Alan Wake 2'nin optimizasyonu garip bir şekilde dengesiz. Bölümden bölüme uçurum farklar oluyor neredeyse. Özellikle ormanlı bölümler sistemi çok ciddi yoruyor. New York'da geçen bölümleri rtx 3060ti ile path tracing low'da açık olarak rahatça oynayabilirken, ormanlı bölümlerde 30 fps'in altına düşüyor.

Yalnız işin ilginç kısmı, oyunu uzun süre oynayınca fps giderek daha fazla düşmeye başlıyor sanki. Oyunu kapatıp açınca biraz kendine geliyor. Diğer ilginç kısım ise oyunun son kısımlarına geçince bütün kasaba gece oluyor ve sis çöküyor. Bu kısımda path tracing açıkken 60 fps almaya başladım birden.

Kısaca path tracing açıkken sistemi en çok yoran şey çizim mesafesi ve yoğun bitki örtüsü gibi duruyor. Çizim mesafesini kısan bir ayar göremedim. Bitki örtüsünü kısmen azaltan ayarın ise performansa ciddi bir etkisi yok gibi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 14

Pentiment'i bitirdim az önce. Hikaye, diyaloglar, karakter çeşitliliği ve görsel tasarımı bayağı iyiydi. Oyunun büyük kısmı diyalog okuyup ipucu bulmak üzerine. Bir nevi görsel roman tarzında. 1500'lü yıllarda Kutsal Roma İmparatorluğu'ndaki bir kasabada işlenen seri cinayeti çözmeye çalışıyoruz. Bolca tarihi ve edebi gönderme var. Tavsiye ederim. Gamepass'de de var bu arada.

https://www.youtube.com/watch?v=OfYryKWkNfw

Pentiment – Official Launch Trailer

Set in 16th century Bavaria, Pentiment will take players on a narrative journey through the eyes of Journeyman Artist Andreas Maler during a time of great so...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Forza Horizon 5'deki son aylık etkinliğin altyazı çevirileri felaket durumda 😀

Hi Car - Low Car'daki Hi Car çoğu yerde Merhaba Araba olarak çevrilmiş. You are a solid driver -> Sen bir sabit sürücüsün. Never gets old -> Asla yaşlanmaz 😅 Ayrıca hiç çevrilmeyip, İngilizce olarak kalmış cümleler de vardı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

Mac'te windows iso'sunu usb'ye yazdırmaya çalışıyorum ama düzgün bir program bulamadım. Önerisi olan var mı?

Düzenleme: Terminal üzerinden bu videodaki gibi yazdırabildim: https://youtu.be/Mg5VcpZRFq8

Create bootable Windows 11 installation USB from macOS

Create bootable Windows 11 installation USB from macOSIn this video I will explain how to create a bootable USB drive for Windows 11 installation from macOS....
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ram'leri dual channel kullanmak o kadar gerekli mi? İnternetten 2×16gb şeklinde almıştım ama bana tek 32gb ram yollamışlar aynı hızda. Bunu değiştirmekle uğraşmaya değer mi bilemedim. Ayrıca ileride 64gb yaparım diyeceğim ama 64gb lazım olana kadar da diğer parçalar eskimiş olacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12

Galax marka ekran kartları nasıldır? Şu an teknobiyotikte, rtx3060 ve rtx3060ti serisinde asus ve msi gibi markalara göre daha ucuz.

Ayrıca almışken 3060 12gb yerine 3060ti 8gb almak daha mantıklı gibi aradaki fiyat farkına kıyasla. 1500 lira gibi bir fark var. Sizce?

BeğenFavori PaylaşYorum yap