Arkadaşın yazıcısını kurduk, wifi direct üzerinden bağlandıktan sonra evdeki wifi ağının şifresini kendi algılayıp WPA2 ile bağlandı. Nasıl olabiliyor ki bu? WPS vs kullanmadık, zaten modemden kapalı. Kafama takıldı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

Dell 7566 için yeni klavye aldım ve palmresti söktüm fakat vida yerlerinde vidaya benzemeyen üzeri delikli plastik gibi şeyler var. Klavyeyi ayrı değiştiremiyor muyuz yani, tüm palmresti mi değiştirmek gerek? Bu parçalar kırılmadan çıkmıyor mu acaba? Yoksa benim bilmediğim bir tür vida mı bunlar?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 24 / 32
 • Jubei @jubei

  Yanlış bakmıyorsam, laptopunuz için klavye değişimi bu kadar zor değil, atladığım bir yer mi var? 🤔
  http://www.laptopinventory.com/LaptopInventory.php/Dell/Inspiron/15R/Keyboard

 • Fatih @fatihy

  Bu plastik parçalar arabalarda da var. Bunlar kırılmadan pek cikarilamiyor. Ek olarak satılıyor. Belki bunlarda yedek olarak satiliyordur.

 • Osman Öztürk @ptseeker

  @alipektas @jubei @orcun @fatihy Dayanamadım yaptım efenim. Palmrest satan türkiyede tek bir yer bulabildim, ürün kodunu vs oradan aldım fakat hiçbir iletişim adresleri mevcut değildi maillerime de dönmediler. Yurtdışından getirtmek de 300 lira civarına geliyordu. Kargolar zaten şu an sıkıntılı durumda ne zaman geleceği belirsiz. Plastiğe 200 lira vermiş olmak da istemedim, aldığım klavyeyi de geri göndermek gözümde büyüdü. Üşendim anlayacağınız 😀 Aslında açıp yapmak istiyordum bu şekilde bahane bulabildim kendime 😀 Sonuç epey tatmin edici, iran yapıştırıcısı diye bir şey buldum. Sanırım bir çeşit epoksi, sıcağa da dayanıklı olduğu söyleniyor. Onunla yapıştırdım. Bazı kısımlar biraz çöküktü oralara da çift taraflı bantın tek tarafını kullanarak tümsek yaptım destek olsun diye. Fanlara gelmeyecek şekilde ayarladım. Hepinize yardımlarınız için ayrı ayrı teşekkürler efenim 🙂 Japonla girip mahvedecektim az kalsın 😀 .

  • Orcun @orcun

   Aynen epoksi bazlı böyle daha kıvamlı yapıştırıcılar olurdu ama bende tecrüben falan yoktur diye hiç o konulara girmedim. Tek tek aralara ufak bir iğneyle falan basıp basıp mis gibi olur aslında yapmışsın zaten. 😀 Aman ha japon mapon içeri sızsaydı bu sefer tuşlar yapışacaktı vs. o adamı deli eder. 🙁

  • Osman Öztürk @ptseeker

   @orcun Daha önce bilgisayarı touchpad dahil tamamen sökerek çıplak pcb haline getirmişliğim var ama klavye kısmına hiç dokunmamıştım ve yapıştırıcılar hakkında da fazla bilgim yok. Hele klavyeyi palmreste kalıptan yapışık üretmiş olmalarını aklım izanım almadı, kabullenemedim. Anlam verememiştim o plastik perçin benzeri kısımlara o yüzden çekinmiştim biraz ama böyle böyle deliliklerle tecrübe kazanacağız artık. Umarım kötü sonla bitenine denk gelmem 😀

  • Orcun @orcun

   @ptseeker Ya orada amaç aslında kasa ile tuşlar yekpare olsun, birde dikkat ettiysen klavyesi çıkan üstten vs o tür cihazlarda aslında üst kasa böyle cihazlara göre daha kalın oluyor. E malum yer olayı sıkıntılı derken adamlar oradan buradan çalıp inceltme derdindeler vs. Birde tabi o düzgün görüntü oluyor ya apple macbook kafası birazda yoksa yani birde şu da olabilir, klavyesi bozulana üst kasasıyla değiştirip kuytuya çekeriz ehehehehe diye de olabilir.

  • Osman Öztürk @ptseeker

   @orcun Bence ikinci durum var burada çünkü benim laptop epeyce kalın bir kasaya sahip bir parmaktan daha kalın 3.5 kilo alet 🙁

  • Orcun @orcun

   @ptseeker Demek ki işte yekpare olsun diyedir. 😀 Biraz bol sürmüşsün ama olsun, sağlam olmuştur. 😀 Hani birdaha bozulursa sıkıntı olur bu sefer 😀 Neyse artık falçatayla yandan kazıyacan ama çıkartmakta zor aseton falan kullanabilirsin o çözebiliyor. Ama o da plastiğe gelmesin anasını beller. 🙁 Ben alttan desteklerdim kasayı gerip tuşlara bastırsın üstten de destek olurdu, ufak şişe kapağına epoksiyi uygulayıp karıştırıp toplu iğneyle tek tek doldururdum ama anca işte saatlerce sürerdi 😀 Güzel olmuş ama umarım birdaha bozulmaz. 😀

  • Osman Öztürk @ptseeker

   @orcun Onu denedim tornavida ucuyla hafif kanırtınca kendini atıyor. Metal kısmı plastikten ayırıp asetonlama şansım var yani. Ama umarım bozulmaz tabi bir daha uğraşacağımı sanmıyorum 😀

 • Fatih @fatihy

  Bu arada aynı bilgisayardan bende de var. İçini sökmek çok zor yahu. Fanları temzilemek istiyorum ama korktum.

Tornavida takımı arıyorum laptop/telefon sökmek için kullanacağım. Profesyonel kullanım için değil, ne kadar ucuz o kadar iyi yani 😀 . Ne önerirsiniz?
@orcun

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arduinoyu powerbankten çalıştırmam gerekiyor fakat çok az akım çektiği için kendini kapatıyor powerbank. Bunu en kolay nasıl önlerim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mi band 4 alacağım. Hepsiburadada bir satıcıda daha ucuz fakat satıcı puanı 10
10 olması beni düşündürdü. Aldıktan sonra orjinal olup olmadığını anlayabilir miyim?
Yoksa Hbden alıp geçeyim mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

Type C kablo alacağım manyetik düşünüyorum. Ne tavsiye edersininz? Hepsiburada yurtdışından GOB2C ürünleri nasıldır? Aliexpressin beklemesi vergisi düşünülünce mantıklı geldi bana. Ne düşünüyorsunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ürün iade süreci n11de mi yoksa hepsiburadada mı daha sancısız? (Satıcının hepsiburada olmadığı durum için soruyorum).

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Kargo varış şubesine geldikten sonra teslim edilemedi yazıyor. Dağıtıma çıkamadı demek mi oluyor bu yoksa evde mi bulamamışlar?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sabahları güneş doğması etkisi yaparak uyandırabilecek bir ampul arıyorum da. Var mı böyle bir şey?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir arkadaş deep learning projesi için DHMI üzerinden uçuş ve erteleme verilerini günlük olarak çekip dataset oluşturmuştu fakat hard diski bozuldu ve yedek almadığı için projesi kalmış durumda. Hazırda depolanmış veri bulma imkanımız var mı? Elinde bulunan ya da kaynak bilen vardır belki burada, bir umut soruyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap