O değilde şu günden sonra ubisofttan gerçekten oyun almam. Sebebi söz vermeleri oyunu vermemeleri vs. değil. Bugün giriş çöküyorsa yarın aldığım oyunu oynarken sistem çökebilir hiç gerek yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • kortex @kortex

  Bugün FC-3 ve 5 i aldım yüreğime indirme 😅

 • reducto @protego

  Alma bence de. GTA verirler Epic çöker, Rockstar'ın sunucuları çöker, indirim dönemi olur Steam çöker. Hiçbirinden oyun alma komple bırak oyun işlerini

  • Deniz Fidan @deniz-fidan

   oynayacak zamanım yok zaten malesef çok oyun oynayamıyorum. Fakat gtada en azından 1 haftaydı süre. Yani ilk gün çökse bile ikinci gün gayet rahat alınabiliyordu. Burada 45 dakika gibi kısıtlı bir sürede bu yoğunluğun yaşanacağını kör sağır sultan biliyordu. Ben çökmesine kızmıyorum. Tedbir almamalarına kızıyorum. Tedbir ne diyecekseniz yukarıda da yazdım en azından 45 dakika için bulut sunucular kiralanıp yükün bir kısmı oralara aktarılabilirdi. Bu ubisoft büyüklüğünde bir firma için çok bir para değil fakat getireceği prestij çok büyük. Eğer bunu yapsaydı kesin çökecek diye bekliyorduk ubisoft bu işin üstesinden geldi diyecektik.

  • reducto @protego

   @deniz-fidan Steam her yıl 2 defa indirim yapıyor, ne zaman indirim yapacağını önceden duyuruyor, buna rağmen yılda iki defa indirimde çöküyor. Orada da belli çökeceği. Hepsinde oluyor bu sorun, büyütmeye gerek yok. Sunucu kiralamak o kadar basit iş değil maalesef. Kiraladım yükü aktardım bitti şeklinde olmuyor. O sunucuların entegre edilmesi belki haftalar aylar sürecek iş.

   Telafisini yaparlar demiştim, şimdi açıklama geldi "giriş yapamamış olsanız dahi ödüllerinizi alacaksınız" diye.

  • Deniz Fidan @deniz-fidan

   @protego Burada sadece ubisoft özelinde konuşmuyorum hepsi aynı olay aslında da neyse. Hani bence çok önemli bir olay değil zaten. Dediğim gibi ne oyun oynayacak güzel bir bilgisayarım ne de o kadar zamanım var. 1 saat girilememesi olayı faceookun başına gelse deli olay olur ama aynı şey oyun firmalarında olunca çok az kişinin sesi çıkıyor.

   Telafi edecek olmalarına onların adına sevindim.

  • reducto @protego

   @deniz-fidan Hocam konuştukça söylemlerini değiştiriyorsun 🙂 Buna verdiğin tepkiyi daha önce Steam'e veya Rockstar'a verdin mi? "Şu günden sonra bi daha Steam'den oyun almam, çünkü oyundayken de sistem çökebilir" dedin mi? Ona demediysen, buna da deme. Yok buna diyorsan ona da de. Ama o zaman internete komple girmemen gerekir çünkü herhangi bir sebepten yoğunluk olduğunda bu yoğunluk bekleniyor olsa bile çökmeyen site yok. Diğer konuda da komplo teorisine falan girmiştin ki onu saymıyorum bile. Evet Facebook'un başına gelse haberlere bile çıkar çünkü Facebook'u herkes kullanıyor. Elma armut karşılaştırması. Steam'in başına her yıl 2 kere geldiğinde nasıl olay çıkartılmıyorsa bunda da çıkartılmamalı. "Bu günden sonra hayatta uplayden oyun almam" dedikten sonra "çok da önemli bir olay değil" demek ayrı bir enteresan. OYun oynayacak pc ve zaman yoksa zaten bi bedava oyun verilemedi ertesi gün verilecek diye bu kadar yaygaraya gerek yok

  • Deniz Fidan @deniz-fidan

   @protego hayır söylemlerimi değiştirmiyorum. Hayır steamden vs. Oyun almam demedim fakat ubisofttan almam diyorum. Sebebi de canım böyle istedi diyebiliriz aslında. Diğer adamların bu kadar artniyeti olduğunu düşünmüyorum ama ubisoftun düşünüyorum. Ha ama hiçbiri babamın oğlu değil. Hepsi batsa umrumda olmaz orası ayrı konu. Yani ubisofta kötü derken steame iyi demiyorum. Açıkçası hepsi parasının peşinde.

   Kızdığım asıl nokta altından kalkamayacakları işe girmeleri. Epic gtayı verdiğinde bir süre sistemlerde sorun yaşandı mı yaşandı evet ama adamların süresi zaten 1 haftaydı. O sebeple kimse epic bu işi batırdı demedi. Burada süre 45 dakika olduğu için BENCE ubisoft bu işi batırdı. Bunu düşünemeyen bir şirket BENCE oyunları aldığımızda da pek çok detayı gözden kaçırabilir. Tabiki bu düşüncelerin tamamı BANA ait yani katılmayabilirsiniz.

Beni şaşırtmadı açıkçası. Bugün böyle bir etkinlik olacağı belli. Eğer sunucu buna dayanamıyor çöküyorsa burada art niyet aranmalı bence. Neyse bakalım oyunu alabilecek miyiz.

Ekleme: İnternet sitesinden de giriş yapılamıyor.

Bilmeyenler için şu anda saat 22.00 ile 22.45 arasında watchdogs 2 bedava.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ekleme : sesi dinlemek isteyenler için: https://youtu.be/BvETvMtlvcY

Trendyoldan everest efn 482 usbden çalışan fan aldım fakat kutunun üzerinde ultra sessiz vs. yazmasına rağmen bana biraz sesli dönüyor gibi geldi. Tabiki ultta sessiz olayına falan inanmıyorum orası ayrı ama bu da sanki biraz fazla ses çıkarıyor gibi ve ortası sanki biraz fazla hareketli. Aynı ürünü kullanan varsa sesi hakkında bilgi verebilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 16

https://twitter.com/steve_hanke/status/1281611638592794624?s=20

Dediği gibiyse (ki dediği gibi) ilerleyen günlerde çok daha büyük sıkıntılar bekliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Chrome un görev yöneticisine girip reklamlarla alakalı şeyleri devre dışı bıraksam da teknoseyir.com da gezerken ve bir şeyler yazarken bilgisayar (veya telefon) daha bir kasıyor, ısınıyor, zorlanıyor ve fanlar daha hızlı dönüyor. Sanki arkada kripto madenciliği çalışıyor gibi. Bu sorunun sebebi nedir bir tek bende mi var acaba? Sadece teknoseyir.com da oluyor şu anda.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

BDDK şikayetler üzerine 7 bankaya 204.651 bin lira ceza kesmiş. Hangi 7 banka olduğu hiçbir yerde yazmıyor. BDDK nın kendi duyurusunda da yazmıyor.

İşin komiği 7 bankaya toplamda 204.651 bin yazıyor duyuruda. Bu şekilde yazmak niyeyse anlamıyorum adam akıllı yaz şunu sonuna bin falan ekleme. Herhalde 204651000 yazarlarsa insanlar anlayamaz diye mi öyle yapıyorlar nedir. Yani 204 bin 651 mi demek istedi yoksa 204 milyon 651 bin mi demek istedi bilemiyorum. Eğer 204 bin 651 lira ise gerçekten çok komik bir ceza 😀

Söz konusu duyuru:
https://www.bddk.org.tr/ContentBddk/dokuman/duyuru_0834_01.pdf

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Kredi kartlarının şifrelerini de şifresiz olarak saklıyorlar sanırım. Enparadan eski kredi kartımı iptal ettirip yenisini istedim. Yeni kredi kartın şifresi de eskisiyle aynı yapmışkar ve kredi kartınızın şifresi şu diye sms attılar 😂 bankalara da bu konuda güvenemeyeceksek kime güveneceğiz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 20

Gram altın yine rekor kırarak 400 TL yi geçti.

Fakat bu durum her zaman olduğu gibi Türk Lirasının anlık olarak aşırı değer kaybetmesinden daha ziyade altının aşırı değer kazanmasından oldu.

Ons Altın / Amerikan Doları ise 1815 seviyelerine geldi. 2008 krizinden sonra en yüksek seviye.

USD/TRY: 6.86
EUR/USD: 1.13 (Abd doları da az değer kaybetmedi bu aralar)
Ham petrol hala 40 dolar seviyelerinde takılıyor bir türlü 50yi 60ı aşamadı aylardır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Youtube da videonun ortasında reklam gösterme olayı artık en az 10 dakikalık değil en az 8 dakikalık videoları kapsayacak. Yani artık 8 dakika ve üzerindeki süreye sahip videoya da video oynarken birden fazla reklam konabilecek

Ayrıca bu olay bu şartı sağlayan tüm videolarda otomatik olarak aktifleşecek. Benim de hortum videom çok izlenmesine rağmen 8 ile 10 dakika arasındaydı ve az kazanç getiriyordu (nispeten) şimdi tekrar bir hortun çıkmasında 2 kat fazla kazanç getirecek diyebiliriz 😂

#HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://youtu.be/rUXf8hXVCcE

Haftalık gündemde konuşuldu mu bilmiyorum fakat bu gerçekten yerli yabancı pek çok kanalın başına geldi. Mesela bunlardan biri de motto müzik. Google bununla alakalı bir açıklama yaptı mı?

Bilmeyenler ve videoyu izlemek istemeyenler için olay şu kanallar ikili doğrulama olsa bile ele geçiriliyor ve bize bitcoin verin çok iyi bir yatırırımımız fonumuz var yayını yapılıyor.

#HaftalıkGündemeMalzeme

KANAL ÇALINDI | AÇIKLAMA!!!

Evet dostlar kanalımız haziran sonuna doğru çalınmıştı ve tekrar geri aldık. Bu süreç ile alakalı açıklama yapma gereği duydum. Yanımızda olduğunuz için teşe...
BeğenFavori PaylaşYorum yap