Hadi bana "ayda milyon dolar kazandıracak bir tavsiye"de bulunun 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bitcoin son 1 ayda 13bin dolar seviyesinden 19bin dolar seviyesine geldi. Çok çok iyi bir artış gerçekten. Tabiki hala dolar karşısında tarihi zirvesini kazanamadı yani 70bin TL iken bitcoin alan var ise hala kar etmiş durumda değil aslında zararda. (Türk Lirası malesef her şeye göre son 3-5 yıldır sürekli değer kaybediyor). Amerikan dolarının da korona sürecinde iyi değer kaybettiğini düşünürsek 3 yıl önce bitcoin değil de altın veya gümüş alanlar bu emtiaların son 1 haftada deli gibi düşmesine rağmen bitcoine göre çok daha fazla kazandılar. Tesla hissesi alanlar ise şu anda zengin ve bizi bir yerlerden izliyorlar 😂😂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mutlaka yazılmıştır daha önce yazıldıysa affola.
Artık EFT de saat sınırı kalkıyormuş. Yani başka bankaya da olsa 7/24 para gönderebileceksiniz. Bu aynı zamanda son ekstre tarihim cumartesiye geliyor diye 2 gün geç ödediğimiz zamanların da sonu olabilir tabiki 😂

18 Aralıkta 11 tane banka ile pilot uygulama yapılacakmış.
FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi)

https://www.bloomberght.com/tcmb-den-yeni-odeme-sistemi-2268524

EFT'de saat 17.00 sınırı kalkıyor, 7/24 para transferi dönemi başlıyor

EFT'de saat 17.00 sınırı kalkıyor, 7/24 para transferi dönemi başlıyor
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 12

Hala resmi bir açıklama yok. Bakanlığın sitesi en son bugün bir duyuru yapmış ama konuyla tamamen alakasız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Türkiye de piyasa açılır açılmaz 8.36 olan dolar (gece 8.56 dan düşmüştü) 8.19a kadar geriledi. Euro da aynı şekilde 9.74e geriledi

Türk Lirası yüzde 3.5 değer kazandı şimdilik diyebiliriz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu ayın 19unda (her ay açıklanır) TCMB faiz kararı açıklanacak. TCMB başkanı ve henüz doğrulanmasa da maliye bakanı değiştiği için belki sağlam bir faiz arttırımı gelebilir. Bu durumda KISA VADEDE Türk Lirası iyi değer kazanabilir. Bu da dolar ve euronun düşebileceği demek. YTD

Uzun vadede TLnin değer kazanması için ekonomik reformlar, eğitime önem vs gibi aslında herkesin söylediği ama bir türlü yapılmayan şeyleri yapmak ve kemeri ülkecek bir kaç yıl sıkmak lazım. O olur mu bilmem. Ben sadece elinde dövizi olan veya döviz almayı düşünen insanlar için faiz arttırımının tarihini hatırlatmak istedim. Bu dediğimden dolar alın veya satın sonucu çıkartmayın zira onu bilebilsem şu an parmaklarımı heyecanlı heyecanlı yormak yerine mojitomu yudumluyor olurdum 😂 Sadece o tarihi aklınızda tutun faizin azaldığına veya arttığına göre (tabi ne kadar azaldığı ya da arttığı da önemli) yatırımlarınızı yaparsınız. YTD

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10
 • Can @berkaroon

  İyi de kriz ekonomik kriz değil ki. "Sitede konuşulması yasak konu" krizi ve bu ekonomiye yansıyor. Bu mevzular kapansa ekonomi zaten rayına oturacak. Fabrikalarımız hala çalışıyor, genç nüfusumuz fazla. Üretim devam ediyor. Fakat yatırımcı kaçıyor. Bugün Sabancı'lar bile Malta'dan vatandaşlık alıyor. Çünkü güven zemini yok.

 • Daviance @daviance

  Ben sanmıyorum faiz arttırsın , keşke olsa biraz rahatlar kurlar.

 • Kadir Gündüz @kadirg1976

  Faiz artmaz. Reis karşı. Parti israfı ve arsızlığı yolsuzluğu bitsin dediğin hiç bir şeye gerek yok. Bütçe fazlası verir. Bürokrasi ile İktidar Partisinin bağını kopar yeter. O da adam gayırmacanın bittiği, adalet ve işi ehline vermeyle olur. Tayinleri vekiller ve İl Başkanlaı yapasa böyle olur. Bu uzun soluklu iktidarın sebebi de satılmış ve kakılmış Muhalefet. Komedi dizisi gibi. Terör örgütleri silahı bırakıp siyasete girdi iyice. Oyulmuş, omurgasız kurmaca bir siyaset yaşıyoruz. 1946 dan beri öylede iyice ayyuka çıktı ve adaylar hiç böyle boş değildi.

  Baydın sonrası dünyada çok devrişmeler olur, sokak olayları artabilir.

Berat Albayrak istifasından sonra Türkiyede daha borsa bile açılmamışken dolar 8.36, euro ise 9.94e geriledi. Türk lirası %1.5 değer kazandı. İster misiniz alttan dövizi toplayıp şaka yaptııkk veya tüh hacklenmişiz falan desinler. Israrla resmi bir açıklama gelmiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu dengesiz dengesiz çıkan vodafone menü işi gerçekten çirkinleşiyor. Ben uyurken çıkmış telefona. Kim bilir kaç saat önce çıktı o saatten beri telefonun ekranı açık kalmış. Alarmımda o gerizekalı uygulama yüzünden çalmamış. Ekranımda saatlerce açık kalmasından dolayı yanık oluşsa kim verecek abi hesabını? En az 2 saattir açık bu ekran çünkü alarm saat 14.00 de çalacaktı kilit ekranında kalmış. Annemde geldi oğlum senin ekranın neden sürekli yanıyor sürekli mesaj geliyor sanırım diyor.

Bu tüm ülkece bilinen bir saçmalık. Ekranımın parasını istiyorum ben. Ne yaparsam yapayım kapanmıyor bu aptal uygulama daha önce defalarca denedim. İlla telefonu rootlamam mı gerekiyor bu saçma sapan şeyi kapatmak için.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13

Bazı illerimizde dışarıda sigara içmenin yasaklandığı haberi var. Sigaradan nefret ediyorum ama açık alanda sigara içmenin yasakkanması bana her zaman saçma gelmiştir. Yani açık alanda rahatsız olan kişinin 1-2 adım ötede durma gibi bir şansı var. Eğer yasaklanacaksa yiyorsa satışı da yasaklansın. Sadece içen insanlara satılsın ve atıyorum 10 yaşın altındaki kimseye satılmasın. Satılırken kimlik kontrolü yapılsın ve 2010 yılından sonra doğan kimseye satılmasın. Ayrıca sadece eczanelerde satılsın. Eğer satışı serbestse sokakta içilmesine de bir şey denmemeli bence.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 17

Arkadaşlar a haberi savunacağım hiç aklıma gelmezdi ama mallık tamamen chrome ve twitterdaymış ahahah. Siyaset yapmayın tamamen sitedeki ve chromedaki saçmalıkları konuşalım lütfen.

Olayı bilmeyenler için:
https://twitter.com/i/status/1324626605478739969

Burada ahaber hayalhanemersin in yazdığı fake bir tweeti gerçek gibi gösterdiği görülüyor.

Fakat olay aslında öyle değil çünkü google chromedan sayfayı çevir dediğimizde trumpın adı gerçekten de hayalhanemersin oluyor. Şaka gibi ama gerçek. Bu neden oluyor acaba? Kendim de tam o tweeti bulup denedim aynı çevirdi ve ismi de hayalhanemersin yaptı. Fotoğrafını ekliyorum.

Tabi ki burada asıl sıkıntı bir haber kanalının chrome a çeviri yaptırması.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 25