#Tivibu Pişmanlıktır -- 5 Dakikada Okuyabilirsiniz

#tivibu pişmanlıktır. Okumadan sakın almayın kullanmayın.

Yaklaşık 6 aydır kullanıyorum. Geri al izle durdur izle için tahmin edeceğiniz üzere internet gerekiyor o da ne verdikleri cihazda kablosuz internet bağlantısı yok. Olmayabilir tabi deyip ethernet kablosu ile bağladığınız zaman işin rengi iyice değişiyor.
.    Cihaz o kadar yavaş ki cihaz üzerindeki youtube uygulamasından bir video açmanız ortalama 1 ila 2 dakika arasında sürüyor ve bilin bakalım açtığınız videonun maksimum çözünürlüğü ne? Tabiki de 360p. Televizyonunuzu daha da akıllandıracak uygulamalar demişler fakat o uygulamaları kullanmak yavaşlıktan ve kalitesizlikten dolayı MÜMKÜN DEĞİL. Ha var mı var fakat günde boş boş harcayacağınız 1-2 saatiniz yoksa asla kullanamazsınız garanti veriyorum.

.    Seç izle diye bir olayı var bu tivibunun. Çoğu film paralı. Hani sitelerine güzel güzel yazmışlar ya şu kadar film var diye siz o sayıyı 10 a bölün. Gelelim parasını da verdik nasıl izleyeceğiz bu seç izle filmlerini tabiki ethernet kablomuzu bağlayacağız ve o şekilde ama o da ne izlediğimiz filmin çözünürlüğü düşük (tahminimce 360 p de fazla değildir).

.    Geri al izle durdur izle de var. Tabi bunlar için de internet bağlantısı gerekiyor. Bak bu çok da kötü değil. Bunun uygulaması ayrı fakat yine de uydu çözünürlüğü ile alakası yok. İstediğim çözünürlükler öyle 4k UHD 2k falan da değil. Günümüzün gayet doğal bir standartı olan full hd istiyorum. (uydu çözünürlüğü tabiki de full hd)

.    Benim youtube la geri alla onla bunla işim yok ben sıradan yayın izleyeceğim dediğinizi duyar gibiyim. Tabiki izleyebilirsiniz fakat o zaman ne avantajı olacak? Tivibunun dediğine göre sinema kanalları var spor kanalları var. Geçtiğimiz aylarda sinema TV ile anlaşmaları bitti yenilemediler onun yerine kendileri 3 tane daha sinema kanalı ekleyeceklerini söylediler ve EKLENMEDİ. Şimdi daha da kötü bir şey söyleyeceğim 1 haftadır varolan sinema kanallarınında ses kalitesi inanılmaz bir şekilde düştü. Sanki 192 kbps den 32 kbps dinlemeye geçmişsiniz gibi boğukluk var kendi sinema kanallarında. Bunu müşteri hizmetlerini arayıp belirttiğimde hdmi kablosunun yerini değiştirin dediler. Başka kanallarda yok sadece kendi kanallarında olduğunu söylediğimde siz yine de değiştirin dediler kısacası müşteri hizmetlerinin kesinlikle bilgisi yok. Ezber cümlelerle konuşuyorlar.

.    Gelelim bu mobil uygulamasına falan. Evet mobil uygulaması var webden izle var indir izle var fakat uygulamalar hiç stabil değil. Özellikle indir izle de mouse imlecini oynattığınız anda yayında kasmalar meydana geliyor oynatmayı kesince düzeliyor. Yayın 16:9 olmasına rağmen tam ekran yapınca ekranınızın oranına göre hareket ediyor ve ayarı yok. Yani 4:3 bir ekranınız varsa insanları baya bir ince izleyeceksiniz demektir 🙂

.    Mobil uygulamasında en ufak ekrana dokunsanız kanal değişiyor gerçekten çok sinir bozucu. Mobil uygulamasından, ethernet ile bağladığınız uydu kutunuzu kontrol edebilmeniz gerekiyor fakat asla ve asla o kutuyu göremiyor mobil uygulama. Ayrıca iki ekran aynanda izleyebilmesi lazımken sürekli maksimum kullanıcı sayısına ulaştınız diyor.

.    Çözünürlük sorunu mobil uygulama da ve bilgisyara indirebildiğiniz uygulamada da vardı. Hatta eskiden çözünürlük yazıyordu 360p 480p ve 576i mi ne olarak (sonuncudan tam emin değilim) fakat şimdi düşük orta yüksek yazıyor. Bugün konuşmamdan sonra sanki görüntü kalitesi arttı. Bu da beni şahsen bir daha düşündürdü şikayet etmeseydim düşük çözünürlükte mi izlemeye devam edecektim? Kendi çaplarında kar mı sayıyorlar?

 

 

ÖZET:

  • Kısacası uydu alıcısının uygulamalrı yüzünden asla ve asla almayın kullanılamıyor
  • Geri al izle durdur izle falan da kullanılamıyor doğal olarak
  • Seç izle de dediğim gibi çoğu paralı ve çözünürlük düşük olacak para vermenden herhangi bir film sitesine girseniz çok çok daha net izliyorsunuz parayla rezil olmak böyle bir şey.
  • Film kanallarındaki filmler hiç iyi değil ve şu anda ses kalitesi dediğim gibi inanılmaz düşük. Tivibu kullanan başka arkadaşlar varsa açıp deneyebilirler. Fakat ses kalitesinden anlamayan ya da kulağı net duyamayan arkadaşlar kalitenin gerçekten iyi olduğuna emin olmadıkça lütfen yazmasınlar 😀

 

TİVİBU PİŞMANLIKTIR

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler