(Kutu Açılışı ve İlk İzlenim) One by Wacom Grafik Tablet - CTL 672

#GrafikTablet #Wacom Arkadaşlar daha önce size danışmıştım çizim tabletleri ile ilgili: https://teknoseyir.com/durum/1407900 . Kararımı verdim ve One by Wacom Medium aldım. Ürünü yurtdışında ikamet ettiğim ülkede bir elektronik mağazısından 63 euroya aldım. Türkiye'de de benzer fiyatlara bulunabiliyor: https://www.trendyol.com/wacom/one-by-wacom-medium-grafik-tablet-ctl-672-n-p-4543328

Kutu içerisinden tabletin kendisi, 3 yedek uç ve kalem çıkıyor. Üründe herhangi bir pil bulunmuyor ne cihazın kendisinde ne de kaleminde. USB kablosu ile bilgisayara bağlar bağlamaz cihaz çalışıyor. Mac ve Windows için sitesinden kendi programını ve driver'ını çekebiliyorsunuz. Fakat buna ne kadar gerek var bilmiyorum. Çünkü ürün yorumlarında Linux Mint gibi resmi sürücüsünün olmadığı işletim sistemlerinde de çalıştığını belirten kullanıcılar olmuş.

Daha önce aynı markanın Intuous serisi modellerini düşünüyordum (https://www.wacom.com/en-us/products/pen-tablets/wacom-intuos):

Wacom Intuos S serisi kablolu versiyonu 70 euro civarı, bluetooth versiyonu 80 euro civarı. Fakat aktif yazım alanı çok küçük (15.2 x 9.5 cm). Eğer Medium versiyona geçiçek olursanız aktif yazım alanı 21.6 x 13.5 cm (yaklaşık A5 boyutlari) ve bir anda fiyat ikiye çıkıyor: Intuos M modeli 170 euro civarı. Aslında Intuos serisinin One serisinden temel iki farkı var. Birincisi bedavaya verilen lisans paketleri. İkincisi ise kalem basınç hassasiyetinin 2 katı hassas olması (Intuos serisi 4096 basınç noktası, one serisi 2048 basınç noktası). Fakat ben sadece tableti not almak ve pdf üzerinde çalışmak için alacaktım dolayısıyla One serisini tercih ettim, kalem hassaslığı ile ilgili bir beklentim yok. PDF üzerine not aldığım örnek ekran görüntüsünü resim olarak ekliyorum. Cihazın ilk izlenimi gerçekten güzel. Tuhaf bir şekilde sanki kağıda yazıyor hissi veriyor. Grafik tabletlerin bir kötü tarafı ekrana bakılarak yazılması gerektiği. Tabi biraz alışması zaman alacak gibi ama şimdiden ekrana bakarak yazmaya alıştım denilebilir. Hatta buna alışında mouse'u tamamen unutup, kalemi mouse gibi kullanan kullanıcılar da olmuş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler