Uzun bir soru 😀 #teknoyardım

Su arıtma cihazları hakkındaki düşünceleriniz nedir arkadaşlar? Sizce işe yarıyorlar mı? Almak istesem hangi markayı önerirsiniz veya önermez misiniz? Başımdan geçen bir olayı paylaşmak isterim.

Bugün bir kadın geldi satmaya çalıştı bedava test yapalım falan da dedi daha sonra TDS metre ile ölçüm yaptı ve elektroliz uygulayarak (suyu yakmak dedi o) pasın kirin su yüzeyine çıkmasını sağladı. Araştırdım biraz TDS metre denen şey sadece suyun içinde çözünmüş katı maddelerin PPM biriminden değerini veriyormuş. Zaten ben de o cihazla ölçüm yaparken kıllandım suya sokuyorsunuz 40-50 işte 100-120vs gibi değerler yazıyor. Sonuçta suyun içindeki mineraller falan da katı ve onları da söylüyor yani suyun içinde çözünmüş her katı kötü olacak veya TDS metredeki değer büyükse o su kötüdür diye bir olay yok. Tabi kadın böyle dedi. Şişe suda daha az, musluk suyunda daha fazla olduğunu gösterdi.

Daha sonra elektrolize geçti. Musluk suyu 1 dakikada üzerinde sert ve pis bir tortu bıraktı. 6 aydır içine şişe su ekleyerek kullandığımız damacana çok daha az bir tortu bıraktı ve direkt şişe su ise neredeyse hiç tortu bırakmadı. Yani TDS metre ile tamamen uyumlu sonuç verdi fakat bunun da sebebi içindeki çözünmüş katı fazla ise iletkenlik artacağından musluk suyunun daha hızlı tortu bırakması olabilir. Yani belki de şişe suya 1 saat elektroliz yapsaydı onda da aynı tortu olacaktı bilemiyorum.

Şimdi arkadaşlar bu TDS metre denen şeye göre almam zaten artık çünkü içindeki çözünmüş katıya göre kötü ya da iyi diyemeyiz suya fakat elektroliz sonucunda musluk suyu gerçekten rezalet bir hal aldı. Bu normal mi? Yeterince beklendiğinde saf su haricindeki her suda böyle pis bir tortu olur mu acaba gerçekten merak ediyorum. Ayrıca başında da belirttiğim gibi su arıtma cihazı almalı mıyım almamalı mıyım?

Uzun oldu ama okuyup cevaplayanlara şimdiden teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

İyice b.kunu çıkardılar. Bu sapkınlık nereye kadar sürecek gerçekten merak ediyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 12

Hesap işletim ücreti kalkmıştı diye biliyorum fakat iş bankasına müşteri olmak istediğimde 6 ayda bir 54 lira hesap işletim ücreti keseceğini belirtmiş. Ben mi yanlış biliyorum yoksa sözleşme onaylarken eski pdf mi gösteriliyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu s400 ü satın alırsak ve amerika bize ambargo vs. uygularsa hiç üzülmem. Sonuna kadar desteklerim. Bazıları gibi sana yağ yoktu, tüp gaz yoktu, ekmek yoktu lafını bile yapmam ne şimdi ne de gelecekte.

Şu an amerikaya boyun eğersek isteklerinin devamı gelecektir diye düşünüyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 39
 • Lak @teknolak

  türkiyenin hiç bir zaman rusyaya göbekten bağlı olmadı uçak krizinde bile çok etkilenmedi o yüzden türkiye abd ye daha gebe rusya abd 3. ülkeler üzerinden güç gösterisi yaparlar ukrayna gibi olmayalım ki olmayız yeter ki rusyacı olmayalım

 • suicide @suicide

  Abd ye ciddi ciddi kafa tutulduguna inanan var mi hakikaten? bence her sey danisikli dovus, nasil olsa vatandas hicbir seyden sikayet etmiyor, abd yi dusman gosterdikce daha cok sariliyor yilana. E ekonomi de bir asagi bir yukari(?) dalgalaniyor bu bahanelerle. Hepsini gec sadece su kur hareketlerini bilen bile son 2 senede parasina para katti. Mb rezerv harcayip dusursun al, saga sola satasip yukseltilsin sat. al sat al sat...

 • 〽️ eraklı @merakli

  1974 Temmuz, daha önce yaşadık problem yok.

 • 3dfx @3dfx

  Gecen su videoyu izledim. Bizi F35 Supply Chaininden cikarirlarsa gram üzülmem artik. S400 kesinlikle alinmali. Bu noktada geri adim atilirsa bundan sonra her olayda „sen tabanca üretirsen ambargo gelir haaaaa, bak o tank iyi ama motor ürettirmem haaa, güzel füze kendin üret ama baskasina satarsan ambargo gelir haaa“ diye kafaniza vurur ekmeginizi alirlar.

  https://m.youtube.com/watch?v=DTDEljciigY

  • protego @protego

   Aynısını 90'larda söyledik, tatbikatta gemimizi batırıp yanlışlıkla oldu dediler. Na yapabildik? Aynısını Irak'a girerken söyledik, askerlerimize terörist muamelesi yapıp çuval gerçirdiler. Ne yapabildik? Çözüm yok mu var. ABD sana karşı tehditse onlara koz vermeyeceksin elinde koz tutacaksın. Suriye meselesini bok edip oranın parçalanmasına göz yumduk. Sonuç olarak YPG'yi kendimize tehdit haline getirdik. Amerika'nın elindeki en büyük koz bu ambargodan önce. ABD'ye kafa mı tutacaksın? Önce ellerine koz vermeyeceksin. Sonra koz bulacaksın. AB gibi. Ama ne yaptık? AB ile şov yapmak için ilişkilerimizi bozduk. Her seçimde çıkıp AB ülkelerine etmedikleri hakaret kalmadı birilerinden oy alabilmek için. Sonuç? Gidebileceğimiz kimse yok. Öyle haybeye kafa tutamazsın. Kafa tutmak istiyorsan önce planını yapacaksın, önlemlerini alacaksın, hamleleri düşüneceksin. Öyle günlük karar alırsan tepene binerler. S400 meselesinde AB ülkeleri buna "Türkiye'nin kararı" demişlerdi bu işi büyütmeden. Peki ne yaptık? Aramızı bozmaya devam ettik. AB dışındaki diğer NATO üyeleri S400 durumunu kabul etmişken onlarla arayı düzeltmek yerine iyice batırdık. Şu an hiçbir önlem almadan kafamızın dikine gidersek asıl o zaman kafamıza vurup ekmeğimizi alacaklar. Bir önlem alındığı da yok zaten

Bugün süperonline ın taktığı hg255 modemde güvenlik duvarı düşük ve kapalı şeklinde var. Bu nasıl iştir anlamış değilim. Bunu yükseltmenin bir yolu yok mu acaba?

Ayrıca kullanıcıadım@fiber olan hesabın şifresini de bir şekilde görmek istiyorum bunun da bir yolu var mı acaba?

#süperonline
#teknoyardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bilgisayarlarım arasınsa dosya paylaşırken süperonline dosyalarımı görebilir mi? Saçma geliyor böyle sorunca biliyorum ama internet sitesi menüsünde modemin adını değiştirme seçeneği falan var. Demekki modem üzerinde tam kontrole sahipler. Dolayısıyla aynı ağın içinde paylaşılan dosyaları, yazıcıları vs. görebilirler diye düşünüyorum. Bunu engellemenin yolu nedir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu yorumu hangi kafayla yapabiliyorlar acaba merak ediyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Katma Değer Şabanı yeni izledim ve gerçekten mükemmel bir film. Verdiği mesajlar çok güzel oyunculuklar çok tatlı sıcak bir film.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 15

Şöyle güzel, beklenmedik şeyler yaratan hikaye modu uzun olan bir oyun öneriniz var mı arkadaşlar?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9