Dolar bugün 7.4 seviyesini aştı şu anda da 7.36 seviyesinde. Dün zaten bu artışın ayak sesleri duyulmuştu. Bakalım ne olacak aslında kimse bir açıklama yapmasa ekonomi kendini biraz biraz düzeltiyor gibi oluyor.

Bu arada dolar dünyada çok az da olsa değer kaybetti euro dolar kuru 1.21lerde takılıyor.

Altın ise 1777 ama gümüş altına göre çok daha iyi bir performans gösteriyor. Altın/gümüş 65in altında birkaç haftadır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

CB: Finansal dalgalanma oluşturmak isteyenlere elimizdeki tüm araçları kullanarak izin vermedik şeklinde açıklama yapmış daha demin fakat şu an nedendir bilinmez dolar 7.17 olmuş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 15

Son 1-2 gündür kripto paralardaki yükseliş durdu ve altına vs. kaydı gibi insanlar. 1.7 trilyon dolarlık toplam kriptopara hacimi 1.4 trilyon dolara indi yani yaklaşık 300milyar dolarlık bir çıkış var. Bakalım düşme bu hızla devam edecek mi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar merhaba önemli bir sorum olacak. Fahri trafik müfettişi "aksine bir işaret bulunmadıkça şerit değiştirmeden önce gireceği şeritteki araçların emniyetle geçişini beklememek" yazarak 350 TL ceza kesmiş. Ceza saat 17.15 de kesilmiş.

**Bu cezaya itiraz etmek istiyorum basıl bir yol izlemem gerekiyor yardımcı olabilecek var mı?** Neden itiraz etmek istiyorsun sorusunun cevabı da:

Her zaman trafik kurallarına uyan birisiyim. Her zaman sinyal de veririm ve arkadan gelen arabayı da kollarım zaten bahsettiğim yer Ankaradaki istanbul yoluna çıkış. Bilenler bilir o saatte deli gibi trafik olur öyle çok hızlı akmaz çıkılan şeritler.

Ayrıca o gün yanımda kız olan bir arkadaşım vardı ve korkuyor diye çok sakin sürüyordum. Ani hamle yapmıyordum, kimsenin önüne geçmiyordum vs. Sakin sakin yolumda gidiyordum. Bir tane de korna sesi duymadım tartışma yaşamadım. Herhalde trafik kurallarına aykırı davransam arkadan söven sayan korna çalan birileri olurdu diye düşünüyorum. Yanımdaki arkadaşım da şaşırdı gerçekten. Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12

https://kartakip.ankara.com.tr/kamerali-araclar

Tam bir kalite ve trol susturucu ❤❤ Kar küreme araçlarına kamera takılmış ve haritadan göstererek kameraları da canlı yayına vermiş. Artık abb sınıfta kaldı çalışmıyor diyemez kimse herhalde.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 10

İnstagramda baverly hills porsche bayisinin koyduğu bir fotoğraf karşıma çıktı 216bin dolarlık porsche 911 turbo s cabrionun vergisi 2bin dolar yazıyordu ve araç fiyatı da 218bin dolardı. Bu yüzde 1 vergi demek. Gerçekten böyle mi yoksa bir şeyi gözden kaçırıyor muyum? Tamam çok daha az bunun farkındayım ama yüzde 1 de biraz fazla az değil mi 😀 😀

Ekleme: Onaylamak için porsche un sitesinden USA seçip baktım gerçekten de öyle. Almanya seçince de aracın fiyatı 230bin euro oluyor yani Almanya daha fazla vergi alıyor. Gerçekten şaşırttı beni yüzde 1 vergi.

Başta yüzde 10 sandım da yüzde 1 olduğunu fark edince nasıl ya diye düşündürdü.

Türkiye sayfasından araç oluştururken yazmıyor fiyatı ama basit bir hesaplama ile yaklaşık 6 milyon TL fiyata sahip diyebiliriz 😀 Adamların 220bin birim paraya aldıklarını biz 6 milyon paraya alabiliyoruz (o da bulabilirsek)

Bu arada 911turbo s en pahalı araç. 90bin dolara 911 alınabiliyor ki o da hiç fena bir araba değil 😀 Onun Türkiyedeki değeri de yakşalık 2.4 milyon TL

Bu arada Türkyie de sıfır 90 bin TL ye araç olmadığını zaten söylememe gerek yok.
220 bin TL ye ise Türkiyede Renault Megane alabilirsiniz. Tabi boş paketi giriş seviyesi olursa.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12

http://www.dogecoin.org yazınca elon muskın tweetine yönlendiriyor. Bu işin içinden bir şey çıkacak ve çok canlar yanacak da hadi hayırlısı. Yine hayatı boyunca altın almamış insanlar bana dogecoin alsak mı diye soruyorlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 17

10 yıllık dizüstünün termal macununu değiştirdim hiç değiştirmemiştim ama sanki hiçbir etkisi olmadı. Biraz yamultmuşum yüzey tam oturmadı fakat sonra onu düzelttim oturtup baktım hatta termal macum soğutma yüzeyine tam değiyor mu diye temas tamdı.

Böyle olması normal mi bir yerde hata mı yaptım?

#teknoyardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 14

Rampage termal macunu nasıl bilirsiniz? Sizce alınır mı ya da başka bir marka önerir misiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 15