ted lasso'nun final sezonunun final bölümü de yayınlanmış, izlemeyen varsa bu diziyi de öneririm. Son zamanlarda çıkmış en iyi dizilerden biri olabilir:

https://eksiseyler.com/ted-lassoyu-gunumuzun-cogu-karamsar-dizisinden-ayri-kilan-ozellikler

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#ChatGPTBanaParaKazandır

Selamlar. Hesabım siyaset yasağından dolayı 30 gün banlı olduğu için buradan yazıyorum.

ChatGPT destekli robotta baya bir ilerleme oldu. 26.05.2020 - 26.05-2023 arası yüksek hassasiyetli(tickdata) fiyat verisi üzerinde 3 yıllık teste soktum robotun son halini. En fazla zarar risk oranını %10 olarak kısıtladım, yani %10 zarara giderse duruyor ama 3 yıllık testte hiç %10 zarara kadar çıkmadı. Önceki versiyonlardaki ardışık zarar ve ara ara olan sert düşüş sorunlarını büyük oranda çözdüm.

3 yıllık test sonuçlar şu şekilde:

Toplam işlem sayısı: 1.614
Karla kapanan işlem sayısı: 1.380 - %85.5
Zararla kapanan işlem sayısı: 234 - %14.5
En fazla peş peşe karlı işlem sayısı: 52
En fazla peş peşe zararlı işlem sayısı: 5
İşlemleri ortalama olarak açık tutma süresi: 1 saat 42 dk
Açık işlemlerin gördüğü en yüksek zara oranı: %8
Gerçekleşen en yüksek zarar oranı: %2

Parasal olarak veriler ise şöyle(3 yılın sonunda):
Başlangıç bakiyesi: 1.000 $
Toplam zarar: 436.892 $
Toplam kar: 2.830.337 $
Net kar: 2.393.445 $

Suni testlerin yanı sıra demo bir hesapta gerçek piyasa koşullarıyla da 10 gündür test ediyorum ve son 10 günlük gerçek sonuçlarla suni testlerin son 10 günlük sonuçları örtüşüyor.

Biraz daha test ettikten sonra gerçek hesapta işleme alacağım. Ortalama işlem açık tutma süresi kısa olduğu için uygulamada yayınlamaya ne kadar müsait olur bu robotun işlemleri pek emin değilim ama en kötü copy trade hizmeti aktif olunca orada vereceğim.

Kullandığım algoritma: Bu robot sadece altında çalışıyor. Altının sterlin, isviçre frangı, euro, avustralya doları, kanada doları ve abd doları fiyatlarına bakıyor sürekli. Abd doları karşısında altın fiyatı sabit durur, yükselir yada düşerken, altının diğer para birimlerindeki fiyatları değişmiyor, ters yönde hareket ediyor yada çok daha düşük oranda aynı yönde hareket ediyorsa altının değerinde bir değişim olduğunu ama abd dolarındaki değişim nedeniyle fiyatın diğer para birimlerine karşı olan hareketle kolerasyon sağlamadığını anlayıp, abd doları cinsinden fiyatınında yakında normalleşeceğini varsayarak Altın/Usd(XauUsd) de alış yada satışa giriyor, kolerasyon tamamlanınca da işlemi kapatıyor. Bu kolerasyon farklılığını anlamak için de farklı teknik analiz yöntemleriyle altının bahsettiğim para birimlerindeki trend yönü ve trend güçlerini hesaplıyor. Ek olarak api üzerinden altını ve doları etkileyecek dataları çekip kolerasyon bozulması datadan mı kaynaklı yoksa doların trendinden mi kaynaklı diye kontrol ederek işlem kararı veriyor.

Önceki algoritmalar borsalar için saf teknik analiz temelliydi. Teknik analiz tek başına ciddi getiri sağlasa da bu kadar stabil ve bu kadar düşük riskli bir yükseliş sağlayamadığı için yaklaşımımı değiştirdim. Altın, gümüş ve petrol gibi kendi sabit kıymeti olan ama bu kıymetin farklı para birimlerinin değerine göre o para birimi bazında değiştiği ürünlerde şuanki teknik analiz + fiyat karşılaştırma yaklaşımı iyi sonuç veriyor. Borsalar tarafında ise hala eski saf teknik analiz temelli algoritmayı geliştirmeye devam ediyorum. Bu tarz hibrit bir yaklaşımı borsalara uygulayacak veri setlerini roboto entegre edecek kadar gelişmedi henüz ChatGPT ve benim yazılım bilgimi de şimdilik aşıyor. İlerisi için niyetliyim ama. Yakın zamanda yazılım ekibine bu alanlarda uzman bir arkadaş katmayı planlıyorum, o zaman işin rengi değişebilir 🙂

Ekte bütün sonuçların SS'lerini ekliyorum. Sorusu olan olursa yazabilir, cevaplarım.
_________________

Bu arada Trade and Me uygulamasında haber kısmı tamamlandı. Haftaya güncelleme ile yayınlayacağız. Önemli piyasa haberlerinin özetlerini, önem derecelerini(3 yıldız üzerinden), hangi finansal ürünleri etkilediklerini, haberin tam metni ve kaynağını görebileceksiniz. Haber filtresi ve yine detaylı haber bildirim ayarlarını da ekledik. Haziran sonuna kadar da yapay zeka destekli olarak haberlerin sadece hangi ürünleri etkilediğini değil aynı zamanda ne yönde ve ne oranda etkilediğini de görüyor olacaksınız. Haber sayfası dışında herhangi bir analizin detayına da girince o analizi etkileyen haberlerin kısa özetlerini de analiz altında görüyor olacaksınız.

Son not: Ban süresi kalktıktan sonra TS'de sadece işlerle alakalı paylaşımlar yapmaya devam edeceğim, genel sohbet muhabbet için başka bir sitede takılıyorum şimdilik.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 16

Arkadaşlar merhaba, birkaç yıl önce YouTube kanalı açıp internet sektörü hakkında ufak tefek videolar paylaşıyordum, bu ay itibariyle kanalı daha profesyonel hale getirerek yeni içerikler yayınlamaya başladım.
Kanalda kurumsal kimlik değişikliğine giderek her hafta 3 video yayınlayacak şekilde planlama yaptım.

Yayın programı şu şekilde;
Her hafta pazartesi günü 17:00'da internet, hosting ve veri merkezi sektöründe hizmet veren bir firma sahibiyle yaptığımız storybox videosu yayınlanacak.
Salı günü 17:00'da Netflix, BluTV, Disney+ gibi platformlarda yayınlanan özgün içerikler hakkında tanıtım ve eleştiri videosu yayınlanacak.
Her cumartesi günü 19:00'da benim sunumumla konuk aldığım ve sektör üzerine sohbet ettiğimiz içerikler olacak, ilk 6 bölümde Ethical Hacking kitabı yazarı ve siber güvenlik uzmanı Ömer Çıtak ile program yapıyorum, sonrasında sektörden farklı konuklar, inceleme ve gezi videoları olacak.

Şuan 2. hafta içerisindeyiz, 4 video yayınlandı, izleyip yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim.
Daha önce başladığım fakat tamamlayamadığım evde datacenter kurma videosunu da eğer uygun koşullar oluşursa yeniden yapmayı planlıyorum.

Yine önümüzdeki haftalarda Türkiye'den Bulgaristan'a bağımsız fiber hattı çekip işleten bir firmayı ziyaret edip kablo serüvenlerini de paylaşıyor olacağım.

Kanal Linki: https://www.youtube.com/@jiocomtr

Ayrıca kanala ismini veren ve Türkiye'deki tüm internet firmaları hakkında tanıtımların bulunacağı https://www.jio.com.tr/ sitesini de ziyaret etmeyi unutmayın.

Her türlü fikir, öneri ve eleştiriniz için lütfen bana ulaşmaktan çekinmeyin.
Teşekkürler.

jiocomtr

Türkiye'nin Altyapı Uygulaması Çok Yakında Hizmetinizde!!! Jio Ne Yapar? Hız Sorgulama Altyapınızın sizlere sağlayabileceği hızları bir çok servis sağalyıcı üzerinden arar ve en...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://vm.tiktok.com/ZMYE3VXTF/

YouTube ta devrim olur

olursa

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12

Bu vakayı duymamıştım. 2. prototipi de parçalatmışlar. Ortak mortak olabilirdik, konunun uzmanını bulup sormak lazım.

https://www.youtube.com/watch?v=s9he3Iqse6c

7,6 milyar dolarlık uçak projesi parçalandı... Mitsubishi uçağı neden olmadı?

Mitsubishi Grubu, 15 yıllık çalışma ve 7 milyar 600 milyon dolarlık harcamanın ardından bölgesel uçak projesi Mitsubishi Regional Jet Projesini geçen ay ipta...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

65, farklı bir gezegenden gelip dünyanın 65 milyon yıl önceki haline (dinozor çağı) zorunlu iniş yapan iki kazazedenin kurtulma öyküsünü anlatıyor. Will Smith ve oğlunun oynadığı After Earth filminin bir benzeri. Düşük bütçeli vasat bir film olsa da sonuna kadar izletiyor.

#BilimKurgu

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu #chrome eklentisi, #ChatGPT yi kullanarak #YouTube videolarının özetini çıkartıyor, hatta ingilizce videoları, Türkçe özet şeklinde de yazıyor.

Bir inceleyin derim.

https://chatgpt4youtube.com/

ChatGPT for YouTube - YouTube Summary with ChatGPT

ChatGPT for Youtube is a free Chrome Extension that provides access to the summary of YouTube videos. Let you quickly get the content of the video, save time and learn quicker.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

Bakalım Google Seo için nasıl bir etkisi olacak. Saatlik yazının tarihleri güncellenecek bir event yazdım 🙂

https://blog.yakupulutas.com/wordpress-yazi-tarihlerini-otomatik-guncelleme-mysql-event/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

DJI aksiyon kamerası aldım da onu test ettim bugün 🙂
Akşamları çok öküz var özellikle. Klip haline getirsem iyi olur 😀
Aynasına bakmadan yola atlayan şerit degistirenlerin aynasını kiricam 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap