşamları çok öküz var özellikle. Klip haline getirsem iyi olur 😀
Aynasına bakmadan yola atlayan şerit degistirenlerin aynasını kiricam 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Öneri #dizi #diziönerisi #2022
Madem yıl bitti ben de bu yıl çıkmış, izlemiş olduğum ve beğendiğim dizileri yazayım, belki izleyen olur. :

Andor (müthiş bir dizi)
The Bear
Tokyo Vice
Shining Girls
Black Bird (mini bir dizi)

Bunların dışında ortalama dizi diyebileceğim diziler var, çok müthiş değiller ama beni çeken diziler: the terminal list, halo, peacemaker, the periphal(ikinci sezonunu merakla bekliyorum), Moon Knight (oscar isaac birkaç karakteri birden güzelce oynamış bence).

iyi olduğunu duyduğum ve listemde olan ama daha izleyemediğim diziler: Severance, The Devil's Hour

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkese, mutlu yıllar dilerim🎉

Bu yıl izlediğim en iyi 3 dizi:
1- House of the Dragon
2- Tokyo Vice
3- Severance

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Murat Kekilli'den, The Lord of the Rings The Return of the King filminden bir alıntıyla başlayan, ölüm kavramı üzerine bir sohbet. Süreli link.

Özet; Doğmadan önce ne kadar yoktuk? Öldükten sonra ne kadar zaman geçecek? Hayat arada kalan kısa bir an sadece.

Bu programı severim ara ara denk gelirsem de açar dinlerim. Vapurda olması bir samimiyet hissi veriyor.

MURAT KEKİLLİ - VAPURDA ÇAY SİMİT SOHBET

Vapurda Çay Simit Sohbette bu hafta Murat Kekilli'yi ağırladık. Her hafta farklı bir ünlü konuğu misafir eden Vapurda Çay Simit Sohbet Pazar 11:10 da TRT Hab...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Motosikletimi aldım arkadaşlar sonunda, kredi bulabildim 😅😂 Şimdi sıfır bir motosiklette yapmam gereken, yapmamı önerdiğiniz ya da kullanmamı önerdiğiniz malzemeler var mıdır? Teşekkür ederim şimdiden

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 39

Günaydın dostlar hergün bu şarkıyla güne başlamazsam enerjim dolmuyor #GoodMorning

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çok ufak bir ihtimal ama bir umut yazıyorum. Gelecek yıl Metallica'nın 2 gün üst üste konser verip, 2 gün farklı şarkılar çalacakları bir turneleri var. Gitmeyi isteyen olursa birlikte plan yapabiliriz, benim arkadaşlardan kimseyi ikna edemedim 😀 Sahne içi(Snake Pit) ve ona ek olarak tanışma paketi düşünüyorum. Snake Pit eskiden çekilişle bedava veriliyordu, bu sefer 2 gün için 650 USD istiyor insafsızlar ama sevenler için değer gibi. #TSMetalcileri

https://teknoseyir.com/durum/1080445

Evet yıllık Metallica dozumu da aldım 😀

Evet yıllık Metallica dozumu da aldım 😀 Snake Pit sayesinde sahne içinden izleyebildik. James’le yumruklaştık, Kirk’ün gitarını tuttuk, penalar kaptık vs... inanılmaz yağmura...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#diziönerisi #dizitavsiyesi #SOLOS

İsminden mütevellit bütün bölümlerinde görseldeki usta oyuncuların tek başlarına rol aldığı güncel Amazon dizisi. Özenle seçtikleri bu oyuncuların karşılarına iki üç tane kamerayı koymuşlar ve hadi bize marifetlerini göster demişler gibi. Bu tarz tek kişilik filmler(Locke, Oxygene, Buried, Gravity vs.) izlemiştim ama bunlar pek onların tarzında değil.

Black Mirror tadıyla günümüz şartları ve teknolojik gelişmeleri, koşulları içerisinde insanların içlerindeki farklı duygu ve hisleri, sosyal sorunları aktaran, vurgulayan bir yapısı var. Bölümler 30 dakika civarında. Son üç bölümü kaldı sadece izleyeceğim. Son bölümde iki oyuncu olduğu söylenmiş ama bakacağız. Kısa kısa izlediğim bölümleri özet geçecek olursam;

1. Leah
Gelecekle iletişim kurmaya çalışan Leah bunu başarır ancak bu iletişimi onun için pek hayırlı olmaz. Bazı zamansal problemlerle birlikte seçimler, acılar, bezginlikler vs işleniyor.

2. Tom
Kendisi için klonunu sipariş eden Tom, onunla ilk kez karşılaşır. Birbirlerini anlamak ve anlatmak için kısa zamanları vardır. Kendi ile yüzleşme, öz eleştiri, endişeler vs işleniyor.

3. Peg
Bir uzay programına katılan Peg, kendi karakterini anlatmak için geçmişten kritik bir olayı aktarıyor. Treni kaçırma pişmanlıkları ve öz eleştiri çok naif bir şekilde yapılıyor.

4. Sasha
Pandemi dönemindeki "virüs yok" komplo teorisyenlerinin tam zıttı bir evden çıkmama vakası aktarılıyor. Baya kafayı sıyırmış bir karakter işlenmiş.

Kalan bölümleri de belki eklerim izledikten sonra. Bölümlerde popüler kültürden bir çok anekdot yer alıyor. İlk bölümün oyunculuğu pek sarmadı. Oyuncunun baktığı yönler ve hologramımsı görseller biraz sırıtıyordu. İkinci bölümde de biraz kamera açıları ve bakışlarla ilgili problemler vardı ama çok can sıkmadı. Sanırım en sevdiğim bölüm oldu. Üçüncü ve dördüncü bölümlerde kendinizi sanki tek kişilik tiyatro gösterisinde hissediyorsunuz. Özellikle üçüncü bölüm masal anlatır gibi akıyor gidiyor. Dördüncü bölümdeki oyunculuk fazla abartılı geldi. Tamam zaten delirmiş birini oynuyor ancak vücut dili olması gerekenden de abartılı.

Genel olarak iyi dizi. Diyaloglar ve vurgulanan noktalar ustaca seçilmişler. Mevzular size aşina gelse bile alternatif bakış açısı oluşmasına sebep oluyor kafanızda.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yılbaşında geliyormuş yeni sezon. Ben sonradan izlediğim için bilmiyorum. Gain haftalık mı yayınlıyor bölümleri yoksa tek seferde mi?

Ayak İşleri 3. Sezon | 1 Ocak'ta GAİN'de! 🎈

GAİN Kanalına Abone Ol: https://bit.ly/3FV38GS 🎈Aksiyon, macera, felsefe ve kahkaha… Vedat ile Evren yine iş başında! Yeni sezonda ikiliyi yine ‘aşırı öneml...
BeğenFavori PaylaşYorum yap