Çok da uzak olmayan bir görüntü...
(Gif 12mb)

#spacex #falcon9 #uzaykargoculuğu

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Levent Pekcan ile geçmiş. PCExtra dönemi bilgisayar toplama videosu.

gecmis

Geçmişe yolculuk:bilişim dünyasının sevilen isimleri Levent Pekcan ve Daron Yöndem ile eski bir pc toplama videosu
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar. Uzun zamandır marketlerde satılan 5 liralık kulak içi kulaklar kullandığımdan ötürü artık kaliteli bir kulaklık satın alma gereksinimi hissettim. Bütçemi de göz önüne aldığımda bu iki marka ve model arasında kaldım, Anker Soundcore Life Q10 ve TaoTronics SoundSurge 85. O kadar uzun süredir o kadar kötü kulaklıklar kullanıyorum ki, ne satın alsam uzay çağına geçmişim gibi hissedeceğimi biliyorum fakat almışken de mümkün olduğunca iyisi olsun diyorum. Kullanım alışkanlıklarıma gelecek olursak, tek oyunculu, rekabetçi olmayan oyunlar oynuyorum, Netflix'te dizi, film vs. izliyorum, Discord'ta arkadaşlarımla konuşuyorum ve müzik dinliyorum. Ne dinlediğim müziklerde, atıyorum rock, jazz, metal, pop vs. gibi bir ağırlık var ne de izlediğim filmlerde ve oyunda bir standart var. Bu nedenle genel olarak her skaladan olabildiğince temiz, net, kaliteli bir ses benim için fazlasıyla yeterli olacaktır. Yani bassın daha çok, tizin daha çok vs. gelmesinin bana bir avantajı ya da dezavantajı yok. Sadece almak istediğim kulaklığın, örneğin yalnızca müzik için çok iyi fakat film için kötü gibi olmasındansa, genel kullanım anlamında hepsi için ortalama olmasını tercih ederim. Ayrıca mikrofonun sesimi karşı tarafa olabildiğince net bir şekilde iletmesi de bir artı olur benim için.

Burada seçmekte yaşadığım sıkıntılar ise şunlar; birincisi, fiyat farkı. Anker şu an ortalama 130 lira daha düşük bir fiyatla satılıyor rakibine göre, bu güzel fakat ikincisi, zevkler ve renkler elbette tartışılmaz ama TaoTronics gözüme çok daha hoş geliyor, kendimi dışarıda kulağımda gezerken daha rahat hayal edebiliyorum, Anker'in görünüşüne içim pek ısınmadı.

Son olarak da biraz tekrar etmek gibi olacak belki ama şunu da belirtmek isterim, kulaklık demeye bin şahit isteyecek kulaklıklar kullanıyorum yıllardır. Bir müzik kulağım yok, her türden her dilden şarkı dinlerim, her türlü filmi, diziyi, belgeseli, animasyonu izlerim, her türlü tek oyunculu oyunu oynarım, arkadaşlarımla saatlerce muhabbet ederim. En nihayetinde şu olursa iyi olur diyebileceğim özelliklere sahip, bütçem dahilinde iki marka buldum. İkisinin yorumları da çok iyi, gözüme TaoTronics daha hoş geliyor ama 130 lira fiyat farkını ödemeye değecek teknik anlamda bir artısı var mı görünüşü ve ANC dışında? Elbette bu sorum çok göreceli bir soru ama teknik özelliklerinden de anlamadığımdan ötürü yine de sormak isterim; genel olarak, benim kullanım alışkanlıklarım için bu iki kulaklık arasından hangisini önerirsiniz, hangisi daha iyidir?

Şimdiden çok teşekkür ederim, umarım yardımcı olabilirsiniz!

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba, bu ürünü almayı düşünüyorum. Kullanan var mı? Varsa memnun mu? Sigara kokusunu ve havadaki tozları çekme konusunda nasıl? Pro ile benzer fiyattalar. Hangisi tercih edilmeli?https://www.amazon.com.tr/dp/B07ZV7BDXZ/ref=asc_df_B07ZV7BDXZ1604905380000/?tag=akakcetr-21&creative=380333&creativeASIN=B07ZV7BDXZ&linkCode=asn

#xiaomi #MiairPurifier

Xiaomi 3H Hava Temizleyici, Beyaz: Amazon.com.tr

Xiaomi 3H Hava Temizleyici, Beyaz: Amazon.com.tr
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 13

Levent abi bunu seversiniz @leventp

https://youtu.be/Rh1VXLMoUtk

Радиоуправляемый танк Heng Long German Tiger I масштаб 1:8 RTR 2.4G - HL00X

купить: https://rc-today.ru/product/tank-heng-long-german-tiger-i-hl00x/ Инста: https://www.instagram.com/rc_today/ VK: https://vk.com/rc_today
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar selam, az önce Greenland diye bir film izledim sıkılan vs varsa aramızda baksın epey güzel, beğendim. :d

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar iyi geceler. Laptopumda mikrofon sorunu yaşıyorum. Donanım olarak hiçbir sorun yok. Çünkü önceden kullanabiliyordum. Sonra uzun süre kullanamadım ancak bazı ayarlar yapıp CS:GO’da ve M. Teams’da kullanabilmiştim. Bugün cihazı sıfırladım ve ses yeniden gitti. Üretici sitesinden driver çektim yapmadığım şey kalmadı düzelmiyor. Pazar dersim var ve zor durumdayım. Yardımcı olabilir misiniz? Cihaz lenovo g50-70

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar, 3d yazıcı almayı düşünüyorum 🙂 Ender Pro cepte, f/p olarak başlangıç için başarılı bir cihaz olduğu söyleniyor. Ancak ben daha derli toplu ve kullanımı kolay bir cihaz arıyorum, https://www.hepsiburada.com/xyz-printing-da-vinci-jr-3d-yazici-p-bdbrdo3f1j0xusc bu veya benzeri bir https://www.hepsiburada.com/flashforge-adventurer3-3d-yazici-p-hbv00000phatx

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 18
 • Hasan ilker Com @ilkercom

  abs basacaksan kapalı kabin avantaj olur.

 • YasinC @yasinc

  Yurt dışı seçeneği var ise, bvl mng cube

  • Alp @acpcore

   Var ancak fiystının 4k 5k ları geçmemesi lazım herşey dahil

  • YasinC @yasinc

   @acpcore Pandemi başlangıcı civarlarında Ender 3 pro ile başladım. Sonra kendim hypercube evo topladım.
   Şuan rakamları tam bilmiyorum. Bütçe yetiyorsa ultimaker'ın yazıcıları üst segmenttir. Yurt dışında da bvl mng cube için kitler satılıyordu.

   Bvl mng cube'un olayı yataklı sistem olması o yüzden mekanik olarak diğer çözümlerden daha iyi

 • qubit @qubit

  Epey bilgili üyeler var sitede ama akışta denk gelip görmeleri zor. @cgdincer ping'lenebilir mesela.

 • AlperenUtlu @alperenutlu

  Ender-3 Pro kullanıyorum. İlk modelini alacaksanız evet motorları sesli çalışıyor. Ancak v2 modelini alırsanız üzerinde TMC2208 sessiz step motor sürücü ile gelmekte, keza ilk modelini ucuza bulabiliyorsanız anakartını da değiştirebilirsiniz. Mevzuyu öğrenmek istiyorsanız topluluğu sebebiyle hem geliştirmelere çok açık hem de derdinizi kolayca çözebilirsiniz.

  Öte yandan derli toplu yazıcıdan kastınız; alacağım bir iki ayar yapıp kullanacağım bir daha sökmekle takmakla uğraşmak istemiyorum diyorsanız Ender vb. yazıcılar pek işinize gelmeyecektir.

  @yasinc 'nin tavsiyesine binaen tavsiyem eğer sök-tak işlerinden haz alıyorsanız, Ender-3 Pro v2 ile başlayıp sonrasında bir Prusa i3 klonunu kendiniz yapmanız yönünde olur. Mekanik aksamların bağlantı yerleri çoğunlukla plastik malzeme. Bu yönüyle üretimi kolay olsa da eksenlerin mil üzerinde yürümesi ve bazı başka sebeplerden ötürü iyi ayarlandığında çok başarılı bir yazıcı.