Vpn sunucumu kurmak istiyorum en ucuz şekilde. VPS olarak ne önerirsiniz? (Öğrenciyim)
Ayrıca openvpn mi softether mi öneriyorsunuz, neden?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

Bir kanalın belli saatlerde sinyalinin gitmesini sağlamak mümkün mü 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9

@huseyinekrem Hikayesi güzel kendini ciddiye alan bir animeye ihtiyacım var hocam. Genre sınırı koymuyorum, öneriniz var mı? 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 32

Yedeğini almayı unuttuğum bir şey olmadığını umarak formata girişiyorum. 1903den uzak durmaya karar verdim sorunları duyunca. Bakalım 1809R2 nasıl.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 15

Bu ilgilenmeyen doktorlara ne diyeceğimi bilemiyorum göz doktorundan zar zor randevu aldım muayeneye girdim adam tuvalete girdi sekreteri bir şeyler yapmaya çalıştı. Adam göz numaramın kaç olduğunu hangi derecede net gördüğümü kontrol etmedi.Tek gözümde sıkıntı çektiğim için gözüne bir şey kaçtı mı diye sordu bilmiyorum dedim kontrol etmedi. Hatta ilaç yazmayacaktı sadece anlaşmalı olduğu aşırı pahalı bir multivitaminin afişini vermişti de sekreteri uyarıp o yazdı ilacı.

Tüm ilaçları çok dikkatli okuduktan sonra kullanırım fakat alerjim olduğunu bilmiyordum ve verdiği ilaç bende alerji oluşmasına sebep oldu, İkinci kullanımımda vücudum tepki verdi yani sebebini anlayamadığım için de çok büyük sıkıntı çektim bu konuda da bana hiçbir uyarı yapılmamıştı.

Bu konuda ne yapmalıyım gerçekten bilmiyorum tavsiyelerinize açığım.
Aramızda doktorlar vardı, alerji testi de yaptırmak istiyorum fakat ne şekilde ilerlemeliyim bilmiyorum.

Çok uzattım kusura bakmayın fakat anlatma ihtiyacı hissediyordum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 12
 • Orcun @orcun

  Enabız galiba şikayet edebiliyordun ? yada sağlık bakanlığı olması lazım. Hastane ismi vermeyeceğim devlet hastanesine gittim cildiye hatta benim zaten yıllardır seboreik dermatit sıkıntım var, doktora anlatıyorum ama aramızda 2 metre mesafe var, bakın diyorum böyle böyle ne olacak yani geçmiyor ? hafiflemiyor vs. şampuan verelim işte krem verelim ilaç yazalım vs. vs. vs. tamam da dedim hiç bakmadınız bile ? allahtan kadın iyi niyetli çıktı yoksa yani baş hekimliğe oradan da sağlık bakanlığına kadar şikayet edecektim ya böyle iş olur mu ? sonuçta doktorsunuz bakmanız lazım bana sormanız lazım nasıl bir hayat yaşıyorum ne yiyip ne içiyorum şöyle böyle vs vs gerekmiyor mu ? özür diledi vs. bütün alerjilerime kadar sıkıntılarıma tahlil vs kadar baktı. Garip bir şampuan önerdi 2 farklı ilaç yazdı, bunları dedi iç ama güneşe çıkma ilacı içtiğinde vs ona göre ayarladım falan biraz hafifledi normalde baya ağırlaşmıştı bakalım nereye kadar gidecek bilmiyorum.

 • Meraklı @merakli

  Gözcüler aşırı dolu. 2 hafta sonraya randevu alınabiliyordu, ben de gittim araya girdim. Doktora girmeden göz odasına gidip hem ölçüm hem göz tansiyonu ölçümü yapmak zorundayız. Sonra içeri girdim. Orada da doktor makine ile baktı. Yani doktor o kadar dolu olmasına rağmen güzel ilgilendi. İyi doktora denk gelmek şans işi galiba.

 • gameuploader @gameuploader

  sevgili arkadaşım her ilac alerji yapabilir bunu öngörmemiz çok zor,aspirin dahil toplumda çok fazla kullanılan artık kaç yıldır kullanımda olan ilaçlarda dahi çok nadir alerji tablosu görülebiliyor.alerji testinde sadece belli başlı etkenlere karşı alerjin olup olmadığına bakılır yani alerjine neden olan etkeni bulamayabilir o test,bunu daha çok deneme yanılma ile çözebiliyoruz.
  Penisilin gibi intravenoz demir preparatları gibi hatta tomografi çekiminde kullanılan kontrast maddelere karşı alerji biraz daah sık görüldüğü için bu maddeleri alacak hastalrı uyarıyoruz ve bu ilaçların yaptığı alerjik reaksiyon olumcul olabiliyor.
  bazı ilaçlarda ise sana olduğu gibi alerjik ilaç sadece vucutta kızarıklık,kaşıntı,döküntü yapabiliyor ilaç kesildikten sonra genelde birkaç günde toparlar.alerji için antihistaminik ilaçlardan kullanılabilir.geçmiş olsun

  • Osman Öztürk @ptseeker

   @gameuploader Haklısınız tabii fakat sıkıntı çekince insan bu şekilde düşünemiyor. Nedenini bilmiyorum fakat ilaç prospektüsü sağlık bakanlığı sitesinden kaldırılmış. Kağıtta gözümden kaçan bir cümlede alerji oluşturma ihtimali olduğu yazıyormuş bilsem daha iyi tepki verebilirdim.

   Fakat benim bu konudaki hatam muayene edilmediğimi değiştirmiyor. Ben hala doktorun hatalı olduğunu düşünüyorum. Çok fazla hasta yükü olduğunun farkındayım fakat abartılı derecede işiyle ilgilenmeyen bir insan vardı karşımda. Doktorluk para için yapılamayacak bir meslek keşke sevenler yapsa sadece.

 • Joe @joe

  3 defa sivilce sorunumdan dolayı cildiyeye gittim. Yerinden kalkıp da sırtıma bakmadı hiç biri. 3 metreden ne görüyorlarsa ona göre rolon alkol yazıp gönderiyorlar oçları.

MSI GE70 APACHE CORE İ7 4710HQ 2.5GHZ amerika modeli var arkadaşımda. M.2 ya da nvme girişi var mı bulamıyoruz bir bilginiz var mı acaba? @bilendenaldestek

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İnstagram diyetisyenleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Bir yakınım interaktif tedavi diye bir instagram diyetisyenininden tedavi almak istiyor. Fevzi özgönülmüş sanırım. Adam ben dolandırıcıyım diye bağırıyor bana sorarsanız fakat ikna edemedim bir türlü. Siz ne düşünüyorsunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11
 • ofis @ofis

  Kalori hesabını hayatına adapte edemeyene diyetisyen fayda veremez. Her konuda az çok antrenmanlı olunmalı diyet düşünen biride önce kalori hesabına alışmalı.

 • Pickle Rick @picklerick

  Öncelikle bu adam diyetisyen değil, diyetisyen olduğundan emin olsun. Yeri neresi, fiş-fatura kesiyor mu, özgeçmişi, mezun olduğu okul veya diplomadan emin olmadan bu gün rulling hesabında görüyoruz kimler doktor kimler ajans sahibi vs. Diyetisyenler de teknolojinin gelişimiyle online diyet yöntemleri geliştiriyor, uyguluyor etkilide oluyor ama bahsettiklerimi sorgulamak bizlerin en doğal hakkı. 👍🏻 Bu arada bahsettiğiniz kişi diyetisyenler değil. Dr mu bilmiyorum bile ama ozon tedavisi vs alternatif tıptan uzak durmak gerek. İşi paraya dökmüş biri estetikten tutun fitoterapiye hepsi var adamda 😂 muhitinizdeki bir diyetisyen daha mantıklı olacaktır.

 • Nakahella @nakah

  Dolandırılsa da dolandırıldığını kabul etmez. Uğraşma boş ver hak ediyorlar. 😀

 • Samed AYDIN @picasso16

  Diyet neyse en kötü daha yavaş kilo verirsin yada sağlıksız zayıflarsın. Bunun ne idiğü belirsiz insanlara silikon yaptıranı var saç ektireni, estetik yaptıranı var. Başlarda bilmediği üzerine olup olmayacağını görmeden alan tayfa vardı instadan onlara acırdım. %90 ı aynısını pazarda butikte daha ucuza bulabilecekken dolandırılmayı tercih ederdi. Çakma ayakkabıyı almış kuzenim denedim bir saat dışarıdan döndüğümde ilk defa ayağım nefessiz kalmış terlemiş ağrımış hissettim. Kalkmış güzel işte diyor. Ne salak insanlar var derdim şimdi instadan stok fotolarla sayfasını süsleyenlere belge sormadan estetik olanları bile gördükçe acımıyorum. Hak ediyorsunuz bu beyinle doğal seleksiyon kurbanı olmayı.