@gamsizm twitterda gezerken karşıma çıktı. Siyasi bir içerik ve ne anlattığı da belli değil sizin görseliniz (GİF) kullanılmış. Bilginize.

https://twitter.com/istanbul_34_61/status/1419106285698568192?s=20

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 15

Videonun yorumlarında herkes neden erkeklere yüklenmiş ulan anlayabilmiş değilim. İlla adamı darp mı etmeleri lazım? Polis gelene kadar tutuyorlar zaten. Kaldı ki adam boş tehdit sallamak dışında fiziki olarak saldırmıyor bir şey yapmıyor ve alkollü. Bu adamı dövsen sen suçlu olursun. Ayrıca birisi sırf erkek olduğu için mevzuyu tam olarak bilmediği bir duruma müdahale etmek zorunda mı? Zaten polis gelene kadar tutmuşlar adamı doğrusu bu.

Orada duran erkeklere laf atanların yaptığı şey cinsiyetçiliktir.

https://youtu.be/g3-HRkdxKyA

NTV | Kadın gazetecinin cesareti

Bursa'da DHA muhabirleri Derya Evren ile İsmail Hakkı Seymen otomobilleriyle ilerlerken bir kişinin taksideki kadını zorla indirmeye çalıştığını gördü. Saldı...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Zaman aşırı hızlı geçiyor, ne ara haziran bitti ve 24 temmuza geldik bilmiyorum. Elimden geldiğince dolu geçirmeye çalışsamda bu ara hiçbir şeye odaklanamıyorum, hiçbir şey yapamıyorum. Buna bir çözüm var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sizce +48 volt phantomun XLRdan BAĞLANAN DİNAMİK mikrofonlara bir zararı olur mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  @gurkan-atilgan hocam bir de şey soracağım size ya bu ses kartının DAW da daha önceden oluşturulmuş bir müziği oynatırken de işe yaraması gerekmiyor mu? Yani normalde kasan, takılan bir müziği yağ gibi oynatması gerekmiyor mu? Bende hiçbir fark olmadı. Asio4all kullanırken de, ses kartınının driverını kullanırken de, asio4all üzerinden ses kartını kullanırken de aynı. Olması gereken mi bu bir şeyi yanlış mı yapıyorum acaba?

 • Bulut Seyyahı @bulutseyyahi

  Ses kartı ile ilgili deneyimleriniz hakkında ileride kısa da olsa bir şeyler yazabilir misiniz? Ne zamandır Mxl USB 006'yı satıp ses kartlı bir sistem kurmak istiyorum. O kadar bütçe ayırabileceğimi sanmıyorum ancak fikir vermesi açısından umc204'ü de listeye alıp incelemelerine bakayım.

  • Deniz Fidan @deniz-fidan

   Tabi, video da çekmeyi düşünüyorum hatta. Ama şimdilik aldığı sesten ve çıkışlarından memnunum bir de az yer kaplıyor. Hi-Z özelliği vs. De var.

  • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

   @bulutseyyahi umc404hd var bende de, belki cevap verebilirim bazı sorularına 🙂

  • Bulut Seyyahı @bulutseyyahi

   @gurkan-atilgan Genel olarak deneyimleriniz hakkında bilgi almak istiyorum açıkçası, müzik teknolojisine özellikle son yıllarda uzağım 🙂 Son yıllarda şu modellerde kronik sıkıntılar var veya bu modeller üzmez gibi deneyimler fikir verebilir bana. Benim çalışma senaryom basit seslendirmeler ve günlük kullanım çoğunlukla.

   USB mikrofonlar pratik ve 006 da condenser olarak iş görüyor ancak 7 yılın sonunda hem yeni bir şeyler denemek istiyorum hem de gerçekten stüdyo kalitesine yakın şeylerin zevkini çıkarmak istiyorum. Kendimi artık sıkışmış ve kısırdöngüde hissediyorum 006'yı kullanırken. Bir de insan rahata alışınca kendini geliştirmekten ve güncel bilgilerden uzaklaştırıyor. En azından aklımın bir köşesinden çıkmayan tek bilgi mixer yerine ses kartının daha avantajlı hatta daha mantıklı bir seçim olduğu mesela, herkesin ilk öğrendiği bilgi 🙂 Şaka bir yana güncel olarak giriş veya orta seviyede üzmeyecek ve en azından biraz daha kalite sağlayacak ses kartları nelerdir? Yazılım desteği, mikrofon preamp kalitesi, DAW bağlantıları konusunda kolaylık, kasa sağlamlığı, yedek parça veya olası sorunlarda en iyi ve kolay desteği sağlayan markalar vb. bilgiler gibi.

   Mikrofon preamp, bit ve hz değerleri vb. şeyler hakkında az çok bilgim var ancak dediğim gibi 7 yıldır USB mikrofon rahatlığına alıştığım için bu bilgilerin çoğu köreldi. Kullanacağım ses kartı ve mikrofonu sık sık kurcalayacağım için belli bir noktadan sonra da aksamaya sebep olmayacak en azından yarı yolda bırakmayacak bir şeyler arıyorum.

   Mikrofon işini duruma göre erteleyeceğim, malûm mikrofon fiyatları dövizden dolayı fırlamış halde ve 006 bile ortalama 2000 lira civarında maalesef. Örneğin BM800 gibi daha düşük bir model ile de geriye doğru adım atmak istemem. Uzun uzun düşüneceğim bir konu, ayrıca maddi olarak da şimdilik sorun yaratabilecek bir konu maalesef.

   Bir şeyler yayınlamak veya profesyonel işler yapmak gibi bir derdim yok tamamen kişisel zevk amacı ile kullanacağım için hem fiyat hem de beklenti olarak çok yüksek davranmayacağım doğal olarak. Büyük ihtimal Mxl gibi yıllarca götürecek bir şey olacak.

   Bunları bir kenara bırakırsak tek bir cümle dahi yazsanız kâfi benim için, fikirleriniz bana oldukça bilgi veriyor kendimi geliştirmem konusunda 🙂

  • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

   @bulutseyyahi preamp konusu kişisel zevk gibi biraz, youtubeda bol bol inceleme izlemek/dinlemek lazım hangisi olacağına karar vermek için, kalite konusu da yine buna göre belirlenir, benim deneyimim sana tatmin edici gelmeyebilir mesela 🙂

   mikser ve ses kartı konusunda haklısın evet, mikser alsan da her türlü ses kartına ihtiyaç duyacaksın, çok kanallı bir kart ile ikisini tek cihazda çözebilirsin böylece, ben de mikserim olsa da aynı şekilde düşünerek 4 kanallı umc404hd aldım, burada yine ihtiyaca göre şekillenen bir durum var, bütün işin bilgisayardaysa, canlı performans falan olmayacaksa mikser yerine ses kartı alınmalı

   çıkış ihtiyacın yoksa, monitoring yapmayacaksan, sadece kulaklık falan yetiyorsa el kayıt cihazlarına bakabilirsin, zoom h6 ve zoom h8 oldukça güzel cihazlar

   senin durum için seslendirme ve günlük kullanımda @deniz-fidan deki gibi umd204 iş görür, benzeri olarak m-audio, scarlett gibi farklı marka modeller de var ama maliyet de ona göre değişiyor, haliyle fiyat performans bir cihaz seçmek kaçınılmaz oluyor

   @emre64 bm800 kullanıyor, hem de ses kartı falan yok, sadece phantom ve 3.5mm ile doğrudan anakarta giriyordu galiba, günlük kullanımda baya da iyi sonuç alıyor yardımcı yazılımlarla, @agab aynı mikrofonu ses kartına bağladığı halde düzgün sonuç alamadı mesela 😀 sahteleri de var bu mikrofonun, şans işi biraz sanırım, elindeki mikrofona göre bm800 geçmek dediğin gibi attan inip eşeğe binmek olabilir her türlü, evet o yüzden hiç bulaşma ona

   behringer ya da scarlett kayıt paketleri var, belki değişiklik olsun dersen bunları değerlendirebilirsin

   müzik teknolojileri için youtubeda ufuk bulut var
   https://www.youtube.com/user/1983ufuk

  • Agab @agab

   @gurkan-atilgan Düzeltelim dur 😀 Çok temiz vokal sesi alabiliyorum ama gitar sesi düzgün alamıyorum. Ses kartımdan mikrofon sesini köklemem lazım gitarı alabilmesi için, o zaman da dip ses oluyor haliyle.
   Haa ama pena ile çalarsam işler değişiyor tabi. Pena daha tiz ses çıkardığı için bm800 alabiliyor o gitarın sesini. Pena olmadan sıkıntı.

  • Bulut Seyyahı @bulutseyyahi

   @gurkan-atilgan Birkaç gündür Ufuk Bulut'u takip ediyorum oldukça açıklayıcı bilgiler veriyor. BM800'ü kötülemiyorum yanlış anlaşılmasın sadece giriş seviyesinde olduğu için çekinceliyim, Ufuk Bulut da aynı şekilde BM800 ile ilgili güzel bir video yapmış zaten 🙂 Hazır setleri öncelikli olarak düşünüyorum ancak dediğim gibi çoğu BM800 ve bilinmeyen ses kartları ile gelince insan iki defa düşünüyor. Mesela Yonka Müzik güzel paketler yapmış ancak ucuz versiyonlara mixer eklemiş doğal olarak, ses kartlı olanlarda ise dediğim gibi fazla bilgi olmayan model. Olmadı araştırmalar sonucunda kendim bir paket oluşturmaya çalışayım 🙂 Ses kartı tavsiyelerinizi de dikkate alacağım 🙂

  • Deniz Fidan @deniz-fidan

   @bulutseyyahi mikser alırsanız aynı anda çift kanalı AYRI AYRI olarak kaydedemezsiniz. Birleştirip öylr verir aman dikkat edin ona.

  • Bulut Seyyahı @bulutseyyahi

   @deniz-fidan Biliyorum o kadarını ancak ucuz paketlere bakınca ağzımıza yüzümüze mixer fırlatıyor markalar 🙂 Bakalım ucuz ve güzel bir ses kartı arayışındayım 🙂

  • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

   @bulutseyyahi yonka setleri noname setler, onları geç, sen direkt behringer ve scarlett setlerine bak 🙂

Hızlı ve öfkeli 9a gittim. Hatta sinemadan şimdi geliyorum diyebilirim. Malesef net bir şekilde hayatımda izlediğim en kötü filmdi. Olay örgüsünde aşırı boşluklar var, motivasyonlar bomboş, diyalogların içi çok boş, fizik kuralı diye bir şey zaten yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 13

Siteye arada girilememesi ve fotoğrafını eklediğim sayfanın çıkmasının sebebi CGNden dolayı bence. Muhtemelen engellenmiş olan bazı ipler var eğer o ip havuzuna düşersek siteye giremiyoruz. Bazen mobilden de giremiyorum mobil veriyi kapatıp biraz bekleyip açınca girebiliyorum çünkü ip değişiyor, aynı şekilde modemi kapatıp açınca yani farklı bir ip havuzuna geçince girebiliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12

VGA kablo için önerebileceğiniz bir model var mı? S link alsam pişman mı olurum?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu yurtiçi kargo her yerde böyle rezalet mi çalışıyor? Sabah mesaj geldi annemler kargo gelecek diye evden çıkmadılar saat 18.45de geldik teslim edemedik diye bir mesaj daha geldi. Bir de harita koymuşlar şuraya geldik yoktunuz diye baktım haritaya verdiğim adresin yanındaki sokak. Haritada benim sokağada o sokağada 1844 yazmışlar ama sitemin adı belli yani yan tarafta olduğum belli. İlk kez siperiş vermiyorum sonuçta herkes çatır çatır buluyor adresi bu yurtiçi bulamadı.

Ayrıca hadi bulamadın bir telefonla ara değil mi? Şimdi yazmışlar oraya gelin şubeden alın. Büyük ihtimal hiç eve getirmediler bile getirdik yazıyorlar. Ne yapmam lazım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

Şimdi de ziraat bankası gitmiş diyorlar. Var mı girebilen?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Birkaç ay önce ağaçlarla ilgili sıkıntı yaşadığımı yazmıştım. Buradan bazı arkadaşlar sırf evin güneş görmediği için böyle bir şey diyorsun diye beni neredeyse vatan haini ilan edip yüzüme tükürmeye falan kalkmıştı.

Dün üst komşu tam odamın önüne ağaç dikti. Güya japon gülüymüş ama uzadığı zaman ağaç boyuna geliyormuş. Efendi gibi söyledik ya abla bunu böyle dikiyorsun ama bu uzayacak zaten yeteri kadar ağacımız var başka yere dikelim biz istemiyoruz dedik bugün sökmüş bir de TRİP YEDİK. HERKES KADAR BENİMDE HAKKIM VAR VS. Kimsenin kafasına göre ağaç meyve sebze dikmeye hakkı yok bahçeye ama zamanında göz yumulduğu için şu an daracık yere 20 tane ağaç dikmeye çalışıyorlar.

Yok sigara dumanı geliyor yok bilmem ne demiş. Kendi evimizde sigara içilmesine karışılır hale geldik. (Ben kullanmıyorum). Kendisi halılarını kafamıza kafamıza çırpıyor o zaman her şey güzel.

Şu geçenlerde yüzüme tükürecek arkadaş vardı buradan. Şimdi anladın mı güzel kardeşim benim neye karşı olduğumu? ÖZGÜRLÜK BAŞKA İNSANLARIN HAKLARINA GİRİLMEDİĞİ ZAMAN ÖZGÜRLÜKTÜR.

BeğenFavori PaylaşYorum yap