Pardus ve pardusserver sizce neden iyi veya neden kötü?
#soru

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • JpnTr @jpntr

  sunucu tarafında devlet kurumları hariç çok kullanılacağını zannetmiyorum. Centos, Redhat gibi işletim sistemleri varken insanlar pardusserver kullanmaz.

  Masaüstü konusunda da topluluk bilincinin tekrar oluşması gerekiyor. Bir işletim sisteminin gelişmesini sağlayan onun ile ilgili kurulmuş topluluklardır. ben ilk çıktığı zamanlarda Pardus kullanmıştım ve ozgorlukicin.com diye bir topluluk siteleri vardı. Herkes sorunlarına orada cevap bulabiliyor, herhangi bir konuda fikir alışverişinde bulunabiliyordu. Şuan Pardus için topluluk sitesi olmadığı için açıkçası ben pek tercih etmem. Onun yerine Pisi Linux kullanmak daha mantıklı

 • fatihkaya41 @fatihkaya41

  3 kişi ile bundan daha iyi dağıtım yapılır 🙂 Debian forku bile değil debian bildiğin.

#teknoyardım
#youtube

Şimdi sizlere süper bir soru teknoseyir ailesi.
Youtubeda daha önceden para kazandım 200 tl (2 yılda mı ne) hatta çektim de.

Sonra 1000 anone 4000 saat kuralı geldi benim de o ara 800 abonem vardı falan derken 4-5 ay durduruldu para kazanmam.

1000 aboneyi geçtim 4000 saatide sağlıyorum artık hatta son 1 aydır böyle. Bir ay önce programa başvurdum kabul edildi reklamlar da açık fakat ne gelen var ne giden. Reklam da gözükmüyor hiçbir videoda. Gelir 0 tl. Fakat şu an her şey tam gözüküyor

Sizce sebebi nedir nasıl çözmem lazım? Yılda 100 tl kazanma hakkımı istiyorum 😂😂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kimse kusura bakmasın ama bu internet sağlayıcıları gereksiz şımarık. Çok rahat fiyat değişikliği olmadan internet hızını da arttırabilirler akn yi de kaldırabilirler fakat şimdi yasal olarak kaldırıldığı için bunu fırsat bilip fiyatları 2 hatta belki 3 katı belirleyecekler.

Sonuçta akk kalkmış olacak 25 mbps internet ne kadar 150 tl diyecekler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://youtu.be/rbFXnhfDjNM
Youtube da şu video ile karşılaştım ve bu kanalı asla takip etmeme kararı aldım.
Smartın elektrikli modelini anlatıyor ama verdiği bilgiler yanlış hep. Sonsuz şanzıman demiş mesela.
Sonsuz şanzıman veya dişli CVT için kullanılıyor.
0-100 hızlanması 4.9 demiş fakat 0-60 hızlanması 4.9 0-100 ü ise 11 saniyenin üzerinde.

Elektrikli Mercedes'leri kullandık | Tesla'dan iyi mi?

Mercedes-Benz'in yeni elektrikli, hibrit ve hidrojen ile çalışan modellerini kullanmak için Stuttgart Almanya'ya gittik. Yeni EQC yerine, GLC F-Cell ve EQ mo...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hasan ilker Com @ilkercom

  bu kanal aslında iyidir. ama tesladan iyi mi başlığı tam clickbait olmuş. zaten ortada tesla ile yarışma bırak elektrikli araç bile yok. başlığı atmışlar tesla ile kıyaslamaya maçaları yememiş.

 • BraVe @brave

  Bu aracı nasıl Tesla karşılaştırırlar? Aralarında dağlar kadar fark var. İlk başta F-Cell denilen şey (fuel-cell, yakıt hücresi) depolarda bulunan hidrojeni hücreler ile elektrik enerjisine çevirerek elektrik motoru ile aracın ilerlemesini sağlamaktadır. Mercedes ayrıca bu aracın bataryalarını dışarıdan şarj edilebilir yapmıştır. Hidromobil araçlar yeni bir şey değil aslında. Hatta ben üniversitede okurken bölümde hidromobil tasarlamıştık. fuel-cell tasarım ve imalatını kimya bölümüyle beraber yapmıştık. Tabi bunların üzerinden 10 yıl geçti.

#teknoyardim
#teknoyardım
#yardım
Telefonda kaydedilen veya bana gönderilen ses kayıtlarını dinlemek için önerebileceğiniz rahatça 10 saniye (veya ayarlanabilir) ileri geri alabileceğim. Ya da jestlerle de olur. Ses kaydı üzerine notlar ekleyebileceğim. En önemlisi istediğim gibi sıralayabileceğim ya da rahatça dizin ekleyebileceğim bir android uygulaması var mı bildiğiniz?
Samsungun kendi ses kaydedicisi güzel fakat bana gönderilen kayıtları açamıyorum onla sadece kendi kaydettiklerini açıyor.

Aynı zamanda ne yaparsam yapayım ses kaydetmeye devaö edecek araya reklam falan çıkınca ya da fotoğraf çekince kaydı durdurnayacak bir uygulama varsa o da süper olur 😀😀
#seskayıt
#android

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Böyle suçlar gibi yapılan yorumlara ciddi anlamda sinir oluyorum. Abi izlemiş gözden kaçırmış da olabilirim. Nedir bu bizim kendi düşüncelerimizi belirtmek yerine başkalarının düşüncelerinde açık arama hastalığımız? Nitekim izledim de yaptım yorumu. Varsa teknik bir açıklaması yaz kardeşim uzaylı teknolojisi kullanıyorlar hiçbir sinyal karıştırıcıdan etkilenmiyor yaz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap