Mimarlık öğrencisiyim
Ivır zıvır eşya çok oluyor. Kitaplığa ihtiyacım var.
Öneriniz var mı ? Çekmece ve çekmece içi organizer önerilerinizi de alabilirim. A101 sitesindeki kitaplıkları gözüme kestirdim ama bilemedim tabi bi sorayım dedim 😂 #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
kortex paylaştı.

Türkiye Devletinin Şekl-i Hükümeti "Cumhuriyet" oldu.
Gazi Mustafa Kemal Paşa Hazretleri Reis-i Cumhur intihab edildi.
Tanin 30 Ekim 1923

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Kendi Fikri @kendifikri

  Bu arap harflerinden kurtulmasaydık. Afganistandan farkımız kalmazdı. Milletin zihnine format böyle atılır. En büyük devrim harf devrimi. Arap sevici babayiğit varsa okusunda göreyim geçmiş ataların zırvalarını !

  • revenge @revenge

   Atalarına ve söylediklerine zırva diyecek kadar garip, harfle ve harf devrimiyle Afganistan'ın halini kıyaslayacak kadar cahil. Buna rağmen yazacak kadar da cürretkar. Afganistan'ın neden bu halde olduğunu emperyalizm sana iyi anlatır.

  • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

   arapça değil ki bu osmanlıca. türkçe'nin arap harfleri ile yazımı. hybrit, saçma sapan bir lisan.

  • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

   @revenge afganistan'ı islam ele geçirmeden önce çok güzel bir ülkeymiş. islam hakim olmuş orada. ee dinin egemen olduğu yerde ahlaksızlık tavan yapmıştır söyleminden, ülkeyi ve topraklarını karış karış satmaktan ve ceplerini doldurmaktan utanmadılar. kapitalizm var ama sen istersen var, karşı koyarsan yok.

  • revenge @revenge

   @ronniejamesdio İnanmadığın Allah'ın aşkına. 😀
   Bu kadar cehalet zor be kardeşim. Yapma böyle.
   Biraz araştırır mısın? Rica ediyorum. Bilmediğin konularda laf kalabalığı etmek kişiyi ezik yapar. Sadece ses yapan bir ezikten başka bir anlamınız kalmaz.

   Biraz araştırın. Agganistan ve emperyalizm gerçeğini araştırın. O bölge çok değerli bir bölge. Üzerinde Çin, ABD, Rusya sürekli güç mücadelesi içinde.

  • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

   @revenge bak ne yazmışım yukarda? kapitalizm sen istersen var, istemezsen yok. sen islam'ın perişan etmediği bir coğrafya göstersene bana?

 • qubit @qubit

  Tanin Gazetesi hep paylaşılır hatta duvarlara asılır ama aslında ciddi muhalif bir gazete. 2 yıl sonra da kapatılıyor zaten.

  Kısıtlı Arap harfleri bilgimle rahatça okuyabiliyorum, ilginç. Bu imparatorluğun son dönem gazetelerini hep okumak istemişimdir ama vakit yok.

  • Ufuk E. @ufuke

   Eski İTC Bakiyesinin muhalif olmasından daha doğal bir durum yok zaten. Kapatılması da Ağahan mektup olayının sonucu olmuştur böylece İktidar'ın eline bir sebep vermiş oldu ki zaten o zaman kapatılmasaydı bile 26'daki İTC tasfiyesinde kapatılması muhtemeldi. Ancak bu muhalefeti Peyam-ı Sabah'ın muhalefeti ile karıştırmamak gerek.

 • Ufuk E. @ufuke

  Lisansüstü seviyede bir tarihçi olarak bu tartışmalar ile sık karşılaşıyorum. Harf devrimi kesinlikle yapılması gereken bir devrimdi. Buna karşı çıkmak aptallıktır. Osmanlı Türkçesi dediğimiz yazı kendi içerisinde çeşitli zorlukları barındıran bir yazı, gramer yapımıza çok uygun değil. Ancak hiç okunamayacak bir yazı da değil.

  Afganistan meselesi ise içerisinde çok daha değişkeni olan bir mevzu alfabeden çok zihniyet ve eğitim, reform faktörü işin içerisinde. Bunu kahvehane ağzıyla emperyalizm falan diye açıklayamazsınız. Her şeyi emperyalizme bağlamak "dünyayı 5 aile yönetiyor yeğenim siyonistler falan" açıklamasından farksızdır.

kortex paylaştı.

Cumhuriyeti ilan ettiğinde sadece 42 yaşındaymış Atatürk. Teknoseyir'in üye ortalamasına baya ileri bir yaş gibi geliyordur belki ama hiç değil, zaman çabuk geçiyor gençler. Ben 43 yaşındayım ve onun bu yaşta başardığı şeyin büyüklüğü karşısında nutkum tutuluyor.

Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun!

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Huawei Powerbank 10000mAh 18W Type-C, Beyaz
Arkadaşımın iPhone 7’si var bu ürün onunla sorun çıkarır mı hızlı şarj konusunda ya da bataryayı yıpratır mı ? Kaç defa şarj eder acaba bilen var mı ? Mesela duracell 6700 mah olan vardı 3 defa şarj ediyordu gerçekten. Bi de şey soracağım duracell kadar güvenli mi ? Görselde çıkan ürün değil linke bakarsanız çok şık çok beğendim. #TeknoYardım

Huawei Powerbank 10000mAh 18W Type-C, Beyaz: Amazon.com.tr

Huawei Powerbank 10000mAh 18W Type-C, Beyaz: Amazon.com.tr
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu yazı tipinin adını bilen var mı ? #akış #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12

Az önce iPhone 6s yere şaaaaak düştü yüzüstü. 1 metrede biraz yüksek masadan. Sağ taraf ayrıldı ufak bi kalp krizi geçirdim. Bastırınca içeri girdi yine 😂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar 2 hafta önce Amazon’dan Kumtel 6331 ısıtıcı fan aldım. İlk gün kontrol ettim üzerinde siyah lekeler vardı sildim çalıştırdım oda koktu neyse plastik kokusu dedim ama fena kokuyordu sonra tekrar kutuya koydum. Bugün hava biraz soğuktu. Neyse efenim çalıştırayım dedim. Leş gibi koktu içeri plastik kokusu değil hani. Fişini çektim. Başka sitelerde yorumlara baktım bir süre çalıştırınca kokusu geçiyormuş. Ben çalıştırdım biraz hafifledi ama nafile. Bir gece kutu dışında mı bırakayım acaba. Napayım iade mi edeyim ? İade tarihi 31 Ocak’a kadar. Satıcı Amazon’un kendi. #TeknoYardım #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10