Selam arkadaşlar. İnternetten alışverişte keyfi iade kalkacaktı ve geri gönderme ücreti alıcı ödeyecekti. Tepki gelince 2024 e ertelenmişti. O konuda bir değişim oldu mu. Bilen var mı? #HaftalıkGündemeMalzeme #TeknoYardım @leventp

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar.
Pc ile devamlı klima yada diğer bilgisayarların olduğu yerlerde çalışmak zorundayım. Bu gürültü önleme çözümleri bildiğim kadarı ile bu tarz gürültüleri kesmek amaçlı yapılan şeyler. PC de bunun için bir uygulama varmı. Gürültüyü azaltıp oturduğum yerde daha sessiz çalışmamı sağlıyacak bir program. Sesli görüşme programlarında bunların hepsi var ama ben PCde çalışan ve kulaklığı taktığımda gürültüleri kesecak bir uygulama arıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkese selamlar.

Bir MSI ana kart satın aldım. Üzerinde yazan bellek hızına göre de bir bellek seçtim. MSI sitesinden bellekler uyumluluk listesinde var mı diye. Listede vardılar. İşlemci vs. derken tüm komponentler 1 haftada toplandı. Montajını yaptım. Sistemi çalıştırdım. Ürün bir türlü belleklerin üzerinde yazan hızı destekleyemedi, üstüne üstlük te XMP ve EXPO kapalı iken sürekli sistem resetlendi. Arkadaşımdan bir kit bellek buldum. Bu belleklerde MSI'ın listesinde vardı fakat onlarda da aynı şey oldu. Ana kartı PC den söktüm. Pinleri koruyan kapağı taktım, statik poşetine koydum ve Kendi kutusu ile kutulayarak Amazon.com.tr ye iadye yolladım. Başka bir ana kart aldım. Elimdeki sistemi tekrardan topladım. Bios update ten sonra sistem sorunsuz olarak çalıştı. 1 Ay kadar süre geçti ve ben fark ettim ki ücret iadesi yapılmamış. Amazonu aradım. Amazon sistem değişikliği var. Deponun cevabı bekleniyor diyerek bir süre geçirtti bana. Ardından 15 gün sonra Yurtiçi kargo ile elime bir ürün geldi. Bir açtım benim yolladığım x670 ana kart. Üstünde bir not. Dişler kırık diye. Açtım baktım kutuyu. Kutuda pinleri koruyan kapak ve statik poşet yok. Kutu içinde karton bir destek parçası da vardı o da yok. Aradım amazonu artık depo karar veriyor. Ürün hasarlı iade alamayız dedi. 4 aydır oyaladıkları süreye mi yanayım. Elimde hasarlı ürünle kaldığıma mı yanayım.

Bu konuda bana akıl verebilir misiniz. Ne yapmam gerekiyor. Ben çalışan bir ana kart yolladım, hem de satın aldığım günkü gibi. Yırtık pırtık bir kutuda. kutu içeriği de tam olmayan bir ana kartla kaldım elimde. Ne yapmam gerekiyor. Kanun bu konuda beni koruyor mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13
 • Efe @efe-erguz

  Etik olmamasının yanı sıra yine uğraştıracaklar.

 • sarpuli @sarpuli

  Bir amazon bir apple, tamamen hayal ürünü markalar, sorsan kendin kırıp göndersen sıfırı gelir derler ama durum tam tersi... İkisi de kolpa...

 • Housedakitopal @housedakitopal

  Amazon'dan ( gerçi hepsinde böyle de ) ürün alırken baya dikkatli olmak lazım, herşeyi videoya almak lazım.

  Geçen aylarda Reddit'te 2 post gördüm, adamlar iade edilmiş ürünleri hiç kontrol etmeden diğer müşterilere satıyor, onların başı yanıyor.

  1-) Adam RTX 4090 almış, kutudan sadece soğutucu çıkmış. Daha önceden alıp sonra iade eden adam boardu almış, tahminen custom bir sıvı soğutma bloğuyla kullanacak.

  2-) Adam RX 7900 XTX almış, kutudan çıkan ürün 6900 XT. Kutunun üstünde üç farklı sticker var.

 • qubit @qubit

  THH'ya verin ama sonuç ne olur söylemesi zor. İş bilen bir avukata danışmak gerek. Öncelikle iade talebinizi kaç gün içinde yerine getirmişler, bunlara bakmalısınız. Belki oradan başvurunuz kabul edilir. Adem Helvacı THH işlerini iyi biliyora benziyor, onların foruma yazın.

  Normalde servisin bu ürünü kabul ederken bir kamera kaydı alması lazım. Onu talep edin. Sanki bu kamera kaydı ile ilgili bir mevzu vardı. Notlarıma bakayım.

Birşey sormak istiyorum. Bu USB 4 40 Gb data ve 100W güç mü aktaracak. Yoksa data kablosu ayrı şarj kablosu ayrı mı olacak. Kablolar için soruyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar. USB 4 olan kartlarda ekstradan bir de 6 pin power girişi oluyor thunderbolt işini yapabilmesi için. Bu power girişine bağlantı yapmaz isek usb4 hızını alırmıyız yinede yoksa hız içinde güç gerekli mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • R.Burak Sertel @aceleciburak

  Gücü PCI Expressten karşılayamadığı için takmak gerekli. USB4 kartlar neredeyse hiç yok piyasada genelde Markaya Özgü ASUS/Gigabyte/Asrock gibi üreticilerin her anakartta çalışmayan ve Anakartta Thunderbolt header olması gerektiren kartları mevcut. Örneğin Gigabyte in Maple Rigde TB4 kartı gigabyte tarafında header olmasına rağmen x570s ler ile uyumlu değil.

  bu karmaşıklığı ortadan kaldırmak için anakart alırken üzerinde her durumda TB4/TB3 veya USB4 desteği doğrudan gelmeli herhangi bir add-in karta gerek kalmadan kullanılmalı.

  bknz. asus x570 ProART Wifi ya da üst seviye proart anakartlar.

  Düzeltme: USB4 kart hiç yok demişim MSI geçenlerde USB4 kartını duyurdu VLI yongalı olması gerekiyor lakin hangi kartlara nasıl takılacak vs geniş açıklanmadı.

  intel 800 ve AMD 700 serisi chipsetlerde hem TB3/USB4 hem de Wi-Fi 7 teknolojileri yerine oturacaktır.

Selamlar arkadaşlar.
Geçen teknoküp videolarından biri önüme denk geldi. İzleyip gaza geldim. Mini ITX e cesaret edemedim ama bir micro atx sistem topladım. Tabi bunca sene atx kasa kullanınca micro atx sistemin kablolarını düzenlemek benim için sıkıntı oldu. Özellikle 8 pin CPU kabloları ve 12V HPWR gpu kablosu gerçekten saklamnın ve ya yönetmenin mümkün olmadığı kablolar eğer yeriniz as ise. Belki aranızda kullanmış olan vardır. Corsair PSU için Yumuşak kablo nereden bulabilirim. Saklaması ve bükmesi kolay olan kablolar var mıdır? #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selam arkadaşlar. Daha önce yazmıştım. AM5 platformunda ram ile ilgili sorunlar yaşadığımı. Bilgisayarın donduğunu, mavi ekran aldığımı, yeniden başlatma anında loop a girip açılmadığını yazmıştım. Sorun sanırım MSI center sebepli. Çünkü 1 haftadır bilgisayarı MSI center olmadan kullanıyorum. Fan ve diğer ayarları biostan yaptım. Geri kalan özellikleri de corsair ICUE üzerinden kullandım. 1 Haftadır hiç bir sorun ile karşılaşmadım ki buna uykuya dalıp uyanmama olayı da dahil. Bilginiz olsun. Bu tarz sorunlarla karşılaşıyor ve MSI kullanıyorsanız MSI center kullanmayarak bir deneyin. Belki sorununuz çözülebilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım
Selam arkadaşlar,
Daha önce de yazıp fikir almıştım bu konu ile ilgili fakat denediğim yöntemlerden sonra iyice çaresiz kaldım.
MSI b650 tomahawk anakart
RYZEN 5 7600X anakart
MSI 4070 ti Ventus ekran kartı

Sorun şu şekilde ki bu sistemde 3 çeşit ram denedim. Ramlerin hepsi msi ın sitesinde desteklendiği söylenen ramler. ikisinde expo desteği birisinde XMP desteği bulunmakta. RAMleri expo yada XMP desteğini açtığımda sistem yeniden başlatıldığında açılmıyor ve ram hatası ledi yanıyor o şekilde kalıyor. Fakat kapalı sistemi açtığımda sorunsuzca açılıyor ve profiller de çalışıyor. Ramlerin hepsini MEMTEST te denedim. MEMTEST hata bulamadı. Anakartı değiştirdim yine aynı hata. 6 bios sürümü var ve bu sürümlerin hiç birinde düzgün çalışmadı.
Sistemde Corsair h115 için dontroller var USB portundan bağlı, icue yazılımı ve MSI center yüklü. Sormak istediğim Ş ki bu uzun başlangıçla sizi meşgul ettim kusura bakmayın, Windows yada diğer yazılımların Bios ayarlarına ve ya ram profillerine müdahale etme olasılığı var mı, Çünkü tüm kombinasyonları denedim ve ekran kartı hariç tüm parçaları değiştirdim. Bu andan itibaren sadece ama sadece yazılım ile alakalı bir problem olduğunu düşünüyorum,
bu konuda destek olabilirseniz çok sevinirim

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 17

Selam Arkadaşlar.
Gpu soğutucusunun ucundaki yivli deliklerin amacı ne? Piyasada olanlar dışında bir holder mekanizması mı var acaba ya da ekstra soğutucu ekleyerek modlamak için mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap