Afghanistan: Explosion strikes Afghan mosque during prayers

At least 16 people are killed after a blast at a Shia mosque during Friday prayers in Kandahar.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://youtu.be/KT18KJouHWg
Akrabaların DNA'sını kullanarak faili meçhul cinayetleri çözebiliyorlarmış artık. Yani veritabanında suçlunun dnası olmasa bile herhangi bir akrabasının varsa bulabiliyorlarmış suçluları.

Catching Criminals Using Their Relative's DNA

Your genetic code is probably already in a database, without you ever giving a sample or permission. This video is sponsored by Brilliant. The first 200 peop...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://twitter.com/mansuryavas06/status/1437496906750603268

aday gösterilince burada paylaştığım postu sildirmişlerdi zamanında 😀
birincilik ödülü değil sanırım ama yine de çok iyi eldeki imkanlarla.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

mini kertenkele buldum evde 😀 yine kedilerin elinden alıp saldım balkona
kertenkele değilmiş: https://tr.wikipedia.org/wiki/Akdeniz_sakanguru

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

Ov ye 10bin TL masraf ile şanzımanı aldım elime. Passat otomatik 🙁 mekatronik yanmış komple değişecekmiş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 55
 • Cihat @cihat

  Klasik dsg problemi. Bir kaç sorum var;

  1.Kırmızı ışıklarda beklerken N'ye çekiyor muydunuz?
  2.Yokuşta geri kaydırma yapıyor muydu?
  3.Kalkarken titreme var mıydı?

  • cestlavie @cestlavie

   1. P'ye mi demek istedin hocam? Yok, sürekli D'de kullanıyorum.
   2. Çok küçük bir yokuşta park halinde geri çıkarken bir kere yaptı salma olayını. Takoz koyarak çıkmıştık. Geri geri çıkarken gaza az basınca salma yapabiliyor R'deyken yani.
   3. Titreme bir kere beklerken klima açıkken yaptı, onun dışında kalkarken vs. hiç olmadı.

  • Cihat @cihat

   @cestlavie pardon yanlış yazmışım N'ye demek istedim yani boşa.

   Eğer ışıklarda beklerken boşa almazsanız araç kendini sürekli kavramada tutar ve hem kavramayı tüketir hem de mekatroniğini bozar. Yolda bırakmadan önceki belirtileri ise yokuşta geri kayma ve kalkerken titreme gibi şeyler bir şeylerin yolunda gitmediğini gösterir.

   Bundan sonra araba durduğu yerde beklerken boşa çekin şanzıman daha uzun ömürlü olur.

  • Kaos @kaos

   @cihat Benim aracta kavrama 1100 devirde basliyor ve frenden ayagimi cekince direk 1100 devire geliyor. Frene tam basinca 1-2 saniye sonra 1000 devire dusuyor ve aradaki rahatlamayi hissediyorsunuz zaten. O yuzden bence frene tam basinca zaten kavrama ayriliyor. Bu sebeple trafikte tam frende beklerken ayrica boşa almaya gerek yok diye dusunuyorum.

 • Ufkabakan @ufkabakan

  @cestlavie
  Geçmiş olsun. 2 yıl garantisi bitmeyen yakın bende elimdeki DSG aracı satabilrim bu gidişle. Gerçi bendeki düşük güçte hafifi araç ama korkmamak elde değil.

  @cihat @ozturka
  Manüel araba mı kullanıyoruz da ışıkta trafikte beklerken devamlı vites değiştireceğiz? Öyle bir saçmalık olabilir mi? Ben vitesi bir kez kalkarken P den D ye çeker giderim, bir de park ederken durup P ye alırım. Yok N al, frene basınca N al hemen, sakın araç D de beklemesin... Şanzuman beyni boşuna mı var? frene bastıysam kavramadan tüm gücü çekecek kendisi alacak boşa.

  DSG madem süper ise, VW neden güçlü araçlarında DSG yerine Aisin kullanıyor?

  NOT: 2 tane manüel, 2 adet de (birisi DSG diğeri EAT8) otomatik aracım var. Uzun süredir manüel kullanmıyorum.

  • Cihat @cihat

   Haklısınız ama çift kavrama araçlarda böyle sıkıntılar mevcut, dsg,EDC,dct hepsi aynı. Aslında bu çift kavramalılar genel olarak yoğun trafiğe uygun değil kendini çabuk öldürüyor. Yoğun trafiğe giriyorsan asla tercih edilmemeli.

 • Atakan Tunç Ülkem @atakanulkem

  Öncelikle geçmiş olsun. Yarı otomatik şanzımanlar (EDC DSG gibi) için çok arıza verdiği konusunda genel bir kanaat var ama ben buna -ilk DSG'ler dışında- katılmıyorum.
  Aracın kaç km'de olduğunu merak ettim bu arada.
  Ben 4 sene önce 2011 model Megane 1.5dCi EDC araç almıştım. Eski sahibi tanıdık olması sebebi ile 160.000 km'deydi araç ama ben sıfır km'den beri biliyorum, hiç sorun çıkartmamıştı. 220.000 de kavrama bitti, şanzımanda yıpranan parçalar vardı derken 1 ay içinde parça parça 10.000 TL masraf yaptım.
  Sanayide de her gören "bunlarda kronikmiş" diyip durdu. Ya arabada 220.000 km kavrama değişmemiş, şanzıman hiç açılmamış, bu nasıl kronik 🙂
  Demem o ki -bu noktada talihsiz arızaları tenzih ediyorum- bence insanlara verdiği para ağır geliyor sadece 🙂
  Ek bilgi: DSG ve EDC gibi çift kavramalı yarı otomatik şanzımanlarda ışıkta dururken vitesi boşa almanıza gerek yok, bu tip şanzımanlarda dururken aktarım yükü olmadığı için yalnızca tam otomatik şanzımanlar için gerekli. Zaten ışıkta dururken, vitesi N ya da P ye getirirken hiç bir değişiklik olmadığını fark edeceksiniz.

Tr'de toplam vefat sayısını gösteren İnternet sitesi yok sanırım corona ile ilgili şunun gibi veya ben bulamadım https://www.worldometers.info/coronavirus/country/turkey/ yapılabilir Türkçe olarak @ozgurg

Turkey COVID: 6,197,041 Cases and 54,327 Deaths - Worldometer

Turkey Coronavirus update with statistics and graphs: total and new cases, deaths per day, mortality and recovery rates, current active cases, recoveries, trends and timeline.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Telefonla görüşmüşler hata yapan tercümanla sanırım. Farkında olmadan, söylediğini sanarak bu hatayı yapmış. Böyle ciddi bir hata yapanın yanında durulmaz, sektörde iş bulamaz diye öğretildi bize ama bizim ülke malum. Yine mazlum edebiyatı yapmışlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 24

Teknoseyir.com'a Chrome'dan her girdiğinizde (üye girişi yapılmış şekilde) bluetooth kulaklıkta bir parazit sesi başlıyor direk. 10-15 saniye sonra geçiyor. Brave'de de aynı şey oluyor. Diğer sitelerin hiçbirinde olmuyor bu. Ayrıca tarayıcı bildirimleri de kapalı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.youtube.com/watch?v=SFsHPFhtEYQ

Youtube'un ilk trolllerinden. Uzun süre bu adamdan başka içeriğe bakmamıştım internette 😀

FOOT 2007 (REMI GAILLARD)

Dangerously funny videos created and produced by Rémi GAILLARD.http://www.facebook.com/gaillardremihttp://twitter.com/nqtv
BeğenFavori PaylaşYorum yap