Boşa işliyoruz sanki ama neyse...

https://www.sozcu.com.tr/2019/saglik/son-dakika-durum-cok-kritik-yetkililer-cagri-yapti-evlerinizin-kapisina-kirmizi-bayrak-asin-5489637/

*********
Kızamık salgını nedeniyle olağanüstü hâl ilan edilen Güney Pasifik Okyanusu ülkesi Samoa'da yetkililer, aşı yaptırmayan ailelere "Evlerinizin kapısına kırmızı bayrak asın" çağrısı yaptı.
*********
Bu ders işlenirken böyle bir haber görmek çok ironik.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orkun @orkkoc

  Haberin konusu ne? açılmıyorda sayfa.

  • Deniz Fidan @deniz-fidan

   Direkt haberden aktarayım.

   Kızamık salgını nedeniyle olağanüstü hâl ilan edilen Güney Pasifik Okyanusu ülkesi Samoa'da yetkililer, aşı yaptırmayan ailelere "Evlerinizin kapısına kırmızı bayrak asın" çağrısı yaptı.

  • TongYabguHan @tongyabguhan34

   Kızamık salgını nedeniyle olağanüstü hâl ilan edilen Güney Pasifik Okyanusu ülkesi Samoa'da yetkililer, aşı yaptırmayan ailelere "Evlerinizin kapısına kırmızı bayrak asın" çağrısı yaptı.
   Bayraklar, kapı kapı gezerek kızamık aşısı yapan ailelerin işini kolaylaştırmayı amaçlıyor.

   Samoa Yönetimi, yaklaşık 200 bin nüfuslu ülkede 4 bini aşkın kişinin kızamık virüsüyle enfekte olduğunu açıkladı.

   BBC’nin haberine göre; şimdiye dek çoğu beş yaşın altında olmak üzere 60 kişi hayatını kaybetti.

   Ülkede salgınla mücadele için kasım ayında olağanüstü hâl ilan edilirken, kızamık aşısı zorunlu kılınmıştı.
   Tedbirler kapsamında tüm okullar kapatıldı ve 17 yaşın altındaki çocukların toplu olarak bir araya gelmeleri yasaklandı.

   Yetkililer, aşılama oranının yüzde 55’e ulaştığını açıkladı. Başbakan Tuilaepa Sailele Malielegaoi, bu oranı yüzde 90’ın üzerine çıkarma sözü verdi.

   UNICEF, Samoa’ya 110 bin 500 aşı gönderdi, Yeni Zelanda da ilaç, hemşire ve ekipman yardımında bulundu.

Alan adı için güzel bir site önerebilir misiniz acaba? 3 sene falan boş duracak zaten sadece kapılmasın istiyorum. Bir de satın alırken dikkat etmem gereken noktalar var mı? Sonradan hizmet aldığım yeri değiştirebiliyor muyum örneğin natrodan aldım diyelim godaddy e geçebiliyor muyum sistem nasıl işliyor şimdiden teşekkürler.
#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yasal olarak ana yol olmayan yerlere park etmek serbest mi? Site önü mahalle arası vs. gibi yerlere. Hep park ediyoruz sonuçta bugüne kadar da ceza yazılmadı ama yasal olarak ne derece doğru merak ettim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 13
 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Çok sağolun teşekkürler yorumlar için.

 • Hado @hado

  Ceza kesmeyi bırak, yaşadığım yerde kaldırımlar araçların kolay çıkması için tasarlanmış, yaya,taşıt herkes yoldan gidiyor.

  • Batuhan @achfighter

   Zaten kaldırım dediğin alçak olur. Bizim ülkede araçlar park edemesin diye yüksek yapıyorlardı. Baktılar bir şey değişmiyor, şimdi olması gerektiği gibi alçak yapıyorlar.

   Araba çıkmasını önlemek için duba gibi 30cm yüksekliğinde kaldırım taşları var. 4 kaldırım taşından bir tanesi yerine koyuyorsun araba park edemiyor.

  • Adem Gdk @aguduk33

   @achfighter
   1-Arabayı sadece kendisi kullanır ama gider hatchback araba karı işi diyerek gider kocaman aile arabası alır. Sonra efendim park sorunumuz var...
   2-Binalar yapılırken yeterli otopark alanı yapılmadığından insanlar araçlarını sokağa parketmek zorunda bırakılıyor.
   3- Park yapmanın, duraklamanın levhayla yasaklandığı yerlere, Kavşaklara, yol birleşimlerine ayrımlarına 30 metre mesafe içinde, geçiş yolları üzerind, duraklara 15 m mesaafe içinde, park yapılmaz.
   Daha fazlası için KTK m. 61

 • Joe @joe

  Sağı solu doldurmak yasak sözde. Bizim ilçe full sağlı sollu park. Ortadan bir araba zor geçiyor.

 • Seco @seco

  Trafiği engellemiyorsa sıkıntı yok diye biliyorum. Bir tanıdığımın aracını sokağın başına park ettiği için çekmişlerdi. Ne kadar doğrudur bilmiyorum ama polis 5 metre kuralı demiş, park ederken özellikle büyük araçların geçişini falan düşünmek gerekiyor.

  • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

   O evrensel kuraldır yahu. İnsanlar hiç mi trafik kurallarını okumazlar? Sokak köşelerine araç park edilmez. Sadece dönüşü engellemez aynı zamanda yayalar için de tehlikelidir.

  • Seco @seco

   @burak25 Kimse kuralları takmıyor, ülkemizin sıkıntısı bu zaten. Ayrıca düzen denen şey de hiç bir alanda yok. İstanbul' da çoğu yerleşim yerinde sokaklar, caddeler berbat durumda. İki aracın sığabileceği sokağın tek tarafına herkes park ediyor, sonra karşı karşıya bir araçla kaldın mı yandın. İnsan araba kullanmaya başlayınca her şey nasıl bu kadar kötü planlanmış olabilir diye düşüncelere dalıp gidiyor. Yahu otopark girişiyle hastane acil girişini aynı yola vermişler, millet otoparkta kuyruk yapmış ambulans acile giremiyor. Gel de sinirlenme!

  • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

   @seco Istanbulu ve ulkeyi terk edeli 8 sene oldu. En ufak pismanligim yok. Ulkeye donsem bile Istanbul'a donmek istemem (buyuk konusmamak lazim). 20 sene once Istanbul'da yasamayinca bir cok seyi kacirirdik, simdi o da kalmadi. Isi musait olan kimse Istanbul'da durmamali bence.

Youtube gelirlerim son 2 aydır 5 kat artmış durumda. Sanırım bunun 2 ana sebebi var. Biri black friday vs. gibi reklamlar diğeri de youtube premiumdan dolayı herkese 2 şer 2şer reklam çıkması.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu teslanın cybertruckını ilk gördüğümde facia demiştim. Hala tasarımın yenilikten çok basitlik gibi durduğunu düşünenlerdenim fakat bir yandan da bakınca hoş dursun diye değil de sanki dayanıklı ve işlevsel olsun diye yapılmış. O şekilde düşününce hitap ettiği kitle ve alınabiliritesi bir anda artıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 15

Bu google haritalar uygulaması neden kasıyor gerçekten anlayabilmiş değilim. Yandexden baktığım zaman çatır çatır bakabiliyorum ama google haritalar takıla takıla veya tepki süreleri geç. Bunun bir ayarı falan yok mu kapatalım bazı şeyleri hızlansın. Cihaz da kötü bir cihaz değil bence s7. İlk zamanlarından beri böyle.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Premiere veya after effects de macro yazabilme özelliği var mı? Aslında şöyle bir şey istiyorum bir videoyu mesela 16 tane parçaya böleceğim fakat burada kastım kırpmak, maskelemek gibi düşünün. Yani mesela görselde araba varsa 16 videonun birinde tekerlek birinde silecek birinde arka spoiler vs olacak şekilde 16 ya ya da istediğim sayıya bölüp o sayıda küçük çözünürlüklü videocuklar elde etmek istiyorum. Bunu yapabileceğim kolay bir yöntem veya kod var mı.

Macro vb ile olsa daha iyi olur çünkü bu videoların yerlerini de belli bir algoritmaya göre değiştireceğim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#teknoyardım
Bu hızlı şarj eden şarj aletleri tam olarak nasıl çalışıyor arkadaşlar? Yani neye göre 5 volt ya da 9 volt veriyor?

Telefondan hızlı şarjı kapattığım zaman 9 yerine 5 volt ile şarj oluyor hadi telefonun kendi aleti olduğu için bir şekilde aralarında iletişim kuruyorlar orada ki devre de kendini 5 veya 9 volta ayarlıyor diyelim fakat bu şarj aleti ile hızlı şarj özelliği olmayan bir cihazı şarj edersem yani sadece 5 volt ile şarj olan bir cihazı şarj etmeye kalkarsam 9 mu yoksa 5 volt mu vereceğini nasıl anlayacak?

Hızlı şarj özelliği olmayan cihazları hızlı şarj adaptörüyle şarj etmek bir problem yaratır mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://youtu.be/WbyafyWP19g

Vay be ne günlermiş. Gerçekten her şey rahat rahat konuşuluyormuş. Ayrıca teknoloji yeni yeni gelişiyor herkeste bir heyecan var. O günler daha güzelmiş sanki. @gamsizm

Donanımsal - Bölüm 2

Donanımsal Bölüm 2. sene 2006. Google YouTube'u yeni satın almış. Facebook var ama henüz üniversite ağı. 2006 yılının Eylül'ünde herkese açılacak. Twitter'da...
BeğenFavori PaylaşYorum yap