E devlet üzerinden başvurarak isim değişikliği yapılabiliyormuş. Hiç yapan oldu mu aramızda. Ehliyet, diploma, tapu, ruhsat, SGK gibi bir çok yerde sıkıntı yaşanır gibi geliyor bana. Sıkıntı yaşanmaması nasıl sağlanıyor. İsim değil de TCKN miyiz devletin gözünde😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

Beyler bu cinsiyet partisi denilen şeye giderken hediye falan almak gerekiyor mu? İlk defa gideceğim böyle yeni yeni adetler çıkarıyorlar. Sap gibi kalmayalım😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 22

İki kişi evlerini takas etmek isterse tapuda takas işlemi yapılabiliyor mu? Tapu harcı neye göre hesaplanıyor? Ortada para dönmüyorsa bununla ilgili nasıl işlem yapılıyor, biri diğerine fark ödeyecekse nasıl işlem yapılıyor bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İnsanların cehaletini artık çekemiyorum. Olabildiği kadar uzak tutmaya çalışıyorum kendimden ama yine de artık gerçekten ağır geliyor. Az önce oğlumun kontrolü için devlet Hastanesi'ne gittim. Randevu saatimiz gelince içeri girdim. Muayene olurken kapı tıkladı biri "çocuk durmuyor" vs diyerek girmek istedi. Sekreter dışarı çıkarttı. 1 dk geçmeden aynı adam tekrar girdi hocam çocuk durmuyor diyerek. Hasta bakıyorum şuan dedi doktor kibarca. Hocam bakıver falan ısrar etti adam. Randevunuz var mı diye sordu doktor. Saat 2 de var dedi😀 "lan geri zekalı 2 deki sandevuya sabahın köründe niye geliyon" diye bağıracaktım ortalık karışmasın diye bir şey demedim. Adamın derdi de rutin kontrolmüş. Ve çocuk hiç durmuyor gibi de değil. Gayet sakin bir bebek. Doktor olabildiği kadar sakin kalmayı başardı ve sisteme not düşürdü sekreterine. Bir daha benden randevu alamasınlar diye. Böyle bir sistem olduğunu bilmiyordum. Keşke bu geri zekalı tipler komple sağlık sisteminden banlanabilse.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 15

Abovv çamaşır makineleri ne pahalanmış öyle ya. Hanım çamaşır makinesi istedi evde benim bekarlıktan kalma çamaşır makinesini kullanıyorduk. Zamanında(10 yıl önce) 1/3 maaşımla almıştım. Az önce bosch 10kg 1400 devir makinelere baktım 1 maaşımdan daha pahalı😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 17

Az önce whatsapp’tan gelen bir fotonun üstüne çizgi çekip gönderen kişiyle paylaşacaktım. Sonra vazgeçtim ve düzenlemeyi iptal edip çıkmak istedim. Sonra bana tek cevabı olan iki şıklı bu soruyu sordu😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Az önce bir video gördüm rus konvoyunda bir çok araç vurulmuş. Çekili toplar, bir sürü havan, bir çok kamyon, tank namlusu bile gördüm videoda. Bana çok saçma geldi. Savaşmayı bilen bir ordu işine benzemiyor pek. Hava sahasını temizlemeden bir ordu niye bu kadar personel ve teçhizatını başka topraklara sokar ki? Aklıma yatmadı yani bu durum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7
 • alper212 @alper212

  Rusya girmek istese çoktan iş biterdi zaten. Amaç onları teslim etmek. Farkındaysanız saldırı başlamadan 10 gün önce askerleri sınıra dizdi bekledi. Teslim olmuyoruz diyince dün başlattı. Hava sistemini bitirdi Ukrayna'nın hala teslim olmasını bekliyor. En son çare Rusya'nın başkenti alması olucak eğer Zelenski teslim olmazsa. Çünkü savaşarak alıp, kendi hükümetini kurunca çok olay olmayacak yeniden başlamak.

 • liara @liara

  Hava sahasını temizlemek istediğin yerde hava savunma birlikleri varsa? Milyon dolarlık bir uçak mı riske atıcaksın yoksa sürüsüne sahip olduğun oyuncakları mı?

 • Mücahit Köse @mucahitkose

  Ukrayna tarafından bir çok sahte görüntü paylaşıyor hatta direkt kendi bakanlıkları yapıyor bunu Suriye'den paylaşılan TB'2 görüntüleri DCS ve arma 3 gibi oyunlardan görüntüleri bile paylaştılar bakın vuruyoruz diye.

 • musk @musk

  Ukrayna'yı hafife alıp girdiler o çok kayıp yaşadıkları bölgeye. Onlarda beklemiyordu karşı saldırıyı. Ayrıca sokak savaşında Ruslar pek iyi değil. Bundan dolayı Kiev'e çeçenleri transfer ettiler az önce.

Wordle Türkçe 238 5/6

⬛🟨⬛🟨⬛
⬛🟩⬛🟩⬛
⬛⬛🟩⬛⬛
⬛🟩🟩🟩⬛
🟩🟩🟩🟩🟩

Bugünkü oyunda şekil simetrik oluştu😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Öğrenci maske takmıyor, geldiği köyde şuan bir çok kişi covid. Servisindeki öğrencilerden biri covidden dolayı karantinada. Muhtemelen kendisinde de vardır ama belirti yok. Önünde oturup temizliğine maskesine dikkat eden kız çocuğuna sürekli üflüyor kızı korkutuyor rahatsız ediyor. Ne yaparsınız böyle bir durumda?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 31
 • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

  filyasyon ekibine haber verin karantinaya alsınlar.

 • eamedic @eamedic

  Kızın ailesine söyleyin, onlar icabına bakar bence, siz dokunmayın bile, millet evde kendisi tekme tokat döver, aç bırakır siz dokununca aslan kesilir. Siz kızın ailesine söyleyin o da çocuğun ailesine söylesin üfleme fln sakat yerlere çekerler cahiller kendi çocuğunu kendisi dövsün.

  • ozeba @ozeba

   Çocuklar o kadar arsız ki 1.5 ay önce sınıfta bi tanesi maskesini çıkartıp herkesin yüzüne üflüyormuş tenefüslerde, duyduk bir çok kez uyardık. Hızını alamamış derse girince sınıf defterini yazarken gelmiş eşimin suratına da üflemiş. Birkaç gün sonra önce eşim sonra ben covid olduk. Ondan mı geçti bilmiyoruz ama üzücü şeyler ve elimizden bir şey gelmiyor malesef.

  • eamedic @eamedic

   @ozeba bunlar hep arsızdı, sülaleleri arsız, toplumda aramızda dolaşan binlerce antisosyal kişilik bozukluğu vakasından bir tanesi de işte bu, büyüyünce çorbada tuz yok diye karısını dövecek tiplerden bir tanesi daha yetişiyor işte, savaşamazsınız bunlarla, 7 çok geç sloganını duymuşsunuzdur malesef bu mallar mal ailelerinde okula gelene kadar ne kadar mallık var öğreniyor, geçen 2 yaşında çocuk hemşire damar yolu açarken annesine tokat atıyo, dayanamadım kocasının yanında bi bağırdım, dedim sen çocuğuna sahip çıkamıyo musun, hocam napıyım böyle bu diyo bize de tekme atmaya çalışıyodu tuttum bacağından çocuğa da bağırdım sustu, sonra bir daha beni görünce korkudan susuyodu, 2 yaşında bebe ya bu.

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Sesli uyarı
  Yazılı uyarı
  Disiplin ve uzaklaştırma.

 • Serkand Demiroglu @srkndmrgl

  Soteye alir,ağzı ile burnunun yerini degistiririm...