https://medium.com/@flowers6421/harness-the-power-of-advanced-ai-for-interior-design-31f63ae5db42

Site nasıl olmuş? V0.1 denilebilir. Yukarıdaki gibi bir rehber niteliğinde makale de yayınladım ilginizi çekerse beğenip paylaşırsanız sevinirim.
http://www.diffusionaiart.com

Harness the Power of Advanced AI for Interior Design

In the realm of artificial intelligence, possibilities are boundless. Our groundbreaking AI tool leverages cutting-edge diffusion…
BeğenFavori PaylaşYorum yap

yapay zeka sitesini paylaşmıştım demin fakat ts'den gelen ilk istek bu arkadaşlar sitemize. tüm tr iplerini banlayacağım, kusura kalmayın. ben ne kadar safety filter eklesem de bi yerden kaçar bu. ülke malum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#LayerDiffusion denemeleri. Layerlı transparan resim üretimi sağlayan yeni bir diffusion yöntemi. Basit şekilde siteye ekledik. Geliştireceğiz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Prompt 1: Rusça (Galata Kulesi)
Prompt 2: İstanbul'da bir pazar yeri. Ortasında gariban bir kadın, kucağında bebeğiyle dilencilik yapıyor.
Prompt 3: bana bir dünya hayal et. içinde çocuklar mutlu olsun, hiç kimse üzülmesin. uçurtmalar uçsun, mangallar yakılsın. insanlar dans etsin.

Çoklu dil özelliği aktif 👍Bu fotolar en gelişmiş modumuzdan. Son çıkan Stable Cascade modeline ve bir takım özelleştirmelere sahip bunun üstüne. Sitede ise, şu an, çözünürlük yükseltme modları da dahil 8 adet farklı mod var resim üretebilen. Sonraki planan özellik gerçek zamanlı resim üretebileceğiniz, ekranınıza, webcaminize, photoshop uygulamanızın canvasına vs. bağlayabileceğiniz bir mod olacak, aynı zamanda sitede de bir canvas olacak. Son hataları temizliyoruz. #Diffusionaiartcom

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Theo @theo

  Güzel ama neden 1350 yılındaymışız gibi oluşturuyor görselleri?

  • cestlavie @cestlavie

   Bir yapay zeka İstanbul'un resimlerini hiçbir yönlendirme olmadan ürettiğinde, genellikle şehrin "eski" olarak algılanmasına katkıda bulunan tarihi referanslara ve sembolik yapılarına dayanır.

   Yapay zekanın eğitim verisi muhtemelen İstanbul'un tarihî görüntülerini ve temsillerini içerir, bu da şehrin manzarasının yorumlanması ve sunumu üzerinde etkili olur. Ayrıca, yapay zeka İstanbul'un yaygın algıları veya stereotipleriyle uyumlu görsel unsurlara öncelik verebilir, ki bu tarihî karakterini vurgular.

   Dolayısıyla, yapay zeka özel bir talimat olmadan İstanbul'un görüntülerini oluşturduğunda, genellikle şehrin tarihsel yönlerini vurgular ve geçmişi hatırlatan görüntüler ortaya çıkar. Ancak, yapay zekanın sunumu sadece bir yorumdur ve İstanbul canlı, modern bir şehirdir ve zengin tarihine paralel olarak sürekli evrim geçirmektedir. (chatgpt cevabı 😀 )

   Özet: Özel talimat olmaması. Eğitim verilerinin tarihi eski fotoğrafları çoğunlukla barındırması.
   Modern zaman diye prompta eklenirse istediğiniz şekilde sonuç verirdi muhtemelen.

 • Behzat Ç. @behzat

  Galata kulesini cami minaresine benzetmiş.

 • Ufkabakan @ufkabakan

  Öncelikle projeniz ilgi çekici ve şuan ki trende göre önü çok açık. Başarılar dilerim.
  Merakım şu, örneğin şu ilk promotu verdikten sonra sisteminizin resmi oluşturma süresi kaç saniye? (Hangi donanımla tabi bu değer oda önemli X tane RTX 4090 ile ya da A100 ile bu derseniz daha iyi olur)

  • cestlavie @cestlavie

   Bu örneklerin pipelineı pek optimize değil. Kailteli olsun diye uğraştım. Stable Cascade 18GB bir model ve chatgpt çevirisi, chatgpt2 prompt genişletmesi ve 8gblık ayrı bir sdxl modeli ile yüz düzeltmesi yapılıyor arkaplanda. A10G ile 54 saniye sürüyor en az. En fazla cold starttan dolayı 2 dk. H100'e kadar çıkabiliyoruz makine olarak ama çok pahalıya gelmeye başlıyor...

   Turbo pipelineı 8 saniye sürüyor ama en az. En fazla 30 saniye tek seferlik.

   Teşekkürler iyi dilekleriniz için. Sitede tek kişi çalışıyor, arkaplanı da ben hallediyorum o yüzden biraz yavaş ilerliyor.

  • Ufkabakan @ufkabakan

   @cestlavie Burada A10G kullandığınıza göre şuan bu donanım ile sadece test ve geliştirme sürecini işlettiğiniz düşünüyorum. Sonuçta bu son kullanıcıya açıldığında gelen istekleri sıraya alıp işleseniz bile kabaca saate 60 sonuç gösterme hızınız olacak bu seviyede tek donanımla. İleride 4U yapıda 4 adet RTX 4090 içeren yapılardan farm kurulup iş yükü dağıtılabilir. A100 lü büyük sistemlerin uçuk maliyeti ve parasını vermeye hazır bile olsanız erişilmesinin hala zor olduğu günümüzde, en mantıklı çözümü RTX 4090 dan yana görüyorum.

  • cestlavie @cestlavie

   @ufkabakan auto scaling var. İsteğe göre makine sayısı artıyor. A10G maliyet olarak en hesaplısı şu an. Onu da düşünmek gerekiyor. Yoksa tabiki rtx 4090 makul olsa 😅 ama h100 bile zor bela yetişebiliyor 4090 gücüne.
   Şu an custom machine ekleyebiliyorum sistemimize serverless şekilde, varsa 4 tane 4090ınız görüşelim 😀

Landscape Reimagined modundan bir örnek. Son 7-8 ufak bugumuz var halledip açacağız siteyi. http://www.diffusionaiart.com #yapayzeka

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Stable Diffusion 3 araştırma makalesi yayınlandı.
Dall-E 3, midjourney v6 dan iyiymiş her alanda.

https://stabilityai-public-packages.s3.us-west-2.amazonaws.com/Stable+Diffusion+3+Paper.pdf

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#yapayzeka #çözünürlükyükseltme
siteye devam. http://www.diffusionaiart.com henüz geliştirme aşamasında kayıt olursanız sorunları çözülünce bi kaç haftaya mail atarım tam açıldığında. çözünürlük yükseltici bayağı iyi hale geldi. yaratıcılık ayarı ile ne kadar fotonun değiştirileceği ayarlanabiliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

ai, tam wallpaper yapmalık. iyi cumartesiler 🙌
Siteye devam. :))

BeğenFavori PaylaşYorum yap