$_$

Netflix, Türkiye'den neden çıksın? | Aylık geliri 15 Milyon TL

Netflix, 1,5 Milyon abonesi olan Türkiye'den aylık ortalama 15 Milyon TL kazanıyor. 100000TL ödeyip lisans almak varken neden ülkeden çıksın? #Netflix #Türki...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Agah @agah

  sansür netflix'in değil bizim problemimiz. ancak sansürden ötürü geliri yatırımını karşılamayacak seviyeye düşerse türkiyeden çıkar. öteki türlü sansürden ötürü biraz daha az kazansa bile hiç kazanmamaktan iyidir.

  • ad33p @ad33p

   Sansür var deyip şovalyelik yapıp çıkınca elde var sıfır ama sansür uygulayıp kayda değer bir müşteri kaybetmezse, 15 milyon değil 10 milyon kazanır belki. Millet kendi yapması gereken işi kâr amacı güden bir şirketten bekliyor malesef.

  • Daviance @daviance

   @ad33p Amacı kar etmek olan şirketlerden medet ummak ,çaput bağlanan ve bundan beklentisi olanlardan bile daha yararsız bir hareket.

  • Agah @agah

   eğer böyle bir şovalyeliğin dünya çapında imajlarına fayda sağlayacağını bilseler yaparlardı. evet kâr amacı güden bir kuruluş hayrına iş yapmaz ama bazen yapıyormuş gibi gözükmekten de dolaylı bir şekilde kâr elde eder. mesela sosyal sorumluluk projeleri.

 • Chell @alperenxx

  Hani 45di😂 Herkes farklı bişey söylüyor.

 • protego @protego

  Ayda 15 milyon TL dediğin 2,5 milyon dolar ediyor. Eğer ki Netflix'e sansür uygulatırlarsa, bu tüm Netflix yapımlarının tekrar elden geçirilmesi, dublajların sansürlenmesi, altyazıların değiştirilmesi ve görüntünün blurlanması/kesilmesi anlamına gelir. Yani binlerce saatlik içerik tarama ve sonrasında değiştirip tekrar yükleme süreci. Bunun yanında sansürlü görüntüler de Netflix'in server'ında yer kaplayacak. Ayda 2,5 milyon dolar kazanıcam diye Netflix bu işin altına girer mi? Sanmam. Netflix'in açıklamasına göre zaten bir sansür talebi olmamış. Sansür talebi olursa bu işlerle uğraşacağını hiç sanmıyorum

 • Daviance @daviance

  Sansür çocuklar ve gençler için değilmi ,bu çağda onlar sansürün çevresiden dolanmayı her nesilden iyi biliyor zaten ,amaç ne çözemedim ki.

cold brew yaptım. starbucksta bardağı 10 liradan fazladır. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Annemlerin eve wireless internet taşımayı çalışıyorum benim evden. Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Şimdi bir adet routerım var ve bridge mod'da annemlerin eve koydum ve sinyal alıyor. Fakat bridge modda wifi oluşturamıyor modem artık. Yeni bir router daha mı almak gerekiyor o evde de wifi ağı oluşturabilmek için?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

bizim köyün hemen yanı Salda gölü. popüler olacağı kimin aklına gelirdi 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

telefondan hotspot, ordan laptopa internet, laptoptan da ethernet paylaşımıyla masaüstüne. internet olmayan eve taşınmak gibisi yok. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap