Jpage paylaştı.

Bütün Teknoseyir ahalisine merhabalar. 🙂 Bilindiği üzere bilmeyenler de olabilir tabi ki ama baya bir süredir #tamirtadilat işleri yapıyorum. Çevremden olsun, Teknoseyir ortamından olsun baya bir kişinin tamir işlerini yaptım. Sağolsun çok arkadaş cep telefonlarını, notebooklarını vs. hiç güven sıkıntısı olmadan yolladılar.

Malum bilenler biliyor gene aralık ayından beri neredeyse işsizim. Pandemi yüzünden fabrikada ücretsiz izne çıkartıldım. Çıkartılmadan öncesi de bu işi zaten yapıyordum ama daha çok hobi gibi 2. iş gibiydi. Ondan sonra oradan gelen para ile de kedilere sokak hayvanlarına mama vb. şeyler için yapıyordum. Haliyle son zamanlarda işsiz de kalınca bu iş ilk işim oldu. O yüzden bozulan tamir ettirmek istediğiniz cihazlar varsa tamirini yapabilirim.

Mesela ne tamiri ? Atıyorum telefonunuzun ekranı kırıldı, ahizesi bozuk, kamerası bozuk, pil değişecek, şarj soketi bozuk vs. bu gibi tamirleri zaten yapıyorum. Notebook içinde fiziki herhangi bir sıkıntıları da yapabilirim. Menteşe kırıkları, kasa kırıkları, bunların tamirini de yapabiliyorum. Aklınıza gelebilecek elektronik cihazlarında tamirini yapabiliyorum. Pc parçası mesela gamepad, mouse gibi gibi. Önceki yaptığım işlerin fotoğrafını isteyen olursa onlarıda ekleyebilirim. İşlemleri yaparken zaten Telegram'dan veya Whatsapp üzerinden detaylı her aşamanın resmini size iletiyorum ona göre aksiyon alıyorum.

Örnek vereyim hemen, ya bunun burası bozuk deyip kestirip atmıyorum. İşte telefonun şarj soketi bozuk ama neden bozuk ? soketin detaylı resmini sıkıntılı parçasını gösterecek şekilde atıp ona göre gösteriyorum.

İzmirde oturuyorum ancak elden ürünü teslim alma işini pandemi de araya girince o olaya hiç girmiyorum. Sadece kargo ile gönderim yapabilirsiniz. Teknoseyirden beni etiketleyip olmadı bu durum altından veya Telegram : @orcun89 ,mail : orcun89@outlook.com üzerinden de iletişime geçebilirsiniz. Umarım akışta paylaşıyorum diye rahatsız olan olmaz, oluyorsa da kusurabakmayın. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 37

#OyunGündemineMalzeme #HaftalıkGündemeMalzeme
@ugury bu hafta gündeminde göremedim, sanırım oyun Türkiye'deki kullanıcılara çok hitap etmiyor diye gündeme gelmedi ama olayı ele alırsak ilk defa Sony stüdyolarından çıkan bir oyun gamepass'e geliyor. https://www.cbr.com/mlb-show-21-xbox-game-pass-sony/

MLB The Show 21 on Game Pass Represents a HUGE First for the Industry

Sony and Microsoft have historically kept first-party games as exclusives. MLB The Show joining Xbox Game Pass could be a sign things are changing.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Facebook’ta skandal! 533 milyon kullanıcının verileri paylaşıldı

Facebook’ta skandal! 533 milyon kullanıcının verileri paylaşıldı Facebook’un başı güvenlik ihlaliyle dertte. Yarım milyondan fazla Facebook kullanıcısının kişisel verileri ücretsiz olarak yayınlandı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#HaftalıkGündemeMalzeme
https://www.businessinsider.com/stolen-data-of-533-million-facebook-users-leaked-online-2021-4
Anladığım kadarıyla daha önce 2019 yılındaki güvenlik açığıyla sızan 533 milyon kişinin Facebook üzerindeki çeşitli bilgileri online olarak yayınlanmış.

533 million Facebook users' phone numbers and personal data have been leaked...

The data includes phone numbers, Facebook IDs, full names, locations, birthdates, bios, and — in some cases — email addresses.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#HaftalıkGündemeMalzeme 'si olur mu bilmem ama blockchain teknolojisi yaris spor klublerinde kullanilcakmis. Anlasilan firmanin Turk bir yazilim firmasi olmasi dikkat cekiyor. Fakat nasil kullanilacak anlamadim.

https://www.youtube.com/watch?v=OJhUkG0OB8g

McLaren, Türk Bitci.com ile anlaştı!

Bitci Teknoloji, McLaren Formula 1 Takımı için özel bir token projesi hayata geçirecek. 3+2 yıl geçerli olacak anlaşmayla birlikte, Türk mühendisleri tarafın...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#BilimGündemineMalzeme
#HaftalıkGündemeMalzeme
Dünyanın ilk analog bilgisayarı diyebileceğimiz cihaz o zaman bilinen 5 gezegenin pozisyonlarını, ayın fazları, dünya ve ay tutulmalarını hesapladığı düşünülüyormuş.
https://www.theguardian.com/science/2021/mar/12/scientists-move-closer-to-solving-mystery-of-antikythera-mechanism

Scientists may have solved ancient mystery of 'first computer'

Researchers claim breakthrough in study of 2,000-year-old Antikythera mechanism, an astronomical calculator found in sea
BeğenFavori PaylaşYorum yap