Arkadaşlar selam. Xbox gold üyeliğini 6 liraya düşmüş kanpanyalı fiyatıyla alıp birisine hediye etmek istiyorum. Fakat öyle bir seçenek bulamadım. Otomatik 3 ay seçtiriyor hediye için. Bu zorunluluk kampanya fiyatını kullanarak bir aylık üyelik hediye edilmemesi için mi acaba? Yoksa önceden de var mıydı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Jpage paylaştı.

ML.Net

Microsoft'un #Build2018 ile tanıttığı Makine Öğrenimi kütüphanesi.

https://github.com/dotnet/machinelearning
#tensorflow #machinelearning #makineöğrenimi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoSeyirPlus Arkadaşın Türk kredi kartıyla ben de geçmiş bulunmaktayım plus üyeliğe. Şuan bir yıllık aldım, katkımı sürdürmek isterim ama yurtdışı kredi kartı kullanmadan sürekli rica minnet kart bulmam benim için zor olacak. Acaba transferwise gibi yöntemlerle hesaba yatırılması mümkün mü? @hkellecioglu

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@hkellecioglu Selamlar,
Yurtdisinda ikamet ediyorum. Adres bilgilerini doldururken Turkiyede'ki bir sehir secmemi istiyor sistem. Bunu daha generic yapabilir misiniz? Yoksa yurtdisina kapali mi abonelik alimi?

Tesekkurler

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış
Arkadaslar merhaba, bugun LENOVO IDEAPAD 720S laptop aldim. FInlandiya'da ikamet ediyorum, dolayisiyla buradaki urun Turkiye'dekinden biraz farkli. Islemci 8.nesil ve ekran karti olarak mx150 var.
Fakat eve gelip ilk kurulumu yaptigimda iki tane olu piksel oldugunu farkettim. Acikcasi degistirmek istemiyorum, cunku coktan parmak izi okuyucusu icin parmak izimi sifrelerimi vs. windows'a verdim. PC'yi resetlesem bile veriler silinmiyor ve bu sekilde bilgisayari geri vermek istemiyorum.
Sizce ne yapmaliyim? Olu pikseller zamanla yayilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mlih @melih-atmaca

  Benim Toshiba notebook umda aldığımdan beri (7 yıl oldu) Tek bir ölü pixel var hocam Yeşil renk , ne yayıldı ne rengi değişti Rahatsız etmiyorsa kalabilir Bir sormak lazım belki ücretsiz tamir yapıyorlardı orada

 • Jpage @jpage

  Benim de pikseller kirmizi renkli arada kayboluyor.

 • kurtcuk @kurtcuk

  veriler sıfırlanmıyor ne demek ya? nasıl format atamıyorsun?

  • Jpage @jpage

   hocam format atarsin da demek istedigim sey su ki aslinda format atarak veya bir dosyayi silerek onu silmis olmuyorsun (yani programlamada dusunursek oraya point eden pointerlar invalidated yani gecersiz oluyor fakat o adres blogunun icindeki veri aynen duruyor) sen bellegin her bir baytina yeni veri yazmadan eski verilerin aynen bellekde duruyor. Bunu format attikdan sonra internetten veri kurtarma yazilimlarini deneyerek halen sizin eski verilerinizi buldugunu gozlemleyebilirsiniz.

  • kurtcuk @kurtcuk

   @jpage ha onu diyorsunuz. onu biliyorum da bu kadar kısa sürede içeri attığınız veri nasıl hassas veri olabilir onu anlamadım?

  • kurtcuk @kurtcuk

   @comicsman senin bilgilerin hassas mı o kadar? O kadar hassas bilgin varsa ne çabuk yeni pcye attın diyorum ben de. Bilgilerin hassas değilse böyle kanser olursun. Çünkü her silme işleminden sonra low level formatı çakman gerekir

 • reducto @protego

  Kırmızı renkliyse ölü piksel değil o takılır piksel. Açıkçası bence değiştir, ileride artabilir. Özellikle takılı pikseller yakınsa birbirine ekranın bir şekilde darbe almış olması veya üretimde sorun olması muhtemel, ileride yanlarında daha fazlaları çıkabilir. Henüz bugün almışsın madem git değiştir. Veri kısmını bilmiyorum illa ki çözümü vardır ama ben olsam değiştiririm herşeye rağmen

#HamdiAbiFANClub #HamdiAbiGündeme İnternette çok yorum yazmayan birisi olarak bu konuda bir iki cümle yazmak istedim. Sitede yazılan ve kurgulanan hakarete varan yorumları bir kenara bırakırsak, hamdi abinin gündemden çıkması yorum çeşitliliğini azalttığı için kararı yanlış olarak nitelendiriyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış Linkedinde gördüğüm paylaşım:
Çok değil, 10 yıl önce, dünyanın en büyük beş şirketi şöyleydi..

1- Exxon Mobil 540 milyar dolar.
2- General Electric 463 milyar dolar.
3- Microsoft 355 milyar dolar.
4- Citigroup 331 milyar dolar.
5- Bank of America 290 milyar dolar.

Bugün liste şöyle..
1- Apple 794 milyar dolar.
2- Google 593 milyar dolar.
3- Microsoft 506 milyar dolar.
4- Amazon 429 milyar dolar.
5- Facebook 414 milyar dolar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

#akış Arkadaşlar merhaba, dizüstü bilgisayarımın dvd sürücüsü yerine hdd takmak için dönüştürücü almayı düşünüyorum. Sizce bu yöntem verimli mi? Kullanan arkadaşlar var mı? Bir de bu ürün için çok çeşitli fiyata çok fazla ürün var. Ürün tavsiyesi verebilecek olur mu acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 10