Daha izlemedim fakat apple bu kadar kuvvetli bir hamle yaptıysa amd ve intel de risc mimari ile cevap verecektir yakın bir tarihte.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9
 • kurtcuk @kurtcuk

  Risc v için henüz erken. İntelin 2025den sonrasına çıkaracağı yol haritasında olursa olur ancak. Ayrıca kimsenin hatırlamadığı ölçek sorunu var. Laptopa yeni işlemci çıkınca tepeden tırnağa tüm x86 segmentinden değişim beklemek hayal ürünü.
  Yarın sabah amd ve intel sunucuya işlemci yapmıyoruz deseler ancak öyle beş yıla olur

 • ozmo @ozmo

  ben asıl sessiz olarak gelişen risc-V bekliyorum ne olacak diye

  • makesome @makesome

   Apple ile risc-v geliştiren ekip davalıktı, apple’dan ayrılmadan içeride planlayıp ayrıldıklarına dair durumlar var. Ardından qualcomm, nuvia’yı satın alınca işler kızıştı.
   Geleceği elinde tutan şu anda bu satın alım ile qualcomm, eğer google doğru adımlar atarsa bu yeni şirketin daha gelişmiş finix mimarili işlemcileri ile chromebook’ları, telefonları vs. tanıştırırsa, apple’ın şu anda yaptığı işleri geçecektir. Böyle düşünmemin sebebi ise hali hazırda google amerikada okullara chromebook yağdırıyor. Bu da demek oluyor ki gelecek nesil chromebook ile haşır neşir büyüyor. Bakalım neler olacak

 • ozturka @ozturka

  Cevap verir ama su tabancası etkisi yapar. Adamlar işlemci tarihini yeniden başlatıyor.

 • mrmetalhead @mrmetalhead

  AMD den daha umutluyum ben, SoC olarak urun gelirse AMD grafik tarafinda da guclu olacaktir.

Sizinle bir olayı paylaşacağım. Biraz uzun olursa şimdiden özür canımı sıkan bir olay. Bugün ilk derse yorgun olup uyanamadığım için gitmedim ve birisi de sağolsun imza atmış benim yerime. Hoca da sınıftan tek tek yoklama alıp olmadığımız halde imza atıldığını görünce bizi kara listeye almış bırakıcam onları vs. demiş. Ben evimde uyuyordum yahu ne günahım var şimdi?

Bu arada imzayı gerçekten kimin attığını bilmiyorum. Ha attırmak istemedim mi yalan yok istedim ama başaramadım. Bir arkadaşıma dedim o da "kanka ben de gitmiyorum boşver bir saat zaten yazılsın bir şey olmaz" dedi, bugün ikimize de atılmış imza. Yani gerçekten de masumdum.

Atana da kızmıyorum sonuçta kötü bir amacı yok. İlk dersten sonraki iki derste online ben de onu hesaplayarak tek ders için gitmedim o da bunu düşünerek atmıştır zaten 23 kişiye daha böyle atılmış.

Hocaya gittim konuşmak için azarladı beni, git o zaman o imzayı atanı bul dedi. Hocam dedim nereden bulabilirim ayrıca bulsam bile nasıl karşınıza çıkarayım? 3 yıldır yüz yüze bakıyoruz bu insanlarla. O da beni aptal yerine koydu arkadaşların 20 tane fazla imza mı olur diyor. Ben de aynı düşünüyorum ama benim ne suçum var hocam? Bana değil o imzayı atan sınıfa kızmanız gerekmiyor mu? (Bunu da dedim de takmadı)

Kısacası masum olduğum halde dersten kalma (ki bizde sene tekrarı oluyor) ihtimalim var. Gün boyu canım sıkıldı durdu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 31

Youtube shorts fonu almaya hak kazanmışım bu ay öyle diyor bildirim geldi ve youtube studioda da gözüküyor fakat tıkladığımda bu ay kazanamadınız diyor. İlk shorts videomu da yeni açtım zaten yayına neden böyle oldu acaba ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dolar 8.99dan kapatmış. İyi bari 9 lira olmadan haftayı kapattı 😀 Bakalım pazartesi kaç liradan açacak ya da 9 liraya çıkabilecek mi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Beni kurcalayan çoğu bildirim instagram ve whatsapptan geliyormuş onu gördüm. Aslında tamamen kapatıp gitmek lazım bu diyarlardan.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Valla döviz bürosu falan açmak lazım. Deli gibi makas var ama insanlar gidiyor yine de oradan alıyor. Neden bankadan almıyorlar anlayabilmiş değilim. Yine elinde tutmak istiyorsan paranı çekersin bankadan artık bankamatikler bile veriyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

Arkadaşlar LPG ye gelen son zamdan sonra LPG yaklaşık 5,5 lira falan olacak benzin ise 7,78 civarı (Ankara). Bu durumda benzin daha mantıklı olmuyor mu? LPG yerine bu ara benzinle mi gitsek acaba?

Düzeltme: Benzin 7,85 miş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 17