Neden döviz makasları bu kadar açık şu anda?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 14

Bisiklet mi daha zararlı dizlere yoksa elektrikli scooter mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9
 • Onur Ortakaya @onur-18-fb

  kişiye uygun kadro boyu ve sele yüksekliği ile bisikleti gayet sağlıklı şekilde kullanırsınız

 • Alim Bozkayalar @sqn

  yıllarca bisiklet binmiş ve izlemiş biri olarak bisikletin yüzmeden sonra en sağlıklı sporlardan biri olduğunu söyleyebilirim. hele en üst seviye olarak konuşursak en biyonik insanların bisikletçilerden çıktığını iddia ediyorum. uçurumdan düşüyor, bilinci yerinde değil, kalkıp devam ediyor, araba çarpıp dikenli tellere sürüklüyor, her tarafı kan içinde, forma yırtılmış, finişe gidiyor. nasıl oluyorsa bağışıklıkları da android seviyesinde. bildiğim kadarıyla coronadan hayatını kaybetmiş bisikletçi de duymadık.

  dolayısıyla bisikletin dize zararı varsa bile faydasının yanında hiç seviyesinde sayılabilir. sağlıklı spor yapın, bünyenizi zinde tutun.

 • Mrte @mrte

  bisikleti uygun sele boyunda kullanmazsan zararlı tabiki dizler için, sco. da sürekli ayaktasın 3 eklemede yük biniyor ve minik titreşimler olşuyor eklemler üzerinde

  • Osman Öztürk @ptseeker

   Ben de öyle tahmin ediyorum ama ikisi de yürümeye göre zararlı sayılabilecek aktiviteler. Bisiklette ksrsr kılarsam da elektrikli düşünüyorum ama kullanmayı bilmiyorum 🙂 Ayrıca bir ayağım diğerinden biraz kısa oluru var mı bilmiyorum

 • suicide @suicide

  duz yolda laf olsun diye bisiklete biniliyorsa tamamda yuk cekecek sekilde pedal cevirmek cok mantikli gelmiyor bana.

Anı yaşayabilmenin formülü nedir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Steroidli burun spreylerinin zararlı olduğundan haberdarım. Bu yüzden iki ay dolduğunda bırakacağım doktorumun söylediği gibi fakat geniz akıntım için verilmiş olan Allergodil sprey için almam gereken bir önlem var mı? Yoksa rahatlıkla kullanabilir miyim acaba devamlı olarak? Steroid içermiyor ve geniz akıntımı kesiyor. Steroidli risonel bile sağlayamıyor bunu tam anlamıyla. İkisini beraber vermişti zaten doktor ama allergodil erken bitti.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Cuma akşam antijen testi yaptırmıştım bir yere girmek için, test zorunluydu ve negatif çıktı. gece boğazımda hafif gıdıklanma oldu sabah da yorgun uyandım öğlene doğru iyice dayak yemiş gibi oldum ve sanırım biraz ateşim de çıktı. Ter bastığı da oluyordu. Bol bol su içtim ve uyudum pazar günü neredeyse düzelmiştim. Bugün biraz daha iyiyim çok hafif yorgunluk var. Bunun covid olma ihtimali nedir sizce 😀 Nasıl bu kadar ani hasta olabildim anlamadım. Bu hafta epey yorulmuştum ve düzgün beslenemedim biraz da ona bağlıyorum gerçi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Faiz artırımı mı yapıldı? Sabah işte 20.30 idi euro. Ne oldu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

İşe götürmek için mikrodalgaya atılan hazır yemek almıştım. Tavuklu pilav kuru fasulye gibi bir şey. Dolapta değildi diye buz dolabına koymadım ama bozulmuyor mu bunlar?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 11

PTT'den office2016 key aldım fakat giremiyorum. Volume license sürümüne geçirmeyi de denedim fakat yöneticinize başvurun gibi bir şey söylüyor. Dolandırıldım mı 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Almanya da torrent harici indirmeler de illegal mi? Microsoft'un akamai cdn linkinden office2016 indiriyorum. Crackli falan değil key gireceğim fakat tedirgin oldum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 16

İki aşımı da isteyerek oldum fakat üçüncü kez konusunda çekiniyorum. Boosterın zorunlu olacağını düşünüyor musunuz ileride?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 12
 • Papa Emeritus @pope

  Original Antigenic Sin denilen bela olmadığı sürece 3. doz kesinlikle gerekli. Aşağıda eklediğim durumda aktardım 2 doz 6 ay sonra Omicron’a 0 etkili enfeksiyon konusunda. OSA denilen bela ortaya çıkarsa varımı yoğumu satar, gider köyde izole yaşama geçerim benim kafada insanlar bulup 😀Maalesef geçen hafta bunu destekleyen bir makale çıktı ama biraz daha beklemek lazım. Bu olay ne derseniz daha önceden virüse karşı aşı veya hastalıkla karşı bir bağışıklık oluşturursanız vücut aynı virüsün varyantlarına karşı ilk tepkiyi veriyor sadece. Omicron’a özel aşıyı olsanız bile vücut wuhan varyantı için bağışıklığı arttıracak ve Omicron için bu bağışıklık sonsuza kadar yarım kalacak. Çok korkulan bir durum ama geçen hafta yayınlanan bir çalışmaya kadar bu tespit edilmemişti. Çalışma dizaynında bir hata vardır umarım. Bu durum olsa bile aşı karşıtlarını haklı çıkarmaz tabii, hastalıktan sonra da bu daha şiddetli bir şekilde olduğu için.

  https://teknoseyir.com/durum/1490684

  • Osman Öztürk @ptseeker

   Aşıdan uzak duran ama komplo teorisi üretmeyenler genellikle bunu öne sürüyorlardı. Vücudu bir bağışıklık şekline alıştırıyoruz diye. Ama yani aşı olmasan da virüs varyant oluşturuyor pek bir şey değişmezdi herhalde. Eğer böyle bir durum oluyorsa da vücudun 6 ayda bağışıklığı düşürmesini iyi olarak düşünebilir miyiz yenisine hazırlanmak adına?

  • Papa Emeritus @pope

   @ptseeker Pek bir şey değişmezdi.

  • Papa Emeritus @pope

   @cinsimit OAS olursa imkan varsa benzer kafada olan insanlarla 1 sene inzivaya çekilmek iyi olur bence. Varyanta bakmayan antiviral ilaçlar ve monoklonal antikor tedavileri yaygınlaşır. Monoklonal antikor tedavileri vücut üretmese bile antikorları dışarıdan veriyor ve hastalık eğer hala ilk evredeyse ciddi fayda sağlıyor. Tek sıkıntı bunları üretmek gerçekten masraflı olduğundan ortalama 30.000 TRY civarı tutuyor ve ABD, Kanada dışında kimse herkese uygulamıyor. Aşı dışında çözümlere yönelmek bence pandemiyi gerçekten biterecek tek şey artık.

 • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

  Yas kac bilmiyorum ama benim 35. Hesabim suydu, hala da ayni: Benim yasa gelene kadar zaten 3-4 ay geciyor. O sirada yan etkiler varsa goruluyor. Bir nevi mental olarak yaslilari kobay yapiyorum.

  Zaten Almanya'daysan 3. doz vs zorunlu olur, yemek alamaz hale gelirsin ilerde. (Simdi nasil bilmiyorum, bugun market disinda tum oturulan mekanlar asi pasaportunu zorunlu hale getirdiler, yoksa kisitlamalara gireceklerdi.) Asi pasaportu sayesinde burada (Finlandiya) hayatimiz normal akiyor.