Selamlar Herkese
Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. MSI GS-60 2qe laptopum var. Laptopta grafik işlemciyi soğutan fan kesinlikle dönmüyor. Yeni fan ile değiştirdim. Firmwarei yükledim fakat kesinlikle düzelmiyor. Elimde 2. bir aynı model laptop daha var ve onda da aynı sorunu aynı şekilde yaşıyorum. Bunun windows update ya da bir başka program ile alakalı ortaya çıkan bir sıkıntı olabilir mi yoksa mekanik veya elektronik bir arızamıdır? #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar herkese. Bugün başıma gelen ilginç bir olay ile alakalı sizi bilgilendirmek istedim. Would of warships oynuyorum. 2 gündür oyunda bazı içeriklere erişememeye başladım. Arkadaşlarla konuşup araştırdıktan sonra şu şekilde birşeye karşılaştık.
06/02/2022 tarihinde 128-1 maddesi olarak gcdn.co domaine'e yasak konulmuş. daha önce bu sulh ceza tarafından uygulanıyormuş ama 1 ocak 2022 de çıkan khk ya göre artık kurumlar da yasak koyabiliyormuş. bu yasak da bu kanunun ilk yasağıymış ve federasyon tarafından konulmuş.
buna nasıl itiraz edebiliriz nasıl yapabiliriz derken bana dedikleri, wargaming temsilcilerinin türkiye de ki sulh ceza mahkemesine dilekçe vererek karara itiraz etmeleri gerektiğini söyledi.
eğer wargaming türkiye temsilcileri sulh cezaya gidip karara itiraz ederlerse ve mahkeme itiraz kararını haklı bulursa ilgili site white list'e eklenir dedi.

bireysel olarak itiraz edemiyoruz anladığım kadarı ile. mutlaka mağdur olan sitenin temsilcisinin resmi başvuru yapması gerekiyor dedi. durumun farkındayız dediler. eskiden sadece ilgili site yasaklanırdı ancak 1 ocak 2022 den itibaren kurumlara yasaklama yetkisi verildi ve futbol federasyonu tek tek siteleri yasaklamak yerine bu servisi barındıran tüm domain i yasaklama yoluna gitti dedi.

gcdn.co tag'ı altında paralı futbol maçlarını yayınlayan illegal siteler varmış. onları yasaklamak yerine ben en iyisi komple herşeyi yasaklayım alakalı alakasız ne varsa kapansın demişler. ben onlara bunun web servislerinde kullanılan bir tag olduğunu, ve streaming ile alakalı bir durum olmadığını anlattım. ancak federasyon bu tag'ı kullanan her şeyi yasaklayın istemiş.**. Düzenli olarak oynadığınız bir oyun var ise ve bu tarz sorunlarla karşılaşırsanız aklınızda bulunsun. Gamepass kullanıcısı çok. Onunla alakalı bir domain yasaklanırsa gamepass gibi servisleri kullanamamız söz konusu olabilir

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar
Msidan bir klavye aldım ışıklarını kapatmak için dragon center 2 yükledim. Laptopum da msi fakat Dragon center 2 EC ifrmware i değiştirmiş ve uyumsuz birşey yüklemiş bu yüzden de fanlar kafasına göre çalışıyor sıcaklıkları da ölçemiyorum. Siteden ECfirmware i buldum indirdim yüklemeye kalktığımda Myio64.dll yok diyor. dll finder ve dll fixer diye 2 program denedim komut satırındaki scannow ı denedim. programlar dll i bulamadı scannow da eksik dll yok diyor. Bu konuda bna yardımcı olabilirmisiniz #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba
Size birşey danışmak istedim. Benim gördüğüm kadarıyla bu tv dünyasında Akıllı tvler anca kendi çapında akıllı. Tvboxlar veya bağlanmış bir bilgisayar çok daha yetenekli. Bu durumda tv alırken panele bakmak çok daha mantıklı çünkü iyi bir tvbox alıp değiştire değiştire kullanmak bana daha mantıklı geliyor. Bu durumda tv nin yayın işleme akıllı tv özelliklerinin bir önemi kalmıyor. Bu tip bir tv satılıyor mu? İyi panele sahip ama ıvır zıvır öz llikleri olmayan ( biliyorum aslında monitör arıyorum ama ben 55” monitör bulamadım en azından tvler fiyatına ) bu konuda yardım ederseniz çok sevinirim. İyi günler
#TeknoYardım #AkıllıTelevizyon #televizyononeri

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 23
 • Coppermine @coppermine

  2019 Eylül ayında Philips 50PUS8804 model Tv aldım. TV'de 4 hdmi de şuan dolu (xbox one x, ps4, Nintendo switch ve PC) TV VA panele sahip 4K UHD, P5 Perfect Picture Engine, 3 taraflı. Ambilight, HDR10, HDR 10+, HLG, Dolby Vision, Dolby Atmos, B&W 2+1 ses sistemi özelliklerinin yanında Android 9.0 yüklü. Demek istediğim, panel ve sunduğu özellikler benim için fazlası ile yeterli ama Android TV özelliği olmasaydı hem bir hdmi yuvasını feda edecektim, hem de bu sunduğu codeclerin (dolby vision, dolby Atmos VS) lisansını ödeyip almış bir TV box arayacaktım. Android marketten kurduğum netflix direkt dolb vision ve dolby atmos aktif olarak videoları açıyor, youtube app'i 4k ve hdr videoları sorunsuz ve hızlıca oynatıyor, windscribe vpn app'i ile Blutv de Türkiye, Netflix'de Amerika içeriklerine sorunsuz erişiyorum, denemek için kurduğum GeforceNow bile gayet düzgün çalışıyor. Kısaca, iyi bir panelde yüklü gelen düzgün bir akıllı TV sistemi sizi düşünmeniz gereken birçok dertten kurtarıyor.

  • Efe @efe-erguz

   bana 2 hdmi bile olsa yetecek. Ben konsol falan kullanmıyorum. NUC le ROKU yu bağladımmı sadece görüntü ve ses vermesi gerekiyor. Hatta geceleri sesi kulaklığa alıyorum ki alt üst komşuyu uyandırmamak için. Ambilight güzel bir özellik ona kesinlikle katılıyorum ama o da sadece philips e has bir özellik olduğundan gelişmiyor 10 senedir aynı.

  • Coppermine @coppermine

   @efe-erguz ben philips hue ampüllerle bu görsel şöleni tattıktan sonra ambilight olmayan tv almam dediğim için sadece philips tv’lere baktım. Bu TV ve aynı serinin oled paneli arasında kaldım. Oled yanığı olursa benim gözüme kesin batacağı için mecburen VA paneli seçtim. Keşke Philips bu teknolojiyi paylaşsa ve dediğiniz gibi çok daha gelişebilse.

  • Joe @joe

   Kumandalı hdmi splitter kullanırdın. 4 cihaz aynı anda açmıyorsundur zaten. Tek hdmi portu var benim tvde 3 ciihaz bağlı.

  • Efe @efe-erguz

   @coppermine Ambilight güzel bir özellik ama benim rahatsızlığımı tetikliyor hızlı şekilde yanan sönen ledler. Ben o ledlerin titreşimini de nasıl oluyor bilmiyorum farkediyorum bende başağrısı yapıyor ambilight. Yoksa haklısnız bir sıkıntı yaşamıyorsanız keyifli birşey ama ben bunu salona koymayacağım çalıştığım odaya döner ayağa bağlıyacağım o yüzden de devamlı aynı noktadan izlemiyeceğimden ambilight özellikle sabit se faydadan çok kapalı bir özellik olarak kalıyor.

  • Coppermine @coppermine

   @joe kumandalı splitter önceki tv de kullandım. TV’nin kumandası, splitterin kumandası, z5500’ün kumandası vs derken kumandalarda bir sadeleşmeye gitmek istedim. Hdmi switch dediğiniz de bir cihaz sonuçta, ona da ayrı bir elektrik hattı ayırmam gerekiyor. TV’nin olduğu yerde; TV, 4 adet hdmi’ye bağlı cihaz, z5500, modem ve WD NAS cihazı var. Philips’in akım ve güç koruyuculu 8’li bir uzatma kablosunu kullanıyorum o yüzden. Ekstra bir cihaza şu an yerim kalmadı. Son olarak, yaş 40’ı geçince ne kadar az uğraşı, ne kadar az kablo ve kumanda, ne kadar hayat kolaylaştırıcı özellik, o kadar keyifli zaman düsturu yerleşmeye başlıyor bünyede. Yeni konsollarda da bu yüzden sadece ps5 ve bir de PC ile yoluma devam etmeyi düşünüyorum.

  • Coppermine @coppermine

   @efe-erguz evet, ben mesela dolby atmos ve dolby vision bir filmi philips hue efetleri ile izlemeyi çok seviyorum ama dediğiniz gibi bir baş ağrısı yapıyorsa philips düşünmeyin bile derim.

 • Suicide @suicide

  benim mantigima gore garantisi en uzun, ekrani en büyük, gorus acisi kullanim amacina uygun ve markasi zubizaretta kivaminda olmayan nispeten ucuz bir tv yi alip gecmek en mantiklisi. akilli kismi box cozecek. oyun vs. oynayan tabi hz vs. detaya girebilir ama sadece izlerken cokta fark etmiyor.

 • reducto @protego

  İyi bir tv'deki akıllı kısım, tv box'lardan daha iyi. Bu bütçenle alakalı bişey. Örneğin Sony 9096'nın akıllı özellikleri mi box'tan daha iyi. Android daha hızlı çalışıyor, daha düzgün çalışıyor ve sorunsuz. elbette gidip 2000TL'lik tv aldığında ondan çok bişey bekleme. Ama bunun için de gidip özellikle akıllı olmayan tv aramanın anlamı yok. Al, yeterli gelmezse mi box alırsın sonradan. Zaten paneli iyi olup akıllı olmayan tv de yok

  • Efe @efe-erguz

   Tam olarak ne dediğimi anlatamadım sanırım. Tv de ek özellik olmasıyla bir derdim yok sadece dahili webcam kesinlikle istemiyorum o kadar. Fakat şu an yerli üretici olsun çinli markalar olsun her biri kendi panelini üretmiyor. Örneğin sonynin kullandığı panel yerli veya çinli bir üreticide daha ucuz bir tv de gelebiliyor. Biliyorum akıllı tv ler eskisi kadar kötü değil güncelleme alıyorlar ve düzgün çalışıyorlar. Benim tek derdim uygun fiyatlı bir tv de iyi bir panel bulup kullanmayacağım özelliklere ve üstündeki markaya para vermemek

  • reducto @protego

   @efe-erguz Hocam dahili webcam olan televizyon ben uzun süredir görmedim zaten. Bi ara Samsung denedi çok tepki çekince onlar da bıraktılar.

   Sony bu anlamda özel bir örnek, onu ayrı tutmak gerek. Dediğin gibi Sony'nin kullandığı panel belki başka bir markada da denk gelir ancak Sony'nin ona eklediği özellikler ve yaptığı mühendislik çalışması o kadar fazla ki o panelin orjinal halliyle alakası kalmıyor. Diğer markalar için haklısın evet olabilir aynısı zaten monitörlerde de oluyor. Orada işte markanın ne yaptığı önemli. Her marka az buçuk bişeyler ekliyor o panele. Sony kadar olmasa da.

   Uygun fiyat tanımı o kadar geniş ki 🙂 Bütçeyi bilmeden bu söylemek mümkün değil. Dediğini anladım kullanmadığın özelliğe elbette para verme ancak öyle bir tv yok. Paneli iyi akıllı değil kimse öyle bir tv üretmiyor bu devirde, kimse almaz çünkü

  • Efe @efe-erguz

   @protego Haklısınız kesinlikle birşeyler ekliyorlar televizyonlara ama hdmi dan bir cihaza bağlayıp televizyonu da game mod (düşük gecikme modu) a aldığınızda bütün işleme ve özellikler bağladığınız cihaza kalıyor. O zaman da marka farkı kalmıyor panelle baş başa kalıyorsunuz ki neden tv nin iyileştirmelerini kullanmıyorsun diyorsun diyeceksiniz ben hiç bir şeyi upscale etmiyorum native kullanıyorum televizyon yayını da izlemiyorum zaten. upscale yapmam gerekirse de tablette televizyonda izliyorum görüntü bozulmasın diye beni idare ediyor. Yoksa Sony benim de çok beğendiğim bir markadır evde de en eski ve sorunsuz çalışan LCD televizyon Sony 16. senesi hala bir sıkıntı yaşatmadı bize. Üzerinde bir PS3 birde vaio bağlı öyle set halinde takılıyor beraber almıştım hepsini hepsi de taş gibi duruyorlar.

 • sawgent @sawgent

  İki gündür ben de film, dizi, twitch ve youtube izlemek için pc'ye bağlayacağım ikinci büyük birşey arıyorum. Hali hazırda 34 inç ultrawide lg var. 32 inç hdr 4k ips olan monitörlere baktığımda 4k tv'den daha pahalıya geliyor. Dolayısı ile 43 inç ve bu özelliklerde tv baktım. IPS olanlar sadece LG'de var. Ancak ben fiyat performans olarak Philips'in 43PUS7805 modelini gözüme kestirdim. Paneli MVA ama siyahları kötü değilmiş. Ambilight özelliği de ekstrası. Şu an 4000 civarlarında ancak amazon indirimlerinde 3500-3600'e inebileceğini tahmin ediyorum. Daha önce inmiş.

  • Efe @efe-erguz

   Evet Philips televizyonlar gerçekten uygun fiyatlı ama isimlerini lisanslama gibi bir hastalığı var onların bu da her tv ye tek tek bakıp kim üretmiş nasıl üretmiş diye bakmak gerekiyor 2 3 modele baktım ama onlarda da yedek parça listelerini bulamadığımdan içindeki cihazın ne marka olduğunu bulamadım bir türllü. Ama pc ye de bağlamak zorunda değilsiniz ufak bir roku alıp onunla her işi görebilirsiniz 25$ falandı sanırım tek sıkıntısı wifi 4 olması bazen mouse klavye yada komşuların routerları bağlantıya sıkıntı çıkartabiliyor.

Ufak bir anekdot paylaşmak istedim sadece. Amazondan yurt dışı alışverişlerinde bazen kredi kartınızdan para çekmesi sorun olabiliyor bu yüzden alacağınız ürün kadar kendinize hediye kartı göndermek alışverişte kolaylık sağlıyabiliyor. Bu hediye kartını iade edip paranızı geri alabiliyorsunuz fakat burada önemli bir püf noktası var ki o da şu. Eğer bu kart ile ürün satın alıp daha sonrasında o ürünü iade ederseniz hediye kartı sizin hesabınıza geri dönüyor fakat bu hediye kartının parasını geri alamıyorsunuz amazon.com da kalıyor ve sadece orada kullanabiliyorsunuz. Ben bu sorunu yaşadım başkası yaşamasın diye yazayım dedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba size sormak istediğim bir soru var mesela ethernet portlarım switch router ve ya pc de Gbit burada Gbit ten daha yüksek hız destekliyen bir kablolama kullanmam da sıkıntı olurmu? mesela cat6a #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Abi senin fotoğraflarda istediğin bir ışın kılıcı efekti vardı bir muhabbette söylemiştin bu senin işini görür mü? @gamsizm
https://youtu.be/9-H79nORaBI?t=448

Luke Splits an AT-ST | Skywalker vs. Chicken Walker

#StarWars #LukeSkywalker #ATSTThis week, I built something I’ve been thinking of doing for a while. I played the game The Force Unleashed a ton when it came ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Murat Gamsız @gamsizm

  Güzelmiş. Benim dediğim şey farklı tabii. Bu özel yapım.

  • Efe @efe-erguz

   sizin figürlerde lightsaber ın bir açık bir kapalı versiyonu oluyor ya o kapalılara uygulayabilirsin birde bu videoyaya bakarken gördüm her renk ışın kılıcında olmaz da yeşilde fosforlu boya da kullanabilirsin revell de night colour diye bir boya var onunda sonuçları güzel düşük ışıkta çekimlerde filmdeki gibi bir etki verebilirsin.

Herkese merhaba
Beyaz mürekkebi de olan bir yazıcı biliyormusunuz?
Bir yazıcı almak istiyorum fakat statik model işleri ile uğraştığımdan kendi tasarladığım sulu çıkartmaları da basacak yetenekte olmasını istiyorum. Bunun için normal 3 renk renkli yazıcılarla beyaz renkli sulu çıkartma kağıdına normal çıktı alır gibi alınabiliyor ama bunda da istenmeyen beyaz yerleri kesip ayıklamak gerekiyor. Saydam kağıda alınabilecek normal bir baskı çok daha rahat olacaktır fakat bunun için de beyaz mürekkebi de olan bir yazıcı ihtiyacı doğuyor. Böyle bir model varmı biliyormusunuz? hiç denk geldiniz mi?
#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap