Epic Games’in beleş oyunlarını almayı unutmayın. 15.00da yenilenecek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Nokia çok komiksin çok. Bi daha batar bu kafayla. Kim alıyor bu telefonları Allah rızası için biri bana açıklama yapsın.

Nokia 6310, 20 yıl sonra geri döndü: İşte telefonun modern versiyonu

HMD Global, efsanevi tuşlu Nokia telefonlardan birini daha geri getirdi. Finlandiyalı şirket 20 yıl önce piyasaya sürülen Nokia 6310'un modern versiyonunu piyasaya sürdü.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Ya saçma sapan hiçbir boka yaramayan telefonlar bunlar. Mağdem böyle klasik yapıyorsun koysana kaios ? en azından whatsapp olur instagram telegram face vs. vs. hepsi olurdu. O da yok işte dümdüz saçma sapan bir cihaz. Git 2. elden android 4 lü 7 8 sene evvelki telefonu al bundan daha iyi. Hatta iphone 3g al 3gs al 200 liralara vs. bundan gene daha iyidir.

 • CanSimit @cansimit

  Fiyat uygun olursa ben alır kenara koyarım.

 • ciddiyetsiz @ciddiyetsiz

  Bu telefonlar hala kullanılıyor. Özellikle belli yaşın üstünde akıllı telefon vs kullanamayan bir kitle var. Ayrıca bu telefonun maliyeti ne ki adamlar için. 60$ mıydı neydi fiyatı. Bakınca kar da bırakıyor.

  • kortex @kortex

   Hocam onlar yerel telefoncudan 200 liraya sahte tuşlu Samsung alıyor Nokia’nın bu modelinden haberi bile yoktur.

  • ciddiyetsiz @ciddiyetsiz

   @kortex Nokia'nın hala marka olarak bilinirliği fazla. Ayrıca bu modeli de ilk kez çıkartıp dur bakalım satacak mı demiyorlar. İlla ki satış rakamları var ellerinde. Kendilerine göre bir karşılığı var ki devam ediyorlar.

  • Orcun @orcun

   @ciddiyetsiz Tesla bugün elektrikli araba üretiyor vs. tesla böyle bilinmiş sonra çıkıp diyor ki ben tofaş kartal üreticem 1.6 motorlu, ha bir kitleye kesin hitap eder mi ? eder. Eder de marka için bu über kötü birşey demek. Düşün nokia hala var ama kafası 1990 2000 ler arası sıkışıp kalmış yenilikçi değil köstekçi firma olmuş demek. Daha kötü birşey.

  • kortex @kortex

   @ciddiyetsiz Bu adamlar dokunmatik telefon çıkardığında kimin elinde gördünüz marka bilinirliği mi kaldı ? Trde etkinlik yaptılar ünlüleri kutu kutu Nokia 8 dağıttılar. Emekli adam operatöre gittiğinde giriş seviyesi zamsung ve huaveyi alıp çıkıyordu. Hangi operatörle bol satış için anlaştılar ? Nokia 8 alan adam bile çok şikayetçiydi.

   Yurtdışında kimse tuşlu telefona para vermez 70$‘a https://youtu.be/EqcAAThlDUU bu telefon var. Aynısını yapsın aynı fiyata çok daha iyi satar.

  • ciddiyetsiz @ciddiyetsiz

   @orcun örnek tam olmamış ama. Nokia, Nokia olduğu yıllarda da en tepe modelden en alt modele kadar telefonlar çıkarıyordu. Nokia Tesla değil daha çok Toyota gibi üreticiler ile örneklendirilebilir. Ancak benim demek istediğim farklı bir şey. Sen ben yüzüne bakmayız. Ama babama versem elindeki dokunmatik telefonu hemen çöpe atar. Yapamıyor adam akıllı telefon ile. Kaldı ki bu cihazlar öyle azımsanmayacak satış rakamları ile satılıyor. Nokia için akıllı telefonlarından daha da fazla üstelik.

   @kortex Nokia satmadıysa kötü telefon yaptığı için satmadı. Her şey pazarlama. Bir Huawei, Xiaomi, Oppo gibi çinliler ile yarışacak atılımlar yapmadı. Kutu kutu telefon dağıttılar diyorsun ama geçen sene belki Oppo diye telefon olduğunu bilmeyen adamalar agresif reklamlar yüzünden gidip Oppo alıyor. Samsung zaten ayrı bir mecra. Bir başka konu da saf Android bir yere kadar. Telefonu alan adam kendini farklı bir şey aldığına inandırmak istiyor. Alıyorsun ucuz telefonla aynı arayüz. Hiç bir geliştirme yok. Bunlar da tüketiciyi çekmedi.

  • Orcun @orcun

   @ciddiyetsiz Nokia hiçbir zaman tepe model diyebileceğimiz cihazı çıkartamadı. Çünkü mega ultra megolamanlığı sayesinde kendini bitirdi. Yaptığı tek şey sektöre yön veriyor diye dayatmaktı kapağı değiştir kasayı değiştir koy en iyisi 50 yıllık arm 11 cpu'u ver geç. O bütün n97 vs çer çöp cihazdı. Resistive ekranlıydı. Rakipler iphone yapıyor android gelişiyor bu adamlar daha hala nokia e7 gibi ölmüş dirilmeyen artık ceseti çürümüş platformda telefon yapıyordu. https://www.gsmarena.com/nokia_e7-3545.php 2010 model cihaz. Rakipte neler var ? https://www.gsmarena.com/apple_iphone_4-3275.php iphone 4 var. https://www.gsmarena.com/samsung_i9000_galaxy_s-3115.php Samsung galaxy s'i çıkartmış. Sen geliyorsun nuhnebiden kalma cihazı dayatıyorsun sırf marka ismin var diye, yoksa yani nokia çoktan ölmüştü bu yüzden. Çağ değişti yani ama hala nokia ben eskisini yenisi gibi cilalayım satayım kafasında geziyor. Günü kurtarayım fanboylarıma satarım kafasında ürün bunlar.

  • Batuhan @achfighter

   @kortex yurt dışında tuşlu telefon kullanan yaşlılar var. Hatta Avrupa'da yaşlılar çok kullanıyor.

  • ciddiyetsiz @ciddiyetsiz

   @orcun yanlış dönemlerden örnek veriyorsun yine. Nokia'nın Nokia olduğu dönemlerin kapanmaya başladığı yıllar. Nokia zaten ilk iPhone çıkınca bitti. Sonrası malum. Konuşmaya gerek yok. Şu anki Nokia da o yıllardaki Nokia değil.

   Adamlar satıyor bu telefonları. Rakamlar ortada.
   https://nokiamob.net/2021/01/29/nokia-mobile-shipped-15-5-million-phones-in-q4-2020/

  • Orcun @orcun

   @ciddiyetsiz Ama işte nokia hala aynı kafada gidiyor. Şuna mesela gene tuşlu yap ama kaios koymak ne kadar zor ? tamam gene tuşlu olsun ama bari basit özellikler sunsun ? yok. Onu diyorum satabilir, satar yani çok normal ? toyota diyordun mesela adamlar hala daha 50 yıllık motor teknolojisini koyuyor mesela yalan mı ? dümdüz 1.6 desteksiz motorları var. Veya hala daha bakarsan kampanalı fren sistemli arabası vardır ama bunlar sende markayı taşıyan şeyler mi ? ona bakarsam samsung'un da en çok satan cihazlarına A serisidir M serisidir değil mi ? onlarda olabildiğince en ucuzlarıdır. Ama adamlar ona bakıp ya satıyor bunlar biz haybeye S serisi Note serisi üretmeyelim mi diyorlar ?

  • ciddiyetsiz @ciddiyetsiz

   @orcun adamlar akıllı telefon pazarının artık zor olduğunun farkında. Bir şeyler denediler ama yeterli çabayı da göstermediler. İyi satış rakamları için sürekli yeni modeller, yüksek reklam giderleri ve üstüne güncelleme, yazılım çalışmaları vs derken o parayı harcamayı göze alamadılar. Hala da öyle gidiyor. Bir yandan da az paraya iyi kar bırakan telefon yapma derdindeler. Böyle bir pazar var, iyi de bir talep var. Şu telefonun maliyeti nedir ki adamlara? Ne güncelleme, ne reklam gideri. Hiç bir şeyi yok. Sattın, kutudan ne çıktı olay bitti. Bize göre mantıksız gelebilir ama onların hedef kitle/pazarına göre mantıklı. Bugün 60$ belki ama çok hızlı düşecek fiyatı.
   Ha bu arada nokia KaiOs cihazlar da sunmuş piyasaya. Bunlarla da maksat ucuza ürün çeşitliliği olsun.

Whatsapp grubuna gelmiş ilgilenen varsa bir baksın:

Trendyol ile ÜCRETSİZ Data Analytics Bootcamp’i başlıyor😎

Data Analytics ekiplerinde yer almak ve Trendyol'da çalışmak istiyorsan bu fırsatı kaçırma! 🎉
 Ücretsiz 40 saat profesyonel eğitim
 Trendyol'da tam zamanlı işe girme fırsatı
 Teknoloji sektörüne girmek için topluluk ve mentor odaklı kariyer desteği

Patika.dev & Trendyol Data Analytics Bootcamp'i için katılım tamamen online ve ÜCRETSİZ🔥

Bootcamp Tarihi: 21 Ağustos 2021 - 12 Eylül 2021 (hafta sonu eğitim)
Son Başvuru Tarihi: 29 Temmuz Perşembe ⏰

Başvuru için link; https://www.patika.dev/programlar/trendyol-data-analytics-bootcamp

Trendyol Data Analytics Bootcamp

Trendyol'da çalışmayı hayal ediyorsan sana iyi bir haberimiz var 🙌 🎉 Trendyol ile birlikte düzenleyeceğimiz Data Analytics Bootcamp başlıyor! ✨ Sen de Data Analytics alanında kendini...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

15 gün önce mi band 6 fiyatını paylaşmıştım.
Şimdi tekrar stokta ve 360 ₺. Tahminlerime göre bir hafta içinde tekrar 335 liraya düşecek.
https://teknoseyir.com/durum/1440713
Tekrar düşerse ve vade farkı olmaz ise 6 ay taksit yapacağım.
Ne dersiniz alayım mı ?

Satıcı Amazon 335₺

Satıcı Amazon 335₺ https://www.amazon.com.tr/dp/B091G3FLL7/
BeğenFavori PaylaşYorum yap

200 üstü kargo bedava
150 üstü MERHABA25 ile 25₺ indirim ama morhipo uygulamasında ilk alişverişe özel.
https://www.morhipo.com/national-geographic-sweatshirt/28629601/detay 50₺

National Geographic National Geographic Sweatshırt - Morhipo

National Geographic National Geographic Sweatshırt Beden 28629601 ürününü 49,99 TL fiyatıyla online satın alın. Sezon indirimleri ve Kapıda Ödeme Avantajı Morhipo.com'da.
BeğenFavori PaylaşYorum yap